Oficjalny hymn Polski na Euro 2012 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-06, 08:38   #301
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez Milore Pokaż wiadomość
Też właśnie myślę, że to dobry krok. Może przełamie się ten kult młodości. Idąc tą myślą, to ta piosenka jest bardzo nowoczesna i robi krok do przodu.
Czyli rozumiem, że krokiem do przodu jest bezmyślne rymowanie "koko" i "spoko" na podkładzie z rytmem disko? Kurczę, ja jednak zupełnie inaczej odbieram folklor.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 08:43   #302
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez waits Pokaż wiadomość
Te ich przekrzykiwanie to tak zwany śpiew biały. Charakterystyczny właśnie dla regionu Biłgoraja. Sama jestem przewielką fanką tej techniki, ba - kiedy mogę to jeżdżę na warsztaty z niego! To dopiero rozwalacz, nie? :: D.

Co do samego wyboru - uważam, że jest idealny. Wpada w ucho i pokazuje to, co obcokrajowcom podoba się w Polszy najbardziej - folklor i tą całą naszą egzotykę. Po dwóch godzinach i tak wszyscy będą śpiewać koko-koko-koniaczek, więc tekst to nie problem. Najśmieszniejsze jest to, że wybór kokohymnu oburzył najbardziej tych wszystkich egzaltowanych i inteligentnych. Tak egzaltowanych i inteligentnych, że zamiast czegoś konstruktywnego, przeczytać można komentarze typu żal, k***a, wiocha, etc. No cóż, jaki kraj - taka elita.

Ich stroje (jedne z oryginalniejszych w polskim folklorze), melodia i tekst, który banalnością przypomina ludowe przyśpiewki lubelskiego, no i w końcu radość, która od nich bije, a o to chyba w tym wszystkim chodzi. Euro to przecież jedna wielka zabawa. Ale ja jestem olbrzymią fanką polskiego folkloru, więc oceniam wszystko subiektywnie.

Nie dałam rady przeczytać całego wątku, więc jeśli coś się powtarza - sorry, : ).
Zgadzam się.

Początkowo zareagowałam, jak większość "ojezu, jaki wstyd". Teraz żałuję, bo niby dlaczego wstyd? To mam się wstydzić, że w Polsce może powstać coś innego niż nadęta, patetyczna pieśń? Mam już dość wiecznego uciemiężenia, wiecznego narzekania

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że krokiem do przodu jest bezmyślne rymowanie "koko" i "spoko" na podkładzie z rytmem disko? Kurczę, ja jednak zupełnie inaczej odbieram folklor.
Jakby był czysty folklor, to byś narzekała, że brakuje nowoczesny akcentów. Jak są nowoczesne akcenty, to narzekasz, że nie czysty folklor Proste.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 08:48   #303
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Jakby był czysty folklor, to byś narzekała, że brakuje nowoczesny akcentów. Jak są nowoczesne akcenty, to narzekasz, że nie czysty folklor Proste.
Nie sądzę. Wszystko można zrobić dobrze albo źle. Muzyka może być dobra albo zła - niezależnie od gatunku. Tutaj - powiedzmy sobie otwarcie - tekściarz się nie wysilił. A mam wrażenie, że za babinkami stoją duże pieniądze, których one same pewnie nigdy nie zobaczą. Przyjdą, pokrzyczą, a ktoś za to pojedzie na super wakacje.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 09:19   #304
Milore
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 69
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że krokiem do przodu jest bezmyślne rymowanie "koko" i "spoko" na podkładzie z rytmem disko? Kurczę, ja jednak zupełnie inaczej odbieram folklor.
Ja nie mówię o muzyce, ale o tym, że przełamuje się trend, że piosenki wypada śpiewać tylko młodym wykonawcom. Coś się dzieje w ogóle, że przełamują się trendy. Np. Grycanki przełamują trend na szczupłość. Nie mówię, że wyglądają fajnie, ale coś w tym jest...
Milore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 09:24   #305
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez Milore Pokaż wiadomość
Ja nie mówię o muzyce, ale o tym, że przełamuje się trend, że piosenki wypada śpiewać tylko młodym wykonawcom.
Jedne babuleńki kiepską piosenką na euro tego trendu nie przełamią Niechby i sobie śpiewały, tylko rzeczywiście folklor. Chodzi mi wyłącznie o to, że są totalnie nieautentyczne w tej swojej "swojskości". Jakby im ktoś włożył w usta (i zapewne tak było) jakieś głupoty.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem

