Studia UK - 2013/2014 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 16:33   #61
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

I widzisz dla siebie perspektywy pracy mniej więcej w "zawodzie"?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:37   #62
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
I widzisz dla siebie perspektywy pracy mniej więcej w "zawodzie"?
Jasne Z tym, że chociaż nie pracuję w systemie sprawiedliwości, służbach itd. to mam doświdczenie zawodowe, które może być w tej pracy przydatne.

Z drugiej strony wiem, że rynek jest bardzo konkurencyjny, więc trzeba będzie nad kwestią popracować


Jeśli chcesz pracować w służbach to może lepiej robić social work albo coś takiego, a późneij się specjalizować/ robić MA w innym kierunku.
Kryminologia to nie jest kierunek zawodowy typowo, więc w przeciwieństwie do sytuacji np. z social work, nie masz pewności co do pracy.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:42   #63
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Może pomyślę nad czymś w stylu Crime Science, Social Policy&Crime, Applied Criminology czy Crime&Investigative Studies.Ale głowa mi już pęka od nadmiaru i jednocześnie braku możliwości.
A gdzie dokładnie studiujesz?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:18   #64
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
witam Moniko!!!
jakze sie ciesze ze jest ktos kto nam pomoze

ja planuje aplikowac tutaj na MGR... ale ceny powalaja,a juz na tych univ o ktorych ja myslalam to wogole masakra jakas ...

nie mozna nawet wziasc kredytu z banku czy cos? bo bez tego to tylko szkocja zostaje...

a Ty studiujesz? gdzie jesli mozna spytac?

Witajcie, dziewczyny

Ja we wrześniu zaczynam studia (MSc).
I tak, niestety, Student Finance nie udzielają pożyczek na studia magisterskie, a z kolei Career Development Loan z banku są dość słono oprocentowane i stosunkowo szybko zaczyna się je spłacać. Czasem można dostać stypendium z uczelni w postaci zniżki na czesne (u mnie było to £1500, ale aplikację moją wysłałam b. wcześnie zanim ogłoszono stypendia i nie pisałam jej pod kontem uzyskania stypendium, więc nie miałam szansy )
I nie musisz wcale aplikować tak wcześnie. Ja aplikowałam w styczniu, a to dość wcześnie, bo oficjalnego terminu składania podań nie było, ale sekretarka z uczelni mówiła, że do maja spokojnie można aplikować.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
Jezusie...
na jednej z uczeli ktora sie interesowalam moj PM kosztuje:
UWAGA: 27 800f!!!

chyba ich bóg opuscił ... ...

acha a czy to prawda ze koncza zupelnie inny kierunek lic mozna zrobic tutaj mgr z zupelnie innego kierunku?

A to na pewno studia postgraduate?
Bo to mi wygląda na stawki na undergraduate... Ja dla przykładu płacę £4 800.
Ach, no i pamiętaj, że nam jako obywatelom UE, przysługują stawki dla 'Home students'.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ

Edytowane przez wenedka
Czas edycji: 2012-08-30 o 19:21
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:42   #65
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez patka3991 Pokaż wiadomość
bardzo dziekuje za odp! napisze do wszystkich uni ktore mnie interesuja mam nadzieje ze odp nie bedzie negatywna bo nie wyobrazam sobie szczerze mowiac wracac do Polski na maj i uczyc sie znowu do matury poza tym za duzo pracuje a moze jednak mi pomozecie? poniewaz fatalnie mi poszedl rozszerzony wos i ang ;( z ustnego pol tez nie jestem zadowolona ale ustny ang,podstawa ang,podstawa mat,rozszerzony pol i podstawa pol nawet niezle wiec moze mogliby mi liczyc tylko tez przedmioty? czy to nie wchodzi w rachube? tyle przedmiotow wybralam to teraz placz glupia..
Fatalnie to znaczy? Czasem wystarczy mieć 50% łącznie z rozszerzeń pisemnych. Ustne raczej nie są brane pod uwage. + wymagany jest egzamin z angielskiego.
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 19:08   #66
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Dziewczyny a istnieje jakaś strona na której można porównać nie tylko same uniwersytety ale też poziom nauczania pokrewnych kierunków na różnych uni?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 19:39   #67
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a istnieje jakaś strona na której można porównać nie tylko same uniwersytety ale też poziom nauczania pokrewnych kierunków na różnych uni?
http://www.guardian.co.uk/education/...gement-studies to jest akurat na interesujacy mnie kierunek czyli accounting i powiazane z nim ale wchodzisz tu http://www.guardian.co.uk/education/...-2013-subjects i wybierasz interesujacy Cie kierunek
dziekuje za odpowiedz suzie! fatalnie to znaczy fatalnie ;( 35% z roz ang i 23% z roz wos ;( bylam kompletnie nieprzytomna na tych przedmiotach ;( roz pol 49%,pol podst 58%,mat podst 68%,podst ang 84%,ustny pol 55% a ustny ang 83% ..eh nie ma sie czym chwalic ale potrzebuje pomocy dlatego to pisze;/
pozdrawiam
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 19:51   #68
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia UK - 2013/2014

