Bardzo sucha skóra - a nawet chora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-09, 10:07   #1
Mufinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34

Bardzo sucha i jednocześnie bardzo zanieczyszczona cera


Witam,
nigdy nie miałam większych problemów z cerą, ale parę miesięcy temu przerzuciłam się na kosmetyki naturalne, olejki itp. Przez pierwszych kilka tygodni moja cera była wspaniała, a potem nagle się zepsuła: w tej chwili jest przesuszona i bardzo zanieczyszona, mam rozszerzone, czarne pory, tak bardzo, że wydaje mi się, że je widać z odległości 2 metrów, co kilka dni wyskakują mi też pryszcze!!! Do tego na plecach - istna szkółka pryszczy. Już nie wiem co robić, próbowałam maseczek oczyszczających, peelingów i nic :-( Dodam, że taka młoda to już nie jestem, niedługo stuknie mi 30-stka ;-) Hormonalnie jestem ok. Może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc? Bardzo proszę i serdecznie pozdrawiam!
Mufinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 10:49   #2
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Bardzo sucha i jednocześnie bardzo zanieczyszczona cera

Mnie rowniez interesuje ten temat poniewaz sama mam zamiar zaczac pielegnacje olejkami itd. wiec moze ktos pomoze???
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:17   #3
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Bardzo sucha i jednocześnie bardzo zanieczyszczona cera

Nie kazdemu spasuje pielegnacja kosmetyka naturalna czy uzywanie olejkow,tak jak kazdy inny kosmetyk potrafia zapychac i...jak sa zle dobrane do wymagan cery to takze bardziej zaszkodza niz pomoga.Druga sprawa jest to,ze olejki maja tez wlasciwosci komodogenne i sprawa indywidualna jest to,jak wplyna na cere.
Polecam lekture

http://www.wizaz.pl/?content=category&id=32
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:22   #4
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Bardzo sucha i jednocześnie bardzo zanieczyszczona cera

Cytat:
Napisane przez Mufinka
Witam,
nigdy nie miałam większych problemów z cerą, ale parę miesięcy temu przerzuciłam się na kosmetyki naturalne, olejki itp. Przez pierwszych kilka tygodni moja cera była wspaniała, a potem nagle się zepsuła: w tej chwili jest przesuszona i bardzo zanieczyszona, mam rozszerzone, czarne pory, tak bardzo, że wydaje mi się, że je widać z odległości 2 metrów, co kilka dni wyskakują mi też pryszcze!!! Do tego na plecach - istna szkółka pryszczy. Już nie wiem co robić, próbowałam maseczek oczyszczających, peelingów i nic :-( Dodam, że taka młoda to już nie jestem, niedługo stuknie mi 30-stka ;-) Hormonalnie jestem ok. Może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc? Bardzo proszę i serdecznie pozdrawiam!
Nie wiem dokladnie czwego uzywasz ale na Twoim miejscu odstawilabym wszystko na bok i odczekala,poniewaz moim zdaniem taka pielegnacja podzialala komodogennie na Twoja cere.
Wazne jest co i w jakiej kolejnosci uzywalas?i czy robilas wlasne mieszanki czy kupowalas gotowe?
Aby samemu mieszac olejki potrzebna jest konkretna wiedza i umiejetnosc mieszania ich ze soba,natomiast jezeli kupowalas gotowe kosmetyki naturalne to powiedz czego dokladnie uzywalas
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 07:07   #5
Mufinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34
Dot.: Bardzo sucha i jednocześnie bardzo zanieczyszczona cera

