Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-22, 12:37   #1
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220

Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)


Jako chyba nieliczni w tym kraju z mamą posiadamy jeszcze telefon stacjonarny. Głównie dlatego żeby mogło rodzeństwo dzwonić z zagranicy.

Od jakiegoś czasu mamy dziwne telefony własnie z tej firmy a to zaproszenie na pokaz garnków za 10 tysięcy a to kabaret Grabowskiego i Pazury. Dzisiaj Pani dzwoniła dwukrotnie więc się jej zapytałam czy ten numer mogłaby usunąć z bazy danych bo nie przypominam żeby jak albo mama dawała jakiegokolwiek pisemne pozowolenie na wydzwanianie z jakimikolwiek promocjami.

- Nie mam takich kompetencji, dziękuje, dowidzenia.

Czy ktoś wie na jakiej podstawie oni mają numery telefonu do osób do których wydzwaniają ? I czy jest jakaś możliwość by Ci konsultanci nie wydzwaniali z propozycjami pokazów ?
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 12:53   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

próbowałam z komórkowym- nie
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:01   #3
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

ostatnio moja koleżanka miała od nich 19 połączen na komórkę. Konczyłyśmy razem pracę, zrobiła się blada jak ściana - pierwszą jej myślą było, że coś się stało... Do mnie też wydzwaniają co kilka dni, mam już tego serdecznie dość. Po którymś telefonie (za każdym razem grzecznie odmawiałam) powiedziałam, że oskarżę ich o nękanie. Miałam spokój na ... uwaga! 5 dni!
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:02   #4
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Jako chyba nieliczni w tym kraju z mamą posiadamy jeszcze telefon stacjonarny. Głównie dlatego żeby mogło rodzeństwo dzwonić z zagranicy.

Od jakiegoś czasu mamy dziwne telefony własnie z tej firmy a to zaproszenie na pokaz garnków za 10 tysięcy a to kabaret Grabowskiego i Pazury. Dzisiaj Pani dzwoniła dwukrotnie więc się jej zapytałam czy ten numer mogłaby usunąć z bazy danych bo nie przypominam żeby jak albo mama dawała jakiegokolwiek pisemne pozowolenie na wydzwanianie z jakimikolwiek promocjami.

- Nie mam takich kompetencji, dziękuje, dowidzenia.

Czy ktoś wie na jakiej podstawie oni mają numery telefonu do osób do których wydzwaniają ? I czy jest jakaś możliwość by Ci konsultanci nie wydzwaniali z propozycjami pokazów ?
Chyba się nie da nic z tym zrobić.
Pani , która dzwoni faktycznie nie ma kompetencji aby numer usunąć. Ona jest tylko pracownicą firmy , która daje jej listę numerów i ona ma po kolei dzwonić i namawiać , zachęcać do udziału.

Tych firm oferujących samogotujące garnki, leczące pościele i inne cuda są setki i one nawzajem wymieniają się numerami stacjonarnymi.
Z pewnością twój numer jest w bazie dziesiątek takich firm.
Numery biorą też ze starych książek telefonicznych dawnej TP.SA.

Też bym chciała uniknąć takich telefonów bo też nadal mamy telefon stacjonarny w związku z Neostradą i firmą i nieraz kilka razy dziennie jest zaproszenie na prezentację czegoś tam.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:03   #5
esti_3
Raczkowanie
 
Avatar esti_3
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 209
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

jeżeli kiedykolwiek i gdziekolwiek zaznaczasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych to twoje dane są sprzedawane do firm zajmujących się telemarketingiem
i nawet jeżeli jednym każesz wykreślić swój nr z listy to nr i tak może być już sprzedany do 50 innych firm
oprócz tego niekiedy nr jest generowany losowo i akurat może trafić na twój

na przyszłość: możesz powiedzieć że jesteś niepełnoletnia, nawet jesli telemarketer slyszy po głosie że to nieprawda to i tak nie ma prawa z tobą rozmawiać
esti_3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:04   #6
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Jako chyba nieliczni w tym kraju z mamą posiadamy jeszcze telefon stacjonarny. Głównie dlatego żeby mogło rodzeństwo dzwonić z zagranicy.

