Tabletki YASMIN - kiedy moge zaczac je brac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-27, 19:27   #1
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379

Tabletki YASMIN - kiedy moge zaczac je brac?


Nie chodzi mi o ich wlasciwosci anty, nie zalezy mi zeby chronily przed ciaze. Zastanawia mnie tylko czy to konieczne zeby zaczac je brac na poczatku okresu? Zapisano mi je na problemy z pryszczami na tle hormonalnym, ale kompletnie zapomnialam zapytac lekarza czy moge je zaczac brac od razu, nie bardzo chce czekac 3 tygodnie.
Jeszcze jedno, jesli zaczne brac je teraz, to brac przez pelne 21 dni, czy przestac wtedy kiedy mam dostac okres?

Pozdrawiam
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:38   #2
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Tabletki YASMIN - kiedy moge zaczac je brac?

wszystko masz w ulotce.
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:45   #3
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Tabletki YASMIN - kiedy moge zaczac je brac?

No wlasnie nie, nie jest napisane czy mozna zaczac kiedy sie chce (przynajmniej nie w ulotce, ktora mam, nie jest to polska ulotka) - jest tylko a)tylko kiedy chce sie je uzywac rowniez jako anty - i b) kiedy zamienia sie stare anty na te.
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 20:05   #4
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Tabletki YASMIN - kiedy moge zaczac je brac?

Cytat:
Napisane przez meowww Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o ich wlasciwosci anty, nie zalezy mi zeby chronily przed ciaze. Zastanawia mnie tylko czy to konieczne zeby zaczac je brac na poczatku okresu? Zapisano mi je na problemy z pryszczami na tle hormonalnym, ale kompletnie zapomnialam zapytac lekarza czy moge je zaczac brac od razu, nie bardzo chce czekac 3 tygodnie.
Jeszcze jedno, jesli zaczne brac je teraz, to brac przez pelne 21 dni, czy przestac wtedy kiedy mam dostac okres?

Pozdrawiam
Ta informacje na pewno znajdziesz w ulotce. Tabletki anty sztucznie reguluja cykl, kiedy odstawiasz tabsy dostajesz krwawienia z odstawienia.

Cytat:
Napisane przez meowww Pokaż wiadomość
No wlasnie nie, nie jest napisane czy mozna zaczac kiedy sie chce (przynajmniej nie w ulotce, ktora mam, nie jest to polska ulotka) - jest tylko a)tylko kiedy chce sie je uzywac rowniez jako anty - i b) kiedy zamienia sie stare anty na te.
Kiedy mialam nieregularne miesiaczki, ginekolog powiedzial zebym wziela od razu tabletke. Pewnie tutaj moze byc podobnie
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 22:34   #5
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Tabletki YASMIN - kiedy moge zaczac je brac?

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Pokaż wiadomość
Ta informacje na pewno znajdziesz w ulotce. Tabletki anty sztucznie reguluja cykl, kiedy odstawiasz tabsy dostajesz krwawienia z odstawienia.


Kiedy mialam nieregularne miesiaczki, ginekolog powiedzial zebym wziela od razu tabletke. Pewnie tutaj moze byc podobnie
Napisali jedynie'bierz jedna tabletke dziennie, dopoki nie skonczysz wszystkich 21 tabletek'. No i jeszcze 'zacznij pierwszego dnia cyklu, ewentualnie 2-5 dnia cyklu. Okres skonczyl mi sie w niedziele. No i teraz sama juz nie wiem, strasznie to skomplikowane. Dzieki za odpowiedzi, mam nadzieje ze moze ktos jeszcze podpowie
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 08:11   #6
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Tabletki YASMIN - kiedy moge zaczac je brac?

1 dzień cyklu ma znaczenie wtedy, kiedy stosujesz tabsy jako antykoncepcję - wtedy jesteś chroniona od początku cyklu przez całe opakowanie.
można też wziąć między 2 a 5 dniem, ale wtedy dodatkowo należy zabezpieczać się prezerwatywą przez tydzień.

Ty nie potrzebujesz antykoncepcji, więc możesz wziąć tabletkę kiedy chcesz, po 21 dniach robisz 7 dniową przerwę i znowu kolejne opakowanie.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 09:39   #7
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Tabletki YASMIN - kiedy moge zaczac je brac?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
1 dzień cyklu ma znaczenie wtedy, kiedy stosujesz tabsy jako antykoncepcję - wtedy jesteś chroniona od początku cyklu przez całe opakowanie.
można też wziąć między 2 a 5 dniem, ale wtedy dodatkowo należy zabezpieczać się prezerwatywą przez tydzień.

Ty nie potrzebujesz antykoncepcji, więc możesz wziąć tabletkę kiedy chcesz, po 21 dniach robisz 7 dniową przerwę i znowu kolejne opakowanie.
Rozumiem, dziekuje za odpowiedz.
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 10:39:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.