Orbitrek - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Pokaż wyniki sondy: Czy Twoim zdaniem orbitrek to dobry sposób na osiągnięcie upragnionej wagi?
tak-naprawdę skutkuje! 2 33,33%
nie-nie przynosi efektów 0 0%
nie wiem-nigdy nie próbowałam 4 66,67%
Głosujący: 6. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-04, 07:21   #3691
smutna1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Orbitrek

wczoraj 40min i 400 kalorii spalonych
smutna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 08:57   #3692
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez susie_and_me Pokaż wiadomość
Anulka, jak na razie w domu
ok
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 15:36   #3693
susie_and_me
Raczkowanie
 
Avatar susie_and_me
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 240
Dot.: Orbitrek

Aniu, dziękuję ogromnie.
Dziś za mną już 60 min orbitreka, a późnym wieczorkiem planuję 15 minut na twisterze. Od jutra mam zamiar z siłowymi ruszyć - dobrze, ze mąż ma urlop, to będzie komu mnie nosić w razie zakwasów hehehe
susie_and_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 17:20   #3694
susie_and_me
Raczkowanie
 
Avatar susie_and_me
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 240
Dot.: Orbitrek

A mnie dziś jakiś kryzys dopadł... cały dzień bym jadła - zerwałam na dziś ze zdrowym odżywianiem i oby tylko na dziś...
kurde już ok miesiąca śmigam twisterkiem, a mi boki nie schodzą ani cm... chyba coś robię źle... pierdyknę sobie 1/4 paczki chipsów pierwszy raz od bardzo dawna... bo jakaś mnie ochota ogromna naszła... może jak mój kotecek wróci z treningu piłki siatkowej, to odpokutuję na orbitreku, ale coś wątpię, ponieważ zapału chwilowo brak...

Edytowane przez susie_and_me
Czas edycji: 2011-10-07 o 17:21
susie_and_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 19:56   #3695
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez susie_and_me Pokaż wiadomość
A mnie dziś jakiś kryzys dopadł... cały dzień bym jadła - zerwałam na dziś ze zdrowym odżywianiem i oby tylko na dziś...
kurde już ok miesiąca śmigam twisterkiem, a mi boki nie schodzą ani cm... chyba coś robię źle... pierdyknę sobie 1/4 paczki chipsów pierwszy raz od bardzo dawna... bo jakaś mnie ochota ogromna naszła... może jak mój kotecek wróci z treningu piłki siatkowej, to odpokutuję na orbitreku, ale coś wątpię, ponieważ zapału chwilowo brak...
Też mam zastój wagi i najchętniej rzuciłabym się na lodówkę tak więc rozumiem Ciebie Człowiek ćwiczy, odmawia sobie a ta przeklęta waga pokazuje co pokazuje może organizm już na zimę zaczyna magazynować Podobno kilo czy dwa to norma zimą
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:21   #3696
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Też mam zastój wagi i najchętniej rzuciłabym się na lodówkę tak więc rozumiem Ciebie Człowiek ćwiczy, odmawia sobie a ta przeklęta waga pokazuje co pokazuje może organizm już na zimę zaczyna magazynować Podobno kilo czy dwa to norma zimą
laisla, mam nadzieję że to nieprawda bo ja dopiero teraz zaczęłam moją walkę z kilogramami i chcę ją kontynuować w zimie
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:23   #3697
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez $ylwu$ Pokaż wiadomość
laisla, mam nadzieję że to nieprawda bo ja dopiero teraz zaczęłam moją walkę z kilogramami i chcę ją kontynuować w zimie
Chyba prawda ale nie zniechęcaj się najwyżej trochę więcej wysiłku trzeba będzie włożyć w całe przedsięwzięcie za powodzenie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-07, 20:26   #3698
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez susie_and_me Pokaż wiadomość
od miesiąca śmigam twisterkiem, a mi boki nie schodzą ani cm..
twister nie załatwi sprawę z boczkami . zaczęłaś trening siłowy ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:30   #3699
susie_and_me
Raczkowanie
 
Avatar susie_and_me
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 240
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
twister nie załatwi sprawę z boczkami . zaczęłaś trening siłowy ?
to na co ten twister pomaga?
tak zaczęłam, ale kiepsko mi szło... wrrr
susie_and_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:34   #3700
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez susie_and_me Pokaż wiadomość
to na co ten twister pomaga?
tak zaczęłam, ale kiepsko mi szło... wrrr
traktuj to jako dodatek na zakończenie ćwiczeń. twister na brzuch.
spokojnie , właśnie o to chodzi w treningu siłowym , że jest ciężko
a co masz na myśli , że kiepsko ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:40   #3701
susie_and_me
Raczkowanie
 
