Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-13, 08:26   #181
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Zgadzam sie, że ludzie sa coraz bardziej swiadomi i chwala im za to. Kiedys chodziliby z wszelkiej masci bólami do samej śmierci ;-) ale nie zgodze się, ze nagle kazdy jest ekspertem. Moja nauka trwa nadal, mam ponad 30 lat i uważam, ze ciagle wiem za malo. Jeśli przyjdzie mi pacjent wiedzacy lepiej, bo przeczytal cos w necie, to faktycznie jestem zbyteczna. A do tego to sie zaczyna sprowadzać. Nie do wspolpracy, a do mowienia " mam to tamto i owamto, dawaj mi to", choc czesto nie ma racji. Tu zaczynają sie schody, no obecnie ludzie nie lubia nie miec racji i chca, by pisać co sobie życza bez pyskowania, bo oni płacą.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To jedna strona medalu.
Druga to taka, ze masa ludzi jest leczona i bierze często latami mocne, trujace leki na choroby których NIE ma, lub ma , ale inne niż postawiona diagnoza "na oko"
Bo praktyka jest taka, ze jak np. z bólami krzyża pójdziesz do reumatologa, to przepadło- bez względu czy RZS masz czy nie, bedzie Cie leczył na RZS, bo jednym z wielu typowych objawów są bóle krzyża.
Z tym nie będę dyskutowala, bo nie wiem co to masa ludzi. Nie mam tez chyba na tyle wiedzy, by odstawiac ludziom leki ;-) Mogę Ci za to opowiedzieć wiele historii, jak naciskają na za silne leki i gdy prosisz o wpisanie w dokumentacje, ze to na ich odpowiedzialność, bo wiesz, ze mozna pomoc w inny sposob, już sie wycofują.
Tak jak czesto slysze, ze masa ludzi daje lapowki. Ani razu nikt nawet nie próbował mi dac, z czego sie cieszę.


Temat medycyny, prawa, polityki i sportu to naprawde konik Polaków ;-) zagranicą tyz zle, bo tam to na wszystko paracetamol dają konowaly.
Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BajaderkowaBaba
Czas edycji: 2016-07-13 o 08:36
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 08:45   #182
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Jeśli przyjdzie mi pacjent wiedzacy lepiej, bo przeczytal cos w necie, to faktycznie jestem zbyteczna. A do tego to sie zaczyna sprowadzać. Nie do wspolpracy, a do mowienia " mam to tamto i owamto, dawaj mi to", choc czesto nie ma racji. Tu zaczynają sie schody, no obecnie ludzie nie lubia nie miec racji i chca, by pisać co sobie życza bez pyskowania, bo oni płacą.
Dlatego trzeba z pacjentami rozmawiać, tłumaczyć im, traktować jak dorosłych ludzi z wolną wolą, jak partnerów. Tymczasem do tej pory jeszcze wielu lekarzy lubi traktować pacjentów jak pętaków, z góry, jak nieświadome dzieci. No nie ma lekko, chcesz komuś pomóc, to musisz sprawić żeby zaufał. To co, że się gdzieś czegoś naczytał ? To nawet lepiej, bo będzie od czego wyjść w rozmowie. Ale właśnie: ilu lekarzy ma taką potrzebę, żeby tłumaczyć i rozmawiać ?
A to już nie te czasy. Ludzie aktywnie szukają nie tylko informacji o chorobach, ale też wiedzy o lepszych placówkach medyczych, o specjalistach w danej dziedzinie.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość

jak naciskają na za silne leki i gdy prosisz o wpisanie w dokumentacje, ze to na ich odpowiedzialność, bo wiesz, ze mozna pomoc w inny sposob, już sie wycofują.
Może to znak, że są uzależnieni np. od leków przeciwbólowych i trzeba ich wysłać z tym problemem w inne miejsce ?
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 08:47   #183
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6295027 1]Dlatego trzeba z pacjentami rozmawiać, tłumaczyć im, traktować jak dorosłych ludzi z wolną wolą, jak partnerów. Tymczasem do tej pory jeszcze wielu lekarzy lubi traktować pacjentów jak pętaków, z góry, jak nieświadome dzieci. No nie ma lekko, chcesz komuś pomóc, to musisz sprawić żeby zaufał. To co, że się gdzieś czegoś naczytał ? To nawet lepiej, bo będzie od czego wyjść w rozmowie. Ale właśnie: ilu lekarzy ma taką potrzebę, żeby tłumaczyć i rozmawiać ?
A to już nie te czasy. Ludzie aktywnie szukają nie tylko informacji o chorobach, ale też wiedzy o lepszych placówkach medyczych, o specjalistach w danej dziedzinie.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------



Może to znak, że są uzależnieni np. od leków przeciwbólowych i trzeba ich wysłać z tym problemem w inne miejsce ?[/QUOTE]
No nie trafilas z tym uzeznieniem zupełnie, ale co ja tam wiem ;-) Bo Hela brała, to ja też, bo ona nie musi sie odchudzac, bo ona taka słaba nie z BMI 30. Bo co ja sie znam, że palenie szkodzi, za krotko żyje. Daj Pani leki, nie edukuj, glupie babsko :-D
Rozmawiac bardzo bym chciala, czasem sie niestety nie da, bo masz pacjenta, ktory Ci predzej zeby wybije, niz poslucha. Zapominasz, ze swiat to nie tylko Ty i parę wizazanek, które by mnie moze posluchaly. Ale nie będę sie rozwodzić;-) zdziwiłbys się ilu chce na sile miec choroby, ilu mnie opieprza, ze sa chorzy , bo ja na bank mam recepty od firmy farmaceutycznej. Serio, myślisz, ze rozmowa cos daje? Nie. Nie daje. Słyszę " dobra dobra, mila pani jest, ale ja juz WAS znam". Trzeba by tez wspomniec o licznych klamstwach pacjentów:-D
Co do czytania - rozumiesz co chcesz rozumiec. Coraz częściej pacjenci nie chcą skonfrontować swojej wiedzy zdobytej poprzez portal dbamozdrowie czy cus innego. Oni wiedzą juz od razu co im jest i kaza wypisywac recepty.

