MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godziny - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-14, 17:48   #3841
Mi6ka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 694
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Maluda2112 Pokaż wiadomość
No zwolnienie dostałam na 2 miesiące ale wizyty mam co miesiąc...
O kurcze, pierwsze slysze, ze tak dlugo
Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Nie wiem rano tak dużo i zabarwione na brązowo później nic i teraz jak się przeszłam do mamy to znów troche, ale tak głownie większa ilość to rano


Wiem dlatego się nie podniecam
tylko teraz nie moge go już wyganiać seksem
A dzis na wizycie pytalam o ten sex po czopie i powiedzial, ze mozna To juz sama nie wiem.

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
każdy robi wg swojego zdania i zasobów w portfelu ... ale też to zdanie zależne jest od naszych planów ,ja tam nie będę oceniać pepco czy innych firm bo wszystkich nie znam ..... ale ja mam ciuszki trochę droższe (śpioch wtedy koszt.ok 50 -60 zł )-jednak już są dla 3 malucha i cały czas są w idealnym stanie .... wyglądają na serio jak nówki . koszt w sumie mi się zwraca ..... bo jednak mogę je już po wszystkim sprzedać albo wydać.....

baaaardzo szybko

ale że co?
A powiedz mi, jakie to sa firmy, ktore sie tak super trzymaja? Bo kupilam pare sztuk w mothercare i musze powiedziec, ze po praniu nawet prasowac nie tzreba

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
ja prasowałam na siedzaco
Hehe moze i u mie sie tak skonczy - w kazdym razie jeszcze cala masa przede mna -leza w calym salonie i mnie obserwuja TZ jak worcil z pracy to stanal, wrylo go i pyta co to - czy mlody ma az tyle ciuszkow ??!! Heheh zeby nie bylo 3 pralki - pewnie wiekszosc z Was mialo wiecej Tzn to tylko ciuszki - kocyki, spiworki i takie tam pokrowce na przyszly tydzien na ladna pogode zostawiam - mam nadzieje, ze zdaze

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość
Witam się z Wami Kochane!!
Powoli staram się być z Wami na bieząco, choć nie ukrywam że jest to bardzo ciężkie, bo maluch absorbuje mnie cały czas..
Wczoraj próbowałam odpisać na forum, ale oczywiście komp mi się wyłączył i wszystko psu na bude...
Pierwszą noc po powrocie ze szpitala mieliśmy ciężką, prawie cała nieprzespana. Mój Ksawcio jest dość aktywnym malcem, w szpitalu narzekały na niego panie położne, że wymaga cały czas uwagi. W domu wiele się nie zmieniło. Druga noc był znacznie lepsza, trochę się udało nam przespać, liczę na to że z każdym dniem-nocą, będzie lepiej
Mały nie lubi cumelków, wręcz go denerwują zamiast uspokajać, więc wisi na cycku non stop, bez znaczenia czy głodny czy najedzony
Czego nie lubi ?


----
Aha i nie mam paciora

Edytowane przez Mi6ka
Czas edycji: 2013-03-14 o 17:50
Mi6ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 17:56   #3842
KlAuDuNiA10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 26
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość


Kochana moje fotograf były z Warszawy
ale jak coś to z Wrocławia mogę polecić dziewczynę co brała udział w warsztatach. Nie wiem jak to wygląda, czy wy jedziecie czy ona do was.
Mam też koleżankę www.bluehorse.pl co robi też zdjęcia (my ją mieliśmy u nas na ślubie)
To szkoda, że aż z Warszawy... Bo zdjęcie cudne Ale dziękuję za adres tej stronki Do Bolesławca mam spory kawałek i chyba będę coś dalej szukać. Ale ślicznie dziękuję za odpowiedź na moje pytanie
KlAuDuNiA10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:07   #3843
LiwkaO
Wtajemniczenie
 
