Otwarta kuchnia-watpliwosci:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-10, 11:33   #1
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883

Otwarta kuchnia-watpliwosci:(


Dziewczyny,

Przymierzamy sie z tz do kupna mieszkania. Niby juz sie zdecydowalismy, wszystko jest ok, ale...
w mieszkaniu ktore sobie upatrzylismy(jak w 90% ktore ogladalismy) jest otwarta kuchnia. tzn pokoj ma 26m, a aneks 8m. Cale mieszkanie ma 60m.
Pokoj ma ksztalt prostokata. na jednej krotszej scianie sa 2 duze okna(strona wschodnia)
Po przeciwnej stronie jest wlasnie aneks(bez okna)
Jest mozliwosc poprowadzenia scianki dzialowej, zeby zrobic polotwarta kuchnie, ale bez szalu bo bedzie ciemno;(
Chcialabym miec kuchnie zamknieta, lub polotwarta, ale z oknem, ale niestety...
moje obawy napisane wprost
-czy bedzie smierdzialo w calym mieszkaniu?
- czy dobry, duzy okap kuchenny da rade?

Prosze o opinie osoby ktore maja takie mieszkania
Gotuje prawie codziennie
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:01   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

wyszukiwarka ,temat byl i ja jestem na nie.
przerobilam i nigdy wiecej
chyba ze w domu o mega powierzchni i pani do sprzatania
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:20   #3
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Cytat:
Napisane przez Jagoda1982 Pokaż wiadomość
-czy bedzie smierdzialo w calym mieszkaniu?
- czy dobry, duzy okap kuchenny da rade?
u mnie nie śmierdzi jak gotuję
od czego dobry okap z konkretnym wyciągiem?
uchylone okno?
jak smażysz schabowe w kuchni zamkniętej to zapach też się roznosi po całym domu
dla mnie otwarta kuchnia to świetna rzecz
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:43   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Był już taki temat.

Śmierdzi, hałasy, bałagan itp. Dramat, nigdy więcej.
Okap? Włączysz okap na cały regulator to nie dość, że nie zbierze Ci całego zapachu to hałas jak na lotnisku w całym domu.

Otwarta kuchnia to jak otwarty kibel. Dramat.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 13:53   #5
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

W poprzednim mieszkaniu wyburzyliśmy ścianę i połączyłam pokój z kuchnią i byłam bardzo zadowolona, a wcześniej nie mieliśmy żądnych drzwi w mieszkaniu, no oprócz łazienki i wc, i wcale to nie przeszkadzało, było świetnie, i nic nie śmierdziało, teraz kupiłam nowe mieszkanie, średniej wielkości kuchnia z wielkim oknem i zdecydowałam się na wyburzenie całej ściany by połączyć ją z największym pokojem ale ja planuję by to była taka wieeelka kuchnia z aneksem jadalno-bibliotecznym, w poprzednim mieszkaniu bardzo się to sprawdziło. Jeżeli całe mieszkanie to otwarta przestrzeń to nie ma żadnych smrodów, naczynia brudne zaraz wkładałam do zmywarki, i wszystko chowałam do szafek, więc nic nie stało na wierzchu.
W poprzednim mieszkaniu tak było i w tym też tak będzie więc jestem za
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2010-03-10 o 13:59
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 09:46   #6
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Zapach będzie się rozchodził, choć rzeczywiście dużo racji jest w tym, że jeżeli smażysz na przykład rybę, to nawet mimo zamkniętej kuchni wszyscy domownicy będą się raczyć jej... aromatem.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 21:14   #7
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
Zapach będzie się rozchodził, choć rzeczywiście dużo racji jest w tym, że jeżeli smażysz na przykład rybę, to nawet mimo zamkniętej kuchni wszyscy domownicy będą się raczyć jej... aromatem.
I nie tylko domownicy, sąsiedzi również
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 08:18   #8
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Sama też mam teraz salon z aneksem. Jeśli chodzi o zapachy, to faktycznie dobry okap podłączony pod komin rozwiązuje sprawę. Moi rodzice mają kuchnię zamkniętą i okap niepodłączony pod komin i u nich bardziej się te zapachy po mieszkaniu roznoszą.
Natomiast osobna sprawa to hałas: do pasji doprowadza mnie zmywarka, która zagłusza telewizor. Podobnie okap.
I bałagan - dla mnie nawet wysprzątana, wychuchana kuchnia sprawia wrażenie bałaganu. Głównie chyba przez zlew i widok na urządzenia robocze. Nie ukrywajmy, okap czy piekarnik nigdy nie będą ozdobą salonu.
Kolejna sprawa, którą warto rozważyć, to ściany. Niby oczywiste, że w przypadku aneksu salon ma o jedną ścianę mniej. Ale czuć to dopiero, gdy okazuje się, że nie ma gdzie postawić regału, kanapy czy tv. U mnie w rezultacie są tylko dwie ściany do dyspozycji, bo na trzeciej są okna, i brakuje mi miejsca na meble.

