Białe plamki na zębach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-10, 19:43   #31
whoai
Zakorzenienie
 
Avatar whoai
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 657
GG do whoai
Dot.: Białe plamki na zębach

Hmm ciekawe rzeczy tu piszecie tez jestem 'posiadaczką' tej (Załącznik 3021938) wstretnej plamy na jedynce (no i do tego aparatu..). Prawda, śpię cz ęsto z otwartą buzią, aczkolwiek nie miałam nigdy przygód z rozprzestrzenianiem sie plamy tudzież innymi dziwnymi zjawiskami Dentystka powiedziała, że to na całe życie i już, więc nawet nie szukałam sposobu na jej wyeliminowanie. Moja kolezanka również ma ten problem tylko u niej są to dwie mniej widoczne ale wieksze plamki. ( u mnie ooostro biały punkt)
Jak na razie mam nadzieję, że gdy tylko zęby wyprostuję to będzie super, a plamka to sprawa drugorzędna..
__________________
odzież
kosmetyki


zapraszam


A tak sobie fotografuję : klik
whoai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 10:53   #32
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Białe plamki na zębach

Jaka śliczna plamka! *-*
Też chcę taką! ;(
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 22:04   #33
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Białe plamki na zębach

Ja też od malutkiego zmagałam się z problemem tych plam, miałam na tym punkcie wielki kompleks. Rozwiązaniem okazało się wybielenie zębów u stomatologa. Mimo tego, ze bardzo bałam się, że plamy staną się jesczze bardziej widoczne to zaryzykowałam i nie żałuję, bo już więcej się one nie pojawiły. (Na początku wybielania byly o wiele wyrazniejsze, ale po tygodniu kolor się zupełnie wyrównał). Także polecam
przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 11:07   #34
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Białe plamki na zębach

Mi dentystka odradziła, ponieważ powiedziała, że bardziej się uwydatnią... Hmm..
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 08:55   #35
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Białe plamki na zębach

Mi dentystka powiedziała, że jest takie ryzyko więc decyzje zostawia mi... jak zaczełam wybielać to się przestarszyłam bo plamy były wyraźne, a potem się wszystko ładnie wyrównało i nie było ich widać bardzo długi czas. Od wybielania minęło już 2,5roku i dopiero teraz zaczynają się pojawiać, ale blade i niewyraźne, bo nie ma takiego kontrastu pomiedzy plamą a zębem aha, u mnie plamy podobno powstały przez źle rozłożony fluor w zebach...
przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 21:03   #36
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Białe plamki na zębach

A ja nie wiem, od czego powstały moje plamy, mam je odkąd pamiętam, a pamiętam, że od około 7 lat. Może dłużej, ale wtedy nie przywiązywałam do tego większej wagi. Ale teraz to mój wielki kompleks, zaraz po otyłości, rzadkich i cienkich włosach, wiecznie podkrążonych oczach, odstających uszach, brzydkich paznokciach u stóp (nie dziwić się, wrastają i były zrywane), szparach miedzy zębami, grubych stawach u dłoni, krzywych nogach, niskim wzroście, skrzywieniu kręgosłupa, wystającym lewym żebrze oraz widocznych żyłach u prawej dłoni.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2010-05-03 o 21:04
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 11:07   #37
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
A ja nie wiem, od czego powstały moje plamy, mam je odkąd pamiętam, a pamiętam, że od około 7 lat. Może dłużej, ale wtedy nie przywiązywałam do tego większej wagi. Ale teraz to mój wielki kompleks, zaraz po otyłości, rzadkich i cienkich włosach, wiecznie podkrążonych oczach, odstających uszach, brzydkich paznokciach u stóp (nie dziwić się, wrastają i były zrywane), szparach miedzy zębami, grubych stawach u dłoni, krzywych nogach, niskim wzroście, skrzywieniu kręgosłupa, wystającym lewym żebrze oraz widocznych żyłach u prawej dłoni.

nie ma to jak samoakceptacja
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 11:13   #38
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
A ja nie wiem, od czego powstały moje plamy, mam je odkąd pamiętam, a pamiętam, że od około 7 lat. Może dłużej, ale wtedy nie przywiązywałam do tego większej wagi. Ale teraz to mój wielki kompleks, zaraz po otyłości, rzadkich i cienkich włosach, wiecznie podkrążonych oczach, odstających uszach, brzydkich paznokciach u stóp (nie dziwić się, wrastają i były zrywane), szparach miedzy zębami, grubych stawach u dłoni, krzywych nogach, niskim wzroście, skrzywieniu kręgosłupa, wystającym lewym żebrze oraz widocznych żyłach u prawej dłoni.
Wszystko mogę zrozumieć i pojąć, ale żyły na prawej dłoni... Może spróbuj sobie wybielić zęby, ale profesjonalnie u dentystki
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:37   #39
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Białe plamki na zębach

czemu nie możesz pojąć faktu, iż me żyły sterczą?
boję się wybielać, bo jest ryzyko, że plamy bardziej się uwydatnią...
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 16:14   #40
Lady Marmolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Białe plamki na zębach

