Usa - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 14:18   #61
pszczolka0407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: USA był ktoś?

Ja byłam 6 razy :O Co Cię konkretnie interesuje ? Gdzie dokładnie jedziesz?
pszczolka0407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 18:49   #62
Londoneye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 8
Dot.: USA był ktoś?

do Romeoville koło chicago ogolnie tak ludzie, ceny itp pierdołki
Londoneye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:39   #63
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: USA był ktoś?

Ja to bardziej turystycznie byłam... A jeśli idzie o ludzi - to generalnie wielu Polaków jest w Chicago i okolicach
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 18:49   #64
Ania9651
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 16
Dot.: USA był ktoś?

Ja byłam dwa razy w Chicago i bardzo mi się podobało Ceny bardzo przystępne były bo to był czas w którym dolar był bardzo tani, a ludzie przemili chociaż trochę bałam się 'afroamerykanów' bo byli trochę nieufni, ale ogólnie to ok i polecam USA!.
Ania9651 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 20:49   #65
sylvietti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 61
Dot.: USA był ktoś?

.

Edytowane przez sylvietti
Czas edycji: 2022-09-24 o 16:25
sylvietti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 17:51   #66
Londoneye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 8
Dot.: USA był ktoś?

dzięki bardzo! napewno mi się przyda
Londoneye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:59   #67
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: USA był ktoś?

Cytat:
Napisane przez Londoneye Pokaż wiadomość
do Romeoville koło chicago ogolnie tak ludzie, ceny itp pierdołki

Ogolnie w Romeoville nie ma nic ciekawego
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 16:50   #68
Londoneye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 8
Dot.: USA był ktoś?

wieem bo to takie małe miasteczko ale tam okolice itp mnie interesują
Londoneye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 13:32   #69
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: USA był ktoś?

a czy znajdzie się ktoś kto bardziej turystycznie zwiedzał USA, mam na myśli wyprawę wzdłuż i wszerz
ja taka planuje w lipcu około 1,5 miesieczną

z checią wymienie się wiadomościami i posłucham rad
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 01:19   #70
kokopellinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Hollywood, USA
Wiadomości: 11
Dot.: USA był ktoś?

Cytat:
Napisane przez irmandara Pokaż wiadomość
a czy znajdzie się ktoś kto bardziej turystycznie zwiedzał USA, mam na myśli wyprawę wzdłuż i wszerz
ja taka planuje w lipcu około 1,5 miesieczną

z checią wymienie się wiadomościami i posłucham rad
tak, przejechalam od Nowego Yorku do Kalifornii, potem wzdluz granicy z Meksykiem na Floryde i do Chicago skad wracalam do PL. To bylo 5 lat temu. Teraz od dwoch lat stacjonarnie juz tu mieszkam w USA choc w miare mozliwosci urozmaicam sobie klimat - zima na Florydzie a latem gdzies w Kolorado albo Utah. Zaliczylam chyba wszystkie cieawsze miejsca zwiazane z naturalnym pieknem tego kraju - czyli Parki Narodowe oraz ciekawsze miasta, w ktorych szukam zawsze tego "czegos". Wycieczke odbylam samochodem a ze spaniem bylo roznie - motele, hotele i campingi. 9 miesiecy w podrozy, po ktorej zwykle lozko bylo czyms milym, ale warto bylo o nim zapomniec dla mnostwa przepieknych przezyc. Ceny przerozne, bo inne w Teksasie i inne w Santa Barbara, no i zupelnie co innego w Chicago, gdzie kielbasa jest tansza niz w Polsce albo w Las Vegas, gdzie na kazdym kroku chodnik ocieka zlotem i przepychem. Kazdy stan ma swoje piekno zarowno w ludziach jak i w tym co go otacza. W kazde miejsce warto pojechac, jesli ma sie mozliwosc ale zalezy czego Ty szukasz. Wszystko zalezy czy chcesz jechac po swoje wlasne uczucia czy po to by zrobic sobie zdjecie np. na Miami Beach i nawet nie bedziesz wiedziec, ze 10 min drogi z tej najslynniejszej plazy znajdziesz drastyczna biede i apartamenty baraki dla latynosow i portorykanczykow... temat morze... a raczej cieply ocean piekne kaniony, piekne prerie, cudowne mesy, fantastyczne rzemioslo indian z Nowego Meksyku.. mnostwo rzeczy i chwil, zwierzat, obrazow i zachowan ale stanowczo mniej ludzi... Jedno jest pewne warto zwiedzac (nie tylko) ten kraj nie podrozujac z zadnym biurem podrozy. Trafiasz wtedy w samo serce wszystkiego zachecam ! jakby co, napisz gdzie sie wybierasz, jest mnostwo roznych sposobow na tansze spedzenie wakacji

