skrócona szyjka macicy-boje sie!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-25, 13:33   #31
julcia73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

hej dziewczyny.Ja mam taki sam problem,moja szyjka miała 25 mm w 30 tygodniu ciąży.Skróciła się wcześniej ale szyjka była twarda i bez rozwarcia,więc miałam się oszczędzać i częściej kontrolować u gina.Oczywiście nie brałam się za wielkie porządki,nie dżwigałam itd ale obiadki i krzątanie się na raty jak najbardziej.No i skróciła się, zrobiła się miękka + rozwarcie na 3 palce. Teraz mam ścisły reżim łóżkowy, wyjście jedynie do toalety.Leżę dopiero tydzień,jutro zaczynam 32 tc i cholernie się boję.Dodam,że od ok.25 tc zaczął mnie boleć i twardnieć brzuch,dwukronie trafiłam do szpitala z podejrzeniem przedwczesnego porodu,choć do tego czasu ciąża przebiegała idealnie,zero objawów ciążowych,jedynie SZCZĘŚCIE.Także oszczędzajcie się,bo WARTO, niech inni robią za Was, bo nasze maleństwa oczekują i zasługują na szczególne traktownie.Pozdrówki:roza :
julcia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 11:00   #32
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

Cytat:
Napisane przez julcia73 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny.Ja mam taki sam problem,moja szyjka miała 25 mm w 30 tygodniu ciąży.Skróciła się wcześniej ale szyjka była twarda i bez rozwarcia,więc miałam się oszczędzać i częściej kontrolować u gina.Oczywiście nie brałam się za wielkie porządki,nie dżwigałam itd ale obiadki i krzątanie się na raty jak najbardziej.No i skróciła się, zrobiła się miękka + rozwarcie na 3 palce. Teraz mam ścisły reżim łóżkowy, wyjście jedynie do toalety.Leżę dopiero tydzień,jutro zaczynam 32 tc i cholernie się boję.Dodam,że od ok.25 tc zaczął mnie boleć i twardnieć brzuch,dwukronie trafiłam do szpitala z podejrzeniem przedwczesnego porodu,choć do tego czasu ciąża przebiegała idealnie,zero objawów ciążowych,jedynie SZCZĘŚCIE.Także oszczędzajcie się,bo WARTO, niech inni robią za Was, bo nasze maleństwa oczekują i zasługują na szczególne traktownie.Pozdrówki:roza :
moja szyjka ma dlugosc 28mm a nie jak wczesniej wyliczono 18mm...
ale jest miekka i lekarz kazal mi sie oszczedzac i brac luteine... czy ktors z was ja brala lub bierze
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 12:16   #33
julcia73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

Ja teraz mam brać tylko No-spę 3*dziennie aby uniać skurczy,póki co działa i nic niepokojącego się nie dzieje.Jak leżałam w szpitalu dostawałam Duphaston,nie wiem dokładnie dlaczego go podają,ale z tego co czytałam na innych forach dziewczyny często biorą właśnie Duphaston albo Luteinę.Oba leki mają chyba szerokie zastosowanie,bo lekarz lecał mi je podczas starań o maleństwo.
julcia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 16:24   #34
monikadavvida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 120
GG do monikadavvida
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

ja tak samo - tylko Nospa 3x dziennie.. i oszczędzać się. Dzisiaj miałam bóle podbrzusza, i już myślałam, że może zaczynam rodzić, ale jednak przeszło i póki co nie wraca.. zaczynam się bać porodu właśnie skończyłam 35tc i pewnie będę miała znacznie częściej alarmy przedporodowe.. po świętach idę na kontrolę - ciekawa jestem co tam się dzieje w moim brzuszku i co z moją szyjką...
monikadavvida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 10:16   #35
julcia73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

35 tc to masz już z górki.Ja zaczęłam 33 więc jeszcze 4 tygodnie leżenia plackiem,mam dotrwać do 36tc a potem już można będzie odetchnąć.We wtorek byłam na kontroli,szyjka trzyma ale jak zawsze po opuszczeniu łóżka zaczęły się bóle podbrzusza i częste twardnienia macicy.Trzymało mnie 2 dni już chciałam jechać do szpitala.Minęło i jest oki,ale w środę kolejna wizyta u gina więc znów się zacznie.A do 7 m-ca było tak pięknie. Każdy lekarz jednak ma inną teorię,Twój każe czekać do 38tc amój będzie szczęśliwy jak dotrwam do 36tc.