Mam to samo na prawej jedynce.... Mi powiedzieli, że to odwapnienie... Widzę, że jest wiele teorii. Czy w końcu znalazłyście najlepszy sposób na "to coś" ? wybielać, stosować jakieś pasty.... ? pomocy!!!
Lady Marmolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 19:37   #41
Yasminee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 149
Dot.: Białe plamki na zębach

Ja tez jestem posiadaczką takich plamek pewnego pieknego dnia wyladowalam u dentysty bo polowa zeba mi sie po prostu rozsypala... dziwne było to, ze przeciez dbalam o zeby strasznie chcialam zeby byly ladne, biale... nawet zapytałam ja wtedy cos na temat wybielania... kobieta sklecilam mi zeba i powiedziała ze chyba oszalałam nie ma mowy o zadnych wybielaniach jeśli chce miec całe zęby... Okazalo się ze to z powodu nadmiaru fluoru i te plamki i ząb, stanowczo zakazała past z fluorem i kazała jesc dużo serów, jogurtów itp zeby wzmocnic zęby... plamki troche zniknęły ale nie całkiem
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post15843502 <<-- MOJE PRACE!!!
Yasminee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-08, 18:44   #42
malarybka16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
Dot.: Białe plamki na zębach

jezu,ja też mam to straszne coś na dwójce. czasem wcale tego nie widać czasem jak pojeżdże ręką po zębie(hehe) widać bardzo,chyba wtedy jak są przesuszone. czasami mam takiego dola o to,ze szok,mimo ze naprawde malo widac. i tak sobie mysle czy da sie cos z tym zrobic,zedrzec szkliwo z tymi plamami czy cos? help!
malarybka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:35   #43
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Białe plamki na zębach

Jezu, ludzie, panikujecie z tych plamek, a ich tak naprawdę nie widać.
Ja mam na wszystkich zębach i widać je z odległości 5 metrów. Echh.., nie macie powodu do paniki. Ludzie mają weiększe problemy -.-'
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 20:04   #44
Agnieszka__S
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Białe plamki na zębach


Edytowane przez Agnieszka__S
Czas edycji: 2010-11-15 o 15:40
Agnieszka__S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 16:43   #45
Kasik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
Mi dentystka powiedziała, że jest takie ryzyko więc decyzje zostawia mi... jak zaczełam wybielać to się przestarszyłam bo plamy były wyraźne, a potem się wszystko ładnie wyrównało i nie było ich widać bardzo długi czas. Od wybielania minęło już 2,5roku i dopiero teraz zaczynają się pojawiać, ale blade i niewyraźne, bo nie ma takiego kontrastu pomiedzy plamą a zębem aha, u mnie plamy podobno powstały przez źle rozłożony fluor w zebach...
a ile kosztuje wybielanie u dentysty?
Kasik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 20:31   #46
adelajda87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Białe plamki na zębach

Hej, tez mam problem z intruzami w postaci bialych plamek na jedynkach. Dentystka rowniez odradzila mi wybielanie, twierdzac,ze taka moja uroda i ze przyszedl do niej pacjent po wybielaniiu takich zebow jak moje i zrobily sie duzo gorsze(tzn czarne)niz przed wybielaniem. Zastanwiam sie nad licowkami, ale nie wiem ani ile to kosztuje za jeden zab ani czy mozna to zrobic tylko na dwoch zebach (na jedynkach, ktore maja te plamy)? Jesli zna ktos odpowiedz to bede wdzieczna, bo jestem zalamana. Od zawsze problem plam na zebach byl moim kompleksem i tak jak akceptuje cala siebie, tak uwazam, ze bylabym bardziej pewna siebie i przebojowa gdybym mogla zaczac normalnie i szeroko sie usmiechac, a nie tylko ustami...A ile przykrosci mnie spotkalo z powodu tych plam? Masakra...Czasami mysle,ze ludzie jak mnie pierwszy raz spotykaja to patrza tylko na to i ze jest to na pewno moja cecha rozpoznawcza. Dolina
adelajda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 21:53   #47
BuraKicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: Białe plamki na zębach

a ja mam białe plamki na krawędziach czwórek nie śpię z otwartą buzią, chyba zmienię pastę na taką bez fluoru, jeśli to mogłoby mieć wpływ na rozmnożenie tych plamek (brr! nie wiedziałam że one mogą się możyć i zmieniać..)

