JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-06, 11:55   #721
meg252
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 348
Smile Wczesna ciąza...

Witam.
Kilka dni temu dowiedziałam sie ze jestem w ciązy, zrobiłam 3 testy i na wszystkich widoczne 2 czerwone kreski.Spozniał mi sie okres ale nie sadziłąm ze moge byc w ciazy gdyż przede świetami robiłam test i wyszedł negatywny.
W tym tygodniu mam umowiona wizyte u ginekologa na usg ale wyczytałam na forach iż do 12tyg usg robi sie dopochwowo...wyczytałam ze niektore dziewczyny po badaniu poroniły ale czy to przez wykonanie badania czy może zarodek był nie do przetrwania...kolejne badanie to cytologia , powinno sie robić po 22tyg gdyż wczesniej może rownież dojsc do poronienia .
Piszę watek by wypowiedziałały sie przyszłe mamy jak to jest oraz czy jest ktoras w stanie doradzić dobrego specjaliste ktory poprowadzi ciaze od poczatku do konca z Warszawy.
Boję sie tej wizyty nie chce zeby maluszkowi cos sie stało, obstawiam ze u mnie to 2tyg wiec bardzo wczesnie i zapewene lekarka zrobi usg dopochwowe ktorego tez sie juz boje!!!!Moze najlepiej zapisac sie jak juz bede w 3msc ciazy a teraz dosac skierowanie na podranie krwi...juz sama nie wiem...
Co mi dopradzacie...?
meg252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 15:00   #722
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wczesna ciąza...

Chyba nie myslisz, że lekarz zrobi cos co może zaszkodzić ciąży?
Poronienie się zdarzaja i bez usg.

Wybierz lekarza i idz do gina i nie panikuj.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 18:53   #723
darien444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Wczesna ciąza...

wydaje mi się, że lekarz nigdy nie zrobi czegos co mogłoby zaszkodzic dziecku. no chyba, ze to faktycznie jakis amator co studia medycyny miał kupione albo jechał na sciagach. ja mialam w szostym tyg robone usg dopochwowe i cytologię. poroniłam tylko dlatego, ze pęcherzyk byl nisko osadzony.

a co do lekarzy to jakoś wiecej przekonania mam do tych co się chodzi prywatnie aniżeli tych w przychodni..
darien444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 14:01   #724
marzenanowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pusty pęcherzyk ciążowy.

Witam, ja juz zupełnie jestem bez nadziei, że w mojej kwestii może się coś zmienić. 13 listopada miałam pierwszy dzień ostatniej miesiączki. 17 grudnia posżłam do ginekologa, wielka radość bo zdiagnozował ciąże ( choć dla mnie było to potwierdzenie już, bo test zrobiłam 4 dni przed miesiączką i wyszedł pozytywny) Pęcherzyk ciążowy - 3mm. Kolejna wizytę miałam mieć 7 stycznia, ale 3 dostałam plamień i pojechałam na oddział do mojego lekarza. Po usg przeżyłam szok. Lekarz stwierdził pusty pęcherzyk płodowy ( 11 mm)- bez ciałka żółtego i dzidzi kazał jednak zaczekać i przyjść na umówioną 7 wizytę. przyszłam...między czasie brałam progesteron ( w razie w) Niestety diagnoza potwierdziła się, brak nawet ciałka żółtego... ( ale pęcherzyk urósł do 16 mm - lekarz twierdził, że po progesteronie).nie kazał mieć nadziei, ale postanowił że poczekały na samoistne poronienie...
Czy sa jeszcze szanse, choćby minimalne na to że lekarz coś przeoczył? ( dodam, że sprzęt ma dobry, a ja miesiączkuje regularnie, cykle mam 27 dniowe) proszę o poradę, czy wybrac się jeszcze do jakiegoś lekarza?
marzenanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 21:31   #725
majkarybnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 16
GG do majkarybnik
Złe wyniki badania moczu w ciąży

Witam, dziś odebrałam badania i zaniepokoiły mnie wyniki moczu. Jestem obecnie w 33 tygodniu ciąży, czuję się w miarę dobrze nie licząc bólów miednicy i pleców zwłaszcza wieczorem. Nie czuję parcia na pęcherz, ani żadnego pieczenia przy oddawaniu moczu. Proszę specjalistę o interpretację tych wyników, ponieważ moja wizyta u lekarza jest za 5 dni i nie wiem czy mogę z tym tyle czekać jeśli to coś poważnego.
Ciężar właściwy: 1,02
pH: 6
Leukocyty: obecne
Azotyny: nieobecne
Białko: nieobecne
Glukoza: w normie
Ciała ketonowe: nieobecne
Urobilinogen: w normie
Bilirubina: nieobecne
Erytrocyty: nieobecne