Edytowane przez mpt
Czas edycji: 2012-05-06 o 09:25
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 09:27   #306
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

tego tylko brakowalo
http://babol.pl/kat,1025465,title,Ko...l?ticaid=6e662
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 10:33   #307
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
"Kogut"przynajmniej trochę mi się podoba
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 11:00   #308
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez Ejniacz Pokaż wiadomość
Wg mnie piosenka Irlandii jest świetna, wpada w ucho i od razu kojarzy się z Irlandią A niestety 'kokokoko' w ucho mi nie wpadło, a i z Polską się nie kojarzy
Nie wpada w ucho , nie kajarzy się z Polska i nie jest to polski folklor, tylko disco polo co go udaje. poziom muzyczny, jak ktoś napisał, to granie za stodołą, to miałam na myśli wspominając Szopena czy Bogurodzicę, poziom muzyczny. I co do Folku (którego i tak tu nie ma) chciałam pokazać, że historycznie Polska Muzyka to nie tylko był folk, a Polska to nie tylko wieś. A ta piosenka z tradycją (czy wspólczesnoscią ) Polski ma g**** wspólnego. Celowo używam słowa na g bo tego pełno w kurniku.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Milore Pokaż wiadomość
Ja nie mówię o muzyce, ale o tym, że przełamuje się trend, że piosenki wypada śpiewać tylko młodym wykonawcom. Coś się dzieje w ogóle, że przełamują się trendy. Np. Grycanki przełamują trend na szczupłość. Nie mówię, że wyglądają fajnie, ale coś w tym jest...
Niech by swiewały ładnie, a to jest wycie w kurniku. I wyglądem tego nei nadrabiają.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 11:23   #309
waits
Raczkowanie
 
Avatar waits
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 113
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Ja proszę tylko o jedno - nie wypowiadajmy się na tematy, o których nie mamy nawet zielonego pojęcia. To czy kokohymn Wam się podoba, czy nie - jedno i mi nic do tego. To czy w tym jest folk, czy nie - drugie. Polska to duży kraj, co region, to inna tradycja ludowa. Czasami nawet i co wioska. Folklor nie kończy się na Mazowszu. To, że kobietki nie śpiewają tylko wg Was krzyczą nie znaczy, że robią to źle. Każdy rejon ma swoje metrum, swoje melodie, swoją skalę, swoje instrumentarium, swój sposób wykonywania, ba - nawet niekiedy swój język. Nie można określić, który folklor jest zły a który dobry. Oskar Kolberg poświęcił niejedno opasłe tomisko, by opisać naszą kulturę i jej różnice właśnie między sobą. I tak, nazywał to mimo wszystko folklorem. A to, że babuszki z Jarzębiny dodały do tekstu spoko, etc. Wierzcie mi, gdyby zaczęły śpiewać tak, by było zgodnie z ich tradycją - nic byście nie zrozumiały, tu przykład: http://spiewnik.rolnicy.com/piesni-ludowe/lado.html . Właśnie po to, by nie zrobić wiochy unowocześniły też podkład.
Ale nie chcę mi się kłócić, więc jak macie taką ochotę to dalej wystawiajcie swoje ekspertyzy. Ja tam nic do tego nie mam, bo co człowiek to inna racja, a swoją wyrazić też muszę. Bo co mi tam.
: ).


O mamo, tekst o Bogurodzicy mnie zabił. Z tego co mnie uczyli, a uczyli na ten temat dość sporo, to Bogurodzica jest, owszem pieśnią religijną i patriotyczną, pierwszą udokumentowaną, ale przede wszystkim byłym hymnem Wielkiego Księstwa Litewskiego. Euro to wielkie kiczparty, zabawa! Wyobrażacie sobie grać przed rozgrywkami i pijanym tłumem coś w stylu podniosłego Wielki dzień euro nastał? Co do Chopina... ok, ok, muzyka wielka - zaprzeczyć się nie da. Jednak w XIX wieku muzyka z górnej półki była muzyką salonową. Czymś do posłuchania przy herbatce. Chyba, że chodzi Ci o marsz żałobny po przegranej.
Jak chcecie się kłócić czym była Polska, to niestety - Polska to albo folklor, który swoje korzenie ma po prostu w życiu wiejskim, albo muzyka kościelna, bo to kościół rozbudował sztukę Europy, do której się chcąc czy nie zaliczamy.