oh chyba czeka mnie foundation degree ;( a nie wiem czy mam jeszcze szanse sie na niego dostac w tym roku? bo bez wosu srednia z ocen wynosi 59% a z wosem 52%;/ wiec pewnie bd na koncu listy...a gdzie przyjmuja od 50%? ;o tak mi sie marzy city lub UCL ;(
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 22:26   #69
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a istnieje jakaś strona na której można porównać nie tylko same uniwersytety ale też poziom nauczania pokrewnych kierunków na różnych uni?
tu jest porówanie dziedzinami, ale uni z całego świata, nie wiem czy można wybrać kraj http://www.timeshighereducation.co.u...sity-rankings/

tu jest ranking gdzie możesz wybrać konkretne kierunki http://www.thecompleteuniversityguid...ables/rankings

i jest jeszcze takie coś http://www.university-list.net/uk/rank/univ-9000.html
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 13:07   #70
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Patka,Suzie bardzo Wam dziękuje Próbuję coś znaleźć ale jednak Crime Investigation czy Policing Degree to kierunki prowadzone rzadko więc muszę miksować strony i sposoby,że wiedzieć gdzie jest najlepiej.
Zaczęłam już to wszystko robić,wybierać kierunek,uniwersytet,star ać się o kredyt itd. i mam nadzieję,że to nie za wcześnie ale znam siebie i wiem że jeśli nie zrobię czegoś konkretnego to cel może mi się rozmyć i zrezygnuje.
Patka gdybym mogła to bym Ci chętnie pomogła,ja pisałam maturę 2 lata temu i mam z niej średnią 87% ale to tylko podstawy(polski,mata,angi elski) więc też nie ma się czym chwalić a podstawy z pewnością na żadnym uniwersytecie nie wystarczą.dlatego mam nadzieję że te interesujące mnie pozwolą mi na poprawienie matury i zdawanie rozszerzeń.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 18:05   #71
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Patka,Suzie bardzo Wam dziękuje Próbuję coś znaleźć ale jednak Crime Investigation czy Policing Degree to kierunki prowadzone rzadko więc muszę miksować strony i sposoby,że wiedzieć gdzie jest najlepiej.
Zaczęłam już to wszystko robić,wybierać kierunek,uniwersytet,star ać się o kredyt itd. i mam nadzieję,że to nie za wcześnie ale znam siebie i wiem że jeśli nie zrobię czegoś konkretnego to cel może mi się rozmyć i zrezygnuje.
Patka gdybym mogła to bym Ci chętnie pomogła,ja pisałam maturę 2 lata temu i mam z niej średnią 87% ale to tylko podstawy(polski,mata,angi elski) więc też nie ma się czym chwalić a podstawy z pewnością na żadnym uniwersytecie nie wystarczą.dlatego mam nadzieję że te interesujące mnie pozwolą mi na poprawienie matury i zdawanie rozszerzeń.
U mnie jest coś takiego: [klik], może wpadnie Ci w oko.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 18:27   #72
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Fajnie byłoby studiować na jednym z lepszych uni ale wybrałam jak na razie te mniej znane (na czele z Birmingham City) i wysłałam maile z pytaniami do tego i paru innych.Wzięłam na celownik bardziej praktyczne przedmioty,żeby mieć większe szanse na wymarzoną pracę
Mbamboo a Ty co chcesz/lub już studiujesz?

Chciałam też Was zapytać kiedy najwcześniej powinnam się starać o o kredyt jeśli chce zacząć studia 09. 2013 ?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 19:09   #73
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Fajnie byłoby studiować na jednym z lepszych uni ale wybrałam jak na razie te mniej znane (na czele z Birmingham City) i wysłałam maile z pytaniami do tego i paru innych.Wzięłam na celownik bardziej praktyczne przedmioty,żeby mieć większe szanse na wymarzoną pracę
Mbamboo a Ty co chcesz/lub już studiujesz?