Witam,
bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie się tym problemem
Może jeszcze wyjaśnię, że odkąd przerzuciłam się na naturalne kosmetyki, to zauważyłam, że bardzo poprawiła mi się kondycja włosów, paznokci, a skóra na ciele przestała być przesuszona
Problemy to "tylko" cera i skóra w górnej częsci pleców - za to straszne
Twarz myję żelem, w którego składzie nie ma żadnych chemicznych świnstw, SLS itp., oparte jest tylko i wyłącznie na roślinach (vegan friendly ), potem tonik: woda mineralna z paroma kroplami soku z cytryny. Na to olejek: ostatnio winogronowy, poprzednio sezamowy (uwielbiam zapach ), od czasu do czasu oliwa z oliwek, ale rzadko, bo czytałam, że wysusza. Pod oczy żel ze świetlika. I tyle. Aha, ale na to niestety normalne kosmetyki kolorowe, czyli korektor pod oczy, puder sypki, kredka+cienie+tusz na oczy i błyszczyk na usta. Może to wina tych 'kolorowych' ? Trudno mi odstawić wszystko, bo do normalnego kremu już chyba nie wrócę, takiego psychicznego wstrętu nabrałam i każdy zapach wydaje mi się taki sztuczny, a nie zostawię cery bez niczego, bo chyba by mi skóra pękała, taka jest sucha
A resztę ciała "traktuję" też olejkiem winogronowym i tylko na tych plecach jest taka fatalna reakcja. Sama nic nie mieszam, bo chwilowo nie mam na to możliwości, oleje pochodzą ze sklepu ze zdrową żywnością. Dodam jeszcze, że 1-2 razy w tygodniu robię sobie maseczki: z awokado, banana z miodem itp. i raz na parę dni myję całe ciało płatkami owsianymi.
Proszę o pomoc i wskazanie co robię źle!!!
Mufinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 01:07   #6
Mufinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34
Dot.: Bardzo sucha i jednocześnie bardzo zanieczyszczona cera

Dziewczyny, proszę zerknijcie na mój problem, może któraś może pomóc??? Bardzo proszę!!!!!!
Pozdrawiam serdecznie
Mufinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 12:22   #7
evakoz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6
Unhappy Bardzo sucha skora w okolicach nosa

Pomozcie. Mam bardzo sucha skore twarzy, ale jakos sobie z tym daje rade. Niestety w okolicach nosa mam czerwona, podrazniona skore, ktora reaguje na kremy pieczeniem i swedzeniem. Nie moge sobie z tym poradzic. Znacie moze jakies kremy ktore by to zlagodzily?
evakoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 18:41   #8
IneedU
Raczkowanie
 
Avatar IneedU
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 67
Angry Bardzo sucha skora

WItam. MAm problem z bardzo sucha skora twarzy. Widoczne to jest sczegolnie gry sie pudrem lub podkladem posmaruje ;/ Łuszczy mi sie wtedy strasznie skora (sczegolnie na nosie i czole) Czego mam uzywac zeby pomoglo? I moze to niewazne ale wole napisac ze mam wagry na nosie i male podskorne tradziki na czole... dzieki
IneedU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 19:24   #9
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Bardzo sucha skora

ja mam bardzo suchą skórę i pomagaja mi kremy lipobazai i nanobaza - spróbuj
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 09:07   #10
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: Bardzo sucha skora

mozesz miec tez odwodnioną skórę, zacznij jesc owoce i pić duzo wody.
no nawilżaj, odżywiaj, jak tylko możesz zmywaj makijaż i nakładaj krem albo maseczki, chociaż z drugiej strony nie przesadź.
__________________
biegnę przed siebie nie patrząc na to, że mogę się przewrócić.
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 08:47   #11
daruniaa01
Wtajemniczenie
 
Avatar daruniaa01
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 081
Dot.: Bardzo sucha skora

Ja rowniez mam bardzo sucha skore i podobne problemy jesli chodzi o podklad. Ja robie moze niezbyt madrze bo smaruje twarz balsamem do ciala ziaja maslo kakaowe ale....tylko on mi pomaga. Skora jest po nim gladziutka,mila,miekka, delikatnie natluszczona i co najwaznejsze moge normalnie polozyc podklad, bez obawy ze sie poluszczy. w mniejszym stopniu ale rowniez dobry jest dla mnie krem avon natura odzywczy brzoskwinia i mleczko migdalowe. pozdrawiam
daruniaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-15, 14:56   #12
grzybek7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Bardzo sucha skóra - a nawet chora

Witam,

Proszę polecić krem do bardzo suchej skóry i do tego
bardzo wrażliwej, zaczerwienienia itd.

