13 latka i 18 latek - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-30, 12:57   #211
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
I sam na sam i w grupie, podobnie jak w przypadku córki autorki. Moja córka też tam bywa, chociaż na siedzenie przy ognichu jest jeszcze CIUT za mała

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Na jego braku również. Żadna skrajność do zdrowych nie należy.
Żadne skrajności nie są dobre, dziecku trzeba czasem dać się sparzyć (nie spalić ),bo nic tak nie uczy jak własne błędy ,wszystkiego nie da się przewidzieć, nawet nie próbuję.

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2016-05-30 o 13:02
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:02   #212
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 13 latka i 18 latek

Czujnym trzeba być zawsze, z tym się zgad z am. Natomiast autorka nie brzmi mi na czujną, tylko uprzedzoną, z góry zakładającą konkretny scenariusz, a to jest według mnie postawa nie w porządku.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:04   #213
LadyBlood
Raczkowanie
 
Avatar LadyBlood
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 245
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
dzieci nie mam, ale z racji, że byłam nastolatką się wypowiem. wszystko to kwestia wychowania i umiejętności rozmowy. nie miałabym za grosz zaufania do moich rodziców, gdyby kazali mi czytać moje rozmowy z przyjacielem, właśnie 4 lata starszym. gadaliśmy o różnych pierdołach czy wspólnych zainteresowaniach, nic zboczonego/nieodpowiedniego. jednak niektórzy mają potrzebę odrobiny prywatności i ten chłopak też może nie chcieć, żeby osoby postronne czytały np. o jego problemach.
i teraz kwestia - czy matka wie, że dała ciała przy wychowaniu córki czy nie wierzy w to, że dziewczyna, mimo wieku, ma głowę na karku?
I gość, który zaraz będzie kończył szkołę i prowadził dorosłe życie, znajduje sobie powiernika w 13-letniej dziewczynce, która niedawno skończyła podstawówkę. Powierników swoich problemów, chyba powinien szukać gdzieś indziej.
__________________
"Wszyscy będziemy się śmiać z pozłacanych motyli"
LadyBlood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:06   #214
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
dzieci nie mam, ale z racji, że byłam nastolatką się wypowiem. wszystko to kwestia wychowania i umiejętności rozmowy. nie miałabym za grosz zaufania do moich rodziców, gdyby kazali mi czytać moje rozmowy z przyjacielem, właśnie 4 lata starszym. gadaliśmy o różnych pierdołach czy wspólnych zainteresowaniach, nic zboczonego/nieodpowiedniego. jednak niektórzy mają potrzebę odrobiny prywatności i ten chłopak też może nie chcieć, żeby osoby postronne czytały np. o jego problemach.
i teraz kwestia - czy matka wie, że dała ciała przy wychowaniu córki czy nie wierzy w to, że dziewczyna, mimo wieku, ma głowę na karku?
Zgadzam się.
Dzieci nie mam, jeśli kiedyś będę miała, na pewno nie będę wyluzowaną mamą, która wciska dziecku tabletki, wspomina pierwszy raz i robi śniadanie jej chłopakowi odzianemu jedynie w bokserki przy rodzinnym stole. Ale to to jest przesada.
Zarówno ingerowanie w jej wybory antykoncepcyjne, jak kazanie odczytywać na głos jej prywatnej korespondencji uważam za daleko posunięty brak szacunku dla cudzej prywatności i intymności, oraz zwykłą nadopiekuńczość.

Też uważam, że w tym wieku rodzice zbierają już to, co zasiali wcześniej. Pilnować na zasadzie zapewnienia bezpieczeństwa - owszem, ale istnieją jakieś granice inwigilacji. Pewnie bym prędzej limitowała internet i wyganiała pograć w gumę, niż upokarzała dziecko w taki sposób.

Ja również miałam znajomych zarówno młodszych, jak i starszych, i jako wczesna nastolatka podkochiwałam sie w starszych chłopcach, którzy ze mną pogadali, ale nic więcej, i jako późna nastolatka dobrze się dogadywałam z dziećmi. A dobierał się do mnie kochany wujek, poważany w rodzinie starszy pan, który z rodzicami wódkę na chrzcinach pił.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:17   #215
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Z tabletkami to przegięcie ale wizyta u gina przy okazji pierwszej miesiączki uważam że jak najbardziej.

