Wypadające włosy cz. V - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-19, 07:06   #901
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Wiecie, po pięciu miesiącach zwalczyłam wypadanie!
Już kilka dni temu to zauważyłam, ale nie chciałam sobie robić nadziei i się rozczarować potem.
Teraz mogę to potwierdzić, włosy wypadają, ale w ilościach normalnych, przy myciu jest to górą 20 włosów(jeszcze tydzień temu 150), przy czesaniu dosłownie kilka (tydzień temu 30 rano, ok 40 wieczorem).
Nie wiem co pomogło, loxon, suplementy, nawilżanie skóry, delikatne szampony czy po prostu czas

Wreszcie odetchnęłam z ulgą i mogę wrócić do spokojnego zapuszczania, ale teraz już nie gnam, nie będę nic nowego stosować, jedynie dbać, dokarmiać i czekać cierpliwie. Wypadanie nauczyło mnie dystansu. Czuję się spokojniejsza, włosy które został wyglądają przeciętnie, nie są przerzedzone, chociaż w porównaniu z tym co było... ale i tak nadają się do zapuszczania więc spokojnie.. ale nieważne, za rok dwa odrosną a czas szybko płynie
Gratuluje! u mnie też puki co odpukać utrzymuje się 30-40 dziennie z myciem :p zobaczymy co będzie po odstawieniu leków, mam nadzieję, że nie będę rano z płaczem lecieć do przychodni
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 17:53   #902
miernikstresu
Rozeznanie
 
Avatar miernikstresu
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 678
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cześć dziewczyny,

Mam do Was prośbę od jakiegoś czasu włosy wypadają mi garściami dosłownie! Jak przeczeszę włosy palcami zostaje mi na rękach mnóstwo włosów. Stosowałam juz chyba wszystko: naturalne odżywki, kupne odżywki, sposoby domowe i nic
__________________

miernikstresu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 22:19   #903
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez miernikstresu Pokaż wiadomość
Mam do Was prośbę od jakiegoś czasu włosy wypadają mi garściami dosłownie! Jak przeczeszę włosy palcami zostaje mi na rękach mnóstwo włosów. Stosowałam juz chyba wszystko: naturalne odżywki, kupne odżywki, sposoby domowe i nic
Jaką prośbę?
Domyślam się, że chodzi o radę co zrobić, żeby przestały wypadać. W takim razie polecam przeczytać zestawienie przyczyn wypadania podane kilka postów wyżej przez dzamatasi. I wykluczenie ich.
Na pierwszym miejscu lekarz/badania.
"Naturalne odżywki, kupne odżywki, sposoby domowe" to dosłownie nic, jeśli chodzi o próbę zatrzymania poważnego wypadania włosów.

Chwaliłam się już na wątku o niedoczynności, więc i wam napiszę - jest poprawa! Kupiłam gęste sitko na odpływ wanny i widzę, że nie wyciągam całych pasm tylko ilości rzędu 20-30 włosów. Biorąc pod uwagę przeciętne wypadanie w przeciągu dnia, to myślę, że w 100 włosach na dzień się mieszczę.
Obawiam się tylko co to będzie po izo.
I niestety kucyk ma obwód 5,7cm.

A poza tym, to postanowiłam, że porozpieszczam włosy i na święta kupię im w końcu coś nie przeciw wypadaniu. Myślę nad serią K-PAK Joico. Stosowałyście?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-10-19 o 22:26
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 08:27   #904
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Kiedyś czaiłam się na odżywkę z tej serii, ale cena 90zł mnie odstraszyła, mam dość wymagające włosy jeśli chodzi o kosmetyki, więc dałam sobie spokój z drogimi eksperymentami

