Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-01, 13:54   #3601
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Timon i Pumba - tez lubię w pracy fakt, że jesteśmy na Ty. Umarlabym jakbym z każdym problemem z którym idę do przełożonego musiała mówić "panie M, może pan na to rzucić okiem?".
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 13:54   #3602
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bo na tym forum jest przyjęte że tak piszemy. W życiu jest przyjęte że do obcych mówimy na pan/i. Podobnie jak np nie dotyka sie obcych osób.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 13:56   #3603
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Bo na tym forum jest przyjęte że tak piszemy. W życiu jest przyjęte że do obcych mówimy na pan/i. Podobnie jak np nie dotyka sie obcych osób.
Nie na tym forum a w internecie w ogóle. Netykieta
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:01   #3604
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Netykieta rządzi się nieco innymi prawami. Są tacy co się na tykanie w sieci oburzają...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:02   #3605
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

nie jestem za programem 500+ ale to co opisane w tym artykule to grażynowanie i januszowanie pełną gębą
niektóre smaczki:
"Wychowuję troje dzieci i bardzo często ludzie komentują głośno, szczególnie w komunikacji miejskiej, jak mi teraz dobrze, bo wpadnie 1000 zł. Najgorsze jest to, że niektórzy twierdzą, że najmłodsze dziecko, prawie dziewięciomiesięczne, powstało z powodu 500+. Ręce opadają - wzdycha"
"- Słyszałam już kilka zgryźliwych tekstów, np. „ale teraz sobie pożyjecie przy trójce dzieci”, chociaż dostałam na dwoje, albo: „wakacje to chyba nie w Polsce, jak wpadła dodatkowa kasa?”. Jasno daję do zrozumienia, że to nie jest czyjaś sprawa - denerwuje się pani Magdalena z Sulęcina.

- Mam dwóch synów - 18-miesięcznego i 3-miesięcznego. Słyszę tylko: „o, to będziecie mogli poszaleć na wakacjach”. Na jakich wakacjach?! Chyba na zakupach ubranek, pampersów i jedzenia, o zabawkach edukacyjnych nie wspomnę - oburza się pani Monika z województwa mazowieckiego."


całość:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...-rdquo.html#MT
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:06   #3606
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Nie na tym forum a w internecie w ogóle. Netykieta
Nie wiem, tylko na tym forum się udzielam na tyle żeby widzieć że faktycznie zawsze ludzie piszą na "ty". W komentarzach na fb często ludzie piszą do siebie na pan/i
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:11   #3607
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-01, 14:19   #3608
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Wśród ludzi którzy nigdy nie słyszeli pojęcia netykieta.
Ale fakt, fejs jest trochę pomiędzy netem a realem

Przyznam się, że tykania nie lubię kiedy ktoś jest dla mnie nieprzyjemny - wtedy potrafię warknac ze na ty nie przechodzilismy - ale w normalnej sytuacji nie widzę problemu.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:24   #3609
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Ja wiem że normy się zmieniają, jestem naprawdę osobą otwartą na nowości, ale tego nie chciałabym zmieniać. Jeśli chce się mówić na ty to można zawsze zapytać o to,a takie tykanie komu popadnie jest po prostu nieuprzejme, bo narusza czyjąś przestrzeń osobistą. Ja na przykład czuję się bardzo niekomfortowo kiedy ktoś tak do mnie mówi w sytuacji kiedy zgodnie z zasadami kultury powinien mówić pan/i - czyli w sklepie, restauracji czy biurze, na ulicy, u lekarza itp.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:26   #3610
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:27   #3611
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja miałam takiego kolegę na kierunku xD. Odrodziliśmy pewne koło naukowe, stworzyliśmy grupę na fb by wymieniać się nowinkami i przekazywać inne informacje. Mimo, że koło składało się w większości z ludzi z naszej grupy, a reszte, nie z grupy, znała się i z koła i z uczelni, to on wysyłając jakiś link na naszej grupie pisał do nas per Państwo D:.
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-01, 14:29   #3612
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

To też fakt. Ja miałam raz sytuacje, że poklocilam się z ratowniczka nad jeziorem i wymuszenie przejścia na pani zwiększyło dystans. A reprymende od przełożonego i tak dostała