Avatar LiwkaO
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 028
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość
Witam się z Wami Kochane!!
Powoli staram się być z Wami na bieząco, choć nie ukrywam że jest to bardzo ciężkie, bo maluch absorbuje mnie cały czas..
Wczoraj próbowałam odpisać na forum, ale oczywiście komp mi się wyłączył i wszystko psu na bude...
Pierwszą noc po powrocie ze szpitala mieliśmy ciężką, prawie cała nieprzespana. Mój Ksawcio jest dość aktywnym malcem, w szpitalu narzekały na niego panie położne, że wymaga cały czas uwagi. W domu wiele się nie zmieniło. Druga noc był znacznie lepsza, trochę się udało nam przespać, liczę na to że z każdym dniem-nocą, będzie lepiej
Mały nie lubi cumelków, wręcz go denerwują zamiast uspokajać, więc wisi na cycku non stop, bez znaczenia czy głodny czy najedzony
Pokarmu mam sporo. Z dolegliwości narzekam tylko na ból głowy, bo miałam te zespół popunkcyjny.
Opis porodu postaram się Wam zrobić jak najszybciej, może do weekendu się uda

Pytanie mam do tych które już mają maluszki.
Ile pieluch zużywacie na dobę??
Bo mi idzie tego więcej niż się spodziewałam.
witaj))))))))))

co do pieluszek mi szło poczatkowo około 10-12 na dobe, teraz juz mniej bo Miska robi teraz srednio 2 kupy na dobe a wczesniej leciało srednio 7-8!!
__________________
"Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce.
Na zawsze."
Moje 55 cm szczęścia...
Michalinka - ur. 12.02.2013r.



LiwkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:12   #3844
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Mi6ka ja nawet jak wrzucę ręczniki i kocyki , pieluszki plus ciuszki to mi wychodzi jedna pralka więc póki co chyba mam najmniej 3 pralki samych ciuszków to już coś
za ujemny wynik paciorkowca ja będę mieć na następnej wizycie bo teraz był by za stary mam nadzieję że wytrzymam do tego czasu

Chanel_Coco z każdym dniem w domku będzie lepiej Ale fajnie że masz już małego przy sobie.

Nestelle a z jakich firm kupowałaś ciuszki

kmagg81 jak ZUS ma płacić to kontrolują żeby ukarać, zarobić a oni żeby nie musieli płacić. Choć już wiele razy słyszałam że lubią ciężarne kontrolować szczególnie u lekarzy którzy nagminnie wypisują zwolnienia lekarskie.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:24   #3845
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Co do kontroli ZUSu, to moja znajoma miała też sytuację, ze ją skontrolowali na adresie zameldowania, a ona mieszkała gdzie indziej z partnerem. Niezbyt ciekawe, ale cóż. Miała się zgłosić potem do oddziału i chyba jakoś przeszło.
Miała jednak gorszą sytuację, bo przyniosła zwolnienie, szefowa oddała je później niż miała i dziewczynie wstrzymali za jakiś okres wypłatę środków... Porażka.
Ja kontroli nie miałam ani razu, a L4 oddaję już od listopada zeszłego roku. Jednak jestem ciekawa kiedy dostanę drugi przelew, bo tydzień temu oddałam kolejne zwolnienie na 2tyg, a jeszcze nic nie przyszło... Dostałam na razie połowę, ciekawe...

Mama mi dziś zadzwoniła, ze moja kuzynka urodziła bodajże wczoraj lub przedwczoraj. Trzecia córka Wszyscy liczyli, że może wreszcie chłopak się tam trafi, a tu dziewczynka Moja mama zaś się śmiała, że wszyscy ją pytają czy już jest babcią, a ona zawsze odpowiada "Niech trzyma małego jak najdłużej!"
Mąż też dziś wspomniał bym go trochę przetrzymała, ale ja już nie chcę. Gdybym miała załapać sie na to nieszczęsne roczne musiałabym przenosić małego przynajmniej o 11 dni, a na to lekarz się nie zgodzi, ja zresztą też bym nie chciała. My się mamy w przyszłym tygodniu spotkać i tyle
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:27   #3846
Mi6ka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 694
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez czarny flamaster Pokaż wiadomość
Co do kontroli ZUSu, to moja znajoma miała też sytuację, ze ją skontrolowali na adresie zameldowania, a ona mieszkała gdzie indziej z partnerem. Niezbyt ciekawe, ale cóż. Miała się zgłosić potem do oddziału i chyba jakoś przeszło.
Miała jednak gorszą sytuację, bo przyniosła zwolnienie, szefowa oddała je później niż miała i dziewczynie wstrzymali za jakiś okres wypłatę środków... Porażka.
Ja kontroli nie miałam ani razu, a L4 oddaję już od listopada zeszłego roku. Jednak jestem ciekawa kiedy dostanę drugi przelew, bo tydzień temu oddałam kolejne zwolnienie na 2tyg, a jeszcze nic nie przyszło... Dostałam na razie połowę, ciekawe...