Elementy upostaciowane w moczu:
Erytrocyty: 5,9 norma: 0-22,7
Leukocyty: 29,9 norma: 0-16,9
Nabłonki płaskie: 14 norma: 0-30,8
Wałeczki: 0,47 norma: 0-0,58
Bakterie: 635,5 norma: 0-130
Kryształy: 0,2
Komórki drożdżakopodobne: nieobecne
Małe komórki okrągłe: 3
Wałeczki patologiczne: 0,23
Śluz: 0,23

Pozdrawiam
majkarybnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 10:31   #726
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Złe wyniki badania moczu w ciąży

Odpowiedź na swoje pytanie prędzej znajdziesz w tej części wizażu:
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=79.
Najlepiej odnajdź wątek mamusiowy, który odpowiada twojemu terminowi porodu, na pewno będą więcej wiedziały.
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 10:44   #727
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Pusty pęcherzyk ciążowy.

marzenanowa Jak najbardziej masz prawo do konsultacji z innym lekarzem. Jednak możesz spotkać się z podobną opinią. Trochę czasu już upłynęło od zapłodnienia, a masz standardowej długości cykle. Wychodzi na to, że to 9tc, raczej powinno już bić serduszko. Możesz zawsze sprawdzić przyrost bety (badanie betaHCG), jeśli wartość nie wzrośnie o 66% po 48h lub co gorsza spadnie (należy wykonać dwa pobrania krwi w odstępie 2 dni), to potwierdzi się diagnoza lekarza.
Przy okazji warto zajrzeć na część wizażowego forum poświęconemu ciąży, staraniom i wszystkim taki tematom: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=79.
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 13:12   #728
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Złe wyniki badania moczu w ciąży

Cytat:
Napisane przez majkarybnik Pokaż wiadomość
Witam, dziś odebrałam badania i zaniepokoiły mnie wyniki moczu. Jestem obecnie w 33 tygodniu ciąży, czuję się w miarę dobrze nie licząc bólów miednicy i pleców zwłaszcza wieczorem. Nie czuję parcia na pęcherz, ani żadnego pieczenia przy oddawaniu moczu. Proszę specjalistę o interpretację tych wyników, ponieważ moja wizyta u lekarza jest za 5 dni i nie wiem czy mogę z tym tyle czekać jeśli to coś poważnego.
Ciężar właściwy: 1,02
pH: 6
Leukocyty: obecne
Azotyny: nieobecne
Białko: nieobecne
Glukoza: w normie
Ciała ketonowe: nieobecne
Urobilinogen: w normie
Bilirubina: nieobecne
Erytrocyty: nieobecne

Elementy upostaciowane w moczu:
Erytrocyty: 5,9 norma: 0-22,7
Leukocyty: 29,9 norma: 0-16,9
Nabłonki płaskie: 14 norma: 0-30,8
Wałeczki: 0,47 norma: 0-0,58
Bakterie: 635,5 norma: 0-130
Kryształy: 0,2
Komórki drożdżakopodobne: nieobecne
Małe komórki okrągłe: 3
Wałeczki patologiczne: 0,23
Śluz: 0,23

Pozdrawiam
Masz leukocyty w moczu, ja nie czekałabym 5 dni tylko poszła do lekarza od razu. Ciężarne kobiety są bardziej narażone na infekcje tego typu, opróżnienie pęcherza jest trudne, co sprzyja wzrostowi bakterii i ich rozmnażaniu. Dlatego łatwo o infekcje pęcherza i obecność leukocytów w moczu.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 20:49   #729
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Grupa Krwi

Jestem obecnie w ciąży, dziś byłam u ginekologa i pani doktor powiedziała ze musi mieć papier mówiący jaką grupę krwi posiadam, ja wiem jaką posiadam ale niestety papierek musi być myślałam że mam go w domu w rodzinnym mieście ale mama powiedziała że nie ma, a pani doktor powiedziałam ze mam i na skierowaniu na badania nie zaznaczyla badania na grupe krwi, i teraz moje pytanie: W laboratorium powiedzieć o tym żeby dodatkowo zrobili to badanie czy działać na własną rękę ? Dodam ze mam na to 4 tyg gdyż wtedy mam wyznaczoną kolejną wizytę u ginekologa.
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 21:09   #730
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Grupa Krwi