Avatar susie_and_me
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 240
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
traktuj to jako dodatek na zakończenie ćwiczeń. twister na brzuch.
spokojnie , właśnie o to chodzi w treningu siłowym , że jest ciężko
a co masz na myśli , że kiepsko ?
szczerze, to wstyd mi o tym pisać, bo większość ćwiczeń nie umiałam nawet 5 powtórzeń dobrze zrobić i się podłamałam...
p.s.laisla bardzo dziękuję za słowa pocieszenia

Edytowane przez susie_and_me
Czas edycji: 2011-10-07 o 20:42
susie_and_me jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-07, 20:41   #3702
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Orbitrek

Susie napisz mi na priv które ćwiczenia sprawiały ci najwięcej problemów oraz jak masz jakieś ewentualne pytania.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..


Edytowane przez anniaa
Czas edycji: 2011-10-07 o 20:42 Powód: literówka
anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:46   #3703
susie_and_me
Raczkowanie
 
Avatar susie_and_me
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 240
Dot.: Orbitrek

Aniu, bardzo dziękuję za propozycję, ale to tylko chwilowa załamka - myślę, że dam radę - podejdę do treningu jeszcze raz i wtedy ewentualnie napiszę do Ciebie... jeżeli możesz, to bardzo zależy mi na pozbyciu się boczków... możesz masz na to radę??
susie_and_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:47   #3704
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Orbitrek

jedynym najlepszym sposobem jest po prostu dieta, trening siłowy , aeroby , CIERPLIWOŚĆ

co do treningu to może zacznij z mniejsza ilością będzies po prostu dłużej robiła
1 tydzień - 2x5
2 2x8
3 2x10
4 2x12
5 2x15

i to samo robisz z 3 seriami.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..


Edytowane przez anniaa
Czas edycji: 2011-10-07 o 20:50
anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:50   #3705
susie_and_me
Raczkowanie
 
Avatar susie_and_me
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 240
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
jedynym najlepszym sposobem jest po prostu dieta, trening siłowy , aeroby , CIERPLIWOŚĆ
czyli to co uskuteczniam, no może poza dietą tylko w dniu dzisiejszym, siłowymi - ale dam radę (trzymajcie kciuki) i ta moja cierpliwość pozostawia dużo do życzenia hehehe
susie_and_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:58   #3706
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Chyba prawda ale nie zniechęcaj się najwyżej trochę więcej wysiłku trzeba będzie włożyć w całe przedsięwzięcie za powodzenie
Dzięki Ale tak myślę że to wszystko zależy od diety, przecież nasz organizm to nie jakaś zaprogramowana maszyna, która odpowiednio "reaguje" na zimę bądź lato. W zimie mamy mniej ruchu na świeżym powietrzu, a poza tym dieta bardzo kuleje, jest uboga w świeże warzywa i owoce, których niestety o tej porze nie ma lub jest jak na lekarstwo, a jeśli już są to bardzo drogie, ponadto spożywamy więcej tłuszczy zwierzęcych, ogólnie jemy bardziej tłusto. W trakcie mamy także święta, a wtedy wiadomo - najczęściej pozwalamy sobie na więcej, no bo w końcu kto raz w roku nie posmakuje wigilijnych przysmaków. I od tego te wahania wagi, tak myślę. Ogólnie wydaje mi się że ograniczając się i nie opychając, waga wcale nie musi podskoczyć do góry. Do tego jakaś forma ruchu w domowym zaciszu (bądź siłowania/fitness), w moim wypadku orbitrek bądź rowerek stacjonarny, i żadne utycie nam nie grozi
Trzeba myśleć pozytywnie

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Susie, a może po prostu rzuciłaś się od razu na głęboką wodę z tymi ćwiczeniami? Może powinnaś zacząć od małych kroczków, powoli wzmacniać mięśnie, a dopiero potem ćwiczyć te właściwe treningi. Bo wiem po sobie że taki zastój jest najgorszy, a potem ciężko się rozruszać. A kiedy nie wychodzi tak jak chcemy, szybko się poddajemy.

