Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-01, 22:30   #2551
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Puder bambusowy z jedwabiem (BU)

dziewczyny, a macie sprawdzony sposób na aplikację tego pudru? bo właśnie dzisiaj odebrałam przesyłkę i jestem zdziwiona takim opakowaniem i nie wiem, co robić, żeby nie zabielić całego mieszkania
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 07:23   #2552
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Puder bambusowy z jedwabiem (BU)

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
dziewczyny, a macie sprawdzony sposób na aplikację tego pudru? bo właśnie dzisiaj odebrałam przesyłkę i jestem zdziwiona takim opakowaniem i nie wiem, co robić, żeby nie zabielić całego mieszkania
Na jakiś vlogach dziewczyny doradzały, aby przesypać do starego opakowania po pudrze sypkim i nakładać puszkiem, wtedy się tak nie unosi wszędzie )
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 07:59   #2553
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Zdecydowanie przesypać do opakowania po pudrze , inaczej nie dasz rady go używać . Ja przesypuję troszeczkę na wieczko i nakładam pędzlem.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 08:01   #2554
senekis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Moim zdaniem opakowanie nie jest najgorsze. Nigdy nie zdejmuję nakładki z sitkiem, żeby wydobyć trochę pudru nakładam na nią drugą przezroczystą nakładkę i przechylam opakowanie, później ją ściągam. Nakładam puder na twarz mniejszym pędzelkiem- nie biore za dużo na pędzelek, tylko tyle ile starczy na kilka cm2 (:p ) skóry, najpierw dotykam pędzelkiem w kilku miejsciach, żeby strząsnać jak najwięcej, potem to rozcieram. Nie wykonuję od razu takich ruchów rozcierania, ani nie używam dużego pędzla, właśnie żeby fruwało nic. Trwa to trochę dłużej, niż nakładanie normalnego pudru, ale też efekty są o niebo lepsze
senekis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 10:19   #2555
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Puder bambusowy z jedwabiem (BU)

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
dziewczyny, a macie sprawdzony sposób na aplikację tego pudru? bo właśnie dzisiaj odebrałam przesyłkę i jestem zdziwiona takim opakowaniem i nie wiem, co robić, żeby nie zabielić całego mieszkania
Można kupić pudełka na puder na kolorowce:
http://www.kolorowka.com/opakowania,39.html
bywają też na allegro.
Ja kupiłam jakiś czas temu zapas kilku (bo po jakimś czasie może pękać wieczko, zwłaszcza jak nabierasz pudru z niego pędzlem) i mam spokój i komfort używania .
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 10:51   #2556
Sheraa
Przyczajenie
 
