Korekcja wzroku! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-04, 08:49   #91
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Korekcja wzroku!

A ja też mam pytanie dotyczace astygmatyzmu, to znaczy, że nie mogę skorygowac tej wady, bo trzeba czekac aż sie wada ustabilizuje?
MI się nie ustabilizuje, co jakiś czas się powiększa, wiec korekcja odpada czy nie?
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 15:00   #92
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Korekcja wzroku!

Kasieńsko niestety wada musi być stabilna (taka sama) przez conajmniej rok. Inaczej nie ma szans na operacje, ponieważ lekarze nie będą wiedzieli jak ustawić laser i tylko zrobiłabyś sobie większą krzywdę upierając się przy swoim.
Może jeśli ma małe wahania to da się jakoś zakwalifikować. Najlepiej będzie jeśli napiszesz maila do jakiejś kliniki z tym pytaniem
Jeśli ja mam jakieś wątpliwości piszę do kliniki, w której chcę sobie w wakacje zrobić taki zabieg. Odpowiadają szybko i rzeczowo.
P.S Też mam astygmatyzm
pozdrawiam
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 17:02   #93
pattyt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Chicago, IL
Wiadomości: 124
GG do pattyt
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez MyLifeIsMusic
a jaka mialas wade i gdzie mialas zabieg??
hej czytaj wyzej mialam -11D i -10.25D wada z roku na rok mi sie poglebiala. Rok po zabiegu i nic sie nie zmienilo Moj brat jest juz 2 lata po zabiegu mial -5.00 i tez wszystko OK.
Rano mam tylko suche oko i musze kropic sztucznymi lzami ale coraz rzadziej.
pattyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 11:05   #94
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_
Kasieńsko niestety wada musi być stabilna (taka sama) przez conajmniej rok. Inaczej nie ma szans na operacje, ponieważ lekarze nie będą wiedzieli jak ustawić laser i tylko zrobiłabyś sobie większą krzywdę upierając się przy swoim.
Może jeśli ma małe wahania to da się jakoś zakwalifikować. Najlepiej będzie jeśli napiszesz maila do jakiejś kliniki z tym pytaniem
Jeśli ja mam jakieś wątpliwości piszę do kliniki, w której chcę sobie w wakacje zrobić taki zabieg. Odpowiadają szybko i rzeczowo.
P.S Też mam astygmatyzm
pozdrawiam
Dziękuję
Mi okulista powiedzial, że wada ustabilizuje sie dopiero pomiędzy 25 a 27 rokiem zycia, na pewno mój tryb życia też wplywa na stałe pogarszanie sie ojego wzroku, bo jstudiuję i sporo siedzę w książkach.
Jak na razie jade na soczewkach, ale mimo ich wszystkich zalet, mają swoje wady(basen, jeziora itd.)
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 11:09   #95
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Korekcja wzroku!

a czy to prawda,że zabiegu laserowego nie można robić u osób z jaskrą...?choruję właśnie na to i mam dosyć dużą krótkowzroczność...
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 09:49   #96
angelap
Raczkowanie
 
Avatar angelap
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia, Tipton
Wiadomości: 96
Dot.: Re: Korekcja wzroku!

Babel!!!!!!
Z jakiego miasta jestes?????????
__________________
angelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 12:18   #97
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Dopiero teraz sie obudziałam i zobaczyłam, jak wątek się rozrsta.
1. Do angelap: z Krakowa (to juz chyba nie jest tajemnicą)
2. Trochę nowości na temat laserowej korekty:
- został obniżony wiek kwalifikujący do zabiegów do 19 lat
- został skrócony czas nienoszenia soczewek kontaktowych przez badaniem kwalifikacyjnym na 2 tyg (soczewki miękkie) i 4 tygodnie (soczewki twarde)
- jest nowa metoda operacyjna zwana: Epi-lasik. Zastosowanie tej metody pozwala na operowanie osób, które mają większą wadę i cieńszą rogówkę. Innymi słowy dla tych, które nie kwalifikowały się do lasika i laseka ze względu na grubość rogówki. Zasadniczo przebieg zabiegu nie różni się specjalnie od oposywanych przeze mnie wczesniej.
- istnieje już metoda pozwalająca na laserową korektę starczowzroczności, czyli pozbycie sie okularów do czytania. Na razie wykonują ją nieliczne ośrodki w Polsce ale myslę, że niedługo będzie bardzo popularna (to raczej informacja dla Waszych rodziców). A jeszcze w zeszłym roku tej metody w Polsce nie było...
- nie pamietam, czy wspominałam już o soczewkach fakijnych, czyli takich, które mozna wszczepiac pacjentom u których orgomna wada wzroku nie pozwala na wykonanie zabiegów laserowej korekty, np. -20D a nawet więcej.