Kiedyś skóra przepalona przez słońce, myśłałem wtedy, że kremy i filtry mi są niepotrzebne i się dorobiłem

Używam różnych Garnierów, Lirene, Nivea ale może jest coś
lepszego, może być drogie co naprawde mi nawilży i wyleczy skórę.

Opis, może ktoś się spotkał:
Bardzo szybko mi się łuszczy skóra na twarzy w miejscach kiedyś przepalonych przez słońce, tworząc tak jakby przyklejoną warstę, którą potem można tylko zlikwidować ścierając ją w takie ruloniki. Tej warstwy nie widać, nawet zasłania zaczerwienienia skóry. Pod wpływem wody, widać białą złuszczającą się skórę i muszę ją ścierać żeby zeszła, takie klejące to to. Wtedy twarz jest czerwona w tych miejscach. Czasem tego nie robie jak mam gdzieś iść, bo z 24h mam czerwone te miejsca, potem się zaś wysuszy jest OK i tak w kółko. Nie mogę se z tym poradzić.
Tego normalnie nie widać jakbym poszedł do dermatologa, sporo wody i dopiero widać białą łuszczącą się skórę.

Wiem, że dobry krem i może rano i wieczorem robić porządne oczyszczenie i kremowanie pomoże , ale
bym musiał chyba wziąść urlop na 2 tygodnie żeby rano wyjść z domu z takimi plamami czerwonymi
Ale może trza ??

Jakieś porady oprócz kremu ?

Chciałem tylko pisać o kremie, ale już musiałem sie podzielić objawami.

Taki krem byłby dobry?:
http://allegro.pl/matis-krem-nawilza...367541367.html

Czy przepłacony ?


Pozdrawiam,
grzybek
grzybek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 16:06   #13
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Bardzo sucha skóra - a nawet chora

Myślę, że powinieneś wybrać się do dermatologa, bo to może nie być zwykłe wysuszenie.

Powinieneś też oczyszczać twarz jakimś łagodnym żelem, bez alkoholu np Babydream, potem przecieraż tonikiem np Bioderma Hydrabio nawilżający, potem smarować kremem (mogę polecić ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...me.html&next=1 albo jakiś inny z biodermy) Jeśli nigdzie nie wychodzisz nakładaj grubą warstwę kremu i zostaw na godzinkę, potem wmasuj nadmiar. Jak wychodzisz na mróz to smaruj buzię jakimś tłustszym kremem.

Ten krem co pokazałeś myślę, że nie jest wart tylu pieniędzy. Lepiej poszukaj dermatologa i się wybierz zamiast wydawać tyle na zwykły krem nawilżający. Nie zawsze im droższy tym lepszy
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 09:53   #14
grzybek7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Bardzo sucha skóra - a nawet chora

Dzięki za odpowiedź.
Spróbuje sobie kupić to co polecasz i się dostosować.

Pozdrawiam,
grzybek

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Aha, a może lepszy by był:
Avene, Cicalfate ?

Pozdrawiam,
grzybek
grzybek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 19:06   #15
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Bardzo sucha skóra - a nawet chora

idz do dermatologa. Bo to może być jakaś choroba. Cicalfate jest na skórę z rankami, po jakiś zabiegach dermatologicznych. Idz może do apteki i tam sie poradz, przed wizytą u lekarza.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 09:51   #16
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Bardzo sucha skóra - a nawet chora

Taaa dermatolog najlepszym wyjściem na początek, poradzi coś i przepisze.
Z tych sklepowych kremów co wymieniłeś najlepszy jakościwo chyba będzie Lirene.
Kremy te ze sklepowej półki są raczej przeznaczone do zdrowej skóry, żeby podtrzymać ją w dobrym stanie taka jaka była wcześniej, niczego nie leczą.
Jeżeli nie pomaga taki to ze skórą dzieje się coś bardziej zaawansowanego.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 09:55   #17
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Bardzo sucha skóra - a nawet chora

Cytat:
Napisane przez grzybek7 Pokaż wiadomość
Witam,
Proszę polecić krem do bardzo suchej skóry i do tego
bardzo wrażliwej, zaczerwienienia itd.

