Pół roku w podróży? Jechać czy nie. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-03, 13:16   #61
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Ja bym powiedziała, że realizmem.
Tak jak pisałam - byłam w Tajlandii 3 miesiące, mój facet był 8x w Azji Pd Wschodniej (minimum 6 tygodni każdorazowo), więc jakieś tam pojęcie mam w przeciwieństwie do autorki. Za kilka lat chcę tam zamieszkać na stałe a w tym roku planujemy w styczniu-lutym wyprawę motocyklową po tamtym rejonie plus jeśli się wyrobimy wyskok do Australii.
Oczywiście, że wyprawa jest do zorganizowania, ale nie z podejściem autorki, której głównym problemem jest ''co powie mama'' a swoją wiedzę czerpie z blogów i ma idealistyczne nastawienie, że jakoś to będzie plus ''nie wyobraża sobie, żeby przyjaciółce coś się stało".
Gdyby przyszła tu z konkretnym planem wyprawy zabezpieczonym w razie W - byłabym pierwszą, która by ją namawiała, żeby się postawiła rodzinie i spełniała marzenia.
BTW: mój pierwszy wyjazd do Tajlandii - leciałam zupełnie sama i bez planu - miałam się na miejscu spotkać z jednym kolesiem, który miał mi coś ogarnąć. Także o spontanie też mam pojęcie.
Myślę, że jak się weźmie za to porządnie, to poleci

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 13:27   #62
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Owszem, wyjazd do Azji jest do ogarnięcia, ale... Jest pół roku do planowanego początku podróży, a Autorka nie ma: biletów, aktualny budżet na półroczny wyjazd wynosi 0,00 pln, nie ma konkretnego planu na podróż, większej wiedzy o krajach do których chce jechać, szczepień, planu na kryzys.
Co ma? Plan pod tytułem "jakoś to będzie", a do tego uważa, że największym problemem w tej sytuacji jest to, że rodzina nie akceptuje jej planu przesunięcia o rok magisterki.

Erasmus a półroczna podróż po Azji... No to jakby osobie marzącej o wyprawie na Spitsbergen zaproponować Suwałki, bo też zimno...
Erasmus jest fajny, ale to zupełnie inna liga.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 13:37   #63
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Owszem, wyjazd do Azji jest do ogarnięcia, ale... Jest pół roku do planowanego początku podróży, a Autorka nie ma: biletów, aktualny budżet na półroczny wyjazd wynosi 0,00 pln, nie ma konkretnego planu na podróż, większej wiedzy o krajach do których chce jechać, szczepień, planu na kryzys.
Co ma? Plan pod tytułem "jakoś to będzie", a do tego uważa, że największym problemem w tej sytuacji jest to, że rodzina nie akceptuje jej planu przesunięcia o rok magisterki.

Erasmus a półroczna podróż po Azji... No to jakby osobie marzącej o wyprawie na Spitsbergen zaproponować Suwałki, bo też zimno...
Erasmus jest fajny, ale to zupełnie inna liga.
Erasmus inna liga, ale biorąc pod uwagę Wasze opinie, ze autorka jest niezorganizowana, nie ma planu i chyba nie ma świadomości jak wielkim wysiłkiem jest taka podróż na dziko, to byłby jakis pomysł.
Ale ja wiem ;-) najlepiej stwierdzić, ze kazdy pomysl do pupy.

PS nie bronię teraz bezposrednio autorki, ale dziwi zawsze reakcja otoczenia. Ma laska jakis entuzjazm - pewno w trakcie ogarniania zorientowalaby sie, ze to nie pol roku, a poltora jest potrzebne, bądź w ogole rezygnuje - no to co mozna najlepszego zrobić? Powiedzieć, ze tak czy inaczej jej nie wyjdzie :-P

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BajaderkowaBaba
Czas edycji: 2016-07-03 o 13:39 Powód: 7
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 13:47   #64
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Erasmus inna liga, ale biorąc pod uwagę Wasze opinie, ze autorka jest niezorganizowana, nie ma planu i chyba nie ma świadomości jak wielkim wysiłkiem jest taka podróż na dziko, to byłby jakis pomysł.
Ale ja wiem ;-) najlepiej stwierdzić, ze kazdy pomysl do pupy.

PS nie bronię teraz bezposrednio autorki, ale dziwi zawsze reakcja otoczenia. Ma laska jakis entuzjazm - pewno w trakcie ogarniania zorientowalaby sie, ze to nie pol roku, a poltora jest potrzebne, bądź w ogole rezygnuje - no to co mozna najlepszego zrobić? Powiedzieć, ze tak czy inaczej jej nie wyjdzie :-P

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
nikt tak nie powiedział - raczej większość zwróciła uwagę na to, że problem z rodzicami to najmniejszy problem wobec całej organizacji wyjazdu.
I że dużo łatwiej byłoby ich przekonać gdyby przyszła do nich z jakimiś konkretami.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 13:50   #65
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
nikt tak nie powiedział - raczej większość zwróciła uwagę na to, że problem z rodzicami to najmniejszy problem wobec całej organizacji wyjazdu.
I że dużo łatwiej byłoby ich przekonać gdyby przyszła do nich z jakimiś konkretami.
Może łatwiej. To fakt. Choć moi rodzice mimo konkretnego planu wyjazdu zagranicę do pracy stękali, jakbym im życie odbierała :-D. Dokładnie wszystko miałam przemyślane, zabezpieczone itd. Nie przerwalam studiów na ten czas. Dlatego wierzę, że rodzice mogą blokować głowę.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 14:16   #66
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

A mi ciężko wyobrazić sobie ze dorosła, samodzielna osoba jest zablokowana przez rodziców. Tyle że autorka samodzielna nie jest co świetnie widać po jej przygotowaniach do podróży.