Od jakiegoś czasu mamy dziwne telefony własnie z tej firmy a to zaproszenie na pokaz garnków za 10 tysięcy a to kabaret Grabowskiego i Pazury. Dzisiaj Pani dzwoniła dwukrotnie więc się jej zapytałam czy ten numer mogłaby usunąć z bazy danych bo nie przypominam żeby jak albo mama dawała jakiegokolwiek pisemne pozowolenie na wydzwanianie z jakimikolwiek promocjami.

- Nie mam takich kompetencji, dziękuje, dowidzenia.

Czy ktoś wie na jakiej podstawie oni mają numery telefonu do osób do których wydzwaniają ? I czy jest jakaś możliwość by Ci konsultanci nie wydzwaniali z propozycjami pokazów ?
Moi rodzice mają telefon stacjonarny i niestety, te telefony, zaproszenia na przeróżne pokazy i inne cuda wianki są nagminne...

Co do pogrubionego: wydaje mi się, że mogą mieć numery telefonów... od innych firm. Podpisując jakąś umowę, czy formularz, biorąc udział w konkursie czy cokolwiek, nawet w internecie, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przeważnie. I wydaje mi się, że tak właśnie się to "przetwarzanie" odbywa - jedni drugim dają namiary do konkretnych osób i się biznes kręci...

Cytat:
Napisane przez esti_3
na przyszłość: możesz powiedzieć że jesteś niepełnoletnia, nawet jesli telemarketer slyszy po głosie że to nieprawda to i tak nie ma prawa z tobą rozmawiać
Ja tak zawsze robię, jak jestem u rodziców i odbieram taki namolny telefon mówię, że jestem niepełnoletnia, a rodziców nie ma w domu nie wiem, czy się nabierają czy nie, ale rozmowa w tym momencie się kończy. Ale co z tego, skoro za jakiś czas znów dzwonią.
__________________



Edytowane przez verumka
Czas edycji: 2013-11-22 o 13:07
verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:09   #7
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Numery biorą też ze starych książek telefonicznych dawnej TP.SA.
to by było zrozumiane ale my mamy stosunkowo nowy numer z firmy w której mamy również TV i Internet
Cytat:
Napisane przez esti_3 Pokaż wiadomość
jeżeli kiedykolwiek i gdziekolwiek zaznaczasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych to twoje dane są sprzedawane do firm zajmujących się telemarketingiem
wszystko rozumiem, tylko, że my w umowie mieliśmy zaznaczone, że nie wyrażamy zgody na przetwarzanie naszych danych w celach marketingowych... . Pamiętam to jak dziś bo byłam razem z Mamą przy umowie. Dlatego chciałabym się dowiedzieć skąd oni mają mój numer ..

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez verumka Pokaż wiadomość
jedni drugim dają namiary do konkretnych osób i się biznes kręci...
właśnie to też wydaje mi się bardzo chamskie zachowanie bo ja nie podawałabym do nikogo numeru jeżeli chodzi o taką akcje bez konsultacji osoby trzeciej.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 13:11   #8
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Ja mialam problem z Plus, Play i Orange. Dzwonili bardzo czesto proponujac mi przejscie do ich sieci. Zwyczajnie zaczelam ich trollowac. Opowiadalam jak mi minal dzien, co robie na obiad, smieszne historie zwiazane z moimi zwierzetami, o swoim ciezkim (zmyslonym) zyciu, nadawalam raz na prawice a raz na lewice, raz nawet spiewalam bo mi piosenka nie chciala wyjsc z glowy i staralam sie jak najbardziej falszowac itd itp. Nie dawalam im dojsc do glosu a nawet jak juz udalo sie im cos powiedziec to kompletnie ignorowalam co uslyszalam i mowilam dalej swoje.
Nie dzwonia
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:13   #9
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez esti_3 Pokaż wiadomość
jeżeli kiedykolwiek i gdziekolwiek zaznaczasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych to twoje dane są sprzedawane do firm zajmujących się telemarketingiem
i nawet jeżeli jednym każesz wykreślić swój nr z listy to nr i tak może być już sprzedany do 50 innych firm
oprócz tego niekiedy nr jest generowany losowo i akurat może trafić na twój

na przyszłość: możesz powiedzieć że jesteś niepełnoletnia, nawet jesli telemarketer slyszy po głosie że to nieprawda to i tak nie ma prawa z tobą rozmawiać
Nigdy nie podawałam telefonu stacjonarnego na zgodzie na przetwarzanie..., nawet nie udzielałam takiej zgody a jednak dzwonią.
Ja z nimi nawet nie rozmawiam. Mówię "dziękuję, nie mam zamiaru korzystać"i odkładam słuchawkę.
Za kilka minut telefon znowu dzwoni i inna pani z zaproszeniem.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:15   #10
esti_3
Raczkowanie
 
