Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-21, 11:07   #4771
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 556
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Anna mi kazała brać 3 mg melatoniny. U mnie wyniki sugerowały problemy z nadnerczami, podwyższony kortyzol, DHEA ale nie są to grubo przekroczone normy, więc lekarze zwalają to na stres. Byłam na to leczona sterydami prawie rok, a moje włosy nic, a nic się tym nie przejęły. Więc nie tędy droga, bynajmniej u mnie.
Trzymajcie kciuki, dzisiaj mam zabieg z osoczem.
Antuanetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 11:24   #4772
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez Ewikk96 Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam....dlatego chodzę do fryzjera bladym świtem..mniej ludzi...moje są miłe i dyskretne, ale i tak kiepsko się czuję

T o tak jak mi ....od 13-tego roku życia, pomału, po trochu....a łysinka jak się patrzy....teraz tylko leciały masakrycznie, no ale to tarczyca, to się nie liczy.

Mam prośbę, czy któraś z Was używa czegoś w rodzaju zasypki na włosy, może toppik, proszę o radę który najlepiej sprawdzony i namiary na sklep w Polsce.....będę baaardzo wdzięczna
Używałam Hair so real, pamiętam, że byłam zadowolona, bo włókna były bardzo drobne i wyglądały naturalnie. Kupowałam na alle, za jakieś 90 zł. Jedno opakowanie wystarczyło mi na półtora roku

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Pokaż wiadomość
A Ty miałaś problemy z nadnerczami? co dokładnie?
ja przed chwilą dzwoniłam do Kliniki Endokrynologicznej w Katowicach, dostałam skierowanie tam na diagnostykę wpn nieklasycznego
W dodatku lekarz stwierdził hiperinsulinemie, więc mogę się domyślać czemu diety antygrzybowe tak dobrze na mnie działają.
Też podejrzewali u mnie nieklasyczny przerost, ale ostatecznie test wyszedł negatywny.
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 12:07   #4773
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Su, też czeka mnie test, u mnie wyniki badań nie są jednoznaczne i mam nadzieje że jednak to nie wpn.
A jeśli nie nadnercza, to co Ci powiedzieli? jajniki?
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 12:14   #4774
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Pokaż wiadomość
Su, też czeka mnie test, u mnie wyniki badań nie są jednoznaczne i mam nadzieje że jednak to nie wpn.
A jeśli nie nadnercza, to co Ci powiedzieli? jajniki?
Ja miałam wysokie androgeny, ale w normach. 17 OHP dwukrotnie wyższy. Jajniki w porządku. Myślę, że mam nieklasyczny WPN tylko test się pomylił
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 12:19   #4775
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

ile wzrosło po obciążeniu?
też mam dwukrotnie powiększony a androgeny to już różnie ale podobno przy nadnerczach nadwyżka androgenów powinna być znaczna
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 12:36   #4776
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Pokaż wiadomość
ile wzrosło po obciążeniu?
też mam dwukrotnie powiększony a androgeny to już różnie ale podobno przy nadnerczach nadwyżka androgenów powinna być znaczna
Test z synaktenem:

17 OHP wyjściowe 1,63 po 30 min 3,80 po 60 min 4,89

Tak, ale podobno 17 OHP za wysokie w pierwszej fazie cyklu jest produkowane tylko przez nadnercza.
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 12:59   #4777
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