Używam różnych Garnierów, Lirene, Nivea ale może jest coś
lepszego, może być drogie co naprawde mi nawilży i wyleczy skórę.

Opis, może ktoś się spotkał:
Bardzo szybko mi się łuszczy skóra na twarzy w miejscach kiedyś przepalonych przez słońce, tworząc tak jakby przyklejoną warstę, którą potem można tylko zlikwidować ścierając ją w takie ruloniki. Tej warstwy nie widać, nawet zasłania zaczerwienienia skóry. Pod wpływem wody, widać białą złuszczającą się skórę i muszę ją ścierać żeby zeszła, takie klejące to to. Wtedy twarz jest czerwona w tych miejscach. Czasem tego nie robie jak mam gdzieś iść, bo z 24h mam czerwone te miejsca, potem się zaś wysuszy jest OK i tak w kółko. Nie mogę se z tym poradzić.
Tego normalnie nie widać jakbym poszedł do dermatologa, sporo wody i dopiero widać białą łuszczącą się skórę.

Wiem, że dobry krem i może rano i wieczorem robić porządne oczyszczenie i kremowanie pomoże , ale
bym musiał chyba wziąść urlop na 2 tygodnie żeby rano wyjść z domu z takimi plamami czerwonymi
Ale może trza ??
Jakieś porady oprócz kremu ?
Chciałem tylko pisać o kremie, ale już musiałem sie podzielić objawami.
Taki krem byłby dobry?:
http://allegro.pl/matis-krem-nawilza...367541367.html
Z twojego opisu to nie wygląda na "tylko przesuszenie skóry" możliwe że masz uszkodzoną którąś z warstw głębokich naskórka przez opalania.
W twoim przypadku odstawiłabym te kosmetyki które do tej pory używałeś. Bo tak jak napisała jedna z dziewczyn one są dobre ale na podtrzymanie kondycji skóry z leczeniem mają bardzo mało wspólnego.
Następnie przestań "rolować, zdzierać" cokolwiek na skórze tylko dodatkowo ją podrażniasz i nie daj boże zrobią się z tego jeszcze przebarwienia.
Idź do dermatologa ale nie pierwszego lepszego bo tutaj wiele osób pisze straszne wspomnienia po wizytach i sposobach leczenia właśnie tych lekarzy. Popytaj się w śród znajomych i dopiero idź.
Ja na tą chwilę zaczęłabym stosować peeling enzymatyczny i żaden inny typu ściernego. Przypominam że enzymatyczny dobrze jest nałożyć na zwilżoną cerę. Jeśli masz możliwość spróbuj kupić proszek do mycia twarzy Janssena albo z Declera (na marginesie jest to firma specjalizująca się w kosmetykach do cery wrażliwej). Nie są to tanie specyfiki ale takie pudełko proszku starczy ci na pół roku spokojnie a nawet do 9 miesięcy. Jest to chyba najbardziej delikatny środek do mycia twarzy, nie podrażniający i nie wysuszający.
Jeśli chodzi o kremy, spytaj się w aptece może faktycznie coś z Aveny (dobra firma). Najważniejszy jest skład danego kremu i w twoim przypadku nie chodzi tylko o nawilżenie ale też odpowiednie natłuszczenie. Przed kupieniem jakiegoś drogiego kremu w aptece nich ci dadzą próbki tego polecanego, będziesz wiedział czy warto wydać taką gotówkę.
Ja jeszcze dorzuciłabym suplementy diety czyli tabletki
np. Capivit hydrocontrol, Biogal, albo coś z kwasami omega 3 ale na efekty po nim trzeba będzie poczekać.

Nie wiem jaką prowadzisz dietę ale na obecną chwilę zaczełabym o nią bardziej dbać, dużo wody, herbaty zielone, owoców, warzyw. 0 fast foodów, gazowanych i słodzonych napojów soków, 0 przetworzonych olejów trans tylko oleje z pierwszego tłoczenia ect.