Edytowane przez julcia73
Czas edycji: 2010-04-03 o 10:18
julcia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 19:13   #36
monikadavvida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 120
GG do monikadavvida
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

julcia to Ty lepiej leż i się nie przemęczaj. nie ma co.. u mnie już coraz gorzej - ledwo chodzę, mam mocne bóle pleców, mały pręży się okropnie.. jutro idę na kontrolę, to zobaczę co się dzieje z maleństwem mam nadzieję, że jednak wytrzyma do okolic wyznaczonego terminu - a termin mam na 6 maja
monikadavvida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 10:09   #37
julcia73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

Byłam na kontroli, szyjka nie skróciła się czyli jest b/z a w moim przypadku to rewelacja.Mam nadal leżeć i tak do następnej wizyty,czyli za 3 tyg, to już będzie 36tc.Leki bez zmian tylko no-spa.Ja faktycznie cały czas leżę, mąż mi dogadza, no i widać,że to leżenie jednak pomaga.Jestem dobrej myśli.Monikadavvida może te bóle to tylko typowe bóle kręgosłupa,na pewno wszystko będzie oki. Mały pewnie już jest ustawiony główką w dół i uciska na nerw kulszowy, no i kopniaki teraz też są silniejsze.Ja jak wyruszyłam wczoraj do lekarza to myślałam,że nie dam rady wysiedzieć w poczekalni, od tego leżenia czułam się jak stara babka.Plecy też nie dawały rady. Daj znać co po kontroli nowego, dużo wypoczywaj,jeśli masz możliwość.Pozdrawiam
julcia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 12:44   #38
monikadavvida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 120
GG do monikadavvida
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

nie miałam okazji napisać jak tam po kontroli byłam w czwartek - lekarz powiedział, że w zasadzie to teraz już czekamy, aż mały będzie chciał wyjść No-spe mogę brać najdalej do 18. kwietnia, później już w razie skurczy, jak to powiedział - "będziemy rodzić" gdybym jednak nie urodziła wcześniej, to mam przyjść na kontrolę 20. kwietnia.
Najbardziej zaniepokoiły mnie wyniki badania GBS - wynik dodatni, co oznacza ognisko bakterii, mogących zaszkodzić maleństwu, ale lekarz mnie uspokoił, powiedział, że po prostu przy porodzie będą mi podawać ampicylinę, żeby dzieciątku nic nie było, żeby się nie zaraziło.

a póki co, czujemy się dobrze - chociaż mam coraz częstsze skurcze, wieczorami szczególnie.. myślę, że rozwiązanie lada dzień
monikadavvida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 12:36   #39
julcia73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

no to trzymam kciuki,na pewno lekarz wie co robi i maleństwu nic nie grozi.Ja kończę 34 tc,czuje się dobrze,brzuch nie boli.Ale zgodnie z zaleceniem leżę,jeszcze 2 tygodnie.Czyli teraz jesteś w 37 tc?Co do czekania na poród,to z tego co czytam w naszej sytuacji często i tak dziewczyny chodzą do terminu,więc nie stresuj się,co ma być to będzie.Powodzonka
julcia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 08:59   #40
monikadavvida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 120
GG do monikadavvida
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

Ja jestem teraz w końcówce 37tc. Wczoraj jak się położyłam wieczorem miałam przeszywające bóle w dole brzucha, mój TŻ tak się zestraszył, rano mówił, że całą noc czuwał co ja się ruszyłam, to on patrzył czy wszystko ok, sprawdzał czy wody mi nie odeszły... a jak wychodził do pracy, to powiedział, że mam dzwonić jakby się coś działo, a nawet jak będę miała takie bóle jak wieczorem kazał mi posprawdzać czy wszystko mam w razie czego spakowane. Zauważyłam, że on się bardziej stresuje jak ja tak więc czekamy...