tak, jest produkowane przez nadnercza, ale żeby stwierdzić wpn musiałoby być znacznie wyższe niż nasze, dlatego robią test i z tego co czytałam wpn diagnozuje się gdy wynik jest 3krotnie wyższy od wyjściowego.
Na wizazu widziałam raz post dziewczyny która miała pcos i androgenizację nadnerczową bez wpn ani innych schorzeń.
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 13:03   #4778
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Pokaż wiadomość
tak, jest produkowane przez nadnercza, ale żeby stwierdzić wpn musiałoby być znacznie wyższe niż nasze, dlatego robią test i z tego co czytałam wpn diagnozuje się gdy wynik jest 3krotnie wyższy od wyjściowego.
Na wizazu widziałam raz post dziewczyny która miała pcos i androgenizację nadnerczową bez wpn ani innych schorzeń.
Mnie lekarz powiedział, że wpn można stwierdzić jeżeli po obciążeniu wynik przekroczy 10.
susse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 13:08   #4779
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez susse Pokaż wiadomość
Mnie lekarz powiedział, że wpn można stwierdzić jeżeli po obciążeniu wynik przekroczy 10.
zgłupiałam już
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 15:29   #4780
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Antuanetta napisała:
Cytat:
Marysiu, moje wypadnięte włosy nie mają żadnej białej kuleczki, a dlaczego pytasz??? Przez wiele miesięcy myślałam, że one się po prostu łamią.

Pytałam się, czy o korzeń, bo to jest ta kuleczka, ona jest ledwo widoczna. Ten korzeń jest w telogenie, kótrego pewnie mam, w anagenowym chyba jej nie ma, ale to też po cichu podejrzewam, chociaż, skoro ty tego białego czegoś nie masz, to ja pewnie anagenowego nie mam.

Laski, zróbcie sobie profil steroidowy!

Tutaj o profilu steroidowym, to warto zrobić, jak nie jesteście pewne swoich problemów chormonalnych. Trzeba zadzwonić do prof. Małunowicz z Centrum Zdrowia Dziecka i się dowiedzieć, co i jak Tutaj więcej info:

http://lysienie.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=7453

Tutaj o wrodzonym przeroscie nadenrczy (wpn):

http://lysienie.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=7637
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 15:36   #4781
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie stosowania Foligainu, kilka z was go używa .Jakie są efekty? Czy ten środek jest bezpieczny? czy jest dopuszczony do użytku na terenie Polski. O tym brak informacji na portalach sprzedających produkt, na maile też nie odpowiadają.
Mam 40 lat i od 20 walczę z włosami próbowałam już : Loxonu 5%, Alipcortu E, mezoterapii , spektakularnych efektów brak ( stwierdzone androgenowe)
alutkamm
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 17:02   #4782
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 566
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez alutkamm Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie stosowania Foligainu, kilka z was go używa .Jakie są efekty? Czy ten środek jest bezpieczny? czy jest dopuszczony do użytku na terenie Polski. O tym brak informacji na portalach sprzedających produkt, na maile też nie odpowiadają.
Mam 40 lat i od 20 walczę z włosami próbowałam już : Loxonu 5%, Alipcortu E, mezoterapii , spektakularnych efektów brak ( stwierdzone androgenowe)
alutkamm
Biorę od miesiąca, nic więc ciekawego Ci nie powiem - za wcześnie. Jest raczej bezpieczny, ja źle reaguję na wiele rzeczy, palmy nie toleruję pod żadną postacią z wyjątkiem Folligainu, stąd wniosek że chyba jest ok jeśli nie mam żadnych niepokojących objawów. Kupowałam na terenie Polski, nie pamiętam strony, ale na pewno była to wysyłka z Polski, czy jest dopuszczony - nie wiem. Jesteśmy w podobnym wieku i podobnej sytuacji Jak długo stosowałaś Loxon?
Gaya_oo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 17:58   #4783
marlena29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 32
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Hej dziewczyny zrobiłam badania ,mam nadzieję ,że pomożecie mi w ich zrozumieniu .Poradźcie do kogo mam się z nimi udać. Jestem pod stałą opieka endokrynologa tsh i t3 mam dobre.