Edytowane przez kokopellinek
Czas edycji: 2010-04-10 o 01:23
kokopellinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 12:07   #71
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: USA był ktoś?

Polecam dwie strony, blogi pisane przez podróżników zwiedzających USA samochodami

www.pawel.island.pl
http://www.maryanski.pl/usa/01.htm <- ta napisana w taki sposób i tak ciekawie ze polecam osobom nawet nie zainteresowanym wg mnie autor powinien napisac ksiązke
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 12:01   #72
netty
Raczkowanie
 
Avatar netty
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 482
Dot.: USA był ktoś?

Cytat:
Napisane przez irmandara Pokaż wiadomość
a czy znajdzie się ktoś kto bardziej turystycznie zwiedzał USA, mam na myśli wyprawę wzdłuż i wszerz
ja taka planuje w lipcu około 1,5 miesieczną

z checią wymienie się wiadomościami i posłucham rad
Ja też planuję taką wyprawę w lipcu, tyle że 2011 roku Dokładnie to wszerz Stanów Powiedz mi, orientowałaś się już ile może kosztować taka wyprawa? http://www.maryanski.pl/usa/01.htm tutaj jest podany koszt ok 8 tys zl za 25 dni przy trzech osobach podróżujących razem. No ale to wyprawa sprzed 3 lat, więc zastanawiam się czy teraz kosztowało by to dużo więcej?
__________________
"Jeśli masz do siebie zaufanie i wierzysz w swe marzenia i podążasz za swoją gwiazdą...

...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia."
netty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 12:38   #73
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: USA był ktoś?

Cytat:
Napisane przez netty Pokaż wiadomość
Ja też planuję taką wyprawę w lipcu, tyle że 2011 roku Dokładnie to wszerz Stanów Powiedz mi, orientowałaś się już ile może kosztować taka wyprawa? http://www.maryanski.pl/usa/01.htm tutaj jest podany koszt ok 8 tys zl za 25 dni przy trzech osobach podróżujących razem. No ale to wyprawa sprzed 3 lat, więc zastanawiam się czy teraz kosztowało by to dużo więcej?
Tam jest podane ok 8 tys na os przy 5 podróżujących więc koszty na paliwo znacznie im spadły, z drugiej strony mieli większy samochód bo taki 7 os. z 3 rzędami siedzeń

Ja planuję wyjazd w dwie osoby, więc koszty paliwa będą bez porównania większe, paliwo za to jest podobno teraz (to nie potwierdzone) tańsze niż wtedy było

Z tego co się zorientowałam to 3 lata temu dolar był znacznie droższy więc ich koszty podróży w porównaniu z obecnymi powinny być większe, ale z drugiej strony życie teraz podrożało więc co z tego że dolar obecnie jest słabszy skoro więcej go trzeba wydać reasumując myślę że orientacyjny koszt wyprawy może być bardzo podobny

Wczoraj rozmawialam z koleżanką która za wyprawę 2 tyg, zapłaciła ok 3 tyś zł, bez opłat za samochód. Ale z tego co wiem, to niczego sobie nie żałowali codziennie nocowali w motelach jedli w brach/restauracjach etc, ja tam np planuje spać cześć na kempingach jedząć zupkę z puszki, czasem spiąć nawet w samochodzie wole się poświecic i więcej zobaczyć a może i coś fajnego przywieźć.

