Stara blizna po operacji - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-07, 21:24   #31
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: Stara blizna po operacji

Ja mam bliznowca na dekolcie po operacji kreczu szyji ktora byla w 1999 roku. Blizna byla nieladna wiec ja pelna optymizmu usunelam ja i ponownie zalozylam szwy 2 lata po operacji. Efekt...tragedia, bliznowiec zrobil sie jeszcze wiekszy, wypukly i bardzo widoczny, a ze jest na dekolcie to.....same wiecie . Obecnie chirurg zaproponowal mi laser a w przyszlosci korekte blizny(nie iwem czy zdecyduje sie na nia) i szew srodskorny kosmetyczny. Bylam na laserach juz 2 dni ale to jeszcze za malo by bylo widac efekty. Jakos pesymistycznie do tego podchodze bo uwazam ze mi to nie pomoze...A masci uzywalam juz wszystkich: tointex, contratubex, cepan, veraderm, madecassol, dermatix i bez efektow.
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 14:58   #32
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Stara blizna po operacji

a może znacie/używacie jakiś podkłładów maskujacych na blizny?? i daja one zadowalające efekty. Słyszałam o makijażu-kamuflarzu,który dobrze kryje blizny.
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 18:43   #33
wAxi18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5
Dot.: Stara blizna po operacji

tak czytam sobie to forum fakt piszecie dużo ciekawych rzeczy ja chciałbym tutaj poprzeć niektóre osoby fakt wykonanie dobrej operacji w Polsce graniczy z cudem. Mam rozległą grubą bliznę na twarzy w okolicach od szyji aż do ucha i jeszcze ciągnie się trochę do karku ma 5 cm wysokości i 7 szerokości jest gruba ma około 1 cm w Polsce usunięcie tego jest niemożliwe a w Anglii lub Niemczech to po prostu blizna którą da się zlikwidować. Byłem już tu:

Oddział Kliniczny Chirurgii Plastycznej,
Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń
Wojskowego Instytutu Medycznego
Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Obrony Narodowej
Kierownik Oddziału:dr n.med Wojciech Witkowski
00-909 Warszawa, ul. Szaserów 128
tel. (22) 6817219, tel/fax 6100164,
e-mail: wojwit@wim.mil.pl

Oddział Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń
Szpital Specjalistyczny im. L.Rydygiera
Ordynator: dr Kazimierz Cieślik
31-826 Kraków, ul. Złotej Jesieni 1
tel. 0-12 647-66-66 lub 648-19-76

Centrum Leczenia Oparzeń i Rekonstrukcji
Zachodniopomorski Szpital Specjalityczny w Gryficach
Ordynator: dr Andrzej Krajewski
72-300 Gryfice, ul. Niechorska 27
tel. 0-91 384-20-61 w. 341, fax: 384-59-93

Oddział Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli
Ordynator: dr Ryszard Spławski
67-100 Nowa Sól, ul. Chałubińskiego 7
tel./fax: 0-43 387-72-71

Katedra i Kliniczny Oddział Chirurgii Rekonstrukcyjnej
Ślaskiej Akademii Medycznej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr. 5
im. Św. Barbary
Ordynator: Prof. dh hab. med. Jerzy Strużyna
41-200 Sosnowiec Plac Medyków 1
tel. 0-32 368-25-21, 368-25-20
centrala: 368-20-00

Są to bardzo dobre placówki Polskie gdzieś mi się obiło o uszy jeszcze na temat dr. marka Wisniewskiego - on specjalizuje się w rekonstrukcjach i z tego co kojarzę otwarł gdzieś w jakimś szpitalu nawet własny oddział. niestety, nie wiem nic więcej

