Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-06, 21:19   #661
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: kupuje sprzęt do kuchni prosze o radę!

Właśnie - tak było z lodówką znajomej. Jak przyszło co do czego, to i tak skrobała zamrażalnik... A to mało przyjemne zajęcie. Dlatego sama też wybiorę LG z taką funkcją. Ale póki co moja produkcji radzieckiej ciągle daje radę, chociaż prądu żre strasznie dużo Muszę jeszcze poczekać. Teraz mam inny wydatek - pralka :|
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 21:30   #662
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
a ja mam do was ogromna prosbe
w tym tygodniu musze kupic pralke, mikrofale, zelazko i chcialabym abyscie mi cos polecily...
Więc po kolei
Co do pralki - ja wybieram parową LG. Głownie dlatego, że jest cicha, "oszczędna" i ma sporo fajnych funkcji ważnych dla mnie. I głownie tym się kieruję (chyba przede wszystkim cichością i dużym wsadem - teraz są tzw. inteligentne pralki, które same ważą wsad, jak jest go mniej i dobierają odpowiednie parametry prania).
Co do mikrofali - dopiero poznaję ich zalety. Sama nie mam, ale to, co robi na mnie wrażenie, to możliwość gotowania na parze i "opiekanie" (w końcu jest możliwość robienia chrupiących zapiekanek)
A co do żelazka - nie będę tu firmy polecać, ale radzę na nim nie oszczędzać. Ważna jest ilość dziurek, z których para leci - im więcej, tym lepiej. Dużo łatwiej się prasuje. I tak jak pisały dziewczyny wcześniej - najlepiej przyłożyć sobie do ręki i zobaczyć, czy "wygodne"
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 21:44   #663
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

dziekuje Wam bardzo za pomoc
co do pralki hm mam na oku fajna lg ale... ja poluje na pralko-suszarke no i akurat model ktory mi sie strasznie podoba ma klase energetyczna .... D...(( nie wiem jak to mozliwe skoro chociazby firma Candy - nie wiadomo skad i malo znana - a napewno nie tak jak LG ma klase pralko -suszarek B a nawet zdarzaja sie A... wiec troche lipa...
tu link do tej pralko-suszarki:
http://www.topmarket.pl/pralko-susza...dp-p24093.html

aha i jeszcze szerokosc pralki max 60cm a glebokosc dzis swt ze najlepsza bylaby 45 ale to malo realne wiec max 56cm

moze ktos moze polecic jakis inny model lg, electroluxa, whirpoola pralko suszarek klasa energ. max B??

co do zelazka hmm to ktore podeslalas ysmay1 raczej mi takie niepotrzebne ale co kto lubi;p
ja sie jednak chyba bede zastanawiac nad tym tefalem... tylko kurcze nie ma ono tego pojemniczka do nalewania wody w komplecie i nakladek na stopke a np philips ma... wiec kurcze znowu trudny wybor...
chyba ze moze polecicie jakis konkretny model z brauna?

mikrofala narazie jednak nie taka wazna chociaz jak ktos moze cos polecic z tych mniejszych bede wdzieczna

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2010-04-06 o 21:59
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 22:12   #664
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

megusia z tego co się orientuje bo też jestem na tym etapie to tak:
suszarka klasa A - mały wybór a ceny wysokie
klasa B- praktycznie największy wybór dużo prądu pobierają no ale cóż zrobić
klasa C i D - nawet nie patrzę bo nie ma sensu

Czytałam o pralko-suszarkach i ogólnie 2 w jednym to nie to samo co osobno lepiej osobno pralkę i suszarke no ale z braku miejsca trzeba wybrać to na co jesteśmy zmuszone ja mam miejsce ale na twoim miejscu bym kupiła droższy sprzęt zaoszczędziła kasę i kupiła porządną pralko suszarkę bo jak dobrą pralkę kupisz za 1000 zł tak porządnej szuszarki poniżej 2500 nie kupisz (klasa A)
To jest dla mnie w ogóle czarna magia