No, ale co ja tam wiem ;-) na tyle mojej aktywnosci w tym watku. Zaraz sie dowiem, ze czyjas ciocia byla u kogos i umarla. Nie neguje zlej praktyki, ale nie lubię jak sie mnie wrzuca do tego worka.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BajaderkowaBaba
Czas edycji: 2016-07-13 o 08:55
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 08:51   #184
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6295027 1]Dlatego trzeba z pacjentami rozmawiać, tłumaczyć im, traktować jak dorosłych ludzi z wolną wolą, jak partnerów. [/QUOTE]

Zwłaszcza jak lekarz ma 15 minut na pacjenta i - nie wiem - 30 pacjentów dziennie? więcej? A oprócz tego stertę papierologii do wypełnienia

I chciałabym znaleźć takiego lekarza, który starszej babci tłumaczy szczegółowo dobór leków, skutki ujemne, interakcje, itd.itp. W idealnym świecie - zapewne, ale u nas to wyjątki.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:00   #185
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Zwłaszcza jak lekarz ma 15 minut na pacjenta i - nie wiem - 30 pacjentów dziennie? więcej? A oprócz tego stertę papierologii do wypełnienia

I chciałabym znaleźć takiego lekarza, który starszej babci tłumaczy szczegółowo dobór leków, skutki ujemne, interakcje, itd.itp. W idealnym świecie - zapewne, ale u nas to wyjątki.
Ja tłumaczę. Siedze dłużej i tłumaczę. Trzeba by usiąść w kolejce i posłuchać co na mnie gadają. Ze ile mozna czekac, że co ona tam robi. Nie dogodzę.
Druga sprawa nawet w tym watku juz zostalam poinstruowana, ze mam tłumaczyć, budowac zaufaniw i zorientować się w uzaleznieniu. To tyle :-D tak wygląda rzeczywistość pacjenta. Moja jest bardziej rozlegla i czesto przykra..

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:04   #186
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Ja tłumaczę. Siedze dłużej i tłumaczę. Trzeba by usiąść w kolejce i posłuchać co na mnie gadają. Ze ile mozna czekac, że co ona tam robi. Nie dogodzę.
Druga sprawa nawet w tym watku juz zostalam poinstruowana, ze mam tłumaczyć, budowac zaufaniw i zorientować się w uzaleznieniu. To tyle :-D tak wygląda rzeczywistość pacjenta. Moja jest bardziej rozlegla i czesto przykra..

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Fakt, nie dogodzisz. Dlatego napisałam, ze tacy lekarze, którzy traktują pacjenta jak istotę rozumną i poświęcają na niego czas, to wyjątki.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:10   #187
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Zwłaszcza jak lekarz ma 15 minut na pacjenta i - nie wiem - 30 pacjentów dziennie? więcej? A oprócz tego stertę papierologii do wypełnienia

I chciałabym znaleźć takiego lekarza, który starszej babci tłumaczy szczegółowo dobór leków, skutki ujemne, interakcje, itd.itp. W idealnym świecie - zapewne, ale u nas to wyjątki.
Dlaczego ? Można kogoś przekonać szybciej niż w 15 minut
Widzę, że idziemy w skrajności i pomiędzy absolutnym brakiem intormacji a półgodzinnym rozwodzeniem się, nie ma nic.
Też już kończę, bo nie lubię sprowadzać rozmowy do absurdu.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Ja tłumaczę. Siedze dłużej i tłumaczę. Trzeba by usiąść w kolejce i posłuchać co na mnie gadają. Ze ile mozna czekac, że co ona tam robi. Nie dogodzę.
Druga sprawa nawet w tym watku juz zostalam poinstruowana, ze mam tłumaczyć, budowac zaufaniw i zorientować się w uzaleznieniu. To tyle :-D tak wygląda rzeczywistość pacjenta. Moja jest bardziej rozlegla i czesto przykra..

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Przestań już dramatyzować, bo ewidentnie lubisz robić z siebie obiekt szykan. Śmieszne. Tak, zostałaś poinstruowana, zbesztana, zmieszana z błotem i na dodatek obgaduja Cię w kolejce. Biedna ty.
W ogóle nie mówiłam o Tobie, mówiłam ogólnie o podejściu do pacjentów z jakim czasem się spotykam, odnosiłam się ogólnie do tego co piszesz. Z tym uzależnieniem chodziło mi o to, że to alarmujacy sygnał kiedy ktoś domaga się silnych leków, a po odmowie rezygnuje w ogóle z leczenia, bo osobiście znam kobietę, która w podobny sposób wyłudzała psychotropy. Przepisywano je jej jak cukierki. Nikomu nie przyszło do głowy, że kobieta ma większy problem. Po co wnikać, chce to dostaje.
Wiadomo, że ja jestem idealna pacjentka, a ty idealnym lekarzem.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-07-13 o 09:23
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-13, 09:12   #188
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6295168 1]Dlaczego ? Można kogoś przekonać szybciej niż w 15 minut
Widzę, że idziemy w skrajności i pomiędzy absolutnym brakiem intormacji a półgodzinnym rozwodzeniem się, nie ma nic.
Też już kończę, bo nie lubię sprowadzać rozmowy do absurdu.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------