a Ty leż, leż dobrze, że Cię brzuch nie boli. Oby dotrzymać chociaż do 36-37 tygodnia, to później już niech się dzieje co chce 3maj się cieplutko!
monikadavvida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 14:09   #41
julcia73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

Zastanawia mnie dlaczego te bóle zaczynają się u Ciebie dopiero wieczorem.Może to jeszcze nie czas,tylko w ciągu dnia więcej się poruszasz i stąd te bóle.Ja jak opuszczam moje wyrko (np wizyta u lekarza) też mam bóle.No ale teraz to już musisz tylko czekać i obserwować sygnały dochodzące z Twojego ciała,lepiej spanikować niż coś przeoczyć.Najważniejsze,ż e to już idzie ku końcowi i niedługo przytulisz swoje maleństwo. Trzymaj się ciepło
julcia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 10:45   #42
monikadavvida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 120
GG do monikadavvida
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

No i siedzimy i czekamy... byłam teraz na kontroli i dowiedziałam się, że mam rozwarcie na 1,5cm i wszystko wskazuje na to, że akcja porodowa na dniach mnie czeka.. mały rusza się coraz mniej, za to boleśniej.. w dniu kontroli miałam biegunkę co podobno oznacza że organizm się oczyszcza. zostało tylko wyczekiwać skurczy lub odejścia wód
monikadavvida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 12:35   #43
julcia73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

Ja z rozwarciem na 3 palce już 2 miesią leżę,ale po odstawieniu przez Ciebie no-spy rozwarcie będzie sie stopniowo powiększać.Ja zaczęłam 36 tc,w środę idę do lekarza i mam nadzieję,że już potem będę czekać tak jak Ty.Powodzenia Ci życzę,no i szczęśliwego rozwiązania
julcia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 12:52   #44
monikadavvida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 120
GG do monikadavvida
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

obyś doczekała przynajmniej jeszcze ten tydzień na pewno wszystko będzie w porządku. A my czekamy dalej dłuży mi się już nieziemsko...
monikadavvida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 16:57   #45
julcia73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Za krótka szyjka macicy...

Myślę że dam radę,nic nie wskazuje na to by miało być inaczej (a 2 m-e temu twierdziłam,że nie wytrzymam).Ja już kolejny raz mam problem z plecami,od leżenia mam straszne nerwobóle (krzywy kręgosłup),ostatnią noc właściwie przesiedziałam.Jak wytrzymam ten bol to wytrzymam wszystko.Mnie też się strasznie nudzi,najgorzej było w czasie żałoby narodowej,TV nie puszczała żadnych magazynów,seriali, a to moja podstawowa rozrywka.Czytać mi się nie chce,nie zaliczyłam żadnej książki.Ale liczę dni do wizyty u lekarza (jeszcze 3) i coś się w końcu w moim życiu zmieni.A co najważniejsze już niedługo będę tulić mojego synusia.pozdrówki
julcia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 17:47   #46
julcia73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: skrócona szyjka macicy-boje sie!!!

MonikaDavvida chyba już jesteś po...Nie piszesz więc domyślam się,że już nie czas na siedzenie przed kompem tylko opieka nad maleństwem.Cudownie.Ja jeszcze leżenie do soboty a potem już z górki.Pozdrawiam
julcia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 18:40   #47
niunia_05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
GG do niunia_05
Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Witajcie kochane, jestem w 22 tyg ciazy. Lekarz oznajmil mi po tym jak mu powiedzialam ze twardnieje mi brzuch, ze skraca mi sie szyjka-nie powiedziala ile ma. Strasznie mnie nastraszyl ze ciaza jest zagrozona, kazal mi ciagle lezec i przepisal luteine i no-spe. Nie wiem co mam juz myslec, jestem przerazona Nie chce stracic mojego malenstwa ( Doradzcie mi cos. Czy to na prawde jest tak powazne? Czy ktoras z Was tez tak miala?Pozdrawiam.
niunia_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 19:03   #48
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