Mama mi dziś zadzwoniła, ze moja kuzynka urodziła bodajże wczoraj lub przedwczoraj. Trzecia córka Wszyscy liczyli, że może wreszcie chłopak się tam trafi, a tu dziewczynka Moja mama zaś się śmiała, że wszyscy ją pytają czy już jest babcią, a ona zawsze odpowiada "Niech trzyma małego jak najdłużej!"
Mąż też dziś wspomniał bym go trochę przetrzymała, ale ja już nie chcę. Gdybym miała załapać sie na to nieszczęsne roczne musiałabym przenosić małego przynajmniej o 11 dni, a na to lekarz się nie zgodzi, ja zresztą też bym nie chciała. My się mamy w przyszłym tygodniu spotkać i tyle
A to cos sie zmienilo z tym rocznym? Juz nie jest od 18.03?
Mi6ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:31   #3847
mooonis17
Raczkowanie
 
Avatar mooonis17
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Ch-ce
Wiadomości: 282
GG do mooonis17
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cześć Laseczki

Wpadam się pochwalić bom z siebie dumna dziś jak pawZałatwiłam dziś wszystko co chciałam(a rzadko mi się to udaje)...
Obleciałam kilka miejsc i załatwiłam urzędy,położną środowiskową,oraz zrobiłam ostatnie zakupy dla siebie i MałegoKupiłam mu płyn do kąpieli z Ziajki i krem też z Ziaji,termometr do wody,proszek do prania Dzidzuś.
Także w sumie mogę rodzić
Tylko kreacja porodowa została mi do wybrania

A w nagrodę wcinam lody waniliowo-orzechowo-karmelowe
A co tam będę sobie żałować
__________________
16.08.2012r.- II kreski
26.11.2012r. Będziemy mieli Synka!Iwo
TP 22.04.2013r. - Zobaczymy naszą Kruszynkę
mooonis17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 18:33   #3848
LiwkaO
Wtajemniczenie
 
Avatar LiwkaO
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 028
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez mooonis17 Pokaż wiadomość
Cześć Laseczki

Wpadam się pochwalić bom z siebie dumna dziś jak pawZałatwiłam dziś wszystko co chciałam(a rzadko mi się to udaje)...
Obleciałam kilka miejsc i załatwiłam urzędy,położną środowiskową,oraz zrobiłam ostatnie zakupy dla siebie i MałegoKupiłam mu płyn do kąpieli z Ziajki i krem też z Ziaji,termometr do wody,proszek do prania Dzidzuś.
Także w sumie mogę rodzić
Tylko kreacja porodowa została mi do wybrania

A w nagrodę wcinam lody waniliowo-orzechowo-karmelowe
A co tam będę sobie żałować
Kolejna do za pisanie o jedzeniu przy karmiących:P

a jaką kreacje przewidujesz do porodu?:P
__________________
"Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce.
Na zawsze."
Moje 55 cm szczęścia...
Michalinka - ur. 12.02.2013r.



LiwkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:37   #3849
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
A to cos sie zmienilo z tym rocznym? Juz nie jest od 18.03?
To jeszcze nie jest podpisane wszystko, ale jeśli rządowi się nie odmieni, to dalej aktualna jest data 18.03. No chyba, że nie wiem, a wczoraj o tym czytałam.
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:38   #3850
mooonis17
Raczkowanie
 
Avatar mooonis17
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Ch-ce
Wiadomości: 282
GG do mooonis17
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Kolejna do za pisanie o jedzeniu przy karmiących:P

a jaką kreacje przewidujesz do porodu?:P
Jeszcze nie wiem:-P chciałam jakiś T-shirt czarny długi ale na razie nie znalazłam nic takiego;-)
__________________
16.08.2012r.- II kreski
26.11.2012r. Będziemy mieli Synka!Iwo
TP 22.04.2013r. - Zobaczymy naszą Kruszynkę
mooonis17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:39   #3851
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
ja to pisałam ze swojej perspektywy . Nie twierdzę,że droższe są lepsze . Zresztą nie każdy od razu planuje taką ilość dzieci....
wiem