Pisałam wcześniej, że ja się wychowałam z ludźmi dużo starszymi i dużo młodszymi. Wiadomo że nie o wszystkim się pogadało, kuzyn nauczył mnie oszukiwać w karty, ale piwa z nim i jego kumplami nie piłam ale mieliśmy wspólne zainteresowania, wprowadzili mnie w wiele kwestii, nie uważam żeby ktokolwiek stracił coś na tym kontakcie. Podobnie jest z pasją mojego lubego - przy ognichu siedzi przedział wiekowy aktualnie 11-78 i wszyscy jakoś się dobrze bawią, niektórzy tylko nieco wcześniej idą spać Szału romansowego nie zauważyłam.
Mam brata 8 lat starszego. Nigdy żaden z jego kolegów nie traktował mnie jak kumpla do pogadania, bo o czym?
Mówisz o ognisku, czyli zakladam, ze to nie sa przypadkowe znajomości z ulicy, tylko grono zainteresowanych, gdzie jest też jakiś opiekun?
Też byłam nastolatką i co więcej, mam do czynienia z młodzieżą. Wiem co robią, jak robią oraz co sądzą o rodzicach w chwili, gdy są nastolatkami. Nie powiem by mnie to pokrzepialo i sama jako matka będę z tych ostrożnych.




Cytat:
Napisane przez LadyBlood Pokaż wiadomość
I gość, który zaraz będzie kończył szkołę i prowadził dorosłe życie, znajduje sobie powiernika w 13-letniej dziewczynce, która niedawno skończyła podstawówkę. Powierników swoich problemów, chyba powinien szukać gdzieś indziej.
:-D

Z tym wychowaniem też bym nie przeceniala siły rodzica. Ludziom się wydaje, że sobie uksztaltuja jak chcą dziecko. No cóż... złudne to.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:18   #216
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Ja również miałam znajomych zarówno młodszych, jak i starszych, i jako wczesna nastolatka podkochiwałam sie w starszych chłopcach, którzy ze mną pogadali, ale nic więcej, i jako późna nastolatka dobrze się dogadywałam z dziećmi. A dobierał się do mnie kochany wujek, poważany w rodzinie starszy pan, który z rodzicami wódkę na chrzcinach pił.

O matko.

No i właśnie tu jest sedno. Można ufać swojemu dziecku, jeśli się wie _z doświadczenia_ ze ono ma w głowie jakoś poukładane na danym etapie.
Ale na różnych etapach, różne to poukładanie jest, nie można też wymagać za dużo od dziecka, bo to tez krzywda dla niego. Obarczanie za dużą odpowiedzialnością a to już jest niszczenie poczucia bezpieczeństwa.
Ale nie można ufać otaczającemu je światu, bo to już lekkomyślność jest wierzyć, ze w koło sami dobrzy ludzie bez wad.
A to się niestety splata, bo dziecko z tym światem cały czas w jakiejś interakcji jest.
I trzeba zagrożenie szacować.

No niestety, to jest "wojna" a rodzic jak w okopie siedzi i nigdy nie wiadomo, kiedy, kto i z jakiego kierunku granat wrzuci.

My to już mamy takie schizy, ze zawsze któreś jest trzeźwe, bo... nigdy nic nie wiadomo. Weź człowieku się napij winka z mężem do kolacji, jak już było ze o 21 telefon z treningu, ze trzeba lecieć na pogotowie "jajco" wieźć na zszywanie czy coś. Albo inne co lepsze jeszcze interwencje odstawiać. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-05-30 o 13:22
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:23   #217
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
O matko.