Od tygodnia zauważałam dziwną przypadłość. Przy suszeniu włosów zaobserwowałam, że 80% wypadających włosów pochodzi z tylnej/spodniej części głowy. Na górze trzymają się bardzo dobrze a dól nadal trochę leci :p Bardziej bym narzekała gdyby było na odwrót, ale tak to trochę dziwne
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 13:20   #905
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Witam, mam problem z wypadającymi włosami po odstawieniu tabletk anty. Wypadanie zaczęło się po mniej więcej 2 miesiącach od ostawienia (w sierpniu) i trwa nadal cały czas. Włosy mocno się przerzedziły, widać już prześwity jestem załamana... Nie pomagają suplementy, wcierki, szampony. Czytałam trochę na ten temat i ponoć takie wypadanie ma się skończyć samo... Ale kiedy? czy ktoś miał podobnie? Ile to trwało?
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 20:23   #906
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Podstawowe podstawy:
http://kobieta.interia.pl/uroda/news...ry,nId,1043443
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 08:46   #907
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Szukam info na temat naturalnych sposobów na unormowanie hormonów.
zioła na objawy hirsutyzmu, trądzik, przetłuszczanie skóry itp.
*Tinctura calendualee (nagietek); krople z nagietka, herbata z nagietka- bardzo pomaga przy zbędnym owłosieniu
(nalezy pić 2xdziennie po 50kropli ekstraktu z nagietka)
*mięta-szczególnie przy przetłuszczaniu sie cery
*olej z wiesiołka
*siemię lniane
*lukrecja (znacznie zmniejsza poziom testosteronu u kobiet)
niepokalanek mnisi(obniza prolaktyne) ,koniczyna łąkowa ,dzięgiel,aletra lecznicza,liść maliny czerwonej ,Pochrzyn włochaty,Olej z wiesiołka,olej lniany,soja,bratek,Kropel ki Hormeel.
Próbowała któraś z Was naturalnych sposobów ? Jak myślicie czy to serio pomaga?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2013-10-21 o 08:54
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 09:55   #908
Majdul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 50
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Ja piłam kiedyś regularnie herbatkę miętową i faktycznie owłosienie na ciele było mniejsze

Właśnie do niej wrociłam, teraz czekam na efekty
Majdul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 10:54   #909
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Ja cały czas pije siemię lniane i olej z wiesiołka, ale w trochę innych celach niż jakieś problemy hormonalne jedyne co zaobserwowałam to po wiesiołku poprawę jakości śluzu a po siemieniu włosy szybciej rosną
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 22:02   #910
princess_megi
Raczkowanie
 
Avatar princess_megi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 71
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Olej z wiesiolka mozna kupic w formie kapsulek w aptece - wygladaja jak tran.
__________________
77 > 76 >80 > 79 > 78 > 77> 76 > 75

Grupa wsparcia dla osób na diecie/poście
https://www.facebook.com/groups/290127541648831//
Strona o diecie i zdrowym odżywianiu
https://www.facebook.com/Healthy-Pro...9417682702351/
princess_megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 17:40   #911
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Ale niestety strasznie dużo tych tabletek trzeba łykać...mnie to trochę zniechęca. Zastanawiałam się nad kupnem oleju z pestek dyni. A co do oleju z wiesiołka to szukałam takiego w butelkach, na allegro są, ale dośc drogie
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-22, 17:42   #912
bozenafigura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez noemi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy Wy tez tak macie, że włosy przy skroniach są takie jakby zadsze, krótsze i jakby ch było mniej? czy mi poprostu juz zakola sie robią???? do tego włosy mam czarne z 2-3 cm siwymi odrostami więc na bokach te siwo, brązowe odrosty sprawiaja wraznie łysych plackówa moze juz mam łyse placki
Niestety mam ten sam problem.........
__________________
http://www.studio-mody.com.pl/
bozenafigura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 23:14   #913
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Ja mam stwierdzony nadmiar androgenów oraz DHEAS. Teraz będę robiła jeszcze raz te wyniki robiąc test dexametazonem i się okaże. Jednak ten lek przyprawia mnie o dreszcze. W każdym razie chyba będę musiała zacząć brać coś na zbicie androgenów.
Włosy wypadają mi strasznie, nie pomagało nic - drożdże, ziółka, suplementy tylko na chwilę... Poza tym mam tłusty łupież, który cały czas nawraca, a w sumie to w ogóle nie przechodzi mimo specyfików od dermatologa. To samo trądzik.
Chyba nie mam innego wyjścia jak zacząć brać hormony. Inaczej nigdy nie pozbędę się tego paskudztwa.
Już się nastawiłam na te leki. Wiem, że to działa tylko podczas przyjmowania, ale co robić, skoro to ewidentnie wina hormonów, które mam podwyższone?
Fryzjerka mówiła, że z natury mam geste włosy i to dobrze bo przynajmniej coś mi na tej głowie zostało. Myślałam o wcieraniu kozieradki i powrocie do drożdży. Może przy trzecim podejściu coś się poprawi?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 07:32   #914
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Hej Aredhel125, mam ten sam problem, długo już to u Ciebie trwa? Próbowałaś naturalnych sposobów na obniżenie androgenów, o których pisały dziewczyny wyżej?
Ja od siebie dodam do listy jeszcze wierzbownicę. Piję i mam wrażenie, że trochę pomaga na trądzik.
A co do mięty, to w poście dzamatasi nie było napisane, ale musi to być specjalna odmiana mięty, a nie taka jaką można kupić u nas do picia.
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 11:31   #915
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Nie no k***a mać ja ołysieje. to co się dzieję po myciu na 7 dzień to jest porażka. Dobijam do 500 jak nie więcej-po 300 przestaje liczyć .
Nic kompletnie nic nie pomaga-lepsze odżywianie, rzepa czarna,kozieradka,zmiany szamponów,leczenie na tarczyce,prolaktyna w normie.Jakiegos raka mam czy co ,że mi tak one leca.

