Wydłużenie wieku emerytalnego. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-12, 16:00   #31
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
A mi się coś wydaje, że się nie zmieni, bo i po co? Co mają sobie zapewnić mniejsze wpływy do budżetu, mają dać komuć emeryturę wcześniej? Dobre żarty A tyraj sobie ...
a z postu khloe to nie wiem czy śmiać się czy płakać, że takie polska młodzież ma podejście ...
Laska już jest studentką, jeszcze gorzej. Licealistce można wybaczyć, ale nie dziewczynie, która lada dzień zacznie pracować.

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2012-05-12 o 16:02
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 18:45   #32
meggykotka
Rozeznanie
 
Avatar meggykotka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Ząbki i okolice
Wiadomości: 890
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Przyrost jest ujemny i to raczej się nie zmieni (jest to wynik wieloletnich zaniedbań w sferze polityki prorodzinnej i zmiany stylu życia). Wszystkie Państwa ościenne też borykają się z małodzietnością, nawet dużo bogatsze Niemcy, a poczytajcie jaki fajny jest tam socjal.
Ja nie mówię, że jestem za tym by pracować dłuzej, ale będąc na miejscu polityków, co wy byście zrobiły/zrobili, wiedząc, że nasz system emerytalny chyli się ku upadkowi, a Polski nie stać na zmiany. Podwyzszenie wieku emerytalnego to tylko jedna ustawa, jedno głosowanie, kilka kartek papieru. Załamanie się systemu emerytalnego to także załamanie gospodarki i miliony starszych ludzi bez środków do życia.

Druga sprawa. Jeśli nie chcesz pracować do 67 roku, to wystarczy zacząć oszczędzać na emeryturę. Niestety większość z nas liczy na darmową emeryturkę z ZUS (darmową w tym znaczeniu że idzie ona z portfela pracodawcy a nie pracownika).
__________________
Na wymiankę:

woda Avon Slip Into Daring 50l - kilka razy psiknięta

Yves Rocher woda Naturelle - nowa
meggykotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 19:39   #33
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Brak dzietności jest właśnie wynikiem wprowadzenia państwowych emerytur.
Kiedyś ludzie musieli mieć dużo dzieci, wychować, wykształcić, żeby kiedyś miał ich ktoutrzymać. Tak to jest, jak na siłę się ludziom dobrze robi.

Jestem przeciwko "polityce prorodzinnej". Jestem za niskim opodatkowaniem i zmniejszaniem kosztów pracy. Kiedy gospodarka kwitnie, żadnej "polityki prorodzinnej"nie trzeba. Polityka prorodzinna w Niemczech, to zwiększyła tylko dzietność... Turków

A co do reformy emerytalnej - to pic na wodę, ZUS i tak zbankrutuje.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 22:16   #34
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Laska już jest studentką, jeszcze gorzej. Licealistce można wybaczyć, ale nie dziewczynie, która lada dzień zacznie pracować.
Dajcie już spokój, każdemu może zdarzyć się gorszy dzień lub temat Zawsze wypowiada się rzeczowo i rozsądnie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 22:22   #35
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez meggykotka Pokaż wiadomość
Druga sprawa. Jeśli nie chcesz pracować do 67 roku, to wystarczy zacząć oszczędzać na emeryturę. Niestety większość z nas liczy na darmową emeryturkę z ZUS (darmową w tym znaczeniu że idzie ona z portfela pracodawcy a nie pracownika).
Nie tylko pracodawca, ale także pracownik ma odprowadzane składki na ZUS. Pracodawca jest naszym płatnikiem składki, ale nie ma możliwość, aby wypłacono ci pensję bez potrącenia składek. Składki płaci się po połowie - pół pracownik, pół pracodawca.

http://mfiles.pl/pl/index.php/Rodzaje_sk%C5%82adek_ZUS

Cytat:
Składki emerytalne i rentowe są płacone w takich samych częściach przez ubezpieczonego i pracodawcę. Składki na ubezpieczenie chorobowe opłacają w całości pracownicy objęci ubezpieczeniem. Gdy taka osoba jest zatrudniona to składkę pobiera z dochodu ubezpieczonego pracodawca. Ubezpieczenie wypadkowe jest natomiast płacone w całości przez pracodawcę.
Także niestety, ale ZUS zabiera nam nasze pieniądze, których już nigdy nie ujrzymy.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 23:29   #36
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.


dokładnie
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 23:33   #37
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Także niestety, ale ZUS zabiera nam nasze pieniądze, których już nigdy nie ujrzymy.
Dokładnie, co miesiąc jak dostaję kwitek z wypłaty to mnie krew zalewa że zabieraja mi czterocyfrową kwotę z moich pieniędzy!