skoro ciąża jest zagrożona i lekarz kazał leżeć to znaczy że "trzeba" gdy brzuch twardnieje i skraca się szyjka tzn że moze dojśc do przedwczesnego porodu - lepiej żebyś była teraz pod stała kontrola lekarza brała luteine i dużo leżała w razie jakich kolwiek skurczy plamień lub sączenia wód zgłoś się jak najszybciej do szpitala.
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 19:08   #49
niunia_05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
GG do niunia_05
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Skurcze czyli te twardnienia brzucha mam co sie ruszę, podniose, czy przekrece, no ale kazala lezec wiec leze.
niunia_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 19:10   #50
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

witam. Mi twardniał brzuch i miałam skróconą szyjkę, w 5 miesiącu ciąży. Mój lekarz wysłał mnie do szpitala, tam dostałam kroplówkę, nospę i leżałam ponad miesiąc. Nospę dawali mi 2 razy dziennie i twardnienia ustały po tyg. A po takim długim leżeniu, lekarz powiedział, że z szyjką już wszystko ok, tylko jak wróciłam do domu to też musiałam dużo leżeć.
Także bardzo dużo odpoczywać, brać to co lekarz przepisał i będzie wszystko dobrze
Życzę zdrówka dla Ciebie i maluszka
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 20:08   #51
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

ja prawie całą ciążę "jechałam" na Luteinie i Cordafenie (rozkurczowy) i brzuch mimo wszystko twardniał, ale dużo odpoczywałam i dziś mija termin mojego porodu, a szyjka trzyma i nie chce puścić
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 09:05   #52
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

tez mam ten problem....
mam leżej, odpoczywać.
__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 09:32   #53
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Ja w 24 tyg. na USG dowiedziałam się, ze mam skróconą szyjkę, miała 1cm, rozwarcie na 2 cm i szkiełko zegarkowe czyli pęcherz płodowy wszedł w kanał rodny. Dwa dni wczesniej pobolewał mnie brzuch. Natychmiast skierowanie do szpitala. Leżałam w szpitalu 3 miesiace. Na kroplówkach, zastrzykach rozkurczowych, nospie i magnezie. To było straszne bo kazdego dnia mógł zacząc sie poród. Założyli mi pessar i jakos dotrwalismy. Urodziłam w 39 tyg.

Autorko nie martw sie. Najwazniejsze to duzo lezec, nie stresowac sie. Wazne, ze jestes w domu, łatwiej ci bedzie to zniesc. I jesli skraca sie szyjka to naprawde MUSISZ lezec. Nie mysl o tym, ze stracisz dziecko. Jak moj lekarz powiedział, trzeba odciac głowe od reszty ciała i w spokoju czekac na 40 tydzien A lekarz nie propnował załozenie pessara? Na szew nie wiem ale moze tez nie jest za pozno. Moze podpytaj jeszcze.
Trzymam kciuki za was. Powodzenia.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 10:42   #54
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Witaj
Leż kochana jeśli lekarz tak kazał.
Ja w 28 tyg dowiedziałam się ,że mam bardzo skróconą szyjkę,był to ostatni moment na załozenie pessara.
Teraz od 3 tygodni mam krążek,brzuch czasami twardnieje jednak nie tak jak wcześniej.
Biorę luteinę,nospę i magnez.
Rób to co każe lekarz a będzie dobrze.
powodzenia
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm

kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 11:09   #55
Pamela86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 780
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Cytat:
Napisane przez niunia_05 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane, jestem w 22 tyg ciazy. Lekarz oznajmil mi po tym jak mu powiedzialam ze twardnieje mi brzuch, ze skraca mi sie szyjka-nie powiedziala ile ma. Strasznie mnie nastraszyl ze ciaza jest zagrozona, kazal mi ciagle lezec i przepisal luteine i no-spe. Nie wiem co mam juz myslec, jestem przerazona Nie chce stracic mojego malenstwa ( Doradzcie mi cos. Czy to na prawde jest tak powazne? Czy ktoras z Was tez tak miala?Pozdrawiam.
hej
mi rowniez twardnial brzuch mialam skurcze od 5miesiaca szyjka sie skracala w 6miesiacu miala 27mm dostalam magnez nospe zakaz seksu i nakaz lezenia pomoglo bo wszystko ucichlo i gdyby nie cc dzien przed terminem pewnie urodzilabym po takze spokonjie glowa do gory i duzo odpoczywaj
__________________

Pamela86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 12:29   #56
niunia_05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
GG do niunia_05
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Dziękuję Kochane, troszke mnie pocieszyłyście...