Badania robiłam w trzecim dniu cyklu

LH 3.94 przy normie 2.4-12.6
FSH 6.95 3.5-12.5
estradiol 41.18 18-147
androstendion 2.21 04-4.1
17-OH progesteron kobiety 16.82!!!! 0.2-1.3
DHEA-S 160.80 n:60.9-337
progesteron 0.83 n:0.2-1.5
prolaktyna 18.90 n:5-35
opad 3 n:1-15
żelazo 81 n:40-160
witB12 236.30 n:191-663
ferrytyna 27 n:13.00-150
P/c anty 459.2 n:0-8
P/c anty TG 358,50 n:0-115
białko c-reaktywne CPR 0.25 <6mg/l
marlena29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 18:49   #4784
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Do Gaya
Loxon stosuję od kilku lat, czasem z przerwami, codziennie z przodu głowy okolice grzywki, co 2 dzień w resztę, mam wrażenie, ze przestaje działać, ale nie mam lepszego pomysłu, stosowałam też produkty La Roche ( nie pamiętam dokładnej nazwy), zaliczyłam już sporo wizyt u dermatologów. W zasadzie nadzieję już straciłam i też sporo pieniędzy. Zamierzałam zastosować też neogenic , ale jak wypowiadają się niektórzy na forach, szału nie ma , a cena wysoka.
pozdrawiam alutkamm
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 19:52   #4785
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 556
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Jestem już po Bardzo polecam jeśli ktoś się jeszcze waha co do Ambasady Urody na Wilanowie. Przemiła pani doktor zrobiła ze mną obszerny wywiad, potwierdziła, że to nie AGA, że mój sposób tracenia włosów jest daleki AGA. Co najważniejsze, poważnie podeszła do mojego problemu, za dopłatą 50 zł zrobiła mi 2 zestawy osocza Regeneris łącznie 40 ml krwi. Łącznie zapłaciłam 450 zł, ostrzyknęła całą głowę, powiedziała, że jak ktoś traci włosy po całości to daje się wszędzie ale mniej preparatu, a za 6 tygodni powtarza zabieg. Efektów kazała się spodziewać nie prędzej jak po 2-3 miesiącach od zabiegu.
Antuanetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-22, 05:46   #4786
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 566
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez alutkamm Pokaż wiadomość
Do Gaya
Loxon stosuję od kilku lat, czasem z przerwami, codziennie z przodu głowy okolice grzywki, co 2 dzień w resztę, mam wrażenie, ze przestaje działać, ale nie mam lepszego pomysłu, stosowałam też produkty La Roche ( nie pamiętam dokładnej nazwy), zaliczyłam już sporo wizyt u dermatologów. W zasadzie nadzieję już straciłam i też sporo pieniędzy. Zamierzałam zastosować też neogenic , ale jak wypowiadają się niektórzy na forach, szału nie ma , a cena wysoka.
pozdrawiam alutkamm
Podobno z loxonem tak właśnie bywa. Osoby stosujące go kilka lat zwykle zmieniają na minoxidil 15% ponieważ przestaje działać. Nad neogenic też się zastanawiałam, powstrzymuje mnie to samo, co Ciebie
Gaya_oo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-22, 16:46   #4787
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Do Gaya
Może masz rację z tym loxonem , mam zamiar teraz zastosować Alpicort E , jakiś czas już go nie stosowałam. Ponownie umówiłam się do nowego dermatologa, zobaczymy co wymyśli. Ostatnio prześwity tuszowałam nanogenem, teraz zamówiłam Focus, bo podobno lepszy i wydajniejszy, coś stosujesz z tego typu środków? Wstyd mi już z tymi prześwitami na głowie chodzić !
Alutkamm
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-22, 18:12   #4788
margoth_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Witam.
Powiedzcie mi proszę, czy kuracja opisana w początkowych postach przyniosłaby skutek u faceta ? Bez skutków ubocznych oczywiście. Mój luby (22 l.) traci włosy od środka głowy, ku czołu.
Włosy ma swoją drogą bardzo cienkie, delikatne, jak u dziecka. Swojego czasu myślał, że to przez nawracający wiecznie łupież, ale ten zaleczył a włosy tak sobie średnio rosną...