PS - Viridian: Niestety nie mogę znaleźć nic dobrego w internecie, poszukam jeszcze w swoim zbiorze, ale to jak już wrócę do swojego pałacu.

Edytowane przez waits
Czas edycji: 2012-05-06 o 12:37
waits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 12:10   #310
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Nie wpada w ucho
tego się odczepcie. bo nikt nie jest w stanie osądzić czy każdemu ta piosenka wpadła w ucho czy nie. ja od dwóch dni łapię się na tym że ją nuce pod nosem, nieświadomie. to samo z moją mamą. ale co, dalej będziecie twierdzić że nie wpada w ucho, tak? mówcie za siebie.
Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
a Polska to nie tylko wieś
ale w przeważającej części nie róbmy z siebie wielce miastowych i światowych.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 13:47   #311
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Tia, najlepiej przed Euro stanąć na baczność i zaśpiewać zgodnym chórem: Boże coś Polskę...


Jezu, niektórzy zaraz popękają od tej pompatyczności
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 14:10   #312
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
tego się odczepcie. bo nikt nie jest w stanie osądzić czy każdemu ta piosenka wpadła w ucho czy nie. ja od dwóch dni łapię się na tym że ją nuce pod nosem, nieświadomie. to samo z moją mamą. ale co, dalej będziecie twierdzić że nie wpada w ucho, tak? mówcie za siebie.

ale w przeważającej części nie róbmy z siebie wielce miastowych i światowych.
Zawsze mi się wydawało, że Wizażanki piszą o swoich przemyśleniach i odczuciach. Uważasz że trzeba przed każdą wypowiedzią zawsze dodawać 'wg mnie, moim zdaniem, uważam że' ? Jak piszę 'nie wpada w ucho' to chyba jasne, że w MOJE ucho nie wpada
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:20   #313
kfia_tek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 88
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Wiadomo że koko nie jest na poziomie Torzewskiego czy Rodowicz, bo to już po prostu klasyka której nikt nie przebije, ale czy od razu taka wiocha? tak naprawdę nawet nie było na kogo głosować, wszystko takie mdłe i nijakie- jęczący Kupicha, od lat ta sama piosenka Wilków, czy jakiś pseudo futbolowy hip hop.
Wiadomo, nie jest to jakiś szczyt możliwości naszych, ale na litość Boską, czytanie nawet na YT komentarze obrażające te panie to aż mi się coś robi- to tacy ludzie zalatują wiochą, a nie te panie. Poza tym skoro wygrały, to znaczy że ktoś musiał na nie głosowac...więc skąd nagle takie wszechobecne poruszenie
kfia_tek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:48   #314
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez Ejniacz Pokaż wiadomość
Zawsze mi się wydawało, że Wizażanki piszą o swoich przemyśleniach i odczuciach. Uważasz że trzeba przed każdą wypowiedzią zawsze dodawać 'wg mnie, moim zdaniem, uważam że' ? Jak piszę 'nie wpada w ucho' to chyba jasne, że w MOJE ucho nie wpada
Widocznie jestem zbyt ciemna bo to jasne dla mnie nie było.
I nie, nie zawsze każdy pisze o własnych odczyciach, wystarczy spojrzeć ile razy jest użyta liczba mnoga w zdaniu - a w liczbie mnogiej to chyba nikt nie występuje.

