schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-20, 21:43   #1
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433

schudłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić


przez lato udało mi się zgubić dobrych 7 kg i czuję się super (praktycznie w ogóle przestałam jeść słodycze, chleb, biały makaron, w zamian dużo warzyw, owoców, ziaren itp połączone z ćwiczeniami) przestałam podjadać między posiłkami bo zwyczajnie nie miałam na to ochoty.. moja dieta wreszcie była taka jak trzeba i czułam się świetnie, do tego cera gładka, brzuch płaski, tyle że ostatnio znowu mnie ciągnie do słodyczy do podjadania byle czego... nie chcę przytyć a nie umiem się powstrzymać.. nie wiem co robić i jak z tym walczyć... nie chcę jeść słodyczy ale myślę o tym tyle że nie jestem w stanie się powstrzymać a potem mam wyrzuty sumienia i doła że się złamałam. pomocy jak z tym walczyć
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.

Edytowane przez dotka128
Czas edycji: 2013-11-20 o 21:51
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 06:45   #2
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: schudłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

uważam, że ludzie popełniają błąd rezygnując z chleba, przynajmniej na śniadanie jest ok.

wprowadź pomału np. słodycze do diety, ale tak raz/ dwa razy w tygodniu i będzie ok
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 08:12   #3
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

problem nie jest w tym że chce je wprowadzić tylko wyprowadzić!
zaczęłam się znowu rzucać na słodkie i nie mogę się powstrzymać, i nic mi nie pomaga żeby się powstrzymać
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 08:51   #4
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

jak będziesz mieć ochotę na coś słodkiego jedz owoce albo marchewki

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

no i podobnież chrom działa, ale ja tam nigdy nie próbowałam
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 11:46   #5
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

wiesz co no próbowałam tak ale zazwyczaj kończyło się tak że jadlam owoce czy marchewki a potem i tak ciastka :/ i najgorsze jest to że nie umiem poprzestać na jednym....
no i problem jest też jak jestem poza domem w sklepie czy gdzieś... ehhh
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 11:58   #6
tablanka88
Zadomowienie
 
Avatar tablanka88
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Wydaje mi się, że jest tak, bo w czasie diety odmówiłaś sobie wszystkich przyjemności. Ja np podczas diety stosuje zasadę, że jeden raz w tygodniu mogę zjeść coś co jest na diecie niedozwolone, ustaliłam sobie maksymalną ilość - np pół tabliczki czekolady czy kawałek ciasta (tutaj w gramach), piwo/napój gazowany czy małą miseczkę chipsów. Chudłam 0,8/1 kg na tydzień. Dzięki temu było mi o wiele łatwiej wyjść z diety, nadal pozwalam sobie raz w tygodniu na małe co nieco
__________________
"You've got something I need,
In this world full of people there’s one killing me
And if we only die once I wanna die with you"

Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post75739756
tablanka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 12:36   #7
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: schudłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Mnie zawsze ciągnie do słodyczy jak mam za mało kaloryczne posiłki albo źle zbilansowane. Może w tym jest problem? Dodatkowo uważam że nie jest dobrym pomysłem pozwalanie na słodycze nawet raz w tygodniu. Przyglądnij śie dokładnie swojej diecie, myślę że to w niej jest problem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 13:24   #8
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: schudłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Zamiast słodyczy kupnych zrób sobie jakieś fajne zdrowe odpowiedniki. Ja polecam ciasteczka z rozgniecionych bananów, płatków owsianych i wiórek kokosowych. Słodkie, dobre i w miare zdrowe. Jem co któryś dzień na diecie i nie mam ciągoty do słodyczy. Może ktoś ma jakiś pomysł na powstrzymanie się od pizzy ?
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 14:17   #9
buty_na_plaskim
Raczkowanie
 
