Apteki w Anglii - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-20, 21:35   #31
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Apteki w Anglii

a czy w tych aptekach idzie dostac kosemtyki vichy?? czy ktos moze mi w przyblizeniu powiedziec ile one kosztuja

bo moja znajoma do anglii jedzie i jakby co to trza ja wykorzystac
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 07:52   #32
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Apteki w Anglii

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
a czy w tych aptekach idzie dostac kosemtyki vichy?? czy ktos moze mi w przyblizeniu powiedziec ile one kosztuja

bo moja znajoma do anglii jedzie i jakby co to trza ja wykorzystac
Wystepuja, ale nie sa tak popularne jak w Polsce, dlatego trzeba sie troche naszukac. Akurat mam taka apteke kolo domu i musze cie zmartwic bo ceny w przeliczeniu sa identyczne jak w Polsce.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 21:20   #33
Oliva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 324
GG do Oliva
Talking Dot.: Apteki w Anglii

Dziewczyny temat zamarł? Nie dajmy mu umrzeć
Piszcie co tam u Was.
Ja od października zaczynam brać się za angielski i przgotowania do wyjazdu. A zamierzam wyjechac a rok. Tak a'propos ponawiam pytanie: szukam kursu angielskiego specjalnie dla farmaceutów w Szczecinie.
Wreszcie od połowy sierpnia przestaję pracować na 1,5 etatu, jadę do Turcji wypocząć i zabieram się za naukę

Piszcie bo ja lubię czytać ten topic.
Oliva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 22:22   #34
WildWind
Przyczajenie
 
Avatar WildWind
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 23
Dot.: Apteki w Anglii

Witajcie,
właśnie kończę farmację - przede mną jeszcze tylko 6-ciomiesięczny staż. Zastanawiamy się wspólnie z mężem nad wyjazdem na Wyspy.

tak pisalam w sierpniu rok temu ))

no a na dzien dzisiejszy - dopielam juz wszystko na ostatni guzik
wyjezdzamy za 2 tygodnie, bede pracowala w Boots'ie

boje sie troche, ale wiadomo, ze poczatki sa zawsze trudne, kazdego dnia bedzie mam nadzieje coraz bardziej i bardziej z gorki

jezeli chodzi o kursy specjalistyczne dla farmaceutow, to ja korzystalam z oferty CALC, oni prowadza stacjonarne kursy w Krakowie, ale jak ktos jest spoza, to moze wykupic sobie kurs przez skype, moim zdaniem tak jest jeszcze lepiej, bo lekcje sa indywidualne, kazda trwa 1h, przysylaja zawsze materialy mailem i sa tez prace domowe polegajace na sluchaniu textu i odpowiadaniu na pytania lub pisaniu wypracowan, co jest wlasnie czescia testu jezykowego w Boots'ie na interview

ciesze sie, ze watek zostal reaktywowany, bo mimo, ze sama go zalozylam, to totalnie juz o nim zdazylam zaopmniec
WildWind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 21:10   #35
Oliva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 324
GG do Oliva
Talking Dot.: Apteki w Anglii

WildWind grtuluje!! Na ile zamierzasz wyjechać? Nawet nie wiesz jak się cieszę, czuję że będę miała dobrego informatora Pisz koniecznie co tam u Ciebie od czasu do czasu.
Zainteresowałaś mnie tym kursem przez skype... Możesz podać mi maila do tej szkoły? Napiszę do nich i zapytam co i jak.aaaa ok już znalazłam w necie. Jestes kochana. Bo do tej pory szukałam i niczego nie znalazłam w mojej wiosce szczecin :P

Pozdrawiam
Oliva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 12:06   #36
Life
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: Apteki w Anglii

czesc studiuje farmacje,teraz na 3 roku.bylam teraz przez 2 miesiace w anglii podobnie jak w zeszlym roku, pracowalam tam w sklepie z kanapkami i niexle zarobilam.slyszalam ze farmaceutom tez niezle sie wiedzie.pisze bo mam taki problem osobisty.moj chlopak mieszka w anglii jestesmy razem od pol roku i musze przyznac ze bardzo sie zaangazowalam..ale on nie jest polakiem wiec wspolne planowanie przyszlosci w polsce razcej odpada.mam brata ale on tez mieszka w anglii i rodzice bardzo chcieliby zeby tam zostal i ulozyl sobie zycie bo w polsce praca mechanika nie jest w ogole oplacalna.ale jednoczesnie wymagaja ode mnie ze ja zostane tutaj i bede sie nimi opiekowac na zawsze, dlatego dla mnie wybudowali duzy dom. nie chce ich zawiesc..oni nie wiedza o moim chlopaku jeszcze...ale chcialabym zamieszkac w anglii i tam pracowac w aptece..moj angielski jest na poziome dogadania sie..nie wiem jak tam slownictwo apteczne..moze sa jakies kursy w anglii..prosze o pomoc i porade..na serio nie wiem co mam zrobic..troszke boje sie ze nie dam rady z jezykiem bo apteka to nie to samo co zwykly sklep.do tej pory nie mialam problemow z dogadaniem sie i praca ale apteka to inny problem.prosze o porade...nawet na mojego maila jesli cos wiecie na temat pracy w aptece tam i co powinnam zrobic.
moj mail to house3@interia.pl
Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 22:15   #37
Judith19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Apteki w Anglii