O krążku lekarz nic nie wspominał...za tydzien ide do kontroli wiec zobaczymy co powie.
niunia_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 13:14   #57
22Kamila22
Rozeznanie
 
Avatar 22Kamila22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ----
Wiadomości: 544
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Pierwsze i najwazniejsze to nie stresować cię i leżeć. Ja od 23 tygodnia ciąży w sumie do końca leżałam, pod koniec troszkę sobie pozwoliłam ale to za zgodą lekarza. Ja jechałam od 23 tygodnia na nos-pie, luteinie a do tego fenoterol przez który mialam drżenia rąk, isoptinie a pod koniec jeszcze sterydy podane domiesniowo żeby Malej szybciej się płucka wykształcałya dokladniej dojrzały pęcherzyki płucne. Maja na szczęście urodziła się w 39 tygodniu przez cc z powodu skaczącego tętna ale jest śliczna i zdrowa. Także u ciebie będzie dobrze tylko musisz sie oszczędzać. Nas w tamtym cięzkim czasie bardzo rozpieszczał mój TŻ, rodzice i dzieki takiej pomocy dałam radę!
__________________
"Jestem z Tobą od pierwszego grama, tyś moje dziecko a ja Twoja mama "
22Kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 14:21   #58
Lilkaa82
Rozeznanie
 
Avatar Lilkaa82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 764
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Cytat:
Napisane przez niunia_05 Pokaż wiadomość
Skurcze czyli te twardnienia brzucha mam co sie ruszę, podniose, czy przekrece, no ale kazala lezec wiec leze.

Leż kochana, ja tez leze juz od 4 tygodni i tydzien bylam w szpitalu z rozpoznaniem przedwczesnego porodu na Fenoterolu i Isoptinie, teraz nadal leze ale w domu i nadaj leki mam brac co 4 godz i lezec plackiem chodzic tylko do wc, do tego magnez, trzymaj sie Ty i dzidziol dzielnie
__________________
.................... Nasza Kruszynka jest już na świecie 7 miesięcy

Karolinka ur. 19.06.2011r. - 52cm i 2700g szczęścia

24 tyg - 6770g

Jestem żoną mojego męża
Mamo, Tato ! - A ja rosnę i rosnę...
Lilkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 14:37   #59
vanes
Wtajemniczenie
 
Avatar vanes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 2 462
GG do vanes
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

przede wszystkim spokojnie
skracająca się szyjka to nie koniec świata
jestem w 36tygodniu ciąży a od 20 miałąm zalecone lezenie i leki rozkurczowe.
nerwami nic dobrego nie osiągniesz bądź spokojna a wszystko będzie dobrze nie panikuj,jesli coś byłoby nie tak to zgłoś się do lekarza
__________________
główny cel: powrót do dawnej sylwetki

80 79 78 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66
6564 63 62 61 60 59 58 57 56 55
vanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 16:15   #60
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

tak nieraz jest ze szylka zaczyna się szybciej skracac ale odpoczywaj, a bedzie ok. mi moj lekarz przy pierwszym maluszku powiedzial w 5 mc ze mam duzo odpoczywac i wogole bo skraca mi sie szyjka. no i tak zrobilam. i maly urodzil sie po terminie poprzez cesarke z wagą 4,6 kg, taka szyjka mocna byla.

teraz tez mi mowil ze juz zaczyna mi sie skracac, wchodze w 7 msc. no i wiadomo, nie przemęczam sie ale funkcjonuje normalnie.

takze lez spokojnie

kobiety nieraz lezą przez miesiąc sztucznie nawadniane jak wody odejdą, tobie tylko skraca sie szyjka, to nic nadzwyczajnego.

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-06 o 16:18
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.