Co do mikrofali zakupiłam samsunga fg87kust i piekarnik samsunga bq1d4t081 chyba dobry model wpisałam bo już na pamięć znałam obecnie czekamy na meble do kuchni jak będzie się sprawować zobaczymy ale ogólnie chwalimy sobie z tż samsunga dlatego też skłoniliśmy się do tego sprzętu, czytałam też na forach że mikrofale samsunga są chwalone więc mam nadzieję że się nie zawiedziemy
Zakupiłam tez płytę indukcyjną ide64 ls zastanawiałam się też co do id64es wzięłam tą pierwszą dodatkowa jedna funkcja mam nadzieję że będzie przydatna a nie okaże się tylko dodatkowym bajerem

Brakuje nam lodówki do zabudowy nie mam pojęcia jaką najlepiej najbardziej pojemna o firmie nie wspomnę bo nie mam pojęcia tak samo jak pomysł na okap

nad innymi sprzętami nie myślę na razie zobaczymy później co będzie potrzebne
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 09:04   #665
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

hm a jaka pralko-suszarke moglabys mi polecic?? ja nastawiam sie na pralko-suszarke mysle ze do 2,5-3tys takze mysle ze to nie malo... ale co wybrac...??
bo ja widze ze w tych marketach wybor jest baaardzo ubogi stoi 50 pralek w tym 4 pralko-suszarki i koniec... to gdzie to obejrzec dotknac powciskac przyciski itp itd...? ehh


co do lodowki ja polecam... samsungi wlasnie heheostatnio znajomi kupic taka otwierana na dwa skrzydla - bardzo fajna lodoweczka...
nie wiem ale jeszcze chyba fajne i dobre lodowki robia Gorenje...

co do okapow nie bede sie wypowiadala bo nie mam pojecia...
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 09:39   #666
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

no własnie my początkowo mieliśmy mieć ta side by side ale skończyło się na klasycznej z zamrażalnikiem u dołu w dodatku do zabudowy a one są malutkieee a jak już jedną znalazłam to nie maja tego frost taka lodówka do zabudowy jest o jakieś prawie 100l mniejsza niż wolnostojące ;/ a cenę swoją mają

A co do pralko suszarki to własnie tez bym się skłaniała do aristona (mama ma pralkę i jakoś strasznie mi się podoba i działa bez zarzutu a dużo pierze) albo samsunga dobry jest simens ale to już cena +40% do samsunga a jakość prawie taka sama
Samsung i aristona też ma fajną linię tych sprzętów co mi się podoba

No tyle że pralko suszarka ponoć nie suszy tak jak sama suszarka z doświadczenia nie wiem bo nie mam ale po przeczytaniu wielu opinii jakiś czas temu

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Aaaa i dziwi mnie jedno dlaczego w pralko-suszarkach ładowność pralki jest większa niż suszarki powinno chyba być na odwrót wkładając np. 5 kg suchego prania po wypraniu wkładam do suszarki ok 7 kg mokrego, bo już nie rozumiem tego dlaczego tak podają albo przekręcili poprstu

ja początkowo myślalm o czymś takim albo mniejszej aristona
http://www.electro.pl/produkt-SAMSUN...-52383,77.html

ta bardziej oszczędna
http://www.rtvagd.sklep.pl/ariston/a...h_b_20252.php5
pod spodem ma szufladę albo na brudy albo na chemię :P jak kto woli

Edytowane przez oliwka__
Czas edycji: 2010-04-07 o 09:42
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 10:20   #667
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

witam, spiesze do Was z zapytaniem co sadzicie o tej zmywarce:
http://www.agito.pl/zmywarki-wolnost....0.380845.html
Jak na firme beco to chyba niedrogo, w media markt kosztuje 1200 zł..

i jakie modele parowaru w granicach 200 zł możecie polecic?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 10:40   #668
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

