czyraki jak leczyc i zapobiegac???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-08, 19:02   #1
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661

czyraki jak leczyc i zapobiegac????


pomocy!
od lat kilku wyskakuja mi czyraki na brodzie.Jak temu zapobiegac? i jak to leczyc/ jaka moze byc tego przyczyna?to boli nie da sie tego wycisnac i okropnie wyglada.
jak poradzic sobei z tym problemem raz na zawsze?
;/
stosowalam davercin niby pomagal troche ,,drageryjen zele wysuszaja skore nie mam juz sil w soboete mam wesele
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 21:03   #2
InternetowaTurystka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 26
Dot.: czyraki jak leczyc i zapobiegac????

Jeśli to faktycznie czyraki to jutro biegiem do lekarza. Przez internet nikt Ci nie pomoże. Chorobę leczy się od środka a nie złudnie zmniejsza jej objawy.
__________________
Dobrze, że przez internet nie można wyciąć wyrostka...
InternetowaTurystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 18:11   #3
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: czyraki jak leczyc i zapobiegac????

Co do czyraków, prócz pielęgnacji i oczyszczania żelami, nalezy iść do dermatologa. Często czyraczyca (to choroba, a nie jakieś pryszczyki) spowodowana jest gronkowcem złocistym. wyciskanie pogarsza, a nie które leki również.
Znam z przykładu osoby z rodziny, która urodziła się z czyraczycą. Mężczyzna do dziś ma ciało (pachwiny, pachy i inne miejsce, gdzie jest to raj dla tej choroby) okaleczone, zbliźniałe jak po oparzeniach. Nie wspomnę o dziurach/bliznach na twarzy. Często stanowi to dla niego problem podczas kierowania, gdy rośnie mu pod pachą czyrak wielkości kurzego jaja. Kiedyś poddał się zabiegowi wycięcia tego czyraka. Miał spokój od TEGO MIEJSCA (na innych robiły się mniejsze) na jakies pół roku. lecz wówczas pod narkozą miał oczyszczane i wycinane sporo tkanek zniszczonych przez czyraczycę.
W powyższym opisie nie ma nic wyimaginowanego, gdyż historię znam na bieżąco ; )
Chodził do dermatologa, maści, siarki, antybiotyki. Wszystko pomaga, póki stosuje regularnie. Ale przestał i nie chodzi, ze względu na wiek. 40 lat. Więc po prostu nie przejmuje się bliznami, a w razie czyraka stosuje maść ichtiolową i inne takie. Co pogarsza stan oczywiście. Tak to jedzie na lekach przeciwbólowych.

Mam nadzieję, ze wszystko będzie w porządku. Odwiedź dermatologa ; )
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 09:12   #4
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: czyraki jak leczyc i zapobiegac????

Cytat:
Napisane przez InternetowaTurystka Pokaż wiadomość
Jeśli to faktycznie czyraki to jutro biegiem do lekarza. Przez internet nikt Ci nie pomoże. Chorobę leczy się od środka a nie złudnie zmniejsza jej objawy.
Zgadzam się, trzeba wybrać się do lekarza i nie zwlekać z tym
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:41   #5
Lencia00
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: czyraki jak leczyc i zapobiegac????

Sama miałam przez jakieś 4 m-ce czyraki później spokój i dziś od nowa się zaczeło. Raz miałam czyszczone na SORze i dziękuję taki ból wole sama się z tym męczyć. Dostałam antybiotyk i niestety nic nie dał, byłam u dermatologa ale ta babka to chyba wgl na zajęcia nie chodziła bo stwierdziła że od tego nie jest dermatolog i ona mi nic nie zrobi za to opowiadała jaka to jest jej ciężka praca i dokłada do interesu (pracuję w szpitalu, nie prywatny gabinet) a zarabia tyle co urzędnik niższego szczebla czyli 1200zł. Tylko straciłam czas a nic się nie dowiedziałam więc używałam nadal Rivanol na opatrunku, pomagałam mu pęknąć i odkażałam, przeciwbólowo i przeciwzapalnie Ibuprom po którym jakby mniejsze rosły czyraki. I węzły chłonne nie były aż tak obrzmiałe i bolesne.
Lencia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.