Z plusów aneksu - wrażenie większej przestrzeni. I nie trzeba biegać dookoła, żeby podać do stołu, nie umykają co ciekawsze fragmenty rozmów przy stole, itp.
W tym mieszkaniu raczej bym się na zamknięcie kuchni nie zdecydowała - salon miałby wtedy 16 m2, a kuchnia 10m2. Ale generalnie wolałabym mieć zamkniętą.
Fajne rozwiązanie widziałam też w którychś Czterech Kątach. Kuchnia od salonu była oddzilona szklanymi drzwiami przesuwnymi - można ją było zamknąć lub zostawić otwartą na salon.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 19:09   #9
kasandrrra
Raczkowanie
 
Avatar kasandrrra
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 396
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Ja też przy kupnie mieszkania wahałam się nad otwartą kuchnią, ale jednak się nie zdecydowałam. Odstraszyły mnie od tego nie zapachy, lecz wizja wiecznego bałaganu. No, ale ja to w ogóle mam awersję do sprzątania
kasandrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 20:16   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Cytat:
Napisane przez Ami Pokaż wiadomość
Fajne rozwiązanie widziałam też w którychś Czterech Kątach. Kuchnia od salonu była oddzilona szklanymi drzwiami przesuwnymi - można ją było zamknąć lub zostawić otwartą na salon.
do dokladnie. Zwlaszcza ze takie szklane drzwi mozna tez czyms zaslonic jak sie zrobi balagan w kuchni, a nie ma czasu czy ochoty na posprzatanie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 20:19   #11
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
do dokladnie. Zwlaszcza ze takie szklane drzwi mozna tez czyms zaslonic jak sie zrobi balagan w kuchni, a nie ma czasu czy ochoty na posprzatanie.
Albo wybrać szkło matowe, nieprzeźroczyste czy z nadrukiem. Teraz całkiem sporo opcji jest.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 09:17   #12
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Raczej nie uda nam sie kupic mieszknia z zamknieta kuchnia(w tej cenie, metrazu i latach budowy jakie chcemy)
Ale jestem dobrej mysli, polotwarta kuchnie da sie zrobic, ogladalismy okapy kominowe takie z moca powyzej 700m3/h, cholernie drogie, ale dobre i wbrew pozorom nie az tak glosne...
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 11:34   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Cytat:
Napisane przez Ami Pokaż wiadomość
Sama też mam teraz salon z aneksem. Jeśli chodzi o zapachy, to faktycznie dobry okap podłączony pod komin rozwiązuje sprawę. .

okapy z reguly wyja niemiłosiernie więc okap i radio czy tv czy normalna rozmowa odpada.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 11:45   #14
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

hmmm...ale na pewne ustepstwa musimy isc, a jak mam kupic mieszkanie na 15tym pietrze w wiezowcy z plyty z lat 60-70tych z osobna kuchnia, to juz wole 2005-2007 z aneksem
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 12:46   #15
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Cytat:
Napisane przez Jagoda1982 Pokaż wiadomość
Raczej nie uda nam sie kupic mieszknia z zamknieta kuchnia(w tej cenie, metrazu i latach budowy jakie chcemy)
Ale jestem dobrej mysli, polotwarta kuchnie da sie zrobic, ogladalismy okapy kominowe takie z moca powyzej 700m3/h, cholernie drogie, ale dobre i wbrew pozorom nie az tak glosne...
Moje obecne mieszkanie ma ok 55m2, a starsze ok 45m2 i w obu przypadkach kuchnia była zamknięta. Przez jakiś czas mieszkałam w domku z otwartą i wyglądało to tak, że kiedy działał okap lub mikrofalówka to budziło to dziecko, które miało pokój po drugiej stronie korytarza. Nie wspominam już o "pięknych" zapachach i konieczności ciągłego wietrzenia.
W ogóle z tego co przeczytałam w pierwszej wiadomości, to przewiduję kolejne problemy z tą konkretną kuchnią. Okna od wschodu oznaczają, iż przez większość dnia w pokoju będzie zwyczajnie ciemno. Brak okien w aneksie jeszcze bardziej pogorszy sytuację.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 12:52   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Cytat:
Napisane przez Jagoda1982 Pokaż wiadomość
hmmm...ale na pewne ustepstwa musimy isc, a jak mam kupic mieszkanie na 15tym pietrze w wiezowcy z plyty z lat 60-70tych z osobna kuchnia, to juz wole 2005-2007 z aneksem