Chciałam też Was zapytać kiedy najwcześniej powinnam się starać o o kredyt jeśli chce zacząć studia 09. 2013 ?
BSc Marine Biology na uczelni, którą zalinkowałam.
No i wiesz, skoro płacisz wszędzie tyle samo za czesne, to warto mierzyć jak najwyżej. Tak przynajmniej mi się wydaje. Tym bardziej, że arts&humanities nie są bardzo oblegane po podwyżce czesnego, większość uczelni idzie głównie w przedmioty ścisłe.
Aplikacje o pożyczkę przed pierwszym rokiem składałam w maju chyba. Też wolałam zrobić to jak najwcześniej, dla pewności. Coś mi się kołacze, że deadline był do końca maja.
__________________

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2012-09-02 o 19:11
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 23:58   #74
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Chciałam też Was zapytać kiedy najwcześniej powinnam się starać o o kredyt jeśli chce zacząć studia 09. 2013 ?
O kredyt się starasz po przyjęciu na studia. W okolicach kwietnia (o ile się nie myle)
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:29   #75
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Dzięki dziewczyny
Mbamboo pewnie masz rację ale niestety te lepsze uniwersytety nie oferują mojego kierunku,jedynie jego czysto teoretyczne odpowiedniki a ja chciałabym się skupić przede wszystkim na praktyce.Poza tym te które ja wybrałam są najlepsze jeżeli chodzi o naukę moich kierunków i bardzo się na nich skupiają a to chyba ważne.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 13:24   #76
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Zabrałam się właśnie za pisanie PS. Chociaż chyba "zabrałam" to za dużo powiedziane. Włączyłam Worda i tak sobie patrzę na pustą kartkę, bo nie wiem, co napisać. Przeraża mnie nieco to pisanie PSa, bo tyle się mówi o tym, że jest taki ważny, że się okropnie liczy, że powinien mieć ciekawą formę... Co Wy napisaliście w swoim PS?
I jeszcze jedno - co nauczyciel ma wpisać w referencjach? Jak ktoś jest przed maturą to wiadomo - spodziewane wyniki, ale jak ktoś maturę ma już za sobą? Ma po prostu wpisać, że byłam pilną uczennicą, etc?
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 13:54   #77
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Pani_Kredka Pokaż wiadomość
Zabrałam się właśnie za pisanie PS. Chociaż chyba "zabrałam" to za dużo powiedziane. Włączyłam Worda i tak sobie patrzę na pustą kartkę, bo nie wiem, co napisać. Przeraża mnie nieco to pisanie PSa, bo tyle się mówi o tym, że jest taki ważny, że się okropnie liczy, że powinien mieć ciekawą formę... Co Wy napisaliście w swoim PS?
I jeszcze jedno - co nauczyciel ma wpisać w referencjach? Jak ktoś jest przed maturą to wiadomo - spodziewane wyniki, ale jak ktoś maturę ma już za sobą? Ma po prostu wpisać, że byłam pilną uczennicą, etc?
Gdzięs w necie na pewno znajdziesz jakieś przykłady i wskazówki co napisac i jak napisać.
Myślę, ze warto napisać skąd u ciebie zainteresowanie daną dziedziną, i w jaki sposób ją zgłębiasz ( o ile to robisz, oczywiście). Poza tym, może o tym, co konkretnego w danej dziedzinie cię fascynuje i dlaczego.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 16:33   #78
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Dziewczyny wysłałam maile do Admissions Officers interesujących mnie uni z p[ytaniem czy moje podstawowe matury wystarczą czy muszę zdać coś jeszcze na rozszerzeniu albo czy może w ogóle nie pasuje im to(tak jak któraś z Was mi doradziła).Załączyłam kopie wyników maturalnych i jeden z nich odpisał,cytuje:
We would be happy to consider you in 2013 for 'nazwa kursu' from the information provided.
I teraz jestem w kropce ,bo nie wiem jak to rozumieć.Czy wezmą mnie pod uwagę ale mam się odezwać w 2013? Czy już mogę startować z PS itp. bo już spełniam ich wymogi?
A jeśli to drugie to też nie wiem co myśleć,bo ten uni jest gdzieś w okolicach 50go w rankingach,więc skoro spełniam wymogi tego to pewnie reszty też bo wszystkie inne są niżej,niektóre bardzo.
I teraz się zastanawiam czy nie poszukać ambitniej?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 16:45   #79
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Dziewczyny wysłałam maile do Admissions Officers interesujących mnie uni z p[ytaniem czy moje podstawowe matury wystarczą czy muszę zdać coś jeszcze na rozszerzeniu albo czy może w ogóle nie pasuje im to(tak jak któraś z Was mi doradziła).Załączyłam kopie wyników maturalnych i jeden z nich odpisał,cytuje:
We would be happy to consider you in 2013 for 'nazwa kursu' from the information provided.
I teraz jestem w kropce ,bo nie wiem jak to rozumieć.Czy wezmą mnie pod uwagę ale mam się odezwać w 2013? Czy już mogę startować z PS itp. bo już spełniam ich wymogi?
A jeśli to drugie to też nie wiem co myśleć,bo ten uni jest gdzieś w okolicach 50go w rankingach,więc skoro spełniam wymogi tego to pewnie reszty też bo wszystkie inne są niżej,niektóre bardzo.
I teraz się zastanawiam czy nie poszukać ambitniej?