na samym końcu artykułu o zaletach fluoru znalazłam takie info:
Jest to pierwiastek o małym zakresie dawki terapeutycznej, co oznacza łatwą możliwość jego przedawkowania. Nadmiar fluoru prowadzi nie tylko do plamkowych zmian szkliwa, czyli fluorozy, ale także hamuje aktywność wielu układów enzymatycznych ( fosfataz i esteraz ). z http://www.dentysta.eu/dla-studenta/...ialanie-fluoru
BuraKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 21:43   #48
Agnieszka__S
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez adelajda87 Pokaż wiadomość
Hej, tez mam problem z intruzami w postaci bialych plamek na jedynkach. Dentystka rowniez odradzila mi wybielanie, twierdzac,ze taka moja uroda i ze przyszedl do niej pacjent po wybielaniiu takich zebow jak moje i zrobily sie duzo gorsze(tzn czarne)niz przed wybielaniem. Zastanwiam sie nad licowkami, ale nie wiem ani ile to kosztuje za jeden zab ani czy mozna to zrobic tylko na dwoch zebach (na jedynkach, ktore maja te plamy)? Jesli zna ktos odpowiedz to bede wdzieczna, bo jestem zalamana. Od zawsze problem plam na zebach byl moim kompleksem i tak jak akceptuje cala siebie, tak uwazam, ze bylabym bardziej pewna siebie i przebojowa gdybym mogla zaczac normalnie i szeroko sie usmiechac, a nie tylko ustami...A ile przykrosci mnie spotkalo z powodu tych plam? Masakra...Czasami mysle,ze ludzie jak mnie pierwszy raz spotykaja to patrza tylko na to i ze jest to na pewno moja cecha rozpoznawcza. Dolina
Hej, ja też miałam wcześniej duża białą plamkę na jedynce - po antybiotykch. Myślałam o licówkach ale stomatolog mi odradził. Zrobił mi białą plombę i jestem zadowolona oczywiście z czasem będzie trzeba ją wymienić ale to koszt ok 100zł a nie ok. 1000zł jak to w przypadku licówki porcelanowej. Są i tańsze licówki od ok 200 zł - kompozytowe.
Agnieszka__S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 13:54   #49
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Białe plamki na zębach

Ja też miałam przez jakiś czas białe plamki na zębach. Miałam je na dwójkach. Przestałam używać żelu Elmex, pastę Colgate wymieniłam na taką,która ma mniejszą zawartość fluoru i nie korzystałam przez jakiś czas z płynu do płukania jamy ustnej.A, i nie "tarłam" mocno zębów szczoteczką podczas mycia.
Po jakimś czasie zniknęło
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 08:25   #50
kylo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Białe plamki na zębach

ja już wiem chyba od czego to jest poprostu śpicie z otwartą buzią i zęby sie wysuszają zauważcie że jak rano wstajecie to plamki są większe a później się robią trochę mniejsze <wajt smajl>
kylo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 16:55   #51
nieznajoma19
Zakorzenienie
 
Avatar nieznajoma19
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 4 462
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez kylo17 Pokaż wiadomość
ja już wiem chyba od czego to jest poprostu śpicie z otwartą buzią i zęby sie wysuszają zauważcie że jak rano wstajecie to plamki są większe a później się robią trochę mniejsze <wajt smajl>
A znalazłaś jakiś sposób na to?
__________________
Razem od 14.09.2007 coś tam tworzę Blog kosmetyczno-pazurkowy
- Efekt holo Indigo
- Indigo Efekt Syrenki
- Zoeva Bamboo



wymianka
nieznajoma19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 13:35   #52
pingwinek06
Przyczajenie
 
Avatar pingwinek06
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Białe plamki na zębach

Ja to dopiero mam kolorowe zęby. Ogólnie kremowe z białymi przebarwieniami i lekko przeźroczystymi końcówkami. Zastanawiam się od czego to powstało. Może od aparatu stałego, albo od spania z otwartą buzią. Idę 29.02 do dentystki, może ona mi powie.
__________________
Książę z bajki. Mam go gdzieś. Zostanę niezależną księżniczką.
pingwinek06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 08:01   #53
laguna123
Raczkowanie
 