Thirky - chodzi właśnie o to, że nie musi naruszać vo to akurat tylko kwestia kulturowa i językowa. Po angielsku tez czujesz się źle jak ktoś powie na Ty?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:32   #3613
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Ja wiem że normy się zmieniają, jestem naprawdę osobą otwartą na nowości, ale tego nie chciałabym zmieniać. Jeśli chce się mówić na ty to można zawsze zapytać o to,a takie tykanie komu popadnie jest po prostu nieuprzejme, bo narusza czyjąś przestrzeń osobistą. Ja na przykład czuję się bardzo niekomfortowo kiedy ktoś tak do mnie mówi w sytuacji kiedy zgodnie z zasadami kultury powinien mówić pan/i - czyli w sklepie, restauracji czy biurze, na ulicy, u lekarza itp.
Jak ktoś do mnie zaczyna tykać, to i ja w ten sposób się zwracam do niego, i bardzo często wywołuje to u tej osoby konsternacje. Niedawno np. U ekspedientki w wieku ok 35 lat w esotiqu. Chciala mi wcisnąć biustonosz, ja mowie ze dziękuję bo są słabej jakości i się prują, ona - bo pewnie żle pierzesz wiec pytam, jak ty pierzesz, i się zmieszala biedna
Nie lubię się spoufalac z obcymi ludźmi a przechodzenie na ty jest dla mnie właśnie takim spoufaleniem.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:33   #3614
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
nie jestem za programem 500+ ale to co opisane w tym artykule to grażynowanie i januszowanie pełną gębą
niektóre smaczki:
"Wychowuję troje dzieci i bardzo często ludzie komentują głośno, szczególnie w komunikacji miejskiej, jak mi teraz dobrze, bo wpadnie 1000 zł. Najgorsze jest to, że niektórzy twierdzą, że najmłodsze dziecko, prawie dziewięciomiesięczne, powstało z powodu 500+. Ręce opadają - wzdycha"
"- Słyszałam już kilka zgryźliwych tekstów, np. „ale teraz sobie pożyjecie przy trójce dzieci”, chociaż dostałam na dwoje, albo: „wakacje to chyba nie w Polsce, jak wpadła dodatkowa kasa?”. Jasno daję do zrozumienia, że to nie jest czyjaś sprawa - denerwuje się pani Magdalena z Sulęcina.

- Mam dwóch synów - 18-miesięcznego i 3-miesięcznego. Słyszę tylko: „o, to będziecie mogli poszaleć na wakacjach”. Na jakich wakacjach?! Chyba na zakupach ubranek, pampersów i jedzenia, o zabawkach edukacyjnych nie wspomnę - oburza się pani Monika z województwa mazowieckiego."


całość:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...-rdquo.html#MT
Dwa miesiące temu kupilismy nowy samochód (używany, nowy w znaczeniu, że dla nas nowy, bo stary to już ledwie dawał radę). Pojechalismy do zaprzyjaźnionego warsztatu na ogólną kontrolę i na dzień dobry usłyszeliśmy "co? 500+?".

Tylko my nawet dzieci nie mamy...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:34   #3615
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Thirky - chodzi właśnie o to, że nie musi naruszać vo to akurat tylko kwestia kulturowa i językowa. Po angielsku tez czujesz się źle jak ktoś powie na Ty?
Przechodzę na inny język = dopasowuję się do norm jakie ze sobą niesie.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:35   #3616
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

To co mnie w formie pan / pani irytuje najbardziej to łatwość z jaką osoby mające więcej władzy wykorzystują mówienie po imieniu żeby wymoc coś na kimś i ta osobę umieścić niżej w hierarchii. Pan prezes nadzieję mówił : Agnieszko, proszę to i to zrobić, ale już Agnieszka nie może odpowiedzieć : Pawle zrobię to zaraz. :p
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:37   #3617
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:45   #3618
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
No wiesz, zawsze sa i beda oczekiwania. Na tym to polega, dlatego tez piłka ma tak duza widownie. Staram sie trzymac pozytywnej strony. Januszem jest dla mnie teraz Maryla Rodowicz. Nasz byly reprezentant w pilce noznej -_-