Wspominacie o walce z ujemnym przyrostem poprzez rozbudowanie socjalu dla rodziców. Ja od siebie dodałabym dbanie o warunki w jakich ludzie pracują. Wystarczy pobieżnie rzucić okiem na kilka okolicznych firm i jak na dłoni widać pyszałkowatość pracodawców. Zmuszanie do nadgodzin plus mały kruczek w umowie powodujący to, że pracodawca za nadgodziny nie musi płacić-wszystko zgodnie z prawem. Planowanie (!) nadgodzin w weekendy i święta. Dodanie jednej godziny obiadowej i odgórny nacisk na zakaz korzystania z niej - czyt. 9godzin pracy, podczas gdy płaci się za 8. Jak ktoś składa wymówienie/jest zwalniany to zamiast szukać nowej osoby na to miejsce przerzuca się po trochu obowiązki na innych- koniec końców jedna osoba robi na 2-3 etaty. Do tego niechęć do udzielania urlopów, wydzielanie pojedynczych wolnych dni jako nagrodę a nie jako coś co ludziom zwyczajnie przysługuje. (Zresztą jak każdy pracuje na wyżej wspomniane 2-3 etaty to ciężko znaleźć zastępstwo) Eh... mogłabym tak długo.
PIP? Jakoś rzadko coś znajduje, a nawet jeśli to otrzymywane kary są na tyle niskie ze pracodawcy mają je w nosie.

I jak w warunkach takiej pracy zdecydować się na dzieci. Kto będzie je bawił i wychowywał podczas gdy rodzice siedzą po 10-12 godzin codziennie w pracy? Choćby mi dawali nie wiem jakie świadczenia to nie zdecydowałabym się na dzieci skoro z góry wiem, że będę je widywać tylko śpiące.

Oczywiście nie twierdzę ze pracownicy są zawsze w porządku - bo to nieprawda, ale to co wyrabiają pracodawcy woła o pomstę do nieba.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 06:10   #38
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez meggykotka Pokaż wiadomość
będąc na miejscu polityków, co wy byście zrobiły/zrobili, wiedząc, że nasz system emerytalny chyli się ku upadkowi, a Polski nie stać na zmiany.
Wzięłabym się przede wszystkim za rozliczenie aferzystów i złodziei, którzy doprowadzili polską gospodarkę do ruiny . Zlikwidowałabym przywileje . Dałabym ludziom do ręki ich własne, wypracowane pieniądze . Poradziliby sobie . Np. co z tego, że płacę składki do ZUS-u, gdy rzeczywistość w tym naszym wesołym kraju zmusza mnie do prywatnego leczenia się.

Cytat:
Napisane przez meggykotka
Jeśli nie chcesz pracować do 67 roku, to wystarczy zacząć oszczędzać na emeryturę.
Jeśli mi podpowiesz - w jaki sposób mam oszczędzać, kiedy akurat ja z trudem od pierwszego do pierwszego ciągnę ? Będę wdzięczna .
Niech mi oddadzą moje pieniądze, sprzeniewierzone { tak, sprzeniewierzone ! } na budowę marmurowych pałaców i biurokrację rozbudowana tak, że przekracza granice zdrowego rozsądku - daję słowo harcerza : ręki po, jak to raczyłaś określić : " ... darmową emeryturkę z ZUS ... " nie wyciągnę .


Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Jestem przeciwko "polityce prorodzinnej". Jestem za niskim opodatkowaniem i zmniejszaniem kosztów pracy. Kiedy gospodarka kwitnie, żadnej "polityki prorodzinnej"nie trzeba. Polityka prorodzinna w Niemczech, to zwiększyła tylko dzietność... Turków

Znam to z innego kraju, sąsiadującego z Niemcami .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 09:07   #39
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Zadam pytanie z tyłka, ale czy jest możliwe ze zus kiedyś upadnie, a raczej rozpadnie się?

Sent from my SK17i using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 10:25   #40
KOOL SHEN
Rozeznanie
 
Avatar KOOL SHEN
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 612
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Trzeba by jeszcze zrobić porządek z Krusem. Mnie rozwala że są emeryci 30 letni a znam paru takich Nie dość ze biorą emeryture to jeszcze pracują na umowie zlecenie.
__________________
Jak mawiał kardynał Richelieu " Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę".
KOOL SHEN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 10:58   #41
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Zadam pytanie z tyłka, ale czy jest możliwe ze zus kiedyś upadnie, a raczej rozpadnie się?