Za 5 miesięcy minie 2 lata.. nie mam praktycznie kompletnie małych kłaków, nic mi nie odrasta . nie wiem co mam dalej robiic, mam dosc tego juz.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 12:08   #916
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Nie no k***a mać ja ołysieje. to co się dzieję po myciu na 7 dzień to jest porażka. Dobijam do 500 jak nie więcej-po 300 przestaje liczyć .
Nic kompletnie nic nie pomaga-lepsze odżywianie, rzepa czarna,kozieradka,zmiany szamponów,leczenie na tarczyce,prolaktyna w normie.Jakiegos raka mam czy co ,że mi tak one leca.

Za 5 miesięcy minie 2 lata.. nie mam praktycznie kompletnie małych kłaków, nic mi nie odrasta . nie wiem co mam dalej robiic, mam dosc tego juz.
Współczuje najgorsze jest to, że jak piszesz, nic nie odrasta..A ile wypada Ci włosów w dni kiedy nie myjesz?
U mnie chwilowo minimalnie lepiej, o tyle ze wizualnie kłębek po myciu jest nieco mniejszy niż zawsze...ale takie poprawy to ja mam co jakiś czas, na 4-5 dni, potem wszystko i tak się nadrabia. I jak na razie nie znalazłam szmponu którym mogłabym myć na zmianę z Emolium, moja skóra głowy tylko i wyłącznie Emolium toleruje..Dziewczyny, moze któraś z Was może polecić jakis szampon podobny do Emolium, dla wrażliwej skóry?
Alterra z migdałem i jojobą się na dłuższą metę nie sprawdził
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 12:19   #917
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: Wypadające włosy cz. V

dzamatasi
U mnie też nie jest lepiej,widzę,że kryzys moje włosy znów przechodzą,jesienne przesilenie chyba,i żadna mezoterapia mi nie pomogła,jedyny plus ,że u mnie włosy odrastają,ale nie wszędzie tam gdzie bym chciała,tak więc teraz zbieram kasę na osoczę
A raka to Ty nie masz ,jakbyś chemioterapię przechodziła to tak,wtedy włosy lecą.
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 12:50   #918
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez Catacomb_Kitten Pokaż wiadomość
Współczuje najgorsze jest to, że jak piszesz, nic nie odrasta..A ile wypada Ci włosów w dni kiedy nie myjesz?
W dni kiedy nie myje wypada ok.5 włosów,czasami dojdzie do 20,ale to już na 5,6dzień ,wtedy też daje rzepę, więc może ona mi podrażnia..
Minimalny odrost był w czasie brania anty..
Do tego wsszystkiego powrócił mi nieregularny okres. W tym miesiącu miałam już 2 razy
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 14:05   #919
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Ja też zauważałam zawsze zwiększone wypadanie, gdy zbliża się dzień mycia.. myję raz na pięć sześć dni, im bliżej mycia tym więcej włosów wypada. ciekawe od czego to zależy?
jest sens zwiększyć częstotliwość mycia w tym wypadku, skoro podczas mycia tez wypada więcej?