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Ale kibice powinni być z drużyną na dobre i na złe, a nie jak jest dobrze to każdy kibicuje, a jak jest źle to: Dziady, prze***bią jak zwykle, szkoda oglądać
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 14:46   #3619
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Ale kibice powinni być z drużyną na dobre i na złe, a nie jak jest dobrze to każdy kibicuje, a jak jest źle to: Dziady, prze***bią jak zwykle, szkoda oglądać
A bo to tacy kibice :-( to januszing kibicowy. Najczęściej oprocz pilki nożnej znają sie na polityce, remontach, medycynie, wychowaniu...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-01, 15:04   #3620
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Ale kibice powinni być z drużyną na dobre i na złe, a nie jak jest dobrze to każdy kibicuje, a jak jest źle to: Dziady, prze***bią jak zwykle, szkoda oglądać
ja jak weszłam wczoraj na chwilę na fb po meczu to widziałam same ochy i achy na tablicy - ani jednego złego posta
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 15:20   #3621
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Ja wiem że normy się zmieniają, jestem naprawdę osobą otwartą na nowości, ale tego nie chciałabym zmieniać. Jeśli chce się mówić na ty to można zawsze zapytać o to,a takie tykanie komu popadnie jest po prostu nieuprzejme, bo narusza czyjąś przestrzeń osobistą. Ja na przykład czuję się bardzo niekomfortowo kiedy ktoś tak do mnie mówi w sytuacji kiedy zgodnie z zasadami kultury powinien mówić pan/i - czyli w sklepie, restauracji czy biurze, na ulicy, u lekarza itp.
Ja też, po prostu czuję się dziwnie kiedy ktoś obcy do mnie mówi na ty niespodziewanie. Nie lubię niepotrzebnego spoufalania się. Jeśli się już z kimś widuję regularnie, biznesowo czy nie i ten ktoś sam zaproponuje przejście na Ty to się zgadzam i nawet jestem zadowolona ale powszechnie bym nie chciała, żeby to funkcjonowało.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
To co mnie w formie pan / pani irytuje najbardziej to łatwość z jaką osoby mające więcej władzy wykorzystują mówienie po imieniu żeby wymoc coś na kimś i ta osobę umieścić niżej w hierarchii. Pan prezes nadzieję mówił : Agnieszko, proszę to i to zrobić, ale już Agnieszka nie może odpowiedzieć : Pawle zrobię to zaraz. :p
Albo starsi ludzie do młodszych mówią "Dziecko", ale to, co ciekawe wtedy, kiedy są na niższym stanowisku albo w gorszej sytuacji i chcą sobie tym dodać autorytetu

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
A bo to tacy kibice :-( to januszing kibicowy. Najczęściej oprocz pilki nożnej znają sie na polityce, remontach, medycynie, wychowaniu...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Taa, specjaliści od wszystkiego
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 15:26   #3622
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Rzadko sie z tykaniem spotykam. Jak mnie kiedyś "klient" ochrzcił słonkiem, to mu zwróciłam dosadnie uwagę:-D w starbuniu mój chłop zamiast prawdziwego imienia podal Ferdinando i jakoś dało się zrealizowac zamówienie bez jego użycia:-D

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 16:16   #3623
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Rzadko sie z tykaniem spotykam. Jak mnie kiedyś "klient" ochrzcił słonkiem, to mu zwróciłam dosadnie uwagę:-D w starbuniu mój chłop zamiast prawdziwego imienia podal Ferdinando i jakoś dało się zrealizowac zamówienie bez jego użycia:-D

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Tak dziś jak wracałam z pracy to aż mi się zachciało pójść do Starbucksa (chociaż kawa z McDonalds jest juz lepsza) i na pytanie odpowiedzieć "nie"

Co do słonek to uwielbiam te wszystkie "kochanieńka", "słonko", "złociutka". Już wolę zwykłe TY.
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2016-07-01 o 16:17
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 16:56   #3624
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;62477601]Ale mi chodziło o nieśmiałość osoby, która ma narzucone mówienie na ty do klientów. Bo jak taka ekspedientka jest nieśmiała a ma odgórny nakaz takiego zwracania się do klientów to to wygląda co najmniej komicznie.[/QUOTE]

Tak, to się czuje, że takiej osobie jest niezręcznie, właściwie każdej dorosłej i kulturalnej osobie powinno być głupio.

