Beta hCG - przyrost współczynnika przez 72h - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 15:41   #1
aniakre
Przyczajenie
 
Avatar aniakre
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Arrow

Beta hCG - przyrost współczynnika przez 72h


Hej!!!!
Mam takie pytanie. Moze ktoraś z Was wie? Obecnie jestem (w 5tc) w 3- tyg. ciązy i moja beta to 607,1 mIE/ml

Parametry podane z laboratorium sa takie:

4 tydz <400
5 tydz 280- 18900
6 tydz 2000- 49800
7 tydz 5200-89200

Po 72 h wykonałam kolejne badanie i obecnie czekam na wyniki. Niestety nie stać mnie juz na lekarza. Obecnie jestem za granica a tutejsi lekarze i badania w euro sporo mnie kosztuja... musze odebrac wyniki i sama sobie je zinterpertowac. Tylko ze nie wiem jaki ma byc przyrost bety po 72 h moze ktoras z Was wie? Bardzo prosilabym o odpowiedz bo na prawde kolejna wizyta u tej lekarki spowoduje ze zbankrutuje a do Polski wroce dopiero za 1,5 tyg. Musze jednak wiedziec czy jest cos nie tak bo (oby nie modle sie o to ) mam jednego wodniaka i boje sie ciazy pozamacicznej. Musze wiedziec jaki jest prawidlowy przyrost. Czytalam gdzies ze 114% w ciagu 72h ale czy w kazdym laboratorium moze ktoras z Was wie to dla mnie wazne!
POZDRAWIAM ciepło!!!
__________________
aniakre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 15:48   #2
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Beta hCG - przyrost współczynnika przez 72h

ja niestety nie wiem. ale skoro mowisz ze wizyta jest taka droga, to moze zadzwon do lekarza? albo na miejscu albo do jakiegos polskiego
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 09:58   #3
aniakre
Przyczajenie
 
Avatar aniakre
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Beta hCG - przyrost współczynnika przez 72h

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
ja niestety nie wiem. ale skoro mowisz ze wizyta jest taka droga, to moze zadzwon do lekarza? albo na miejscu albo do jakiegos polskiego
No problem w tym ze nie mam do kogo zadzwonic bo jedenym moim lekarzem prywatnym w Polsce jest ginekolog. Nie chodze do panstwowej przychodni bo mnie szlak trafia na miesieczne kolejki. Tu dzownie rano i ide wieczorem do babeczki. Zawsze jak sie umawiam wczesniej na wizyte to cos ważnego mi wypadnie i nie ide. Wiec jak mam czas to nie zwlekam zeby isc do lekarza i od razu dzwonie i sie umawiam... A babeczkę mam w prywatnej przychodni i nie mam do niej ani osobistego numeru ani nic a oni nie łączą wewnętrznie jak chcesz pogadac z ginem to tylko wizyta. A tu jest dokładnie to samo moge tylko dowiedziec sie jaki mam wynik ale co mi to powie jak ja tego nie bede mogla przeczytac i zinterpetowac. A juz nie mam sily isc za granica bo jednak roznica 60 zl w Polsce a 60 euro tu to spora roznica...
Dlatego może ktoś się zna na tym i wie ile to ma wzrosnac czy rzeczywisscie 114% wtedy moj wynik musialby byc po 72 h w okolicach 1300 prawda? Bardzo proszę przyszłe mamy badz mamy o pomoc? Moze wiecie?? POZDRAWIAM ciepło!!!!
__________________
aniakre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:10   #4
aniakre
Przyczajenie
 
Avatar aniakre
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Beta hCG - przyrost współczynnika przez 72h

Juz wszstko wiem:

"Uważa się, że we wczesnej ciąży stężenie beta hCG powinno wzrastać nie mniej niż o 66% w ciągu 48 godzin, o 114% w ciągu 72 godzin i o 175% w ciągu 96 godzin. Po szóstym tygodniu ciąży prawidłowa szybkość narastania poziomu beta hCG ulega zwolnieniu. "

Moze sie przyda innym ;-) buziaki!!
__________________
aniakre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:29   #5
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Beta hCG - przyrost współczynnika przez 72h

dobrze ze udalo Ci sie znalezc gdzie w tej chwili mieszkasz? bo przerazila mnie roznica cenowa! a w krakowie przeciez jest duzo lekarzy. moze ktorys by Ci pomogl jakby co przez telefon. teraz to juz chyba na przyszlosc mowie jak znalazlas odpowiedz na swoje pytanie ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:47   #6
aniakre
Przyczajenie
 
Avatar aniakre
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Beta hCG - przyrost współczynnika przez 72h

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
dobrze ze udalo Ci sie znalezc gdzie w tej chwili mieszkasz? bo przerazila mnie roznica cenowa! a w krakowie przeciez jest duzo lekarzy. moze ktorys by Ci pomogl jakby co przez telefon. teraz to juz chyba na przyszlosc mowie jak znalazlas odpowiedz na swoje pytanie ;p

No tak za tydzien juz wracam do Krakowa. Teraz jestem w Niemczech tyle że tu jest tak ze jestem traktowana jako PRIVAT KASSE (co jest oczywiste jednak drogie!! ) no a tutaj maja taki system zdrowia ze mnożą sumę danego badania czy wizyty przez dany współczynnik no i ja jestem traktowana jako najbogatsza. Tu jest taki system wspierajacy najbiedniejszych. Oprocz tego płace za pobranie krwi, analize krwi i poczte do laboratorium krwi- osobno. Co wychodzi 5 ero + 30 euro + 15 euro no i dwa zdania pani doktor kolejne 15 i sie zbiera sumka do sumki. A niestety musze to zrobic przed przyjazdem do Polski bo najlepiej badania beta wykonac do 6 tygodnia. Pozdrawiam
__________________

Edytowane przez aniakre
Czas edycji: 2009-08-27 o 15:50
aniakre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 16:06   #7
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Beta hCG - przyrost współczynnika przez 72h

dziewczyny, reanimuje watek bo nie chce zasmiecac nowym...

dzisiaj bylismy na usg i bylo widac serduszko ale gin stwierdzil ze fasolka jest mniejsza niz wychodzilo z obliczen, wiec to jest raczej 7 tydzien a nie 8. no i ok.
ale odebralam wyniki badan krwi i beta 9 grudnia byla 5500 a 16 grudnia tylko 8500, takze przyrost malutki... gin mowi ze jak serduszko bije to najwazniejsze i beta sie nie martwic, ale ja jednak sie martwie... pocieszcie mnie ktoras tez tak miala? taki maly przyrost?

pytalam juz w watku mam sierpniowych do ktorym mam nadzieje sie zaliczac ale zapytam i tu, moze ktos przeczyta?
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.