i wszędzie spotkałem się raczej z pesymistycznym nastawieniem nikt nie chce się podjąć operacji każdy mówi że laser a potem jeszcze długie leczenie. i jeszcze nikt nie gwarantuje że będę ładniej wyglądał. Obecnie dzięki moim problemom mam problem z znalezieniem pracy z powodu mojego wyglądu Hmmmm Dyskryminacja to chyba się nazywa. Koszt operacji to jakieś 22 tyś zł i 0 gwarancji że będzie lepiej a może być jeszcze gorzej co do innych krajów dają gwarancje że będzie lepiej ale koszt operacji to nie 22 a 50 - 60 tyś hmmmm to trochę za dużo jak na mój gust. Przyjdzie mi z tym umrzeć bo Polska medycyna jest bezbronna doceniam również fundusz NFZ który dzięki swojej hojności nie zwróci nawet za leki nawet zniżki na nie nie dostane w odpowiedzi na mój e-mail dostałem odpowiedz "Przykro nam ale w Polsce niema szans żeby zrefundować koszt takiej operacji lub pokryć jej koszty gdyż skarb państwa nie przewiduje czegoś takiego " i podziękowałem Paną i Panią z NFZ a wszystko dzięki Chirurgą z Nowego Sącza - przeszczekam nie róbcie sobie tam żadnych operacji szkoda czasu lepiej zapłacić i leczyć się gdzieś indziej. Na początku miałem podawane złe leki za które naturalnie musiałem zapłacić potem okazało się że maść którą mi zalecili smarować jest 100% nieskuteczna na moją bliznę po pół rocznym stosowaniu hmmmm już nie mówiąc że po wizycie u lekarzy specjalistów od razu było wiadomo że ktoś to źle zszył i pierwsze pytanie jakie zadano mi w pewnej klinice było Kto Pana tak oszpecił ???? Załamka totalna Cantratubex tylko niewiele rozjaśnił skórę byłem też na zabiegu złuszczania skóry i powiem że blizna rzeczywiście zmalała ale to ciągle jest widoczne co prawda jest już o niebo lepiej ale tak więc z łzami w oczach przyjechałem do domu bo wiem że operacji nigdy nie będę miał bo w Polsce to zadanie Heroiczne i wręcz niemożliwe do wykonania ale trzeba się z tego śmiać morze kiedyś będą lepsze czasy ale to ja już ich nie dożyje

Edytowane przez wAxi18
Czas edycji: 2006-08-06 o 08:53
wAxi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 16:52   #34
Kasiunia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6
Thumbs up Dot.: Stara blizna po operacji


Cześć Nie wiem gdzie mieszkasz,ani co robisz .ale Twoje nastawienie do życia jest straszne Myślę że trochę przesadzasz z cenami i ośrodkmi w któtych byłeś.Dla takiej bilzny nie potrzeba nie takiej techniki ani takich pieniędzy....... Bez urazy skoro masz internet i potrafisz z niego korzystać to wystarczy tylko poszukać.Nie żal się DZIAŁAJ.I uważaj na ortografię bo jest katastrofalna!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!Bądzmy w kontakcie Jest takie powiedzienie :Albo mniej wymagaj albo więcej RÓB Mam nadzieję że jak następnym razem wejdę na forum to normalniej pozoamawiamy Żaden chirurg nie podejmie się zabiegu z Takim Twoim nastawieniem!!!!! I W TYM kraju można liczyć na bezinteresowną pomoc. uśmiech.i fachową obsługę.Więce wiary!!!!!!!
Kasiunia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 16:13   #35
Werdandi
Raczkowanie
 
Avatar Werdandi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 35
Dot.: Stara blizna po operacji