Może chodzi o to, że wydzielający się łój blokuje dostęp tlenu do mieszków?
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 14:53   #920
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Zazdroszczę każdemu kto może pozwolić sobie na mycie włosów co 5 czy też więcej dni. U mnie mycie obowiązkowe co 2 dzień, niestety, dłużej przetrzymane na nadaja się do wyjścia "do ludzi" No i wyciąganie co 2 dzien 200 lub więcej włosów psychice nie służy...
Jeśli u mnie nie będzie stałej poprawy to w następnym miesiącu badam prolaktynę, progesteron, estradiol i testosteron. Jak czytałam, te badania najlepiej zrobić w 3 dniu cyklu, to prawda? Nie podejrzewam problemów hormonalnych, jakiś czas temu wszystko było w normie, okres mam właściwie zawsze w miarę regularny i żadnych innych złych symptomów. Ale jeśli w listopadzie nic sie nie zmieni to musze jeszcze i to sprawdzić
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 15:15   #921
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez Catacomb_Kitten Pokaż wiadomość
Zazdroszczę każdemu kto może pozwolić sobie na mycie włosów co 5 czy też więcej dni. U mnie mycie obowiązkowe co 2 dzień, niestety, dłużej przetrzymane na nadaja się do wyjścia "do ludzi" No i wyciąganie co 2 dzien 200 lub więcej włosów psychice nie służy...
Też myję co 2 dni, czasem nawet codziennie...
Cytat:
Jeśli u mnie nie będzie stałej poprawy to w następnym miesiącu badam prolaktynę, progesteron, estradiol i testosteron. Jak czytałam, te badania najlepiej zrobić w 3 dniu cyklu, to prawda? Nie podejrzewam problemów hormonalnych, jakiś czas temu wszystko było w normie, okres mam właściwie zawsze w miarę regularny i żadnych innych złych symptomów. Ale jeśli w listopadzie nic sie nie zmieni to musze jeszcze i to sprawdzić
Tak, w 3 dniu będzie ok. Tzn prolaktynę można zrobić właściwie w dowolnym, ale skoro i tak robisz kilka innych to można zbadać ją razem z nimi. Też się wybieram na te badania (oprócz prolaktyny, bo ją już badałam)

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

dzamatasi, u mnie za miesiąc miną 2 lata A jaką masz prolaktynę? Bo ja mam niby w normie (22,9 ostatnio), ale endo kazała mi brać Bromergon. Powiedziała, że możliwe, że jak się uda ją trochę obniżyć to włosy się poprawią
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 15:31   #922
fiona96
Przyczajenie
 
Avatar fiona96
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Hej wszystkim, od pewnego czasu wypadają mi włosy, a ostatnio coraz gorzej i widzę, że mi się przerzedziły.. Jakiś czas temu używałam skrzypo vity i w pewnym stopniu mi pomogła. Od około 5 lat farbuje włosy, kiedyś często prostowałam i farbowałam. Praktycznie przestałam prostować, ponieważ prostuje czasem lekko kosmyki z przodu. Jeszcze jakiś czas temu miałam bardzo gęste włosy, a teraz... Raz przejadę szczotką po głowie i jest na niej pełno włosów. Wystarczy, że raz przejadę ręką po włosach.. Myje włosy codziennie. Dwa lata temu byłam maniaczką włosów i stosowałam przeróżne odżywki, maseczki itp.
Nie używam jednego, stałego szamponu tylko co jakiś czas zmieniam. Używałam przez pewien okres niemieckiego szamponu na zniszczone włosy i tak samo z polskimi szamponami, a często też szampon i odżywka 2w1 z Timotei. Na dzień dzisiejszy używam:
- szampon gliss kur regeneracja i objętość cienkie, płaskie, zniszczone włosy i zmieniłam go (bo przeraziła mnie ilosc wypadających włosów..) na elseve arginine resist szampon wzmacniający wlosy osłabione z tendencją do wypadania
- jedwab z biosilk na końcówki (używałam codziennie,a ostatnio staram się co kilka dni)
- fioletowy sprey z Isany ( też ostatnio przestalam używać codziennie)
i dwie rzeczy, które stosuje codziennie:
- odżywkę ekspresową w piance, tą z gliss kura regeneracja objętość
- pro vit kuracja przeciw wypadaniu włosów

Aa i zapomniałam dodać, bo podobno to też jakoś wpływa.. kiedyś miałam anemię.

