Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-09, 13:30   #2281
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
Projekty gotowe mają z tego co wiem wszystko. Co to są też projekty branżowe - czy jest to to samo co instalacje??.
Projekty gotowe nie zawsze zawierają "wszystko", ale to już inna historia.

Przede wszystkim z architektem podpisujesz umowę, w której zawarte jest wszystko, co projekt będzie zawierał. Nie wiem, czy to jest standard, ale u mnie architekci przygotowali projekt w 100%, załatwiali wszelkie papiery i uzyskali dla nas pozwolenie na budowę. Projekty branżowe to w uproszczeniu właśnie instalacje (wod.-kan., elektryczna, gazowa, itp.). Powinien też być projekt zagospodarowania terenu.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 14:20   #2282
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
no właśnie szukam teraz architekta i się zastanawiam, co powinien zawierać projekt indywidualny, żeby był kompleksowy. Nie chcę żeby mnie oszukano, wykonując tylko podstawową wersję a za resztę trzeba byłoby zapłacić. Projekty gotowe mają z tego co wiem wszystko. Co to są też projekty branżowe - czy jest to to samo co instalacje??.
Nie mają wszystkiego, bo nie mają projektu zagospodarowania terenu, a bez tego nie uzyskasz pozwolenia na budowę, tak więc biura projektów typowych trochę oszukują...
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 14:34   #2283
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No i właśnie zadałam pytanie co ma zawierać projekt aby był kompletny. Umowa umową ale jak się tego nie wie można podpisać umowę niekorzystną, w której nie będzie wszystkich elementów, i trzeba będzie uzupełnić projekt.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 14:49   #2284
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dzięki

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Potrzebuje spokoju i ciszy do pracy ? To nie będzie jej miał, cienkie ścianki działowe, wejście tuż przy najbardziej hałaśliwej części salonu..
to prawda...
ale z drugiej strony przecież nie będzie pracował w trakcie imprez...
pokój potrzebny mu do pracy, do trzymania dokumentacji.
Co do hałasu on raczej pracuje ze słuchawkami na uszach... więc...
oczywisćie sa momenty kiedy musi sie skupic przemyśleć... ale juz go znam potrafi sie wyłączyć.
i w domu pracuje głównie wieczorami

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Co do samego salonu - dawno nie widziałam tak głupio zaprojektowanego pomieszczenia, nie dość, że nieustawnie to jeszcze 3/4 powierzchni zmarnowanej na komunikację. ..
na to nie zwróciłam uwagi... na ciag komunikacyjny.
ustawne nie jest to fakt - zachodziłam w głowę jak tu madrze to wszystko poustawiać ale wydawałao mi się ze to wina mojej wyobraźni