Sent from my SK17i using Tapatalk

Jest to nawet nie tylko prawdopodobne, ale równie pewne jak śmierć

Jak słyszę o socjalu oraz krwiożerczych przedsiębiorcach, krew mnie zalewa. Przedsiębiorcy są najbardziej poszkodowaną grupą zawodową w tym kraju.
A co do nadgodzin i innych spraw tego typu - no pewnie, lepiej ich nie robić, tylko zbankrutować i pracownicy na bruk.

Przede wszystkim, przepisy dotyczące pracy są nienormalne.
"2012 roku pracownik będzie musiał przepracować 252"
To oznacza 30% dni nieprzepracowanych w roku.
114 na 356 dni!
Przecież to jest śmieszne.
Oczywiście do tego urlop

A potem się dziwić, że są potrzebne nadgodziny, żeby się utrzymać choć "na zero".

Śmieszą mnie bardzo, gadki-szmatki że "umowy śmieciowe" powinno się zlikwidować, pensje minimalne podnieść, składki na Zus podnieść.
I oczywiście, zakaz umów na czas określony.

Jeśli kogoś nie stać na zatrudnianie na etat, to wiadomo, że jeśli zlikwiduje się np. umowę zlecenie, nie będzie zatrudniał w ogóle.
Małe firemki, które ledwo wyrabiają z Zusem, na tego jednego czy dwóch pracowników, po prostu będą zwalniać - bo praca danej osoby musi być dla firmy po prostu opłacalna!
To nie urząd, że czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy!

K... mać... Jeśli nie chcesz być zwolnionym , to pracuj uczciwie.
Jak pracodawca nie ma możliwości zwolnienia pracownika, to po prostu go nie zatrudni.

We Włoszech takie kretyńskie przepisy doprowadziły do tego, że ludzie w ogóle nie zatrudniają na etat, bo po co komu pracownik, którego nie można zwolnić, jeśli nie będzie pracował w uczciwy i skrupulatny sposób?

"Dodanie jednej godziny obiadowej i odgórny nacisk na zakaz korzystania z niej " - w jakim kraju Ty żyjesz? Chyba żyjemy w dwóch różnych... Przecież wiadomo, że pracownik głody, i zmęczony nie jest w stanie pracować.

Jeśli ktoś u mnie w firmie chodzi głodny to jestem to ja .

Żeby nie było, ja na swoje dziewczyny absolutnie nie mogę narzekać, są pracowite, jak jest taka potrzeba to zostaną, zresztą u nich przekłada się to na zarobki, są odpowiedzialne, dokładne i kochane. Ja mogę liczyc na nie - a one na mnie.

Sama pracowałam u kogoś, w głowie mi nie postało, żeby się obijać w pracy, wiedziałam, że im więcej będę się starać, tym więcej zarobi firma, a bogatsza firma to więcej pieniędzy dla mnie. Wiedziałam, że jeśli np. sobie pobimbam, wezmę wolne, albo pójdę bez potrzeby na zwolnienie, albo na urlop z sezonie - to zarobię mniej.

Ale zebranie takiego zespołu trochę mnie kosztowało. Jedna osobę zwolniłam za popełnianie karygodnych błędów i lenistwo, bimbanie 6 na 8 godzin w pracy, drugą za brak odpowiedzialności i cwaniactwo, a trzecia odeszła sama, bo sama uznała, że praca nie sprawia jej żadnej przyjemności, i że się nie nadaje.