Cytat:
Napisane przez megi-megi Pokaż wiadomość
Pamiętam, że z Igorem po terminie chodziłam co 2 dni na ktg i badanie do przychodni przy IMiD. I na 10 dzień po terminie miałam wyznaczone wywołanie. Ale jak to się stało, że tam trafiłam i co ze zwolnieniem, to czarna dziura w pamięci. 9 dnia trafiłam do IP IMiD - wody.
KTG co 2 dni? ja jutro pierwszy raz idę, prywatnie... samego KTG mi nie zrobią, a z wizytą to 100zł...

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
czy możecie łaskawie pisać na biało o takich pysznościach !!! Tu są karmiące!!!
nooo.. tu są też nie mogące się doczekać żeby zobaczyć swoje dzieciaczki a Wy co chwilę takie cudne zdjęcia maluszków wstawiacie
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:40   #3852
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
No czesc dziewczynki - wrocilam wlasnie z wizyty. Wszystko ok i szyjka sie skraca Jak to lekarz stwerdzil, oznacza to, ze mam wieksza szanse urodzic przed terminem niz po terminie Dobre i to - jak dla mnie, mozemy z mlodym umowic sie na 3 kwietnia i bede mu o tym codziennie marudzic
to super!

Cytat:
Napisane przez mooonis17 Pokaż wiadomość
Obleciałam kilka miejsc i załatwiłam urzędy,położną środowiskową,oraz zrobiłam ostatnie zakupy dla siebie i MałegoKupiłam mu płyn do kąpieli z Ziajki i krem też z Ziaji,termometr do wody,proszek do prania Dzidzuś.
Także w sumie mogę rodzić
Stresujecie mnie - Nyaa (chyba dobrze kojarzę) z terminem na 14.04. już się spakowała. Ty już masz wszystkie zakupy.
A ja dla siebie jeszcze nie mam nic, tylko koszulę ostatnio kupiłam.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:41   #3853
Anies06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 34
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cześć Dziewczyny,

ja dziś mam kiepski nastrój, mąż przyniósł jakieś choróbsko, ma gorączkę powyżej 38, ból gardła, kaszel..Ja też się boję, że mnie zarazi, a mamy tylko jeden pokój więc spanie oddzielnie odpada. Do porodu niecałe dwa tygodnie, dobrze, że Zuzia się nie spieszy jeszcze. Obyśmy zdążyli się wykurować (może mnie nie weźmie) i mąż mógł być przy porodzie.
Anies06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:44   #3854
Mi6ka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 694
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez megi-megi Pokaż wiadomość
To jeszcze nie jest podpisane wszystko, ale jeśli rządowi się nie odmieni, to dalej aktualna jest data 18.03. No chyba, że nie wiem, a wczoraj o tym czytałam.
No wlasnie, dlatego tak sie dziwie - bo Czarny Flamaster by sie lapala w terminie jeszcze

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Anies06 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

ja dziś mam kiepski nastrój, mąż przyniósł jakieś choróbsko, ma gorączkę powyżej 38, ból gardła, kaszel..Ja też się boję, że mnie zarazi, a mamy tylko jeden pokój więc spanie oddzielnie odpada. Do porodu niecałe dwa tygodnie, dobrze, że Zuzia się nie spieszy jeszcze. Obyśmy zdążyli się wykurować (może mnie nie weźmie) i mąż mógł być przy porodzie.
Ehhh no rozumiem Cie, moj tez cos przytaszczyl, jutro pracuje z domu i jemy czosnek Co i Tobie radze, moze cos da i sie chociaz uchronisz. Nie martw sie, ejszcze troche czasu.
Mi6ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:44   #3855
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

głodna jestem, a ostatnio kompletnie nie mam weny kulinarnej, nie mam pojęcia na co mam ochotę najlepiej wszystkiego po trochę jak tylko pomyślę, że za chwilę będę bardzo uważać na to co jem to momentalnie zjadłabym wszystko co w zasięgu wzroku
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:46   #3856
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
KTG co 2 dni? ja jutro pierwszy raz idę, prywatnie... samego KTG mi nie zrobią, a z wizytą to 100zł...
No co 2 dni w przychodni przyszpitalnej. Ale za cholerę nie wiem, jak oni mnie tam przyjęli. Pamiętam, że założyli mi kartę i chodziłam.
Cóż - jeśli Kalina nie zdecyduje się wyjść to zadzwonię w połowie przyszłego tygodnia do IP i zapytam ich, co zrobić po terminie.
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:48   #3857
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
cholera jasna jednak bede cisnac na tym watku.
O 1:30 odeszly mi wody, skurczy brak, ale ze mam paciora to jedziemy juz do szpitala.
Trzymac kciuki!

