Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-04, 18:41   #1171
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez euphoriall Pokaż wiadomość
Z Tychów, ale do bielska jeżdżę do psychiatry.

Link z tym ośrodkiem napatoczył mi się przypadkowo, nie wiem jak tam jest.
a o Kato pisałas o Szopienicach ,tak?
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 08:34   #1172
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
a o Kato pisałas o Szopienicach ,tak?
O Ochojcu.


W Szopienicach leżałam jakieś 5 tyg. na całodobowym, potem jeździłam 3 miechy na dzienny.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 08:44   #1173
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez euphoriall Pokaż wiadomość
O Ochojcu.


W Szopienicach leżałam jakieś 5 tyg. na całodobowym, potem jeździłam 3 miechy na dzienny.
ale tam nie ma oddzialu ED,ani nawet psycho.
chyba ze o wewnętrznym piszesz.


a w Gliwicach w Dąbrówce byłas?
ew.jeszcze Sosnowiec,ale ja go osobiście nie polecam..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 09:44   #1174
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
ale tam nie ma oddzialu ED,ani nawet psycho.
chyba ze o wewnętrznym piszesz.


a w Gliwicach w Dąbrówce byłas?
ew.jeszcze Sosnowiec,ale ja go osobiście nie polecam..
Napisz coś więcej o Sosnowcu.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 11:52   #1175
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
ale tam nie ma oddzialu ED,ani nawet psycho.
chyba ze o wewnętrznym piszesz.


a w Gliwicach w Dąbrówce byłas?
ew.jeszcze Sosnowiec,ale ja go osobiście nie polecam..
Moją podstawową chorobą jest schizofrenia i to z jej powodu byłam w szpitalu. Bulimia jest takim "niechcianym bonusem".

To był mój jedyny pobyt w szpitalu te Szopienice.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 12:03   #1176
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

ej Euph, to jest na pewno schizofrenia?
nie border, ani chad?

rozumiem, ze jestes full przebadana, tomografia itd?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 12:25   #1177
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
ej Euph, to jest na pewno schizofrenia?
nie border, ani chad?

rozumiem, ze jestes full przebadana, tomografia itd?
Badało mnie kilku lekarzy i każdy potwierdzał diagnozę schizofrenii.

Rezonans będę miała w tym miesiącu robiony.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 14:21   #1178
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
Napisz coś więcej o Sosnowcu.
co chcesz wiedziec dokladnie?
bylam tam wprawdzie dawno temu ale kolezanka byla w grudniu i nie zmienilo sie nic,wiec pytaj o co chcesz
Cytat:
Napisane przez euphoriall Pokaż wiadomość
Moją podstawową chorobą jest schizofrenia i to z jej powodu byłam w szpitalu. Bulimia jest takim "niechcianym bonusem".

To był mój jedyny pobyt w szpitalu te Szopienice.
Cytat:
Napisane przez euphoriall Pokaż wiadomość
Badało mnie kilku lekarzy i każdy potwierdzał diagnozę schizofrenii.

Rezonans będę miała w tym miesiącu robiony.
jak chcesz namiary na dobry oddzial psycho(świetnie leczą schizo)to napisz mi pw
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:51   #1179
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
jak chcesz namiary na dobry oddzial psycho(świetnie leczą schizo)to napisz mi pw
Ja będę potrzebowała to się odezwę. Dzięki

Wczoraj byłam w szpitalu ale odesłali mnie do domu bo "nic takiego poważnego się nie dzieje, skoro krwi jest niewiele" i kazali wrócić do rodzinnego po skierowanie na gastroskopię.
Wyobrażacie sobie? 4 godziny siedziałam, żeby to usłyszeć a nawet brzucha nie dotknęli, w którym miejscu boli najbardziej. Zrobili jedynie morfologię, żeby się nazywało, że jestem przebadana.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 16:00   #1180
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez euphoriall Pokaż wiadomość
Ja będę potrzebowała to się odezwę. Dzięki