Przestań już dramatyzować, bo ewidentnie lubisz robić z siebie obiekt szykan. Śmieszne. Tak, zostałaś poinstruowana, zbesztana, zmieszana z błotem. Biedna ty.[/QUOTE]
Cóż, ja wiem. Lepiej sie tylko oburzać, niz posluchac co druga strona moze miec do powiedzenia.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:18   #189
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6295168 1]Dlaczego ? Można kogoś przekonać szybciej niż w 15 minut
Widzę, że idziemy w skrajności i pomiędzy absolutnym brakiem intormacji a półgodzinnym rozwodzeniem się, nie ma nic.
Też już kończę, bo nie lubię sprowadzać rozmowy do absurdu.
[/QUOTE]

Można - tylko do tego lekarzowi musi się chcieć.
Ja się akurat wypowiadam wyłącznie na podstawie osobistych doświadczeń - i owszem, zdaję sobie sprawę, ze to, że zostałam kilkanaście razy potraktowana przez lekarza "per noga", ze lekarze bywają zwyczajnie chamscy - to nie znaczy, ze wszyscy. Ale skądś się ta ogólna negatywna opinia bierze, nie jest absurdem i nie jest wyssana z palca.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:23   #190
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Zgadzam sie, że ludzie sa coraz bardziej swiadomi i chwala im za to. Kiedys chodziliby z wszelkiej masci bólami do samej śmierci ;-) ale nie zgodze się, ze nagle kazdy jest ekspertem. Moja nauka trwa nadal, mam ponad 30 lat i uważam, ze ciagle wiem za malo. Jeśli przyjdzie mi pacjent wiedzacy lepiej, bo przeczytal cos w necie, to faktycznie jestem zbyteczna. A do tego to sie zaczyna sprowadzać. Nie do wspolpracy, a do mowienia " mam to tamto i owamto, dawaj mi to", choc czesto nie ma racji. Tu zaczynają sie schody, no obecnie ludzie nie lubia nie miec racji i chca, by pisać co sobie życza bez pyskowania, bo oni płacą.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------


Z tym nie będę dyskutowala, bo nie wiem co to masa ludzi. Nie mam tez chyba na tyle wiedzy, by odstawiac ludziom leki ;-) Mogę Ci za to opowiedzieć wiele historii, jak naciskają na za silne leki i gdy prosisz o wpisanie w dokumentacje, ze to na ich odpowiedzialność, bo wiesz, ze mozna pomoc w inny sposob, już sie wycofują.
Tak jak czesto slysze, ze masa ludzi daje lapowki. Ani razu nikt nawet nie próbował mi dac, z czego sie cieszę.


Temat medycyny, prawa, polityki i sportu to naprawde konik Polaków ;-) zagranicą tyz zle, bo tam to na wszystko paracetamol dają konowaly.
Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Wiesz co, mnie latami dermatolodzy traktowali maściami, sterydami, na grzybicę.
Leków doustnych się zaparłam, nie chciałam- czasami brałam Flukonazol wypisywany przez gina, to wiem jak silne są to leki i jak ryją bebechy.
Wiesz co sie okazało po około 8 latach pacania się maściami i sterydami? Ze ja zadnej grzybicy nie mam i nie miałam.
Problem jest zupełnie inny, tylko niestety dermatolog powinien mnie zapytać, czy mam np. bóle krzyża , stawów a nie zakłądać że jak przyszłam do niego z paznokciem, to bez nawet wykonania posiewu (?) sru diagnoiza: grzybica.

Na oko, zdiagnozowano mi za to RZS. Ja może RZS mam. Jest wiele podstaw do podejrzewania ze tak.
Ale w diagnozę bez wcześniejszych badań, po prostu nie uwierzę i nie bedę się leczyć póki czarno na białym mi nie wyjdzie, że tak.

Ze względu na bóle krzyża i stałą rehabilitacje, mam ogląd na to, jak wielu ludzi jest leczonych na RZS po zdiagnozowaniu na oko. I znam osobiście osoby, które latami były na RZS leczone, po postawieneiu diagnozy "na oko".

Bo neistety, jak boli krzyż, a trafisz na lekarza takiej a nie innej specjalizacji, to cie leczy nie na to co faktycznie ci dolega, tylko zgodnie ze swoją... specjalizacją. A z wysyłaniem na badania jest bardzo źle.

Ale rozumiem też, bo sama widzę ten trend, ze lekarze podlegają olbrzymim naciskom ze strony pacjentów. Bardzo wielu ludzi uważa, ze jak coś im jest, to należy im na to wypisac pigułkę, a jak dalej nie działa, to jeszcze koilejna pigułkę.
Nie przyjmują do wiadomości że nie pigułki im trzeba tylko zmian w stylu życia, diety, ostrego wzięcia doopy w troki i niestety regularnego uprawiania sportu zgodnie z potrzebą.