Podsumowując - im mniej państwo wtrąca się w układ pracodawca-przedsiębiorca - tym lepiej ludziom się żyje. Rynek - również pracy - powinien regulować się sam.
Jeśli jakaś praca Ci nie odpowiada, szukasz innej. Jeśli pracujesz źle - to Cię zwolnią.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 11:05   #42
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
"Dodanie jednej godziny obiadowej i odgórny nacisk na zakaz korzystania z niej " - w jakim kraju Ty żyjesz? Chyba żyjemy w dwóch różnych... Przecież wiadomo, że pracownik głody, i zmęczony nie jest w stanie pracować.
Ja kiedy pracowałam w dość znanej firmie, w której chyba kupuje każda z wypowiadających się tutaj albo przynajmniej coś stamtąd kupiła - miałam tak samo. Na 8 godzin pracy było 15 czasem 20 minut na zjedzenie obiadu (nie wspomnę, że dojście do stołówki zajmowało niemalże 10) na obiad, ale ten kto szedł miał odbieraną godzinę, za którą mu nie płacili :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 11:20   #43
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Powiem tak, może ktoś tutaj zna się lepiej na systemach emerytalnych itp i poda dane, liczby i wyjdzie że nie mam racji . Ale z naszą opieką zdrowotną, podejściem do pracownika i przestrzegania jego praw ciężkach o będzie ludziom do tego 67 roku życia pracować. Wystarczy się rozejrzeć po mniejszych miejscowościach i miastach jak styrani i umęczeni pracą są ludzie. Nie mówiąc o tym , że 35 i 40 lat składkowych w czasach kiedy o tą pracę trudno, przyprawia mnie o lekki dół A likwidacja umów- zleceń to pozbawienie pracy tysięcy studentów (i nie studentów też) dla których etatów nie ma, a oni jakoś utrzymać się muszą!

Już dawno zauważyłam, że nasza władza w stolicy jest totalnie oderwana od rzeczywistości i życia normalnej polskiej rodziny. Zapominają chyba, że Polska i Polacy nie kończą się wraz z granicą województwa mazowieckiego.
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:04   #44
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Przeciez same soboty i niedziele to ok.28% dni roku Po prostu ktos tu potrzebuje niewolnika, a nie pracownika.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:11   #45
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
Powiem tak, może ktoś tutaj zna się lepiej na systemach emerytalnych itp i poda dane, liczby i wyjdzie że nie mam racji . Ale z naszą opieką zdrowotną, podejściem do pracownika i przestrzegania jego praw ciężkach o będzie ludziom do tego 67 roku życia pracować. Wystarczy się rozejrzeć po mniejszych miejscowościach i miastach jak styrani i umęczeni pracą są ludzie. Nie mówiąc o tym , że 35 i 40 lat składkowych w czasach kiedy o tą pracę trudno, przyprawia mnie o lekki dół A likwidacja umów- zleceń to pozbawienie pracy tysięcy studentów (i nie studentów też) dla których etatów nie ma, a oni jakoś utrzymać się muszą!

Już dawno zauważyłam, że nasza władza w stolicy jest totalnie oderwana od rzeczywistości i życia normalnej polskiej rodziny. Zapominają chyba, że Polska i Polacy nie kończą się wraz z granicą województwa mazowieckiego.
Jak ludzie mają nie być umęczeni pracą, skoro 2/3 czasu pracują zarabiając na podatki?

Czy wiesz, że np. podatek Vat, muszę zapłacić, niezależnie, czy jestem w firmie na plus czy na minus?
Jeśli zarobię np. 20tys, i wydam 20 tys - na pensje, czynsze, opłaty licznikowe, to powinnam zapłacić 4 tys Vat?

Czy wiesz, że jeśli w spółce zoo. jest 3 wspólników, spółka zarobi 120 tys przez rok, to od tych 120 tys, trzeba zapłacić podatek dochodowy, czyli zostaje 97 tys, po czym każdy ze wspólników znowu płaci podatek dochodowy?
Czyli z 40 tys na łebka, zostaje 26 tys?

Czy to jest uczciwe? Oględnie licząc, delikatnie na podatki idzie 60% naszych zarobków. Nie ważne, czy jesteś kasjerką w supermarkecie, czy właścicielem np. sieci sklepów osiedlowych. 60 %czasu zapierdalasz na podatki.

Co gorsze koszt ściągnięcia 100zł podatku wynosi 30zł (biurokracja)

Czy nie rozsądniej byłoby zostawić te pieniądze ludziom, do swobodnej dyspozycji? Hmm?

Co jeszcze gorsze najbogatszych stać, na "uciekanie" z podatków, i ich pieniądze po prostu zasilają budżety innych państw. Kajmany, Cypr, Nowa Zelandia, Antiqua, Monako ,Liechtenstein.

Nie lepiej żeby zostały w Polsce?

Tylko żadna władza nie zastosuje podatku liniowego, 10-15%, zniesienia Vat i akcyzy,cła, bo brak urzędników koniecznych do ściągania owych podatków i dysponowania tymi środkami.

A dlaczego?