No i właśnie tu jest sedno. Można ufać swojemu dziecku, jeśli się wie _z doświadczenia_ ze ono ma w głowie jakoś poukładane na danym etapie.
Ale na różnych etapach, różne to poukładanie jest, nie można też wymagać za dużo od dziecka, bo to tez krzywda dla niego. Obarczanie za dużą odpowiedzialnością a to już jest niszczenie poczucia bezpieczeństwa.
Ale nie można ufać otaczającemu je światu, bo to już lekkomyślność jest wierzyć, ze w koło sami dobrzy ludzie bez wad.
A to się niestety splata, bo dziecko z tym światem cały czas w jakiejś interakcji jest.
I trzeba zagrożenie szacować.

No niestety, to jest "wojna" a rodzic jak w okopie siedzi i nigdy nie wiadomo, kiedy, kto i z jakiego kierunku granat wrzuci.

My to już mamy takie schizy, ze zawsze któreś jest trzeźwe, bo... nigdy nic nie wiadomo. Weź człowieku się napij winka z mężem do kolacji, jak już było ze o 21 telefon z treningu, ze trzeba lecieć na pogotowie "jajco" wieźć na zszywanie czy coś. Albo inne co lepsze jeszcze interwencje odstawiać. :/
Fajna babka z Ciebie. Mogłabym mieć taką matkę :-D

Rodzice też muszą dopuścić do siebie myśl, że nie nad wszystkim byli/sa/beda w stanie zapanować. Z różnych przyczyn, nie tylko swojej nieudolności.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 13:44   #218
Barbra154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: 13 latka i 18 latek

Bez obaw, taka znajomosc to nic wielkiego, sama majac 13 lat mialam chlopaka w wieku 18 lat i w zaden sposob to na mnie nie wplynelo, jesli corka uwaza ze dobrze sie im rozmawia nie powinna Pani w to zbyt powaznie ingerowac. Krzywda jej sie jak widac nie dzieje jak kazdy w zyciu cos przezywa i powinno sie na to pozwolic, zwlaszcza ze chodzi tu o mlodych ludzi. Poki co jesli jest szczesliwa, Pani tez powinna. Ja w swojej mamie mialam ogromne wsparcie w tacie zreszta tez i uwazam ze to najlepsze co mogli mi wtedy dac

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Bez obaw, taka znajomosc to jeszcze nic takiego. Jesli corka uwaza ze dobrze im sie rozmawia i lubi z nim spedzac czas to nie powinna Pani w to zbyt powaznie ingerowac. Ja majac 13 lat tez mialam 18 letniego chlopaka i w zaden sposob to na mnie nie wplynelo, musi Pani pamietac ze kazdy kiedys mial 13 lat i zbieral doswiadczenia. Corka jest szczesliwa a w takim wypadku Pani tez powinna. Ja mialam ogromne wsparcie w rodzicach i to bylo to czego potrzebowalam i zarazem byla to najcenniejsza rzecz jaka mi wtedy mogli dac Wazna tez jest rozmowa, wniskuje ze nie ma Pani zbyt glebokich kontaktow z corka skoro radzi sie Pani na forum, musi Pani zbudowac zaufanie a corka sama bedzie przychodzic i sie zwierzac a Pani bedzie spokojniejsza o kej dobro. Aktualnie mon partner jest 7 lat starszy i nic a nic to nie zmienia w naszych relacjach
Barbra154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:45   #219
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Mam brata 8 lat starszego. Nigdy żaden z jego kolegów nie traktował mnie jak kumpla do pogadania, bo o czym?
To tylko świadczy o tym, że ludzie są różni i nie ma sensu od razu wrzucać ich do jednego wora
Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Mówisz o ognisku, czyli zakladam, ze to nie sa przypadkowe znajomości z ulicy, tylko grono zainteresowanych, gdzie jest też jakiś opiekun?
Różnie bywało i różnie bywa, nastolatki często przyjeżdżają bez rodziców.
Nie są to przypadkowe znajomości, podobnie jak u córki autorki.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:57   #220
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
To tylko świadczy o tym, że ludzie są różni i nie ma sensu od razu wrzucać ich do jednego wora