Avatar esti_3
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 209
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
wszystko rozumiem, tylko, że my w umowie mieliśmy zaznaczone, że nie wyrażamy zgody na przetwarzanie naszych danych w celach marketingowych... . Pamiętam to jak dziś bo byłam razem z Mamą przy umowie. Dlatego chciałabym się dowiedzieć skąd oni mają mój numer ..
mogłyście to zaznaczyć gdziekolwiek indziej
albo generują losowo, ale wtedy raczej mało prawdopodobne żeby generowało co chwilę Wasz nr
możesz zapytać z jakiej bazy danych mają nr, powinni podać ci nazwę bazy danych z której go wzięli (wiem bo przez tydzień pracowałam w telemarketingu i na pytanie klienta był obowiązek poinformowania go skąd)

i nr stacjonarne z tego co kojarzę najczęściej były generowane losowo przez program

Edytowane przez esti_3
Czas edycji: 2013-11-22 o 13:18
esti_3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:17   #11
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

[QUOTE=esti_3;43835389]mogłyście to zaznaczyć gdziekolwiek indziej
albo generują losowo, ale wtedy raczej mało prawdopodobne żeby generowało co chwilę Wasz nr
możesz zapytać z jakiej bazy danych mają nr, powinni podać ci nazwę bazy danych z której go wzięli (wiem bo przez tydzień pracowałam w telemarketingu i na pytanie klienta był obowiązek poinformowania go skąd)[/QUOTE]

Ale to nie załatwi sprawy.
Numer już jest w bazach danych innych firm i będzie wykorzystywany.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 13:20   #12
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez esti_3 Pokaż wiadomość
mogłyście to zaznaczyć gdziekolwiek indziej
Nie ma nawet takiej możliwości ponieważ moja mama posiada jeszcze swój osobisty telefon komórkowy, ja również i umowa między nami była taka, że nie wpisujemy nigdzie telefonu domowego. Moja mama nie ma nawet konta w banku więc w banku też nie ma go nigdzie w bazie. Dodatkowo moja mama nic nie podpisuje bez obecności drugiej osoby więc nasz numer ma tylko 'rodzina' i dostawca :P

Cytat:
i nr stacjonarne z tego co kojarzę najczęściej były generowane losowo przez program
chyba nie bardzo bo skąd oni to wiedzą, że numer pochodzi z tego okręgu jak mają pokaz np w Szczecinie ? XD
Nasz numer nie jest pod firmę TP S.A, Dialog czy nawet Orange więc nie ma go w żadnej książce telefonicznej.

Hmm dziwne bo Panią z Eco Vital zapytałam skąd mają numer to również była gadka w stylu, że ona nie ma uprawnień do podawania takich informacji

Edytowane przez Selfish Girl
Czas edycji: 2013-11-22 o 13:25
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:26   #13
esti_3
Raczkowanie
 
Avatar esti_3
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 209
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość

Ale to nie załatwi sprawy.
Numer już jest w bazach danych innych firm i będzie wykorzystywany.
to też właśnie mówiłam na początku
dlatego zamiast zastanawiać się skąd najlepiej zbywać od razu tekstem o niepełnoletności, sama tak robię


---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
chyba nie bardzo bo skąd oni to wiedzą, że numer pochodzi z tego okręgu jak mają pokaz np w Szczecinie ? XD
o to już wyższa szkoła jazdy
esti_3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:27   #14
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Szkoda, że mi z banku zadzwonić nie chce z kredytem
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:35   #15
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Nie ma nawet takiej możliwości ponieważ moja mama posiada jeszcze swój osobisty telefon komórkowy, ja również i umowa między nami była taka, że nie wpisujemy nigdzie telefonu domowego. Moja mama nie ma nawet konta w banku więc w banku też nie ma go nigdzie w bazie. Dodatkowo moja mama nic nie podpisuje bez obecności drugiej osoby więc nasz numer ma tylko 'rodzina' i dostawca :P


chyba nie bardzo bo skąd oni to wiedzą, że numer pochodzi z tego okręgu jak mają pokaz np w Szczecinie ? XD
Nasz numer nie jest pod firmę TP S.A, Dialog czy nawet Orange więc nie ma go w żadnej książce telefonicznej.