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Kuchnia również niespacjalnie ustawna, ja bym się w niej nie odnalazła, no ale może nie gotujesz dużo. ..
chyba do kuchni nie mam zastrzeżeń... i nie wiem co to znaczy duzo gotować...
ale nie ja nie lubie spedzac czasu w kuchni. Lubimy dobrze i smacznie zjeść... ale nie spędzam tam całego dnia. Zreszta kto teraz naa to ma czas?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Dobrze widzę tylko jedną łazienkę ? Gdzie pralnia/suszarnia - połączona z kotłownią ? Odważnie. Graciarnia ?.
oj nie są dwie łazienki obok siebie od północnej strony
sa dwie garderoby i skoro to parterówkka to zakładam że strych mógłby robić tu za graciarnię... (tak tak nie ma w tym projekcie strychu ale ja go chcę uwzględnić przy rozmowach z projektantem)
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 14:58   #2285
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez st_ella Pokaż wiadomość
Dziękito prawda...
ale z drugiej strony przecież nie będzie pracował w trakcie imprez...
pokój potrzebny mu do pracy, do trzymania dokumentacji.
Co do hałasu on raczej pracuje ze słuchawkami na uszach... więc...
oczywisćie sa momenty kiedy musi sie skupic przemyśleć... ale juz go znam potrafi sie wyłączyć.i w domu pracuje głównie wieczorami
Nie chodzi o imprezy, ani o umiejętność wyłączania się, bo nie po to budujesz dom. Budujesz, żeby nie musieć się zastanawiać nad takim rzeczami. Wieczorem oglądasz głośno telewizję (37 m2 zobowiązuje, echo się niesie i trzeba dać głośniej), coś robisz w kuchni, ktoś się kręci po jadalni itp. W dobrze zaprojektowanych domach gabinety są rozplanowane w odrębnej części domu (często można do niego wejść już z wiatrołapu), lub w części oddalonej od części dziennej.
Cytat:
ale nie ja nie lubie spedzac czasu w kuchni. Lubimy dobrze i smacznie zjeść... ale nie spędzam tam całego dnia. Zreszta kto teraz naa to ma czas?
Czy gotujesz powiedzmy co drugi dzień obiad czy zamawiasz gotowce, a gotujesz od wielkiego dzwonu w co 4 weekend? Jeśli ta druga opcja to po co Ci taka wielka jadalnia na 16 osób ?
Cytat:
oj nie są dwie łazienki obok siebie od północnej strony
Ja tam widzę jedną łazienkę i jeden kibelek. Masz/planujesz dzieci ? Przydałby się więc dla nich prysznic, rodzice powinni mieć odrębną łazienkę.
Cytat:
sa dwie garderoby i skoro to parterówkka to zakładam że strych mógłby robić tu za graciarnię...
No jak wolisz. Mój TŻ jest silny, ale nie przyszłoby mi do głowy zmuszać go do tachania po drabinie na strych walizek, rowerów, mebli ogrodowych i tysiąca innych rzeczy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 16:32   #2286
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
No i właśnie zadałam pytanie co ma zawierać projekt aby był kompletny. Umowa umową ale jak się tego nie wie można podpisać umowę niekorzystną, w której nie będzie wszystkich elementów, i trzeba będzie uzupełnić projekt.
Tak jak pisałam - najwygodniej gdy to architekci składają wszelką dokumentację i uzyskują pozwolenie na budowę. Taki projekt jest już gotowy w 100%, bo inaczej nie można takowego pozwolenia uzyskać. Jeśli chodzi o "naciąganie" prawdy, to na pewno szybciej spotkasz się z tym przy projektach gotowych, a nie gdy zamówisz projekt u architekta.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 18:38   #2287
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
No i właśnie zadałam pytanie co ma zawierać projekt aby był kompletny. Umowa umową ale jak się tego nie wie można podpisać umowę niekorzystną, w której nie będzie wszystkich elementów, i trzeba będzie uzupełnić projekt.
Tego jest tak dużo, że ciężko wymienić. Wszystko zależy od waszej działki, uzbrojenia, dostępu do drogi, odrolnienia, czy macie warunki zabudowy, czy architekt ma za was zdobyć te warunki, czy będzie pełnomocnikiem, czy on będzie współpracował z branżystami czy macie własnych projektantów instalacji itp.
Nie powinien was oszukać, w końcu też mamy zasady etyki zawodu architekta

A jeśli chodzi o cenę za projekt, warto się dowiadywać u różnych architektów, bo i ceny bywają różne.
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2010-06-09 o 18:40
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 21:19   #2288
jumpear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam to mój pierwszy wpis na tym forum.
Mamy zamiar z mężem wybudować wymarzony dom.
Wstępnie wybraliśmy projekt, co o nim sądzicie.
My totalnie nie znamy się na tym.
http://www.kreodom.pl/portal/opinie/...17.html#opinie
jumpear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 08:40   #2289
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jumpear Pokaż wiadomość
Wstępnie wybraliśmy projekt, co o nim sądzicie.
Wjazd od południa? Na górze nie da się mieszkać z powodu dachu.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 12:05   #2290
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jumpear Pokaż wiadomość
Witam to mój pierwszy wpis na tym forum.
Mamy zamiar z mężem wybudować wymarzony dom.
Wstępnie wybraliśmy projekt, co o nim sądzicie.
My totalnie nie znamy się na tym.
http://www.kreodom.pl/portal/opinie/...17.html#opinie
Dom ma bardzo prostą konstrukcję tak więc nie będzie problemów na budowie (nie powinno być).
Niestety układ pomieszczeń jest zły.
Nie wiem jak pomieszczenia mają się do stron świata, ale jeśli a) wjazd jest od południa, to masz taras od północy, czyli będzie tam zimno i ciemno b) wjazd od północy, to salon masz od północy i do tego od frontu, co jest złym rozwiązaniem, szczególnie jeśli usytuujesz dom blisko granicy z drogą.
Powinno dążyć się do tego aby taras i salon były od południa.