Cóż, Kasiunia 123 nie powinno oceniać się kogoś nie będąc na jego miejscu. Nie wiem czy Ty sama chodzisz ze szramą przez całą twarz, czy nie, ale tak na dobrą sprawę nie wiesz jak to wygląda u WAxi18 i co znaczy życie z czymś takim...
Tak się składa, że nastawienie pesymistyczne niewiele ma tu do rzeczy, a pisanie, że żaden chirurg nie podejmie się zabiegu u kogoś tak nastawionego do życia, jest po prostu eufemistycznie mówiąc nierozsądny Tak się składa, że bardzo trudno zoperować tego typu szramę, a c
eny są jeszcze wyższe niż pisze Waxi18. Nie mam pojęcia skąd u Ciebie takie pomysły, że mamy tutaj fachową obsługę medyczną, to już naprawdę śmiechu warte
I wiesz co, najpierw przeżyj chociaż dwa dni z czymś takim i porozmawiaj z kilkoma niedouczonymi lekarzami, a potem pisz o pesymistycznym nadstawieniu do życia i przytaczaj mądrości życiowe”. Serdecznie pozdrawiam
__________________
Ciesz się !!! Każdą radością przysparzasz zmartwień swoim wrogom.
Werdandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 09:23   #36
wAxi18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5
Dot.: Stara blizna po operacji

Kasiunia123

Może najpierw jeśli o ortografie chodzi to nie koniecznie mi się ją chciało sprawdzać bo było już późno co do twojej wypowiedzi hahahahahahahahahaha wiesz w życiu się tak nie uśmiałem pomyśl sobie o tym że to operacja na twarzy na której znajdują się mięśnie mimiczne uszkodzenie chociaż jednego z nich morze spowodować że już nigdy się nie uśmiechnę więc koszt operacji wzrasta to nie blizna szerokości palca mająca 10 cm. Co do twojej wypowiedzi to strasznie się też cieszę że jesteś lepiej obeznana ode mnie i wiesz że tu aż takich technik nie potrzeba i wiesz więcej niż mówi Biegły Chirurg hmmmm a jeśli znasz kto by mógł bezinteresownie pomóc - jak do tej pory się jeszcze nie spotkałem bo zawsze jak idę to 100 - 200 zł za wizytę. To może podaj do kogo mógłbym się udać może masz jakiegoś znajomego podziel się z nami takimi informacjami. W Niemczech jeśli operacja miała by kosztować też 22 tyś to masz razy 4 zł gdzie tu optymizm z życia czerpać ??????????. Poza tym to może z tego posta nie widać bo trudno o czymś takim pesymistycznie pisać ale w życiu wcale mi nie jest źle przeszkadzają mi czasem tylko przesadne słowa krytyki i tłumy gapiów paczących się na mnie jak bym miał banknot 200 zł na twarzy. Wiesz co niema miejsca żebym się do niego nie wybrał i nie przyciągał wzroku tłumu gapiów lub żebym nie usłyszał coś za moimi plecami. Niedawno był festyn u mnie w miejscowości Migration to się nazywało było tam około 3tys ludzi miało być 22 tyś – pomnie ten fakt bawiłem się w środku pod sceną jak zawsze bo lubię się bawić i słyszałem jakąś krytykę za sobą a że ja na scenie grał DJ i akurat mój znajomy to długo się nie zastanawiałem wyszedłem na scenę i spytałem czy ten ochotnik co taką krytykę puszcza nie był by chętny się nam tu ujawnić może ja też bym chciał parę słów krytyki o nim puścić - ZPENIAŁ BO POTRAFIŁ TYLKO KRYTYKE PUSZCZAĆ A Ja zostałem przeproszony przez organizatorów już do końca dnia nie usłyszałem NIC Tobie Werdandi dziękuje za poparcie widzę że ty też się nachodziłaś po tych specjalistach dziś wybieram się do Polanicy - wreszcie wizytę mam w poniedziałek ale chciałem pochodzić trochę po Polanicy go słyszałem ze bardzo fajnie tam jest ciekaw jestem co tam tym razem mi powiedzą bo ostatnio tam byłem 3 miechy po tym jak mnie wypuścili z szpitala i powiedziano mi że to jeszcze za wcześnie i żebym się zgłosił jak ukończę 18 lat mam juz 20 więc myślę że nadszedł tego czas
wAxi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 01:05   #37
Magrru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 350
Dot.: Stara blizna po operacji