Jeżeli się nie mylę to grupa krwi będzie Ci potrzebna dopiero do porodu. Mi lekarka nie chciała wypisać skierowanie na wyznaczenie grupy krwi kazała zrobić sobie na własną rękę...
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 11:45   #731
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Grupa Krwi

Cytat:
Napisane przez Domsa19 Pokaż wiadomość
Jestem obecnie w ciąży, dziś byłam u ginekologa i pani doktor powiedziała ze musi mieć papier mówiący jaką grupę krwi posiadam, ja wiem jaką posiadam ale niestety papierek musi być myślałam że mam go w domu w rodzinnym mieście ale mama powiedziała że nie ma, a pani doktor powiedziałam ze mam i na skierowaniu na badania nie zaznaczyla badania na grupe krwi, i teraz moje pytanie: W laboratorium powiedzieć o tym żeby dodatkowo zrobili to badanie czy działać na własną rękę ? Dodam ze mam na to 4 tyg gdyż wtedy mam wyznaczoną kolejną wizytę u ginekologa.
Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
Jeżeli się nie mylę to grupa krwi będzie Ci potrzebna dopiero do porodu. Mi lekarka nie chciała wypisać skierowanie na wyznaczenie grupy krwi kazała zrobić sobie na własną rękę...
Grupę krwi należy oznaczyć na samym początku ciąży, jest to jedno z podstawowych badań. Jak najbardziej na NFZ ze skierowaniem. Na stronie funduszu jest taki załącznik dla kobiet w ciąży.Najlepiej, mieć zawsze ten wynik przy sobie.
Podczas ciąży ryzyko wystąpienia krwotoku jest większe niż zwykle, dlatego trzeba się liczyć z ewentualnością przetoczenia krwi lub jej preparatów. W nagłym wypadku nie wystarczy powiedzieć lekarzowi, jaką ma się grupę krwi, lekarz musi mieć w ręku dokument, który stwierdza to ponad wszelką wątpliwość. Gdy go brak, grupę trzeba oznaczyć, co trwa prawie dwie godziny. A w razie utraty dużej ilości krwi liczy się każda minuta.

Jeśli kobieta ma ujemny czynnik Rh, należy również oznaczyć grupę krwi i czynnik Rh ojca dziecka.
Jeśli ciężarna korzysta z opieki lekarza, który nie ma umowy z NFZ to płaci za wizyty lekarskie oraz za wszystkie badania zlecane i leki są płatne 100% z takich recept.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...

Edytowane przez panna mati_
Czas edycji: 2014-01-15 o 11:46
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 12:48   #732
K_Leo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 4
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Witam, zgadzam się z powyższym postem. Oznaczenie grupy krwi na początku ciąży jest bardzo ważne. Jeżeli kobieta ma ujemną grupę konieczne będzie również oznaczenie grupy krwi ojca aby wykluczyć konflikt serologiczny. Ja chodziłam do ginekologa prywatnie, więc wszystkie wyniki na jakie dostałam od niego zlecenie miałam odpłatne, również oznaczenie grupy krwi.
K_Leo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 21:00   #733
nata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Jestem w 9/10 tyg. ciąży. Jest to moja pierwsza ciąża i jestem pełna obaw, ostatnio mam dziwne myśli czy wszystko będzie ok. Stąd moje pytanie. Czy wszystko jest ok? Ponieważ od ok 2 dni nie bolą mnie już tak piersi tak jak to było na początku, były bardzo tkliwe i zawsze w nocy wstawałam do toalety, bo nie mogłam już wytrzymać, a dziś nie. Boję się czy wszystko jest dobrze?
dodam,że wszystkie wyniki są dobre
Odpowiedzcie proszę
Pozdrawiam
nata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 21:08   #734
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nata Pokaż wiadomość
Jestem w 9/10 tyg. ciąży. Jest to moja pierwsza ciąża i jestem pełna obaw, ostatnio mam dziwne myśli czy wszystko będzie ok. Stąd moje pytanie. Czy wszystko jest ok? Ponieważ od ok 2 dni nie bolą mnie już tak piersi tak jak to było na początku, były bardzo tkliwe i zawsze w nocy wstawałam do toalety, bo nie mogłam już wytrzymać, a dziś nie. Boję się czy wszystko jest dobrze?
dodam,że wszystkie wyniki są dobre
Odpowiedzcie proszę
Pozdrawiam
Pobolewanie piersi jest normalne w ciąży tak jak sploty żyłek pod skórą na piersiach. Do tego swędzenie skóry, drażliwość sutków, ale nie muszą te dolegliwości być cały czas. Za chwilę pewnie wrócą więc jeszcze będziesz narzekać, że znów są.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 15:06   #735
nata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Dzięki Uspokoiłaś mnie
dziś troszeczkę pojadłam i troszkę mnie męczy a już myślałam,że mdłości też mi przeszły
a znasz może jakiś sposób na zaparcia?
Pozdrawiam
nata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 07:34   #736
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