Na poddaszu duże skosy...
Powierzchnia pomieszczeń jednak do przyjęcia.

O przejściu z garażu do kuchni chyba nie warto wspominać, bo było to często poruszane...
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 19:08   #2291
jumpear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Nie mam pojęcia z której strony jest wjazd.
Podoba nam się ten projekt.
A gdyby wc na dole zamienić miejscami z sienią i tam zrobić wejście do garażu?
A jak podniesiemy górę o jeden pustak to będzie do góry lepiej?

Wiemy tylko że możemy od 1,5 do 2,5 kondygnacji budować i kąt nachylenia połaci 30-50 stopni.
Doradźcie coś może coś podobnego.
jumpear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 19:42   #2292
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jumpear Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia z której strony jest wjazd.
Podoba nam się ten projekt.
A gdyby wc na dole zamienić miejscami z sienią i tam zrobić wejście do garażu?
A jak podniesiemy górę o jeden pustak to będzie do góry lepiej?

Wiemy tylko że możemy od 1,5 do 2,5 kondygnacji budować i kąt nachylenia połaci 30-50 stopni.
Doradźcie coś może coś podobnego.
Nie ma czegoś takiego jak "0,5 kondygnacji"... Nie wyobrażam sobie - pół piętra?

WC na parterze w ogóle dałabym pod schodami (odwrócić je), przynajmniej zmniejszyłaby się powierzchnia komunikacji, a w miejscu WC można zrobić garderobę.
No ale co kto woli, jeśli ten projekt jest dla was idealny to budujcie

I w sumie nie musicie wiedzieć od której strony jest wjazd na waszą działkę, bo to bez znaczenia - ten projekt ma tak rozmieszczone pomieszczenia i okna, że na żadną nie pasuje .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 20:13   #2293
jumpear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziękuje za odpowiedź. Czyli parter do ....

Góra bardzo nam pasuje, w sypialni wejście do swojej łazienki i garderoby, plus 2 pokoje+łazienka. Jak piszesz dół tragedia. czyli salon powinien być tam gdzie jest pomieszczenie gospodarcze i kuchnia?
Może polecicie podobny projekt z lepszym parterem.
Już nas głowa boli od tych projektów a to dopiero początek.
Pozdrawiamy
jumpear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 20:28   #2294
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jumpear Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź. Czyli parter do ....

Góra bardzo nam pasuje, w sypialni wejście do swojej łazienki i garderoby, plus 2 pokoje+łazienka. Jak piszesz dół tragedia. czyli salon powinien być tam gdzie jest pomieszczenie gospodarcze i kuchnia?
Może polecicie podobny projekt z lepszym parterem.
Już nas głowa boli od tych projektów a to dopiero początek.
Pozdrawiamy
Jak dla mnie rozmieszczenie pomieszczeń parteru w ogóle jest nie do przyjęcia.
Musicie wiedzieć jak działka jest ustawiona w stosunku do stron świata i na tej podstawie szukać projektu. Poza tym:
zdecydujcie, co potrzebujecie w domu, jakich pomieszczeń oczekujecie. Pytaj o wszystko, dziewczyny dobrze ci doradzą;