Myślę że zawsze wydaje się więcej niż się zaplanuje, ale spokojnie można przeżyc miesiąc wcale nie biedująć a mając ok 10 tyś
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 08:24   #74
netty
Raczkowanie
 
Avatar netty
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 482
Dot.: USA był ktoś?

Faktycznie tam było na 5 osób, nie wiem co mi się przywidziało, że na 3. Próbowałam to sobie też jakoś ogólnie policzyć i wychodzi właśnie, że na miesiąc pasowało by mieć te 10 tys na osobę, a planujemy się wybrać we dwójkę.

Też nastawiam się głównie na zwiedzanie, chciałabym zobaczyć ile tylko się da . To gdzie będziemy spać to już będzie kwestia drugorzędna Najchętniej pojechałabym już w tym roku, no ale niestety fundusze jeszcze na to nie pozwalają. Bardzo Ci zazdroszczę, że już w sumie za trzy miesiące będziesz tam na miejscu zwiedzać. My na razie mamy tylko ogólny plan, że zaczniemy od Nowego Jorku, potem Miami i Floryda, a potem będziemy się już kierować w stronę zachodniego wybrzeża. Marzy nam się też zobaczyć Hawaje A wy macie jakiś konkretny plan wyprawy, czy jedziecie na żywioł?
__________________
"Jeśli masz do siebie zaufanie i wierzysz w swe marzenia i podążasz za swoją gwiazdą...

...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia."
netty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 17:26   #75
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: USA był ktoś?

Ja pomyslalam zeby połączyć te dwie wyprawy których linki wkleiłam
zaczynamy od Chicago, potem w lewo do zachodzniego wybrzeża wzdłuż niego w dół potem na wschód południowymi stanami aż do florydy tam zrobimy pętelkę i wzdłuz wschodniego wybrzeża do NY a z NY znowu na zachód do Chicago to jest wstępny plan taki tylko, bez konkretów wszystko się bedzie rozwiązywało w trakcie najbliższych miesiecy będe dawała znać
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 07:00   #76
netty
Raczkowanie
 
Avatar netty
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 482
Dot.: USA był ktoś?

Czyli w sumie planujesz jechać dokładnie w odwrotnym kierunku niż ja Jakbyśmy jechały w tym samym czasie to byśmy się spotkały w połowie drogi

My właśnie jesteśmy na etapie zastanawiania się czy lepiej zrobić sobie taki bardzo szczegółowy plan z listą rzeczy, które na pewno chcemy zobaczyć i potem podróżować według niego, czy lepiej tylko tak bardzo ogólnie to określić, a potem jechać, gdzie nas oczy poniosą Szczerze mówiąc skłaniam się raczej ku pójściu na żywioł

A powiedz, miałaś jakieś problemy z załatwieniem sobie wizy do USA? Czepiają się czy raczej bezproblemowo wydają?
__________________
"Jeśli masz do siebie zaufanie i wierzysz w swe marzenia i podążasz za swoją gwiazdą...

...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia."
netty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 21:46   #77
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: USA był ktoś?

Widzisz, mam te same dylematy co ty też nie wiem jak to planować, czy konkretnie, czy moze np. oszacować w którym miejscu powinnam być po danym tygodniu podróży, tak żeby się wyrobić i wrócić na samolot do Polski
Takie straszne pojście na żywioł to chyba nie najlepszy pomysł, można tak zrobić już przy którejś kolejnej wizycie, a tak bałabym się ze ominie mnie zbyt dużo a czas i pieniadze troszke się zmarnują widomo, ze to coś zupełnie innego niż taki czyste zwiedzanie od "interesującego/godnego obejżenia/must see miejsca" do takiego kolejnego miejsca, ale myślę ze jako że w ogole USA nie znam, jest to jedyne dobre rozwiązanie.

Jezeli chodzi o wizę kompletnie brak problemów 10 letnią dostałam chociaż w Polsce nie mam nic oprócz studiów
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 11:07   #78
netty
Raczkowanie
 
Avatar netty
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 482
Dot.: USA był ktoś?