Można udać się do chirurga plastycznego za darmo, wystarczy skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Ja niedługo mam się umówić na termin usówania blizny (w mom wypadku zmniejszenia z 50 na 1-4 cm do 50 na mniej niż 1 cm).
Magrru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 13:22   #38
STORCZYK_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 10
Dot.: Stara blizna po operacji

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Ja byłam w Klinice chirurgii plastycznej w Polanicy Zdrój i doktora Kazimierza Kobusa i stwierdził, ze moje dwudziestoletnie blizny kwalifikują sie do usunięcia. Termin operacji mam w tym roku [dokładnej daty nie ma jeszcze]. Wizyta była darmowa, odbyła się dwa lata temu, operacja będzie również bezpłatna [dlatego musiałam czekać aż tyle czasu, jest długa kolejka]. Chociaż myslę, ze doktor Kobus ma tez pewnie prywatny gabinet i wtedy, za opłatą, wszystko jest o niebo szybciej.
CZY MOGE SIĘ DOWIEDZIEĆ JAK TAM PO ZABIEGU? CZY JEST LEPIEJ?
POZDRAWIAM
STORCZYK_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 14:38   #39
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Stara blizna po operacji

Cytat:
Napisane przez STORCZYK_24 Pokaż wiadomość
CZY MOGE SIĘ DOWIEDZIEĆ JAK TAM PO ZABIEGU? CZY JEST LEPIEJ?
POZDRAWIAM
Właśnie ?? Też jestem ciekawa
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 12:00   #40
supertan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7
Dot.: Stara blizna po operacji

Witam wszystkich! przeczytałam wszystkie wypowiedzi na temat blizn na nogach. niedługo mam operacje, po które zostanie mi 20 cm bizna na udzie. co tu ukrywać jestem przerażona tym jak to może w przyszłośći wyglądać. pocieszam się tym, że jestem w dobrych rękach i na pewno nic mi nie spaprają. odnośnie leczenia zachowawczaego polecam żel silikonowy : dermastix lub veraderm. mam bliznę ok 10 cm na twarzy, do tego szwy plastyczne ( ich wcale nie widać!). stosowałam najpierw veraderm ( 14 g ok. 90zł) teraz kupiłam dermastix ( 15 g ok.180zł). efekty są świetne. po 6miesiącach blizna jest biała, znacznie się zwężyła. z tego co wiem na większe blizny dobre są plastry silikonowe. Bardziej się opłacają. jeden starcza na 3 miesiące. cepan jest tani ale w porównianiu do silikonu niewiele daje. pozdrawiam
supertan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 13:04   #41
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Stara blizna po operacji

O!Mi to chyba nic nie pomoże Hihi Na ciele (nogi, ręce, pośladki) mam koło 100 szwów. Jedna z blizn ma jakieś 25 cm i 3 cm grubości. W dodatku podwójnie szyta ( dwie blizny obok siebie potem przechodzą w jedną). Toto może by sie dało usunąc, ale dziur w ciele chyba nie Mam jakies 8 no dziur po prostu. Część po aparatach, część po sączkach. Są naprawde duże. I się tym nie przejmuję. Fakt!Nie mogę spódnic przed kolano i bluzek na ramiączkach, ale co tam Nie martwcie się Da się z tym żyć Całuję i pozdrawiam
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-08, 19:00   #42
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Stara blizna po operacji

Hop
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 20:21   #43
PauliSiaNika
Przyczajenie
 
Avatar PauliSiaNika
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Dot.: Stara blizna po operacji

