Germanistyka UJ czy f.rosyjska z francuskim na UP? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-14, 13:44   #1
adaaa_bardzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 23

Germanistyka UJ czy f.rosyjska z francuskim na UP?


Nie dostalam sie gdzie chciałam podczas piereszego naboru na studia wiec startowalam znowu podczas drugiego naboru. No i teraz nie wiem co wybrac.. Ogolnie wolalam uczyc sie niemieckiego, zdawalam z tego mature, ale tylko podstawe, a podobno na UJ strasznie cisną i nie ma zadnego podzialu na grupy zaawansowania, a wiekszosc zajec jest po niemiecku. Naczytam sie wielu opinii i ten kierunek tam to podobno masakra, boje sie ze nie dam rady, poza tym chce miec jakies zycie poza ksiazkami. Co do UP to tez nwm, bo mowia ze to slaba uczelnia, rosyjski bedzie od podstaw, ale ja nie wiem jak mozna sie uczyc jak sa tam takie literki..A francuski to tez latwy nie jest, no i nwm co robic.. Mozecie mi cos o tych kierunkach opowiedziec?
adaaa_bardzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 14:16   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Germanistyka UJ czy f.rosyjska z francuskim na UP?

Cytat:
Napisane przez adaaa_bardzo Pokaż wiadomość
Nie dostalam sie gdzie chciałam podczas piereszego naboru na studia wiec startowalam znowu podczas drugiego naboru. No i teraz nie wiem co wybrac.. Ogolnie wolalam uczyc sie niemieckiego, zdawalam z tego mature, ale tylko podstawe, a podobno na UJ strasznie cisną i nie ma zadnego podzialu na grupy zaawansowania, a wiekszosc zajec jest po niemiecku. Naczytam sie wielu opinii i ten kierunek tam to podobno masakra, boje sie ze nie dam rady, poza tym chce miec jakies zycie poza ksiazkami. Co do UP to tez nwm, bo mowia ze to slaba uczelnia, rosyjski bedzie od podstaw, ale ja nie wiem jak mozna sie uczyc jak sa tam takie literki..A francuski to tez latwy nie jest, no i nwm co robic.. Mozecie mi cos o tych kierunkach opowiedziec?
Pogrubione - normalnie
Rosjanie jakoś dają radę nauczyć się np. angielskiego, a ten język też ma dla nich "obce literki"
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 15:53   #3
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Germanistyka UJ czy f.rosyjska z francuskim na UP?

haha no te 'inne literki' mnie rozwaliły akurat to nie jest żadna przeszkoda w nauce języka, ja się uczę arabskiego, a alfabet miałam opanowany po tygodniu.
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 16:19   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Germanistyka UJ czy f.rosyjska z francuskim na UP?

Ja swojego czasu dostałam się na tą germanistykę na UJ, ale zrezygnowałam po opiniach i po otrzymaniu planu zajęć Bardzo ciężkie zajęcia od rana do wieczora i podobno wyrzucają połowę osób po pierwszym semestrze A ja byłam po bardzo dobrze zdanej maturze rozszerzonej, więc myślę, że po podstawowej miałabyś ciężko. Ale wiadomo - wszystko się da jak się bardzo chce UP wcale nie jest takie złe. Pytanie czy warto zaczynać język od zera na studiach?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2014-09-14 o 17:49
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 16:52   #5
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Germanistyka UJ czy f.rosyjska z francuskim na UP?

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Pytanie czy warto zaczynać język od zera na studiach?
A czemu niby nie? Ma się gorzej niż ci co znają już jakieś podstawy, ale na koniec i tak wszyscy wychodzą z takim samym poziomem. Przynajmniej w teorii.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 17:44   #6
adaaa_bardzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 23
Dot.: Germanistyka UJ czy f.rosyjska z francuskim na UP?

Ejj nie smiejcie sie ze napisalam tak z tymi literkami xd po prostu mialam rosyjski w gimnazjum, no i wiem ze ciezko sie nauczyc na pamiec slowek, jak ktos jest wzrokowcem i wgl, czytac trudno, bo jak dadza tą literature to ja przez rok tego nie przeczytam ;d chodzilo mi o to czy bardzo cisna na tych kierunkach, co lepsze?
adaaa_bardzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-14 18:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.