Co do kremu który podałeś jest bardzo dobry, ma ciekawy skład i jest to wersja gabinetowa dobrej francuskiej marki Matis od wieeeelu lat na rynku światowym. Ale na tą chwilę w twoim przypadku nie kupiłabym go, za drogi a nie jest pewna że akurat na twój problem ci pomoże całkowicie.
Trzymam kciuki i powodzenia.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-12-19 o 10:27
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 16:12   #18
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Bardzo sucha skóra - a nawet chora

Jeżeli skóra nie jest wrażliwa to może DORAŹNIE zamiast kremem smaruj się maseczkami nawilżającymi,a na noc spróbuj posmarować się maścią z wit. A, a jeśli w twojej aptece będzie to A+E, ALE PODKREŚLAM TO TYLKO JEŻELI TWOJA SKÓRA NIE JEST WRAŻLIWA.
Ale tak na prawde to dermatolog jest nieunikniony, najlepiej prywatny bo same wiecie jak tojest z tymi lekarzami.
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 16:16   #19
Lrv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Bardzo sucha skóra - a nawet chora

Na bardzo sucha skórę polecam Cetaphil MD dermoprotektor jest fantastyczny sama go używam, dostępny tylko w aptece cena około 35 zł, dość wydajny, sama mam bardzo suchą skórę i nie używam balsamów kosmetycznych nawilżających bo one nic nie dają

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

ps. stosowałam go również na skórę twarzy, ale z Twoimi objawami faktycznie może lepiej zasięgnąć porady dobrego dermatologa
Lrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 17:57   #20
kseno
Przyczajenie
 
Avatar kseno
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 26
Dot.: Bardzo sucha skóra - a nawet chora

polecam kremy apteczne, nie takie z drogerii
na suchą skórę SVR jest też zmocznikiem, bardzo dobrze nawilża także AVENE - obie firmy znajdziesz w aptekach , nie uczulają i bardzo silnie nawilżają, szczególnie SVR XERIAL 50.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

o sorki nie xerial 50 a XERIAL 5 tu masz linka http://www.svr.pl/index.php?id=201

mi bardzo pomógł przy łuszczących się miejscach
kseno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 20:51   #21
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Bardzo sucha skóra - a nawet chora

zapisz się do dermatologa i kupuj kosmetyki przeznaczone do skóry atopowej (gł. w aptekach).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 14:37   #22
grzybek7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Bardzo sucha skóra - a nawet chora

Witam,

Chwile nie byłem dostępny.

Diękuje bardzo wszystkim za odpowiedzi !!
Troche to pozbieram i może coś z tego będzie.

Widze jednak , że dermatolog nieunikniony.
Tylko jak byłem jakiś czas temu ( pare lat ) to powiedziała:
myć przegotowaną wodą i kremować, ale czym itd.
to nie sprecyzowała konkretnego środka.
Muszę wybrać kogoś naprawdę dobrego.

Dietę mam raczej OK, na witaminy nie narzekam

Lowczyni: Super post ! Czy nie mam kilku przebarwień to nie wiem skóra po kremowaniu zawsze czerwona, jak sie wysuszy jest ok.
Peeling mi się źle kojarzy, ale obadam, generalnie faktycznie coś na odbudowę jakiejś warstwy bym musiał dostać.


Na razie zacząłem stosować żel, tonic i krem z biodermy obadamy, z łuszczeniem może trochę lepiej.


Pozdrawiam,
grzybek
grzybek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 14:49   #23
blackblack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Łuszcząca się skóra twarzy?

Ostatnio na noc użyłam peelengu perfecty gruboziarnistego, na drugi dzień aż do dzisiaj mam na twarzy łuszczącą się skórę, nawet gdy nałożę fluid i puder, to niestety widać, chciałabym to jak najszybciej zlikwidować, ma ktoś pomysł?
dzięki
blackblack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 15:35   #24
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Łuszcząca się skóra twarzy?

