Nuty z nagła znienawidzone - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-30, 18:48   #1
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284

Nuty z nagła znienawidzone


Jeśli był już taki wątek to przepraszam -wyszukiwarka nie chce się do niego przyznać.

Uwielbiałam zapach czekolady. Zimnymi porami roku z ukontentowaniem otulałam się Serendipitous i Musc Maori oraz innymi dosłownymi czekoladami. Teraz zapach czekolady wywołuje u mnie mdłości- moja skóra czyni go groteskowym, zatęchłym, tłustym i obrzydliwym.
Nie wiem co się stało- chemia skóry gwałtownie acz wybiórczo zmienić się musiała, inne zapachy odbieram podobnie jak niegdyś. Nie jestem w ciąży, antykoncepcję hormonalną jak stosowałam tak stosuję, nie mam też, z tego co mi wiadomo, świeżo nabytych dziur w węchomózgowiu.
Rozumiem ewolucję upodobań- ale to nie ewolucja a rewolucja, od entuzjazmu do gwałtownego wstrętu.
Zdarzało Wam się poczuć tak zdecydowaną antypatię do niegdyś ulubionych nut, rodzin zapachowych a może gotowych kompozycji?
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:03   #2
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

nie zdziwię się, jeśli za jakiś czas znów pokochasz czekoladę miłością namiętną

ja do poszczególnych nut nie zarejstrowałam podobnych przejść, ale z zapachem tak - AoD konkretnie, to była wielka miłość od pierwszego niucha, potem nienawiść i żywa abominacja, a teraz znów kwitniemy sobie razem
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:04   #3
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Kochana nie wiem czy mogę u Ciebie tutaj wspomnieć, bo ja raczej nie o nutach tylko ogólnie o zapachach.. mianowicie moje kochane i wielbione latami Pur Blanca (bo kiedyś tylko na to było mnie stać) oraz D&G Light Blue..
Dziś na samą myśl mnie odrzuca..
Pur Blanca to zapach, że tak powiem, mojego związku.. chciałam tak wrócić sentymentalnie podczas rocznicy związku do zapachu i zamiast zaciągać się i wspominać, powstrzymywałam wymioty, o bólu głowy nie wspominając.. pomyślałam, że to może kwestia mojego przejścia na "wyższy stopień" tzn. perfumy z wyższych sfer typu Dior, Chanel etc.
A D&G nie mam pojęcia dlaczego zupełnie..

I nie jest to kwestia złych wspomnień ani nic.. zaczęły mi śmierdzieć, mdlić mnie i odrzucać.. na sobie oraz innych osobach również..
Nie wiem dlaczego
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:59   #4
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Rybo, to, co piszesz, dowodzi być może tylko tego, ze wcześniej nie dostrzegałaś, co zapach mający imitować czekoladowość ze sobą niesie.
Bo rozumiem, ze od klasycznej czekolady- zapachu- Cię nie odrzuca?

No cóż, u mnie tak jest na okrągło- zakochuję się we własnym chciejstwie, w "idei" zapachu, z czasem się przekonując, że np zapach jest piękny, ale tylko przez pół godziny, potem- syf!

Tak było z... zaraz, zaraz, mam 8 zapachów, sprzedałam ponad 160

Ostatnio rozczarowało mnie Chloe edp i edt, Lempicka, Agent Provocateur, Nocturnes

Ale są 2 strony medalu- czyli zapachy, które nie wiedzieć czemu mnie nie brały teraz wydają mi się szlachetne- właśnie dzięki temu, ze nic z nich nie wychodzi (czego bym nie chciała)
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 20:42   #5
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

ambra... uwielbialam
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 21:30   #6
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Cytat:
Napisane przez Ewa_Ch Pokaż wiadomość
ambra... uwielbialam
Czyli widzę 2 przypadki- jeden, kiedy, po przyjrzeniu, wywęszyłam coś, co mi przeszkadza i zapach idzie w odstawkę.
Drugi przypadek- jak pisze Ewa- dana nuta jest "w porządku" tylko że już nie mogę jej znieść.