nata
Ja proponuje suszone owoce,mogą być śliwki lub morele,lub innei pij dużo płynów
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 16:48   #737
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

hej kobietki,

jestem w 14 tc. I ciągle po wszystkim wymiotuje. Mój organizm wszystko zwraca... koszmar...

Czy któraś też tak ciężko znosi ciązę? Ja mam tak od 6 tygodnia :/
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 19:08   #738
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
hej kobietki,

jestem w 14 tc. I ciągle po wszystkim wymiotuje. Mój organizm wszystko zwraca... koszmar...

Czy któraś też tak ciężko znosi ciązę? Ja mam tak od 6 tygodnia :/
Juz o tym było wielokrotnie, wymioty do 3 m-ca i koniec to mit, można wymiotowac cale 9.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 19:18   #739
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
hej kobietki,

jestem w 14 tc. I ciągle po wszystkim wymiotuje. Mój organizm wszystko zwraca... koszmar...

Czy któraś też tak ciężko znosi ciązę? Ja mam tak od 6 tygodnia :/
trzymam kciuku żeby Ci przeszło, mi przeszło na porodówce
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 19:18   #740
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

oj kobieto, współczuję, też o miałam po wszystkim rzyg....fuj 10-12 razy dziennie,po herbaie nawet.... 6kg schudłam. minie, trzymam kciuki za Ciebie i za siebie....teraz jem jak koń wszystko, wracam do siebie, ale nie ukrywam ,że zdarza się rzyg po czymś co mi śmierdzi...dym papierosów, smród parówki, flaków itp.

jak gdzieś idziesz na świeta itp. mi czopki TORECAN doodbytnicze pomogły, na receptę, i tylko to inne rzeczy nie działały. Poproś o lek ginekologa.koszt ok.10zł i jest chyba 10 czopków- ja je stosowałam odświętnie,chociaż koleżanka całą ciążę

Edytowane przez Iwona 25
Czas edycji: 2014-01-19 o 19:21
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 22:20   #741
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Juz o tym było wielokrotnie, wymioty do 3 m-ca i koniec to mit, można wymiotowac cale 9.
A przed porodem, jak postępuje rozwarcie. To dopiero zbiera na wymioty
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:07   #742
muminek000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 27
ciąża a okres

w połowie listopada kochalam sie z facetem, było to dziwne doświadczenie ponieważ chyba zsunęła mu się prezerwatywa, wieksza część prześcieradła była zalana, resztki spermy miałam również w pochwie... gdy spytalam się jego czy jest jakies ryzyko odpowiedzial stanowczo; nie. od tamtego czasu mialam 3 okresy wprawdzie regularne, zrobilam nawet test-negatywny. jednak jestem z natury starszną panikarą, w każdym aspekcie widzę objaw ciąży wypatrzyłam nawet powiększony brzuch. zrobic kolejny test? niepokoję się bo slyszalam o wielu przypadkach, ze występuje okres w ciązy. proszę o poradę i z gory dziękuję
muminek000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:19   #743
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: ciąża a okres

Zsuneła wam się prezerwatywa, miałaś resztki spermy w pochwie i zapytałaś faceta o to czy jest ryzyko ciąży? Facet powiedział, że nie- a Ty przyjęłaś to do wiadomości ot tak? Wybacz, nie wiem ile macie lat, ale aż mi słów zabrakło.