Mam blizne pod kolanem ktora ma ok 10cm dlugosci i 1cm grubosci...Nie bede mowila w jaki sposob sie znalazla na mojej nodze bo nie lubie o tym mowic! Bardzo jej sie wstydze i nie chodze w spodniczkach czy w spodenkach... nie lubie jak sie ludze mnie pytaja "Co Ci sie stalo?" albo "a jak to zrobiłas"itp.!!
Blizne mam od 2006 roku stosowalam "Contratubex" blizna sie troszke wybielila... i jest mniej widoczna... ale i tak chcialabym ja usunac...Nie wiem w jaki sposob i nie wiem jaki jest koszt takiego usuniecia... Czytalam na tym forum ze mozna usunac ale jak sie pobierze kawalek skory z innego miejsca do wszczepienia w miejsce blizny...Czy to jest konieczne?
PauliSiaNika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 08:20   #44
wAxi18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5
Dot.: Stara blizna po operacji

Ja tam bym się na przeszczep już nigdy niezgodziłwłaśnie po tym chce usunąć moją Blizne, niewiem jak to wygląda w sprawie kolana i jak się to prezętuje bo to przecież inna część ciała. Powiem wam ze mimo tego co mi sie stało dalej z tym żyje mam to gdzieś jak mnie ludzie oceniają czy się na mnie gapią czy co poprostu nie zależy mi na tym prawda że czasem chciałbym się tego pozbyć ale powiem wam że nawet lubie moją blizne już się do niej przyzwyczaiłem hehe Pozdrawiam wszystkich - newiedzialem że ten temat jest jeszcze aktualizowany do tej pory
wAxi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 16:58   #45
tiatia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Stara blizna po operacji

witamja mialam juz kilka operacji przeprowadzonych w Poalnicy Zdrojuprzedostatnia polegala na wycieciu czesci skory z pachwiny, niestesty nie wiedzialam ze skora po zdjeciu szwow moze sie rozejsc i powinnam ograniczac swoje ruchy, powstal mi bliznowiec podczas ostatniej operacji mialam pobrany znow kawalek skory z tego samego miejsca i lekarze zdecydowali mi sie usunac takze ta stara blizne-inaczej przeprowadzili szew i chodz blizna znow troszke sie rozeszla... a od operacji minely dopiero2 miesiace mysle ze bedzie dobrze...wazne jest zeby blizne samarowac odpowiednim kremami i masowac!!!podczas pobytu spotkalam sie z osobami ktore borykaly sie z roznymi problemami, mysle ze lekarze z Polanicy naprawde znaja sie na tym co robia i doradza kazdemu jak najlepiej...czesto stosuja szwy kosmetyczne(szew przebiega pod skora, z pod niej wystaja tylko dwa supelki i tak wiec blizna ma kasztalt waziutkiej niteczkitak naprawde trzeba sie wybrac na konsultacje bo wydaje mi sie ze blizny nie z kazdych miejsc da sie usunac w taki sam sposob.... .. nio ale powodzeniapozdrawiam
tiatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 17:10   #46
tiatia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Stara blizna po operacji

a ja Ci walasnie chcialam polecic Polaniceodwiedzilam ten szpital kilkakrotnie i wiem ze tamtejsi lekarze potrafia zdzialac cuda!!!za operacje nie 3ba placic..ale w takim wypadku dlugo sie na nia czeka w kolejce wierze ze Ci pomoga!!!i 3mam kciuki ~!!!!!POlanica piekna , sam szpital tezi co najwazniejsze mnostwo ludzi ktorzy na pewno zaakceptuja Cie takim jakim jestes!!!pozdrawiam
tiatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 19:34   #47
wAxi18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5
Dot.: Stara blizna po operacji

Też byłem w Polanicy, Powiedzieli mi że trzeba czekać minimum 5 lat <hahaha> mają źle w głowie, zastanowiło mnie jedno poco na tym świstku że kfalifikuje się do Operacji jest podany Uwaga NR PRYWATNY i jest podany nr komórkowy jednego z lekaży <hmmm> to jest bardzo zastanawiające, myśle żeby odwiedzić Kobylniki mój znajomy miał tam operacje fakt na zasadzie przeszczepu ale teraz to wygląda o niebo lepiej, tesz na to licze.
wAxi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:12   #48
basienka310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z Mazur
Wiadomości: 6
Dot.: Stara blizna po operacji

