umiejscowienie pryszczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-07, 10:34   #1
biedronka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: sprzed monitora :P
Wiadomości: 19

umiejscowienie pryszczy


Hej! Ostatnio mam duże problemy z cerą w okolicach ust i nosa, a wiem, że umiejscowienie pryszczy świadczy o ogólnym stanie organizmu i konkretnych narządów. Orientujecie się może w tej "mapie"? Jeśli tak, byłabym wdzięczna za wskazówki
A może któraś z Was miała podobny problem i wyleczyła się z tego paskudztwa? Ja próbuję już od jakiegoś czasu, ale wciąż wyskakują mi jakieś mniejsze lub większe krosty, naprawdę nie wiem, co robić, a pryszcze w tym miejscu są wyjątkowo obrzydliwe Zaznaczam, że z reszta twarzy raczej nie mam problemów, co najwyżej jakieś krostki na linii brwi. z góry wielkie dzięki!
Przepraszam, jeśli powtarzam jakiś temat, ale szukałam na forum i nie mogłam znaleźć, postanowiłam więc założyć nowy
biedronka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 15:14   #2
uknow
Wtajemniczenie
 
Avatar uknow
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 2 249
Dot.: umiejscowienie pryszczy

ja mam to samo.. od wiekow z tym walcze. cala twarz jest ok, wiadomo czasem cos gdzies- normalka ,ale okolice ust i broda to koszmar bardzo czesto wypryski wyskakuja mi na samej linii ust, sa bardzo bolace i dlugo sie goja to chyba cos z hormonami nie tak, bo normalne wypryski zazwyczaj pojawiaja sie na policzkach lub czole.
proponuje wybrac sie do enodkrynologa, ginekologa i dermatologa, ja niedlugo ide do dermo i mam nadzieje ze zleci mi jakies sensowne badania bo mam dosyc juz tego
chce moc cieszyc sie milymi chwilami ,a nie myslec ze wygladam jak potwor
__________________
Nowa Szafa
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post10151347


sama, lecz nigdy samotna
uknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 16:21   #3
Gosia_Szymonek
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_Szymonek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 626
Dot.: umiejscowienie pryszczy

Ja wiem, że na trądzik na linii żuchwy, w okolicach uszu i szyi jest charakterystyczny dla osób z problemami hormonalnymi. Borykam się z nim już od pół roku, a 8 miesięcy temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne Yasmin. A co najlepsze nic nie pomaga. Różnych specyfików już używałam i nic nie pomagały. Teraz zaczęłam stosować Atrederm, mimo, że masakruje mi twarz, bo uważam, że i tak gorzej już być nie może. A może to coś w końcu da

Myślę, że będzie trwał dopóki nie wyprostuję sobie tych hormonów.
Gosia_Szymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.