Ale jednak to lekarz jest specjalistą i na lekarzu tkwi odpowiedzialność za pacjenta.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:25   #191
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Można - tylko do tego lekarzowi musi się chcieć.
Ja się akurat wypowiadam wyłącznie na podstawie osobistych doświadczeń - i owszem, zdaję sobie sprawę, ze to, że zostałam kilkanaście razy potraktowana przez lekarza "per noga", ze lekarze bywają zwyczajnie chamscy - to nie znaczy, ze wszyscy. Ale skądś się ta ogólna negatywna opinia bierze, nie jest absurdem i nie jest wyssana z palca.
Wskaż proszę miejsce, w którym powiedziałam, że wszyscy.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-13, 09:26   #192
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale jednak to lekarz jest specjalistą i na lekarzu tkwi odpowiedzialność za pacjenta.
Rozbawiłaś mnie z rana, dziękuję
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:49   #193
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Zwłaszcza jak lekarz ma 15 minut na pacjenta i - nie wiem - 30 pacjentów dziennie? więcej? A oprócz tego stertę papierologii do wypełnienia

I chciałabym znaleźć takiego lekarza, który starszej babci tłumaczy szczegółowo dobór leków, skutki ujemne, interakcje, itd.itp. W idealnym świecie - zapewne, ale u nas to wyjątki.
15 to i tak dużo. Byłam u jednego to czułam się jak na taśmowej produkcji, nikt nie był dłużej niż 5 minut. Ja się zdążyłam przedstawić i powiedzieć, z czym jestem, wypisał skierowanie i ciao
Mnie zawsze najbardziej dziwi nie zbieranie wywiadu. KOMPLETNIE ZERO. Zero pytań.
To co oni wiedzą? Najbardziej mnie to u ginekologa chyba zabolało, bo ja sobie ładnie spisałam nawet kto na co u mnie ginekologicznego chorował, mniej więcej jak wyglądają moje cykle, gotowa do referowania. I co? Jedno pytanie, kiedy ostatnia miesiączka. Bam, koniec. Na moje zapytanie, czy nie chce nic więcej, bo to moja całkowicie pierwsza wizyta, może coś więcej powiem, "nie, nie trzeba, po co?". Straszne toto
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:56   #194
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
15 to i tak dużo. Byłam u jednego to czułam się jak na taśmowej produkcji, nikt nie był dłużej niż 5 minut. Ja się zdążyłam przedstawić i powiedzieć, z czym jestem, wypisał skierowanie i ciao
Moja Mama trafiła do jednego z "czołowych" warszawskich szpitali po udarze.

Lekarz prowadzący na moje pytania o stan i rokowania - no, chyba raczej normalne, ze córka o to pyta - odpowiedział "proszę pani, my tu mamy taki przerób" się, kurna, do fabryki śrubek przeniesie, zamiast mieć do czynienia z chorymi ludźmi
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:52   #195
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

kiedyś z wypowiedzi jednej z dziewczyn na wizażu, która mówiła że jest lekarką, wywnioskowałam że według niej nie ma sensu rozmawiać z pacjentami, bo nieraz się spotkała z tym że ludzie mają gdzieś to co ona mówi bo wiedzą lepiej, no tak skoro część ma to gdzieś to najlepiej wszystkich traktować tak samo
ja tam bardzo bym się cieszyła jakby każdy lekarz chciał ze mną rozmawiać, nawet nie tyle rozmawiać co przynajmniej poinformować mnie co mi jest, a nie nieraz się spotkałam z tym że lekarz traktuje pacjenta jak głupka któremu nie ma sensu nawet mówić co mu jest, tylko zbadać (czasem ciężko to zbadaniem nazwać) wypisać leki i wypad, tak spotkałam się z tym że lekarz sam z siebie nawet nie powiedział jak często należy zażywać leki o udzieleniu jakiejkolwiek informacji nie wspomnę. tylko że ja nie narzekam jak przychodzi mi długo w kolejce czekać bo pacjent zamiast minuty siedzi tam dłużej
oczywiście są też lekarze którzy podczas wizyty prywatnej potraktują cię poważnie, a ten sam lekarz podczas wizyty na nfz potraktuje cię jak tłuka, ciotka chodziła do jednego i prywatnie i na nfz, jak mówiła na nfz lekarz pobieżnie zbadał, sam z siebie niewiele powiedział a na pytania odpowiadał z wielką łaską, prywatnie i potrafił dokładniej badać i sam z siebie powiedzieć co i jak o stanie zdrowia, jak mówiła całkiem inne podejście do pacjenta, całkiem inny lekarz
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 12:52   #196
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wiesz co, mnie latami dermatolodzy traktowali maściami, sterydami, na grzybicę.
Leków doustnych się zaparłam, nie chciałam- czasami brałam Flukonazol wypisywany przez gina, to wiem jak silne są to leki i jak ryją bebechy.
Wiesz co sie okazało po około 8 latach pacania się maściami i sterydami? Ze ja zadnej grzybicy nie mam i nie miałam.
Problem jest zupełnie inny, tylko niestety dermatolog powinien mnie zapytać, czy mam np. bóle krzyża , stawów a nie zakłądać że jak przyszłam do niego z paznokciem, to bez nawet wykonania posiewu (?) sru diagnoiza: grzybica.

Na oko, zdiagnozowano mi za to RZS. Ja może RZS mam. Jest wiele podstaw do podejrzewania ze tak.
Ale w diagnozę bez wcześniejszych badań, po prostu nie uwierzę i nie bedę się leczyć póki czarno na białym mi nie wyjdzie, że tak.

Ze względu na bóle krzyża i stałą rehabilitacje, mam ogląd na to, jak wielu ludzi jest leczonych na RZS po zdiagnozowaniu na oko. I znam osobiście osoby, które latami były na RZS leczone, po postawieneiu diagnozy "na oko".

Bo neistety, jak boli krzyż, a trafisz na lekarza takiej a nie innej specjalizacji, to cie leczy nie na to co faktycznie ci dolega, tylko zgodnie ze swoją... specjalizacją. A z wysyłaniem na badania jest bardzo źle.

Ale rozumiem też, bo sama widzę ten trend, ze lekarze podlegają olbrzymim naciskom ze strony pacjentów. Bardzo wielu ludzi uważa, ze jak coś im jest, to należy im na to wypisac pigułkę, a jak dalej nie działa, to jeszcze koilejna pigułkę.
Nie przyjmują do wiadomości że nie pigułki im trzeba tylko zmian w stylu życia, diety, ostrego wzięcia doopy w troki i niestety regularnego uprawiania sportu zgodnie z potrzebą.