No i otóż to - CIERPLIWOŚĆ - też się już tego nauczyłam Aha, no i jeszcze POZYTYWNE MYŚLENIE, bo przecież się uda!
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 21:00   #3707
susie_and_me
Raczkowanie
 
Avatar susie_and_me
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 240
Dot.: Orbitrek

jakby nie było razem damy radę! Bo w kupie siła heheh mi już lepiej dzięki dziewczyny
susie_and_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 21:11   #3708
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Orbitrek

No jasne że damy radę, tym razem musimy!
A ja niestety będę mieć 2-dniową przerwę od orbiego, gdyż weekend spędzę na uczelni. No cóż, pozostaje poczekać do poniedziałku
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 21:15   #3709
susie_and_me
Raczkowanie
 
Avatar susie_and_me
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 240
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez $ylwu$ Pokaż wiadomość
No jasne że damy radę, tym razem musimy!
A ja niestety będę mieć 2-dniową przerwę od orbiego, gdyż weekend spędzę na uczelni. No cóż, pozostaje poczekać do poniedziałku
dwa dni kochana, to jeszcze nie tragedia ja tak robiłam co jakiś czas, a efekty i tak super... ja dziś też leniuchuję, chociaż mój luby leży na kanapie i mówi "a co Ty chora skarbie?" pytam "dlaczego tak sądzisz?", a mąż "bo leniwie dziś siedzisz i nie rwiesz się na orbitreka "
p.s. Aniu, ten plan, który podałaś powyżej mi pasuje... dzięki

Edytowane przez susie_and_me
Czas edycji: 2011-10-07 o 21:19
susie_and_me jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-07, 21:20   #3710
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez susie_and_me Pokaż wiadomość
dwa dni kochana, to jeszcze nie tragedia ja tak robiłam co jakiś czas, a efekty i tak super... ja dziś też leniuchuję, chociaż mój luby leży na kanapie i mówi "a co Ty chora skarbie?" pytam "dlaczego tak sądzisz?", a mąż "bo leniwie dziś siedzisz i nie rwiesz się na orbitreka "
Hehehe to się nazywa uzależnienie ojjj ale kto nie chciałby być uzależnionym od takiego czegoś
Tymczasem ja zmykam spać, dobranoc
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 21:22   #3711
susie_and_me
Raczkowanie
 
Avatar susie_and_me
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 240
Dot.: Orbitrek

dobranoc, ja również uciekam - zrobię sobie relaksującą kąpiel, a jutro znowu na orbiego papaaa
susie_and_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-09, 13:27   #3712
tofik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Orbitrek

witam wszystkich

Edytowane przez tofik23
Czas edycji: 2011-10-10 o 11:58
tofik23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-09, 15:22   #3713
ollaz
Raczkowanie
 
Avatar ollaz
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 55
Dot.: Orbitrek

Dołączam niniejszym do grona osób ćwiczących na orbitreku. Jak na razie ćwiczę od końca sierpnia, z ponad 2 tygodniową przerwą (wyjazd...) i moje efekty są nawet zadowalające : ).
W ciągu miesiąca ćwiczeń niezbyt intensywnych (spalone około 115 kcal - 20 minut) + dieta zgubiłam tak:
Biust: 110 - 93 (ubolewam )
Talia: 80 - 73 (mało?)
Pupa: 105 - 98
Biodra: 100 - 95
Mam pytanko do Was, ile średnio trwa wasz trening, ile spalacie itp.? Nie chcę przekopywać całego wątku, więc liczę, że odpowiecie
__________________
Można dochodzić prawdy dla samej satysfakcji jej wykrycia.