Wybór projektu jest bardzo ważny, po latach będziesz sobie pluć w brodę, że to nie to.
Pocieszę cię, że ja idealnego projektu szukałam prawie rok czasu. Znalazłam, wybudowałam i jak na razie z funkcjonalności domu jestem bardzo zadowolona. A o to chyba chodzi. Powodzenia
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 21:19   #2295
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jumpear Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia z której strony jest wjazd.
Ty się zabierasz za budowę domu i nie wiesz z której strony świata masz wjazd ? Czy Ty jesteś poważna ? To jak Ty działkę kupiłaś?
Cytat:
Napisane przez jumpear Pokaż wiadomość
Góra bardzo nam pasuje,
Ale co Ci na tej górze pasuje, to, że tam jest strych ? Że w lecie z powodu nagrzanej powierzchni dachu będziesz mieć 50'C, a w zimie nie będzie szło tego ogrzać ? Że nie możesz z łóżka wstać, bo będziesz walić głową w dach ? Ile masz wzrostu, 1,20 cm ?
No ... sz po prostu się wykończę.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 09:27   #2296
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ja chyba będę decydować się na projekt indywidualny. Ale jeszcze szukam wśród gotowców jak nie konkretnego projektu to chociaż inspiracji. Co powiecie na temat tego projektu. Pomijam kolor elewacji jak również wydaje mi się, że należałoby przedłużyć trochę ściany budynku zwieszając powierzchnię łazienki oraz najmniejszego pokoju. Pokój powinien mieć 12 m2 a łazienka 6 m2.

Oto ten projekt http://www.archeton.pl/projekt-domu-...781cafbe4960a5
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 13:49   #2297
jumpear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ty się zabierasz za budowę domu i nie wiesz z której strony świata masz wjazd ? Czy Ty jesteś poważna ? To jak Ty działkę kupiłaś?
Ale co Ci na tej górze pasuje, to, że tam jest strych ? Że w lecie z powodu nagrzanej powierzchni dachu będziesz mieć 50'C, a w zimie nie będzie szło tego ogrzać ? Że nie możesz z łóżka wstać, bo będziesz walić głową w dach ? Ile masz wzrostu, 1,20 cm ?
No ... sz po prostu się wykończę.
W czym ten Twój wpis pomógł? Może jesteś sfrustrowaną osobą,która wyżywa się na forum? Nie wiesz wszystkiego nie krytykuj.
Działkę dostałam, nie widziałam jej na oczy ponieważ mieszkam w Holandii.
Mam blade pojęcie o projektach i budowie domu. Gdyby było inaczej nie szukałabym forum,gdzie można się wiele dowiedzieć.
Od Ciebie dowiedziałam się bardzo sporo,niestety nie na temat projektu,tylko twojego poziomu. Nie chcesz pomóc nie odpisuj.

Puenta w Twoim poście jest

Na szczęście jesteś wyjątkiem.
jumpear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 14:43   #2298
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jumpear Pokaż wiadomość
Działkę dostałam, nie widziałam jej na oczy ponieważ mieszkam w Holandii.
Przed wyborem projektu warto wiedzieć jaka jest szerokość działki, usytuowanie względem stron świata, nachylenie terenu oraz jakie ograniczenia i wytyczne co do nowej zabudowy obowiązują w miejscowym planie dla gminy, w której działka się znajduje.
Miejscowy plan powinien być dostępny na stronie internetowej gminy (o ile gmina taki posiada), a o usytuowaniu budynku względem stron świata znajdziesz sporo w googlu.
Jest to naprawdę istotne, gdyż np. lokalizując kuchnię od zachodu skazujecie się na przegrzanie tego pomieszczenia w lecie, szczególnie jest to uciążliwe podczas gotowania oraz na szybkie psucie się produktów spożywczych (np. owoców na stole).
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 12:08   #2299
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

bez sensu, że ten bufet to tak od razu przy zlewie, ktoś będzie u Ciebie na plotkach albo będzie siedzial domownik i co, ochlapiesz go wodą bo np. będziesz myć paprykę?
salon z aneksem kuchennym faktycznie słabo ustawne i ogólnie nieciekawe, na pewno warto lewy górny róg salonu- zrobić ścianę ciągłą, bez tego zęba, odejdzie Ci jedna klitka.