Avatar buty_na_plaskim
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 79
Dot.: schudłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
Zamiast słodyczy kupnych zrób sobie jakieś fajne zdrowe odpowiedniki. Ja polecam ciasteczka z rozgniecionych bananów, płatków owsianych i wiórek kokosowych. Słodkie, dobre i w miare zdrowe. Jem co któryś dzień na diecie i nie mam ciągoty do słodyczy. Może ktoś ma jakiś pomysł na powstrzymanie się od pizzy ?
Polecam omleto-pizzę: jajka z pieczarkami, cebulką, czym tam się chce, można usmażyć nawet bez tłuszczu, z piersią z kurczaka lub jakąś wędliną, na to sos pomidorowy własnej roboty ; )
__________________
jesiennie szczęśliwa

buty_na_plaskim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 16:02   #10
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

zjedz słodycze w samodzielnym posiłku - np. o 12 ciacho, czekolada, na co masz ochotę. I nie jedz nic przed tym i później (przez ok 2 godzin przed i po). Nie pojadaj słodkości po południu i wieczorem.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 12:58   #11
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Uważam że świetnie chęć na słodkie zaspokaja gruby plaster ananasa. Jeszcze jak trafisz na mega dojrzałego i słodkiego to wiesz mi że ostatnie kawałki ananasa będziesz jadła na siłę Ja tak robię i mi wystarcza. On naprawdę jest cholernie słodki.
Ponadto zrób sobie ryż na mleku z jabłkiem. Ja dosładzam cukrem pudrem.
I jeszcze wymyśliłam ostatnio coś takiego że kupuję np.70 lub 90 % gorzką czekoladę i zwykłą białą czekoladę- roztapiam obie.Najpierw wylewam roztopioną gorzką na papier, rozsmarowuje na cienką warstwę a potem wlewam na nią roztopioną białą i robię widelcem takie zygzaki. Jak ostygnie to mam znowu czekoladę ale minimalnie zdrowszą więc kawałeczek dziennie można ugryźć
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 09:48   #12
agatagy
Raczkowanie
 
Avatar agatagy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 210
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

To prawda, że jak się całkowicie ogranicza tzw "zakazane produkty" to później kończy się tym, że w chwili słabości rzucamy się na nie i pochłaniamy w potrójnej ilości, dlatego chociaż raz w tygodniu musimy sobie pozwalać na małe wykroczenia, chyba, że obdarzeni jesteśmy nadmiarem silnej woli ;-)

Co do walki z podjadaniem - pierwsza i najważniejsza zasada - nie kupować! Nie zbierać w domu słodyczy, przekąsek - kupować tylko to co potrzebne nam do sporządzenia właściwych posiłków.
Na podjadanie na mieście polecam zrezygnowanie z noszenia drobniaków - karta płatnicza i wio - jak będziesz musiała coś kupić koniecznie, to sobie poradzisz, a nie sięgniesz np po wielką drożdżówkę z małej piekarni czy precla na ulicznym stoisku ;-)
agatagy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 10:56   #13
perobelka
Raczkowanie
 
Avatar perobelka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 162
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
Uważam że świetnie chęć na słodkie
I jeszcze wymyśliłam ostatnio coś takiego że kupuję np.70 lub 90 % gorzką czekoladę i zwykłą białą czekoladę- roztapiam obie.Najpierw wylewam roztopioną gorzką na papier, rozsmarowuje na cienką warstwę a potem wlewam na nią roztopioną białą i robię widelcem takie zygzaki. Jak ostygnie to mam znowu czekoladę ale minimalnie zdrowszą więc kawałeczek dziennie można ugryźć
uważasz że jak je roztopisz i połączysz to magicznie zrobi się zdrowsze niż przed połączeniem?
__________________

perobelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:35   #14
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Chyba rozumiem o co chodzi - niby nadal czekolada, ale nie bialy ulepek, tylko polaczony z gorzka, wiec ma jakis tam pierwiastek "zdrowotnosci"

A ode mnie rada. Nie ograniczaj za mocno weglowodanow. Postaw na platki (owsiane, zytnie, jeczmienne - byle bez dodatku cukru), kasze, ryz brazowy. To powinno wyrownac poziom cukru we krwi i zmniejszyc apetyt na slodkie. Przynajmniej u mnie sie sprawdzilo.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 13:20   #15
wojaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19
Dot.: schudłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Moim zdaniem to wynika z Twojego jakiegoś wygłodzenia organizmu. Masz pewnie jakieś niedobory witamin lub minerałów. Może brakuje Ci np. chromu? Albo czujesz się nadmiernie zestresowana albo smutna?
wojaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 08:17   #16
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

ehhh mi się wydaje że po prostu jestem łakoma i nie umiem sobie powiedzieć "dość" jezeli chodzi o słodycze,

bo owszem cały dzien jem zdrowo i wcale nie jestem glodna, wieczorem przyjde do domu zjem sobie cos konkretnego i tez nie jestem glodna ale i tak jem ciastko czy czekoladki i na jednej sie nie konczy
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.