Byłam w Azji i dziewczyny wcale jej nie straszą etc., uświadamiają jej jedynie na ile sytuacji musi być przygotowana i jakich nakładów zdrowia, finansów i cierpliwości to wymaga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 14:22   #67
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
A mi ciężko wyobrazić sobie ze dorosła, samodzielna osoba jest zablokowana przez rodziców. Tyle że autorka samodzielna nie jest co świetnie widać po jej przygotowaniach do podróży.

Byłam w Azji i dziewczyny wcale jej nie straszą etc., uświadamiają jej jedynie na ile sytuacji musi być przygotowana i jakich nakładów zdrowia, finansów i cierpliwości to wymaga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego tez napisałam dużo wcześniej, ze jak dla mnie sielankowa wizja relacji rodzinnych to bujda.
I moze byc zablokowana. Serio ;-) odcinanie pepowiny przebiega z różną dynamika.
Nadal jednak uwazam, ze w trakcie realizowania planów wyjazdowych zorientowalaby sie, czy 6 miesięcy to dużo/malo, co musi zrobić.
Dobra. Jedno mnie zastanawia - autorka milczy.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-03, 14:37   #68
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Równie dobrze to przyjaciółka może być mózgiem tego wyjazdu i ogarniac wszystkie kwestie a autorka jest tylko dla towarzystwa
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 15:10   #69
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Równie dobrze to przyjaciółka może być mózgiem tego wyjazdu i ogarniac wszystkie kwestie a autorka jest tylko dla towarzystwa
I to by dopiero było coś :-D
Ciekawe, czy dowiemy sie co dalej dziewczyna planuje.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 16:16   #70
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Równie dobrze to przyjaciółka może być mózgiem tego wyjazdu i ogarniac wszystkie kwestie a autorka jest tylko dla towarzystwa
Ale ta przyjaciolka moglaby zdradzic swojej osobie towarzyszacej czy zabiera ja do Japonii czy jednak Bangladesz. Czy beda jezdzic tratwa, na oslach czy mercedesem z szoferem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 18:16   #71
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Ja nie chciałam tak brutalnie mówić Autorce o braku środków i przygotowaniu na taką podróż, dlatego też rzuciłam pomysł Erasmusa.
Moim zdaniem jest bezpieczniejszy a i tak mogą po kraju docelowym podróżować. Jak na początek zapędów podróżniczych to jest to fajna opcja

Bardzo dobrze, że wypowiedziały się osoby, które już były w Azji. Dzięki temu Autorka spojrzy bardziej realnie na tą wyprawę. Nieco bardziej krytycznie. I zrozumie, że porywa się na coś, co trzeba skrupulatnie zorganizować, zaplanować.
Osobiście odradzam, tym bardziej że na Erasmusie może jednocześnie podróżować i zdobywać dalej wykształcenie. Wiem, że magister nie gwarantuje pracy, ale zawsze warto mieć papier w kieszeni. Możliwe że w czasie magisterki podejmie jakieś kursy czy skorzysta z innych opcji i ukierunkuje się na swój przyszły zawód. Może pozna ludzi z którymi będzie pracowała. Dlaczego ma nie przekonać się o tym?
Dlatego wciąż jestem za studiami i erasmusem

Osterhase,
a możesz zdradzić co studiowała ta blogerka?
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-03, 18:44   #72
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Odezwie się odezwie.
Dzięki za wasze wszystkie komentarze. Sprowadzilyscie mnie na ziemię. Ja jestem początkująca w podróżach, przyjaciółka zresztą też, a czytamy blogi podróżnicze, kanały na YT podróżnicze tez śledzimy i na podstawie tego kreujemy swoją wizję podróżowania po Azji. I z tej perspektywy wygląda ona całkiem miło i przyjemnie.

Przehadam to z przyjaciółką jeszcze. Może faktycznie to jeszcze nie nasz czas....

Co do Erasmusa to tez o tym już myślałam. Jednak nie chce jechać sama, a w mojej 'branzy' nikt na takie wyjazdy nie jeździ, zainteresowanie jest równe zero... Chociaż planuje zmienić uczelnię na magistra wiec może i mentalność ludzi tez się zmieni.

A tak apropo czy któraś z was była może na Erasmusie i może na priv coś więcej powiedzieć?
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 18:46   #73
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
A tak apropo czy któraś z was była może na Erasmusie i może na priv coś więcej powiedzieć?
Ja byłam w Paryżu, pisz jeśli chcesz.
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 18:49   #74
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

No i już wiadomo coś wiecej

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 19:14   #75
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pół roku w podróży? Jechać czy nie.

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
Odezwie się odezwie.
Dzięki za wasze wszystkie komentarze. Sprowadzilyscie mnie na ziemię. Ja jestem początkująca w podróżach, przyjaciółka zresztą też, a czytamy blogi podróżnicze, kanały na YT podróżnicze tez śledzimy i na podstawie tego kreujemy swoją wizję podróżowania po Azji. I z tej perspektywy wygląda ona całkiem miło i przyjemnie.
Jeśli koniecznie chcecie Azję - ''zróbcie" na początek Tajlandię. 3 tygodnie do miesiąca (do 30 dni nie trzeba wyrabiać wizy) - loty są stosunkowo tanie (niewiele ponad 1000 pln), kraj niezbyt drogi i bezpieczny do budżetowego podróżowania nawet dla początkujących. Złapiecie bakcyla, zobaczycie z czym to się je i wtedy ogarniecie bardziej zaawansowaną wyprawę.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-03 20:14:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.