Glikol propylenowy (Propylene glycol) - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-03, 00:56   #61
laurie77
Raczkowanie
 
Avatar laurie77
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Bioderma Sensibio H2O a Propylene Glycol?

Witam,
Sensibio H2O używam od kilku miesięcy i nie wyobrażam już sobie demakijażu przy pomocy innego płynu. Zwykle kupowałam płyn w sprawdzonej aptece internetowej, ale ostatnio skusiła mnie promocja na Allegro i kupiłam 2x po 250ml za ok 35 zł (od Apteki, nie od prywatnego sprzedawcy).
Dostałam płyn w buteleczce z czerwoną nakrętką (zawsze były białe) i trochę inną nalepką. Nie ma takich opakowań na stronie Biodermy, ani na polskiej, ani na francuskiej (co ciekawe tam Sensibio=Crealine), ani na międzynarodowej.
Skład na opakowaniu niby ten sam, ale składniki wymienione w innej kolejności. Płyn inaczej pachnie, jakby alkoholem (a on w zasadzie przeciez w ogole nie pachnie...).
Okazało się niestety, że nowy płyn zaczął mnie strasznie podrażniać i ściągać skórę.. Jak mocny tonik z alkoholem.
Potrafiłam używać tego płynu jako toniku w ciągu dnia, a teraz natychmiast po użyciu muszę wklepać krem nawilżający a skóra i tak jest ściągnięta.

Opcje są dwie - albo płyn jest nieoryginalny, albo Bioderma zmieniła skład. W zasadzie jest też opcja trzecia, że po dłuższym stosowaniu mogłam dostać uczulenia na któryś składnik preparatu (może własnie na Propylene Glycol? swoją drogą
po raz pierwszy tu dziś przeczytałam o rzekomo rakotwórczym jego działaniu).- ale to trochę nieprawdopodobne, zeby reakcja nastąpiła akurat na nowy płyn jesli kilka dni temu przy starym wszystko bylo ok.

Czy wiecie coś nt zmiany składu/opakowania Sensibio H2O???
Spotkałyście się z podróbkami produktów Biodermy?

Druga kwestia - Bioderma podpadła mi ostatnio strasznie 'dzięki' wycofaniu z produkcji mojego kremu pod oczy - ideału i zastąpieniu go żel-kremem, który może jest dobry dla 20-latek, ale jak się ma lat 30 to już nie...Wiem że to nie temat o kremie pod oczy, ale może wiecie jaka była przyczyna wycofania tego kremu? Dla mnie to był najlepszy krem jakiego używałam....
laurie77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 07:59   #62
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: Bioderma Sensibio H2O a Propylene Glycol?

ja się spotkałam ostatnio z różowym opakowaniem tego płynu. Zamawiałam przez apteke internetową ale potem w mieście w aptece tez widziałam różowy a nie biały. Nie widze różnicy między tymi dwoma kolorami w stosowaniu i zapachu.
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 14:03   #63
jolika
Raczkowanie
 
Avatar jolika
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 70
Dot.: Bioderma Sensibio H2O a Propylene Glycol?

Trochę offtopic... ale ja mam ten z białą nakrętką i bardzo go nie lubię. oczy muszę zmywać bardzo długo. i wcale nie jest taki obojętny dla oczu.cieszę się, że się już kończy
jolika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 19:14   #64
a'catka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2
propylene glycol

Bardzo prosze o odpowiedź czy PROPYLENE GLYCOL jest potencjalnym ZAPYCHACZEM?

szukam na ten temat od dłuższego czasu i nic

zaraz mnie trafi...cos
a'catka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 20:47   #65
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: propylene glycol

właśnie teżad tym zastanawiam od dłuższego czasu... więc odpowiedź mile widzian. Zapchało mnie kilka kremów, w których był Propylene Glycol, ale były w nich również inne zapychacze, więc nie wiem już sama...
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 23:18   #66
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: propylene glycol

Ja tez jestem bardzo ciekawa i bede wdzieczna za odpowiedz bo niestety nie znalazlam zadnych wiarygodnych informacji na ten temat.
Kilka miesiecy mnie cos strasznie zapychalo a ja po kolei eliminowalam kosmetyki i wciaz to samo Nawet przerwalam kuracje kwasowo-retinoidowa i zostalam tylko przy nawilzaczu (nie zapychajacy na 100%, przynajmniej mnie) i filtrze Lirene https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rsja-2008.html, ktorego kompletnie nie podejrzewalam bo badajac sklad stwierdzilam ze nawet nie ma co zapychac. Poza tym na KWC same rewelacyjne opinie. Ale nadal mnie nekaly pryszczole wiec wrocilam do filtrow Avene tydzien temu i znow jest pieknie Szkoda tylko ze tak pozno to odkrylam bo mam piekne slady po niespodziankach do usuwania
No i podejrzewam wlasnie Propylene Glycol, na 3miejscu w filtrze Lirene. Czy ktos cos wie na ten temat i moze pomoc
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 19:24   #67
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: propylene glycol

