Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-01, 07:32   #3181
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Zarówno Ketonal (ketoprofen) jak i inne niesteronidoe leki przeciwzapalne nie obniżają skuteczności antykoncepcji.
Przyjmuje sie ,że cefalo sporyny moga obniżac bo należą do dużej grupe antybiotyków beta-laktamówych (podobnie jak np. naturalne penicyliny i półsyntetyczne). Tak naprawde tylko niektóre z tych antybiotyków rzeczywiście moga wpłynąc na skutecznośc antykoncepcji - istnieja raczej pojedyncze doniesienia nt interakcji. Dla bezpieczeństwa uogólnia sie jednak,ze w przypadku stosowania jakiegokolwiek preparatu z grupy beta-laktamów hormonalna antykoncepcja doustna może nie byc zachowana. Tak więc można sie spotkac ze sprzecznymi informacjami bo jeśli producent nie odnotował interakcji pomiędzy swoim lekiem a antykoncepcją to może nie ostżegac pacjentki,że takowa mogłaby wystąpic wnioskując tylko po tym co sie stało w przypadku innych antybiotyków z tej grupy. Zaznaczam,że interakcja między niektórymi antybiotykami z tej grupy dotyczy preparatów anykoncepcji doustnej - zachodzi ona w jelicie.Inne drogi podania hormonu omijają wpływ antybiotyku na wchłanianie preparatu anykoncepcyjnego.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 07:33   #3182
PaulinaPPP
Zadomowienie
 
Avatar PaulinaPPP
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 220
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dziewczyny proszę o pomoc Zanosi się na to że będę musiała brać duomox , przejrzałam wątek i z niego wynika że ten antybiotyk ma wpływ na działanie tabletek anty (co zresztą pisze też w ulotce) pytanie tylko czy może działać wstecz? Biorę dziś czwartą tabletkę po 7 dniowej przerwie ,czy jak zacznę brać teraz duomox mogę się bać że zajdę w ciażę jeżeli od ostatniego stosunku minęło jakieś 72 godziny ???
PaulinaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 11:44   #3183
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

a czerwona herbatka w obłędnych ilościach?

i przy okazji zapytam jeszcze chociaż już tu chyba pytałam - preparaty z żeń szeniem?

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulinaPPP Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o pomoc Zanosi się na to że będę musiała brać duomox , przejrzałam wątek i z niego wynika że ten antybiotyk ma wpływ na działanie tabletek anty (co zresztą pisze też w ulotce) pytanie tylko czy może działać wstecz? Biorę dziś czwartą tabletkę po 7 dniowej przerwie ,czy jak zacznę brać teraz duomox mogę się bać że zajdę w ciażę jeżeli od ostatniego stosunku minęło jakieś 72 godziny ???
nie działa wstecz! Więc spokojna głowa, jesli chodzi o to co już było. Za to teraz będziesz musiała się dodatkowo ogumiać i jeszcze przez tydzień po skończonej kuracji antybiotykowej.
wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 12:53   #3184
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

kobitki.. jestem poczatkuja z tabl anty.. i szukam porady
poza tabl stosujecie jednoczesnie jakies zabezpieczenie?
po ktorej paczce tabl moge odpuscic z moim kochaniem gumki?
uzywam novynette.
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 13:14   #3185
PaulinaPPP
Zadomowienie
 
Avatar PaulinaPPP
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 220
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wontrubka Pokaż wiadomość

nie działa wstecz! Więc spokojna głowa, jesli chodzi o to co już było. Za to teraz będziesz musiała się dodatkowo ogumiać i jeszcze przez tydzień po skończonej kuracji antybiotykowej.
Trochę martwi mnie to że dopiero zaczęłam przyjmować nowe opakowanie tabletek i wzięłam tylko cztery... a gdzieś przeczytałam że w przypadku duomoxu należy działać podobnie jak w przypadku pominięcia tabletki ,także według tego jeżeli pominie się tabletkę w pierwszym tyg przyjmowania ,a w poprzedzającym tygodniu w którym byla przerwa dochodziło do stosunków istnieje ryzyko zajścia w ciażę...a wiadomo że antybiotyk osłabia działanie tabletek.....
PaulinaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 17:58   #3186
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Bez przesady, jak może działać 4 dni wstecz? Wiadomo, że zanim wzięłaś antybiotyk, tabletki zabezpieczały Cię i hamowały owulację przez 4 dni, więc co? Nagle wzięłaś antybiotyk i okazuje się, że owulację miałaś dzień, albo dwa dni wcześniej? Jak to możliwe?
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 19:06   #3187
PaulinaPPP
Zadomowienie
 