Na koniec jeszcze jedna informacja dla tych, którzy się potwornie boją zabiegu - i tu sie trochę pochwalę
Ostatnio robilismy dla własnych potrzeb statystyki i okazało się, że wśród naszych pacjentów odsetek powikłań jest ok 0,3%! To mniej, niż przewidują światowe normy.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-30, 14:34   #98
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18
Dot.: Korekcja wzroku!

ja tez sie zastanawiem nad tym,moge zrobic laserowa korekcje wzroku dopiero jak skoncze 21 lat,buu,a mam 19,mozna robic w Katowicach,we Wrocławiu,a i dowiedzialam sie,ze najlepsi lekarzeod tego sa rosyjskiego pochodzenia,z tego co wiem to korekcja jednego oka kosztuje 2,5 tysiaca,moi rodzice kiedys dzwonili do kliniki we Wrocławiu
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 14:36   #99
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18
Dot.: Korekcja wzroku!

oo widze jakies nowosci,super
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 18:22   #100
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam.
Za 1 - 1,5 jade do Warszawy na badania. Jeśli się zakwalifikują następnego dnia będę miała operacje.
Wyczytałam, że jednego dnia można zoperować tylko jedno oko, a co z drugim? Ile dni musi minąć, aby mogli mi zrobić na nim operacje?
Kolejne pytanko. Prowadze dość aktywny tryb życia: rower, siłownia, samoobrona, pływanie, strzelanie. Mniej więcej po jakim czasie będę mogła do tego powrócić?
A no i najważniejsze chyba, sam zabieg pewnie nie boli bo dostaje sie krople znieczulające, ale czy po zabiegu jest jakiś dyskomort?
Mam 21 lat, stała wada od lat 6, mam astygmatyzm + 2,5 w każdym oku. Obym tylko rogówki miała w porządku i bo reszte wymogów chyba spełniam.

pozdrawiam
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 10:18   #101
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Do Gosiaczka:
Nie ma specjalnych przeciwwskazań medycznych aby za jednym zamachem operować obydwoje oczu. Zdażaja się jednak kliniki, ktore proponują pacjentowi pojedyńcze zabiegi w kilkutygodniowym odstępie. Najczęściej tak sie robi w przypadku zabiegu typu lasek, ale i to nie jest regułą.
AKtywny tryb życia musisz niestety odłożyc na ok. 1 miesiąć. Po tym czasie w zasadzie możesz juz robić to, co dotychczas.
Jedyną niewygodą może okazac sie konieczność stosowania kropli nawilżających (tzw. sztucznych łez) przez kilka miesięy po zabiegu nawet kilka razy dziennie.
A co do bólu. Zabieg nie boli, ale po metodzie lasek niestety do 48h po zabiegu mozna odczuwac dolegliwości bólowe. Pacjent zawsze powinien zostać zaopatrzony w środki p/bólowe np. Ketonal.
Pozdrawiam
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-31, 15:53   #102
angelap
Raczkowanie
 
Avatar angelap
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia, Tipton
Wiadomości: 96
Dot.: Korekcja wzroku!

Ja jestem z Trojmiasta i moze moglybyscie mi polecic jakas klinike w tych okolicach

Z gory Dziekuje
__________________
angelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 06:42   #103
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

W Gdańsku na ul. Chmielnej 103 jest "Nowy wZROK". Niestety nie wiem jak wykonują zabiegi, ponieważ z nimi akurat nie współpracuję.
Jeżeli jednak masz ochote na przejażdżke to polecam Intermedicę w Poznaniu; ul. Szelągowska 29/3.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 15:16   #104
angelap
Raczkowanie
 
Avatar angelap
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia, Tipton
Wiadomości: 96
Dot.: Korekcja wzroku!