Ale jednak to lekarz jest specjalistą i na lekarzu tkwi odpowiedzialność za pacjenta.
Zdradzisz, co Ci dolegało? Może być pw. Znam osobę, też na paznokcie niby z grzybicą się leczy, ale wiem, że na stawy też narzekała i bóle w krzyżu. A może to coś innego właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 13:20   #197
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Zakładam wątek - tym razem o naszych doświadczeniach z tym, że ktoś dowiaduje się, że chorujemy na cokolwiek lub ze względów ideologicznych nie chcemy czegoś jeść i zarzuca nam, że udajemy bo: jesteśmy za młodzi, nikt na to nie choruje albo wymyślamy, bo to modne.

Zacznę od siebie:
dowiedziałam się, że mam nietolerancję glutenu. Sprawdzane empirycznie, badaniem wycinka, no mam. Oznacza to, że wykluczam z diety - w uproszczeniu- zboża, najlepiej nabiał, cukier i przetworzone produkty, w których to zdradliwe białko czyha.
Wiadomo, utrudnia mi to nieco życie, bo ani na pizzę ani na piwo nie wyjdę i zaczyna się tłumaczenie.
Najbliższe osoby zrozumiały i nie nabijały się ze mnie, bo widziały, jak wcześniej się męczyłam.
Znajomi, dalsza rodzina, nawet lekarz - gdy musiałam wspomnieć (a uwierzcie, że się nie chwaliłam), że nie mogę tego jeść, bo mam alergię, no alergię na gluten zaczęli mówić, że wymyślam, że czego takiego nie ma, że mam jeść na siłę, że przykrość cioci sprawiam, bo kawałka tortu nie zjem.
Podobnie było, jak nie chciałam jeść mięsa - oho, wielka weganka, a teraz zjedz karkóweczkę. Gdy teraz muszę jeść mięso, bo większości innych rzeczy jeść nie mogę - oho, mówiłam, że to fanaberia.

Inna sytuacja: osoba bliska mi ma nietolerancję laktozy. No jak zje, wypije coś - leci do toalety na pół dnia.
Jej znajomi, wykształceni, młodzi ludzie zaczęli ją hejtować, że kawę to teraz z mlekiem roślinnym zamawia, że serniczka nie zje na urodziny w pracy, wielka pani, wywyższa się i na nic tłumaczenie, że po prostu nie może.

Macie podobne doświadczenia z niejedzeniem czegoś, chorowaniem, byciem eko, wege, etc.? Tylko starsze osoby tak reagują czy młodsze też?

Zapraszam do dyskusji.
Wszyscy tak reaguję. Na moją kuzynkę z nietolerancją laktozy, na mnie z alergią na nikiel i niechęć do alkoholu (lata leczenia lekami przy których nie mogłam pić alko), na koleżanki weganki bądź wegetarianki- przykłady można mnożyć. Po prostu w Polsce jest niska tolerancja na jakiekolwiek odstępstwa od tradycyjnej normy. Jak wszyscy jedzą gotowaną kapustę to też masz jeść bo tradycja, nieważne, że Twoja wątroba tego nie wytrzyma. Jak impreza trzeba pić wódkę, nieważne, że alko Ci szkodzi itd. Ja mam to gdzieś i jestem asertywna.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mnie zawsze najbardziej dziwi nie zbieranie wywiadu. KOMPLETNIE ZERO. Zero pytań.
No to bywa czasem idiotyczne i niebezpieczne. Mój tata dostał raz znieczulenie od dentysty i dopiero jak zaczynało działać lekarza coś tknęło i od niechcenia zapytał: "Ale chorób krążeniowych pan nie ma, prawda? " Na co mój tata "Od lat biorę leki na nadciśnienie." Na co lekarz, "Ale śniadanie pan przynajmniej zjadł?" Na co mój tata, "Nie, jestem na czczo bo właśnie wróciłem z delegacji". Lekarz miał duuużo szczęścia, że za ścianą miał gabinet żony- kardiologa. Leciał po nią aż się za nim kurzyło. Tak wygląda wywiad lekarski made in Poland.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 13:57   #198
_Naughty
Raczkowanie
 
Avatar _Naughty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 293
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

"O, następna się odchudza! Ciekawe z czego, zaraz Cię wcale nie będzie, sama skóra i kości! Faceci nie lubią takich chudych dziewczyn" - na moje stwierdzenie, że wcale się nie odchudzam, po prostu chcę się zdrowiej odżywiać: "no jak nie, tylko owoce jesz i jakieś ciemne chlebki". Jak pracowałam w restauracji to były podstawowe teksty przy każdym wspólnym śniadaniu z paniami kucharkami Na nic zapewnienia, że ciemny chleb wcale nie jest mniej kaloryczny, a wręcz przeciwnie i że taki lepiej mi smakuje i na dłużej się nim najadam. Owoc jako przekąska? No chyba lepiej niż batonik. Ale nieee, przecież chuda jestem, mogę sobie pozwolić. Nie jest ważne, że gdybym sobie ciągle pozwalała to bym tyła, bo jestem niska i dość szybko na mnie wchodzi. Dodatkowo w tamtym okresie miałam problemy z żołądkiem i wolałam jeść rzeczy gotowane i delikatne, żeby mnie nie bolało. Nie! Na pewno się odchudzam. Każda przekąska, którą sobie przynosiłam z domu była uznawana za wymysł i kwitowana żałosnym uśmieszkiem. I nie chodzi o to, że nigdy sobie na nic nie pozwalałam. Uwielbiam słodkości, więc od czasu do czasu jak miałam chcicę to się skusiłam. I tutaj też zdarzały się idiotyczne docinki typu: "O, jesz jednak ciasto, to już się nie odchudzasz? już ci się znudziło? I dobrze, kobieta musi mieć trochę ciałka". A jak którejś zimy przegięłam i widocznie przytyłam to z wielką satysfakcją wytykano mi, że utyłam i że na nic były te moje dietki