Bo nie byłoby co kraść ani stanowisk dla swoich kolesi
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2012-05-13 o 12:14
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:23   #46
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez meggykotka Pokaż wiadomość
Druga sprawa. Jeśli nie chcesz pracować do 67 roku, to wystarczy zacząć oszczędzać na emeryturę. Niestety większość z nas liczy na darmową emeryturkę z ZUS (darmową w tym znaczeniu że idzie ona z portfela pracodawcy a nie pracownika).
ale dlaczego mam odkładać na emeryturę, skoro miesiąc w miesiąc płacę składki? Gdybym miała jeszcze odkladać na emeryturę, to nie wiem z czego...
Poza tym większości tych pieniędzy na emeryturze nawet nie ujrzę, i wolalabym nie odkładać ich do OFE, gdzie je marnują, tylko odkladać na własne konto i wyszłabym na tym dużo lepiej.

Co do pracy do 67 roku życia, to ja w swoim zawodzie sobie jej nie wyobrażam, pracuję w placówce dla osób niepelnosprawnych intelektualnie i jakoś nie wyobrażam sobie swojej pracy w tym wieku.
Rząd zamiast zajmować się przedłużaniem wieku, powinien raczej zrobić coś w celu poprawy sytuacji na rynku pracy dla osób +50, bo juz teraz jest z tym krucho
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:40   #47
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Co zrobić? Zdjąć okres ochronny w wieku przedemerytalnym. Pracodawcy boją się przez to zatrudniać osoby w tym wieku...
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:13   #48
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Jak zdejmiemy ten okres to już mało kto w ogóle zatrudni osobę 50+, a ci którzy dobili tego okresu będą zwalnianiu jako nieefektywni i nie mogący konkurować młodzieżą.
Każdy kij ma dwa końce.
Zdjecie tego okresu tak naprawde niewiele da, niewiele zmieni. Przynajmniej według mnie.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:18   #49
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Jak zdejmiemy ten okres to już mało kto w ogóle zatrudni osobę 50+, a ci którzy dobili tego okresu będą zwalnianiu jako nieefektywni i nie mogący konkurować młodzieżą.
Każdy kij ma dwa końce.
Zdjecie tego okresu tak naprawde niewiele da, niewiele zmieni. Przynajmniej według mnie.
Mylisz się. Pracownik plus 50, wcale nie jest mniej efektywny.
Moje doświadczenia z osobami 50+ są takie, że a) maja oczywiście super doświadczenie b) są lepiej wykształcone zawodowo -> bardziej w kierunku praktyki c) tak naprawdę rzadziej chorują niż młodzi ludzie. Jakieś odporniejsze pokolenie

I nie tylko ja tak myślę.

Tylko nikt nie lubi kupować "kota w worku".
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2012-05-13 o 13:20
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 13:32   #50
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Średnia długość życia wydłużyła się, rodzi się mniej dzieci czyli nie będzie miał kto utrzymywać starzejącego się społeczeństwa. Gospodarki nie stać na emerytury chyba i lepiej byłoby aby ludzie posłusznie pracowali do 67 r życia po czym udawali się na spoczynek. Wieczny.

ja dodam jeszcze , że jesteśmy Państwem, które ma ogrom młodych emerytów! i jako że tkwimy w niżu demograficznym i będzie on pewnie jeszcze trwał- bo co tu pisać; nie stać dzisiaj rodzinę na wielodzietność- to ktoś tych emerytów musi utrzymywać!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 14:51   #51
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja kiedy pracowałam w dość znanej firmie, w której chyba kupuje każda z wypowiadających się tutaj albo przynajmniej coś stamtąd kupiła - miałam tak samo. Na 8 godzin pracy było 15 czasem 20 minut na zjedzenie obiadu (nie wspomnę, że dojście do stołówki zajmowało niemalże 10) na obiad, ale ten kto szedł miał odbieraną godzinę, za którą mu nie płacili :P

Ja pracuję 8 godzin+1obiadowa. Na obiad NIE WOLNO nam iść. Mogę sobie oczywiście zjeść drożdżówkę przy komputerze - bo w kuchni już nie-nie można odejść od komputera na dłużej inaczej czeka cie rozmowa dyscyplinująca. Do kuchni to można sobie najwyżej po herbatę skoczyć.
Czyli dodanie obiadówki było sprytnym sposobem pracodawcy na zmuszenie do pracy przez 9 godzin.