Avatar PaulinaPPP
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 220
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
Bez przesady, jak może działać 4 dni wstecz? Wiadomo, że zanim wzięłaś antybiotyk, tabletki zabezpieczały Cię i hamowały owulację przez 4 dni, więc co? Nagle wzięłaś antybiotyk i okazuje się, że owulację miałaś dzień, albo dwa dni wcześniej? Jak to możliwe?
Chodzi o żywotność plemników , ale myślę że w moim przypadku minęły trzy doby także raczej nie powinnam się już chyba martwić że jakiekolwiek plemniki przeżyły, poza tym ta angina już mnie wykańcza Prawdopodobieństwo że może coś się stać jest raczej małe ,doczytałam też że antybiotyki mogą obniżać skuteczność antykoncepcji hormonalnej ,ale nie likwidują jej całkowicie.

Edytowane przez PaulinaPPP
Czas edycji: 2010-11-02 o 19:19
PaulinaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-02, 19:44   #3188
BBB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Witam Ja też mam pytanie odnośnie interakcji tabsów z antybiotykami. Konkretnie Zinnatem. Ponoć wpływa na ich skuteczność. Zostalo mi 9 tabletek do końca opakowania Syndi i dzisiaj zaczęłam brać Zinnat, pewnie będę go brała przez 10 dni. Nie mogę więc robić przerwy między opakowaniami tak? I powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Jakoś nie jestem przekonana do łączenia opakowań, może dlatego, ze nigdy wcześniej tego nie robiłam

Jeśli bym nie uprawiała seksu przez okres brania antybiotyku i w przerwie między opakowaniami to moglabym jednak zrobić tę przerwę?

Nie wiem też od którego dnia dokładnie byłabym zabezpieczona, okres kwarantanny kończy się drugiego dnia nowego opakowania, ale nie jestem pewna;/
BBB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 19:55   #3189
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Witam! Kobietki mam do Was pytanie. W sobotę i niedzielę bolała mnie głowa i wypiłam ze 3 razy tak około po 10 kropel kropli Dihydroergotaminum. I mam pytanie, czy one mogą zmniejszyć lub jakoś wpłynąć na działanie tabletek anty? Podaje skład : 1 g roztworu (20 kropli) zawiera
substancję czynną: dihydroergotaminy metanosulfonian 2 mg
substancje pomocnicze: kwas octowy, tiomocznik, gliceryna, etanol [96%], woda destylowana. Przepraszam jeśli pytanie się pojawiło , ale nigdzie nie mogłam znaleźć czy mają one jakiś wpływ na tabletki.
Proszę o odpowiedź, pozdrawiam ;*
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 20:09   #3190
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez PaulinaPPP Pokaż wiadomość
Chodzi o żywotność plemników , ale myślę że w moim przypadku minęły trzy doby także raczej nie powinnam się już chyba martwić że jakiekolwiek plemniki przeżyły, poza tym ta angina już mnie wykańcza Prawdopodobieństwo że może coś się stać jest raczej małe ,doczytałam też że antybiotyki mogą obniżać skuteczność antykoncepcji hormonalnej ,ale nie likwidują jej całkowicie.
Aha, o to Ci chodzi mówi się, że żywotność plemników to ok 72 h.
No i tak się mówi, że obniżają, ale nie znoszą działania antykoncepcji.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 04:11   #3191
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Jesli owulacja miałaby wystąpic po wproaadzeniu antybiotyku to nie wystapi od razu pierwszego dnia przyjmowania - przecież pęcherzyk musi dojrzec! Ponadto mechanizm działania tabletek polega też na nieprzepuszczaniu plemników poprzez zmiane gestosci śluzu, więc o jakich plemnikach Ty piszesz...