Cytat:
Napisane przez a'catka Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o odpowiedź czy PROPYLENE GLYCOL jest potencjalnym ZAPYCHACZEM?

szukam na ten temat od dłuższego czasu i nic

zaraz mnie trafi...cos
Wyszukiwarka sie klania
Watki lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-14, 23:52   #68
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: propylene glycol

Ja nadal licze na wiecej informacji na ten temat bo poprzednie posty dotyczyly raczej jego toksycznosci.

Czy Propylene Glycol moze zapychac?
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 00:24   #69
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Cytat:
Napisane przez czeskaFusia Pokaż wiadomość
Czy Propylene Glycol moze zapychac?
Według M. Lanzeta, Comedogenic effects of cosmetic raw materials, Cosmet. Toilet. 1986, 101(2), glikol propylenowy nie jest składnikiem komedogennym. Mało tego, może nawet zmniejszać komedogenne działanie innych substancji.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-12 o 01:36
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 08:26   #70
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Tez unikam ostatnio tego swinstwa jak ognia. Czesto na tym forum pojawia sie zdanie, ze jak powolujemy sie na Rozanskiego, to nie ma o czym dyskutowac. A przeciez wiele zagranicznych zrodel mowi o tym samym.
Pierwsze lepsze przyklad
http://aromaticamedica.tripod.com/id14.html
http://www.hdnowak.de/gesgef.htm

Propylen glycol stosowany jest na skale przemyslowa m.in w odmrazaczach, w plynie hamulcowym i hydraulicznym i zawsze wtedy jest ostrzezenie, zeby unikac kontaktu tej substancji ze skora. Kto dopuscil to dziadostwo do produkcji kosmetykow??
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 13:10   #71
ewcia123
Rozeznanie
 
Avatar ewcia123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice W-wy
Wiadomości: 776
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Kolagen też jest używany w wielu dziwnych miejscach i nikogo to nie razi. Argument podany przez Lash IMO nic konkretnego do dyskusji nie wnosi
ewcia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 14:57   #72
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Cytat:
Napisane przez lashqueen Pokaż wiadomość
Propylen glycol stosowany jest na skale przemyslowa m.in w odmrazaczach, w plynie hamulcowym i hydraulicznym i zawsze wtedy jest ostrzezenie, zeby unikac kontaktu tej substancji ze skora. Kto dopuscil to dziadostwo do produkcji kosmetykow??
Połączenia różnych substancji działają tak, a nie inaczej - mogą szkodzić itd. pojedyncze składniki najczęściej nie są groźne, a w połączeniu z zupełnie innymi wykazują skrajnie odmienne właściwości np lecznicze.
Chemia się kłania, pozdr.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 17:35   #73
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Po raz kolejny sie przekonuje, ze na tym forum az roi sie od ekspertek z roznych dziedzin.
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 17:51   #74
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Cytat:
Napisane przez lashqueen Pokaż wiadomość
Po raz kolejny sie przekonuje, ze na tym forum az roi sie od ekspertek z roznych dziedzin.
I od marud niewiadomoczegochcących też się roi. O co Ci chodzi ? Zadajesz pytanie, dostajesz odpowiedź, chcesz, żeby Ci przytaknąć czy co?

Ja również apeluję o niecytowanie Różańskiego, bo ten Pan jest nieco nadgorliwy, czekam aż wypowie się na temat powietrza, i co nam poradzi na zanieczyszczenia; polecieć w kosmos może.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 18:30   #75
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Odkopałam stary wątek....
Ale od kilku dni nurtuje mnie sprawa składu różnych kosmetyków, szczególnie tego wymienionego w tytule wątku. Moja bratowa prowadzi sklep internetowy z naturalnymi kosmetykami, ale jakoś nigdy mnie one specjalnie nie zainteresowały. Opowiadała o pochodnych ropy naftowej, że niedobre, rakotwórcze i Bóg wie co tam jeszcze, ale nie wiem dlaczego jej teksty brzmiały jak z ust wyjęte konsultantowi Amway, albo jakiejś sekty religijnej. Niedawno obejrzałam SOS Uroda na TVN Style i trochę mnie ruszyło, choć szczerze mówiąc panie odradzały wszelkie oleje parafinowe, a kilka programów wstecz zachwalały ich dobroczynne właściwości (ale nie w nadmiarze, co fakt, to fakt)
Przejrzałam kosmetyki- w wielu Propylene Glycol występuje, czasem już na 4 miejscu. Sama już nie wiem, czy daję się zwariować? Czy te "naturalne" kosmetyki rzeczywiście są takie naturalne?? Z drugiej strony są substancje, które zabijają, ale w niewielkiej ilości leczą... Przejmować się? Wyrzucić wszystkie kosmetyki, czy jak?
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 13:02   #76
34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 56
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