Jeśli poruszane było to wcześniej to przepraszam, ale nie mam zbyt czasu przetrząsać calutkiego tematu, trochę tego jest

Edytowane przez margoth_
Czas edycji: 2013-10-22 o 18:14
margoth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 10:21   #4789
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez margoth_ Pokaż wiadomość
Witam.
Powiedzcie mi proszę, czy kuracja opisana w początkowych postach przyniosłaby skutek u faceta ? Bez skutków ubocznych oczywiście. Mój luby (22 l.) traci włosy od środka głowy, ku czołu.
Włosy ma swoją drogą bardzo cienkie, delikatne, jak u dziecka. Swojego czasu myślał, że to przez nawracający wiecznie łupież, ale ten zaleczył a włosy tak sobie średnio rosną...

Jeśli poruszane było to wcześniej to przepraszam, ale nie mam zbyt czasu przetrząsać calutkiego tematu, trochę tego jest
witam
Moim zdaniem powinien udać się do dermatologa, zrobić podstawowe badania, by wyjaśnić problem. U mnie przez dłuższy czas, szczególnie w początkowej fazie , dobre efekty dawał Loxon 5% ( 2% kupisz bez recepty), ale zawsze warto skonsultować z lekarzem. Faceci łysieją nieco inaczej, ale zawsze warto walczyć o każdy włos.
alutkamm
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 13:32   #4790
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

hej dziewczyny, mam do was pytanie. zaczelam na jesien stosowac olej sesa + ampulki radical przy czym odstawilam jak zwykle po kilku miesiacach picia pokrzywe, aby za jakies 2 tygodnie znow zaczac ja pic. problemw tym ze nagle stracilam polowe objetosci wlosow i nie wiem czym jest to spowodowane, najmniej dla mnie podejrzane sa apmulki bo dopiero zuzylam 4 buteleczki , sese zostawiam przed myciem an cala noc i boje sie ze moze to ejst przyczyna tego wypadania? czy moze jednak przez odstawienie pokrzywy? moja dieta na co dzien nie jest zbyt bogata w witaminy..... bardzo prosze o porady
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 19:48   #4791
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mam do was pytanie. zaczelam na jesien stosowac olej sesa + ampulki radical przy czym odstawilam jak zwykle po kilku miesiacach picia pokrzywe, aby za jakies 2 tygodnie znow zaczac ja pic. problemw tym ze nagle stracilam polowe objetosci wlosow i nie wiem czym jest to spowodowane, najmniej dla mnie podejrzane sa apmulki bo dopiero zuzylam 4 buteleczki , sese zostawiam przed myciem an cala noc i boje sie ze moze to ejst przyczyna tego wypadania? czy moze jednak przez odstawienie pokrzywy? moja dieta na co dzien nie jest zbyt bogata w witaminy..... bardzo prosze o porady
nagle, tzn w jakim czasie?

Marysia, dzięki za linki odnośnie wpn

Marlena, byłaś już z wynikami u swojego endo?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2013-10-23 o 19:49
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 11:07   #4792
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 228
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Witajcie. U mnie beznadzieja dalej trwa.

Od ponad miesiąca łykam taurynę i oprócz poprawy samopoczucia - mam więcej energii i wysypiania się nawet przy mniejszej ilosci snu, to na włosach efektu nadal brak. Do tego cynk, kubek zielonej herbaty i to miała byc taka moja kuracja ala inneov gęstość włosów. stwierdziłam jednak, że skutecznośc każdego preparatu to pewnie jednak tez kwestia proporcji i innych wypełniaczy, a że starego inneov nie ma już w aptekach to kupiłam nowy densilogy. Od razu 3 miesięczna kurację, żeby mnie czasem nie kusiło przechodzić za miesiąc na cos innego. Tak, ze jestem lżejsza ponad 200 zł, no ale jakąś minimalną nadzieję mam, ze coś pomoże.