My lady oczywiście że przepisy widziane od strony przedsiębiorcy są chore. ja się z tobą zgadzam. Mój wujek prowadzi średnią firmę i widzę na własne oczy jak to wygląda.
Ale nie mogę zgodzić się ze wszystkim co napisałaś. Bo robienie nadgodzin to jedno a zapłata za nie to drugie. Jeśli dobrze wywnioskowałam to ty swoim pracownikom za dodatkowy czas płacisz. I dobrze, bo twoi pracownicy czują że pracują na wspólne dobro. Naharują się, ale dzięki temu firma zarobi więcej a i im coś skapnie za dodatkową pracę.
Ale jest kruczek dzięki któremu nie trzeba płacić za nadgodziny. Ciekawa jestem czy gdybyś go zastosowala to wtedy twoi pracownicy nadal byliby zadowoleni z dodatkowej pracy. Na pewno nie. I ja o tym pisałam - o niepłatnych nadgodzinach, a nie o konieczności nadgodzin w ogóle.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:02   #52
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Jak ludzie mają nie być umęczeni pracą, skoro 2/3 czasu pracują zarabiając na podatki?

Czy wiesz, że np. podatek Vat, muszę zapłacić, niezależnie, czy jestem w firmie na plus czy na minus?
Jeśli zarobię np. 20tys, i wydam 20 tys - na pensje, czynsze, opłaty licznikowe, to powinnam zapłacić 4 tys Vat?


Czy wiesz, że jeśli w spółce zoo. jest 3 wspólników, spółka zarobi 120 tys przez rok, to od tych 120 tys, trzeba zapłacić podatek dochodowy, czyli zostaje 97 tys, po czym każdy ze wspólników znowu płaci podatek dochodowy?
Czyli z 40 tys na łebka, zostaje 26 tys?


Czy to jest uczciwe? Oględnie licząc, delikatnie na podatki idzie 60% naszych zarobków. Nie ważne, czy jesteś kasjerką w supermarkecie, czy właścicielem np. sieci sklepów osiedlowych. 60 %czasu zapierdalasz na podatki.

Co gorsze koszt ściągnięcia 100zł podatku wynosi 30zł (biurokracja)

Czy nie rozsądniej byłoby zostawić te pieniądze ludziom, do swobodnej dyspozycji? Hmm?

Co jeszcze gorsze najbogatszych stać, na "uciekanie" z podatków, i ich pieniądze po prostu zasilają budżety innych państw. Kajmany, Cypr, Nowa Zelandia, Antiqua, Monako ,Liechtenstein.

Nie lepiej żeby zostały w Polsce?

Tylko żadna władza nie zastosuje podatku liniowego, 10-15%, zniesienia Vat i akcyzy,cła, bo brak urzędników koniecznych do ściągania owych podatków i dysponowania tymi środkami.

A dlaczego?

Bo nie byłoby co kraść ani stanowisk dla swoich kolesi
Tak pierdykasz,że ręce opadają.


Jakie 4 tysiace Vaty od 20 tysiecy?? A co powietrze sprzedajesz, ktore nigdzie nie zakupiłas,ze nie masz za to faktur?


Wypełniałas kiedys deklaracje Vatowska? Vat ktory wpłącasz to roznica miedzy naleznym a naliczonym.

A podział zysku miezy wspolników, poczytaj sobie dziecko, bo pieprysz i to zdrowo. Chyba,ze mnie źle uczyli- bo jak mozna zabrac dwa razy podatek? To firma ktora wypłaca dywidende potraca podatek dochodowy!

Rozważając zagadnienia związane z opodatkowaniem dywidend wypłacanych przez spółkę z o.o., należy ab initio przywołać ustawową definicję dochodu z udziału w zyskach osób prawnych. Pojęcie to precyzuje art. 24 ust. 5 ustawy z 26.7.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych10. Jest to dochód faktycznie uzyskany z tego udziału, w tym także: wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej, dochód przeznaczony na podwyższenie kapitału zakładowego lub akcyjnego, a w spółdzielniach - dochód przeznaczony na podwyższenie funduszu udziałowego oraz dochód stanowiący równowartość kwot przekazanych na ten kapitał (fundusz) z innych kapitałów (funduszy) osoby prawnej oraz dywidendy z akcji złożonych przez członków pracowniczych funduszy emerytalnych na rachunkach ilościowych.

Podstawę opodatkowania przychodu z tytułu dywidendy stanowi pełna suma wypłaty pieniężnej, tj. bez jej pomniejszenia o jakiekolwiek koszty uzyskania takiego przychodu. Należy również zaznaczyć, iż z uwagi na to, że dywidenda stanowi element podziału czystego zysku spółki z o.o., wypłata jej nie może być traktowana przez spółkę jako koszt uzyskania przychodów.