.

Edytowane przez 34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413
Czas edycji: 2012-09-08 o 16:25
34fe3a3f1642ee889976efdcf3725b13dbe6fccd_61de1a15f2413 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 13:20   #77
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

[1=34fe3a3f1642ee889976efd cf3725b13dbe6fccd_61de1a1 5f2413;13336640]Ja też zainteresowałam się ostatnio składem kosmetyków

Dlaczego mam narażać własna skórę na działanie sls, talku czy glikolu propylenowego ?

Zawsze przecież można zrobić maseczki oczyszczające z naturalnych składników,ew.owoców,warz yw
polecam też kosmetyki dla maluszków,nie podrażniają skóry
[/QUOTE]
oj, bo się zdziwisz
niestety wiele kosmetyków dla dzieci nie jest wolnych od w/w składników

a te owoce i warzywa skąd bierzesz? w upraw czysto ekologicznych?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 20:20   #78
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

chciałabym się upewnić , czy to jest ten sam glikol , który sprzedają na mazidłach , bo właśnie chciałam go kupić i nic już nie rozumiem

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 20:24   #79
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
chciałabym się upewnić , czy to jest ten sam glikol , który sprzedają na mazidłach , bo właśnie chciałam go kupić i nic już nie rozumiem

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
tak to ten glikol
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 21:12   #80
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Akurat Propylene Glycol jest chyba jednym z najmniej szkodliwych konserwantów...
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:50   #81
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Akurat Propylene Glycol jest chyba jednym z najmniej szkodliwych konserwantów...
Ja tam nie wiem czy glikol propylenowy ma jakieś właściwości konserwujące, ale w kosmetykach to on pełni głównie funkcję rozpuszczalnika. A co do jego szkodliwości to już niech każdy oceni sam...
----------------------
Natalia1 - nie wiem do jakich celów potrzebny jest Ci glikol (podejrzewam, że do rozpuszczenia czegoś), ale na Twoim miejscu wybrałabym zamiast glikolu propylenowego - butylenowy (bardziej "przyjazny" dla skóry)

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-07-20 o 22:13
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 08:50   #82
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Bioderma Sensibio H2O a Propylene Glycol?

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Ale co jest najważniejsze - nigdy nie popadać w paranoję. I nie słuchać się pseudo "speców" typu doktor Różański. Jego pomysły są dobre na XVIII i XIX a nie dla XXI wieku! Jak coś pasuje, to tego nie zmieniać.

Talidomid też miał być super, bo wszyscy mówili, że jest ok i zeby nie popadać w paranoję. I jak sie to skończyło?
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 22:37   #83
kassandra102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Uwaga na propylene glycol w kosmetykach do oczu!!!!

UWAGA NA KOSMETYKI Z PROPYLENE GLYCOL-em!!!!!!!!!!!