ciśnij

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
ja ogólnie uwielbiam jak mi skądś zaleci ale jak mam na sobie to nie mogę za długo wyrobić... nawet gdy sa to bardzo subtelne perfumy No i niestety jak bardzo by mi sie nie podobały to zazwyczaj po zużyciu połowy flakonika reszty juz nie moge zdzierżyć wyjątkiem były tylko dwie wody, które zuzyłam do końca i kupiłam jeszcze raz (Gucci Envy me i D&G Light blue). A teraz w ciązy to już w ogóle... naprawde tylko antyperspirant Dlatego w zeszłym tyg wystawiłam na alle... ponapoczynane flakoniki... bo szkoda mi żeby się przeterminowały czy cuś...

ooo... I jak to wyglądało? Opowiadaj...

to my tu poważnie, o dzieciach... a Ty o lalce...


Kurcze, no tak mi się dziś Leoś wypycha w brzuchu jak nigdy... Normalnie mam wrażenie, że chce mi powiedzieć: "pie...le, wychodzę!..."

edit: a dziś imieniny Leona, więc kto wie
ja też tylko te mogę, inne powoduja ból głowy

Cytat:
Napisane przez megi-megi Pokaż wiadomość
To jeszcze nie jest podpisane wszystko, ale jeśli rządowi się nie odmieni, to dalej aktualna jest data 18.03. No chyba, że nie wiem, a wczoraj o tym czytałam.
nic się nie zmieniło

Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
No wlasnie, dlatego tak sie dziwie - bo Czarny Flamaster by sie lapala w terminie jeszcze
ale nie wiem jak sobie wyliczała ze bedzie na macierzyńskim 1.09? Bo gdyby urodziła w terminie to sie łapie bo przeciez jest 20+4 tygodnie?

U mnie na ktg skurcze wychodza ja je czuję - tyle że sa one równoczesne z ruszaniem się małej- szyjka krótka, coś się zaczyna dziać... jakby odeszły wody lub pojawiły się skurcze odczuwalne to mam zbierać dupe w troki i jechac, ale sie udze że jeszcze nie...
Jutro ostatni dzień do pracy i się byczę....

I zęby dalej bolą- dzwoniłąm do dentystki, przy bólu całej jednej strony bez zdjęcia mi nic nie zrobi, więc płukam, smaruję jakimś żelem i za moment sie chyba po.... z bólu...
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:01   #3858
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
ale nie wiem jak sobie wyliczała ze bedzie na macierzyńskim 1.09? Bo gdyby urodziła w terminie to sie łapie bo przeciez jest 20+4 tygodnie?
a to nie jej zlikwidowali zakład pracy i będzie przez to miała krótszy macierzyński (18 + 4)? może stąd te wyliczenia
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:03   #3859
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Dziewczyny może któraś jeszcze nie zakupiła materaca więc wklejam info od Pani z Instytutu Matki i Dziecka sama mam taki dylemat, że w końcu napisałam do nich wczoraj pytanie bardzo szybko odpisali Miłe bo w internecie pełno sprzecznych informacji, że już zgłupiałam a na 99% byłam zdecydowana na ten materac http://www.traumeland.pl/mat_bryza.htm ale pod uwagę brałam też materac który chyba kupiła aliw który posiada pozytywną opinię tego Instytutu i chyba pochylę się jednak nad materacem Hevea.
Oszaleć idzie z tymi wyborami za dużo tego na rynku Niech ktoś za mnie podejmuje takie decyzje.