Avatar Sheraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje, że taka natychmiastowa reakcja jest całkiem normalna. Nawet po jednorazowym użyciu.
Bardzo Ci współczuję Sheraa wysypu Mam nadzieję, że szybko Ci minie (może spróbuj czasowo do minimum ograniczyć jakiekolwiek kosmetyki, aż się cera uspokoi?).
To samo było z serum AZELO-oliwkowym. Po każdym użyciu był wysyp, a dawałam już mu wiele szans. Musze jakoś wydedukować co mojej skórze się nie podoba
Teraz przynajmniej mama na pewność, że nie będę jej podkradać eliksiru Ostawiam wszystko za wyjątkiem hydrolatu oczarowego i nakładam punktowo maseczkę z kurkumy, może coś zdziała
Sheraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 14:14   #2557
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Już ukręciłam krem Nie spodziewałam się tak szybkiej realizacji zamówienia. Nie mogę się doczekać testowania go. I szykuję kolejne zamówienie
Myślę nad pudrem diamentowym, nie maluję się, ale może on też pomógłby w pielęgnacji, po porannym kremowaniu trochę pudru i tyle. Ale do niego pędzel musiałabym kupić...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 20:54   #2558
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja używam pudru bambusowego i robię tak jak któraś z Was tu pisała, że nakładam taką nakrętkę przezroczystą na sitko, przechylam, ściągam i mam puder do użycia. A nakładam go pędzlem. Czasem coś mi się kurzy ale jakoś mi to nie przeszkadza.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 20:55   #2559
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Sheraa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę się Wam pożalić.
Ostatnio moja cera całkiem nieźle wyglądała. Raz na jakiś czas pojawiały sie pryszcze, a ślady po dawnych wypryskach już się pogoiły. Kiedy wróciłam do domu użyłam 2 razy eliksiru winogronowego mojej mamy (u niej sprawdza się świetnie). I zrobił totalna masakre na mojej twarzy. W ciągu dwóch nocy pojawiło sie z 15 duzych i czerwonych pryszczy, które nie znikaja od kilku dni. Rozumiem, że jest to produkt do cery dojrzałej, jednak czymś dziwnym dla mnie jest, że po zaledwie 2 użyciach wywołał taka reakcje na mojej skórze. Takiego wysypu nie miałam od bardzo dawna. Jak myślicie który składnik jest winny?
Ja mam jeszcze inną teorie. Już parę razy wydawało mi się, że dany kosmetyk mi nie służy - wysyp po kilkukrotnym zastosowaniu przy wcześniejszej gładkiej cerze. Następnie po jakimś czasie wracałam. I nic. Zero.
Czasem to zbieg okoliczności, hormony, stres, jedzenie itp. Moja cera średnio 2 razy do roku przechodzi ogromny wysyp i nadal nie wiem dlaczego
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 21:00   #2560
monjax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 178
GG do monjax
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cześć dziewczyny Czy można się dołączyć?
Jestem tu nowa i bardzo zielona w temacie, choć powoli zagłębiam się w temat, ale zajmie mi to trochę czasu, więc bardzo proszę o wyrozumiałość
Mam zamiar złożyć swoje pierwsze zamówienie na BU, zastanawiam się nad kilkoma produktami i bardzo prosiłabym o pomoc w wyborze. Może zacznę od tego, że mam cerę mieszaną, trądzikową, z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, bardzo błyszcząca i często przesuszoną w okolicach nosa. Ostatnimi czasy bardzo zaniedbałam swoją pielęgnację i używałam tych kosmetyków, które wpadły mi pod rękę w drogerii
Wstępnie wybrałam olejek myjący - drzewo herbaciane, hydrolat z liści oczaru, maseczkę błotną i zastanawiam się nad jakimś kremem/serum, znalazłam takie dwa:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
zaintrygował mnie też ten tonik http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html ale to już chyba będzie za dużo tego wszystkiego
Bardzo proszę o pomoc przy wyborze, bo nie mogę się w tym wszystkim jeszcze odnaleźć
monjax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 21:09   #2561
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Czy można się dołączyć?
Jestem tu nowa i bardzo zielona w temacie, choć powoli zagłębiam się w temat, ale zajmie mi to trochę czasu, więc bardzo proszę o wyrozumiałość
Mam zamiar złożyć swoje pierwsze zamówienie na BU, zastanawiam się nad kilkoma produktami i bardzo prosiłabym o pomoc w wyborze. Może zacznę od tego, że mam cerę mieszaną, trądzikową, z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, bardzo błyszcząca i często przesuszoną w okolicach nosa. Ostatnimi czasy bardzo zaniedbałam swoją pielęgnację i używałam tych kosmetyków, które wpadły mi pod rękę w drogerii
Wstępnie wybrałam olejek myjący - drzewo herbaciane, hydrolat z liści oczaru, maseczkę błotną i zastanawiam się nad jakimś kremem/serum, znalazłam takie dwa:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
zaintrygował mnie też ten tonik http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html ale to już chyba będzie za dużo tego wszystkiego
Bardzo proszę o pomoc przy wyborze, bo nie mogę się w tym wszystkim jeszcze odnaleźć
Witamy
Olejek, hydrolat (miałam starą wersje) polecam. Maseczki nie miałam, ale sądzę że będzie o.k.. Wiele dziewczyn (w tym ja) z serum lemon nie było zadowolona. Z tego co pamiętam dziewczyny w większości chwaliły ten kremik. Natomiast po toniku PHA 6 wiele miało wysyp. Może ktoś jeszcze się wypowie?
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 12:46   #2562
monjax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 178
GG do monjax
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Witamy
Olejek, hydrolat (miałam starą wersje) polecam. Maseczki nie miałam, ale sądzę że będzie o.k.. Wiele dziewczyn (w tym ja) z serum lemon nie było zadowolona. Z tego co pamiętam dziewczyny w większości chwaliły ten kremik. Natomiast po toniku PHA 6 wiele miało wysyp. Może ktoś jeszcze się wypowie?
A co sądzicie o tym serum http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-azelo.html ?
Do nawilżania chciałam zakupić olej tamanu + żel hialuronowy, ale pewna Pani mi powiedziała, że skoro moja cera jest tłusta, to nie ma sensu używać olejów czy maseł a nawet emulsji. To już mi wszystko pomieszało w głowie.
monjax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:07   #2563
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym serum http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-azelo.html ?
Do nawilżania chciałam zakupić olej tamanu + żel hialuronowy, ale pewna Pani mi powiedziała, że skoro moja cera jest tłusta, to nie ma sensu używać olejów czy maseł a nawet emulsji. To już mi wszystko pomieszało w głowie.
A czemu nie ma sensu?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:08   #2564
ignorantka007
Zadomowienie
 
