Garbię się :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-03, 12:03   #1
niquis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 33

Garbię się :(


Witam.
Mam cholerny problem, gdyż często się garbię przez siedzenie przed komputerem. Nie jest to take typowe garbienie się czyli plecy zaokrąglone, ale w odcinku szyjnym kręgosłupa. Zaraz pod karkiem. Siostra mówiła mi że jest to właśnie od siedzenia przed komputerem, bo ktoś u niej w pracy mówił. W lustrze np. nieciekawie to wygląda... macie jakieś porady? Nie wiem, czy samo prostowanie się coś da, bo jak się wyprostuję, to i tak jestem zgarbiona właśnie w tym miejscu.
Proszę o pomoc.
niquis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 16:04   #2
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Garbię się :(

podczas siedzenia przy kompie powinnaś robić przerwę na rozruszanie się, co 15 -30 minut bo jestes zesztywniała.
POwinnaś siedzień na specjalnym krześle, dobrze wprofilowanym, wysokim, z podłokietnikami.
Jeśli masz taką możliwość to podwyższ ekran/laptopa postaw na czymś wysokim aby było na wysokości Twojej głowy.

Zażywaj masaż odcinka szyjnego - mięśnie się rozluźnią, wykonuj też ćwiczenia na ten obszar, to je wzmocni

Śpij na płaskim.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 20:39   #3
szalony_muzyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 16
Dot.: Garbię się :(

ja powiem tak... jeśli chodzi o siedzenie: podsuwasz oba pośladki jak najbliżej oparcia, nie wciągasz brzucha- mm luźno, robisz wdech i luźno opuszczasz ramiona, ręce luźno, jeśli chodzi o odc szyjny to staraj się głowę cofać do tyłu i wszelkie ruchy przód-tył ciałem wykonuj w biodrach. Wiem że brzmi okropnie niewygodnie i plecy mogą boleć, ale po jakiś 2 tygodniach "pilnowania się" powinno być lepiej... krzesło: jak siedzisz to najlepiej żeby kolana były troszeczkę niżej niż biodra...
staraj się wyćwiczyć kontrolę tego wysuwania, przez cofanie głowy w tył... prawidłowe ustawienie głowy to położenie przewodu słuchowego na jednej linii z barkami...
nie wiem w jakim jesteś wieku, ale w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych jest prowadzone coś takiego jak "szkoła pleców". jest to kompleksowy program nauki przyjmowania prawidłowych pozycji, ergonomicznego wykonywania czynności dnia codziennego czy w pracy, ćwiczenia wzmacniające mm posturalne, ogólnie ukierunkowanie na zmniejszenie dolegliwości odc lędźwiowego oraz zapobieganie takowym...
jeśli to garbienie jest już spore, może warto się poradzić jakiegoś fizjoterapeuty, bo w przyszłości możesz mieć zburzenia równowagi, albo bóle głowy...
szalony_muzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 11:55   #4
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Garbię się :(

praca przy komputerze jest bardzo obciążająca dla całego kręgosłupa
nie ma tak, że masz tylko problem z kręgosłupem szyjnym to tylko tak się tobie wydaje
polecam dawkę ruchu zarówno w czasie pracy co godzinę 5 minut rozćwiczenia całego ciała plus altywne ćwiczenia np pilates, który działa cuda jeśli chodzi o rozmaite bóle, wady postawy
im wcześniej się zacznie z tym walczyć tym lepiej
wiem co mówie
prowadzę zajęcia i od pierwszej minuty widzę kobitki, które całymi dniami ślęczą przed kompem-- niezgrabne ruchy ciężkie, zero elastyczności

ps dolegliwości z szyji, które mogą cię potem dręczyć to od bólów szyji, zawroty głowy po depresje, nerwowość itp
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness

Edytowane przez izmonek
Czas edycji: 2010-04-04 o 11:56
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 13:38   #5
swawel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: Garbię się :(

Od kiedy biegam, garbie się mniej. To nawyk, by trzymać proste plecy, by pozycja była bardziej stabilna.
swawel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 15:00   #6
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Garbię się :(

zapisz sie na jakies zajecia taneczne wiem ze taniec brzucha bardzo pomaga na postawe kregoslupa
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 17:27   #7
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: Garbię się :(

moze jakies cwiczenia na wzmocnienie miesni szyji? krążenie glowa w roznych kierunkach, lezenie na płaskim najlepeij podlodze , masz poprostu zbyt slabe miesnie karku zeby mogly podtrzymac glowe. ruszaj sie ! :P
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 16:47   #8
niquis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 33
Dot.: Garbię się :(

jeśli chodzi o aktywnosc fizyczna to duzo jezdze na rowerze. nie wiem czy to pomaga, pozycja na rowerze jest raczej niska i glowe trzeba unosic do gory.
niquis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 08:15   #9
urwanyguzik
Rozeznanie
 
Avatar urwanyguzik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 568
Dot.: Garbię się :(

A czy może macie jakieś konkretne ćwiczenia na garb w odcinku szyjnym znalezione w internecie tak żeby było można zobaczyć na rysunku czy najlepiej filmie?
Może ktoś mógłby się podzielić jakimiś efektami pracy poprzez ćwiczenia?

Edytowane przez urwanyguzik
Czas edycji: 2013-05-26 o 08:17
urwanyguzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 16:09   #10
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Odp: Dot.: Garbię się :(

Cytat:
Napisane przez niquis Pokaż wiadomość
Witam.
Mam cholerny problem, gdyż często się garbię przez siedzenie przed komputerem. Nie jest to take typowe garbienie się czyli plecy zaokrąglone, ale w odcinku szyjnym kręgosłupa. Zaraz pod karkiem. Siostra mówiła mi że jest to właśnie od siedzenia przed komputerem, bo ktoś u niej w pracy mówił. W lustrze np. nieciekawie to wygląda... macie jakieś porady? Nie wiem, czy samo prostowanie się coś da, bo jak się wyprostuję, to i tak jestem zgarbiona właśnie w tym miejscu.
Proszę o pomoc.
Zrób sobie pajączka z szalika. Tzn ktoś musi Ci pomóc i jak dobrze ściśnie to nie będziesz nawet mogła się garbić. To oczywiście poza ćwiczeniami, szczególnie na mięsień prostujacy grzbietu i ściągający łopatki, polecam poszukać ćwiczeń w google. Plus rozciąganie mięśni piersiowych.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 15:02   #11
Zajaczkowapani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 11
Dot.: Odp: Dot.: Garbię się :(

Nie wiem czy pamiętacie Pajączka to było takie urządzenie, które jak się człowiek garbił wydawało taki specyficzny pisk ;/ dodatkowo było całkiem sporych rozmiarów. Trzeba było trochę poczekać na lepszą nowocześniejszą wersję tego urządzenia, ale jest i wygląda całkiem nieźle - dobry news ogólnie
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-07-16 o 09:53 Powód: link
Zajaczkowapani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 16:02:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.