Oprócz tego piję wierzbona znowu po 2 kubki dziennie, ale to od 2 tygodni. Mam przez to pełniejsze piersi i i czuję coś w podbrzuszu czasem, no ale tym razem zamierzam choć 2 miesiące pić żeby się przekonać czy faktycznie na mnie nie działa.

Wróciłam do szamponu seboradin niger, bo Pirolam po jakims czasie zrobił mi kołtun na łbie a na łupież nie pomagał, wręcz miałam wrażenie, że mam go dużo więcej i były to takie tłuste płatki.

Poza tym zrezygnowałam z codziennego picia kawy, nie słodzę , nie jem żadnych słodyczy.

Jestem już zniechęcona prawdę powiedziawszy...
__________________
wewnętrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemię lniane

zewnętrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 11:09   #4793
Cherrylady1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cześć!
Jakieś dwa tygodnie temu znalazłam ten wątek odnośnie wypadania włosów. Przeczytałam kilkadziesiąt początkowych stron, potem przerzuciłam się na szukanie informacji na stronach medycznych, żeby w ciemno nie próbować tych tabletek dla panów.
Znalazłam u siebie praktycznie wszystkie objawy podwyższonego DHT, jakie tutaj były opisywane:
-silne wypadanie włosów, zwłaszcza tych na czubku głowy, choć grzywkę mam w porządku, kilka włosów się trafi przy czesaniu, ale uznaję to za normę. Z tyłu włosy też mam gęste, najgorzej właśnie na czubku głowy, muszę zaczesywać włosy na bok, wtedy jakoś tragicznie tego nie widać;
-za to w innych miejscach włosów jest za dużo - głównie wąsik, ale też policzki, nie jest to meszek, tylko kilkadziesiąt grubych, czarnych włosów, które miały ok 2cm zanim odważyłam się je wyrwać pierwszy raz. Jest to dość uciążliwe, bo muszę się ich dość często pozbywać (już po 4-5 dniach znów je widać). Mam też mocno owłosione nogi, nie tylko łydki, ale całe uda. Depilacja raz w tygodniu.
-jakieś pół roku temu zauważyłam też ciemne, długie włosy w okolicy pępka, oraz krótsze, ale równie ciemne na prawie połowie brzucha :/ okropnie to wygląda. :/ Oraz na piersiach, ale też nie są pojedyncze :/ koszmar :/

Poszłam do apteki i trafiłam na bardzo miłą panią. Szukałam wyłącznie saw palmetto, ale poradziła mi prostalong compleks - jedną kapsułkę dziennie. Kupiłam opakowanie 60 sztuk, mam nadzieję, że będzie po tych dwóch miesiącach widać jakieś efekty.
Tylko, czy mogę teraz do tych tabletek stosować inne produkty na bazie pokrzywy? Od jakiegoś czasu regularnie codziennie pije pokrzywę, płukam nią włosy po każdym myciu, używam szamponów i odzywek, nie wiem, czy to nie będzie za dużo?
I czy powinnam odstawić witaminy z grupy B, skoro prostalong zawiera B6?
Czego jeszcze użyć, żeby jakoś przyspieszyć efekty? Poradźcie, bo wiele włosów już mi na czubku nie zostało, a lekarz.. No cóż, u naszego (jedynego na całą gminę) skierowanie wyrwać to cud, trzeba przynajmniej stówę dać, gdyż uważa, że wszystko wie najlepiej i sam wyleczy. A kasy nie mam ani na skierowanie, ani żeby iść prywatnie, te tabletki to chyba ostatnia deska ratunku, bo przez ostatnie 4 lata chyba wszystkiego już próbowałam.
Cherrylady1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 11:29   #4794
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Sailorku --> tutaj masz jeszcze jednego linka do wpn (tak mi się wydaje, że to to, bo piszą o 17a-hydroxylazie), opis przypadku + wyniki + jakaś teoria, tylko, że in English. Niestety nie wczytywałam sie za bardzo.

http://www.medicaljournals.se/acta/c...55-0813&html=1

U mnie linienie trwa, mam sporo nowych włoków, nie tylko z przodu, wysyp jest też na przedziałku, ale to mikruski, najdłuższe mają do 1cm.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 11:40   #4795
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 426
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez kolamara Pokaż wiadomość
Witajcie. U mnie beznadzieja dalej trwa.