O zmywarkach się nie wypowiadam bo się nie znam i nawet nie zapoznawałam z tematyka ponieważ dostajemy zmywarkę od tż mamy z kuchni która jest prawie nówka używana 3 lata a jak chodzi to po co dodatkowy koszt więc polecam boscha ogólnie widzę że dużo ludzi korzysta z boscha a co do innych zdania nie mam nigdzie nie czytałam nie dowiadywałam się

Parowar hmm chyba najlepszy z tefala http://allegro.pl/item973324253_paro...11l_gw_2l.html
albo w takim zestawie teraz fajny jest Philipsa parowar HD9140 do tego można skompletować toster, czajnik, blender, robota kuchennego
http://allegro.pl/item985347241_paro...0_90_900w.html

Edytowane przez oliwka__
Czas edycji: 2010-04-07 o 10:41
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 12:41   #669
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Dziewczyny proszę podajcie model tej pralki LG nad która się zastanawiacie bądź też macie !!!
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 16:33   #670
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Ja mam nadzieję, że tę uda mi się kupić ten model parowej LG F1403TDS. Jest stosunkowo mała, jak na 8kg wsad. Poza tym jest bardzo cicha i ma 10 lat gwarancji na silnik. Jak dla mnie idealna
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 18:52   #671
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

jak dla mnie 8kg to dużo wystarcz mi 6 a pewnie pranie będe robić raz na dwa tygodnie po 2 pralki teraz zastanawiam się pomiędzy tymi LG WD-12390NDK (w tej pisza że ma głośną pompkę i ogólnie że przy wirowaniu głośna) a tą LG F1022ND niby bez wad muszę porównać gdzieś na stronie. Ta parowa fajna ale chyba na dziś sobie odpuszczę nie jest mi to niezbędne ale pewnie w przyszłości kupię a poza tym wszystko kosztuje więc nie będę przeginać
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 09:00   #672
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Właśnie dlatego, że te sprzęty kosztują wolę raz rzucić się na coś w pełni funkcjonalnego i dobrego A nie za chwile wymieniać. Ja dlatego chcę dużą ładowność pralki, bo mam kilka koców do prania i w końcu nie będzie problemu kto je do pralni zabierze
A co do tych modeli, co podałaś - ta mi bardziej przypadła do gustu LG F1022ND Trochę większy wsad.
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 10:05   #673
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Ja się skłaniam do 6kg własnie ze względu że jest pojemna i wystarczająca jak dla 2 osób koce wszystkie popiorę mieściły mi się do 5 kg.
Zapewne gdybym kupowała samą pralkę to bym kupiła tą droższą natomiast przy tych wydatkach co mamy niestety muszę ograniczyć się do podstawowej póki co nie żałowałam na plytę indukcyjna, piekarnik, mikforalę, ale chcemy kupić projektor i może jak wystaczy to bilardnie wspomnę że potrzeba nam jeszcze cały czas nieszczęsnej lodówki, okapu, pralki i suszarki
kuchnie mamy zamówioną ale do końca trzeba zapłacić olbrzymie akwarium także czeka aż roboty remontowe się skończą więc tak łatwo nie ma

A możecie polecić jakieś dobre garnki na indukcję?? bo my jeszcze musimy wyposażyć się w podstawowe rzeczy do kuchni jak sztućce szklanki noże talerze i wszystko inne lepiej było napisać co mamy hehe ekspres i frytkownicę nasz dobytek
Chyba po remoncie trzeba będzie weselicho wyprawić by doposażyć mieszkanko

Edytowane przez oliwka__
Czas edycji: 2010-04-08 o 10:07
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 16:29   #674
GOcha79
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 153
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Z tego co widzę i co piszecie to LG ma sporą rozpiętość jeśli chodzi o wsad. od 8 do 5 kg chyba.Ja bym napewno kierowała się przy wyborze pralki także klasą oszczędności, teraz najlepiej kupić w klasie A++
Ja narazie nie będę zmieniać pralki, choć podejrzewam, że moja pralka już niedługo pożyje i napewno następna będzie właśnie z napędem Direct Drive. a teraz coraz głośniej jest o pralkach parowych... zastanawiał się ktoś
GOcha79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 17:44   #675
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