Druga łazienka w kotłowni, czy pralnia, będzie ok, ale gdzie chcesz mieć składzik na węgiel?, na strychu proponuję rzeczywiście jak chcesz graciarnię (wszystkiego na dole się pomieścić nie da, a ludzie od dziesiątek lat gromadzą rupiecie pod strzechą i jest ok , rower to bardziej do garażu , niż składzika, a walizki, czy muszą być na parterze, zależy, czy częste delegacje ) i suszarnię na pranie. Poszerzyć ten wąski przedpokój do częsci sypialnianej, nie podoba mi się też, że aby wejść do łazienki od strony dziennej, trzeba tą łazienkę tak jakby całą okrążyć.

gabinet w środku, no powiedzmy, że ujdzie, jak już musi, najwyżej dacie trochę grubsze ściany (ściany 5tki lub 7demki w całym domu, , nie rozumiem, jak chcecie mieć tam jakąkolwiek intymność, Wy, TZ przy pracy, dzieci) albo choćby z pustaka 9tki, a nie z jakiegoś karton-gipsu ale biorąc pod uwagę usytuowanie ja bym pomyślała o możliwości okna balkonowego i również wychodzeniu na taras, bo można, a to przyjemne.

Nie robiłabym tej wnęki w garażu, najwyżej trochę garaż poszerzyła czy powiekszyła i przesunęła trochę te pomieszczenia kotłownia łazienka itd, to by Ci mogło dać większa garderobę przy sypialni. Garderoba ta przy ganku za daleko od częsci sypialnianej (no chyba nie będziesz lecieć w majtkach przez cały dom po sukienkę np.), chyba, że tam dasz składzik, i będzie wtedy ok. W garderobie przy łazience śmiało możecie dać okno, światło dzienne to światło dzienne , a w parterówkach gdzie wszystko ma się mieścić na jednym poziomie i tego wszystkiego nie jest mało, nigdy go w nadmiarze, tak wg mnie.

Niepotrzebna też tam ta wnęka klatkowa wejściowa, to może sprawia wrażenie na elewacji, że coś się dzieje, ale po co to takie coś.
Ogółem taki niezbyt udany ten projekt , jak już wspominał ktoś wyżej, wąski, nieustawny, + za duży stół w jadalni , taki na trójkę. Przepraszam, przypominam, że to tylko moja opinia.

edit: a na dole to widzę (tam sobie tej ściany nie przyuważyłam jak trzeba ) są 2 łazienki (jedna kotłowniana ), i wc-et pomiędzy nimi?

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
Ja chyba będę decydować się na projekt indywidualny. Ale jeszcze szukam wśród gotowców jak nie konkretnego projektu to chociaż inspiracji. Co powiecie na temat tego projektu. Pomijam kolor elewacji jak również wydaje mi się, że należałoby przedłużyć trochę ściany budynku zwieszając powierzchnię łazienki oraz najmniejszego pokoju. Pokój powinien mieć 12 m2 a łazienka 6 m2.

Oto ten projekt http://www.archeton.pl/projekt-domu-...781cafbe4960a5
a gdzie kotłownia?

oba domki nie są najgorsze , już nie będę pisać ale są dośc ok, w końcu prostota zazwyczaj się obroni sama (z tym, że zdecydowanie dałabym dłuższą sciane miedzy salonem a kuchnią tam gdzie stol, na dole), trzymaj się tych 6 metrów w łazience, no i tych 12 na pokoj dobrze by było , ale chciałam tylko dodać, że skoro robicie domek z podziałem (góra-dół, 2 salony 2 kuchnie itd) to pomyśl koniecznie na poddaszu o lukarnach, żeby nie bylo wszystko rozwiązane tylko na skosach dachu. Lukarny naprawdę dodają wygody, a wiesz, bez nich tym na górze będzie się troszkę gorzej mieszkać niż tym na dole.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2010-06-13 o 11:29
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 13:18   #2300
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Kotłownia jest w piwnicy. Ja chę u góry mieć same pokoje - nie chcę tam kuchni i salonu. A chcę dlatego tak schody, że w przypadku gdyby moje dziecko nie miało gdzie mieszkać i chciało w domu ze starymi to będzie można za te 20 lat zrobić dwa osobne mieszkania
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 14:57   #2301
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

aha.

