opinia ze stażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 19:11   #1
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487

opinia ze stażu


Witam. Mam takie pytanie czy opinia ze stażu jest wazna w szukaniu nastepnej pracy? Czytałam ze ważne jest zaświadczenie o ukończeniu stażu. Pytam bo jestem na stazu i nie wiem jak sie rozwiaze moaj sytuacja.
Ogolnie wykonuje swoje obowiazki nie spózniam sie staram sie sprzedawac ubrania i robić jak najwieksze obroty. . niestety jestem traktowana jak zło konieczne. Dobrze, ze jest zrobione ale lepiej by było jak by mnie nie bylo. Panie szefowe nie odzywaja sie do mnie caly dzien (tylko jak mi każa coś zrobić). Ale ostatnio nieoficjalnie zostałam oskarzona o kradzież (nieslusznie) i pogrozono mi ze wystawia mi negatywna opinie.
I teraz moje pytanie to co mam zrobic
Dodam, ze po zakonczeniu stażu powinnam być zatrudniona na 4 miesiace.
Najgorzej boje sie tego ze moga mi wystawić taka opinie a ja nic z tym nie bede mogla zrobic i zepsuje mi ona moj cały wizerunek.
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 19:24   #2
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: opinia ze stażu

Jakiego to rodzaju staż? Nie da się zmienić miejsca odbywania stażu na jakieś bardziej przyjazne?

Co to za opinia, którą mają wystawiać - dla kogo/jakieś instytucji?

Edytowane przez kagga
Czas edycji: 2012-07-20 o 19:26
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 19:28   #3
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: opinia ze stażu

Cytat:
Napisane przez kagga Pokaż wiadomość
Jakiego to rodzaju staż? Nie da się zmienić miejsca odbywania stażu na jakieś bardziej przyjazne?
Zerwać nie mogę bo zostane wyrzucona z pup na 3 miesiace a po druge musze za coś zyc. A czy zmienić moge to nie wiem ale nie chce sie pytać w pup bo panie szefowe maja tam znajoma i boje sie ze gdzies moze to do nich dojść.
Teraz szukam pracy ale jak nie znajde do końca stazu to boje sie o ta opinię. Bo naprawde cięzko tam pracuje i wykonuje cała prace za nie

Jest to staż ze środków unijnych na 6 miesiecy i 4 miesiace musi mnie zatrudnic pracodawca. staz konczy sie 19 października

Edytowane przez neska1412
Czas edycji: 2012-07-20 o 19:30
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 19:45   #4
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: opinia ze stażu

Opinia nie wydaje mi się, żeby była taka ważna. Tak samo jak i referencje. To na co przyszli pracodawcy patrzą to w przypadku umowy o pracę - świadectwo pracy.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 20:11   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: opinia ze stażu

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
Witam. Mam takie pytanie czy opinia ze stażu jest wazna w szukaniu nastepnej pracy? Czytałam ze ważne jest zaświadczenie o ukończeniu stażu. Pytam bo jestem na stazu i nie wiem jak sie rozwiaze moaj sytuacja.
Ogolnie wykonuje swoje obowiazki nie spózniam sie staram sie sprzedawac ubrania i robić jak najwieksze obroty. . niestety jestem traktowana jak zło konieczne. Dobrze, ze jest zrobione ale lepiej by było jak by mnie nie bylo. Panie szefowe nie odzywaja sie do mnie caly dzien (tylko jak mi każa coś zrobić). Ale ostatnio nieoficjalnie zostałam oskarzona o kradzież (nieslusznie) i pogrozono mi ze wystawia mi negatywna opinie.
I teraz moje pytanie to co mam zrobic
Dodam, ze po zakonczeniu stażu powinnam być zatrudniona na 4 miesiace.
Najgorzej boje sie tego ze moga mi wystawić taka opinie a ja nic z tym nie bede mogla zrobic i zepsuje mi ona moj cały wizerunek.
Mój obecny pracodawca życzył sobie opinię ze stażu i świadectwo ukończenia stażu- to akurat do wyliczenia urlopu.