Witam,
Dziewczyny uważnie czytajcie skład kremów i wszelakich zeli oraz kosmetyków do stosowania w okolicach oczu i jesli zawieraja one w/w składnik NIE KUPUJCIE-POWODUJE ON STANY ZAPALNE GAŁKI OCZNEJ!!!!
Otóz ja nieswiadomie kupiłam taki "kosmetyk-lek" i do tej pory jestem w trakcie leczenia u okulisty - juz trzeci tydzień!!! !!!
A więc ostatnio niefortunnie podbiłam sobie oko , siniec okropny az wstyd! Poszłam więc do apteki po cos co pozwoli mojemu oku szybciej dojsc do normalnego wyglądu.
Pani w aptece poleciła mi Żel Arnikowy Floslek Na opakowaniu jest napisane ze można go stosowac pod oczy więc w moim przypadku wydawał sie idealny. I faktycznie śiniak zszedł wyjątkowo szybko z tym że dostałam w tym oku zapalenia śródmiąszowego rogówki !
A wiecie co jest najśmieszniejsze ( a raczej najtragiczniejsze)? Otóż to ze ten Żel - polecany na zmniejszanie śńców pod oczami na drugim miejscu tuż po wodzie zawiera PROPYLENE GLYCOL!!!! a jak sie okazuje składnik ten po dostaniu sie do oka powoduje w nim stany zapalne!!!!!
Gdybym wczesniej to wiedziała nigdy bym tego paskudztwa nie kupiła - przez to wydałam ponad 600 zł w dwa tygodnie na lekarza i leki a to jeszcze nie koniec!!! Niestey na opis składnika i jego szkodliwe działania wpadłam przypadkiem juz po fakcie.
Dziewczyny przestrzegam przed kosmetykami z tym składnikiem - a szczególnie przed wszelkiego rodzaju kremami, maściami i zelami pod oczy które maja go w swoim składzie!!!
Wierzcie mi zapalenie oka do przyjemnych i tanich nie należy a pomijąc koszta leczenia i niedogodnosci z tym związane najgorsze jest to ze takie zapalenie może prowadzic do nieodwracalnych zmian rogówki a co za tym idzie pogorszenia wzroku a nieleczone nawet jego utrate!!!!!
kassandra102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 18:40   #84
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Uwaga na propylene glycol w kosmetykach do oczu!!!!

paradoksalnie, również arnika mogła spowodować stan zapalny (niekoniecznie glikol propylenowy)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:52   #85
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Uwaga na propylene glycol w kosmetykach do oczu!!!!

Wiesz, ja używałam bardzo długo żelu arnikowego pod oczy z Flos Leku i nic mi kompletnie nie było. Więc może Ty akurat masz uczulenie na któryś ze składników i to nawet niekoniecznie na ten akurat.

Zresztą... Odkąd zaczęłam trochę więcej czytać o składnikach kosmetyków i poznawać je to doszłam do wniosku, ze nie powinnyśmy używać żadnych kosmetyków, bo każdy ma szkodliwe składniki. Taka domena naszych czasów. Więc mozna albo zrezygnować z ich stosowania, albo starać się używać 100% naturalnych kosmetyków [co też łatwe nie jest - mniejsza dostępność niż kosmetyków drogeryjnych oraz to, ze trzeba mieć jakąś wiedzę w tym temacie], albo... po prostu się z tym pogodzić.
Ja wybrałam opcję drugą i trzecią w połączeniu.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 22:06   #86
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Uwaga na propylene glycol w kosmetykach do oczu!!!!

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Wiesz, ja używałam bardzo długo żelu arnikowego pod oczy z Flos Leku i nic mi kompletnie nie było. Więc może Ty akurat masz uczulenie na któryś ze składników i to nawet niekoniecznie na ten akurat.

Zresztą... Odkąd zaczęłam trochę więcej czytać o składnikach kosmetyków i poznawać je to doszłam do wniosku, ze nie powinnyśmy używać żadnych kosmetyków, bo każdy ma szkodliwe składniki. Taka domena naszych czasów. Więc mozna albo zrezygnować z ich stosowania, albo starać się używać 100% naturalnych kosmetyków [co też łatwe nie jest - mniejsza dostępność niż kosmetyków drogeryjnych oraz to, ze trzeba mieć jakąś wiedzę w tym temacie], albo... po prostu się z tym pogodzić.
Ja wybrałam opcję drugą i trzecią w połączeniu.
też używałam tego żelu i nic mi nie było żel do oczu zmęczonych od komputera też stosowalam i też mi nic nie było
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 15:53   #87
fryderyka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 23
Dot.: Uwaga na propylene glycol w kosmetykach do oczu!!!!

Zgadzam się w 100%. Nie kupujcie!
fryderyka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 18:12   #88
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Uwaga na propylene glycol w kosmetykach do oczu!!!!

Używałam Flos Leka i nic mi nie było... Będę dalej kupować kosmetyki tej firmy ponieważ jest prod. polskiej i nie testuje na zwierzętach.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 00:19   #89
llalla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Uwaga na propylene glycol w kosmetykach do oczu!!!!

Nic dziwnego, że nie testuja na zwierzetach - to chyba w Polsce i UE nielegalne?

Sporadycznie używałąm produktów Flos-leku (jakas maseczka, krem) i nigdy nie byłam specjalnie zadowolona, więc nie bedę ich bronić
llalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 02:10   #90
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Uwaga na propylene glycol w kosmetykach do oczu!!!!

Ha!
Propylene glycol jest chyba we wszystkich płynach micelarnych i do demakijażu...
Także w Biodermie.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.