Od ponad miesiąca łykam taurynę i oprócz poprawy samopoczucia - mam więcej energii i wysypiania się nawet przy mniejszej ilosci snu, to na włosach efektu nadal brak. Do tego cynk, kubek zielonej herbaty i to miała byc taka moja kuracja ala inneov gęstość włosów. stwierdziłam jednak, że skutecznośc każdego preparatu to pewnie jednak tez kwestia proporcji i innych wypełniaczy, a że starego inneov nie ma już w aptekach to kupiłam nowy densilogy. Od razu 3 miesięczna kurację, żeby mnie czasem nie kusiło przechodzić za miesiąc na cos innego. Tak, ze jestem lżejsza ponad 200 zł, no ale jakąś minimalną nadzieję mam, ze coś pomoże.

Oprócz tego piję wierzbona znowu po 2 kubki dziennie, ale to od 2 tygodni. Mam przez to pełniejsze piersi i i czuję coś w podbrzuszu czasem, no ale tym razem zamierzam choć 2 miesiące pić żeby się przekonać czy faktycznie na mnie nie działa.

Wróciłam do szamponu seboradin niger, bo Pirolam po jakims czasie zrobił mi kołtun na łbie a na łupież nie pomagał, wręcz miałam wrażenie, że mam go dużo więcej i były to takie tłuste płatki.

Poza tym zrezygnowałam z codziennego picia kawy, nie słodzę , nie jem żadnych słodyczy.

Jestem już zniechęcona prawdę powiedziawszy...
Kolamara, ile tej tauryny bierzesz? Ja się "przymierzam" do jej brania - też wymyśliłam sobie Inneov - zrób to sama taniej. Oglądałam na Allegro taurynę 500mg?

A próbowałaś szampon Zoxin (ketokenazol 2%)? Ale nie codziennie - dwa, trzy razy w tygodniu. U mnie dobrze działał na skórę głowy i nie maltretował włosów
__________________
Wewnętrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnętrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzień
wieczorem), wcierka wzmacniająca Kolorówka, maski różne, cassia
Anna07_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 12:23   #4796
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

kolamora
W nowym Inneov, pewnie zauważyłaś ,tauryny już nie ma,ale możecie zakupić sobie Skrzypolen(ktoś już o nim na fo wspominał) on zawiera taurynę 100mg(2 tabl.) i kosztuje kilkanaście złotych.
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 12:42   #4797
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 228
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Anna mam taurynę z Olimpu i tam w jednym kapsie jest chyba aż 1500 tylko nie wiem jakie to jednostki. W opakowaniu jest chyba 90 kapsów, a płaciłam 27 zł.

Z szamponami już nie eksperymentuje, bo nakupiłam chyba z 5 różnych a i tak musiałam wrócić do seboradinu, bo po nim mam najlepsze włosy.

empress wiem, że tam nie ma tauryny, więc nadal swoja będę zażywać, bo i tak mam jeszcze na 1,5 miesiąca.
__________________
wewnętrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemię lniane

zewnętrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 13:04   #4798
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez Cherrylady1906 Pokaż wiadomość
Cześć!
Poszłam do apteki i trafiłam na bardzo miłą panią. Szukałam wyłącznie saw palmetto, ale poradziła mi prostalong compleks - jedną kapsułkę dziennie. Kupiłam opakowanie 60 sztuk, mam nadzieję, że będzie po tych dwóch miesiącach widać jakieś efekty.
Tylko, czy mogę teraz do tych tabletek stosować inne produkty na bazie pokrzywy? Od jakiegoś czasu regularnie codziennie pije pokrzywę, płukam nią włosy po każdym myciu, używam szamponów i odzywek, nie wiem, czy to nie będzie za dużo?
I czy powinnam odstawić witaminy z grupy B, skoro prostalong zawiera B6?
Czego jeszcze użyć, żeby jakoś przyspieszyć efekty? Poradźcie, bo wiele włosów już mi na czubku nie zostało, a lekarz.. No cóż, u naszego (jedynego na całą gminę) skierowanie wyrwać to cud, trzeba przynajmniej stówę dać, gdyż uważa, że wszystko wie najlepiej i sam wyleczy. A kasy nie mam ani na skierowanie, ani żeby iść prywatnie, te tabletki to chyba ostatnia deska ratunku, bo przez ostatnie 4 lata chyba wszystkiego już próbowałam.

Czysty ekstrakt z palmy można kupić w stacjonarnym sklepie zielarskim, nawet jak nie mają na stanie, to dla większości nie jest problem żeby zamówić dla klienta. Zamówic również można na allegro, jest teraz tego od groma, ceny też są różne, w zależności od sprzedawcy.

To co kupiłaś ma taki skład:
Zawartość w jednej kapsułce:
olej z pestek dyni– 350 mg, olej rybi– 100 mg, zawierający EPA – 21,45 mg, DHA – 14,3 mg,wyciąg z owoców palmy sabalowej(Saw Palmetto) – 50 mg, cynk(glukonian cynku) – 3,75 mg(37,5%*), likopen(7% wyciąg z pomidorów) – 2,5 mg, witamina B6(chlorowodorek pirydoksyny) –2 mg (143%*)


taki znalazłam w necie, więc jeśli jest inny to mnie popraw.

Moim zdaniem największym błędem jaki tu jest powtarzany jest czytanie pierwszych paru stron, starszej części wątku i traktowanie jak mantry postów Dobrej Rady, która znikła z forum bardzo dawno temu.
Moim zdaniem przepłaciłaś zupełnie niepotrzebnie. Palmy powinno być 320mg, a żeby tyle osiągnąć, musiałabyś łykać po kilka kapsułek dziennie, co w przeliczeniu wychodzi znacznie drożej. Za czysty ekstrakt płacisz około 42zł + olej z pestek dyni Prostogal 1300mg, jakieś 15zł za 80 kapsułek i masz kuracje na miesiąc.

Witaminy B6 masz 2mg w jednej tabletce, czyli tyle co nic. Co za kompleks witamin bierzesz? jaki ma skład?
Tu masz info o witaminie B6:

Cytat:
Witamina B6 w dużych dawkach jest neurotoksyczna. U niektórych osób (bardzo rzadko) - anomalie w funkcjonowaniu obwodowego układu nerwowego mogą wystąpić już przy 50 mg chlorowodorku pirydoksyny na dobę, stosowanego przez odpowiednio długi czas[9]. Długotrwałe przyjmowanie dawek witaminy B6 powyżej 200 mg (zazwyczaj 1000 mg lub większych) może powodować neuropatię obwodową[10]. Zmiany te ustępują wraz z zaprzestaniem nadmiernej suplementacji witaminą B6. W wypadku zażywania dawek poniżej 200 mg na dobę, objawy uboczne występują bardzo rzadko[11].
Neurotoksyczne działanie wysokich dawek witaminy B6 obserwuje się w przypadku spożywania jej w formie pirydoksyny[1], nie występuje zaś dla fosforanu pirydoksalu[potrzebne źródło].
pokrzywę możesz stosować, tylko nie herbatki z supermarketu w zielarskim wszystkie chwasty są tanie, smaczne i sto razy lepsze.
Zapotrzebowanie na magnez i witaminę B jest wtedy większe.
Dołącz jeszcze witaminę a+e oraz omega 3 - jest tania