Avatar ignorantka007
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym serum http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-azelo.html ?
Do nawilżania chciałam zakupić olej tamanu + żel hialuronowy, ale pewna Pani mi powiedziała, że skoro moja cera jest tłusta, to nie ma sensu używać olejów czy maseł a nawet emulsji. To już mi wszystko pomieszało w głowie.
Serum Azelo używam już chyba 4 buteleczkę i sobie chwalę, co do tamanu to były głosy, że zapycha, do skóry tłustej może jakiś lekki olejek? Niestety nie doradzę, bo sama nie używam. Wbrew pozorom cerę tłustą też trzeba nawilżać.
Krem Azelo jest strasznie tłusty, u mnie się nie wchłaniał do matu, wałkował się, o niebo lepsze wg. mnie jest serum Azelo. Serum Lemon również miałam i nie polubiłam, nie działało na mnie dobrze, do tego ono jest olejowe, azelo to taka mleczna emulsja, ładnie się wchłania. Tonik PHA był beznadziejny, nie było żadnych rezultatów a dodatkowo zapychał.
ignorantka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:19   #2565
monjax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 178
GG do monjax
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A czemu nie ma sensu?
Chyba chodziło jej o natłuszczanie cery już tłustej.

Cytat:
Napisane przez ignorantka007 Pokaż wiadomość
Serum Azelo używam już chyba 4 buteleczkę i sobie chwalę, co do tamanu to były głosy, że zapycha, do skóry tłustej może jakiś lekki olejek? Niestety nie doradzę, bo sama nie używam. Wbrew pozorom cerę tłustą też trzeba nawilżać.
Krem Azelo jest strasznie tłusty, u mnie się nie wchłaniał do matu, wałkował się, o niebo lepsze wg. mnie jest serum Azelo. Serum Lemon również miałam i nie polubiłam, nie działało na mnie dobrze, do tego ono jest olejowe, azelo to taka mleczna emulsja, ładnie się wchłania. Tonik PHA był beznadziejny, nie było żadnych rezultatów a dodatkowo zapychał.

Zdecyduję się, więc na serum Azelo, ale jaki krem wybrać ? I może zamiast kremu olej ( tylko jaki ) + żel hialuronowy albo, tak jak pisałaś, jakiś olejek ( ale również nie wiem jaki )
monjax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:19   #2566
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym serum http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-azelo.html ?
Do nawilżania chciałam zakupić olej tamanu + żel hialuronowy, ale pewna Pani mi powiedziała, że skoro moja cera jest tłusta, to nie ma sensu używać olejów czy maseł a nawet emulsji. To już mi wszystko pomieszało w głowie.
Strasznie dziwne stwierdzenie. Sama mam tłustą cerę i uważam, że większość problemów z tłustą wynika z niedostatecznego nawilżenia.
Nie mam przekonania, aby akurat olej z tamanu miał wartości nawilżające, ale np. wiesiołek już wg mnie jakoś lepiej w tą stronę działa. Nie wiem czy w ogóle oleje mają właściwości nawilżające.. i czy do tego służą.
Generalnie jednak podstawą nawilżenia jest odpowiednio stosowany HA z dodatkami (niacynamid, mocznik..), najlepiej nakładany na wilgotną twarz - wtedy cera jest jakaś lepiej nawilżona. A i takie sera doraźne (tzn. olejki + hialuron + coś ekstra) bywają niedostateczne dla tłustej cery i czasem warto mieć krem.