A co do tych 'wg mnie, moim zdaniem, uważam że' - to tak, tak przynajmniej przez 9 lat polskiego w szkole wbijali mi do głowy.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 15:20   #315
Padlina87
Raczkowanie
 
Avatar Padlina87
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 36
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Mnie bawi trochę to całe zamieszanie wywołane tym hymnem, Polska reklamuje tym hymnem to co ma do zaoferowania turystom , czyli nasz piękny folklor, a takiego nie ma żaden inny kraj. A wydaje mi się że ci co najbardziej atakują jarzębinowe babcie, to mieszczuchy, które na wsi były raz w życiu i nie potrafią docenić tego co mają w okół.
Przyznam że byłam w szoku jak to usłyszałam , ale byłam mile zaskoczona,że widzowie nie wybrali Feel'a albo Rodowiczki. To znak że mentalność i gusta muzyczne polaków pomału się zmieniają Hymn nie jest zły, jest inny, polacy mało słuchają takiej muzyki i mało uwagi przywiązują do naszego folkloru, a szkoda. Już za samą odwagę tych Pań , powinno się nie łajać tak ich wykonania, bo sami przyznajcie, która babcia w ich wieku wyskoczy na scenę i zaśpiewa przed dużą publiką? ja takiej nie znam. :p same napisały tekst , miały odwagę żeby wysłać zgłoszenie i wyjść i zaśpiewać. A to nie takie łatwe, jeszcze gdy się śpiewa obok takich osób. Więc jeżeli już ktoś ma zamiar rzucać błotem w te Panie, niech najpierw pomyśli czy sam by dał radę tak zaśpiewać i czy faktycznie mamy się czego wstydzić. pozdrawiam
Padlina87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 15:57   #316
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez Padlina87 Pokaż wiadomość
Mnie bawi trochę to całe zamieszanie wywołane tym hymnem, Polska reklamuje tym hymnem to co ma do zaoferowania turystom , czyli nasz piękny folklor,
chyab nie bardzo nasz folklor, w języku polskim nie ma słów koko koko i rytmu disco. No i nasz kraj ma wyobraź sobie zamki , zabytki, piękne miasta, nie tylko folklor a raczej jego parodię. I powtórzę Polacy nie gęsi , nie kury...

A "mieszczuchy" w Polsce też tworzyli historię i kulturę. I to samo ma "Boze coś Polskę " wspólnego ze sportem, co ten "hymn" albo i więcej, hymn państwowy np. na imprezach sportowych nie razi...ale moze Wy byście wolały koko ...

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-05-06 o 16:01
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:07   #317
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

A ja tam mam nadzieję, ze ta piosneczka, dobre mecze i ładne miasta i widoki to będą jedyne rzeczy, które zapamiętają przyjezdni kibice.

Ale obawiam się, że i piosenka zginie w chaosie infrastrukturalno-komunikacyjnym (i tu też mówię o tej werbalnej komunikacji), który się rozpęta, więc w sumie po co sobie nad nią głowę łamać.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:09   #318
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Byłabym wielce zdumiona gdyby wygrał Feel, Wilki albo Rodowicz. Piosenki zupełnie "nie porywające".
Przeczytałam gdzieś komentarz, że przy wyborze hymnu takiej imprezy , należy wyłożyć grube pieniądze żeby stworzeniem takiej piosenki zajęły się osoby najlepsze w branży żeby nie było lipy i chyba się z tym zgadzam.

Owszem promowanie kraju swoją drogą. Możemy to robić na wiele innych sposobów podczas trwania całej imprezy. Ale na boga, hymn mistrzostw niech będzie "międzynarodowy" wpadający w uchu, łatwy do zanucenia.
Nie będąc fanką piłki nożnej, kiedy słucham "Waka,waka" od razu wiem co to za piosenka i jakie wydarzenie prezentuje.
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:16   #319
Padlina87
Raczkowanie
 