na dole masz pralnię, przydałby Ci się też kawałek na spiżarnię. No i ogólnie, 16 metrów na sama pralnie to niemalo, ale na graciarnię to jeszcze by Wam się przydało coś tam na dole zorganizować. spiżarnia, pralnia, graciarnia.
dałabym większe okna w salonie, i w tym pokoiku obok salonu pomyśląłabym nad tym, żeby pociągnąć płytę tarasową, a z pokoju też zrobić wyjście na taras (no ale nic na siłę ), i wolałabym też większe okna na poddaszu. Ale Ty chyba chcesz po prostu jak najskromniejszy domek (stąd moje: nic na siłę)? Bo nie zaszkodziłby też u góry balkon , a i te lukarny, to naprawdę, miłe są. Ale dobra.
Przydałby się też na poddaszu kawałek powierzchni na wieszanie prania, głupio () mieć domek i musieć suszyć ciuchy nad wanną jak w bloku albo omijać suszarkę. Tym bardziej, że 140-150m + piwnice na 3-5 osobową rodzinę to naprawdę już niebrzydko jest. Chyba, że w piwnicy chcesz suszyć? Bo tam w piwnicy to nie masz okien. I jak będziesz rozciągać bryłę, to pomyśl może jeszcze nad schodami , troszkę mało wygodne, będziesz kiedyś pędzić z góry na obcasie i nogę możesz skręcić i klops gotowy. Ale i bez takich wizji będą średnio fajne tak na co dzień do latania.

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

musiałabyś jak już Velvet choćby mówi zmienić to przejście z garażu. Salon bardzo mały nie jest (domek ogólnie nie jest specjalnie duży ale nie mówię, że to wada), ale jest długi i wąski. Mała jest kuchnia.
sypialnia z lazienką u góry też średnio udana, znowu długa i wąska i mam wrażenie, że projektant dał tam ten telewizor i kanapkę żeby odwrócić od tego uwagę. A nawet jeśli chcesz mieć tam w sypialni telewizor tak ustawiony (wg mnie telewizorek jak już jest w sypialni to tak, żeby oglądać z łóżka ) - no to, takie chodzenie do kibelka czy łazienki przez część oglądacza. Ogólnie szukałabym dalej.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2010-06-13 o 14:43
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 22:03   #2302
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Nie wiem, czy pisze w dobrym wątku, ale mogłybyście mi poradzić coś w kwestii tzw. mieszkania "pod klucz"? Na co powinnam zwrócić uwagę? Muszę pomóc ciotce i za bardzo nie wiem, czym się kierować. W tej chwili głównie patrzę na estetykę. Bierzemy pod uwagę mieszkania na tym osiedlu http://www.nd.com.pl/mieszkania_domy...ania_pod_klucz Projekty całkiem nieźle wyglądają, ale to tylko wizualizacje...
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 21:36   #2303
GOcha79
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 153
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Myślę, że to nie tylko wizualnie. Mam znajomych którzy właśnie w firmie developerskiej Neptun kupowali mieszkanie na osiedlu Bursztynowym w Szczecinie. Byli bardzo zadowoleni a standard wykonania na bardzo wysokim poziomie. Na ich stronie widziałam, że w projektach zrealizowanych jest to osiedle.
GOcha79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 13:37   #2304
jjka
Raczkowanie
 
Avatar jjka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 71
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jumpear Pokaż wiadomość
W czym ten Twój wpis pomógł? Może jesteś sfrustrowaną osobą,która wyżywa się na forum? Nie wiesz wszystkiego nie krytykuj.
Działkę dostałam, nie widziałam jej na oczy ponieważ mieszkam w Holandii.
Mam blade pojęcie o projektach i budowie domu. Gdyby było inaczej nie szukałabym forum,gdzie można się wiele dowiedzieć.
Od Ciebie dowiedziałam się bardzo sporo,niestety nie na temat projektu,tylko twojego poziomu. Nie chcesz pomóc nie odpisuj.