Piszę to na bazie własnego doświadczenia i obserwacji a nie jakiejś specyficznej wiedzy nt. biochemii W tej materii raczej postępuje intuicyjnie, więc jeżeli coś pokręciłam to bardzo przepraszam.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:40   #2567
monjax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 178
GG do monjax
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Strasznie dziwne stwierdzenie. Sama mam tłustą cerę i uważam, że większość problemów z tłustą wynika z niedostatecznego nawilżenia.
Nie mam przekonania, aby akurat olej z tamanu miał wartości nawilżające, ale np. wiesiołek już wg mnie jakoś lepiej w tą stronę działa. Nie wiem czy w ogóle oleje mają właściwości nawilżające.. i czy do tego służą.
Generalnie jednak podstawą nawilżenia jest odpowiednio stosowany HA z dodatkami (niacynamid, mocznik..), najlepiej nakładany na wilgotną twarz - wtedy cera jest jakaś lepiej nawilżona. A i takie sera doraźne (tzn. olejki + hialuron + coś ekstra) bywają niedostateczne dla tłustej cery i czasem warto mieć krem.

Piszę to na bazie własnego doświadczenia i obserwacji a nie jakiejś specyficznej wiedzy nt. biochemii W tej materii raczej postępuje intuicyjnie, więc jeżeli coś pokręciłam to bardzo przepraszam.

Może zamiast oleju i żelu hialuronowego ( tak apropos, czy stosowany sam, bez dodatków daje jakieś efekty? ), krem łagodzący z lukrecją - zawiera wymieniony przez Ciebie olej z wiesiołka, jak i Intensywnie nawilża i natłuszcza. Chcę zakupić również peeling, który powinnam wybrać: enzymatyczny, drobno,gruboziarnisty?
monjax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:54   #2568
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
Może zamiast oleju i żelu hialuronowego ( tak apropos, czy stosowany sam, bez dodatków daje jakieś efekty? ), krem łagodzący z lukrecją - zawiera wymieniony przez Ciebie olej z wiesiołka, jak i Intensywnie nawilża i natłuszcza. Chcę zakupić również peeling, który powinnam wybrać: enzymatyczny, drobno,gruboziarnisty?
Nie mam pojęcia jak działa ten krem, nigdy go nie stosowałam. Raczkuje w biochemii i póki co ograniczam się jedynie do błyskawicznych mieszanek czyli olejki i HA z tunningiem ewentualnie. Moim debiutem będzie sporządzenie serum migdałowego i to na jesień (wielka chwila)

Jeśli chodzi o peeling to ja jestem zachwycona korundem z ZSK.
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kor...dermabrazja/60

Wszystkie inne peelingi jakie miałam w domu zużywam teraz na nogi a korundem sobie peelinguje twarz. Jest w miarę łagodny (na tle np. peelingu mocnego Ziaji), ale podstępny i tez potrafi podrażnić jak zbyt intensywnie go używasz. Niemniej jednak to było jedno z przełomowych odkryć w mojej pielęgnacji
Jak i olej z tamanu - uważam, że świetnie oczyszcza cerę i goi niespodzianki.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:58   #2569
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
Może zamiast oleju i żelu hialuronowego ( tak apropos, czy stosowany sam, bez dodatków daje jakieś efekty? ), krem łagodzący z lukrecją - zawiera wymieniony przez Ciebie olej z wiesiołka, jak i Intensywnie nawilża i natłuszcza. Chcę zakupić również peeling, który powinnam wybrać: enzymatyczny, drobno,gruboziarnisty?
Mam ten krem ukręcony, dziś wieczorem będę używać, to Ci mogę napisać potem jak pierwsze wrażenia Ale cerę mam suchą, alergiczną i bez skłonności do zapychania.
HA samego raczej się nie używa, bo wysusza.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 14:48   #2570
ignorantka007
Zadomowienie
 
Avatar ignorantka007
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
Chyba chodziło jej o natłuszczanie cery już tłustej.