Avatar Padlina87
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 36
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Może i nie ma słowa koko koko w naszym języku, ale poprzez swój strój i sposób śpiewania reprezentują chociażby region Polski z którego pochodzą wiem że mamy też piękne zabytki, ale mowa tu o hymnie euro a nie o architekturze co do melodii "disco" to babcie po prostu chciały być nowoczesne, chciały połączyć folk z czym innym , z czymś co by może trafiło do ludzi poza tym na euro ludzie mają się dobrze bawić a kibice z innych krajów, dobrze wspominać pobyt u nas , a wątpię czy po meczu śpiewaliby nasz hymn narodowy . Ten "babciny hymn" wpada w ucho i przy nim ludzie będą się bawić i zapamiętają słowa bo są banalnie proste trzeba do tego podejść z dystansem i poczuciem humoru, bo nie chodzi tu o to ,żeby stać na baczność i śpiewać ładnie jak na apelu w szkole , chodzi o zabawę jeżeli komuś się nie podoba koko koko to trudno, nic na siłę
Padlina87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 16:23   #320
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez Padlina87 Pokaż wiadomość
Może i nie ma słowa koko koko w naszym języku, ale poprzez swój strój i sposób śpiewania reprezentują chociażby region Polski z którego pochodzą wiem że mamy też piękne zabytki, ale mowa tu o hymnie euro a nie o architekturze co do melodii "disco" to babcie po prostu chciały być nowoczesne, chciały połączyć folk z czym innym , z czymś co by może trafiło do ludzi poza tym na euro ludzie mają się dobrze bawić a kibice z innych krajów, dobrze wspominać pobyt u nas , a wątpię czy po meczu śpiewaliby nasz hymn narodowy . Ten "babciny hymn" wpada w ucho i przy nim ludzie będą się bawić i zapamiętają słowa bo są banalnie proste trzeba do tego podejść z dystansem i poczuciem humoru, bo nie chodzi tu o to ,żeby stać na baczność i śpiewać ładnie jak na apelu w szkole , chodzi o zabawę jeżeli komuś się nie podoba koko koko to trudno, nic na siłę
No właśnie, o folklorze też nie. Za hymn powinni wziąść się MUZYCY, nie babcie z kółka gospodyń wiejskich. Nie mogli zlecić go komuś kto tego nie spieprzy? musieli robic konkurs i to w majówkę? żeby glosowano po pijaku.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-05-06 o 16:26
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:34   #321
waits
Raczkowanie
 
Avatar waits
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 113
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Dochodzę do wniosku, że główny problem, to fakt, że był to konkurs na hymn a nie piosenkę, która ma reprezentować Euro. Mały szczegół, a wiele by zmieniło. No i też inni nie czuliby się urażeni.


Co do słów koko. Niestety albo i nie, ale onomatopeje występują w przyśpiewkach ludowych. Hej, baranie bee-bee, wiśta i kukuryku.
Zabytki, piękne miasta. Są i owszem. A obok nich jest suka biłgorajska, jest i fafur, są gajdy. Nie wiem w czym to przeszkadza. Że wstyd, bo strzechy? Mam ponad dwadzieścia lat, studiuję w dużym mieście i się nie wstydzę tradycji mojego kraju. Tak tylko czasami trochę smutno mi przez innych Polaków, bo nie chce im się poznać tego, co nas wyróżnia. I tylko krytykują, krytykują a nie wiedzą co.
Ta dyskusja robi się coraz bardziej dziwna, bo to tylko utwór, o którym za rok mało kto będzie pamiętał.

Tak poza tym myślę, że rola hymnu państwowego przed meczem jest trochę inna niż ta, którą przewidziano dla kokokoko. I chyba nie ma nawet czego w tym przypadku porównywać...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=_-KoEofNim4

Edytowane przez waits
Czas edycji: 2012-05-06 o 16:36
waits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:42   #322
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez waits Pokaż wiadomość
Dochodzę do wniosku, że główny problem, to fakt, że był to konkurs na hymn a nie piosenkę, która ma reprezentować Euro. Mały szczegół, a wiele by zmieniło. No i też inni nie czuliby się urażeni.


Co do słów koko. Niestety albo i nie, ale onomatopeje występują w przyśpiewkach ludowych. Hej, baranie bee-bee, dana, dana i kukuryku.
Zabytki, piękne miasta. Są i owszem. A obok nich jest suka biłgorajska, jest i fafur, są gajdy. Nie wiem w czym to przeszkadza. Że wstyd,bo strzechy? Mam ponad dwadzieścia lat, studiuję w dużym mieście i się nie wstydzę tradycji mojego kraju. Tak tylko czasami trochę smutno mi przez innych Polaków, bo nie chce im się poznać tego, co nas wyróżnia. I tylko krytykują, krytykują a nie wiedzą co.
Ta dyskusja robi się coraz bardziej dziwna, bo to tylko utwór, o którym za rok mało kto będzie pamiętał.