Witam!
Czy jest obecnie na forum jakiś technik farmacji pracujący w Anglii? Mam 4-letnie doświadczenie w zdobyte w Polsce, od 9 miesięcy pracuję w angielskiej aptece i z racji swoich umiejętności robię wszystko....za stawkę niewiele wyższą od minimalnej. Po wielu miesiącach przypominania szefowi o legalizacji mojego wykształcenia względem angielskiego prawa ( co przypuszczam podniosłoby moje zarobki), dowiedziałam się że mogę podjąć doszkalający kurs na NVQ3, który trwa..2 lata! Ratunku!

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

witaj, jesteś może na forum? mam pytanie odnośnie pracy technika farmacji w UK
Judith19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 00:57   #38
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Apteki w Anglii

czesc dziewczyny chcialabym napisac wam troche o sobie jestem technikiem farmacji tylko ze nie dokonczylam stazu w polsce zrobilam 1.5 roku zostalo mi jeszcze pol roku obecnie pracuje w angli w fabryce czy sa dla mnie jakies szanse na prace w aptece w angli???
1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 13:19   #39
Judith19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Apteki w Anglii

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny chcialabym napisac wam troche o sobie jestem technikiem farmacji tylko ze nie dokonczylam stazu w polsce zrobilam 1.5 roku zostalo mi jeszcze pol roku obecnie pracuje w angli w fabryce czy sa dla mnie jakies szanse na prace w aptece w angli???

Czesc. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze rozwiazania sa dwa:
1) mozesz sprobowac zarejestrowac sie w Royal Pharmaceutical Society of Great Britain ( kosztowac Cie to bedzie ok 300 funtow). Moga Cie wowczas zatrudnic w aptece jako tzw student pharmacy technician na czas przyuczenia i przystosowania do angielskich wymogow.
2) mozesz szukac pracy w aptece, ale w moim przypadku mimo kwalifikacjii doswiadczenia nie pracowalam tu jako technik tylko asysyent. Jesli dobrze trafisz, to szef zapewni Ci kursy doszkalajace dzieki ktorym bedziesz miala angielskie kwalifikacje- kolejno: pharmacy assistant, dispensing assistant czyli NVQ2, pharmacy technician czyli NVQ3 a po paru latach doswiadczenia mozesz sie uczyc na ACT czyli accuracy checking technician.
Poszukaj na stronach bootsa, superdrug lub lloydspharmacy.
Zycze powodzenia, pozdrawiam.
Judith19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 13:52   #40
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Apteki w Anglii

dziekuje bardzo za odpowiedz a jak to jest z jezykiem musze dobrze znac angielski?

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

mam jeszcze jedno pytanie jakie dokumenty beda mi potrzebne bo ja mam jedynie dyplom ukonczenia szkoly lecz nie mam jeszcze prawa wykonywania zawodu dostane je dopiero jak skoncze staz do konca
1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 12:09   #41
Judith19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Apteki w Anglii

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo za odpowiedz a jak to jest z jezykiem musze dobrze znac angielski?

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

mam jeszcze jedno pytanie jakie dokumenty beda mi potrzebne bo ja mam jedynie dyplom ukonczenia szkoly lecz nie mam jeszcze prawa wykonywania zawodu dostane je dopiero jak skoncze staz do konca