Różnie bywało i różnie bywa, nastolatki często przyjeżdżają bez rodziców.
Nie są to przypadkowe znajomości, podobnie jak u córki autorki.
A zastrzel mnie - autorka zna rodziców chłopaka?
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 14:00   #221
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
A zastrzel mnie - autorka zna rodziców chłopaka?
O tym chyba nie wspomniała, ale skoro oni od roku mieszkają w tej samej dzielnicy, to nie jest problemem dowiedzenie się kto zacz

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Z pierwszego posta:
Cytat:
Napisane przez agavva Pokaż wiadomość
Poznali się przed wakacjami tego roku, kiedy on wprowadził się do domu na
naszej dzielnicy.
Cytat:
Napisane przez agavva Pokaż wiadomość
O tym chlopaku niewiele wiem bo w sumie znam go tyle co go widze u nas. Wydaje sie mily i kulturalny, wiem ze chodzi do liceum.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 14:09   #222
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: 13 latka i 18 latek

O jezusiemaryjo ,ja to mam ciągle w głowie jak sama byłam młoda i ja nie wiem ,co to zmienia ,że się zna rodziców ? Na mojej wiosce wszyscy się znali a ogniska to odchodziły takie,że swoich dzieci w życiu bym nie puściła.I kiedyś to był tylko "jabcok" , co najwyżej głowa bolała a nie ,że syn znajomych wrócił,owszem o ustalonej porze i dobrze ,że po ścianach nie chodził, karetkę wzywali. Nie wiadomo jakie świństwo wzięli.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 14:15   #223
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
O jezusiemaryjo ,ja to mam ciągle w głowie jak sama byłam młoda i ja nie wiem ,co to zmienia ,że się zna rodziców ? Na mojej wiosce wszyscy się znali a ogniska to odchodziły takie,że swoich dzieci w życiu bym nie puściła.I kiedyś to był tylko "jabcok" , co najwyżej głowa bolała a nie ,że syn znajomych wrócił,owszem o ustalonej porze i dobrze ,że po ścianach nie chodził, karetkę wzywali. Nie wiadomo jakie świństwo wzięli.
No masz rację, lepiej nic nie wiedzieć:-D
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 14:22   #224
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
No masz rację, lepiej nic nie wiedzieć:-D
A wręcz przeciwnie, wiedzieć i to jak najwięcej.A im starsze mam dzieci ,tym bardziej psychika mi siada .Ja nie wiem jak moja matka to zniosła a czworo nas było.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 14:28   #225
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
A wręcz przeciwnie, wiedzieć i to jak najwięcej.A im starsze mam dzieci ,tym bardziej psychika mi siada .Ja nie wiem jak moja matka to zniosła a czworo nas było.
:-D a no ok! Jakoś źle zrozumiałam.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 14:42   #226
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
:-D a no ok! Jakoś źle zrozumiałam.
Wiedza o rodzicach a nawet znajomość z nimi to na wiele może się nie przydać i o niczym nie przesądzać. Bo rodzice mogą być jak najbardziej ok a pociecha już nie i na odwrót.Tyle tylko ,że w razie co wiadomo do kogo uderzyć.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 14:59   #227
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No i właśnie tu jest sedno. Można ufać swojemu dziecku, jeśli się wie _z doświadczenia_ ze ono ma w głowie jakoś poukładane na danym etapie.
Szczerze mówiąc - nie rozumiem rozmowy o zaufaniu do dziecka w konteście możliwego molestowania. Jak bym przyłapała dzieciaka na paleniu, to może bym mogła powiedzieć, że zawiodło zaufanie, ale nie w momencie, kiedy je spotyka krzywda. Żeby w razie problemów do mnie przyszło, wszystko jedno, czy coś złego się działo u księdza na plebanii, czy podczas wagarów.

Naprawdę nie rozumiem, co niektórzy tutaj mają na myśli, w jaki sposób bycie grzecznym, "godnym zaufania" dzieckiem chroni przed molestowaniem. Wręcz o takie zahukane dziecko bardziej bym się martwiła.