Tak poza tym myślę, że rola hymnu państwowego przed meczem jest trochę inna niż ta, którą przewidziano dla kokokoko. I chyba nie ma nawet czego w tym przypadku porównywać...
disco polo nie jest moją tradycją, i co ma kura do piłki nożnej? A jeśłi nawet to byłby utwór regionalny (którym nie jest) , to czemu akurat ten region? A inne gorsze? Bardzo mnie to wkurza, ja mam inne korzenie, one są złe? Dlatego uważam, ze powinien być wspólny dla wszystkich Polaków i neutralny, a przedewszystkim nie groteskowy... I bardziej cywilizowany, jak i pilka nożna, bo ona się nie wywodzi z biłgoraju. Ja też nie. Czemu mam się z nim utożsamiać? Czemu wmawiać góralom, ślązakom, że ich muzyka ludowa jest biłgorajska?
Owszem, masz rację, ten konkurs to był fatal fail.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-05-06 o 16:44
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:51   #323
waits
Raczkowanie
 
Avatar waits
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 113
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
disco polo nie jest moją tradycją, i co ma kura do piłki nożnej? A jeśłi nawet to byłby utwór regionalny (którym nie jest) , to czemu akurat ten region? A inne gorsze? Bardzo mnie to wkurza, ja mam inne korzenie, one są złe? Dlatego uważam, ze powinien być wspólny dla wszystkich Polaków i neutralny, a przedewszystkim nie groteskowy... I bardziej cywilizowany, jak i pilka nożna, bo ona się nie wywodzi z biłgoraju. Ja też nie. Czemu mam się z nim utożsamiać? Czemu wmawiać góralom, ślązakom, że ich muzyka ludowa jest biłgorajska?
Owszem, masz rację, ten konkurs to był fatal fail.

Bo żaden inny się nie zgłosił, proste. Z tego co wiem nikt nie tytułuje ich folklorem narodowym, nikt nikomu też nic nie wmawia. Ale może ja po prostu zbyt mało wiem, ;}.


Nie wiem, może to co piszę jest zbyt zawiłe, ale cały czas podkreślam różnorodność folkloru polskiego. Ba - nawet pół jednego postu na to poświęciłam. Ale nie będę się przecież cytować.
Cywilizowany...

Uważam, że konkurs był świetnym pomysłem, tylko nazwa była zbyt mało przemyślana. Ludzie słowo hymn odbierają w sposób dosłowny i robi się niepotrzebna dyskusja, bo nikt tak sobie hymnu nie wyobraża. Tyle.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=_-KoEofNim4

Edytowane przez waits
Czas edycji: 2012-05-06 o 17:09
waits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:56   #324
Milore
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 69
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
No właśnie, o folklorze też nie. Za hymn powinni wziąść się MUZYCY, nie babcie z kółka gospodyń wiejskich. Nie mogli zlecić go komuś kto tego nie spieprzy? musieli robic konkurs i to w majówkę? żeby glosowano po pijaku.
A nawet jeśli po pijaku no to co? Taka piosenka, jacy Polacy. Skoro jak mówisz głosowali po pijaku, to czemu to kamuflować? Polscy mężczyźni lubią sobie wypić, co można zaobserwować np. u mnie przed sklepem.

Chociaż uważam, że to raczej przejaw dystansu i poczucia humoru.
Milore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:11   #325
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
No właśnie, o folklorze też nie. Za hymn powinni wziąść się MUZYCY, nie babcie z kółka gospodyń wiejskich. Nie mogli zlecić go komuś kto tego nie spieprzy? musieli robic konkurs i to w majówkę? żeby glosowano po pijaku.
Tak, bo babcie z kółka gospodyń wiejskich powinny do końca życia przy garach stać i o gospodarstwie gadać - w sumie tego zycia już im niewiele zostało, więc po co mają mieć jakieś hobby i spełniać swoje marzenia?
Przeciez każdy wie, że śpiewać mogą tylko młodzi i piękni... W ogóle skandal na świecie będzie, bo się dowiedzą, że w Polsce istnieją też starsze panie ze wsi... a to hańba przecież! Przeca zachód winien myślec, że w Polsce wieś już nie istnieje, tak samo ludzie po czterdziestce.