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Witam! Kobietki mam do Was pytanie. W sobotę i niedzielę bolała mnie głowa i wypiłam ze 3 razy tak około po 10 kropel kropli Dihydroergotaminum. I mam pytanie, czy one mogą zmniejszyć lub jakoś wpłynąć na działanie tabletek anty? Podaje skład : 1 g roztworu (20 kropli) zawiera
substancję czynną: dihydroergotaminy metanosulfonian 2 mg
substancje pomocnicze: kwas octowy, tiomocznik, gliceryna, etanol [96%], woda destylowana. Przepraszam jeśli pytanie się pojawiło , ale nigdzie nie mogłam znaleźć czy mają one jakiś wpływ na tabletki.
Proszę o odpowiedź, pozdrawiam ;*
Dihydroergotaminy (pochodnych sporyszu) nie należy przyjmowac ceelem leczenia migren podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej bo wzrasta ryzyko udaru niedokrwiennego. Antykoncepcji to nie obniża, ale zwróc sie do lekarza po inny lek na migreny.

Edytowane przez fankapsychiatrii
Czas edycji: 2010-11-03 o 04:13
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-03, 08:16   #3192
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

a czerwona herbatka w obłędnych ilościach?

i przy okazji zapytam jeszcze chociaż już tu chyba pytałam - preparaty z żeń szeniem?
wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 09:24   #3193
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wontrubka Pokaż wiadomość
a czerwona herbatka w obłędnych ilościach?

i przy okazji zapytam jeszcze chociaż już tu chyba pytałam - preparaty z żeń szeniem?
Czerwona herbata ani żeń szeń nie wpływają na tabletki.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 09:47   #3194
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

http://www.bezkompleksu.pl/forum.php?f=934&t=8169

Na tej stronce jest lista leków/preparatów, które mają i nie mają wpływu na tabletki antykoncepcyjne. Co do niektórych nie byłabym taka pewna, ale nie o tym.

Zastanawia mnie tam węgiel. O jaki węgiel im chodzi? O węgiel aktywowany, czy jak mi się dobrze wypiecze tost, to też wpływa na tabletki anty?
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 09:58   #3195
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
http://www.bezkompleksu.pl/forum.php?f=934&t=8169

Na tej stronce jest lista leków/preparatów, które mają i nie mają wpływu na tabletki antykoncepcyjne. Co do niektórych nie byłabym taka pewna, ale nie o tym.

Zastanawia mnie tam węgiel. O jaki węgiel im chodzi? O węgiel aktywowany, czy jak mi się dobrze wypiecze tost, to też wpływa na tabletki anty?
Węgiel leczniczy, brany na biegunkę pewnie chodzi o wchłanialność jelit
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 10:30   #3196
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dzięki
wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 10:52   #3197
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny, piszę do Was, bo chcę się po prostu upewnić. Od 3 lat biorę pigułki, natomiast dzisiaj wezmę pierwszy raz w swojej karierze antybiotyk, który obniża skuteczność.
Jutro kończy mi się przerwa, a ostatni raz kochałam się jeszcze przed przerwą, jakieś 8 dni temu. Więc rozumiem, że skoro nie było żadnego seksu podczas przerwy, to mogę śmiało zacząć kurację antybiotykiem, nie martwiąc sie o możliwe zajście? Aha, no oczywiscie seks dodatkowo zabezpieczony w trakcie kuracji antybiotykiem i dodatkowo 7 dni po.. tak? dobrze myślę?
Moze moje pytanie wyda sie bezsensowne, ale straszna panikara ze mnie i chce się jedynie upewnic.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 11:51   #3198
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

dobrze mówisz
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 08:05   #3199
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
dobrze mówisz
Dziękuję Ci bardzo flybird
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 21:53   #3200
liljan87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: duomox i amertil a cilest

http://www.bil.aptek.pl/servlet/interakcje/calc
według tej strony zachodzi istotna reakcja więc lepiej dodatkowo się zabezpieczać podczas stosowania i 7 dni po, co do robienia przerwy pomiędzy opakowaniami to nie wiem sama idę z tym problemem do ginekolożki w poniedziałek bo mam też jestem na antybiotyku.