no właśnie fanala pisze o takiej parowej
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 20:50   #676
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Ja nie będę ukrywać, że parowe skradły me serce Ale faktycznie, jeśli masz sporo wydatków, to ciężko się rzucać na te droższe modele... Ale z drugiej strony to nie jest sprzęt, który za chwilkę się wymienia (to wyjdzie zdecydowanie drożej). Może pokombinuj nad jakimś rabatem, skoro tyle rzeczy masz kupić Może ktoś się złamie i będziesz mogła mieć dokładnie to, co chcesz
A co do LG - to oprócz tego, że są ciche, to mają fajną funkcję inteligentnego prania (która z resztą też skradła me serce :P)
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 16:16   #677
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

dziewczyny piszecie tak o tej firmie lg a ja kurcze nadal niekupialm tej pralko-szuszarki...
lg ma tylko jedna z tego linka:
http://www.nokaut.pl/pralko-suszarki...-12330cdp.html
ale klasa energetyczna jest D... przeciez to jakas masakra... jak tak dobra firma bo widze same dobre opinie o niej - moze zrobic cos takiego... ehh
a moze ktos ma ta p-s i moze cos o niej powiedziec no i o swoich rachunkach za prad;p
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 21:07   #678
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Hmm... Szczerze, to jakoś na pralko-suszarki w ogóle nie patrzyłam...
I nie do końca wiem, z czego wynika taka klasa energetyczna. Ogólnie jak patrzyłam na same suszarki, to one mają większe zużycie energii. Może chodzi o to, że efektywne działanie suszenia wymaga większych nakładów energii? Wśród pralek LG są same A, A+, a nawet A++!
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 10:44   #679
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

no wlasnie wiec czemu pralko-suszarka ma klase energet az D... ? gdzie mowie firma candy - jest to napewno mniej znana i liczaca sie firma niz LG robi pralko-suszarki klasy energ.B a nawet A! wiec cos tu nie halo:P

chyba ze w ogole nie ma sensu patrzec na te A B C czy D tylko na zuzycie energii wody i czego tam jeszcze w jednej i drugiej pralce przy praniu przy suszeniu i porownywac z innymi...??

ale naprawde zastanawia mnie w takim razie czemu takie lg ma jedna jedyna pralko-suszarke i do tego smiesznej w tych czasach klasy energetycznej jaka jest D a takie candy ma 3 modele p-s i to o 2-3 klasy energ nizsze...

P.S.
mam jeszcze taki dylemat bo chcialam kupic rowniez maszynke do miesa i robota kuchennego ale na stronie zelmera znalazlam cos takiego:
http://www.zelmer.pl/sprzet_kuchenny...886-84-sl.html
i takiego
http://www.zelmer.pl/sprzet_kuchenny...yciskarki.html
czy mysliscie ze ta szaktownica albo ten modul szatkownicy z drugiego linka to zastapiloby robota kuchennego? chodzi mi tu czy mozna by w niej pociac warzywa np na surowke albo ziemniaki na placki ziemniaczane tak jak to mozna zrobic w robocie kuchennym ?? bo naprawde nie wiem z czy sie to je;p

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2010-04-11 o 13:53
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 19:43   #680
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

pralka wybrana zostaje candy go w464d - najmniej energo i wodozerna, nie jest za gleboka ma wyswietlacz predkosc wirowania 1400 programy szybkiego prania i suszenia/prania 6k prania/4kg suszenia...
mam nadzieje ze bedzie ok...

teraz mam pytanie jeszcze dot robota kuchennego i maszynki do miesa

czy ktoras z was posiada i moze sie wypowiedziec czy warto kupowac czy jest przydatne/uzywane??