Wczoraj byłam w szpitalu ale odesłali mnie do domu bo "nic takiego poważnego się nie dzieje, skoro krwi jest niewiele" i kazali wrócić do rodzinnego po skierowanie na gastroskopię.
Wyobrażacie sobie? 4 godziny siedziałam, żeby to usłyszeć a nawet brzucha nie dotknęli, w którym miejscu boli najbardziej. Zrobili jedynie morfologię, żeby się nazywało, że jestem przebadana.
chyba Cie pobiłam-spedzilam dzis 6,5godz w 3 poradniach.

i mam doła jak cholera
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 22:10   #1181
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Mam wszystko w dupie. Absolutnie nic mnie nie cieszy, absolutnie nic mnie nie martwi. Owszem czuje jak normalny człowiek, mam rytmiczne odruchy nawet... gdzie to moje codzienne napięcie? Gdzie do cholery wola walki, chęć przetrwania i takie tam dyrdymały napędzające koło ponoszenia porażek, tym większych im większe staranie ich dotyczyło? Pierwszy raz od kiedy sięgam pamięcią nie poniosłam porażki, nie płakałam, że się na sobie zawiodłam. Nie mam do tego już siły, nie chce mi się po prostu, walczyć z żarciem, ze sobą. Ba nawet mi się nie chce uczyć, pisze sobie kolokwia ot tak, na zajęciach gwiżdże na wieszający się i niweczący rezultaty mojej pracy komputer, nie syczę, nie przeżywam.


Co za przepoczwarzenie.

żaden profan
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!

Edytowane przez Dekas
Czas edycji: 2012-05-09 o 22:23
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 14:09   #1182
Geranium
Raczkowanie
 
Avatar Geranium
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 293
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Po 7 latach postanowiłam SAMA że chcę się leczyć. Eureko... ! walka z anoreksją z którą czuje się bezpiecznie, z głodzeniem się świadomym, z innymi zaburzeniami odżywiania.
I choć się tak cholernie boję, zrobiłam już 1 krok na przód (psychiatra, psycholog).
I choć nikt dosłownie nikt tego nie rozumie co się dzieje ze mną, doszło do mnie, że jest tragicznie, a ja nad tym nie panuje już - od bardzo dawna... i muszę z tym coś zrobić, bo sama się obawiam dokąd by to mnie zaprowadziło tym razem.
__________________
"Bo, to się jawi, nie istnieje wcale. To, czego nie ma, jest zawsze obecne".

...

Edytowane przez Geranium
Czas edycji: 2012-05-11 o 14:10
Geranium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 19:28   #1183
Naka_Mika
Rozeznanie
 
Avatar Naka_Mika
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 814
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Geranium Pokaż wiadomość
Po 7 latach postanowiłam SAMA że chcę się leczyć. Eureko... ! walka z anoreksją z którą czuje się bezpiecznie, z głodzeniem się świadomym, z innymi zaburzeniami odżywiania.
I choć się tak cholernie boję, zrobiłam już 1 krok na przód (psychiatra, psycholog).
I choć nikt dosłownie nikt tego nie rozumie co się dzieje ze mną, doszło do mnie, że jest tragicznie, a ja nad tym nie panuje już - od bardzo dawna... i muszę z tym coś zrobić, bo sama się obawiam dokąd by to mnie zaprowadziło tym razem.
Nosz kurde, jakbym o sobie czytała...Nawet ten sam chorobowy staż...
Mój największy krok na przód to zaprzestanie wymiotów, na wizytę u psychologa czekam cierpliwie.
Kolejnym wielkim krokiem będzie u mnie zrealizowanie planu "normalizacji nawyków żywieniowych"
Jak się nie uda to szpital.
Przestaję się cackać i czekać na magiczne zbawienie.
Dziękuję za uwagę.
Do widzenia.
__________________
"Przyjdź, śmierci, lecz tak skrycie, żebym nie czuł twego nadejścia, ponieważ przyjemność umierania mogłaby mnie przywrócić jeszcze do życia."
-Salvador Dali