Zasadniczą kwestią rozważanego zagadnienia jest pobór podatku dochodowego od dywidendy. Zgodnie z art.26 ust. 1 ustawy z 15.2.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych11, osoby prawne i jednostki organizacyjne nie mające osobowości prawnej oraz będące przedsiębiorcami osoby fizyczne, które dokonują wypłat należności z tytułów wymienionych w art. 21 ust. 1 oraz w art. 22 PDOPrU są obowiązane, jako płatnicy, pobierać w dniu dokonania wypłaty zryczałtowany podatek dochodowy od tych wypłat. Wypada zaznaczyć, że w myśl tezy orzeczenia NSA12 zryczałtowany podatek w momencie pobrania stanowi już dochód budżetu państwa. Zatem termin płatności podatku, jak dalej głosi sąd administracyjny, nie może być odroczony na wniosek płatnika, przyjęcie bowiem innego poglądu prowadziłoby do sytuacji, kiedy płatnik - na skutek odroczenia terminu płatności - dysponowałby pieniędzmi pobranymi od podatnika, które od chwili pobrania stanowią dochód budżetu państwa.
Przy wypłacie dywidendy istotne znaczenie odgrywa moment, w którym spółka z o.o. obowiązana jest do potrącenia zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych dywidend. Prawo do dywidendy wspólnicy uzyskują z dniem zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego spółki i od tego dnia między spółką a udziałowcami uprawnionymi do dywidendy powstaje swoisty stosunek zobowiązaniowy. Warunkiem poboru podatku od dywidendy jest jednakże uznanie danej kwoty za składnik czystego zysku, a następnie dokonanie wypłaty świadczenia.

Słusznie wywodzi w jednym z orzeczeń NSA13, że brak faktycznej wypłaty dywidendy uchyla obowiązek poboru podatku przez płatnika (spółkę z o.o.) i jego zapłatę przez udziałowców tej spółki. Teza ta wydaje się być trafna i znajduje swoje uzasadnienie prawne na tle przepisów podatkowych..............

Wszystko wiesz i g**** wiesz.



Porposze o drugiego Zp
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:18   #53
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Mylisz się. Pracownik plus 50, wcale nie jest mniej efektywny.
Moje doświadczenia z osobami 50+ są takie, że a) maja oczywiście super doświadczenie b) są lepiej wykształcone zawodowo -> bardziej w kierunku praktyki c) tak naprawdę rzadziej chorują niż młodzi ludzie. Jakieś odporniejsze pokolenie

I nie tylko ja tak myślę.

Tylko nikt nie lubi kupować "kota w worku".
Nie miałam na myśli, ze ludzie po 50 są nieefektywni, tylko ze pracodawcy mogą tak na nich patrzeć. Sama uważam, ze ludzie po 50 mogą być zdecydowanie lepszymi pracownikami tylko trzeba im trochę w tym pomóc.
Nie boisz się, że po 50 przegrasz z jakąś młodą siksą o długich nogach do nieba i wieku 25? Bo szczerze mówiąc ja bym sie trochę bała. Pomagam teraz szukać pracy mojej Mamie. I 90% ogłoszeń to ogłoszenia dla młodych ambitnych o odpowiedniej prezencji - w domyśle do 30 roku życia.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:25   #54
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Tak pierdykasz,że ręce opadają.


Jakie 4 tysiace Vaty od 20 tysiecy?? A co powietrze sprzedajesz, ktore nigdzie nie zakupiłas,ze nie masz za to faktur?
Po pierwsze przedstawiam teoretyczną sytuację.

Typowe pierdaczenie urzędnicze. Jeśli mam na taką sumę pensje i czynsz i płatności, to wiadomo przecież, że nie kupię nie? Za wszy chyba. Jakiś specjalny kurs kończyłaś matematyczny?
Mogę najwyżej sprzedać coś, co zakupiłam wcześniej. Rok, pół roku, trzy miesiące. I wytwór pracy tego pracownika.

A nawet jeśli nie trzy, nie cztery, może np. 1000zł, to i tak tego 1000zł, z"powietrza" właśnie nie wezmę. Bo jestem na zero.

Cytuj sobie te przepisy gdzie indziej,może na forum dla psychicznie chorych, co te przepisy wymyślają - ja tłumaczę w sposób uproszczony, żeby to każdy mógł zrozumieć, wsadź sobie te przepisy głęboko. Bełkot potłuczonych.