Wg mnie oznacza to, ze mozesz śmaiło składac aplikację.
Wyniki matur to nie jest jedyne kryterium, więc pozostała ci cała reszta do spełnienia- łacznie z PS.


Co do rankingów: sprawdź kto u nich wykłada, jak wyglądają sprawy akademickie- wyjzady, konferencje, jak wygląda dostęp do pomocy naukowych, biblioteki itd.

Jeśli amsz czas, by to zrobić to warto na pewno.
Same rankingi to nie wszystko.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 16:49   #80
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Luna Twoja rady biorę sobie baardzo do serca
Wiem,że rankingi to nie wszystko ale czytając choćby StudentRoom forum trafiam na różne postawy i niektórzy doradzają jedno drudzy coś innego.Ciężko się po prostu określić jaką metodę obrać
Właśnie że martwi mnie to że nawet jeśli będę miała super PS,referencje i świetnie zdam egzamin na certyfikat językowy ale zostawię te moje matury tak jak są to pojawią się kandydaci z lepszą maturą i mnie wygryzą totalnie a ja nawet nie będę tego świadoma.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 23:21   #81
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Potrzebuję pomocy przy UCAS, a konkretniej to przy dziale Education. Jak wpisać nazwe szkoły? Po polsku, prawda? Ja chodzilam do Zespołu Szkół, więc wpisać "Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (...)" czy lepiej "Liceum Ogólnokształcące z Zespole... (...)"? I jak wpisać oceny z matury? Qualification date to June 2011 (wtedy sie dostaje świadectwo) czy May 2011? Oceny wiem, że mam wpisywać procentowo, a reszta ma wyglądać np. tak: Polish - Standard - Written? Dobrze kombinuję?
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.

Edytowane przez Pani_Kredka
Czas edycji: 2012-09-04 o 23:23
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 11:44   #82
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Pani_Kredko już wysyłasz aplikacje do UCAS?

Dziewczyny jednak ten uni w który najbardziej strzelam i który mi się podoba wymaga zdania przynajmniej 3ch egzaminów rozszerzonych z jakichkolwiek przedmiotów na przynajmniej 50%.Co do certyfikatu językowego jeszcze nie wiem.To chyba niewiele nie ?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:00   #83
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Tak dokładniej to nie do UCAS, a CUKAS, a tam deadline to 1.10.
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 20:30   #84
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Pani_Kredko już wysyłasz aplikacje do UCAS?

Dziewczyny jednak ten uni w który najbardziej strzelam i który mi się podoba wymaga zdania przynajmniej 3ch egzaminów rozszerzonych z jakichkolwiek przedmiotów na przynajmniej 50%.Co do certyfikatu językowego jeszcze nie wiem.To chyba niewiele nie ?
Niewiele Jaki to uni?
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 10:30   #85
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez monika1379 Pokaż wiadomość
Niewiele Jaki to uni?
Birmingham City Univeristy
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 20:35   #86
patka3991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Studia UK - 2013/2014