"Spieszmy się sądzić ludzi tak szybko odchodzą
Srebrem słów ich darzmy lub zamilczmy złotem"
-Martin Lechowicz
Naka_Mika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 07:32   #1184
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Powiem Wam, że gastroskopia jest okropna. No czułam rurę w żołądku, coś strasznego. Na szczęście w żołądku wszystko ok, tylko z krtani prawdopodobnie jest krwawienie.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 08:10   #1185
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Leczyła się któraś z was inhibitorami MAO?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 11:01   #1186
ilcia089
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 202
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

wlasnie zadzownili do mnei z dzeinnego ze odrzucili moja kandydature bo byla u nich MOJA TERAPETUKA i poweidziala ze nie spelniam wymogu bmi!!! zamiast mnie wspeirac ona poszla i poweidziala zeby mnie nei przyjeli w piatek z nia pogadam
idiotka
ilcia089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 10:04   #1187
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Czy tylko ja po napadzie czuję się jak kosz na śmieci?
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 10:29   #1188
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Znowu mnie bierze, na rozkminianie rzeczywistości. Wczoraj był dziwny dzień, otóż na ulicy zaczepił mnie bardzo wysoki mężczyzna urody Jean Reno (swoją drogą to mój ulubiony aktor i ten typ urody bardzo do mnie przemawia odkąd sięgam pamięcią), miał bardzo ładnego psa, niedużego wilczura szaro - czarnego. W ręce trzymał smycz i pół bochenka ciemnego chleba. Ten mężczyzna zapytał mnie czy wierze w Jezusa, odpowiedziałam, że wierzę w Boga, że mam wątpliwości co do Jezusa. Byłam zaskoczona, tak zaskoczona, że przestało mi się spieszyć. Usłyszałam od niego, że też kiedyś nie wierzył, zniechęcony kościołem katolickim, szukał dowodów na nieistnienie Jezusa...w tym czasie upadał coraz niżej, tonął w kłamstwie, złości, nienawiści. Stojąc na przystanku któregoś dnia, czuł, że osiągnął egzystencjalne dno, został sam, był nikim. Powiedział mi, że na tym przystanku spotkał Jezusa, któremu wyznał grzechy, od tamtej pory jego życie zmieniło się, stał się lepszym człowiekiem, człowiekiem oddanym Jezusowi, człowiekiem odkupionym przez Jezusa, świadomym, że umarł za jego grzechy. Powiedział mi, żebym to przemyślała i że ani Bóg, ani Jezus nigdy mnie nie opuszczą, że czekają tuż obok na mój ruch w ich stronę. Powiedział, żebym nie bała się wyznać grzechów, żebym się modliła bo to mnie uzdrowi.

Jakkolwiek ta opowieść brzmi, zadziwia mnie skąd ten mężczyzna wiedział, że potrzebuję pomocy, czy po mnie widać, że jestem wrakiem zniszczonym nienawiścią i oddanym realizowaniu chorych celów, które nie dają mi szczęścia, wysysają ze mnie całą energię? Nie czułam się przez niego zmuszana do wiary, nie czułam presji kościoła, dogmatów. Poczułam obecność czegoś niematerialnego obok, i wciąż wydaje mi się, że ktoś mnie obserwuje.

Zastanawia mnie co się musi stać, żeby do mnie dotarło jak bardzo zboczyłam z toru. Całe życie realizuje jakiś chory dietetyczny cel, w tej pogoni jestem strasznie samotna, brudna, momentami nie mam siły, spalam się, stresuję. Funduje sobie piekło na ziemi. Z drugiej strony realizuję też cele, których pragnę, studiuję, uczę się, rozwijam. I to daje mi siłę, tym się żywię. Co się stanie gdy stracę dietetyczny sens życia? Co zrobię z tymi godzinami zwykle poświęcanymi jedzeniu / niejedzeniu? Nie jest kwestią to, że nie mam co robić i nie mam pomysłu... obawiam się, że to może być mniej pociągające od 'jedzenia' dla mojej spaczonej psychiki...