Puenta w Twoim poście jest

Na szczęście jesteś wyjątkiem.
Myślę, że przed decyzją o budowie powinnaś się zorientować co to za działka. Jeśli jej nie widziałas to skąd wiesz, że w ogóle można się tam pobudować? Masz jakieś "papiery" dla tej działki? Na mapie bedzie widać jak jest usytuowana do stron świata.
jjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 17:31   #2305
jumpear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Powiedziano mi,że działka ma wymiary 28m szerokości i 26m długości. Większość papierów już mama zebrała,pozostał geodeta i projekt, no i oczywiście dalsze czynności związane z projektem. Z tego co mama mi powiedziała, wjazd jest od północy.
Chcemy domku z garażem, na parterze kuchnia (10-14m2) spiżarkę, pom gospodarcze, pokój może być a nie musi. Na górze duża toaleta 2 pokoje plus sypialnia dla nas z garderobą. Hmm myśleliśmy o domu o powierzchni maksymalnej 130m2 jeśli widzieliście dobry projekt proszę o podanie linka.
Nie wiedzieliśmy,że wybranie projektu jest takie trudne a to dopiero początek ehh
jumpear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 20:02   #2306
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Co sądzicie o tych projektach:

1. http://www.twojprojekt.pl/projekty/8317-fraszka

2. http://domeria.pl/projekty-domow/pow....html?mirror=0 - odbicie lustrzane

3. http://www.wybieramydom.pl/projekty_...68-akcent.html

4. http://domeria.pl/projekty-domow/jed....html?mirror=0 - odbicie lustrzane


Jak już mówiłam, prawdopodobnie będziemy mieli dom z podpiwniczeniem, chyba że geolog stwierdzi, że lepiej nie. Więc trzeba będzie piwnicę doprojektować. W przypadku gdy są domy dwurodzinne to my zmienimy górę na same pokoje, może pozo stawiąc instalację (to jeszcze będziemy rozważać).
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:49   #2307
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

GOcha79 - a oni brali mieszkanie pod klucz? Czy sami sobie wszystko urządzali? Jeśli idzie o wybór osiedla, to chyba już klamka zapadła i właśnie coś z aktualnej oferty w Dolinie Słońca. Zastanawiamy się jeszcze nad urządzonym, bo ciotka chce się po prostu wprowadzić. A nikt nie może teraz latać i wybierać...
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 08:35   #2308
jjka
Raczkowanie
 
Avatar jjka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 71
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez jumpear Pokaż wiadomość
Powiedziano mi,że działka ma wymiary 28m szerokości i 26m długości. Większość papierów już mama zebrała,pozostał geodeta i projekt, no i oczywiście dalsze czynności związane z projektem. Z tego co mama mi powiedziała, wjazd jest od północy.
Chcemy domku z garażem, na parterze kuchnia (10-14m2) spiżarkę, pom gospodarcze, pokój może być a nie musi. Na górze duża toaleta 2 pokoje plus sypialnia dla nas z garderobą. Hmm myśleliśmy o domu o powierzchni maksymalnej 130m2 jeśli widzieliście dobry projekt proszę o podanie linka.
Nie wiedzieliśmy,że wybranie projektu jest takie trudne a to dopiero początek ehh
Sami musicie szukać. Nie licz na to, ze ktos ci poda linka pod tytulem "ale fajny dom" bo dla kazdego oznacza to cos innego. Polecam forum muratora, podforum architektura.
jjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 07:45   #2309
GOcha79
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 153
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez fanala Pokaż wiadomość
GOcha79 - a oni brali mieszkanie pod klucz? Czy sami sobie wszystko urządzali? Jeśli idzie o wybór osiedla, to chyba już klamka zapadła i właśnie coś z aktualnej oferty w Dolinie Słońca. Zastanawiamy się jeszcze nad urządzonym, bo ciotka chce się po prostu wprowadzić. A nikt nie może teraz latać i wybierać...

Oni kupowali właśnie mieszkanie "pod klucz" i powiem, że według mnie to się najbardziej opłaca. Wystarczy spojrzeć na standard wykonania takich mieszkać, według mnie jest bardzo wysoki. Czytałam też, że w trakcie budowania się mieszkania można mieć swój udział w wyborze materiałów i że projektant wszelkie sugestie kupującego uwzględnia.
GOcha79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 20:22   #2310
jumpear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A co myślicie na temat tego projektu.

http://projekty.dom.pl/hr_ewa_ii_a_z_garazem.htm#lubi

Szkoda,że nie ma wejścia do kuchni z korytarza.
jumpear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.