Edytowane przez dotka128
Czas edycji: 2013-11-26 o 08:20
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 19:17   #17
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Ja po prostu nie kupuję słodyczy więc potem nie mam co podjadać.
Prawda jest taka, że jak kupowałam, to zawsze mnie potem ciągnęło, bo wiedziałam, że w szafce leży pyszny wafelek albo w lodówce cudowna czekolada. Nie mam słodyczy = nie moge ich jeść.

Na diecie pozwalam sobie np. na dwie kostki gorzkiej czekolady do kawy czy jakiegoś batona musli raz na tydzień. Poza tym uwielbiam banany, jak dodam takiego do owsianki to apetyt na słodkie jest zaspokojony.

Dodam jeszcze, że odkąd nie jem słodyczy prawie wcalę i nie słodzę herbaty czy kawy, kubki smakowe mam wyczulone jeśli chodzi o słodkie i to co jest mało słodkie, dla mnie jest bardzo słodkie, a to co kiedyś mi odpowiadało, jeśli mowa u zawartości cukru, teraz jest dla mnie mega słodkie i po prostu już mi nie podchodzi
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2013-11-26 o 19:20
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 11:32   #18
Karola2614
Raczkowanie
 
Avatar Karola2614
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 128
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

ja np bananów nie jem, bo sa dośc kaloryczne chyba? Jabłek tez staram się nie jest za często, bo mają w spobie sporo cukru. moim obecnym grzechem jest picie kawy małej z mlekiem i cukrem, akurat mam taką pracę, że musze wstawac o 5 rano i bez kawy nie żyję
Karola2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 13:07   #19
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Cytat:
Napisane przez Karola2614 Pokaż wiadomość
ja np bananów nie jem, bo sa dośc kaloryczne chyba? Jabłek tez staram się nie jest za często, bo mają w spobie sporo cukru. moim obecnym grzechem jest picie kawy małej z mlekiem i cukrem, akurat mam taką pracę, że musze wstawac o 5 rano i bez kawy nie żyję

bez przesady z tymi owocami
jabłka albo banana sobie odmawiac. rozumiem słodyczy tak, ale jabłko raz dziennie nie wierzę że zaszkodzi. obok cukru ile witamin. heloł!
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 15:21   #20
Wera43
Raczkowanie
 
Avatar Wera43
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 63
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Cytat:
Napisane przez papryczzka Pokaż wiadomość
bez przesady z tymi owocami
jabłka albo banana sobie odmawiac. rozumiem słodyczy tak, ale jabłko raz dziennie nie wierzę że zaszkodzi. obok cukru ile witamin. heloł!
Mnie też denerwuje gdy piszą, że owoce mają zbyt dużo węglowodanów i , że nie poleca ich się gdy mamy zamiar schudnąć, wiem, że w takim dojrzałym już bananie jest bardzo wiele węglowodanów, ale jabłka???
Wera43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 17:41   #21
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: schodłam a teraz znowu ciągnie mnie do syfnego jedzenia co robić

Cytat:
Napisane przez Wera43 Pokaż wiadomość
Mnie też denerwuje gdy piszą, że owoce mają zbyt dużo węglowodanów i , że nie poleca ich się gdy mamy zamiar schudnąć, wiem, że w takim dojrzałym już bananie jest bardzo wiele węglowodanów, ale jabłka???
A ja tam mam gdzieś nawet opinie o bananach. Nie sądzę, żeby od takiego banana odkładał mi się tłuszczyk. A jak ktoś chce popadać w paranoję i rezygnować z owoców, bo też mają cukry to proszę bardzo.

Cytat:
Napisane przez Karola2614 Pokaż wiadomość
ja np bananów nie jem, bo sa dośc kaloryczne chyba? Jabłek tez staram się nie jest za często, bo mają w spobie sporo cukru. moim obecnym grzechem jest picie kawy małej z mlekiem i cukrem, akurat mam taką pracę, że musze wstawac o 5 rano i bez kawy nie żyję
To już lepiej zrezygnuj ze słodzenia kawy, a w zamian za to zjedz to jabłko. Będziesz miała z tego więcej korzyści.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.