nic pomiędzy nie ma ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:39   #17
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

jedynie o wiele mniejsze tj okolo 35-40m w tej cenie
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 16:20   #18
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Zastanawiam się skąd bierzecie te okapy wyjące jak samoloty na lotnisku albo które budzą dzieci, no naprawdę U nas jest otwarta kuchnia, jest okap i owszem, trochę szumi, ale na litość niebios - nie tak, żeby nie dało się rozmawiać albo oglądać telewizji. Najgłośniejszym sprzętem w naszej kuchni jest czajnik elektryczny... Okap nie sięga mu do pięt pod kątem hałasowania. Zmywarka też nie.

Gdybym miała wybrać między starym budownictwem w wieżowcu z osobną kuchnią, a nowym mieszkaniem z otwartą kuchnią, to bez najmniejszego wahania wybrałabym nowe z otwartą.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-03-15 o 18:36
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 17:07   #19
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

wlasnie skonczylam rozmowe z Panem z sklepu sprzedajacego tylko okapy kuchenne. Taki ktory mi poleca na moj metraz, ma moc 820m3/h i tylko 38db na 1-2 biegu. Na max obrotach ma max 59db. Gdzie podobno jak siedzimy w biurze/domu i mamy wlaczone radio, to ustawiamy je intuicyjnie wlasnie na okolo 50db. tzn jak zajmujemy sie papierami/gotowaniem itp to radio nam nie przeszkadza...
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 18:21   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Cytat:
Napisane przez Jagoda1982 Pokaż wiadomość
wlasnie skonczylam rozmowe z Panem z sklepu sprzedajacego tylko okapy kuchenne. Taki ktory mi poleca na moj metraz, ma moc 820m3/h i tylko 38db na 1-2 biegu. Na max obrotach ma max 59db. Gdzie podobno jak siedzimy w biurze/domu i mamy wlaczone radio, to ustawiamy je intuicyjnie wlasnie na okolo 50db. tzn jak zajmujemy sie papierami/gotowaniem itp to radio nam nie przeszkadza...

osobiscie polecam poczytac opinie ludzi a nie bazowac jedynie na opini pana w sklepie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 18:24   #21
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

i osobiscie tak wlasnie robie wiem jak to jest, bo sama jestem Pania ze sklepu internetowego
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 09:15   #22
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

witam, tez posiadam kuchnię otwartą i tez z okapem, bałagan da się ogarnąć, hałas nie jest az taki nieznośny(trzeba dobrać lepszy okap) a pogadać z kimś z pokoju mogę czy popatrzeć na bawiące sie dziecko.Mam niewielkie mieszaknie wiec wyboru jakby nie mieliśmy ale bardzo sie u nas sprawdziła otwarta kuchnia-w większym mieszkaniu, albo w domu tez sie na nią zdecyduje.
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 11:11   #23
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Cytat:
Napisane przez Anetka9 Pokaż wiadomość
witam, tez posiadam kuchnię otwartą i tez z okapem, bałagan da się ogarnąć, hałas nie jest az taki nieznośny(trzeba dobrać lepszy okap) a pogadać z kimś z pokoju mogę czy popatrzeć na bawiące sie dziecko.Mam niewielkie mieszaknie wiec wyboru jakby nie mieliśmy ale bardzo sie u nas sprawdziła otwarta kuchnia-w większym mieszkaniu, albo w domu tez sie na nią zdecyduje.
a masz okap podlaczony do przewodu kominowego, czy w obiegu zamknietym?
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 08:20   #24
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

okap podłączony jest do komina, przy obiegu zamkniętym chyba powinno być okno, albo to jeszcze zależy czy kuchenka jest na gaz czy prąd.U mnie jest tylko prąd.Ale w nowym budownictwie nie robi się już instalacji gazowych w mieszkaniach.
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 14:40   #25
mariposa88
Rozeznanie
 
Avatar mariposa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 531
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Mieszkałam przez pewien czas w mieszkaniu z otwartą kuchnią i nigdy więcej. Zapachy się rozchodzą, hałas, no i w dodatku trzeba mieć zawsze porządek w kuchni, bo jak goście przyjdą to drzwi nie zamkniesz
Teraz mieszkam w mieszkaniu, w którym kuchnia jest otwarta, ale została odzielona, z tym, że niestety nie ma w niej okna... I tego rozwiązania też nie polecam, nie ma okna, więc trudno jest przewietrzyć, a druga sprawa, że jest ciemno. W ciągu dnia trzeba palić światło, a i siedzi się mniej przyjemnnie w takiej kuchni bez okna.