Jeszcze odnośnie lekarzy... w moim mieście przyjmuje pewna pani ginekolog, starsza kobieta z doświadczeniem... Takie szopki jakie ona odstawia to, aż żal komentować. Jednej koleżance powiedziała, że ma raka macicy - dziewczyna załamana bo chciała się starać o drugie dziecko, a tu taka wiadomość. Okazało się, że to zupełna bzdura i jest całkowicie zdrowa. Druga poszła na wizytę kontrolną po urodzeniu dziecka i co się dowiedziała? Że jest w ciąży Oczywiście to również bzdura, dziewczyna do tej pory nie urodziła Przy pierwszym dziecku źle określiła termin porodu. Ostatecznie urodziła miesiąc później od wyznaczonej daty. A najbardziej się dziwię tym wszystkim kobietom, które do niej chodzą. Wszyscy wiedzą, że to jakaś kretynka, a mimo to ma pacjentki. I to w dodatku przyjmuje prywatnie. Żeby nie było - jest u nas spory wybór ginekologów.
_Naughty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 14:25   #199
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez _Naughty Pokaż wiadomość
Jeszcze odnośnie lekarzy... w moim mieście przyjmuje pewna pani ginekolog, starsza kobieta z doświadczeniem... Takie szopki jakie ona odstawia to, aż żal komentować. Jednej koleżance powiedziała, że ma raka macicy - dziewczyna załamana bo chciała się starać o drugie dziecko, a tu taka wiadomość. Okazało się, że to zupełna bzdura i jest całkowicie zdrowa. Druga poszła na wizytę kontrolną po urodzeniu dziecka i co się dowiedziała? Że jest w ciąży Oczywiście to również bzdura, dziewczyna do tej pory nie urodziła Przy pierwszym dziecku źle określiła termin porodu. Ostatecznie urodziła miesiąc później od wyznaczonej daty. A najbardziej się dziwię tym wszystkim kobietom, które do niej chodzą. Wszyscy wiedzą, że to jakaś kretynka, a mimo to ma pacjentki. I to w dodatku przyjmuje prywatnie. Żeby nie było - jest u nas spory wybór ginekologów.
W małym miasteczku, w którym mieszka mój brat z żona jest jedna przychodnia, a w niej przyjmuje ginekolog w tak podeszłym wieku, że już mało co kontaktuje, no staruszek chyba ponad osiemdziesięcioletni. Kobity do niego chodza, bo jak taki stary to ledwo co widzi więc mniej się trzeba wstydzić przed nim Baby mówia, że tak pobiera wymazy na cytologię, że ciagle to odsyłaja z laboratorium, bo nie kwalifikuja się do badania. Coś chyba źle celuje z tymi szczoteczkami do wymazów. Szokujace, ale prawdziwe.

Właśnie cavo co to za choróbsko, bo moja siostra chyba ma coś podobnego - na paluchach ciagle jakieś zmiany, które wygladaja na grzybicze, bóle w biodrach i w krzyżu, do tego brazowe przebarwienia na kolanach, łokciach i w stawach skokowych.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-07-13 o 14:30
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-13, 14:37   #200
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że zdarzają się lepsi i gorsi lekarze, z racji zawodu znam ich wielu, do niektórych sama bym nie poszła, ale żeby zostać endokrynologiem trzeba uczyć się minimum 14-15 lat. Nie wiem jak laik może ocenić wiedzę kogoś, kto zgłębiał dany temat przez 15 lat, żeby powiedzieć, że "śmieszy go" wiedza lekarza
sorry, ale akurat poziom wiedzy części endokrynologów jest mocno żenujący. nie czytają o najnowszych badaniach, a i braki w wiedzy mają spore. czemu lekarze nie wspominają słowem o diecie, która mogłaby pomóc w leczeniu? albo czemu znacząca większość uważa, że jak TSH jest w normie to człowiek jest zdrowy? nawet w jakiś książkach dla studentów medycyny jest wspominane o subklinicznej postaci niedoczynności tarczycy, a część lekarzy zachowuje się, jakby pierwszy raz słyszeli o czymś takim.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 15:05   #201
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Temat medycyny, prawa, polityki i sportu to naprawde konik Polaków ;-) zagranicą tyz zle, bo tam to na wszystko paracetamol dają konowaly.
Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
O tak, antybiotyków nie chcą dzieciom przepisywać, strach się bać.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