Witam.
Niestety znajomość języka jest nieodzowna. Obsługujesz pacjentów i udzielasz im porad, więc musisz rozumieć z jaką dolegliwością przyszli i umieć wysłowić się kiedy potrzebują dodatkowych zaleceń. Mówię tu chociażby o obsłudze klienta w części sklepowej apteki.
Żeby się zarejestrować, musisz wejść na stronę RPSGB lub zadzwonić do nich i poprosić o przesłanie dokumentów do wypełnienia. Będziesz też potrzebować przetłumaczonego dyplomu, zaświadczenie od osoby z Polski która z Tobą pracowała o dobrym sprawowaniu albo zaświadczenie o niekaralności, ale to ostatnie kosztuje kilkadziesiąt złotych. Dokumenty, które Ci przyślą musisz bardzo dokładnie wypełnić i szczegółowo opisać Twoje obowiązki w aptece w Polsce. Musisz też zrobić zdjęcia i poprosić farmaceutę o pisowne potwierdzenie autentyczności zarówno zdjęć jak i jakichkolwiek kopii świadectw. Dobrze jest im wysłać kartkę ze znaczkiem, wtedy odpiszą na jakim etapie jest rejestracja.
Całość może potrwać ok 2 miesiące oczywiście pod warunkiem że dostaną od Ciebie wszystkie wymagane dokumenty, ale wszystko jest dokładnie opisane w tych papierach, które Ci przyślą do wypełnienia. Powodzenia.
Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo za odpowiedz a jak to jest z jezykiem musze dobrze znac angielski?

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

mam jeszcze jedno pytanie jakie dokumenty beda mi potrzebne bo ja mam jedynie dyplom ukonczenia szkoly lecz nie mam jeszcze prawa wykonywania zawodu dostane je dopiero jak skoncze staz do konca

Witam.
Niestety znajomość języka jest nieodzowna. Obsługujesz pacjentów i udzielasz im porad, więc musisz rozumieć z jaką dolegliwością przyszli i umieć wysłowić się kiedy potrzebują dodatkowych zaleceń. Mówię tu chociażby o obsłudze klienta w części sklepowej apteki.
Żeby się zarejestrować, musisz wejść na stronę RPSGB lub zadzwonić do nich i poprosić o przesłanie dokumentów do wypełnienia. Będziesz też potrzebować przetłumaczonego dyplomu, aktu urodzenia,zaświadczenia od osoby z Polski która z Tobą pracowała o dobrym sprawowaniu albo zaświadczenie o niekaralności, ale to ostatnie kosztuje kilkadziesiąt złotych. Dokumenty, które Ci przyślą musisz bardzo dokładnie wypełnić i szczegółowo opisać Twoje obowiązki w aptece w Polsce. Musisz też zrobić zdjęcia i poprosić farmaceutę o pisowne potwierdzenie autentyczności zarówno zdjęć jak i jakichkolwiek kopii świadectw. Dobrze jest im wysłać kartkę ze znaczkiem, wtedy odpiszą na jakim etapie jest rejestracja.
Całość może potrwać ok 2 miesiące oczywiście pod warunkiem że dostaną od Ciebie wszystkie wymagane dokumenty, ale wszystko jest dokładnie opisane w tych papierach, które Ci przyślą do wypełnienia. Powodzenia.
Pozdrawiam.
Judith19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-14, 13:02   #42
Robert90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Apteki w Anglii

Witam.
Mam 20 lat, obecnie będę na trzecim z czterech semestrów na kierunku technik farmacji.
Zastanawiam się nad wyjazdem za granicę za parę lat. (skończyć technika, ukończyć staż - prawdopodobnie dwuletni oraz podszkolić angielski w międzyczasie)
Chciałem się dowiedzieć jakie jest wynagrodzenie technika farmacji w Anglii. Najlepiej gdybym otrzymał kilka odpowiedzi :P
Proszę popytajcie może ludzi w aptekach, znajomych, ew. w gazetach

Pewnie jeszcze będę miał wiele pytań ale na to przyjdzie czas. Chyba, że ktoś jest w temacie obeznany, w takim wypadku prosiłbym o stały kontakt. (Chodzi mi tu o motorykę całą aptek, o te wszystkie wymagania jakie musiałbym spełnić)
Robert90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 17:59   #43
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Apteki w Anglii

Ktoś tu pisał o pracy farmaceuty w aptece szpitalnej... Zainteresowało mnie to. Czy ktoś z Was może coś więcej na ten temat napisać? Jestem farmaceutką, parę lat po studiach, do tej pory pracowałam w aptece, ale ostatnio intensywnie myślę nad zmianą mojej ścieżki zawodowej. I tak właśnie zainteresowała mnie ta apteka szpitalna w UK...
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 10:37   #44
alishia_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Apteki w Anglii

hej , podbijam temat
niedlugo koncze staż w Polsce , jestem mgr farmacji chciałabym jak najszybciej wyjechać do Londonu , może ktoś też się przymierza ? w grupie raźniej
alishia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 22:51   #45
aniuta676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Apteki w Anglii

Alishia.Jestem farmaceutą i też przymierzam sie do wyjazduMoje gg 7940512,pisz może się podzielimy info
aniuta676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 22:39   #46
bekble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Apteki w Anglii

witam,

odgrzewam temat,

czy bywa tu ktoś z UK związany z pracą w aptece?