Bardzo Dziekuje za informacje
__________________
angelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 22:51   #105
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel
Do Gosiaczka:
Nie ma specjalnych przeciwwskazań medycznych aby za jednym zamachem operować obydwoje oczu. Zdażaja się jednak kliniki, ktore proponują pacjentowi pojedyńcze zabiegi w kilkutygodniowym odstępie. Najczęściej tak sie robi w przypadku zabiegu typu lasek, ale i to nie jest regułą.
AKtywny tryb życia musisz niestety odłożyc na ok. 1 miesiąć. Po tym czasie w zasadzie możesz juz robić to, co dotychczas.
Jedyną niewygodą może okazac sie konieczność stosowania kropli nawilżających (tzw. sztucznych łez) przez kilka miesięy po zabiegu nawet kilka razy dziennie.
A co do bólu. Zabieg nie boli, ale po metodzie lasek niestety do 48h po zabiegu mozna odczuwac dolegliwości bólowe. Pacjent zawsze powinien zostać zaopatrzony w środki p/bólowe np. Ketonal.
Pozdrawiam
przeczytałam cały wątek i musze ci podziękować, poniewaz odpowiedzialas na wszystkie moje pytania jakie miałam w głowce
Mnie niestety pogłebia sie wada, ale tylko na prawe oko. Jednak poniewaz nie nosze non stop okularow (nie lubie tego) to i lewe w minimalnym stopniu sie pogarsza. Moze jak bede teraz non stop nosic okulary to wada mi sie zatrzyma, a i moze juz skoncze wtedy te 19 lat i zrobie sobie korekcje wzroku. Już sama dokladnie nie wiem jaka mam wade bo od 2 lat nie badalam, ale w najblizszym czasie sie wybieram. (to jest coś powyżej ok. -1 w lewym i chyba juz -2 w prawym)

I jeszcze mam do ciebie pytanie, mam przyjaciela ktory ma cukrzyce jego wada to cos kolo -3, i ma ustabilizowana wade. Rozumiem ze nadal nie moze miec korekty laserowej (oj, ci cukrzycy jak sie dowiedzialam w ogole niewiele tych operacji moga miec, a najlepiej zeby w ogole ich nie robic). Jednak slyszalam wlasnie o takich specjalnych soczewkach, ktore sie nosi chyba 1 lub 2 lata. I one jakos ksztaltuja to oko ze zmniejsza sie wada. Czy to prawda?
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 06:45   #106
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Do Okli04:
Faktycznie z cukrzykami jest problem i na chwilę obecna osób z ta choroba nie kawilifikuje sie do laserowej korekcji.
Faktycznie jest metoda zwana ortokorekcją, która polega na noszeniu specjanych soczewek na noc. Soczewki te spłaszczają rogówkę, zmieniając w niewielkim stopniu jej krzywizne oraz długość gałki ocznej, a co za tym idzie zmniejszając nieco wadę.
Problem głownie polega na tym, że wada cały czas jest i zaprzestanie noszenia soczewek w nocy powoduje, że pacjent widzi tak, jak dotychczas. Nie jest to więc usunięcie wady na stałe tylko nieznaczna poprawa na dzień. Koszt na 1 oko to ok 1000 zł + badania kwalifikacyjne (bo niestety nie jest to metoda dla każdego i też nie pozostaje bez skutków ubocznych). WIęcej powie mu lekarz po badaniach.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:17   #107
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Korekcja wzroku!

bardzo ci dziekuje za odpowiedz
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:30   #108
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Korekcja wzroku!

Ja mam wadę 6,5 na jednym oku, na drugim nie wiem, bo mam astygmatyzm i szkła z cylindrem i nie pamiętam dokładnie co tam mi założyli. Jednak nie nosze okularów, bo jak nosilam codziennie to wada mi się pogłębiała za bardzo, a tak jestem ślepa, ale przynajmniej nie ślepnę bardziej. Wszyscy w rodzinie doradzają mi ten zabieg, ale ja bardzo się boję. Dostałam już nawet namiary na klinikę, która u nas to wykonuję, ale po pierwsze:
-światłowstręt- ile to mniej więcej trwa? Ja nie mogę sobie pozwolić nawet na jeden dzień światłowstrętu niestety
-czy po takim zabiegu jest pewne, że wada nie wróci?
Trochę ciężko mi z tą wadą, muszę nieźle mróżyć oczy, nie widzę ostro nic, co jest ode mnie oddalone dalej niż jakieś 3 metry, czuję sie przez to taka trochę spowolniona i niemrawa... w sumie to z jednej strony zabieg kusi , z drugiej jak najbardziej płoszy...
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 11:03   #109
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Impersona:
Przede wszystkim nie napisałaś czy masz "+" czy "-", a to najważniejsze.
Po drugie nie wiemy, czy aby nie masz niedowidzenia - to musi zbadać lekarz.
Co do światłowstrętu po lasiku trwa ok 1 dnia, po laseku 2-3 dni. I tu też nie ma ścisłej reguły. U jendego pacjenta światłowstrętu wogóle nie będzie u innego będzie trwał kilka dni.
Jeżeli chodzi o nawrót wady nie powinno to wystąpić o ile wada jest ustabilizowana przynajmniej 1,5-2 lat. Jednak wspołczesna medycyna nie ma mozliwości diagnozowania wiele lat naprzód idlatego nikt nie może dać Ci 100% gwarancji.
Jesteś z Wrocławia więc polecę Ci dr Markuszewską z Wrocławskiego Centrum Okulistyki.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 11:09   #110
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Korekcja wzroku!