No cóż, drugi przypadek u mnie nie ma miejsca- to, co lubiłam zawsze, nadal lubię- tylko szukam coraz doskonalszej kompozycji. I mnóstwo odpada, niestety (?)
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 21:32   #7
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Ostatnio moja skóra zaczęła wyczyniać coś dziwnego z każdym zapachem w którym jest nuta migdałów. Długo trwało zanim odkryłam, że to właśnie o ten składnik chodzi, ale w końcu go wytropiłam. Każdy zapach w którym są migdały zmienia się na mnie po jakimś czasie w aromat lawendy, którego na sobie bardzo nie lubię.
Najpierw stało się tak ze Smokiem, ale przypisywałam to nieobliczalnej naturze Smoka. Później testowałam dla przypomnienia Burberry Brit oraz Tous Touch i wystąpiły te same objawy. Myślałam, że może zapomniałam jak one pachniały kiedyś na mnie, ale po przetestowaniu Innocenta, w którym lawendy nigdy nie czułam, stwierdziłam, że coś jest nie tak i zaczęłam przeszukiwać nuty. Jedynym wspólnym składnikiem okazały się migdały. W akcie desperacji przetestowałam - uwaga! prosi się o nie picie, albowiem autorka nie odpowiada za ewentualne szkody - olejek migdałowy do ciasta. Po kilku godzinach zaczął pachnieć na mnie lawendą.
Prawdopodobnie jest to spowodowane zmianą mojej diety, ale dlaczego akurat migdał zmienia się w lawendę - tego już nie jestem w stanie pojąć.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 23:04   #8
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Karkki- może wypróbuj, co się dzieje z lawendą
Proponuję lajtowo J'Ose Eisenberga
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 07:49   #9
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Jak tak dramatycznie miałam raz jeden.

Po latach (i to wielu) miłości do Gabrieli Sabatini, ktoś mi ją przyrównał do Aliena, którego szczerze nie trawiłam (to się nie zmieniło) i znieść na sobie nie mogłam, przez drażniące, zimne, metaliczne nuty. Najpierw się zapierałam, ale dzień, dwa, trzy... i bum - jakby mi ktoś w nos przywalił, zaczęłam łapać te nuty spójne z Alienem w mojej ukochanej Gabryśce.
Odczekałam miesiąc, wróciłam i znowu. Po trzech miesiącach to samo.

Gabrysia poszła do mojej mamy, a ja do dziś żałuję, że te nuty paskudne w niej znalazłam.
Wcześniej była ciepła, przytulna, śliwkowa. A teraz dupa w szafie. Chłód, smród i metal.

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość

Tak było z... zaraz, zaraz, mam 8 zapachów, sprzedałam ponad 160
Cudne

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Karkki- może wypróbuj, co się dzieje z lawendą
Proponuję lajtowo J'Ose Eisenberga
A co z nim?
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2011-12-01 o 07:48
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 09:58   #10
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Jak tak dramatycznie miałam raz jeden.

Po latach (i to wielu) miłości do Gabrieli Sabatini, ktoś mi ją przyrównał do Aliena, którego szczerze nie trawiłam (to się nie zmieniło) i znieść na sobie nie mogłam, przez drażniące, zimne, metaliczne nuty. Najpierw się zapierałam, ale dzień, dwa, trzy... i bum - jakby mi ktoś w nos przywalił, zaczęłam łapać te nuty spójne z Alienem w mojej ukochanej Gabryśce.
Odczekałam miesiąc, wróciłam i znowu. Po trzech miesiącach to samo.

Gabrysia poszła do mojej mamy, a ja do dziś żałuję, że te nuty paskudne w niej znalazłam.
Wcześniej była ciepła, przytulna, śliwkowa. A teraz dupa w szafie. Chłód, smród i metal.
Mi alien likierowy spaskudził wszystkie prawie jaśminy: Code, Cinema i ogolnie wszystko co jaśminowe.

Teraz probuje oswajac na nowo, ale nie jest lekko.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 13:33   #11
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Karkki- może wypróbuj, co się dzieje z lawendą
Proponuję lajtowo J'Ose Eisenberga
Z lawendą nadal bez zmian czyli pachnie lawendą.
Próbowałam. Nadal lawenda + zmokłe pety.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 17:23   #12
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Kiedyś spodobał mi się Pure Poison na obcej kobiecie. Kupiłam... używałam... oddałam - po kilku latach nie mogłam go znieść.
Jakiś czas temu zachwycałam się Code, Classique JPG, Gaultier 2 - teraz nie znoszę tych zapachów.

Może nie tak nagle, ale znienawidziłam
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 13:23   #13
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Cynamon i czekolada - kiedyś "och i ach", teraz --->
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 09:38   #14
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nuty z nagła znienawidzone

Może nie znienawidzone, ale w jakis sposób odpychające. Sa to pieprz w towarzystwie wyczuwalnych jagód jałowca, pimento, wina lub czego soczystego papryczkowego.
Niechecią do tych nut zapałałam w czasie bardzo solidnej grypy, kiedy to mimo olbrzymiej nadwrażliwości zapachowej rzucałam sie na licznie przychodzace próbki i odlewki. tym sposobem nie jestem w stanie znieść wielu zapachów, które kiedyś mi sie podobały i nadal uwazam za urodziwe, jak Padparadscha, Jaisalmer, Le Boise, czy nawet Baudelaire Byredo gdzie te jagody wcale nie sa mdlące i czerwone, ale drazni mnie ich soczystośc i swierzość. Na Harisse nawet nie jestem w stanie spojrzeć, na myśl o tych soczystych papryczkach przewraca mi sie w żołądku
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.