pracuję w aptece 3 rok

poważnie zastanawiam się☠nad wyjazdem ale wszystkie info dotyczące warunków pracy w UK są sprzed 5-6 lat, bardzo chciałbym się popytać o ogólniki i porównać☠je z pracą w PL.

bardzo proszę o info, czy ktoś z autorów postów z 2006 bywa tu jeszcze?
a może jakieś są nowe osoby, które mógłbym popytać?

pozdrawiam
janek
bekble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:21   #47
milalee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Apteki w Anglii

Tak ogólnie to szał na polskich farmaceutów się skończył. Teraz na własny koszt rejestrujesz się w gphc, zdajesz egzamin językowy (w Bootsie wymagany ubelt), a wtedy MOŻE cię wezmą... a jak nie to tysiąc złotych utopione w błoto.
Widziałam jeszcze ogloszenia do irlandii. płacą 25euro/h... W mojej miejscowości nie ma szans nawet na 25 zł
milalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 22:24   #48
alexis991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Apteki w Anglii

A ja mam pytanie odnośnie stażu dla techników farmacji w UK. Nie orientujecie się czy jest możliwość wyjechania zaraz po otrzymaniu dyplomu i znalezienia stażu tam? Czy raczej nie ma po co się w takim układzie wybierać, tylko ukończyć staż tutaj i próbować szukać pracy tam dopiero po stażu? Chciałabym wyjechać do Anglii na stałe, dlatego nie wiem czy jest sens zaczynać staż tutaj, skoro w Anglii apteki wyglądają zupełnie inaczej i musiałabym się uczyć wszystkiego od nowa. Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź, pozdrawiam.
alexis991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:44   #49
Myosottis
Zadomowienie
 
Avatar Myosottis
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 992
Dot.: Apteki w Anglii

odświeżam wątek - jest tu jakaś farmaceutka pracująca w UK?
Myosottis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 23:49   #50
ekoper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3
Dot.: Apteki w Anglii

no hej, ja jestem. Teraz to jest akurat najgorszy okres na wyjazdy, bardzo brakuje ofert pracy:/
ekoper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 08:35   #51
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Apteki w Anglii

Niestety obecnie rynek pracy jest dość przepełniony farmaceutami, w sumie czemu miałby nie byc dobre warunki płacowe, sensowna praca i zakres obowiązków, lek oryginalny i generyk zamiast pierydlarda nazw handlowych, logiczne zasady sprzedazy leków.

Znajomość języka musi byc perfekcyjna.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 20:00   #52
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Apteki w Anglii

A ja podbijam pytanie alexis991. Czy jest możliwość podjęcia pracy jako technik farmacji stażysta w UK? Mając tylko dyplom i żadnego doświadczenia? Oczywiście znajomość angielskiego w bardzo dobrym stopniu.
I czy ewentualnie w UK w aptekach też są pomoce apteczne? Jak wygląda sytuacja dot. pracy np. w firmach farmaceutycznych?

Z góry dziękuje za odpowiedzi
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 18:19   #53
MagduSkaaa
Przyczajenie
 
Avatar MagduSkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 14
Dot.: Apteki w Anglii

CZES DZIEWCZYNY
potrzebuje pomocy, jestem na 4tym roku studiow (farmacja) i moim marzeniem jest wyjazd za granice do pracy, oczywiście w wyuczonym zawodzie. Załóżmy ze obronie mgr bede miala dyplom. I co dalej? jakie papiery są mi jeszcze potrzebne? Czy potrzebuje jakis certyfikat z angielskiego? Albo moze tak jak w przypadku medycyne tzw nostryfikacje dyplomu? Jak to jest??? Prosze o pomoc
MagduSkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:50   #54
Miss L
Raczkowanie
 
Avatar Miss L
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 115
Dot.: Apteki w Anglii

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Tutaj apteki to jajczesciej takie tandemy - drogerie z czescia apteczna np. Boots czy Superdrug, ale sa tez mniejsze niezalezne apteki, sa otwarte zazwyczaj od 9 do 5-7 w zaleznosci od dnia. Leki ogolnie dostepne bez recepty leza w niedalekim sasiedztwie kosmetykow roznej masci, osobno za lada pracuja farmaceuci gdzie wydaja leki na recepte i wyrabiaja leki.
Dokładnie tak jak mówi Aaliyah. Dodam tylko, że farmaceuta oprócz wydawania leku na receptę zawsze w kilku słowach przypomina w jaki sposób go przyjmować oraz co zrobić jeśli wystąpią nieporządane skutki uboczne. Ogólnie obsługa jest bardzo miła, uśmiechnięta i zawsze pomocna.
__________________
Miss L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.