Poniżej kilka wskazówek dotyczących wyboru materaca dla niemowlęcia.
Potoczne określenie odpowiedniego materacyka dla niemowlęcia to średniotwardy, idealną twardość daje mata kokosowa z niewielkim zmiękczeniem pianką PU, lub też materace bonelowe, usztywnione matą kokosową i zmiękczone pianką PU.
Jeżeli jest to wysokoelastyczna pianka, to ma zastosowanie raczej dla dorosłych niż dla dzieci w wieku niemowlęcym, którym kształtuje się kręgosłup do określonego wieku, na pewno powyżej 3 lat życia Kształtujący, pionizujący się kręgosłup małego dziecka potrzebuje podłoża średniotwardego, nie miękkiego. Zdania wśród ekspertów są podzielone, ale nasze stanowisko Instytutu jest jednoznaczne w kwestii materacy.
Więc do łóżeczek dziecięcych zalecamy surowce mniej sprężyste, nie powodujące zbytnio odkształceń (nawet powracających do pozycji wyjściowej).
Pokrowiec powinien z dużą ilością bawełny, niepikowany zbyt mocno, zdejmowany do częstego prania, niekoniecznie z aloesem, rumiankiem czy innym składnikiem (potrafią uczulać).
Jeżeli pianka jest bardzo gęsta, być może udźwignie ciężar maleńkiego dziecka, ale raczej preferujemy PU o wysokiej gęstości, a nie termicznie odkształcającą się. Być może parametry wysokiej gęstości pianki elastycznej osiągną parametry oczekiwane od PU, tego nie wiem.

Pozdrawiam

PS. Pani link odnosi się do materaca piankowego wysokoelastycznego, na którego opinii nie jestem w stanie pani udzielić, bo jest niezgodny z naszymi kryteriami.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:06   #3860
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Ja dalej w domu, wczoraj cały dzień mnie kula szyjka i dziś mam efekt bo rano odpadł czop tylko żeby się teraz jakoś rozwinelo ..

MójTz jest świetny mówię mu patrz jaka wielorybia noga (moje udo) a on mi na to że wieloryby nie mają nóg




Cytat:
Napisane przez megi-megi Pokaż wiadomość

Ja właśnie wróciłam z ktg. Wszystko super - skurcze, które wyszły to działalność Kaliny - szaleje to dziecko.
czyli co jeszcze nie rodzisz

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość
Witam się z Wami Kochane!!
Powoli staram się być z Wami na bieząco, choć nie ukrywam że jest to bardzo ciężkie, bo maluch absorbuje mnie cały czas..
Wczoraj próbowałam odpisać na forum, ale oczywiście komp mi się wyłączył i wszystko psu na bude...
Pierwszą noc po powrocie ze szpitala mieliśmy ciężką, prawie cała nieprzespana. Mój Ksawcio jest dość aktywnym malcem, w szpitalu narzekały na niego panie położne, że wymaga cały czas uwagi. W domu wiele się nie zmieniło. Druga noc był znacznie lepsza, trochę się udało nam przespać, liczę na to że z każdym dniem-nocą, będzie lepiej
Mały nie lubi cumelków, wręcz go denerwują zamiast uspokajać, więc wisi na cycku non stop, bez znaczenia czy głodny czy najedzony
Pokarmu mam sporo. Z dolegliwości narzekam tylko na ból głowy, bo miałam te zespół popunkcyjny.
Opis porodu postaram się Wam zrobić jak najszybciej, może do weekendu się uda
Fajnie że udaje Ci się zajrzeć do nas
Będzie co raz lepiej Mały się nauczy że noc jest od spania i da pospać

Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
No czesc dziewczynki - wrocilam wlasnie z wizyty. Wszystko ok i szyjka sie skraca Jak to lekarz stwerdzil, oznacza to, ze mam wieksza szanse urodzic przed terminem niz po terminie Dobre i to - jak dla mnie, mozemy z mlodym umowic sie na 3 kwietnia i bede mu o tym codziennie marudzic
za wizytę


A wieści z frontu jak nie było tak nie ma
__________________
synek
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:10   #3861
Anies06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 34
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Ehhh no rozumiem Cie, moj tez cos przytaszczyl, jutro pracuje z domu i jemy czosnek Co i Tobie radze, moze cos da i sie chociaz uchronisz. Nie martw sie, ejszcze troche czasu.[/QUOTE]