Ale rozumiem też, bo sama widzę ten trend, ze lekarze podlegają olbrzymim naciskom ze strony pacjentów. Bardzo wielu ludzi uważa, ze jak coś im jest, to należy im na to wypisac pigułkę, a jak dalej nie działa, to jeszcze koilejna pigułkę.
Nie przyjmują do wiadomości że nie pigułki im trzeba tylko zmian w stylu życia, diety, ostrego wzięcia doopy w troki i niestety regularnego uprawiania sportu zgodnie z potrzebą.
Też to zauważyłam. Ludzie chcą zawsze prostych rozwiązań i skoro medycyna tak poszła do przodu to po co się męczyć skoro na wszystko są pigułki. I nie szkodzi, że to tylko maskowanie objawów zazwyczaj. Jest proste i wygodne, a zmiana stylu życia to za duże wyrzeczenie.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Wszyscy tak reaguję. Na moją kuzynkę z nietolerancją laktozy, na mnie z alergią na nikiel i niechęć do alkoholu (lata leczenia lekami przy których nie mogłam pić alko), na koleżanki weganki bądź wegetarianki- przykłady można mnożyć. Po prostu w Polsce jest niska tolerancja na jakiekolwiek odstępstwa od tradycyjnej normy. Jak wszyscy jedzą gotowaną kapustę to też masz jeść bo tradycja, nieważne, że Twoja wątroba tego nie wytrzyma. Jak impreza trzeba pić wódkę, nieważne, że alko Ci szkodzi itd. Ja mam to gdzieś i jestem asertywna.[COLOR="Silver"]

Sedno
Cytat:
Napisane przez _Naughty Pokaż wiadomość
"O, następna się odchudza! Ciekawe z czego, zaraz Cię wcale nie będzie, sama skóra i kości! Faceci nie lubią takich chudych dziewczyn" - na moje stwierdzenie, że wcale się nie odchudzam, po prostu chcę się zdrowiej odżywiać: "no jak nie, tylko owoce jesz i jakieś ciemne chlebki". Jak pracowałam w restauracji to były podstawowe teksty przy każdym wspólnym śniadaniu z paniami kucharkami Na nic zapewnienia, że ciemny chleb wcale nie jest mniej kaloryczny, a wręcz przeciwnie i że taki lepiej mi smakuje i na dłużej się nim najadam. Owoc jako przekąska? No chyba lepiej niż batonik. Ale nieee, przecież chuda jestem, mogę sobie pozwolić. Nie jest ważne, że gdybym sobie ciągle pozwalała to bym tyła, bo jestem niska i dość szybko na mnie wchodzi. Dodatkowo w tamtym okresie miałam problemy z żołądkiem i wolałam jeść rzeczy gotowane i delikatne, żeby mnie nie bolało. Nie! Na pewno się odchudzam. Każda przekąska, którą sobie przynosiłam z domu była uznawana za wymysł i kwitowana żałosnym uśmieszkiem. I nie chodzi o to, że nigdy sobie na nic nie pozwalałam. Uwielbiam słodkości, więc od czasu do czasu jak mia
Jakbym o sobie czytała Te same teksty słyszałam. I wielkie zdziwienie, że chleb razowy ma tyle samo kalorii...To o co chodzi? I ja tak samo, jadam, bo nie lubię białego chleba z kilku powodów i dłużej jestem syta. Tylko, że ja tak jem ze względu na samopoczucie, a nie odchudzanie Bo nie mam z czego właśnie

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
sorry, ale akurat poziom wiedzy części endokrynologów jest mocno żenujący. nie czytają o najnowszych badaniach, a i braki w wiedzy mają spore. czemu lekarze nie wspominają słowem o diecie, która mogłaby pomóc w leczeniu? albo czemu znacząca większość uważa, że jak TSH jest w normie to człowiek jest zdrowy? nawet w jakiś książkach dla studentów medycyny jest wspominane o subklinicznej postaci niedoczynności tarczycy, a część lekarzy zachowuje się, jakby pierwszy raz słyszeli o czymś takim.
Moja koleżanka z Hashimoto i zmianami nowotworowymi na tarczycy miała super TSH więc jest ok. Miesiąc później duuuużo ponad normę.
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 15:27   #202
201607141620
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 403
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Sport. Ćwiczysz dla zdrowia? Dla kondycji? Nie ważne, wg ludzi ty się odchudzasz. To nic, że wiedzą, że musisz ćwiczyć, bo masz chory kręgosłup. Nie przegadasz, że dla zdrowia.
201607141620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 18:22   #203
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Ja mam odwrotnie od tego co piszecie - wcale nie chcę żadnych leków, a każdy lekarz mi je wciska bez badań, bez wyjaśnienia. Z wielu problemów wyleczyłam się sama DIETĄ, o której żaden lekarz nawet nie wspomniał... ostatnio na anemię dostałam żelazo, tylko szkoda, że ja go mam w diecie dużo a po prostu coś jest nie tak z trawieniem że go nie przyswajam... walczę sama i czuję że jest w końcu lepiej
A to zdziwienie lekarzy jak mówię że nie jem glutenu - ok jest moda ale nawet gdybym nie miała racji że mi szkodzi (badania nie wykazały ale jak zjem za dużo to bardzo mnie bolą kolana) to i tak nie uważam żeby brak glutenu był niewskazany, wielu ludzi nie je np kaszy jaglanej albo ryżu bo nie lubią i ok,a jak się nie je glutenu to nagle tragedia
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 18:23   #204
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale jednak to lekarz jest specjalistą i na lekarzu tkwi odpowiedzialność za pacjenta.
Uważam zupełnie przeciwnie. Lekarz to tylko lekarz, ma tę swoją działeczkę, którą mniej lub bardziej opanował, ale nie oczekujmy, że będzie w stanie właściwie zdiagnozować większość chorób, zwłaszcza, że u różnych osób cierpiących na to samo schorzenie będą występowały różne kombinacje objawów, które z kolei pojawiają się przy różnych chorobach. Odpowiedzialny jest każdy za siebie i dlatego uważam, że obowiązkiem każdego człowieka jest się dokształcać w dziedzinie zdrowia, nie rozumiem dlaczego w szkole nie ma takiego przedmiotu w każdej klasie, jedynie jakieś strzępki strzępków na biologii.
A lekarz, no cóż, zawsze warto oprócz postawienia sobie autodiagnozy poznać też zdanie innych, może akurat przyjdzie im na myśl coś na co my sami nie wpadliśmy, wszak co dwie głowy to nie jedna. Ale na pewno nie należy traktować słów lekarza jako objawionych.