No ja właśnie trochę boję się o tę wizę, bo jak ją będę załatwiać to już będę po studiach. Ale mimo wszystko mam nadzieję, że nie będzie problemów. A może zniosą już wizy do tego czasu

Takie punkty kontrolne w podróży to moim zdaniem świetny pomysł Dzięki nim można mieć pewność, że zrealizujesz zaplanowaną trasę, a nie że w połowie okaże się, że czas już wracać Ciekawe, jak to się uda zrealizować, eh, przede mną jeszcze rok oczekiwania, odkładania kasy i marzenia o wyjeździe

BTW, właśnie zauważyłam, że jesteśmy z tego samego miasta
__________________
"Jeśli masz do siebie zaufanie i wierzysz w swe marzenia i podążasz za swoją gwiazdą...

...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia."
netty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 19:35   #79
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: USA był ktoś?

Haha Krakowianki marzą o wielkich podróżach
Postaraj się o wizę juz teraz, poki jestes na studiach napewno dostaniesz na wiecej niz rok
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 18:30   #80
seithra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: USA był ktoś?

Ja byłam parę lat temu w USA. Zwiedziłam Stany przez 2miesiące, chociaż nie widziałam wszystkiego, bo się po prostu nie da. Najbardziej zachwyciło mnie Utah, i te wszystkie widoki, głównie na zachodnim wybrzeżu. Co jak co, ale zachód jest o wiele piękniejszy. A największe wrażenie robi Las Vegas. Być może miasto pełne przepychu ale mnie się podobało, polecam!
seithra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 15:56   #81
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: USA był ktoś?

A czy mogłabyś powiedzieć, ile wydałaś?
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 14:47   #82
lejka_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 22
GG do lejka_21
Dot.: USA był ktoś?

Co do wizy starałam sie w maju i problemu nie było Błyskawiczna rozmowa i wiza na 10 lat. A też w Polsce trzymają mnie jedynie studia. Z tego co zauważyłam czekając na swoją rozmowę większość osób odchodziło z wesołą miną...

W poniedziałek lecę do Chicago )
lejka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 18:02   #83
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: USA był ktoś?

Możecie mi powiedzieć czy jeżeli w paszporcie są dwa imiona to i na bilecie do usa też mają być dwa? proszę o odp jak było w Waszych przypadkach
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 21:25   #84
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: USA był ktoś?

ja jeszcze nie leciałam, lece w środe, ale na bilecie mam jedno, TŻ mój tak samo. A w paszporcie po dwa ale jakoś mnie to nie niepokoi
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 22:55   #85
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: USA był ktoś?

czytałam gdzieś że to ma znaczenie ale nie zawsze się czepiają i mam nadzieję nie będzie problemów

ojejku ale macie długą listę podróży
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 11:15   #86
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: USA był ktoś?

Teraz to mnie przestraszyłaś a ty jaki masz plan?
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 11:59   #87
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: USA był ktoś?

już pytałam znajomych i powiedzieli że szukam dziury w całym to mój pierwszy wyjazd do USA i pierwszy raz samolotem to się boje troszkę i szukam i za dużo się już chyba naczytałam

ja aktualnie w planach mam Florydę
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 13:11   #88
netty
Raczkowanie
 
Avatar netty
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 482
Dot.: USA był ktoś?

irmandara, zdaj proszę relację jak było jak wrócisz
Udanego wyjazdu!
__________________
"Jeśli masz do siebie zaufanie i wierzysz w swe marzenia i podążasz za swoją gwiazdą...

...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia."
netty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 20:40   #89
irmandara
Zadomowienie
 
Avatar irmandara
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 193
Dot.: USA był ktoś?

Właśnie jestem na Florydzie!

relacja jest tu -> www.samochodemprzez.blogspot.com
__________________
Waga w dół!
Start! 58 - 56 - ... - 52!
irmandara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 09:23   #90
yagmur
Raczkowanie
 
Avatar yagmur
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 116
Dot.: USA był ktoś?

Również miałam przyjemność być w Stanach. Spędziłam tam 2 miesiące. Zwiedziłam Texas, Oklahomę i Arkansas. Polecam każdemu! Cudowny kraj.
yagmur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-19 10:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.