Ale chyba ma numer kierunkowy więc wiedzą z jakiego okręgu jesteście?

Hmm dziwne bo Panią z Eco Vital zapytałam skąd mają numer to również była gadka w stylu, że ona nie ma uprawnień do podawania takich informacji
Ta pani naprawdę nie ma uprawnień. Dali jej listę numerów , pouczyli na co ma zapraszać, za każdą rozmowę /albo jej długość?efekt?/ zapłacą .
To jej praca, ona nie jest winna nękaniu telefonami tylko firma , która jej listę numerów dała.

Tak jak sprzedawczyni nie jest winna temu , że kiełbasa niesmaczna a buty się rozkleiły po pierwszym deszczu.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:45   #16
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Do mnie wydzwaniają na stacjonarny... ale firmowy to znaczy: kiedyś po prostu podałam swoje imię bez nazwiska, myślałam że ktoś dzwoni w sprawach zawodowych, a tu pani mówi mi że Mają Pokaz Futer, i tak się zaczęło, telefony o pokazach garnków, o pokazach pościeli, badania okulistyczne, badania kardiologiczne, pokazy wyrobów wełnianych itd... a jak przyjdę do nich to dostanę za darmo suszarkę do włosów, patelnię lub zestaw sztućców.
Na żadne nie poszłam, wiadomo.
Dzwoni taka pani i odbiera mój szef, podaje mi słuchawkę bo myśli że ktoś z domu coś potrzebuje, a tu pokazy... głupio, powiedziałam szefowi że jak taki telefon będzie to ma mówić "Pomyłka", i to się u nas sprawdza, pani ma zapisany nasz numer a tu pomyłka? co jest? kilka takich pomyłek i tych telefonów jest mniej, naprawdę.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 14:07   #17
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ta pani naprawdę nie ma uprawnień. Dali jej listę numerów , pouczyli na co ma zapraszać, za każdą rozmowę /albo jej długość?efekt?/ zapłacą .
To jej praca, ona nie jest winna nękaniu telefonami tylko firma , która jej listę numerów dała.

Tak jak sprzedawczyni nie jest winna temu , że kiełbasa niesmaczna a buty się rozkleiły po pierwszym deszczu.
Wiem, że to jest jej praca. Dzisiaj zadzwoniła dwa razy więc przy drugim razie się jej zapytałam grzecznie czy jest jakaś możliwość usunięcia się z tej bazy numerow bo telefony sie powtarzają a my nie jesteśmy zainteresowani tymi pokazami dziś ani jutro.. - Nie mogę blablabla i w sumie to ona rzuciła słuchawką
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 14:29   #18
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Wiem, że jak moja babcia była na jakimś pokazie, to trzeba było podać telefon do 10 znajomych, żeby dostać jakiś śmieszny gratis. Może stąd mają wasz numer?
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 14:37   #19
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Jest bardzo prosty sposób na komórki, żeby zablokować samodzielnie nękające nas numery Ale niestety ja znam sposób tylko na smartfony z androidem. Kiedyś chciałam zablokować czyjś numer, czytałam na forach co robić, szukałam różnych rozwiązań i wyczytałam o aplikacji na androida, antywirus avast, taki jak na komputer ale wersja na komórkę. Spełnia swoje zadanie jako antywirus i ma dodatkową opcję blokowania numerów. Czyli jak znam numer, to zapisuję go do grupy blokowanych i określam czy mają być blokowane połączenia, smsy, w jakich godzinach, w jakich dniach tygodnia. Naprawdę genialne rozwiązanie, od razu przetestowałam i działa. Kiedyś siedzę w pracy i dostałam od jakiegoś banku ze trzy smsy o tym jakie to super opcje kredytów dla mnie przygotowali i że za chwilę ktoś do mnie zadzwoni przedstawi ofertę. Od razu zablokowałam ten numer na połączenia i smsy i cisza Zablokowałam numer kumpla, żeby do mnie zadzwonił i sprawdził co się wtedy dzieje. Nie dodzwonił się do mnie, powiedział, że wyskoczyła mu poczta głosowa. I tak zamierzam traktować wszystkich pechowych reklamodawców