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale na różnych etapach, różne to poukładanie jest, nie można też wymagać za dużo od dziecka, bo to tez krzywda dla niego. Obarczanie za dużą odpowiedzialnością a to już jest niszczenie poczucia bezpieczeństwa.
Zgadzam się, ale histeryzujący rodzice to też nie do końca wyjście. Nastolatka, który tylko lubią zwracać na siebie uwagę i szokować, tylko zmobilizują, albo stracą jego zaufanie.


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
My to już mamy takie schizy, ze zawsze któreś jest trzeźwe, bo... nigdy nic nie wiadomo. Weź człowieku się napij winka z mężem do kolacji, jak już było ze o 21 telefon z treningu, ze trzeba lecieć na pogotowie "jajco" wieźć na zszywanie czy coś. Albo inne co lepsze jeszcze interwencje odstawiać. :/
I tak pojętą troskę jak najbardziej rozumiem.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 15:23   #228
agavva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: 13 latka i 18 latek

Ja rozmawiam z córką dużo od zawsze miałyśmy bardzo dobry kontakt ze sobą. Córka wiele mi mówi o tym co się dzieje w szkole albo u jej koleżanek. Nie wypytuje jej nachalnie o chłopaka, czasem zapytam co u niego, albo co robili a ona na to odpowiada "nic" albo "nie ważne". Taka sytuacja że kazałam jej czytać o czym ze sobą piszą zdarzyła się raz, bo zdenerwowało mnie to że pisze z nim do 23 zamiast iść spać.
Ona jest bardzo spokojna, napewno nie jest typem nastolatki która lata cały dzien po mieście z koleżankami pijac i paląc. Raczej zawsze wolała poczytac ksiazke albo pograc w jakąs gre, a z kolezanka tez do domu czesto przychodzila ktora z reszta byla rownie spokojna co ona.

Dlatego martwi mnie to ze zadaje sie z kims o tyle starszym, bo zawsze wolala towarzystwo jednej przyjaciolki. Tez zauwazylam ze zaczela bardziej o siebie dbac np bierze ode mnie kosmetyki , bardziej zwraca uwage na to co ubiera. Nie wiem czy chodzi o chlopaka czy o to ze w gimnazjum juz jest calkiem inaczej.
agavva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 15:51   #229
herbata_to_zycie
Raczkowanie
 
Avatar herbata_to_zycie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 138
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez agavva Pokaż wiadomość
Tez zauwazylam ze zaczela bardziej o siebie dbac np bierze ode mnie kosmetyki , bardziej zwraca uwage na to co ubiera. Nie wiem czy chodzi o chlopaka czy o to ze w gimnazjum juz jest calkiem inaczej.
Akurat jakieś 90% dziewczyn zaczyna to robić w wieku 13-14 lat, bez względu na to, czy zadają się z 18-letnimi chłopcami czy nie.
herbata_to_zycie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-30, 16:04   #230
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: 13 latka i 18 latek

Agavva Pamiętam twoją sytuację. Wiesz córka ma 14 lat i nie jest małym dzieckiem. Moim zdaniem zróbcie sobie jakiś dzień tylko dla siebie i córki, zakupy, kawiarnia i w trakcie rozmowa. Potraktuj ją jak dorosłą kobietę, niech się tak poczuje. Uświadom w sprawie antykoncepcji, że seks jest wspaniały ale gdy jest się tego pewnym i gdy jest się zabezpieczony np. prezerwatywa. Nie warto się z nim śpieszyć. Nie mów, że nie wolno, że jest dzieciakiem, że za młoda. Niestety teraz jest jak jest. Powiedz jej, że jest już kobieta więc powinna systematycznie chodzić do ginekologa. Umówcie się razem na wizytę. (Jeśli ona jeszcze nie była). Pamiętajmy, że obecnie 13,14,15 latki też rodzą dzieci (Gdy będziesz dzwonić do ginekologa może powiedz mu, że ma z córką porozmawiać o seksie, antykoncepcji. Zapytaj się córki: Czy masz wejść z nią czy nie?
Nie mówię by brała tabletki ale by ją przekonać, uświadomić, że jak będzie chciała z jakiś chłopakiem iść do łóżka to prezerwatywa to podstawa. Ginekolog też pewnie to podkreśli.
Jeśli pisze o 23 z chłopakiem i ma dobre oceny w szkole to bym się nie przejmowała, nie zmuszaj jej do mówienie o czym gadają. To ich prywatna rozmowa i pewnie większości są to jakieś głupoty,
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 19:10   #231
Barbra154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: 13 latka i 18 latek