Takie "mądre" przepisy tu dajesz, a prostych działań nie potrafisz wykonać?
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2012-05-13 o 18:33
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:31   #55
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Jak ludzie mają nie być umęczeni pracą, skoro 2/3 czasu pracują zarabiając na podatki?

Czy wiesz, że np. podatek Vat, muszę zapłacić, niezależnie, czy jestem w firmie na plus czy na minus?
Jeśli zarobię np. 20tys, i wydam 20 tys - na pensje, czynsze, opłaty licznikowe, to powinnam zapłacić 4 tys Vat?

Czy wiesz, że jeśli w spółce zoo. jest 3 wspólników, spółka zarobi 120 tys przez rok, to od tych 120 tys, trzeba zapłacić podatek dochodowy, czyli zostaje 97 tys, po czym każdy ze wspólników znowu płaci podatek dochodowy?
Czyli z 40 tys na łebka, zostaje 26 tys?

Czy to jest uczciwe? Oględnie licząc, delikatnie na podatki idzie 60% naszych zarobków. Nie ważne, czy jesteś kasjerką w supermarkecie, czy właścicielem np. sieci sklepów osiedlowych. 60 %czasu zapierdalasz na podatki.

Co gorsze koszt ściągnięcia 100zł podatku wynosi 30zł (biurokracja)

Czy nie rozsądniej byłoby zostawić te pieniądze ludziom, do swobodnej dyspozycji? Hmm?

Co jeszcze gorsze najbogatszych stać, na "uciekanie" z podatków, i ich pieniądze po prostu zasilają budżety innych państw. Kajmany, Cypr, Nowa Zelandia, Antiqua, Monako ,Liechtenstein.

Nie lepiej żeby zostały w Polsce?

Tylko żadna władza nie zastosuje podatku liniowego, 10-15%, zniesienia Vat i akcyzy,cła, bo brak urzędników koniecznych do ściągania owych podatków i dysponowania tymi środkami.

A dlaczego?

Bo nie byłoby co kraść ani stanowisk dla swoich kolesi
Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Typowe pierdaczenie urzędnicze. Jeśli mam na taką sumę pensje i czynsz i płatności, to wiadomo przecież, że nie kupię nie? Za wszy chyba. Jakiś specjalny kurs kończyłaś matematyczny?
Mogę najwyżej sprzedać coś, co zakupiłam wcześniej.

Cytuj sobie te przepisy gdzie indziej, ja tłumaczę w sposób uproszczony, żeby to każdy mógł zrozumieć, wsadź sobie te przepisy głęboko. Bełkot potłuczonych.
Nie wierze,że prowadzisz działalność gospodarczą......

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Typowe pierdaczenie urzędnicze. Jeśli mam na taką sumę pensje i czynsz i płatności, to wiadomo przecież, że nie kupię nie? Za wszy chyba. Jakiś specjalny kurs kończyłaś matematyczny?
Mogę najwyżej sprzedać coś, co zakupiłam wcześniej. I wytwór pracy tego pracownika.

Cytuj sobie te przepisy gdzie indziej,może na forum dla psychicznie chorych, co te przepisy wymyślają - ja tłumaczę w sposób uproszczony, żeby to każdy mógł zrozumieć, wsadź sobie te przepisy głęboko. Bełkot potłuczonych.
Qrde jaka Ty jesteś przegięta.

No nie wierze, no nie wierze, póki nie zobacze.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:37   #56
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Jeśli 20000 - 20000 = 0, to faktycznie masz rację, jestem przegięta.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:39   #57
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Jeśli 20000 - 20000 = 0, to faktycznie masz rację, jestem przegięta.
Nie wiem czy Cie rozlicza biuro rachunkowe zy masz spolke kapitałowa bo taka obeznana jesteś w dywdendach to ksiegowe maja z Toba przejechane albo Cię w ciurlają
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:41   #58
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

To miło, że tak przejmujesz się losem innych.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:43   #59
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Dla mnie EOT .
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 05:03   #60
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Wydłużenie wieku emerytalnego.

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
ja dodam jeszcze , że jesteśmy Państwem, które ma ogrom młodych emerytów! i jako że tkwimy w niżu demograficznym i będzie on pewnie jeszcze trwał- bo co tu pisać; nie stać dzisiaj rodzinę na wielodzietność- to ktoś tych emerytów musi utrzymywać!
Co z tym pomysłem ,jakoby za każde dziecko odejmowano kobiecie rok do emerytury?
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.