Psychologia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-11, 22:41   #1
Cassie999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45

Psychologia


Hej, jestem tegoroczną maturzystką i dostałam się na psychologię na UMCS, ale mam jeszcze wątpliwości czy wybrać akurat ten kierunek, czy inne... Boję się trochę, bo na psychologii jest dużo biologii, przynajmniej na początku studiów, a ja byłam w liceum w klasie proprawniczej i w związku z tym zdawałam mature dodatkową z wosu i historii, dlatego do biologii raczej się nie przykładałam, stąd więc moje pytanie: czy poradzę sobie na studiach bez dużej wiedzy z tego przedmiotu, czy jeśli się zdecyduje to mam zacząć uczyć się przez wakacje? Czy ta wiedza, którą posiadałabym po liceum, gdybym poszła na inny profil, okazałaby mi się przydatna na tym kierunku studiów, czy jednak są tam zupełnie inne rzeczy, których w liceum nie ma w programie nauczania?

Bardzo proszę o odpowiedzi osoby zorientowane w temacie i z góry bardzo dziękuję
Cassie999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 11:51   #2
zuzanna1916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Psychologia

Cześć, mam nadzieję, że Ci pomogę chociaż trochę swoją odpowiedzią.
Studiowałam przez rok pedagogikę, na której (o dziwo) również było trochę biologii na początku, która nijak miała się do tej BIOLOGII z liceum. ( a chodziłam na biol - chema). Także myślę, że nie ma co się z góry załamywać, po prostu trzeba uczyć się systematycznie z wykładu na wykład, często powtarzać. I da się przebrnąć wszystko
też dostałam się na psychologię w tym roku, tylko że na KUL. Miałam podobne obawy jak Ty, ale wiem, że jak będę systematyczna to da się ogarnąć wszystko
Pozdrawiam
zuzanna1916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 13:30   #3
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Psychologia

Też zaczynam w tym roku psychologię na KUL. Również byłam absolwentką liceum o profilu humanistycznym. Ale myślę, że dam radę Tobie też polecam taką postawę, często słyszałam, że przedmioty na studiach to zupełnie inna bajka, niż te w liceum. Czy to matematyka, czy biologia.
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse


tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 13:43   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Psychologia

Spokojnie, moja mama kończąc liceum z biologii nie umiała dosłownie nic. Na psychologii z tzw. biomedyki była zwolniona z egzaminu, bo tak dobrze szły jej zaliczenia. Jasne, możesz sobie coś tam o fizjologii człowieka czy anatomii przez wakacje przejrzeć by poczuć się pewniej, ale ja na Twoim miejscu raczej bym magazynowała siły na rok akademicki Zdaniem mojej mamy, biomedyka i statystyka mają taką ponurą sławę wśród studentów psychologii, bo te studia bardzo ,,rozprężają", nie wdrażają do systematycznej, konkretnej nauki i jakikolwiek przedmiot ścisły, gdzie trzeba się jednak pouczyć, a nie tylko coś na luzie poczytać, budzi strach. I to prawda, że przedmioty na studiach nijak się mają do tego, co było w liceum.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 18:10   #5
Cassie999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45
Dot.: Psychologia

W takim razie uspokoiłam się, dzięki za informacje
Cassie999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 18:38   #6
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Psychologia

Na większości uczelni nie uświadczysz biologii ani matematyki na psychologii. Statystyka jest tylko statystyka opisową z nauczeniem się kilku wzorków, a nie statystyka matematyczną. Z biologii podobnie, niby jest wykład z biologicznych mechanizmów zachowania, ale są tam same podstawy. Wiedza z zakresu biologii z liceum nie jest praktycznie do niczego potrzebna.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 15:10   #7
Cassie999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45
Dot.: Psychologia

Skoro już założyłam nowy wątek, to może zadam jeszcze jedno pytanie i ktoś zorientowany odpowie na nie.

Jak to jest, skoro dostałam się na UMCS na psychologię, ale jeszcze na sto procent nie wiem czy chce tam iść, bo czekam na wyniki z UR to i tak mam zawozić swoje papiery i wysyłać zdjęcie przez internet, zamawiać indeks itd.?
Cassie999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 15:55   #8
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Psychologia

Jak nie dowieziesz dokumentów w podanym terminie, to automatycznie rezygnujesz z kierunku. Z indeksem poczytaj regulamin, ale zazwyczaj jeśli potrzebne Ci parę dni, to możesz grać na zwłokę.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 16:55   #9
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Psychologia

Cytat:
Napisane przez Cassie999 Pokaż wiadomość
Skoro już założyłam nowy wątek, to może zadam jeszcze jedno pytanie i ktoś zorientowany odpowie na nie.

Jak to jest, skoro dostałam się na UMCS na psychologię, ale jeszcze na sto procent nie wiem czy chce tam iść, bo czekam na wyniki z UR to i tak mam zawozić swoje papiery i wysyłać zdjęcie przez internet, zamawiać indeks itd.?
Zawozisz wszystkie dokumenty razem ze zdjęciami i podaniem o indeks, bez żadnego grania na zwłokę. Potem po prostu idziesz, mówisz że rezygnujesz, zabierasz dokumenty i je przenosisz na UR.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 17:18   #10
Cassie999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45
Dot.: Psychologia

Bardzo dziękuję, w takim razie już wszystko wiem .
Cassie999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-13 18:18:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.