W zdrowym ciele zdrowy duch
Etap I - 25 VIII - 15 X
  • 168 cm: 58,5 - 58 - 57,5 - 57 - 56,5 - 56 - 55,5 - 55 - 54,5 - 54
  • Bez słodyczy: Dzień 13
  • Ćwiczonka: Dzień 8
ollaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-09, 16:28   #3714
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez ollaz Pokaż wiadomość
Dołączam niniejszym do grona osób ćwiczących na orbitreku. Jak na razie ćwiczę od końca sierpnia, z ponad 2 tygodniową przerwą (wyjazd...) i moje efekty są nawet zadowalające : ).
W ciągu miesiąca ćwiczeń niezbyt intensywnych (spalone około 115 kcal - 20 minut) + dieta zgubiłam tak:
Biust: 110 - 93 (ubolewam )
Talia: 80 - 73 (mało?)
Pupa: 105 - 98
Biodra: 100 - 95
Mam pytanko do Was, ile średnio trwa wasz trening, ile spalacie itp.? Nie chcę przekopywać całego wątku, więc liczę, że odpowiecie
bardzo dużo ci poleciała w ciągu miesiąca. jaką dietę stosowałaś czyżby jakaś niskokaloryczną ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-09, 17:30   #3715
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez ollaz Pokaż wiadomość
Dołączam niniejszym do grona osób ćwiczących na orbitreku. Jak na razie ćwiczę od końca sierpnia, z ponad 2 tygodniową przerwą (wyjazd...) i moje efekty są nawet zadowalające : ).
W ciągu miesiąca ćwiczeń niezbyt intensywnych (spalone około 115 kcal - 20 minut) + dieta zgubiłam tak:
Biust: 110 - 93 (ubolewam )
Talia: 80 - 73 (mało?)
Pupa: 105 - 98
Biodra: 100 - 95
Mam pytanko do Was, ile średnio trwa wasz trening, ile spalacie itp.? Nie chcę przekopywać całego wątku, więc liczę, że odpowiecie
Ile kg zgubiłaś? Na moje oko z 5-6 ? Po wymiarach widzę że to naprawdę dużo jak na miesiąc. Jaką dietę stosowałaś?
Hmm kurcze w moim wypadku orbitrek nie dawał tak spektakularnych efektów (niecałe - 3 kg, orbitrek 4-5x w tygodniu po 50 minut, dieta ok. 1500 kcal).
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-09, 17:52   #3716
ollaz
Raczkowanie
 
Avatar ollaz
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 55
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez $ylwu$ Pokaż wiadomość
Ile kg zgubiłaś? Na moje oko z 5-6 ? Po wymiarach widzę że to naprawdę dużo jak na miesiąc. Jaką dietę stosowałaś?
Hmm kurcze w moim wypadku orbitrek nie dawał tak spektakularnych efektów (niecałe - 3 kg, orbitrek 4-5x w tygodniu po 50 minut, dieta ok. 1500 kcal).
Niecałe 4 kg bodajże tzn. z 66 do 62,5. (z L do M ) Moja dieta to raczej kilka zasad, których staram się nie łamać tj. zero absolutne słodyczy i słodkości, ciemne pieczywo, kilka mniejszych posiłków zamiast 3 dużych, brak kolacji, około 3 litry dziennie wody mineralnej niegazowanej do wypicia, dużo owoców (ale jako posiłek np. podwieczorek, nie deser, bo mają fruktozę) i warzywek.
Prócz tego miałam też raz w tygodniu basen 40 minut, i ćwiczę też A6W, na razie bez większych rewelacji .

Co do orbitreka, dzisiaj mam niestety przerwę, zaczynam od jutra rano i mam nadzieję zrobić jakiś fajny programik przez co najmniej 20 minut : )
Słyszałam też, że wypicie czarnej kawy na 10-15 minut przed treningiem znacznie wzmacnia i przyspiesza spalanie tłuszczu (podobno potwierdzone przez osobistego trenera koleżanki, ale na jakiej zasadzie to działa - nie wiem).
__________________
Można dochodzić prawdy dla samej satysfakcji jej wykrycia.

W zdrowym ciele zdrowy duch
Etap I - 25 VIII - 15 X
  • 168 cm: 58,5 - 58 - 57,5 - 57 - 56,5 - 56 - 55,5 - 55 - 54,5 - 54
  • Bez słodyczy: Dzień 13
  • Ćwiczonka: Dzień 8
ollaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-09, 21:37   #3717
tofik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Orbitrek

witam napisalam wczesniej wiadomosc ale sie nie pojawila to sprobuje jeszcze raz zaczynam od jutra intensywne cwiczenia na orbitreku + brzuszki i w zwiazku z tym mam pare pytan do Was mam nadzieje ze mi pomozecie
1. ile razy w tygodniu moge czwiczyc i jak dlugo jako poczatkujaca
2. pisalyscie cos o tzw polbrzuszkach jak sie je dokladnie robi zeby bylo cwiczenie skuteczne
3. bede cwiczyc w godzinach popoludniowych albo wieczorkiem stad moje pytanie co z kolacja czy mam z niej calkiem zrezygnowac? gdzies kiedys przeczytalam ze po takim wysilku nie powinno sie jesc do ok 1.5 godziny zeby to mialo sens ...
bardzo bardzo o odp pozdrawiam

Edytowane przez tofik23
Czas edycji: 2011-10-09 o 21:46
tofik23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 10:46   #3718
susie_and_me
Raczkowanie
 
