Tytuł zawodowy przed nazwiskiem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-13, 19:33   #31
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Tytuł zawodowy przed nazwiskiem

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Tak tak, znam ten typ. Nie zamierzam się wdawać z Tobą w dyskusję nt temat. Każdy ma swoje zdanie, mądre czy mniej i ma do niego prawo.

Nie zamierzam też podejmować działalności, pracę swoją lubię, dziękuje

Tak też myślałam, że nie masz zamiaru zakładać swojej działalności i zielonego pojęcia nie masz, z czym to się wiąże i jak to łatwo zapłacić pracownikom chociaż po te 3 tysiące na rękę, kiedy nie wiesz, ile zleceń będzie za miesiąc czy dwa i czy zachowasz płynność finansową - to nie etat, gdzie 10 ma być kasa na koncie. A każdy pracownik musi na siebie zarobić, żeby zatrudnianie go było opłacalne. Najłatwiej się wymądrzać i dyktować innym, ile maja płacić, samemu nie będąc pracodawcą.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 19:43   #32
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Tytuł zawodowy przed nazwiskiem

Whatever. Odpuść sobie dziewczyno - Ty mnie nie przekonasz ja Ciebie nie i nic sensownego z tego nie wyniknie albo zresztą jak chcesz to pisz, pisz...

A co o tym mysleć wie każdy komu kiedykolwiek byznesmen kazał pracować 50 h w tygodniu za stawkę minimalną.

Tak, że sorry, ale od teraz Cię zignoruję.

Sorry do autorki za OT.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 19:55   #33
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Tytuł zawodowy przed nazwiskiem

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A co o tym mysleć wie każdy komu kiedykolwiek byznesmen kazał pracować 50 h w tygodniu za stawkę minimalną.
Tak, kazał.
Bo w Kodeksie pracy jest zapisany przymus pracy u biznesmena wyzyskiwacza.

Mamy swobodę działalności gospodarczej, trzeba było rzucić robotę z wyzyskiem i założyć swoją dg, rozkręcić firmę i płacić ludziom bajońskie sumy.
Ale jak widać narzekać na wyzyskiwaczy każdy umie, a zrobić coś samemu, dać dobry przykład, jak się powinno pracownikom płacić i ich traktować, to już gorzej
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 15:35   #34
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Tytuł zawodowy przed nazwiskiem

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Tak też myślałam, że nie masz zamiaru zakładać swojej działalności i zielonego pojęcia nie masz, z czym to się wiąże i jak to łatwo zapłacić pracownikom chociaż po te 3 tysiące na rękę, kiedy nie wiesz, ile zleceń będzie za miesiąc czy dwa i czy zachowasz płynność finansową - to nie etat, gdzie 10 ma być kasa na koncie. A każdy pracownik musi na siebie zarobić, żeby zatrudnianie go było opłacalne. Najłatwiej się wymądrzać i dyktować innym, ile maja płacić, samemu nie będąc pracodawcą.
Po części masz rację. Zbieram kasę na rozkręcenie własnej działalności i też nie wiem, jak to wszystko wypali. Ale firma, w której ja pracuję, została założona tuż po wojnie i jest jedynym zakładem w Europie produkującym dany asortyment. Jako jedna z niewielu nie miała nigdy długów, tylko zarabia, a kryzys sprzed 2 lat nawet jej nie liznął. Nie mam jakichś chorych wymagań i po części też myślę jako przyszły pracodawca (mam nadzieję, że nim zostanę). To jest bardzo bogata firma. Chodzi mi głównie o to, co opisałam w 1 poście.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.