Avatar laguna123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 117
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez pingwinek06 Pokaż wiadomość
Ja to dopiero mam kolorowe zęby. Ogólnie kremowe z białymi przebarwieniami i lekko przeźroczystymi końcówkami. Zastanawiam się od czego to powstało. Może od aparatu stałego, albo od spania z otwartą buzią. Idę 29.02 do dentystki, może ona mi powie.
Mam tak samo tylko, że na jedynkach. Wcześniej myślałam, że to od złego szczotkowania. Dentystki pytałam się, czy może licówki by pomogły ale ona powiedziała, że szkoda ich na te zęby bo są zdrowe a do licówek trzeba je troszkę oszlifować. Niewiem może jakiś materiał kompozytowy? A co stwierdziła twoja dentystka?
__________________
Co ? Automatyczna reakcja zanim usłyszane zdanie zostanie w pełni przetworzone przez mózg.
laguna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 17:48   #54
moster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Białe plamki na zębach

To fakt jak już ktoś napisał wyżej, że białe przebarwienia powstają od wysuszenia zęba. Niemiłosiernie się o tym przekonałam śpiąc w chłodnym pokoju na podłodze pod kocem z włączoną farelką. Czułam jak zasysam ciepłe powietrze ustami a rano ni stąd ni zowąd pół jedynki śnieżnobiałe.
moster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 11:01   #55
MisiaKos
Rozeznanie
 
Avatar MisiaKos
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 700
Dot.: Białe plamki na zębach

Białe plamy na zębach powstają najczęściej
w wyniku odwapnienia szkliwa. Dzieje się
tak na skutek długotrwałego zalegania płytki
nazębnej w okolicy przyszyjkowej zęba. Jest
to początek próchnicy i jeśli nie zadbamy
odpowiednio o higienę to po pewnym czasie
pojawi sie w tym miejscu ubytek. Białe
plamy mogą pojawić się także po długim
stosowaniu pasty wybielającej. Należy wtedy
przerwać jej używanie. Czasami białe plamy
są znakiem fluorozy czyli nadmiernego
przyjmowania fluoru podczas procesu
tworzenia się zęba. W Polsce takie szkliwo
zdarza się u ludzi mieszkających w
Malborku,gdzie naturalna zawartość fluoru w
wodzie pitnej przekracza optymalny
poziom.

Inni mowia ze to z braku witamin .
Nie polecam licowek bo one strasznie uszkadzaja zeby
MisiaKos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:33   #56
wizzerq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Białe plamki na zębach

Ja tez mam problem z bialymi plamami na zebach tylko ze mam ich wiecej w okolicach szyjek zebowych na dolnym pasie zebow od lewej do prawej na prawie kazdym zebie, najgorsze jest to ze to samo powoli sie robi na gorze. Chodzilem po dentystach, nie wiele mi pomogli, tyle ze sobie narobilem nadzieii i wydalem kasy. Generalnie moj problem polega na tym ze nie wiem czy to fluoroza, prochnica, czy bog wie co innego? dbam o zeby, nie jjem slodyczy, myje max 3 razy dziennie bo mam slabe szkliwo. Z moich obserwacji wynika ze odkad zaczalem uzywac tych calych elmexow lacznie z plukankami z tej firmy moj problem zaczal sie poglebiac. Teraz pytanie pasta elmex z fluorem i ze slabym wspolczynnikiem scieralnosci co jest dobre na moje szkliwo czy pasta ziolowa z wiekszym wspolczynnikiem. Do tej pory nie moge dojsc co jest glowna przyczyna pomocy
wizzerq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:34   #57
wizzerq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez MisiaKos Pokaż wiadomość
Białe plamy na zębach powstają najczęściej
w wyniku odwapnienia szkliwa. Dzieje się
tak na skutek długotrwałego zalegania płytki
nazębnej w okolicy przyszyjkowej zęba. Jest
to początek próchnicy i jeśli nie zadbamy
odpowiednio o higienę to po pewnym czasie
pojawi sie w tym miejscu ubytek. Białe
plamy mogą pojawić się także po długim
stosowaniu pasty wybielającej. Należy wtedy
przerwać jej używanie. Czasami białe plamy
są znakiem fluorozy czyli nadmiernego
przyjmowania fluoru podczas procesu
tworzenia się zęba. W Polsce takie szkliwo
zdarza się u ludzi mieszkających w
Malborku,gdzie naturalna zawartość fluoru w
wodzie pitnej przekracza optymalny
poziom.