Cytat:
Napisane przez agavva Pokaż wiadomość
Ja rozmawiam z córką dużo od zawsze miałyśmy bardzo dobry kontakt ze sobą. Córka wiele mi mówi o tym co się dzieje w szkole albo u jej koleżanek. Nie wypytuje jej nachalnie o chłopaka, czasem zapytam co u niego, albo co robili a ona na to odpowiada "nic" albo "nie ważne". Taka sytuacja że kazałam jej czytać o czym ze sobą piszą zdarzyła się raz, bo zdenerwowało mnie to że pisze z nim do 23 zamiast iść spać.
Ona jest bardzo spokojna, napewno nie jest typem nastolatki która lata cały dzien po mieście z koleżankami pijac i paląc. Raczej zawsze wolała poczytac ksiazke albo pograc w jakąs gre, a z kolezanka tez do domu czesto przychodzila ktora z reszta byla rownie spokojna co ona.

Dlatego martwi mnie to ze zadaje sie z kims o tyle starszym, bo zawsze wolala towarzystwo jednej przyjaciolki. Tez zauwazylam ze zaczela bardziej o siebie dbac np bierze ode mnie kosmetyki , bardziej zwraca uwage na to co ubiera. Nie wiem czy chodzi o chlopaka czy o to ze w gimnazjum juz jest calkiem inaczej.
Szczerze mówiąc jak czytam to co Pani pisze, to jakbym widziała siebie Ja też na początku gimnazjum zaczęłam zwracac uwage na swój wygląd, i przez chłopaka i przez szkołe ale to jak każda nastolatka, od podstawówki miałam jedna koleżankę i poszłyśmy razem do gimnazjum, tak samo większośc czasu spędzałam z nia nie byłam typem imprezowiczki ani nic z tych rzeczy, ale kiedy poznałam chłopaka czas zaczęłam poświęcać jemu a koleżanka poszła na drugi tor, ale tak juz jest z koleżanka przyszłości nie zaplanujesz. Wiem że córka ma tylko 13 lat i gdzie ja tu mówie o przyszłości ale taki jest fakt koleżanka nie bedzie uczestniczyc w naszym życiu do śmierci, poza tym to zupełnie inne relacje które wręcz motywują i do nauki i do innych rzeczy bo ma się to wsparcie A co do pisania do godz 23:00, proszę się nie dziwić, wie Pani ile to jest wspólnych tematów? Mnóstwo, ja sama siedziałam raz do 5 rano a miałam na 8 do szkoły, teraz jak o tym myśle to się śmieje, ale tak już jest każdy młody człowiek się zakochuje. Proszę się nie martwić A co do antykoncepcji i seksu... Ja byłam o tym powiadamiana stopniowo, w wieku 13 lat logiczne że wiedziałam co to takiego seks ale znałam tez rodzaje zabezpieczeń, ale nie wchodziłam w szczegóły tyle mi wystarczyło, ale prawda jest taka że im dziecko więcej o tym wie i jest świadomy konsekwencji, nie ciągnie go tak do stosunku, dziewczyna się boi bo wie że różnie może być a przy okazji przeraża ją wiek, ale niestety najczęściej pojawiają się niechciane ciąże bo dziewczyny nie są oczytane w tych sprawach... dlatego rozmowa z dzieckiem o takich rzeczach jest bardzo ważna od malutkiego dzieci powinny znac różnice w anatomii człowieka i stopniowo więcej wszystko powinno już wiedziec pod koniec gimnazjum lub w trakcie bo ten wiek jest odpowiedni. 13 lat niby dziecko ale rozum ma wie co się dookoła niego dzieje i jest ciekaw więcej i jeżeli my im tej wiedzy nie damy to zaczną szukac na własną ręke jedni rozsądnie inni nie
Barbra154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-01 20:10:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.