Edytowane przez liljan87
Czas edycji: 2010-11-13 o 22:00
liljan87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 18:16   #3201
kropka1206
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Mam pytanie związane z kroplami żołądkowym,a tabletkami antykoncepcyjnymi. w przedostani i ostatni dzień zażywania tabletek brałam po 20 kropel kropli żołądkowych,dopiero później zorientowałam się,że zwiera wyciąg z ziela dziurawca,który przecież wpływa na skuteczność antykoncepcji. Potem kochałam się z moim chłopakiem,stąd moje pytanie,czy może to mieć duży wpływ na skutecznoćć antykoncepcji?Jak jest ze ztosowaniem kropli podczas 7dniowej przerwy?
Pozdrawiam.
kropka1206 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 10:56   #3202
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

musiałabyś wypić z pół butli tych kropli, aby jakikolwiek wpływ miały
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 19:52   #3203
moniek09
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Ja dostalam tabletki Diane 35 i teraz zastanawiam się czy takie leki jak:

Locoid Crelo
Elocom
Triderm
Protopic
Squamax
Dermovate
Alantan
alantan Plus

wplywaja jakos na obnizenie antykoncepcji?
moniek09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 07:56   #3204
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

przeczytaj ulotkę lub przeszukaj ten wątek pod kątem maści i innych środków stosowanych zewnętrznie - łatwo znajdziesz odpowiedź.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 21:35   #3205
moniek09
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

ulotke czytalam nic nie pisze ,najleopiej bd jak zapytam lekarza. A mam jeszcze jedno pytanie czy moge stosowac diete kapusciana przy braniu tabletek anty?

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

zaaaa od razu mowie ze nie chodzi mi o te tabletki diety kapuscianej tylko o zupe
moniek09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 21:50   #3206
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moniek09 Pokaż wiadomość
ulotke czytalam nic nie pisze ,najleopiej bd jak zapytam lekarza. A mam jeszcze jedno pytanie czy moge stosowac diete kapusciana przy braniu tabletek anty?

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

zaaaa od razu mowie ze nie chodzi mi o te tabletki diety kapuscianej tylko o zupe
możesz stosować każdą dietę, byleby nie spowodowała wymiotów lub ostrej biegunki do 4 godzin po wzięciu tabletki
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:04   #3207
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moniek09 Pokaż wiadomość
ulotke czytalam nic nie pisze
nie wspominają w ulotkach o interakcji smarowideł z pigułkami.... hmm, i co to może oznaczać?...
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 15:28   #3208
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

hej dziewczyny.od rana strasznie bolal mnie dzis brzuch wiec wzielam ok 16 dwie tabletki rapchaholinu...cos mnie podkusilo zeby sprawdzic czy maja wplyw na dzialanie anty pomimo tego ze bylam w zasadzie przekonana ze nie...teraz juz wiem ze jednak maja kurcze wplyw:/ w ogole bym ich nie brala gdybym kurde wiedziala!!!ale powiedzcie mi....wzielam tabletki ok 16, tabletki anty biore przed 20.czy jesli zachowam ta 4-godzinna przerwe miedzy rapchaholinem a tabletkami anty jestem bezpieczna?bo gdzies tak wyczytalam ale wole sie upewnic.....
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-05, 19:50   #3209
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Lecze sie obecnie na zapalenie pęcherza moczowego. Dostałam lek, ale lekarz nie wspomniał, żebym się dodatkowo zabezpieczała (mówiłam, że biorę tabletki anty). Jestem podczas siedmiodniowej przerwy (dzień czwarty), wczoraj wzięłam pierwszą dawkę leku, dziś drugą i dziś także odbyłam stosunek płciowy bez dodatkowego mechanicznego zabezpieczenia. Zajrzałam potem do ulotki i jest tam napisane, że w "rzadkich wypadkach może dojść do osłabienia działania pigułek anty.Dlatego zaleca się stosowanie dodatkowych metod anty"No i teraz jestem w kropce Czy już drugiego dnia po wzięciu leku bariera antykoncepcyjna została skutecznie zlikwidowana, że mogę zajść w ciążę?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Edytowane przez mychamycha
Czas edycji: 2010-12-05 o 20:02
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-06, 07:34   #3210
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

a nazwa leku?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.