Tak myślę, że nie zależnie czy chcemy poznać przyczynę i robimy badania, czy też szukamy wśród suplementów, zabawa tania nie jest.
Prywatne zrobienie badań, przykładowo w zestawie: androstendion+testosteron +wolny testosteron to koszt około 110zł - za suplementy i tak nie raz płacimy więcej


Co do suplementów, dla tych którzy kupują na allegro polecam użytkownika: APTEKA_Motyl, ceny Solgara takie jak w aptekach stacjonarnym i kurier gratis 3 razy zamawiałam i za każdym razem dostawa na następny dzień była.


Kolomara, gratuluje wytrwałości w diecie i trzymam kciuki. U mnie brak cukru i niski indeks glikemiczny posiłków poprawia stan włosów bardzo szybko.

Marysiu, jeszcze raz dzięki
szkoda że aktualnie przy kasie nie jestem, machnęłabym jakiś doktorat z endokrynologi bardzo chętnie miałybyście wszystkie diagnostykę za friko

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2013-10-24 o 13:24
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 13:34   #4799
maaartaaa111213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Witam jestem tu nowa i tak jak wy mam problem z wypadaniem włosów. Włoski wypadają mi od około 4 lat. Jednak od roku wypadają garściami podczas mycia i czesania około 400 włosów zawsze nie myje ich często z obawy że wypadną wszystkie. Stosowalam już chyba wszystko wcierki szampony witaminki herbatki i nic nie pomaga. Niedawno wybrałam się do endokrynologa który zlecił mi badna hormonów. FSH w normie LH też w normie TESTOSTERON 0,630 norma 0,060 do 0,481 czyli podwyższony. DHEA_S w normie ANDROSTENDION 6,28 norma 0,5 do 2.63 czyli dużo ponad normę. 17- hyydroksy progesteron też podwyższony prolaktyna w normie SHBG podwyższone 114 norma do 110. Powiedzcie mi proszę czy to lysienie androgenne? Włoski wypadają na całej głowie nie tylko na górze i skroniach. Lekarz przepisał mi jedynie tabletki anty naraya które. wogóle nie pomagają jest jeszcze gorzej.
maaartaaa111213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 13:52   #4800
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.II

Cytat:
Napisane przez maaartaaa111213 Pokaż wiadomość
Witam jestem tu nowa i tak jak wy mam problem z wypadaniem włosów. Włoski wypadają mi od około 4 lat. Jednak od roku wypadają garściami podczas mycia i czesania około 400 włosów zawsze nie myje ich często z obawy że wypadną wszystkie. Stosowalam już chyba wszystko wcierki szampony witaminki herbatki i nic nie pomaga. Niedawno wybrałam się do endokrynologa który zlecił mi badna hormonów. FSH w normie LH też w normie TESTOSTERON 0,630 norma 0,060 do 0,481 czyli podwyższony. DHEA_S w normie ANDROSTENDION 6,28 norma 0,5 do 2.63 czyli dużo ponad normę. 17- hyydroksy progesteron też podwyższony prolaktyna w normie SHBG podwyższone 114 norma do 110. Powiedzcie mi proszę czy to lysienie androgenne? Włoski wypadają na całej głowie nie tylko na górze i skroniach. Lekarz przepisał mi jedynie tabletki anty naraya które. wogóle nie pomagają jest jeszcze gorzej.

Długo już bierzesz te tabletki?
nie zrażaj się, tylko szukaj dobrego lekarza, ja obeszłam 5 zanim znalazłam takiego, który zna się na czymś więcej niż tarczycy
miałaś robione usg?

Zawsze mi się wydawało, że SHGB jest mniej przy nadwyżce androgenów, a u Ciebie ponad normę wywindowało ...

A 17OHP ile miałaś dokładnie?
nie to, że każdemu wpn teraz będę wróżyć, ale z ciekawości pytam
FSH i LH w jakich stosunkach są?
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.