Swego czasu była ta durna akcja empiku: zwracanie się po imieniu..

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Ale to na prawdę taki problem z tym mowieniem na ty? Bo jeszcze rozumiem że starsza pani się może oburzyc, ale młode dziewczyny, no to bez przesady
Naprawdę.
Nie chodzi o wiek, tylko o to, że to są obce osoby.

Wiadomo, że inaczej jest kiedy znajomi poznają mnie ze swoimi znajomymi w tym samym wieku, wtedy automatycznie przechodzimy na "ty".

Sytuacja towarzyska rządzi się trochę innymi prawami, niż zwracanie się do kogoś całkiem obcego, dodatkowo w oficjalnych czy/lub służbowyh okolicznościach.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2016-07-01 o 16:59
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 17:13   #3625
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Jestem w szpitalu piąty raz w ciągu 3 miesięcy, zobaczyła mnie znajoma mojej mamy i powiedziała coś w stylu "ojojojo, to tym bardziej smutne, że zostałaś rodzicom jedna" (siostra od kilku lat jest za granicą), no na pewno gdybym miała 10 rodzeństwa, które mieszka z rodzicami to olaliby mnie po całości i nie przejmowaliby się tym, że choruję
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 18:28   #3626
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Jestem w szpitalu piąty raz w ciągu 3 miesięcy, zobaczyła mnie znajoma mojej mamy i powiedziała coś w stylu "ojojojo, to tym bardziej smutne, że zostałaś rodzicom jedna" (siostra od kilku lat jest za granicą), no na pewno gdybym miała 10 rodzeństwa, które mieszka z rodzicami to olaliby mnie po całości i nie przejmowaliby się tym, że choruję
Logiczne przecież
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 18:30   #3627
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Logiczne przecież
Takich rewelacji też się nasluchalam, chyba jak większość jedynakow. A bo muszę to, muszę tamto, nie mogę tego, bo rodzice tylko mnie mają więc mam obowiązek spełniać wszystkie warunki które u innych się rozkładają na kilkoro dzieci. Taki lajf
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 18:31   #3628
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Takich rewelacji też się nasluchalam, chyba jak większość jedynakow. A bo muszę to, muszę tamto, nie mogę tego, bo rodzice tylko mnie mają więc mam obowiązek spełniać wszystkie warunki które u innych się rozkładają na kilkoro dzieci. Taki lajf
Jak rodzice będą się kiedyś o mnie martwić, to powiem "spoko, macie jeszcze jedno dziecko"
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 18:41   #3629
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Nie znoszę jak ludzie mówią do mnie na pani i ja tak nie znoszę mówić do ludzi. Może dlatego że już ponad 7 lat mieszkam w UK gdzie wszyscy mówią do siebie na ty i weszło mi to w nawyk. Jak jadę do polski mam wiecznie problem bo zapominam i mówię do ludzi na ty, bardzo nienaturalne jest dla mnie mówienie pani bo po prostu nie używa się tutaj takich zwrotów. Jak dla mnie tak jest o wiele lepiej, łatwiej nawiązywac znajomości, poznać ludzi itd.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 18:44   #3630
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Janusze, Grażyny, Sebixy i Karyny - odsłona III

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Nie znoszę jak ludzie mówią do mnie na pani i ja tak nie znoszę mówić do ludzi. Może dlatego że już ponad 7 lat mieszkam w UK gdzie wszyscy mówią do siebie na ty i weszło mi to w nawyk. Jak jadę do polski mam wiecznie problem bo zapominam i mówię do ludzi na ty, bardzo nienaturalne jest dla mnie mówienie pani bo po prostu nie używa się tutaj takich zwrotów. Jak dla mnie tak jest o wiele lepiej, łatwiej nawiązywac znajomości, poznać ludzi itd.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
*Polski
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-15 21:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.