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Oczywiście aplikacja jest darmowa więc nie robię żadnej reklamy aplikacji tylko szczerze polecam. Bo można łatwo uwolnic się od nękających nas telemarketerów
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 14:57   #20
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Ja mam jeszcze telefon stacjonarny i takie telefony mam codziennie czasem już o 7:00. Skąd mają numery? Proste, z książki telefonicznej.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 15:18   #21
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne gówna)

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Ja mialam problem z Plus, Play i Orange. Dzwonili bardzo czesto proponujac mi przejscie do ich sieci. Zwyczajnie zaczelam ich trollowac. Opowiadalam jak mi minal dzien, co robie na obiad, smieszne historie zwiazane z moimi zwierzetami, o swoim ciezkim (zmyslonym) zyciu, nadawalam raz na prawice a raz na lewice, raz nawet spiewalam bo mi piosenka nie chciala wyjsc z glowy i staralam sie jak najbardziej falszowac itd itp. Nie dawalam im dojsc do glosu a nawet jak juz udalo sie im cos powiedziec to kompletnie ignorowalam co uslyszalam i mowilam dalej swoje.
Nie dzwonia
Dobre
Mama mojej koleżanki odbierała i mówiła ,,Eeee gdzie panie, ja tu tylko sprzątam".

Co do eco vital to wysłałam do nich CV jakieś 2 lata temu (no co..nie wiedziałam, że to tego typu firma :<), jakieś dwa miesiące temu zaczęli wydzwaniać, zapraszać na pokazy, na szczęście ciągle z tego samego numeru - zapisałam, nazwałam brzydko, nie odbierałam no i po jakimś czasie przestali dzwonić.
mivol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 16:38   #22
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Jako chyba nieliczni w tym kraju z mamą posiadamy jeszcze telefon stacjonarny. Głównie dlatego żeby mogło rodzeństwo dzwonić z zagranicy.

Od jakiegoś czasu mamy dziwne telefony własnie z tej firmy a to zaproszenie na pokaz garnków za 10 tysięcy a to kabaret Grabowskiego i Pazury. Dzisiaj Pani dzwoniła dwukrotnie więc się jej zapytałam czy ten numer mogłaby usunąć z bazy danych bo nie przypominam żeby jak albo mama dawała jakiegokolwiek pisemne pozowolenie na wydzwanianie z jakimikolwiek promocjami.

- Nie mam takich kompetencji, dziękuje, dowidzenia.

Czy ktoś wie na jakiej podstawie oni mają numery telefonu do osób do których wydzwaniają ? I czy jest jakaś możliwość by Ci konsultanci nie wydzwaniali z propozycjami pokazów ?
Nie wdawaj sie w dyskusje. Mow od razu, ze nie zyczysz sobie takich telefonow i ze takie zawracanie Tobie tylka telefonami to jest stalking. Mow, ze bedziesz wyciagac konsekwencje. Takie firmy sa wyczulone na to pojecie.
Jesli beda dzwonic dalej idz na policje.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 16:52   #23
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Czyli nie tylko ja mam taki problem. Wcześniej dzwonili raz na miesiąc, może rzadziej a teraz to koszmar. Rekord to 5 razy w ciągu godziny, nie wytrzymałam i zapytałam się grzecznie czy powariowali i czy mam zgłosić uporczywe nękanie. Pomogło, na tydzień. Na ten telefon to głównie dzwoni ciotka i to o późniejszych godzinach, więc teraz jak ktoś dzwoni rano to nawet nie odbieram.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 18:01   #24
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Numery telefonów są po prostu sprzedawane innym firmom. Całe rozwiązanie zagadki Legalność tego to już oczywiście inna sprawa.
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:22   #25
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ta pani naprawdę nie ma uprawnień. Dali jej listę numerów , pouczyli na co ma zapraszać, za każdą rozmowę /albo jej długość?efekt?/ zapłacą .
To jej praca, ona nie jest winna nękaniu telefonami tylko firma , która jej listę numerów dała.