Bąbel- dziękuję Ja mam 6,5 minus, wada jest stabilna odkąd nie noszę okularów, czyli jakieś 2 lata...
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 11:12   #111
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

No to dobrze
"-" są wdzięczniejsze do operowania niż "+".
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 22:47   #112
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel
No to dobrze
"-" są wdzięczniejsze do operowania niż "+".
Oj to dla mnie niezbyt fajna wiadomość. Mam + 2,5 w obu i się lekko wystraszyłam
Dzisiaj oglądałam w TV operacje plastyczne i m.in. była laserowa korekcja wzroku. Lekarze nie mogli złapać oka, bardzo je podrażnili. Operowana dziewczyna mówiła, że ją to boli. Po zabiegu całe białko miała czerwone, wyglądała strasznie. Po paru dniach białko wróciło w miare do poprzedniego koloru. Jestem poprostu w szoku.
Bąbelku możesz mi odpowiedzieć jeszcze na pare pytaniek?
Jak już lekarz złapie mi oczko, odetnie rogówkę i zacznie naświetlać. Czy jest możliwość, żebym ruszała okiem? Jakoś nie wyobrażam sobie, patrzeć przez dłuższy czas w ostre światło. Czy to światło nie razi? Może krople nieczulające jakos to neutralizują?
Eh im bliżej do zabiegu tym większy stres, a tu jeszcze w sumie calusienki miesiąc. Zaczynam panikować
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 18:25   #113
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Korekcja wzroku!

ojej.. :/ mam nadzieje ze on to robił jakas starsza metoda, a nowsze moze takie nie sa? :/
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 07:24   #114
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Do Gosiaczka:
"Łapanie" oka polega na założeniu rozwórki, która powoduje że nie mrugasz. Poniewaz oko jest całkowicie znieczulone patrzenie na światło nie jest problemem, więc to nie razi. Wielokrotnie pacjenci opisuja to wrażenie jako ferię barw, podobną do tęczy.
A zaczerwienienie oka mogło być spododowane wylewem. Jednak i tym nie ma sie co przejmować, bo to się szybko wchłania i nie pozostawia skutków ubocznych.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 08:01   #115
popiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

Mam pytanie do Bąbel:
Co możesz powiedzieć o badaniu źrenicy, bo słyszałem że zbyt duża średnica nie kwalifikuje do zabiegu, gdyż może powodować jakieś efekty halo w nocy, np od świateł samochodów.
Więc co mogą zrobić ludzie których średnica źrenicy przekraczała by 7mm? bo ci co mają więcej się podobno nie kwalifikują
popiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 08:13   #116
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Do popiel:
Zgadza się. Pacjetom z szeroką źrenicą nie wykonuje się zabiegów laserowych. Max. szerokośc źrenicy wynosi 7 mm.
Zakwalifikowanie takich pacjentów grozi efektem "halo" i można im zrobić po prostu krzywdę takim zabiegiem.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 20:05   #117
zonker21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam.Mam pytanie do specjalisty czyli babel. mam 20 lat (z kawałkiem). Mam -5D na obu oczach. Jestem zainteresowany operacją Lasek. Mam pytanko. Czy może poleciłabyś jakąś klinikę w Katowicach?? może ktos zna adres www.
zonker21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 21:15   #118
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam
A to ja może od razu też zadam pytanie
Za 10 dni jade na badania, jesli się zakwalifikuje to następnego dnia będę miała zabieg.
Czy powinnam zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne? Jeśli tak to zapewne nie takie za 20 zł
Po operacji dostaje się krople do oczu, one bodajże mają na celu nawilżenie oka, ale czy przez to oczko nie jest jakoś bardziej wrażliwe na światło?

Dzieki za odpowiedź
pozdrawiam
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 07:27   #119
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Do Zonker21:
Szpital Ikulistyczny w Katowicach (ul. Ceglana)
lub Klinika 2000 - www.klinika2000.pl

Do Gosiaczka:
Weź okulary p/słoneczne. Po zabiegu oczy będą wrazliwe na światło przez ok. kilka dni. Nie szkodzi to specjalnie oczom, ale po co sie męczyć. Oczywiście zawsze (nie tylko po zabiegu) okulary mają być z filtrem. U optyka mozna kupić już od kilkudziesięciu złotych.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 11:08   #120
zonker21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Dot.: Korekcja wzroku!

witam.Bardzo dziękuje za odpowiedź.Mam jescze jedną prośbę.Może napisać ktoś kto miał w Katowicach operacje jakie są tam koszty.Chodzi mi o Lasek. dziękuje z góry.pozdrawiam
zonker21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 22:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.