jak odróżnic cellulit od otyłości? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-05, 10:00   #1
evvk
Przyczajenie
 
Avatar evvk
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27

jak odróżnic cellulit od otyłości?


Witam!
Od trzynastego roku ma udach z tyłu nóg tuż nad kolanami zaczeły mi sie pojawiać poprzeczne smugi (linie) występowały nasilone w pozycji stojącej. Teraz skończyłam 20 lat i te line występują już na całej powierzchni tylnych ud. Przy zciśnięciu skóry na pośladkach widze u siebi objawy pomarańczowej skórki. Chciałabym się dowiedzieć czy te poprzeczne linie na udach to objaw cellulitu czy też odkładanie się złogów tuszczowych w tej parti mojego ciała? czy profilaktyka anty celulitowa czy odchudzanie pomoże mi sie tego pozbyć? (chce zaznaczyć że mam 164cm i wagę 63kg)
Czytałam że często jest mylony cellulit z otyłością jak można odróżnićte dwa stany?
evvk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 18:11   #2
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: jak odróżnic cellulit od otyłości?

Chodzi ci chyba o rozstępy? Pojawiają się wtedy gdy przytyjemy, a skóra nie nadąży się dopasować do większego rozmiaru Niestety nie da sie pozbyć rozstępów, chyba,że jakieś drogie zabiegi laserem? Z czasem bedą jaśniejsze Są specjalne kremy przeciw rozstępom- można wcierać Nie wiem jak można celulit pomylić z otyłością Celulit to takie "dołki" nierówności na skórze ud , pośladków... Też na to są kremy 63 kg to przecież nie tragedia, nie jesteś otyła Pozdrawiam
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 18:27   #3
evvk
Przyczajenie
 
Avatar evvk
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: jak odróżnic cellulit od otyłości?

Ninedin, jak wiem rozstępy przypominaja troche blizenki ja na swoich nogach nie widze żadnej różnicy w strukturze skóry... a moje line przypominają jakby firanke w oknie (tylko oczywiście marszczenia sa w poziomie a nie w pionie ) uda mam w pozycji stojącej twarde i zbite, wtedy jest to najbardziej widoczne. Może z ta firanką to troche przesadziłam no ale porównanie jest dobre... I jak myślisz co to jest jakis rodzaj otyłości ud czy może linijny celluit? a może masz jakieś inne pomysły??? Pozdrawiam...
evvk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 18:37   #4
ajali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: jak odróżnic cellulit od otyłości?

Cytat:
Napisane przez Ninedin
Nie wiem jak można celulit pomylić z otyłością
Tez się dziwię
ajali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 14:25   #5
evvk
Przyczajenie
 
Avatar evvk
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: jak odróżnic cellulit od otyłości?

Ja też myślałam że celulit jest tak charakterystyczny że nie powinno odróżnienie sprawiać kłopotu... Natomiast czytałam w paru naukowych pismach że są takie stany otyłości czy rodzaj celulitu że nawet wprawne oko lekarza nie jest w stanie odróżnić... Więc dlatego się pytam! bo może ktoś z was zna jakiś sposób żeby się upewnić...
evvk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 14:51   #6
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: jak odróżnic cellulit od otyłości?

Marszczenia w poziomie a nie w pionie? firanka? może masz naczynka popękane i takie pajączki? Pz
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.