Tak jak sprzedawczyni nie jest winna temu , że kiełbasa niesmaczna a buty się rozkleiły po pierwszym deszczu.
dokładnie

Moja przyjaciółka kiedyś pracowała w takiej firmie i duuużo mi o tym opowiadała.
Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Do mnie wydzwaniają na stacjonarny... ale firmowy to znaczy: kiedyś po prostu podałam swoje imię bez nazwiska, myślałam że ktoś dzwoni w sprawach zawodowych, a tu pani mówi mi że Mają Pokaz Futer, i tak się zaczęło, telefony o pokazach garnków, o pokazach pościeli, badania okulistyczne, badania kardiologiczne, pokazy wyrobów wełnianych itd... a jak przyjdę do nich to dostanę za darmo suszarkę do włosów, patelnię lub zestaw sztućców.
Na żadne nie poszłam, wiadomo.
Dzwoni taka pani i odbiera mój szef, podaje mi słuchawkę bo myśli że ktoś z domu coś potrzebuje, a tu pokazy... głupio, powiedziałam szefowi że jak taki telefon będzie to ma mówić "Pomyłka", i to się u nas sprawdza, pani ma zapisany nasz numer a tu pomyłka? co jest? kilka takich pomyłek i tych telefonów jest mniej, naprawdę.
mówisz, że dodzwoniła się do firmy i koniec rozmowy chyba, że trafisz na ambitnego telemarketera to czy firma, czy inny właściciel - i tak będzie Cię próbował zapraszać na pokaz
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze telefon stacjonarny i takie telefony mam codziennie czasem już o 7:00. Skąd mają numery? Proste, z książki telefonicznej.
z tego co mówiła znajoma właśnie ponoć z książki telefonicznej - bo mieli podane imię i nazwisko, ulicę, numer tel i miasto. I to dość starej ( sprzed ustawy o ochronie danych osobowych ) bo zdarzało się wiele razy, że "właściciel" od kilku lub kilkunastu lat nie żył

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;43838441]Nie wdawaj sie w dyskusje. Mow od razu, ze nie zyczysz sobie takich telefonow i ze takie zawracanie Tobie tylka telefonami to jest stalking. Mow, ze bedziesz wyciagac konsekwencje. [/QUOTE]
a z takich osób miała największy ubaw Mówiła, że kilka razy zapytała w końcu czy dana osoba wie, czym naprawdę jest stalking i, że groźby również są karalne
Cytat:
Napisane przez Choco Glan Pokaż wiadomość
Czyli nie tylko ja mam taki problem. Wcześniej dzwonili raz na miesiąc, może rzadziej a teraz to koszmar. Rekord to 5 razy w ciągu godziny, nie wytrzymałam i zapytałam się grzecznie czy powariowali i czy mam zgłosić uporczywe nękanie. Pomogło, na tydzień. Na ten telefon to głównie dzwoni ciotka i to o późniejszych godzinach, więc teraz jak ktoś dzwoni rano to nawet nie odbieram.
A jesteś pewna, że to była ta sama firma? Z tego co wiem, jest ich na rynku naprawdę duża ilość.

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Jako chyba nieliczni w tym kraju z mamą posiadamy jeszcze telefon stacjonarny. Głównie dlatego żeby mogło rodzeństwo dzwonić z zagranicy.

Od jakiegoś czasu mamy dziwne telefony własnie z tej firmy a to zaproszenie na pokaz garnków za 10 tysięcy a to kabaret Grabowskiego i Pazury.

Czy ktoś wie na jakiej podstawie oni mają numery telefonu do osób do których wydzwaniają ? I czy jest jakaś możliwość by Ci konsultanci nie wydzwaniali z propozycjami pokazów ?
w przypadku telefonów stacjonarnych możesz chyba zamówić usługę blokady połączeń z numerów zastrzeżonych. Ale no wspomniany Eco Vital do mnie wczoraj dzwonił i to z normalnego numeru, na takie coś nie wiem jaki jest sposób
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:32   #26
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość


a z takich osób miała największy ubaw Mówiła, że kilka razy zapytała w końcu czy dana osoba wie, czym naprawdę jest stalking i, że groźby również są karalne
Polec jej, aby do ksiazek zajrzala i poczytala co doktryna i sady mowia o stalkingu. Ochota na ubaw przejdzie jej od razu. Poznanie definicji grozby tez jej nie zaszkodzi.
Poza tym z doswiadczenia wiem, ze juz sama wizyta na policji skutkuje zaniechaniem telefonow.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2013-11-22 o 19:33
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:55   #27
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;43841465]Polec jej, aby do ksiazek zajrzala i poczytala co doktryna i sady mowia o stalkingu. Ochota na ubaw przejdzie jej od razu. Poznanie definicji grozby tez jej nie zaszkodzi.
Poza tym z doswiadczenia wiem, ze juz sama wizyta na policji skutkuje zaniechaniem telefonow.[/QUOTE]
powiem ale wątpię, żeby ją interesowało coś, czym już od kilku lat się nie zajmuje