zastanawiam sie nad tym robotem:
http://www.allegro.pl/item997541445_...r_malakse.html
i nad ta maszynka:
http://www.allegro.pl/item986141470_...iej_promo.html

prosze o jakies w miare szybkie opinie bo musze cos zamowic a nie wiem czy w ogole jest ses bo czy bedzie to uzywane bo jednak to prawie 1000zl wiec moze na cos innego wydac...
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 20:28   #681
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
pralka wybrana zostaje candy go w464d - najmniej energo i wodozerna, nie jest za gleboka ma wyswietlacz predkosc wirowania 1400 programy szybkiego prania i suszenia/prania 6k prania/4kg suszenia...
mam nadzieje ze bedzie ok...

teraz mam pytanie jeszcze dot robota kuchennego i maszynki do miesa

czy ktoras z was posiada i moze sie wypowiedziec czy warto kupowac czy jest przydatne/uzywane??

zastanawiam sie nad tym robotem:
http://www.allegro.pl/item997541445_...r_malakse.html
i nad ta maszynka:
http://www.allegro.pl/item986141470_...iej_promo.html

prosze o jakies w miare szybkie opinie bo musze cos zamowic a nie wiem czy w ogole jest ses bo czy bedzie to uzywane bo jednak to prawie 1000zl wiec moze na cos innego wydac...
robot kuchenny na pewno się przyda chociażby do robienia sałatek z lenistwa nie musisz ręcznie szatkować np. kapusty :P taki robot w każdym domu musi być bo nie wiadomo kiedy będzie potrzebny tak samo jak mikser, ja lubię placki ziemniaczane więc to jest fajne nie trzeba trzeć tylko minutka i są starte więc dla takiego sprytnego robota wielki plus drugi plus dla zelmera uważam że ta firma naprawdę jest dobra moja mama ma właśnie taką maszynkę do mięsa (tyle że od 27 lat) i nadal działa no pomimo tego że coś tam pęklo ulamało się i chodzi właśnie chce jej kupić maszynkę do mięsa na urodzinki bo korzytsa.
Natomiast ty megusiaa zastanów się czy jest ona ci niezbędna?? Moja mama dosyć często korzystała obecnie to najczęściej na święta jak sama robi masę makową mak kręci na niej ogólnie więcej z tych rzeczy zrobi ci robot kuchenny maszynka do mięsa jeśli sama będziesz np. mielić mięso by mieć mielone. Jeśli masz pieniążki kup sobie maszynkę do mięsa na pewno się przyda ale zapewne będziesz z niej rzadko korzystać no chyba że jesteś maniaczką gotowania
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 20:50   #682
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

dziekuje bardzo za tak wyczerpujaca odpowiedz

maniaczka gotowania narazie nie jestem hehe moze to ulec zmianie ale nie musi;p

jesli chodzi o maszynke to wlasnie myslalam ze bedzie mi potrzebna do zrobienia np mielonych czy kopytek
natomiast robot no wlasnie do surowek z lenistwa tak jak napisalas i do plackow ziemniaczanych...

tylko kurcze szkoda ze nie ma urzadzenia ktore mialoby i maszynke i robota w jednym i byloby troche tansze... chodzi mi o firme zelmer wlasnie bo wiem ze philips ma cos takiego.. ale z drugiej strony jak cos jest do wszystkiego to moze okazac sie do niczego;p

jeszcze raz dziekuje za odpowiedz i czekam na opinie moze uzytkowniczek podanych przeze mnie modeli robota i maszynki i czy kupowac te czy jakis inny model moze ktos polecic...?

P.S.
aha dodam jeszcze ze mam ten mikser:

http://www.allegro.pl/item983718212_..._3_kolory.html

wiec pytanie czy jest teraz sens kupowac tego robota co w linku wyzej czy kupic np jakis inny ktory ma mniej funkcji bo o ile dobrze pamietam to robot ma tez funkcje miksera wiec kurcze juz sama nie wiem