nmzc ja nadal nie mam czasu napisac do uni;/ tyle pracuje ze tak naprawde to jak mam tylko wolna chwile to czytam fora jak co i kiedy,ale bez konkretnego dzialania;/ no jedynie pisze statement codziennie po trochu..
windykatorka jak dostaniesz juz conditional offer to maja miejsce dla Ciebie wiec nikt Cie nie wygryzie;p a tym bardziej jak Ci dadza uncoditional,a super PS duzo daje a moze nawet wiecej dac niz osobie ktora ma tylko "fajny" statement i lepsze wyniki z matury;p wiec im szybciej zalatwisz sprawe z dokumentacja na stronie UCAS tym lepiej ,tak mi sie wydaje
a o SF mozna sie starac zaraz po przyjeciu Cie na studia czyli dostania uncoditional z tego co wiem
patka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 14:48   #87
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez patka3991 Pokaż wiadomość
nmzc ja nadal nie mam czasu napisac do uni;/ tyle pracuje ze tak naprawde to jak mam tylko wolna chwile to czytam fora jak co i kiedy,ale bez konkretnego dzialania;/ no jedynie pisze statement codziennie po trochu..
ja już pisanie do uni o wymagania mam za sobą, ale za personal statement jakoś nie mogę się zabrać


btw dziś dostałam odpowiedź od University of Creative Arts odnośnie wymagań maturalnych - 30% łącznie
to jest możliwe? nie napisali czy podstawa czy rozszerzenie (pisałam do nich, że planuje zdać 2podst. i 2rozsz. i czy to wystarczy), ale 30%?
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 15:08   #88
WhyMustICry
Przyczajenie
 
Avatar WhyMustICry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 9
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cześć wam! Tak się składa, że mam zamiar studiować w UK w roku 2013/2014, ale wciąż mam problemy z wybraniem uczelni i kierunku... Tak się zastanawiam, myślał ktoś z was może o Soas University of London? Bo nie mam pojęcia ile rozszerzeń na maturze wymagają, bo mimo wszystko 3 to trochę dużo i niełatwo jest zdać aż tyle na zadowalającym poziomie
WhyMustICry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 15:17   #89
suzie_
Raczkowanie
 
Avatar suzie_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 39
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez WhyMustICry Pokaż wiadomość
Cześć wam! Tak się składa, że mam zamiar studiować w UK w roku 2013/2014, ale wciąż mam problemy z wybraniem uczelni i kierunku... Tak się zastanawiam, myślał ktoś z was może o Soas University of London? Bo nie mam pojęcia ile rozszerzeń na maturze wymagają, bo mimo wszystko 3 to trochę dużo i niełatwo jest zdać aż tyle na zadowalającym poziomie
hej
o tym uni pierwszy raz słysze, ale właśnie też mam problem z tymi wymaganiami odnośnie 3 rozszerzeń (zwłaszcza, że interesują mnie kierunki arystyczne - tym bardziej nie widzi mi sie zdawanie np matematyki w roz. ), niestety większość wymaga 3 (z tego co kojarze 2 wymagają Middlesex, Bedfordshire, Roehampton, ale to też zależy od kierunku) +egzamin z angielskiego. A jaki kierunek cię interesuje?
suzie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 16:33   #90
WhyMustICry
Przyczajenie
 
Avatar WhyMustICry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 9
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez suzie_ Pokaż wiadomość
hej
o tym uni pierwszy raz słysze, ale właśnie też mam problem z tymi wymaganiami odnośnie 3 rozszerzeń (zwłaszcza, że interesują mnie kierunki arystyczne - tym bardziej nie widzi mi sie zdawanie np matematyki w roz. ), niestety większość wymaga 3 (z tego co kojarze 2 wymagają Middlesex, Bedfordshire, Roehampton, ale to też zależy od kierunku) +egzamin z angielskiego. A jaki kierunek cię interesuje?
To na artystyczne kierunki również wymagają 3 rozszerzeń? Ugh, myślałam, że dla nich największą rolę odgrywa interview/portfolio...
Na szczęście, jeśli załatwia się rekrutację przez polskie Episteme, to wystarczy jedynie rozszerzona maturka z angielskiego, czyli da się ominąć ten nieszczęsny certyfikat IELTS/TOEFL, który za darmo wiadomo, że nie jest (zawsze jakieś pocieszenie, że może nie będzie tak trudno )
Aktualnie rozważam koreański/japoński albo course łączący oba języki. Ten uniwerek nie jest chyba zbyt oblegany przez Polaków, bo szczerze mówiąc to nie spotkałam się z kimkolwiek, kto by się tam wybierał Chyba nie pozostaje mi nic innego jak wysłać do nich maila.
WhyMustICry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-14 19:03:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.