I skoro masz staż przez PUP, to czemu nie zgłosisz się do PUP, tylko pozwalasz się poniżać, zastraszać i znosić takie katorgii?

Cytat:
Jakiego to rodzaju staż? Nie da się zmienić miejsca odbywania stażu na jakieś bardziej przyjazne?

Co to za opinia, którą mają wystawiać - dla kogo/jakieś instytucji?
Staż z PUP, którego niełatwo przerwać, bo jest mnóstwo procedur, ale można. Poza tym opinia idzie do PUP, do papierów i do osoby odbywającej staż w oryginale oczywiście

Cytat:
Opinia nie wydaje mi się, żeby była taka ważna. Tak samo jak i referencje. To na co przyszli pracodawcy patrzą to w przypadku umowy o pracę - świadectwo pracy.
Tylko staż, to nie umowa o pracę, ale niemniej jednak niektórzy mogą sobie życzyć dowodu, że takowy staż został odbyty, prosić o opinię.
Ogólnie to zależy od rodzaju stanowiska na które się ubiegasz, jak i od samego pracodawcy
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 21:53   #6
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: opinia ze stażu

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Tylko staż, to nie umowa o pracę, ale niemniej jednak niektórzy mogą sobie życzyć dowodu, że takowy staż został odbyty, prosić o opinię.
Ogólnie to zależy od rodzaju stanowiska na które się ubiegasz, jak i od samego pracodawcy
Dokładnie. Wszystko zależy od rodzaju stanowiska i przyszłego pracodawcy. Są tacy, którzy proszą o referencje poprzedniego pracodawcy, a są tacy co jak dostaja referencje to nawet nie rzuca na nie okiem
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 23:38   #7
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: opinia ze stażu

Ja podczas ubiegania się o pracę załączałam do CV zarówno zaświadczenie z PUP o odbyciu stażu, jak i opinię. Myślę, że nie powinnaś jednak bardzo przejmować się jeśli opinia będzie dla Ciebie niekorzystna. W takim wypadku po prostu dasz samo zaświadczenie i tyle. Ono jest już potwierdzeniem odbycia stażu. A tak przy okazji - jeśli by mnie tak traktowano to rozglądałabym się za innym stażem. Może zapytaj w PUP co w takiej sytuacji można zrobić.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 09:58   #8
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: opinia ze stażu

Nie przejmuj się aż tak bardzo, na rozmowach kwalifikacyjnych w sumie mało kto czyta referencje, raczej pytają, jakie były tam twoje obowiązki itp. Nawet jeżeli przyszły pracodawca przeczyta tą opinię to możesz mu wyjaśnić, jak to wyglądało naprawdę.
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 06:51   #9
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: opinia ze stażu

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Ogólnie szukam nowej pracy ale w naszym meście to cięzko. Nie wiem jak sie dalej to potoczy ale bardzo sie boje no i nie powiem, ze psychicznie wykańcza mnie ta sytuacja, bo nie jest milo jak ktos traktuje Cię jak złodzieja....
Do pup nie bede zglaszac bo bardzo mozliwe,ze to do nich dotrze a prace musze jakas miec wiec wole jeszcze nie pogarszać tego co jest teraz.
Tylko tak jak mowie boje sie o ta opinie bo jeden świstek a bedzie mnie od razu skreślał.
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 08:11   #10
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: opinia ze stażu

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Ogólnie szukam nowej pracy ale w naszym meście to cięzko. Nie wiem jak sie dalej to potoczy ale bardzo sie boje no i nie powiem, ze psychicznie wykańcza mnie ta sytuacja, bo nie jest milo jak ktos traktuje Cię jak złodzieja....
Do pup nie bede zglaszac bo bardzo mozliwe,ze to do nich dotrze a prace musze jakas miec wiec wole jeszcze nie pogarszać tego co jest teraz.
Tylko tak jak mowie boje sie o ta opinie bo jeden świstek a bedzie mnie od razu skreślał.
Skoro wolisz siedzieć cicho, wykańczać się psychicznie i dziennie dołować, to powodzenia. Nie wiem, czego się boisz. Nie pozwól się tak traktować, bo czasem na stażach się tak zdarza, że stażysta zamiast się czegoś nauczyć służy jako osoba do robienia herbaty lub do wyżycia się, bo ktoś ma zły dzień. Na twoim miejscu zgłosiłabym to do PUP, bo ile można wytrzymać, ale jesteś dorosła, sama zadecyduj.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 16:40   #11
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: opinia ze stażu