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2010-04-14 o 12:45
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 17:26   #683
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

hej, jestem tu nowa

od lutego mam pralkę LG f1022ND i jestem bardzo zadowolona
faktycznie cicha i wiele programów, można sobie nastawić dodatkowe płukania, prania wstępne, co przydało mi się przy praniu ciuszków dla dziecka kupionych w ciuchlandzie

wady: w mojej ocenie jest jedna, gdy włącza się płukanie jest taki jakby syk przy przepływie wody przez rurę odpływową/dopływową, w trakcie prania jest cicha, ale płucze w sykiem

pojemność rzeczywiście może nie gigantyczna, ale ja musiałam patrzeć tez na miejsce w łazience, pralka nie mogła być zbyt głęboka, bo taka nam wnęka wyszła, a dodatkowo bardzo mi się ta pralka z wyglądu podoba

powiem tak, przede mną pranie rzeczy noworodkowi/niemowlakowi, wiec może zbyt duża pojemność byłaby tez bez sensu, bo nastawiałabym niepełną pralkę

kupiłam tez w dobrej w tamtym czasie cenie, bo 1400 razem z wysyłką w necie (w Saturnie wtedy była chyba po ok 1800-1900zl)
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 09:40   #684
Liz89
Raczkowanie
 
Avatar Liz89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 162
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cześć Dziewcyzny, a ja mam do Was pytanie odnośnie płyt indukcyjnych, czy taką np. http://www.allegro.pl/item990352092_...clatronic.html
mogłabym postawić na blacie w kuchni, tak luzem bez żadnego zabudowania, kabelek dać do kontaktu i będzie mi elegancko działała ? pytam , żeby sie upewnić i nie strzelić gafy jeśli okarze sie że całkiem inną wizje jej działania mam Może któraś z Was mogła by polecić coś właśnie tego typu
Liz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 10:17   #685
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

upup odnosnie mojego ostatniego posta moze ktos sie jeszcze wypowie...
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 11:29   #686
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Liz89 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewcyzny, a ja mam do Was pytanie odnośnie płyt indukcyjnych, czy taką np. http://www.allegro.pl/item990352092_...clatronic.html
mogłabym postawić na blacie w kuchni, tak luzem bez żadnego zabudowania, kabelek dać do kontaktu i będzie mi elegancko działała ? pytam , żeby sie upewnić i nie strzelić gafy jeśli okarze sie że całkiem inną wizje jej działania mam Może któraś z Was mogła by polecić coś właśnie tego typu
Ostatnio widziałam taką płytę w mm fajnie wygląda porządnie zrobiona nie pamiętam firmy ale jak na taka przenośną czy wolno stojącą to porządnie wygląda cena kusząca zawsze można zabrać ze sobą więc pewnie godna polecenia

megusia taki mikser też fajny mama ma często piecze latem robi koktaile więc napewno przydatne. Ja to tak wszystko na przykładzie mamy bo swojego jeszcze nie posiadam
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 13:39   #687
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

dzieki dzieki
ale chodzi mi o to czy przy takim mikserze potrzebuje takiego robota jak podalam w linku bo w sumie koktajle jak wspomnialas mozna robic w mikserze bo mam do tego pojemniczek wiec kurcze po co znowu drugi przy robocie...
moze ktos polecic jakiegos innego robota zellmera? sprawdzonego dobrego...
bo ja jednak nie mam za duzo miejsca na zbyciu wiec musze kupic cos funkcjonalnego ale tez zeby nie zajmowalo za duzo miejsca...
no i jeszcze ta maszynka do miesa.. czy dac sobie z nia spokoj a mieso prosic o mielenie w sklepie... a np do kopytek kupic taka reczna wyciskarke... hmmm
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 07:19   #688
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

może coś takiego - połączenie robota i maszynki http://www.euro.com.pl/roboty-wieloc...tml#content_3c

http://www.twenga.pl/cena-MUM-4-MUM4...henny-581673-0
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html


Edytowane przez ysmay1
Czas edycji: 2010-04-19 o 07:23
ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 11:46   #689
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
teraz mam pytanie jeszcze dot robota kuchennego i maszynki do miesa

czy ktoras z was posiada i moze sie wypowiedziec czy warto kupowac czy jest przydatne/uzywane??