Hej. Otóż ja też mam podobny problem...;/NIESTETY.! Mam bliznę na policzku po pieprzyku. Usuwany był on laserem. I niestety zrobił się bliznowiec. Powiedzcie jakie wreszcie maście są dobre? (cena nie gra roli) chciałabym się jej pozbyć. Nakładam puder, korektor, ale i tak ją widać. POMOCY!! Pozdrawiam
basienka310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:33   #49
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Stara blizna po operacji

Ja ide na wycinanie blizny na nodze do chirurga plastycznego pod koniec miesiaca, blizna jest niewielka (2x3cm) ale bardzo jej nie lubie jest jakas taka sina i bardzo ja widac, szczegolnie w lecie jak sie opale. Nie chodze w ogole w krotkich spodenkach od 12 lat. Zabieg bedzie w znieczuleniu miejscowym, pol godziny, potem szwy przez ok. 10 dni (w tym czasie jak najmniej chodzenia, zero sportu) mam nadzieje, ze zostanie mi tylko cienka kreseczka place 400zł. Pozdrawiam!

Ps. Dlaczego niektórym robią sie bliznowce a innym nie? Czy da sie to jakos przewidziec???
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 17:31   #50
basienka310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z Mazur
Wiadomości: 6
Dot.: Stara blizna po operacji

Da się...zanim poszłam na zabieg lekarz powiedział, że można zrobić badania na skłonności do bliznowców. On jednak olał sprawę, powiedział, że jestem młoda więc bliznowca nie będzie. Niestety pomylił się. Uważajcie na te lasery, bo może być jeszcze gorzej.! Nie straszę, lecz ostrzegam.
No więc które maści są dobre? bo już sama nie wiem... Pozdrawiam
basienka310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 14:41   #51
95a9f5071e7d0cd6ef7dbab6e353959a34994157_6057de0215c7d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 695
Dot.: Stara blizna po operacji

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
Ja ide na wycinanie blizny na nodze do chirurga plastycznego pod koniec miesiaca, blizna jest niewielka (2x3cm) ale bardzo jej nie lubie jest jakas taka sina i bardzo ja widac, szczegolnie w lecie jak sie opale. Nie chodze w ogole w krotkich spodenkach od 12 lat. Zabieg bedzie w znieczuleniu miejscowym, pol godziny, potem szwy przez ok. 10 dni (w tym czasie jak najmniej chodzenia, zero sportu) mam nadzieje, ze zostanie mi tylko cienka kreseczka place 400zł. Pozdrawiam!

Ps. Dlaczego niektórym robią sie bliznowce a innym nie? Czy da sie to jakos przewidziec???
Aggis i jak u ciebie? byłaś już na wycinaniu? mam podobnej wielkosci bliznę. Też muszę zajść do chirurga plastycznego. 400zł to nie jest tak duzo. ciekawe ile u mnie by to kosztowało. Z jakiego miasta jesteś?
95a9f5071e7d0cd6ef7dbab6e353959a34994157_6057de0215c7d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 12:52   #52
AGGI22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Stara blizna po operacji

Na blizny pooperacyjne mozna zastosowac laser. Np Estetica w Krakowie posiada taki. Blize mozna w calosci usunac lub wymodelowac kosmetycznie.
AGGI22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 09:46   #53
danas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 8
blizna po operacji

Temat stary ale dla mnie bieżący. Jestem 1,5 roku po operacji śródpiersia a blizna ciągnie się pod szyją a kończy się trochę poniżej między piersiami. I właśnie w tym miejscu jest bliznowiec, który może już mniej denerwuje że mało estetyczny tylko przeszkadza bo swędzi a czasem boli. Żadne maści nie pomagają a o tym że należy je stosowć krótko po operacji - nikt z lekarz szpitala mi nie powiedział
danas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 18:25   #54
dzikapanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 2
Dot.: Stara blizna po operacji