Poza tym ja ( prawa nie ukończyłam) nie sądzę, że dzwoniąc do kogoś 1 raz ( nie grożąc, nie wyzywając, itp.) sąd by ją skazał za stalking...no litości
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:58   #28
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
powiem ale wątpię, żeby ją interesowało coś, czym już od kilku lat się nie zajmuje

Poza tym ja ( prawa nie ukończyłam) nie sądzę, że dzwoniąc do kogoś 1 raz ( nie grożąc, nie wyzywając, itp.) sąd by ją skazał za stalking...no litości
Doczytaj wiec posty autorki uwazniej. Mowa jest o uporczywym telefonowaniu. Dzis dwa razy do niej dzwoniono. Nikt nie mowi tu o wyjezdzaniu ze stalkingiem przy pierwszej rozmowie.

Poza tym sama piszesz, ze kolezanka sie nie zajmuje tym od kilku lat. Przepisy o stalkingu wprowadzono dwa lata temu. Jak wiec mogla mowic o stalkingu w pracy, kiedy w Polsce w tym temacie nic sie jeszcze nie dzialo, gdy zajmowala sie wydzwanianiem? Jestesmy na forum internetowym. Po co klamac?

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2013-11-22 o 20:02
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 20:13   #29
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Między innymi dlatego pytałam ( akurat innej osoby w wątku) czy to na pewno ta sama firma?
Z tego co wiem, to w telemarketingu najważniejsze jest mieć normę ( ilość zaproszonych osób na dzień - jeśli jej nie masz to można wylecieć) i zdarzały się hmmm "ciężkie miasta" przy których, żeby mieć normę dzwonili 2gi raz, w nadziei, że odbierze ktoś inni i się zgodzi lub po prostu wymieniali się posiadanymi na daną chwile numerami i inna osoba próbowała taka osobę namówić. Zdarzały się błędy, że telemarketerzy dostali "podwójną bazę", gdzie 2 osoby niczego nie świadome dzwoniły do tych samych osób. Albo, że np 5 minut temu inna firma dzwoniła z czymś podobnym.

Ps z jej opowieści chyba mogłabym książkę napisać

Ja zawsze reaguję tak samo - grzecznie mówię, że nie skorzystam, że w tym terminie wyjeżdżam albo idę do pracy albo nie odbieram jak dzwonią z zastrzeżonego Wyjątkiem były 2 pokazy Philipiaka, na których byłam ( przyszła teściowa wzięła mnie i TŻa ) i podobały mi się prezenty dla każdej osoby poza tym nawet miło było jak na taki pokaz

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;43841990]Doczytaj wiec posty autorki uwazniej. Mowa jest o uporczywym telefonowaniu. Dzis dwa razy do niej dzwoniono. Nikt nie mowi tu o wyjezdzaniu ze stalkingiem przy pierwszej rozmowie.

Poza tym sama piszesz, ze kolezanka sie nie zajmuje tym od kilku lat. Przepisy o stalkingu wprowadzono dwa lata temu. Jak wiec mogla mowic o stalkingu w pracy, kiedy w Polsce w tym temacie nic sie jeszcze nie dzialo, gdy zajmowala sie wydzwanianiem? Jestesmy na forum internetowym. Po co klamac?[/QUOTE]
teraz nie rozumiem? Twierdzisz, że ja kłamię? Opisałam to, co mi przyjaciółka mówiła. A za to, ani za to, co jej mówili przez telefon nie odpowiadam
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 20:29   #30
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
Między innymi dlatego pytałam ( akurat innej osoby w wątku) czy to na pewno ta sama firma?
To odpowiem, tak ta sama, Eco vital dokładniej. Tylko osoby się różniły, bo dwa razy byli faceci a trzy dziewczyny.
Przy pierwszych dwóch telefonach byłam spokojna "Nie, dziękuje". Przy trzecim było krótkie i ostrzejsze "Nie", przy czwartym odłożyłam słuchawkę przy powiedzeniu skąd osoba dzwoni, a przy piątym wybuchłam. Możliwe, że wtedy trafił się błąd systemu i mój numer domowy krążył po wszystkich pracownikach ale moja cierpliwość też jest ograniczona.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-07 17:28:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.