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
chca, by pisać co sobie życza bez pyskowania, bo oni płacą.
No bo taka prawda, płacą więc wymagają. Tylko oczywiście konieczny jest podpis, że to na własną odpowiedzialność i tyle.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 18:28   #205
Berenika143
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Zabawne to jest, kiedy człowiek eliminuje pewne składniki z diety, bo wie, że mogą szkodzić (ogólnie, nie dlatego, że jest się chorym, tylko tak po prostu, np wlasnie wspomniane fosforany w wędlinach) i wszystkie Karyny z otoczenia komentują, że "przecież dzisiaj wszystkie jest niezdrowe, wszędzie chemia, huehuehue, będziesz powietrzem żyć?"
Ja zrezygnowałam z czekolady bo miałam po niej okropną cerę i oczywiście to niemożliwe, muszę mieć uczulenie :p.One by nie umiały no to ja też nie xd
Berenika143 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 22:42   #206
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Cóż, ja wiem. Lepiej sie tylko oburzać, niz posluchac co druga strona moze miec do powiedzenia.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
No coś w tym jest
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 07:20   #207
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość

No to bywa czasem idiotyczne i niebezpieczne. Mój tata dostał raz znieczulenie od dentysty i dopiero jak zaczynało działać lekarza coś tknęło i od niechcenia zapytał: "Ale chorób krążeniowych pan nie ma, prawda? " Na co mój tata "Od lat biorę leki na nadciśnienie." Na co lekarz, "Ale śniadanie pan przynajmniej zjadł?" Na co mój tata, "Nie, jestem na czczo bo właśnie wróciłem z delegacji". Lekarz miał duuużo szczęścia, że za ścianą miał gabinet żony- kardiologa. Leciał po nią aż się za nim kurzyło. Tak wygląda wywiad lekarski made in Poland.
Mnie w trakcie niezwykle krwawego chirurgicznego usuwania zęba asystentka stomatologiczna zapytała czy czasem nie mam miesiączki

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
sorry, ale akurat poziom wiedzy części endokrynologów jest mocno żenujący. nie czytają o najnowszych badaniach, a i braki w wiedzy mają spore. czemu lekarze nie wspominają słowem o diecie, która mogłaby pomóc w leczeniu? albo czemu znacząca większość uważa, że jak TSH jest w normie to człowiek jest zdrowy? nawet w jakiś książkach dla studentów medycyny jest wspominane o subklinicznej postaci niedoczynności tarczycy, a część lekarzy zachowuje się, jakby pierwszy raz słyszeli o czymś takim.
Lekarka internistka w trakcie specjalizacji endokrynologicznej powiedziała, że TSH 3,6 u 30-letniej kobiety mieści się w normie. Na studiach widać nie uczą tego, co można znaleźć w pierwszym lepszym artykule w necie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 11:22   #208
_Naughty
Raczkowanie
 
Avatar _Naughty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 293
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Jakbym o sobie czytała Te same teksty słyszałam. I wielkie zdziwienie, że chleb razowy ma tyle samo kalorii...To o co chodzi? I ja tak samo, jadam, bo nie lubię białego chleba z kilku powodów i dłużej jestem syta. Tylko, że ja tak jem ze względu na samopoczucie, a nie odchudzanie Bo nie mam z czego właśnie
Zapomniałam jeszcze o moim ulubionym tekście: "To ile jeszcze masz zamiar się tak odchudzać?" I nie ma zmiłuj, nie przetłumaczysz, że taki mam tryb życia, że staram się jeść w miarę zdrowo i lubię biegać.
Lubię również gorące zapewnienia, że one przecież bardzo kochają siebie i swoje ciało i jest im z tym bardzo dobrze, a za jakiś czas stosują jakieś chore diety typu jedno jajko na śniadanie i ciągle na głodzie

Natomiast jak jestem u teściowej to zawsze się skarży, że tak mało jem. Wyobraźcie sobie : sycąca zupa, na drugie danie ziemniaki, kilka rodzai mięs, surówki i deser. Chcąc spróbować wszystkiego (teściowa bardzo smacznie gotuje) muszę nakładać małe porcje bo nie dałabym rady zjeść nic więcej już po pełnym talerzu zupy. No ale nie, pewnie się odchudzam.
Zapisz
_Naughty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 11:29   #209
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Mnie w trakcie niezwykle krwawego chirurgicznego usuwania zęba asystentka stomatologiczna zapytała czy czasem nie mam miesiączki
A co w tym dziwnego?
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 11:31   #210
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

nie wiem, czego oni uczą na tych studiach, serio. klapeczki na oczach, bo jest norma i tyle. osobiście czytałam podręcznik do endokrynologii i jeszcze koleżance wysyłałam skany, żeby sobie mogła poczytać co nieco o swojej chorobie. jak dla mnie to nie ma podejścia holistycznego do problemu i to jest duży problem.

nie chce mi się cytować części wypowiedzi, ale tak serio. wielu ludzi to debile lub betony i debile, 2w1. naczyta się taki w necie i nie daje sobie przetłumaczyć, że nie ma racji. bardzo często zdarza się, że sensowne argumenty (czyt. obalające teorię jakiejś choroby) nie przemawiają do rozumu. może medycyna ludzka to nie moja branża, ale i w weterynarii są takie kwiatki. jak się rozmawia z innymi wetami w kraju to regularnie pojawiają się osoby, które nie powinny się rozmnażać...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 02:24:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.