Gdyby nie towarzystwo M to pewnie bym cały dzień przepłakała w łóżku. Jest mi ze sobą źle, najzwyklej w świecie czuję, że moje ciało nie ma siły trzymać w sobie tak roztrzęsionej duszy, bo samo się rozpada.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 16:20   #1189
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Właśnie pomyślałam o tym, jak bardzo zmienił się ten wątek na przestrzeni lat. Te, które są tu od bardzo dawna z pewnością pamiętają go kiedyś. Ja wspominam, że kiedyś większość osób miała problemy, wątek polegał raczej na wzajemnym nakręcaniu się aniżeli temu, do czego pierwotnie miał służyć. Kojarzycie to?
Pamiętam, że wiele osób tu rozpaczało, było mało mobilizujących kopów i generalnie sama nie wiem...ale mam wrażenie, że ten wątek bardzo potrafił utwierdzać w chorobie. Teraz tu i w wątku z jadłospisami na KZ (mam wrażenie, że on raczej teraz odpowiada temu, który był tu), mamy dużo więcej wsparcia konstruktywnego. Nie ma już takiego głaskania po główkach i użalania się jak kiedyś.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 16:40   #1190
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Właśnie pomyślałam o tym, jak bardzo zmienił się ten wątek na przestrzeni lat. Te, które są tu od bardzo dawna z pewnością pamiętają go kiedyś. Ja wspominam, że kiedyś większość osób miała problemy, wątek polegał raczej na wzajemnym nakręcaniu się aniżeli temu, do czego pierwotnie miał służyć. Kojarzycie to?
Pamiętam, że wiele osób tu rozpaczało, było mało mobilizujących kopów i generalnie sama nie wiem...ale mam wrażenie, że ten wątek bardzo potrafił utwierdzać w chorobie. Teraz tu i w wątku z jadłospisami na KZ (mam wrażenie, że on raczej teraz odpowiada temu, który był tu), mamy dużo więcej wsparcia konstruktywnego. Nie ma już takiego głaskania po główkach i użalania się jak kiedyś.
pamietam
dlatego zniknęłam na dośc długo..

Cieszę się,że są tu osoby którym sie udało i nie boją się o tym pisać-sama znam wiele osób którym się udalo ale też wtedy pozrywały kontakty...

Poza tym...starzeję się i widzę jak zmienia się moje myślenie...
użalanie się to jak kotwica trzymająca w chorobie...
Wolę się skupić na tym co się zmieniło na lepsze..


Iza wiosenna, Ervisha, Ilta, Gardem,Yoka, aniołku, Dekas, Teczowa Dolina, Bellamy, Kiciakasia, Delli, Airwers, Sherie, Gosinek, Jorelia

dziękuję że jesteście
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 19:10   #1191
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Tapetka - ściskam mocno!
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 19:16   #1192
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

i ja też ściskam!

fajnie gdybyś umiała sobie pomóc tak jak pomagasz innym
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 21:04   #1193
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

I ja również mocno ściskam
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 11:48   #1194
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Dziewczyny, błagam, powiedzcie, że z tego da się wyjść. Kiedyś miałam anoreksję restrykcyjną, po czym zaczęły się napadu żarłoczności, a w późniejszym czasie kompensacje w postaci posiedzenia w toalecie. Przytyłam i było mi źle z samą sobą, więc chciałam zrzucić parę kilo, lecz w efekcie schudłam dużo za dużo i boję się przytyć, chociaż wiem, że nie powinnam. Mam niedowagę, nadal się obżeram i kompensuję sobie to.

Psychiatra kilka miesięcy temu stwierdził u mnie bulimię, ale skoro mam objawy na pograniczu anoreksji i bulimii, to czy nie wpadłam w anoreksję bulimiczną...? wizyta u psychiatry za miesiąc, wtedy z nią pogadam.


A...i wydałam dziś 150 zł na leki, które starczą mi jedynie na miesiąc... -.- Nie dość, że nie mam kasy i pracy, to jeszcze na moje leczenie idą okropnie duże sumy. To mnie jeszcze bardziej dobija i czasem się zdarza, że z tego powodu jem albo nie jem.
Uzależniłam moje życie od jedzenia. Już nie pamiętam, jak to było, gdy byłam młodsza, zdrowa, niczym się nie przejmowałam.