W pierwszych miesiącach ciąży mogą zdarzać się plamienia. Skoro robiłaś test i wyszedł negatywnie ciąża jest raczej wykluczona. Po jakim czasie od stosunku robiłaś ten test?
Jeśli zrobiłaś test po upływie odpowiedniej liczbie dni ciąża jest niemal wykluczona. A na przyszłość zasięgnij trochę wiedzy na temat seksu i sposobów zapłodnienia, a także skutecznej antykoncepcji.
Ja na Twoim miejscu biegłabym po tabletkę ,,po".
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2014-01-27 o 20:20
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:26   #744
muminek000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 27
Dot.: ciąża a okres

test robilam po prawie 3 tygodniach, a nawet 2 testy wtedy zrobiłam
muminek000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:29   #745
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ciąża a okres

Cytat:
Napisane przez muminek000 Pokaż wiadomość
w połowie listopada kochalam sie z facetem, było to dziwne doświadczenie ponieważ chyba zsunęła mu się prezerwatywa, wieksza część prześcieradła była zalana, resztki spermy miałam również w pochwie... gdy spytalam się jego czy jest jakies ryzyko odpowiedzial stanowczo; nie. od tamtego czasu mialam 3 okresy wprawdzie regularne, zrobilam nawet test-negatywny. jednak jestem z natury starszną panikarą, w każdym aspekcie widzę objaw ciąży wypatrzyłam nawet powiększony brzuch. zrobic kolejny test? niepokoję się bo slyszalam o wielu przypadkach, ze występuje okres w ciązy. proszę o poradę i z gory dziękuję
serio?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:31   #746
muminek000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 27
Dot.: ciąża a okres

wiem to bylo glupie...
muminek000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:38   #747
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: ciąża a okres

Cytat:
Napisane przez muminek000 Pokaż wiadomość
wiem to bylo glupie...
I to bardzo.
Test po 3 tygodniach jest wiarygodny, jesli nadal masz wątpliwości powtórz.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:41   #748
muminek000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 27
Dot.: ciąża a okres

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
I to bardzo.
Test po 3 tygodniach jest wiarygodny, jesli nadal masz wątpliwości powtórz.

a konieczne jest robienie go na czczo?

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

dodam jeszcze, ze okres mialam 3 razy normalny jak zawsze, regularny
muminek000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:42   #749
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: ciąża a okres

Nie ma takiej konieczności, jednak rano jest największe stężenie hormonów. W tym przypadku nie ma to już większego znaczenia bo od stosunku ,,potencjalnie groźnego" minęło kilka miesięcy więc test będzie wiarygodny. Po 3 tygodniach w zasadzie też powinien być już wiarygodny bez względu na porę dnia.

Generalnie podczas ciązy mogą się zdarzać plamienia, brązowe plamienia itp. jednak normalny okres jest dość mało prawdopodobny.

Nie masz się czym martwić, umysł płata Ci figle i tworzy wyobrażenia o ciązy. Robiłaś test, czas był dobry, ciążę wykluczył= nie ma się czym martwić. Jeśli nie jesteś pewna wiarygodności testu powtórz go zamiast się zadręczać, a na przyszłość uważaj.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2014-01-27 o 20:46
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:43   #750
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: ciąża a okres

Cytat:
Napisane przez muminek000 Pokaż wiadomość
w połowie listopada kochalam sie z facetem, było to dziwne doświadczenie ponieważ chyba zsunęła mu się prezerwatywa, wieksza część prześcieradła była zalana, resztki spermy miałam również w pochwie... gdy spytalam się jego czy jest jakies ryzyko odpowiedzial stanowczo; nie. od tamtego czasu mialam 3 okresy wprawdzie regularne, zrobilam nawet test-negatywny. jednak jestem z natury starszną panikarą, w każdym aspekcie widzę objaw ciąży wypatrzyłam nawet powiększony brzuch. zrobic kolejny test? niepokoję się bo slyszalam o wielu przypadkach, ze występuje okres w ciązy. proszę o poradę i z gory dziękuję
To całkiem sporo było tej spermy.

A tak w ogóle to jestem w szoku. Brak samodzielnego myślenia, facet znawcą od zachodzenia w ciążę, dziewczyna zero pojęcia, a wpadki raczej nie ma ( jeśli test zrobiony poprawnie ). Fart i tyle.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-09 11:27:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.