zastanawiam sie nad tym robotem:
http://www.allegro.pl/item997541445_...r_malakse.html
i nad ta maszynka:
http://www.allegro.pl/item986141470_...iej_promo.html
Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
http://www.allegro.pl/item983718212_..._3_kolory.html

wiec pytanie czy jest teraz sens kupowac tego robota co w linku wyzej czy kupic np jakis inny ktory ma mniej funkcji bo o ile dobrze pamietam to robot ma tez funkcje miksera wiec kurcze juz sama nie wiem
Na temat tych wielofunkcyjnych zestawów się nie wypowiem bo nie miałam, za to posiadam z zelmerowych sprzętów robota robi i maszynkę do mięsa.

Mikser powinnaś kupić bo jest to sprzęt z którego się często korzysta. Ja używam średnio 3-4 razy w tygodniu (choćby do wymieszania ciasta na naleśniki, upieczenia ciasta, zrobienia bitej śmietany). Robota trzymam go na wierzchu, a misę obrotową mam schowaną do szafy i wyjmuję gdy trzeba dłużej miksować, wtedy jest wygodniej ustawić robota na stojaku i mieć wolne ręce.
Obecnie mam już drugi mikser zelmer Robi, pierwszy zepsuł się po 5 latach i zamiast naprawiać zdecydowałam się na zakup nowego żeby mieć 2 misy. Ten okres życia miksera przy moim sposobie korzystania to i tak spory sukces.
Zauważyłam że cena robota spadła bo ja za mojego (bez kubka miksującego) jakieś 170 płaciłam.

Co do maszynki do mięsa to jest urządzenie rzadziej używane i jeśli już to polecałabym kupić w komplecie z szatkownicą http://www.allegro.pl/item1007207856...atkownica.html
osobiście to częściej korzystam z szatkownicy niż z samej maszynki. Mięso mielę hurtowo, dodaję jajka i inne składniki kotletowi, dzielę na porcje i zamrażam.
Jeżeli zdecydowałabyś się na zakup maszynki zelmera to w przyszłości możesz pomyśleć o dokupieniu wyciskarki do soku http://www.zelmer.pl/akcesoria_nowe/...ch-owocow.html i młynka http://www.zelmer.pl/akcesoria_nowe/...k-zarnowy.html.

Odradzam maszynkę do mięsa moulinex rodzice mieli jedną i nożyk się po jednym użyciu tępił zamiast ciąć białe części mięsa zbierały się na nożykach i cała się zapychała. Możliwe że zmienili materiały z jakich produkują nożyki, ale ja mam uraz do maszynek tej firmy.
__________________
asia

Edytowane przez asiulkaa
Czas edycji: 2010-04-19 o 11:54
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 13:54   #690
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

dziekuje za odpowiedz

mikser robi z misa obrotowa i kubkiem do koktajli juz mam kupialm jakis tydzien temu dlatego zastanwialam sie czy teraz jest sens kupowac robota kuchennego fenomen bo on ma tez kubek do koktajli czy nie kupic jakiegos prostszego modelu z samymi nozykami...

co do maszynki z szatkownica no wlasnie co ta szatkownica mozna szatkowac?? bo jak pytalam w sklepie to pani mi powiedziala ze to raczej jakies orzechy itp a nie np warzywa na surowke jak to mozna robic w robocie kuchennym...wiec jak to jest?
no wlasnie te maszynki sa fajne bo mozna dopkuic te akceroria o ktorych piszesz czyli wyciskarke do sokow i do kawy... no i zajmuje mniej miejsca niz robot... ale jak to jest z ta szatkownica? bo jesli da rade zrobic na tym surowke np kapuste marchewke poszatkowac w paseczki czy tak jak w robocie z nozykami to pewnie kupie maszynke... mniej miejsca zajmuje no i tansza...

co do firm to jednak sklaniam sie ku zelmerowi i raczej nie biore pod uwage innych firm...

aha i jeszcze pytanie czy szatkownica jest reczna czy automat?:p

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2010-04-19 o 13:55
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-16 18:12:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.