Terapeutka zaproponowała mi spotkania co dwa tygodnie zamiast co tydzień, ale ja bez niej nie pociągnę tych 14 dni;/
__________________
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.


— Gabriel García Márquez





agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 11:50   #1195
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

hej
nie wiem, czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta.
udzielałam się na wizażu jakieś 2 lata temu, potem od czasu do czasu tu zaglądałam, jednak nic nie pisałam.
mogę powiedzieć, że u mnie jest lepiej. znacznie lepiej niż było.
ostatni rok był najgorszym rokiem w moim życiu, najgorsze lato, wakacje, które spędziłam całe w długich spodniach i długim rękawie... nie muszę chyba pisać jak się czułam siedziąc tak ubrana na plaży z rodzicami i siostrą (bo kontakty ze znajomymi się oczywiście urwały... ) w 30 stopniowym upale...
teraz mogę powiedzieć z perspektywy tego czasu, że jest coraz lepiej.
oczywiście jeszcze nie jest tak jak było kiedyś, przed chorobą.
nadal jem o stałych porach, słodycze mogłyby dla mnie nie istnieć, ale wyglądam już w miarę normalnie i nikt się dziwnie na mnie nie patrzy na ulicy. mogę nosić krótkie spodnie, bluzki na naramkach i nikogo nie straszę nawet bywa, że jakiś chłopak do mnie czasem zagada w autobusie, czy gdzieś.
jednak moje życie nie jest zbyt ciekawe... potraciłam kontakty ze znajomymi czego mi teraz strasznie brakuje. bardzo żaluje tych prawie 2 lat z życia, które straciłam przez chorobę. one nigdy nie wrócą...
każdy z moich dni wygląda praktycznie tak samo. żadko kiedy gdzieś wychodzę, z kimś się spotykam. w sumie to na własne życzenie, bo wiele osób przez ten cały czas długo zabiegało z propozycją spotkania, ale ja oczywiście ciągle odmawiałam. nawet się im dziwie, że tak długo do mnie pisali, skoro wciąż odrzucałam ich propozycje. ja bym sobie pewnie wcześniej dała spokój, gdyby tak ktoś ciągle mni olewał...
no i teraz tych propozycji praktycznie już nie ma. a jak są to pojedyncze. bardzo bym chciała znaleźć jakichś znajomych, z którymi mogłabym wyjść na imprezę, do kina, gdziekolwiek. po prostu z kimś spędzić czas. bardzo mi tego brakuje. sama przecież na imprezę nie pójdę...
czasami bywa, że mam myśli, że jestem już stara (mam 21 lat...) bardzo bym chciała się cofnąć do czasów liceum, które uważam, że były najlepsze. miałam paczkę znajomych, chodziłam na imprezy, codziennie coś się działo. te czasy też już nie wrócą...
może są tu jakieś dziewczyny, które tak jak ja najgorszy etap choroby mają już za sobą? jak wygląda Wasze życie po chorobie?
pozdrawiam Was kochane, trzymajcie się
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 12:45   #1196
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
może są tu jakieś dziewczyny, które tak jak ja najgorszy etap choroby mają już za sobą? jak wygląda Wasze życie po chorobie?
pozdrawiam Was kochane, trzymajcie się
Ja, ja!
Nie pocieszę Cię jednak. Mimo że od dłuższego czasu też wyglądam całkiem zdrowo, jem w miarę normalnie (czasem mam tylko jakieś odchyły), to moje życie jest takie nudne i bezbarwne. Mam okresy, kiedy jest trochę w porządku, bo tu wyjdę, tam wyjdę, ale czuję, jakbym to wszystko robiła tak na siłę, nie sprawia mi to żadnej przyjemności. Zaczęłam studia, a mimo tego nie potrafiłam nawiązać kontaktu z ludźmi. Związku też nie umiem stworzyć. Beznadzieja. Obawiam się, że już do końca życia będę samotna, bez faceta, przyjaciół i znajomych.