Bardzo proszę o pomoc...
fiona96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 15:40   #923
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Też myję co 2 dni, czasem nawet codziennie...
Ja jeszcze kilka miesięcy temu też myłam codziennie. 2 razy zdarzyło umyć mi się po 2 dniach. To kilka osób pytało co się stało, że mam tak tłuste włosy, a jak łepetyna swędziała

[/COLOR]dzamatasi, u mnie za miesiąc miną 2 lata A jaką masz prolaktynę? Bo ja mam niby w normie (22,9 ostatnio), ale endo kazała mi brać Bromergon. Powiedziała, że możliwe, że jak się uda ją trochę obniżyć to włosy się poprawią[/QUOTE]

U mnie prolaktyna to skaczę razem z TSH. Ost. badana było 30,ale miałam bardzo wysokie właśnie TSH i byłam w trakcie anty-a one podwyższają oba hormony.
Wcześniej przed braniem anty cały czas miałam 17

Jedna lekarka też przepisała mi Bromergon,ale nie wzięłam i pojechałam do drugiego endokrynologa i powiedział,że nie bierze się leków na prolaktyne, jeśli ma się niedoczynność.
A Ty chyba też masz niedoczynność? I co pomagają Ci te tabletki?
A tak w ogóle co ile badacie pozom prolaktyny ?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 16:17   #924
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Wypadające włosy cz. V

fiona96, jest mnóstwo powodów wypadania włosów... Musisz sobie przeanalizować wiele czynników i wtedy podjąć jakieś środki Anemia oczywiście może powodować wypadanie, ale bez badań nie stwierdzisz czy w Twoim przypadku o to chodzi.


dzamatasi, czyli tak bardzo Ci się przetłuszczają? Próbowałaś stosować coś, co by to ograniczyło?
Moje włosy na drugi dzień może nie są jeszcze tłuste, ale po nocy są po prostu bardzo oklapnięte. Kiedyś jak miałam ich więcej to jakoś to wyglądało, teraz jak mam mało włosów i jeszcze tak przyklepane to wyglądam nieciekawie. Widać prześwity

Tak, też mam niedoczynność. Bromka biorę od początku lipca, badam poziom co 3 miesiące żeby zobaczyć czy spada. Na razie ani drgnął, ale podobno zbijanie prolaktyny często długo trwa. Mam zbadać znów przed Bożym Narodzeniem.

Cytat:
Jedna lekarka też przepisała mi Bromergon,ale nie wzięłam i pojechałam do drugiego endokrynologa i powiedział,że nie bierze się leków na prolaktyne, jeśli ma się niedoczynność.
Nie słyszałam o tym.
Może chodzi o to, że jak ma się nieleczoną niedoczynność lub unormowanie tarczycy długo trwa to się nie bierze? Bo wtedy chyba faktycznie nie ma sensu, skoro niedoczynność podnosi jej poziom...
Prolaktynę badałam gdzieś na początku roku, kiedy TSH jeszcze nie było do końca w normie i endo mi powiedziała, że powinna spaść sama wraz ze spadkiem TSH - tak się nie stało i dlatego dostałam Bromka.
No nic, będę brać do świąt, jeśli faktycznie nic nie ruszy to chyba dam sobie spokój
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 17:19   #925
kremlovskaya
Przyczajenie
 
Avatar kremlovskaya
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Ja jeszcze kilka miesięcy temu też myłam codziennie. 2 razy zdarzyło umyć mi się po 2 dniach. To kilka osób pytało co się stało, że mam tak tłuste włosy, a jak łepetyna swędziała
Popraw mnie proszę, jeśli źle zrozumiałam - teraz myjesz włosy raz na tydzień, a kilka miesięcy temu myłaś codziennie - więc czy teraz włosy Ci się już tak nie przetłuszczają, czy je "przetrzymujesz"? Bo ja u siebie zauważałam, że im dłużej nie myłam (choć u mnie były to max. 3 dni) to wychodziło więcej włosów. Z drugiej strony skoro w dzień bez mycia wypada ich mało, a jak myjesz to wypada ok 500 - rozbij to na cały tydzień - wychodzi ok .100. Poza tym kiedyś mi koleżanka mówiła po zajęciach z chorób skóry, że ludziom, którzy myją włosy rzadziej niż codziennie (powiedzmy co 3 i więcej) moze wypadać więcej włosów w czasie mycia...
Ja jeszcze miesiąc temu musiałam myć codziennie i leciało przy myciu ponad 100 i po samym czesaniu po umyciu też ok. 100.
__________________
A Crucial Catch - annual screening saves lives
http://www.nfl.com/pink
kremlovskaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 17:43   #926
fiona96
Przyczajenie
 