Zdecyduję się, więc na serum Azelo, ale jaki krem wybrać ? I może zamiast kremu olej ( tylko jaki ) + żel hialuronowy albo, tak jak pisałaś, jakiś olejek ( ale również nie wiem jaki )
Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
Może zamiast oleju i żelu hialuronowego ( tak apropos, czy stosowany sam, bez dodatków daje jakieś efekty? ), krem łagodzący z lukrecją - zawiera wymieniony przez Ciebie olej z wiesiołka, jak i Intensywnie nawilża i natłuszcza. Chcę zakupić również peeling, który powinnam wybrać: enzymatyczny, drobno,gruboziarnisty?
Pisząc olejek miałam na myśli właśnie olej, np z pestek malin, co do tego jaki-tu musiałabyś poczytać ewentualnie podpytać dziewczyn, ale co skóra to opinia. Wydaje mi się, że tu w wątku było coś o lekkich olejach do tłustej cery, poszukaj. Żel HA stosowany solo będzie ściągał, jeśli już to mieszany z jakimś olejkiem w serum błyskawicznym. Odnośnie peelingu, miałam tylko enzymatyczny i niestety podrażnił mnie, musisz uważać bo kilka dziewczyn skarżyło się na to.
Kremów z BU nie używam i używać nie będę. Od siebie mogę polecić dwa kremy na dzień i jeden na noc. Widzę, że strasznie nakręciłaś się na naturalną pielęgnację, tylko pamiętaj, żeby robić to z głową.
ignorantka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 15:09   #2571
Sheraa
Przyczajenie
 
Avatar Sheraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
Może zamiast oleju i żelu hialuronowego ( tak apropos, czy stosowany sam, bez dodatków daje jakieś efekty? ), krem łagodzący z lukrecją - zawiera wymieniony przez Ciebie olej z wiesiołka, jak i Intensywnie nawilża i natłuszcza. Chcę zakupić również peeling, który powinnam wybrać: enzymatyczny, drobno,gruboziarnisty?
kwas hialuronowy to cukier który jest tak dużą cząsteczką, że nie jest w stanie wnikać w skórę. natomiast jest wodolubny i tworzy na powierchni skóry taki ,,wilogtny kompres"- wiąże wodę z powietrza, przez co zmniejsza gradient wody i woda przez to nie ma ochoty uciekać w miejsce, gdzie jej mniej, czyli na zewnątrz sam w sobie skóry nie nawilży, wiec powinnysmy używać oprócz tego innych nawilżaczy
Sheraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 19:58   #2572
monjax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 178
GG do monjax
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziękuję Wam bardzo za pomoc kochane ! Ostatecznie zamówiłam

Butelka 50 ml z atomizerem
Puder bambusowy - 50 ml
Butelka kosmetyczna 15 ml z pompką
Serum AZELO-oliwkowe - 45 ml
Olejek myjący - drzewko herbaciane - 120 ml
Peeling perłowy - drobnoziarnisty - 125 ml
Maseczka BŁOTNA - 50 ml
Hydrolat z liści oczaru - 200 ml

Nie mogę się nadal zdecydować jaki krem kupić, może zainwestować w coś aptecznego typu Avene, LRP, Iwostin, Bioderma? Albo po prostu Ziaja?
monjax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:43   #2573
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo za pomoc kochane ! Ostatecznie zamówiłam

Butelka 50 ml z atomizerem
Puder bambusowy - 50 ml
Butelka kosmetyczna 15 ml z pompką
Serum AZELO-oliwkowe - 45 ml
Olejek myjący - drzewko herbaciane - 120 ml
Peeling perłowy - drobnoziarnisty - 125 ml
Maseczka BŁOTNA - 50 ml
Hydrolat z liści oczaru - 200 ml

Nie mogę się nadal zdecydować jaki krem kupić, może zainwestować w coś aptecznego typu Avene, LRP, Iwostin, Bioderma? Albo po prostu Ziaja?
Serum będziesz rozumiem stosować na noc i brakuje czegoś na dzień? Ehh...wiele z nas jest w trakcie poszukiwania idealnego kremu na dzień. A może zdecydujesz się na serum z wit C (to olejowe) + kwas hialuronowy. Jestem pewna, że znajdziesz też do niego inne zastosowania. Ja używam do maseczek, nawet dodaje do balsamów.

Ze swojej strony mogę polecić Biodermę Hydrabio. Może uda Ci się znaleźć próbkę w aptece. Poczytaj o tym kremie w kwc.