Inni mowia ze to z braku witamin .
Nie polecam licowek bo one strasznie uszkadzaja zeby
hmm??
wizzerq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 10:31   #58
truska99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez monikam1990 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! mam to samo co Wy. Nie sądziłam, że ktoś poza mną może mieć taki problem. w swoim otoczeniu nie spotkałam nikogo z takim problemem.... przynajmniej macie w ogóle dość białe zęby...ja poza tym że mam te plamki białe do tego pozostałe części zęba są po prostu żółte...nie pomaga mycie szorowanie nic..wygląda to nieestetycznie, pytałam dentystów co to i jak można to usunąć, jednak w odpowiedzi słyszałam tylko, że taka uroda moich zębów. zaczęłam na siłę wmawiać sobie, że nie jest tak źle, ale to nie prawda, czuję że wszyscy na to patrzą, co mam począć poradzcie coś bo nie znoszę siebie za te zęby... jestem załamana!
MAM TO SAMO CO TY... Moje zęby są wprost żółte dentysta stwierdził że mam popsute szkliwo i radzono mi bym zrobila sobie takie plomby na te dwie jedynki... ale na logike wtedy już w ogóle wyglądałabym jak królik... to jest upakarzające a na dodatek nic na to nie pomaga
truska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:30   #59
alex2201
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Białe plamki na zębach

dziewczyny, nawet nie macie pojęcia jak mnie przygnębiają moje ząbki. Również mam te cholerne przebarwienia, odkąd pamiętam. Nie znam ani jednej osoby wśród moich znajomych która ma podobny problem do mnie. Bardzo dbam o zęby, moim zdaniem mam bardzo ładne, ale szlag mnie trafia jak rano się budzę z tymi przebarwieniami. Mi kiedyś moja denstystka mówiła, że mogę faktycznie mieć tą fluorozę, i nic więcej nie umiała mi poradzić. Wkurza mnie to niemiłosiernie, że internet jest tak hmm.. głęboki, a tam tak mało informacji na temat naszego problemu. 4 lata temu byłam tak zdesperowana, że jeździłam ok 150km do Gliwic (bo tylko tam najbliżej była możliwość profesionalnego wybielania zebów metodą laserową). właśnie na wybielanie moich nieszczęsnych zębów. Nie przeszkadzała mi wówczas ich barwa, ale chciałam ich maksymalnie wybielić, żeby jak najbardziej się zbliżyć do tych śnieżnobiałych potworów na dwóch przednich jedynkach. Po zabiegu miałam zęby bielutkie, z tym że uprzedzano mnie że plamki również mogą się wybielić jeszcze bardziej. Dla mnie nie było to do pomyślenia, ponieważ ich biała barwa i tak bije po oczach. Mimo wszystko zdecydowałam się na ten zabieg. Wszystko było fajnie, kolor przebarwień zbliżył się do mojego już białego zęba. Wiadomo, było ich troszkę widać, ale nie aż tak jak przed wybielaniem. Teraz, po czterech latach znów mam mój swoisty kolor zęba, i te same przebarwienia Nauczyłam się już z tym żyć, aczkolwiek od czasu do czasu na internecie sznupię, czy nie wynaleźli już metody na bezinwazyjne pozbycie się mojego problemu.. Najgorsze jest to, że nigdy nie mam pewności, że jak się obudzę rano, to będę miała bardziej widoczne plamki.
alex2201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 15:46   #60
martucha1488
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Białe plamki na zębach

Też mam ten problem - białe plamy na jedynkach i lekko przezroczyste zęby na końcach.
Zmiany nasilają się zazwyczaj kiedy jestem chora. Kilka lat temu (nie pamiętam dokładnie kiedy ale ok 2-4) poszłam na wybielanie zębów i kolor nieco się wyrównał. Nie wiem oid czego dokładnie jest mój problem, ale podejrzewam, że łączy się z niedawnymi problemami z dziąsłami i korzeniami zębów (jestem po zabiegu periodentologicznym - uzupełnianie biomateriałem).
Teraz zastanawiam się nad wybielaniem i szukam ewentualnych przyczyn w diecie (jednak odżywiam się bardzo zdrowo więc niełatwo mi się doszukać błędów czy np. wypłukania któregoś ze składników).
Mam wrażenie, że czasem te zmiany pojawiają się totalnie losowo, bez przyczyny. Na dniach planuję wizytę u stomatologa, jeśli się czegoś nowego dowiem, to napiszę w wątku.

Pozdrawiam
__________________
eat clean, train hard, love the most, no excuses
martucha1488 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-26 16:14:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.