Sklep odzieżowy+personal shopper - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-03, 14:12   #1
etta_milton
Przyczajenie
 
Avatar etta_milton
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Arrow

Sklep odzieżowy+personal shopper


Drogie Wizażanki,
Moim „malutkim” marzeniem jest otwarcie sklepu odzieżowego. Zdecydowałam, że chciałabym,aby to były końcówki serii znanych marek (Zara, Bershka, Stradivarius itp.). Obserwuje już parę interesujących ofert handlowych. Sklep oferowałby odzież nietuzinkową, o ciekawych krojach w cenach nie przekraczających 60 zł, sklep średniej wielkości, położony na śródmieściu-niekoniecznie w samym centrum miasta. Obawiam się, ze w centrum mógłby „zjeść” mnie czynsz.
Z wykształcenia jestem grafikiem, z zamiłowania fotografem i pasjonatką mody. Mam ukończony kurs „Personal Shopper”.
Miasto liczy ok.60 tys. mieszkańców, majętność ludzi podzielona. Jedno centrum handlowe(5 sklepów markowych z dosyć drogą odzieżą), parę mniejszych sklepików, które utrzymują się od paru lat na rynku.
Sklep skierowany dla pań w grupie wiekowej 15-30 lat, niezależnych, kreatywnych oraz kochających modę. Od samego początku planowałabym duże wsparcie marketingowe (ulotki ofertowe, fanpage na Fb, rozsyłanie oferty handlowej wraz ze zdjęciami na e-mail’a, reklama na portalach miasta oraz gazetach, rabaty dla stałych klientów).
Chciałabym, aby było to miejsce przyjazne dla kobiet. Dlatego też zależałoby mi, aby w sklepie funkcjonowałoby coś takiego jak osobista stylistka, która nie tylko doradzałaby Paniom jak powinny się ubierać, ale również organizowane byłyby bezpłatne kursy/wykłady o ubiorze w moim sklepie.
W sklepie praca dla dwóch osób. Jedna na sali sprzedażowej, druga na zapleczu- ja jako osoba od marketingu oraz osobista stylistka.
W związku z tym, mam dwa pytania:
1.Czy uważacie, że coś takiego miałoby sens?
2.Może macie jakieś propozycje na nazwę dla takiego sklepu? Zależy mi aby była oryginalna, łatwa do zapamiętania a równocześnie nowoczesna.



Z góry dziękuje za odpowiedzi przychylne jak i te mniej.
etta_milton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 09:05   #2
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Sklep odzieżowy+personal shopper

Fajny pomysł. Kto miałby być stylistką Ty czy ta nowo zatrudniona osoba?
Co do nazwy to jestem mało kreatywna, także nie pomogę
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 14:54   #3
coccinellex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: Sklep odzieżowy+personal shopper

myślę, że pomysł jest fajny jedyny minus "personal shopper" to usługa (postrzegana) jako dla bogatych, ale jeśli masz pomysł jak zachęcic do tego klientki to super

ja osobiście chętnie bym skorzystała z profesjonalnej porady w sklepie bo często wychodzę z zakupów z rzeczami które do niczego się nie nadają
coccinellex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.