Tylko pamiętaj o stopniowym wprowadzaniu produktów! Powiedzmy 1 na tydzień/dwa. Skóra może się zbuntować i nie będziesz wiedziała po czym to. Ja to serum wprowadziłabym na koniec.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:09   #2574
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Popełniłam kolejne zamówienie

Butelka 50 ml z atomizerem
Butelka kosmetyczna 15 ml z pompką
Hydrolat z liści oczaru - 200 ml
Hydrolat z pszenicy samopszy EKOLOGICZNY - 200 ml
Maseczka w tabletce - 2 szt.
Olejek myjący - bezzapachowy - 120 ml
Peeling perłowy - drobnoziarnisty - 125 ml
Puder bambusowy (jedwab+owies) - 65 ml

Hydrolat oczarowy wypróbuję i jak będzie wysuszał, to TŻ sam będzie używał. On ma cerę sucho - lekko mieszaną ze skłonnością do wyprysków jeśli nie dba o skórę (nie używa olejów), więc oczar może mu przypasuje. Peeling chciałam wziąć enzymatyczny, ale boję się tych ekstraktów jako alergik. I szczerze mówiąc wolę lekkie zdzieraki, choć nie powinnam używać Olejek do wieczornego oczyszczania w dni bez OCM. Oleje do mycia się bardzo dobrze u mnie sprawdzają, więc olejek myjący muszę przetestować
Puder będzie moim pierwszym pudrem w życiu. No dobra, drugim - ale pierwszy miałam na początku liceum i używałam go kilka dni Dobry wybrałam, do cery suchej, ale z lekko błyszczącym się nosem? Do tego używam tłustych kremów. I jaki na początek pędzel kupić do tego pudru, jeśli ktoś może poradzić?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:44   #2575
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
I jaki na początek pędzel kupić do tego pudru, jeśli ktoś może poradzić?
Stacjonarnie np. Eco Tools: http://www.rossnet.pl/Produkt/Eco-To...o-pudru,110922. Przez internet: Long Handled Kabuki Everyday Minerals lub Sunshade Minerals, Hakuro H54, Lancrone F62 lub większy F64. To są pędzle z super miękkiego syntetycznego włosia, idealne dla wrażliwców i alergików.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-03 o 21:46
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:49   #2576
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Stacjonarnie np. Eco Tools: http://www.rossnet.pl/Produkt/Eco-To...o-pudru,110922. Przez internet: Long Handled Kabuki Everyday Minerals lub Sunshade Minerals, Hakuro H54, Lancrone F62 i F64. To są pędzle z super miękkim syntetycznym włosiem, idealne dla wrażliwców i alergików.
Dziękuję za radę Jutro rozejrzę się w Rossie za Eco Tools, spodobał mi się pędzel EM, ale jak na pierwszy pędzel cena trochę mnie zgasiła.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 22:01   #2577
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
spodobał mi się pędzel EM, ale jak na pierwszy pędzel cena trochę mnie zgasiła.
LHK Sunshade Minerals to dokładnie to samo, tylko logo inne i cena .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 22:36   #2578
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
LHK Sunshade Minerals to dokładnie to samo, tylko logo inne i cena .
Faktycznie! W ogóle go nie sprawdziłam dokładniej, bo tylko zobaczyłam zdjęcie - to samo co EM - i uznałam, że ta sama półka Jak nie znajdę w Rossie EcoTools, to zamówię w internecie jeden z tych, co polecasz, ten Sunshade opłaca się jak widać
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 09:07   #2579
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Faktycznie! W ogóle go nie sprawdziłam dokładniej, bo tylko zobaczyłam zdjęcie - to samo co EM - i uznałam, że ta sama półka Jak nie znajdę w Rossie EcoTools, to zamówię w internecie jeden z tych, co polecasz, ten Sunshade opłaca się jak widać
ja używam pędzla do pudru z Ecotools i polecam jak najbardziej, jest duży, dość puchaty, miękki, nie gubi włosia, ideał w Ross kosztuje 30 zł
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 12:38   #2580
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Krem łagodzący mnie zawiódł Nawilża i natłuszcza strasznie średnio, skórę mam ściągniętą po 2 godzinach od nasmarowania. Krem jest za lekki, a do tego skóra po nim nie jest gładka, a oporna i klejąca - jak to klejenie jestem w stanie zaakceptować, to oporności i generalnie nieprzyjemność w dotyku nie Według mnie nie nadaje się dla suchej cery.
Za bardzo chyba pokochałam oleje i pielęgnację nimi, żeby krem mnie zadowolił Także zaopatruję się w masło jojoba, olej arganowy i skwalan, będę się olejować A krem zostanie przeznaczony na zaczerwienioną skórę ramion mojego TŻ-ta, podobno ma łagodzić

Edit: Czy do maseczki tabletkowej można dodać oprócz hydrolatu i HA także olej jakiś, da dobry rezultat?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-08-05 o 12:42
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.