Uzdrowiska we Włoszech - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-23, 20:02   #1
maria_ko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 12

Uzdrowiska we Włoszech


Nie wiem czy dodałam wątek w dobrej kategorii, ale mam pytanie do wszystkich którzy podróżowali do Włoch lub tam mieszkają. Otóż mam taki problem, mam napisać projekt na temat Systemu lecznictwa uzdrowiskowego we Włoszech. Przekopałam internet w poszukiwaniu jakiś artykułów na ten temat i w wersji polsko języcznej, i anglo języcznej i wskrzesiłam z tego ledwie 4 strony z tego dwie to po prostu opis uzdrowisk. Niestety mój włoski jest zbyt ubogi, a właściwie ogranicza się do zwrotów grzecznościowych, abym mogła korzystać ze stron włoskojęzycznych.

Może ktoś kto więcej podróżuje po Włoszech, albo korzystał z uzdrowisk w tym kraju. I jest w stanie mi coś podpowiedzieć, podesłać jakieś artykuły.

Szukam informacji na temat rodzajów uzdrowisk, zabiegów proponowanych prze uzdrowiska, właśnie ogólnie systemu lecznictwa uzdrowiskowego we Włoszech, czegokolwiek związanego z uzdrowiskami...
maria_ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 20:20   #2
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Uzdrowiska we Włoszech

prowadząc wyjazd do Rzymu zatrzymaliśmy się na dwa dni najpierw w Montepulciano, później Montecatini Terme-polecam przejrzeć strony o tych uzdrowiskach bo tam jest wszystko co mogłabym Tobie powiedzieć. Nie korzystaliśmy z zabiegów leczniczych, jedynie pobyt i zwiedzanie (i wino bo w tych miejscach wino jest "lecznicze"
posiłki były na wodzie San Benedetto i regionalnych owocach oraz warzywach jako część kuracji podczas aktywnego wypoczynku.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 09:11   #3
maria_ko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 12
Dot.: Uzdrowiska we Włoszech

Dziękuję bardzo. Teraz tak sobie myślę, że właśnie we Włoskich uzdrowiskach częścią leczenia może być właśnie jedzenie ;-) (a na pewno jest genialnym lekiem na wszystkie smutki, tak nawiasem mówiąc)

Świetny pomysł z przejrzeniem po prostu stron uzdrowisk, że też ja na to nie wpadłam, te większe na pewno mają wersję anglojęzyczną.
maria_ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 19:44   #4
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Uzdrowiska we Włoszech

jak będziesz miała problem z tłumaczeniem geograficznych lub historycznych tekstów włoskich wyślij mi, dla mnie to ciekawa rozrywka połączona z nauką czyli przyjemne z pożytecznym
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 09:09   #5
maria_ko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 12
Dot.: Uzdrowiska we Włoszech

Dziękuję bardzo ;-), na razie wysłałam to co udało mi się wycisnąć ze stron uzdrowisk i czekam na odpowiedz, jak będę musiała poszerzyć prace to na pewno będę szukać pomocy w tłumaczeniu ;-)
Ale liczę na to, że mojemu wykładowcy wystarczy to co napisałam ;-)
maria_ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 10:09:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.