__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:19   #326
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Tak, bo babcie z kółka gospodyń wiejskich powinny do końca życia przy garach stać i o gospodarstwie gadać - w sumie tego zycia już im niewiele zostało, więc po co mają mieć jakieś hobby i spełniać swoje marzenia?
Przeciez każdy wie, że śpiewać mogą tylko młodzi i piękni... W ogóle skandal na świecie będzie, bo się dowiedzą, że w Polsce istnieją też starsze panie ze wsi... a to hańba przecież! Przeca zachód winien myślec, że w Polsce wieś już nie istnieje, tak samo ludzie po czterdziestce.


Mogły zrobić doktorat , hobby-tak, talentu i głosu nie kupią |Niech sobei istnieją, czemu mi wmawiasz coś, czego nei powiedziałam? neich jeszcze zagrają mecze zamiast naszej reprezentacji skoro tak dobrze znają sie na piłce, na pewno lepiej to wyjdzie i mówię serio. Nei wmawiaj mi, ze wPolsce każda babcia na wsi po oporządzeniu krów ogląda mecze i to jest obraz polskiej wsi. Piłka jest spoko, a krowy sa gorsze?
To nie jest mój folklor i mojego regionu nie wmawiaj mi tego proszę.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-05-06 o 17:22
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:22   #327
waits
Raczkowanie
 
Avatar waits
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 113
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Tak, bo babcie z kółka gospodyń wiejskich powinny do końca życia przy garach stać i o gospodarstwie gadać - w sumie tego zycia już im niewiele zostało, więc po co mają mieć jakieś hobby i spełniać swoje marzenia?
Przeciez każdy wie, że śpiewać mogą tylko młodzi i piękni... W ogóle skandal na świecie będzie, bo się dowiedzą, że w Polsce istnieją też starsze panie ze wsi... a to hańba przecież! Przeca zachód winien myślec, że w Polsce wieś już nie istnieje, tak samo ludzie po czterdziestce.

Dokładnie!

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość

To nie jest mój folklor i mojego regionu nie wmawiaj mi tego proszę.


Nikt Ci tego nie wmawia, spokojnie. Nikt nawet tego nie napisał. Proszę, czytaj trochę dokładniej...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=_-KoEofNim4

Edytowane przez waits
Czas edycji: 2012-05-06 o 17:24
waits jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:28   #328
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
To nie jest mój folklor i mojego regionu nie wmawiaj mi tego proszę.
a moze przez Ciebie po prostu zazdrosc przemawia bo Panie z Bilgoraja mogly, a Panie z Twojego regionu nawet nie wpadly na taki pomysl

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
A jeśłi nawet to byłby utwór regionalny (którym nie jest) , to czemu akurat ten region?

bo ten sie zglosil

A inne gorsze? Bardzo mnie to wkurza, ja mam inne korzenie, one są złe? Dlatego uważam, ze powinien być wspólny dla wszystkich Polaków i neutralny, a przedewszystkim nie groteskowy... I bardziej cywilizowany, jak i pilka nożna, bo ona się nie wywodzi z biłgoraju. Ja też nie. Czemu mam się z nim utożsamiać? Czemu wmawiać góralom, ślązakom, że ich muzyka ludowa jest biłgorajska?

nikt nikomu tego raczej nie wmawia

Owszem, masz rację, ten konkurs to był fatal fail.
jw
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:28   #329
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 178
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

To nie jest oficjalny piosenka Euro 2012. To jest tylko piosenka reprezentacji Polski, która będzie śpiewana przed meczami w których będzie grać właśnie nasza kadra. Więc nie wiem o co tyle szumu, bo za często grana ona nie będzie.
To jest oficjalny utwór na Euro 2012:
zekori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:29   #330
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Oficjalny hymn Euro 2012 !

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
a moze przez Ciebie po prostu zazdrosc przemawia bo Panie z Bilgoraja mogly, a Panie z Twojego regionu nawet nie wpadly na taki pomysl

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------



jw
Panie z mojego regionu nie sa fankami piłki. I nie graja disco polo.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.