Avatar fiona96
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
fiona96, jest mnóstwo powodów wypadania włosów... Musisz sobie przeanalizować wiele czynników i wtedy podjąć jakieś środki Anemia oczywiście może powodować wypadanie, ale bez badań nie stwierdzisz czy w Twoim przypadku o to chodzi.
Właśnie nawet nie mam czasu się wybrać do lekarza, więc dopiero może pod koniec grudnia, ale do tego czasu wyłysieje
fiona96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 18:10   #927
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez fiona96 Pokaż wiadomość
Właśnie nawet nie mam czasu się wybrać do lekarza, więc dopiero może pod koniec grudnia, ale do tego czasu wyłysieje
Wiesz, w obliczu ewentualnego nawrotu anemii wypadające włosy to chyba nie jest najważniejsza rzecz. Anemia może mieć poważniejsze skutki.
Przez najbliższe 2 miesiące nie znajdziesz chwili czasu? Możesz zrobić chociaż morfologię, kosztuje kilka złotych prywatnie, zobaczysz czy masz hemoglobinę w normie. Jak będzie obniżona to wypadałoby wybrać się po skierowanie na ferrytynę i żelazo.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 18:11   #928
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez kremlovskaya Pokaż wiadomość
Popraw mnie proszę, jeśli źle zrozumiałam - teraz myjesz włosy raz na tydzień, a kilka miesięcy temu myłaś codziennie - więc czy teraz włosy Ci się już tak nie przetłuszczają, czy je "przetrzymujesz"? Bo ja u siebie zauważałam, że im dłużej nie myłam (choć u mnie były to max. 3 dni) to wychodziło więcej włosów. Z drugiej strony skoro w dzień bez mycia wypada ich mało, a jak myjesz to wypada ok 500 - rozbij to na cały tydzień - wychodzi ok .100. Poza tym kiedyś mi koleżanka mówiła po zajęciach z chorób skóry, że ludziom, którzy myją włosy rzadziej niż codziennie (powiedzmy co 3 i więcej) moze wypadać więcej włosów w czasie mycia...
Ja jeszcze miesiąc temu musiałam myć codziennie i leciało przy myciu ponad 100 i po samym czesaniu po umyciu też ok. 100.
Tak, teraz włosy mi się już tak nie przetłuszczają. Jedyna zasługa anty
Gdybym miała łojotok jak wcześniej, to niemożliwe byłoby "przetrzymanie" az 7 dni.

Możliwe,ze mi wypada ok. 100 włosów dziennie, jak rozbije ten tydzien. Ale nie zmienia to faktu,że to i tak dużo. Szczególnie ,że odrostu praktycznie nie mam-gdyby chociaż odrastały kłaki to pół biedy z wypadaniem..
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 20:26   #929
princess_megi
Raczkowanie
 
Avatar princess_megi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 71
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Ja też zauważałam zawsze zwiększone wypadanie, gdy zbliża się dzień mycia.. myję raz na pięć sześć dni, im bliżej mycia tym więcej włosów wypada. ciekawe od czego to zależy?
jest sens zwiększyć częstotliwość mycia w tym wypadku, skoro podczas mycia tez wypada więcej?

Może chodzi o to, że wydzielający się łój blokuje dostęp tlenu do mieszków?
Jednak na codzien nie wyczesujesz pewnie wszystkich wlosow dopiero przy myciu jak sie te wlosy troche porusza to te slabsze wyleca te ktore byly juz martwe tez wyleca przy szczotkowaniu. To normalne ze przy myciu wiecej sie ich pozbywamy.
__________________
77 > 76 >80 > 79 > 78 > 77> 76 > 75

Grupa wsparcia dla osób na diecie/poście
https://www.facebook.com/groups/290127541648831//
Strona o diecie i zdrowym odżywianiu
https://www.facebook.com/Healthy-Pro...9417682702351/
princess_megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 21:37   #930
pinacolada93
Raczkowanie
 
Avatar pinacolada93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 422
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Dawno mnie tu nie było, zastałam się na 20 stronie bodajże, muszę nadrobić zaległości, bo nie wiem jak tam u Was z włosami kochane. Mam nadzieję, że lepiej niż u mnie, moje cały czas lecą na potęgę, mimo że ferrytyna jest już 44 (początkowo była 21). Wizytę u lekarza mam w grudniu... czekam niecierpliwie.

Studia pochłaniają mnie bez reszty o włosach nawet nie mam kiedy myśleć.
__________________
Od maja 2012 WALCZĘ Z WYPADANIEM WŁOSÓW.

pinacolada93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-20 13:09:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.