Avatar susie_and_me
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 240
Dot.: Orbitrek

Cytat:
Napisane przez tofik23 Pokaż wiadomość
witam napisalam wczesniej wiadomosc ale sie nie pojawila to sprobuje jeszcze raz zaczynam od jutra intensywne cwiczenia na orbitreku + brzuszki i w zwiazku z tym mam pare pytan do Was mam nadzieje ze mi pomozecie
1. ile razy w tygodniu moge czwiczyc i jak dlugo jako poczatkujaca
2. pisalyscie cos o tzw polbrzuszkach jak sie je dokladnie robi zeby bylo cwiczenie skuteczne
3. bede cwiczyc w godzinach popoludniowych albo wieczorkiem stad moje pytanie co z kolacja czy mam z niej calkiem zrezygnowac? gdzies kiedys przeczytalam ze po takim wysilku nie powinno sie jesc do ok 1.5 godziny zeby to mialo sens ...
bardzo bardzo o odp pozdrawiam
Ja odpowiem na swoim przykładzie... żadnym ekspertem nie jestem, więc koleżanki niech mnie śmiało poprawią w razie jeżeli strzelę jakąś gafę... hehe, więc...
Ad1. ja od początku ćwiczyłam 6 dni w tygodniu (robiłam jeden dzień przerwy), początki były trudne i zaczynałam zaledwie od 8 min. hehe, ale dzięki systematyczności, zwiększając co dzień czas, szybko doszłam do 30 min., a potem 50 min. Na początku myślałam, że się "zajeżdżę" i zaczęłam się zniechęcać - brakowało mi sił i nie potrafiłam dobrze oddychać podczas orbitrekowania, ale pewnego dnia zrobiłam stop, i zmniejszyłam obciążenie (teraz oscyluję między 1-3 na 8 poziomów), zmniejszyłam tempo (bo wcześniej starałam się naparzać ile fabryka dała hehe), i zaczęłam swobodnie oddychać, wdychając powietrze nosem, a wydychając ustami, i poszło... i tak doszłam do 50 min. z czasem do 60, i tak orbitrekuję sobie 6 razy w tygodniu od 35-60 minut, a przeważnie 50 min. Te 35 minut to traktuję jako rozgrzewkę do innych ćwiczeń.... zdarzył się też tydzień gdzie ćwiczyłam tylko 4 razy, a reszta przerwy i też było ok...
Ad2. tego to nie wiem, ale również chętnie się dowiem...
Ad3. więc z tego co ja się orientuję, to najlepiej jest ćwiczyć po przebudzeniu na czczo - na mnie to najlepiej działało i wtedy właśnie nie powinno się jeść przez 1,5 h, ale tylko węglowodanów, bo trzeba zjeść koniecznie w przeciągu 0,5 h po treningu, ale białkowe śniadanko, jeżeli Tobie odpowiadają inne godziny, to ja osobiście bym proponowała ćwiczyć tak około 2h po posiłku - żeby absolutnie nie robić tego na czczo i zaraz po ćwiczonku wszamać coś białkowego - ja jeżeli jeszcze nie jestem głodna, to niewielką porcję zjadam. Do tego piję dużo wody przed treningiem, popijam w trakcie - tak co 10 min. i "ile wlezie" od razu po zejściu z orbiego.
Ja tyle mogę od siebie napisać, tak robię no i efekty są - widać kilkanaście postów temu - dałam fotki
pozdrawiam
p.s. słuchajcie od tygodnia robię 5 minut do przodu i 5 minut do tyłu i kurcze tyłeczek mi się ładnie unosi myślicie, że orbitrekowanie do tyłu ma na to wpływ?

Edytowane przez susie_and_me
Czas edycji: 2011-10-10 o 10:52
susie_and_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 11:03   #3719
tofik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Orbitrek


Edytowane przez tofik23
Czas edycji: 2011-10-10 o 19:32
tofik23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 11:09   #3720
tofik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Orbitrek

i znowu nie dodalo :/
susie_and_me dziekuje slicznie za odp skoro sa efekty to sprobuje cwiczyc takim systemem jak Ty mam nadzieje ze wytrwam a co do pory to rano wczesnie wstaje i na uczelnie wiec nie dam rady za bardzoa wlasnie tez czytalam ze to najlepsza pora :/ wiec tylko po zajeciach trzymajcie kciuki pozdr
tofik23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.