Gdybyś mieszkała ciut bliżej, to chętnie poszłabym z Tobą do kina, bo doskonale Cię pamiętam
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 14:37   #1197
jelonk
Rozeznanie
 
Avatar jelonk
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

<<Zbliża się sesja, mnóstwo nauki przede mną... A cooo tam, wejdę sobie na Wizaż.>>

Hej, dziewczyny, nie wiem, czy mnie jeszcze pamiętacie. Widzę, że nie tylko ja wracam na stare śmiecie...
jelonk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 14:57   #1198
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Ja, ja!
Nie pocieszę Cię jednak. Mimo że od dłuższego czasu też wyglądam całkiem zdrowo, jem w miarę normalnie (czasem mam tylko jakieś odchyły), to moje życie jest takie nudne i bezbarwne. Mam okresy, kiedy jest trochę w porządku, bo tu wyjdę, tam wyjdę, ale czuję, jakbym to wszystko robiła tak na siłę, nie sprawia mi to żadnej przyjemności. Zaczęłam studia, a mimo tego nie potrafiłam nawiązać kontaktu z ludźmi. Związku też nie umiem stworzyć. Beznadzieja. Obawiam się, że już do końca życia będę samotna, bez faceta, przyjaciół i znajomych.

Gdybyś mieszkała ciut bliżej, to chętnie poszłabym z Tobą do kina, bo doskonale Cię pamiętam
to mnie nie pocieszyłaś.. no ale niestety słyszałam, że z tego tak do końca nie da się wyjść...

szkoda, że daleko mieszkasz, bo chętnie bym się spotkała
bardzo mi brakuje kontaktu z ludźmi. przez chorobę straciłam większość znajomych. nie chcę całego życia spędzić siedząc sama w domu. już mam tego serdecznie dość.

jakby któraś z Was była w Poznaniu lub może któraś tu mieszka i ma ochotę się spotkać to ja jestem chętna


jelonk ja Cie pamiętam, co u Ciebie?
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 19:23   #1199
Lambii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cześć dziewczyny od dawna czytam różne wątki na wizażu ale do tej pory zabardzo się nie udzielałam.

Ja mam bardzo podobnie jak wy najgorszy etap choroby mam za sobą wyglądam normalnie, jem normalnie ale cały czas czuję silna więź z jedzeniem. Przez chorobę również odizolowałam się od znajomych bardzo długo siedziałam w szptalu można powiedzieć że sama sie tam "chowałam" bo miałam wszystkiego dość! rownież załuję tych straconych lat, stracenia znajomych, pasji ... :C

Chciałabym znajeźć znajomych przy których czułabym się swobodnie i mogła pogadać na wszystkie tematy bo z ludzimi w liceum to jedynie takie powierzchowne kontakty ...

ale cały czas się łudzę że może jak pójdę na studnia to tam kogoś fajnego poznam ... nie wiem czy to nie jest tylko taka iluzja w której żyję.
Lambii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 20:34   #1200
jelonk
Rozeznanie
 
Avatar jelonk
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
jelonk ja Cie pamiętam, co u Ciebie?
O, a już się bałam, że jednak nikt mnie nie pamięta...
Co u mnie, hmm. Właściwie, to bardzo dużo się zmieniło. Teoretycznie jest lepiej, bo nawiązuję powoli kilka nowych znajomości np na studiach (wcześniej to mi się wydawało nierealne) i jednocześnie troszeczkę odcięłam się od starych znajomych, z którymi niby się przyjaźniłam, ale którzy w pewnym stopniu spowodowali, że zaczęłam chorować. Powracam też ostatnio do mojej dawnej wielkiej pasji, czyli do tańca...
Tu pozytywy się kończą... O żarciu, nastroju i samotności nie mam ochoty pisać, myślę, że można się domyślić jak jest, zwłaszcza że większość z was zapewne czuje się podobnie.

No, to tyle u mnie. Nawet mi nieźle poszło, myślałam, że napiszę to, co zawsze odpowiadam każdemu, to zadaje mi pytanie "co u ciebie?", czyli: "aaa, to co zwykle, nic nowego, wszystko dobrze".
jelonk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.