Jestem teraz na etapie kupowania mieszkania (poprzednie wynajmowałam) i niestety faktycanie 90% mieszkań 50-60m w nowych blokach ma otwartą kuchnię, taka moda chyba. Udało mi się na szczęście znaleźć jedno z nielicznych, gdzie w aneksie kuchennym jest okno i da się bezproblemowo kuchnię oddzielić
__________________
Jeśli chcesz - znadziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.
mariposa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 16:28   #26
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Zgadzam się z jedną z przedmówczyń w i w sytuacji założycielki wątku najchętniej postarałabym się o wielkoformatowe przesuwane drzwi z matowego szkła na prowadnicach. Myślę, że pomimo kosztów to była by to gra warta świeczki bo do kuchni wpada światło, a rozgardiasz kuchenny można w razie czego zasłonić przed niepożądanym spojrzeniem
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 17:15   #27
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Mi tam akurat pasuje to, że drzwi przed gośćmi nie zamknę Mnie niestety zawsze musi coś mobilizować, do utrzymania porządku :P Nie jestem z natury zbyt poukładana Ale teraz dla mnie otwarta kuchnia jest zaletą. Często, jak ktoś przychodzi to siada przy stole (między salonem a kuchnią) i mogę swobodnie gotować i zabawiać gości. No i nie stoję sama nad garami w zamkniętej i zaparowanej kuchni... Ale nie będę zaprzeczać - zapach się roznosi... I żaden okap tego nie zniweluje.
Mi rehabilitują to ładne i funkcjonalne sprzęty. Zachorowałam na taką lodówkę, ale trudno ją teraz dostać :|
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 04:33   #28
Tequilka_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 539
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Ja mam "otwarta" kuchnia-w trakcie remontu wywalilam drzwi bo na nic mi nie sa potrzebne. W domu rodzicow byly drzwi w kuchni-cały czas otwarte, nie przypominam sobie zeby kiedykolwiek byly zamkniete. Ze szkla drzwi bym odradzala do kuchni... Chyba ze lubisz myc szyby itp

Zapachy rozne tak i tak sie wydostana z kuchni, a nie wydaje mi sie zebys np gotowala cos w kuchni caly czas. Ja mam mieszkanie ok 150 m2 i 4 drzwi. Najcetniej wywalilabym jeszcze jedne drzwi ale przez psa bandyte nie moge-bo gdzies go musze zamykac jak ktos przychodzi do mnie
__________________
Ja to ja



Tequilka_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 20:48   #29
behemotek
Raczkowanie
 
Avatar behemotek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 112
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Tequilka_84 - zazdroszczę takiego mieszkanka marzy mi się taki apratament
I przyznam, że też bym się nie obraziła za otwartą kuchnię z taką czerwoną lodówką, jak ta, którą fanala pokazała.
Tak naprawdę każdy rodzaj kuchni ma swoje zalety i wady. Zapachy się rozchodzą nawet przy zamkniętej kuchni, więc tego się nie uniknie... Jedyne co mnie przeraża w otwartych to konieczność sprzątania, bo już się nie zawali zlewu garami i nie zostawi na dłuższy czas
__________________
Nasze kociaki!
behemotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 15:19   #30
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Otwarta kuchnia-watpliwosci:(

Sama mam podobny dylemat, z racji właśnie zapachów i bałaganu. Natomiast moja siostra, która ma salon z aneksem ma tak cichą zmywarkę i okap, że bez problemu da się siedzieć, rozmawiać, oglądać tv. Nie byłam do końca przekonana, jak się to będzie sprawdzało, ale jak wybierałyśmy sprzęty, to przede wszystkim na decybele zwracałyśmy uwagę.
I myślimy z mężem, myślimy - jest fajnie mieszkanie w atrakcyjnej cenie, ale... ma otwartą kuchnię.

Tequilka masz 2-poziomowe czy 1?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:45.