To w takim razie musimy się trzymać, żeby się nie zarazić i Chłopów kurować. Ja herbatki z malina pije i miodem i ten syrop Prenalen zaczęłam brać..
Anies06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:10   #3862
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
a to nie jej zlikwidowali zakład pracy i będzie przez to miała krótszy macierzyński (18 + 4)? może stąd te wyliczenia
ale mówiła że ma L-4 od gina do terminu więc nie jest na wcześniejszym macierzyńskim

a co z Sorce?
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:21   #3863
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez KlAuDuNiA10 Pokaż wiadomość
To szkoda, że aż z Warszawy... Bo zdjęcie cudne Ale dziękuję za adres tej stronki Do Bolesławca mam spory kawałek i chyba będę coś dalej szukać. Ale ślicznie dziękuję za odpowiedź na moje pytanie
Jest też dziewczyna młoda z Lubina co robi zdjęcia, jutro napiszę Ci jej dane. Ma konto na facebooku.
A Ty z Lubina jesteś?

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
nooo.. tu są też nie mogące się doczekać żeby zobaczyć swoje dzieciaczki a Wy co chwilę takie cudne zdjęcia maluszków wstawiacie


Cytat:
Napisane przez Anies06 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

ja dziś mam kiepski nastrój, mąż przyniósł jakieś choróbsko, ma gorączkę powyżej 38, ból gardła, kaszel..Ja też się boję, że mnie zarazi, a mamy tylko jeden pokój więc spanie oddzielnie odpada. Do porodu niecałe dwa tygodnie, dobrze, że Zuzia się nie spieszy jeszcze. Obyśmy zdążyli się wykurować (może mnie nie weźmie) i mąż mógł być przy porodzie.
zdrówka dla męża
mam nadzieję, że Ciebie nie złapie
ja właśnie 2 tyg przed porodem złapałam, ale po 2 dniach przeszło

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość

a co z Sorce?
no właśnie!! ktoś wie co z naszą sorce i villgą?
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:26   #3864
joanna200
Rozeznanie
 
Avatar joanna200
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 951
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
No czesc dziewczynki - wrocilam wlasnie z wizyty. Wszystko ok i szyjka sie skraca Jak to lekarz stwerdzil, oznacza to, ze mam wieksza szanse urodzic przed terminem niz po terminie Dobre i to - jak dla mnie, mozemy z mlodym umowic sie na 3 kwietnia i bede mu o tym codziennie marudzic


Cytat:
Napisane przez bzinka Pokaż wiadomość
Ja też dzisiaj miałam wizytę, 35 tydzień skończony, leci 36ty. Mała waży około 2300g, lekarz przewiduje, że do porodu będzie ważyła ok 3kg.


Cytat:
Napisane przez Mi6ka Pokaż wiadomość
Aha i nie mam paciora
super..
-----------------------

mi znów odeszło kawałek czopa.. czuję się dziwnie, muły, ból pleców..
także mam nadzieję na jutro..
__________________

joanna200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:28   #3865
mariolci
Rozeznanie
 
Avatar mariolci
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 545
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Dziewczyny może któraś jeszcze nie zakupiła materaca więc wklejam info od Pani z Instytutu Matki i Dziecka sama mam taki dylemat, że w końcu napisałam do nich wczoraj pytanie bardzo szybko odpisali Miłe bo w internecie pełno sprzecznych informacji, że już zgłupiałam a na 99% byłam zdecydowana na ten materac http://www.traumeland.pl/mat_bryza.htm ale pod uwagę brałam też materac który chyba kupiła aliw który posiada pozytywną opinię tego Instytutu i chyba pochylę się jednak nad materacem Hevea.
Oszaleć idzie z tymi wyborami za dużo tego na rynku Niech ktoś za mnie podejmuje takie decyzje.

