czy ta koszula sie nada na sesje? co zalozyc na gore? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-16, 13:24   #1
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255

czy ta koszula sie nada na sesje? co zalozyc na gore?


planuje zakupy na sesje. przyznaje ze zawsze mialam problemy co dopasowac do siebie w dni egzaminow. mysle ze kupie zwykle czarne spodni (dopasowane, ale nie w kant) - zawsze mi brakowalo ciuchow na takie dni

co mozna zalozyc na gore zeby bylo dobrze? biala koszula i biale ciuchy zwykle przeswituja - ja sie krepuje a top pod spodem to dla mnie malo estetyczny wyglad

mam koszule (ktora o dziwo nie przeswituje) biala w kratke
troszke dluzsza, dopasowana do ciala,kolor jak na 2 zdjeciu (fioletowo-czarna krata) lekko rozszerzona na biodrach, z kieszonka na piersi. czy sie nada? do czarnego tla?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 13:48   #2
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: czy ta koszula sie nada na sesje? co zalozyc na gore?

kto jak lubi ale ja bym nie poszła na egzaminy w koszuli w krate myślę ze czarno-białe stroje zostaja juz trochę w tyle i nie jest konieczna biała koszula. ja np mam czarną koszulę i szare spodnie do tego. albo granatowa koszula i beżowe/szare spodnie
a dlaczego krępuję Cię biała koszula ? ptrzeciez teraz są takie ze nie prześwitują. ja mam białą w cienutkie jasnoniebieskie paseczki ze stardivariousa i nic nie prześwituje.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 13:53   #3
Żenada
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 924
Dot.: czy ta koszula sie nada na sesje? co zalozyc na gore?

Nie nadaje sie, nie ma nic wspolnego z eleganckim wyglądem.
__________________

Żenada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 14:02   #4
Kurt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 62
Dot.: czy ta koszula sie nada na sesje? co zalozyc na gore?

Emm... nie.. nie idź w tym na egzamin
Jeśli nie chcesz białej koszuli, to może jasnoróżową, albo jasnoniebieską? Jak założysz pod spód cielisty stanik, to przecież będzie ok No i nie będzie tak banalnie na biało-czarno, jak na akademię w szkole :P
A eleganckie spodnie wg mnie muszą być w kant. Bo jakie inne spodnie wyglądają elegancko? Nie umiem sobie tego wyobrazić...
Kurt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 14:05   #5
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: czy ta koszula sie nada na sesje? co zalozyc na gore?

nie jest to galowy ubiór, moim zdaniem to niedopuszczalne tak iść na egzamin...


biała koszula+czarne spodnie/spódnica+obcasy(+torebka)
klasycznie i bezpiecznie. Musisz pokombinować.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 14:12   #6
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: czy ta koszula sie nada na sesje? co zalozyc na gore?

jak zauwazylam to u mnie kolezanki nosza zwykle bluzki, niektore z bialym kolnierzykiem , niektore zwykle biale bluzki pod marynarki.zakiety. spodnie sa zwykle. nie kazda ma w kant.

niestety nawet na zakonczenie roku i na przywitanie kolejnego w liceum wszyscy przychodzili jak na plaze (szorty jeansowe, japonki i top), stad obojetnosc do elegancji i odswietnosci

niestety ost chcialam sobie cos kupic bialego i wszystko przeswitywalo. wyszlam prawie ze lzami w oczach ze tak kiepsko z wyborem. ta sama czarna czy granatowa bluzka jest ok, tylko biala przebija na wylot
idiotycznie wygladalam w bialej bluzce i moim ecri-cytrynowym (tylko ten model mial najwieksza miseczke) w staniku. wyszlam szybciej ze sklepu niz tam weszlam

mam problem z zakupem stanika. niedawno kupilam 75 h(chociaz powinnam 70 w obwodzie) ale niestety nie ma wiekszych. albo kosztuja kosmiczne pieniadze (100 zl za stanik to max ile moge dac, i tak nie ma albo musze czekac na dostawe. miseczek nie ma w ogole) , szkoda mi wiecej dac bo tak sie zniszczy i znieksztalci. a zamawiac nie chce bo strace na przesylkach zwrotnych.

obecnie mam ecri-cytrynowy i pol koronkowy, ale sutki czasem przebijaja - wiec musze uwazac co zakladam.

dlatego jestem skazana nosic inne kolor poza biela.


myslalam zeby zalozyc zwykle szare spodnie i czarna bluzke z krotkim rekawem i na to cos

ale nie wiem czy nie lepiej juz w takim wyjsciu kupic czarne spodnie , zakiet i zarzucic ta koszle

(buty i torebka to najmniejszy problem)

nie wszystcy mezczyzni nosza tez garnitury. niektorzy spodnie garniturowe i np sweter i wystaje bialy kolnierz - nie wiem czy to jest do przyjecia ?

moge poszukac koszuli w innym kolorze.

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2010-05-16 o 14:24
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 16:29   #7
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: czy ta koszula sie nada na sesje? co zalozyc na gore?

Poziom wymaganej elegancji strojów różni się w zależności od uczelni (to wyczytałam na wizażu), a na egzaminy pisemne studenci zazwyczaj ubierają się ciut bardziej na luzie niż na te ustne (to wiem z własnych obserwacji), jednak koszula w kratę jest mimo wszystko moim zdaniem zbyt ryzykowna. Nawet jeśli wykluczysz białą koszulę, masz jeszcze mnóswto możliwości. Jeśli fasony będą klasyczne, eleganckie, nie musisz mieć koniecznie czarnych spodni i czarnego żakietu. Spodnie mogą być szare, do tego błękitna, granatowa czy czarna bluzka. Możesz szukać bluzek koszulowych w ciemnych kolorach z białymi wstawkami, które powodują że granat czy czerń nie wdają się "smutne", ale trzeba uważać żeby nie przesadzić - w przypadku egzaminów im prościej tym lepiej. W każdym razie warto zaopatrzyć się w kilka rzeczy w stonowanych kolorach, które pozwolą na różne kombinacje w zależności od pogody (i profesora). Poza tym różnie bywa, nie zawsze jest czas na pranie, suszenie i prasowanie między kolejnymi egzaminami
havana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-16, 16:31   #8
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: czy ta koszula sie nada na sesje? co zalozyc na gore?

Hmmm... U mnie spokojnie chodzi się tak na pisemne egzaminy. Ale taki kierunek - turystyka. Chociaż osobiście preferuję styl bardziej odświętny. Myślę że gdybyś ubrała spódnicę ołówkową, ładne szpilki byłoby ok.
Dobrze byłyby zarzucić sweterek - czarny lub szary.

Edytowane przez Julkakulkaa
Czas edycji: 2010-05-16 o 16:34
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 17:48   #9
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: czy ta koszula sie nada na sesje? co zalozyc na gore?

Zamykam wątek i zapraszam do zbiorczego
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.