Staż odbyłam dwa lata temu, od tego czasu dwukrotnie zmieniałam pracodawce, byłam na wielu rozmowach i nikt nie poprosił mnie o żadną opinie ze stażu.

Nie rób z siebie popychadła, ty też masz przecież jakieś prawa.
Po za tym dlaczego na miejsce odbycia stażu wybrałaś sklep z ubraniami? Wg mnie to nie jest zbyt dobry wybór.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 18:19   #12
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: opinia ze stażu

Poszlam do sklepu z ubraniami bo to było jedyne normalne wyjscie. U nas w PUP staże były w większości z warunkiem pózniejszego zatrudnienia więc wszystkie urzędy odpadły. A tak naprawde to szukalam pracy dośc długo i cieszyłam sie nawet ze stazu. Mieszkam w małym mieście gdzie cięzko o prace. Teraz szukam drugiej pracy. Ogólnie atmosfera sie unormowala bo tez ja zmienilam nastawienie i zaczyna mi to brzydko mówiąc wisieć.
Dlatego tez przestalo mi to przeszkadzac.
Ale dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Podnioslyscie mnie na duchu
A kolejna rzecz któraa mnie tam trzyma to urlop, który mam za 3 tygonie i mam zaplacone zaliczki na noclegi itp. I szkoda mi też kasy.

Edytowane przez neska1412
Czas edycji: 2012-07-23 o 18:21
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 20:38   #13
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: opinia ze stażu

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
Witam. Mam takie pytanie czy opinia ze stażu jest wazna w szukaniu nastepnej pracy? Czytałam ze ważne jest zaświadczenie o ukończeniu stażu. Pytam bo jestem na stazu i nie wiem jak sie rozwiaze moaj sytuacja.
Ogolnie wykonuje swoje obowiazki nie spózniam sie staram sie sprzedawac ubrania i robić jak najwieksze obroty. . niestety jestem traktowana jak zło konieczne. Dobrze, ze jest zrobione ale lepiej by było jak by mnie nie bylo. Panie szefowe nie odzywaja sie do mnie caly dzien (tylko jak mi każa coś zrobić). Ale ostatnio nieoficjalnie zostałam oskarzona o kradzież (nieslusznie) i pogrozono mi ze wystawia mi negatywna opinie.
I teraz moje pytanie to co mam zrobic
Dodam, ze po zakonczeniu stażu powinnam być zatrudniona na 4 miesiace.
Najgorzej boje sie tego ze moga mi wystawić taka opinie a ja nic z tym nie bede mogla zrobic i zepsuje mi ona moj cały wizerunek.
Zaświadczenie ze stażu dostaniesz na pewno. A co do opinii...hmm, nie wiem jaki mieliby interes żeby napisać Ci złą opinie. Być może jeśli ją napiszą to nie będą Cię wychwalać pod niebiosa ale napiszą zdawkowo, że się sprawdziłaś i tyle.
Ja mam bardzo fajną opinie, którą dołączałam kiedy wysyłałam dokumenty aplikacyjne. Kierownik działu napisał mi czym się zajmowałam, że poznałam prace w dziale, byłam sumienna, odpowiedzialna itd.
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 10:37   #14
sammi24
Zadomowienie
 
Avatar sammi24
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 677
Dot.: opinia ze stażu

Mojej opinii ze stażu nikt nie czytał nigdy mimo, że jest bardzo przychylna i ładnie opisuje mnie jako pracownika bardziej liczyło się udokumentowanie - że staż się w ogóle odbył i mam jakieś doświadczenie
sammi24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.