Poniżej kilka wskazówek dotyczących wyboru materaca dla niemowlęcia.
Potoczne określenie odpowiedniego materacyka dla niemowlęcia to średniotwardy, idealną twardość daje mata kokosowa z niewielkim zmiękczeniem pianką PU, lub też materace bonelowe, usztywnione matą kokosową i zmiękczone pianką PU.
Jeżeli jest to wysokoelastyczna pianka, to ma zastosowanie raczej dla dorosłych niż dla dzieci w wieku niemowlęcym, którym kształtuje się kręgosłup do określonego wieku, na pewno powyżej 3 lat życia Kształtujący, pionizujący się kręgosłup małego dziecka potrzebuje podłoża średniotwardego, nie miękkiego. Zdania wśród ekspertów są podzielone, ale nasze stanowisko Instytutu jest jednoznaczne w kwestii materacy.
Więc do łóżeczek dziecięcych zalecamy surowce mniej sprężyste, nie powodujące zbytnio odkształceń (nawet powracających do pozycji wyjściowej).
Pokrowiec powinien z dużą ilością bawełny, niepikowany zbyt mocno, zdejmowany do częstego prania, niekoniecznie z aloesem, rumiankiem czy innym składnikiem (potrafią uczulać).
Jeżeli pianka jest bardzo gęsta, być może udźwignie ciężar maleńkiego dziecka, ale raczej preferujemy PU o wysokiej gęstości, a nie termicznie odkształcającą się. Być może parametry wysokiej gęstości pianki elastycznej osiągną parametry oczekiwane od PU, tego nie wiem.

Pozdrawiam

PS. Pani link odnosi się do materaca piankowego wysokoelastycznego, na którego opinii nie jestem w stanie pani udzielić, bo jest niezgodny z naszymi kryteriami.
dzięki za info, ja właśnie też oglądam te materace i myśle właśnie nad tym z hEVEA http://www.polskiematerace.com.pl/pl...-DUO-KOCYK/417


A ja dziś po wizycie, szyjka troche już skrócona bo mały naciska, ale nadal naciska pupcią, nie zrobił fikoła i chyba już nie zrobi, ale jeszcze za 2 tygodnie wizyta takze zobaczymy, chyba ze do tego czasu trafie do szpitala, mam skierowanie juz wypisane i wstepną date na CC, 10 kwiecien i wtedy patrzymy tez czy jest główkowe ułozenie czy nie i jak nie to tniemy.
Wyniki krwi i moczu dobre, nawet hemoglobina się polepszyła na 11.6 takze gin była zadowolona, ale żelazo dalej brac zeby utrzymac te wyniki. A mały wazy w 35t4d ok 3 kg także raczej smokk
aaaa i od przyszłego tygodnia na KTg mam chodzić raz w tygodniu jak nie bedzie zadnych skurczy
__________________
14.04.2013 moje szczęście

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/10289

Edytowane przez mariolci
Czas edycji: 2013-03-14 o 19:35
mariolci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:28   #3866
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość

no właśnie!! ktoś wie co z naszą sorce i villgą?
o Villgę nie pytam na razie bo obstawiam, ze rodzi....Sorce mnie ciekawi bo z torbą jechała
Cytat:
Napisane przez joanna200 Pokaż wiadomość


mi znów odeszło kawałek czopa.. czuję się dziwnie, muły, ból pleców..
także mam nadzieję na jutro..
to trzymamy kciuki
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:29   #3867
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
ale mówiła że ma L-4 od gina do terminu więc nie jest na wcześniejszym macierzyńskim
ale jeśli rzeczywiście ma krótszy macierzyński, to żeby 1.09 jeszcze go mieć musiałaby zacząć go te 2 tygodnie później niż "nasz" 17 albo 18.03.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:34   #3868
mariolci
Rozeznanie
 
Avatar mariolci
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 545
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez joanna200 Pokaż wiadomość


mi znów odeszło kawałek czopa.. czuję się dziwnie, muły, ból pleców..
także mam nadzieję na jutro..
to trzymamy kciuki za rozkręcenie akcji
__________________
14.04.2013 moje szczęście

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/10289
mariolci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:37   #3869
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ale jeśli rzeczywiście ma krótszy macierzyński, to żeby 1.09 jeszcze go mieć musiałaby zacząć go te 2 tygodnie później niż "nasz" 17 albo 18.03.
ale ja zrozumialam, ze gdyby nie dał gin to by musiał iść wcześniej, a tak ma więc macierzyński zacznie od porodu- no chyba Czarny Flamaster musi rozstrzygnąć co ma na myśli
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:39   #3870
Mi6ka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 694
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ale jeśli rzeczywiście ma krótszy macierzyński, to żeby 1.09 jeszcze go mieć musiałaby zacząć go te 2 tygodnie później niż "nasz" 17 albo 18.03.
Hehe niech sie Czarny Flamaster juz pojawi znowu na watku, bo wykonczymy sie tymi obliczeniami
Mi6ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.