Polecam Nanobase na łuszczenie
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 23:33   #25
nusia19911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 36
Bardzo sucha skóra twarzy

Dziewczyny w dziedzinie kremów do twarzy jestem zielona dlatego potrzebuje waszej pomocy
Mam 20 lat. Moja skóra twarzy jest bardzo delikatna, naczynkowa, szybko się czerwienie i świece ( nie trzyma mi się długo makijaż - musze poprawiac co jakiś czas) mało tego mam bardzo przesuszoną skóre. Łuszczy mi się nos a ja nie wiem jak mam nawilżyć. Stosuje na ogół albo krem nivea albo bambino. Nigdy niczego więcej nie potrzebowałam ale jak widać z czasem moja cera zrobiła się bardziej wymagająca a ja nie wiem który krem kupic albo był dobrze nawilżający a nie tylko natłuszczał.

Mam też widoczne cienie pod oczami. Nie używam żadnego kremu. Kiedyś miałam taki z ziaji i vichy ale niestety nic nie pomagały więc sobie odpuściłam.

Pomożecie mi coś wybrać?
Dodam też, że nie mam problemów trądzikowych, żadnych blizn itd ale niestety mam nierówny koloryt skóry i bez makijazu nie wyjde.

Używam korektora pod oczy Calvin Klein podkładu Astor Mattitude i pudru w kamieniu Sally Hansen. Nie narzekam chodź makijaż i tak nie trzyma mi się długo
nusia19911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 10:38   #26
nusia19911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 36
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy

up
nusia19911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 11:00   #27
TETELINA
Raczkowanie
 
Avatar TETELINA
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 41
GG do TETELINA
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy

Witaj,

wg mnie nalezaloby poczatkowo zluyszczyc rogowa warstwe naskorka za pomoca peelingu (najlepiej enzymatycznego w twoim przypadku) przynajmniej 1 raz na tydzien.

Do mycia twarzy uzywac mleczka i toniku do cery wrazliwej,naczynkowej ( dobra seria - ziaja med w aptece)

pod oczy rowniez polecam krem na cienie z serii aptecznej ziaja med-dobrze sobie z nimi radzi.

Na noc polecam krem z ziaja med co cery naczynkowej,sklonnej do rumienia a na dxien musi byc z dosc wysokim filtrem min. 20 raczej o dzialaniu nawilzajacym.

Mozna sie wspomoc maseczkami wzmacniajacymi do cery naczynkowej - najlepsze sa te z apteki .(np.floslek ...etc.)

W ciagu dnia pamietac o suplementacji rutyna- np.rutinoscorbin .

w gabinecie kosmetycznym mozna poddac sie kuracji obkurcczajacej naczynia krwionosne.

szkoda,ze Cie nie widze ;p hehe
__________________
" Pierwszy kieliszek przytłumiał nadmierną spostrzegawczość, drugi blokował zbyt czułe uszy, trzeci uspokajał powonienie, przy czwartym zmysły […] przypominały wrażliwością zmysły większości ludzi, ale nawet piąty kieliszek nie radził sobie z nadmiarem myśli. "



TETELINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 11:03   #28
nusia19911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 36
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz zaraz poczytam o tych kosmetykach i jutro pójde do apteki szkoda, szkoda ale niestety na aparacie tak tego nie widać jak na żywo kiedy przeglądam się w lusterku.
Oby mi coś pomogło

a co myśliscie o jakiś zabiegach na twarz u kosmetyczki? Staram sie "złapać" jakaś fajną promocję na sweerdeal albo gruperze i nie raz coś takiego bylo, tylko nie wiem na co moge sobie pozwolić. czy zabieg kwasami AHA byłby dobry dla mojej cery?
nusia19911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 20:21   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy

mi sie wydaje ze takie przesuszenie moze byc wynikiem alkoholu zawartego w uzywanych przez Ciebie kosmetykach - poczytaj sklady.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 00:06   #30
bizarrella
Rozeznanie
 
Avatar bizarrella
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 796
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy

- mycie buzi w zbyt ciepłej wodzie (najlepiej w chlodnej)
- suche powietrze w mieszkaniu, gorące grzejniki
- świetna jest maseczka nawilżająca marion żółta, chyba melonowa
- najlepiej zmywać twarz płynami miceralnymi, polecam Biodermę
bizarrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.