;(((( mam paskudną blizne na buziiii chce się jej pozbyć SKUTECZNIE... pomózcie mi prosze( <zalamka> (((((
dzikapanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 10:08   #55
wAxi18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5
Dot.: Stara blizna po operacji

HiHi Mała rada dla tych co Właśnie pracują na terenie Anglii. Więc Słuchajcie taką operację można wykonać w Anglii Zupełnie za darmo - Warunek jest jeden że pracujemy i posiadamy Insurance Number - Który jest potrzebny i tak Jeśli go nie mamy to Nasz Pracodawca powinien nam Pomóc go wyrobić lub samemu można umówić się na takie spotkanie. Sprawa jest taka że każde Blizny itp po oparzeniu można w Tutejszych Klinikach leczenia oparzeń wyleczyć za free. Pisałem Tu parę postów o fachowcach Polskich i krótkim 5 letnim czasie oczekiwania na swoją Kolej. Wczoraj miałem wizytę u Chirurga dokładnie pokazał mi jak będzie wygladało miejsce gdzie mam bliznę - na twarzy po oparzeniu - ludzie którzy tu przychodzili operować gorsze żeczy jak ja mam. Co jeszcze mogę powiedzieć w Polsce lekarze wierzą że po operacji powinno się stosować przeważnie Maście - i tu jest to bzdurą nie tylko maści są odpowiednie leki przyjmowane doustnie które pomagają skórze dobrze się przystosować do organizmu - rozciągnąć - naciągnąć itp tak żeby to ładnie wyglądało - na Terenie Wielkiej Brytanii - wszystki te leki maści itp są za darmo w dodatku wszystkie Koszty związane z mieszkaniem itp z kupnem jedzenia są pokrywane z Naszego zdrowotnego ubezpieczenia - jedynym warunek popracować 6 mc a jeśli planujemy itak pracę zarobkową na terenie WLK Bryt to wieżcie mi że te 6 mc opłaca się pracować. wystarczy tylko nr Insurance i zarejestrować się w National Health Service - NHS - Po naszemu to będzie Placówka Zdrowia - Szpital/Ośrodek Zdrowia - Ja zamierzam zrobić sobietaką operację - ale jak na razię mi się nie śpieszy ^^ jakoś nie przejmuję się za bardzo tym co mam na twarzy ^^ jak zacznie mi Bardzo Przeszkadzać to to sobie usunę ^^
wAxi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 12:23   #56
blondbimbo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: Stara blizna po operacji

blizny mozna usuwac.................al e po usunieciu dostalam ogolnego zakazenia gronkowcem w szpitalu i powstaly blizny gdzie indziej bo mialam tez alergie...nie strasze,
moje nowe blizny maj 4 miesiace mozna je usunac dopiero w przyszlym roku,czy sie zdecyduje, nie!
blondbimbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 12:25   #57
blondbimbo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: Stara blizna po operacji

sa specjalne kosmetyki tuszujace wszystkie odbarwienia, przebarwienia, blizny !
niestety sa to produkty glownie amerykanskie,b dobre ale nie tanie
blondbimbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 20:57   #58
Loki2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Stara blizna po operacji

Witam. Mam 17 lat jak mialem poltora roku to mialem raka, operacje mialem w Austri, dzis mam 17 lat i jestem zdrowy, niestety mam 2 blizny Regularnie cwicze na silowni, moim marzenim jest zostac kulturysta. Niestety z bliznami na brzuchu ciezko bedzie Doradzcie mi co moge zrobic? Wszystko bym oddal zeby sie pozbyc tego paskudztwa z brzucha, jak widze swoj brzuch bez podkoszulka to brzydze sie sam sobą, czasami mam ochote wziasc sznurek i zalatwic sprawe modle sie do Boga i prosze Go o to zebym kiedys rano sie obudził i mial noramlny brzuch

Póki co to to nic mnie nie cieszy i nie mam za bardzo po co zyć, czesto mysle o samobójstwie...
Loki2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.