Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-02, 15:41   #3601
imalau
Raczkowanie
 
Avatar imalau
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 40
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Jak to nie ma łatwych facetów? Co to jest w ogóle za tekst? Jak facet się zachowuje, jak męska dziwka to nie jest łatwy?
imalau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 15:47   #3602
lolek9000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4 077
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Damian nie planuje je zabierac do łóżka ale w portfelu zawsze noszę na wszelki wypadek heh...
lolek9000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 16:00   #3603
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez lolek9000 Pokaż wiadomość
Damian nie planuje je zabierac do łóżka ale w portfelu zawsze noszę na wszelki wypadek heh...
nie powinno sie trzymac gumek w portfelu bo sie niszcza Jak długo ja tam nosisz.

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez imalau Pokaż wiadomość
Jak to nie ma łatwych facetów? Co to jest w ogóle za tekst? Jak facet się zachowuje, jak męska dziwka to nie jest łatwy?
To już macho moja droga *


* tez tego nie rozumiem
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 16:00   #3604
imalau
Raczkowanie
 
Avatar imalau
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 40
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
nie powinno sie trzymac gumek w portfelu bo sie niszcza Jak długo ja tam nosisz.
Przyjdzie co do czego to się okaże, że jakieś pęknięte i pozamiatane.

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

[/COLOR]
To już macho moja droga *


* tez tego nie rozumiem
Muszę być strasznym dziwadłem bo patrzę na to w inny sposób

Edytowane przez imalau
Czas edycji: 2016-11-02 o 16:01
imalau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 16:02   #3605
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez imalau Pokaż wiadomość
Przyjdzie co do czego to się okaże, że jakieś pęknięte i pozamiatane.
" i sie nie wypłaci" Ja bym sie obawiała trwałosci takiej gumki. Na filmach maja w portfelu bo to film oni tam seksu nie uprawiają
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 16:05   #3606
imalau
Raczkowanie
 
Avatar imalau
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 40
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
" i sie nie wypłaci" Ja bym sie obawiała trwałosci takiej gumki. Na filmach maja w portfelu bo to film oni tam seksu nie uprawiają
Taki się stereotyp zrobił Gumka w portfelu to pewno jakieś problemy z trwałością. Ale w sumie gorzej, jak taka gumka wypadnie na przykład w trakcie zakup... Albo płacenia rachunków
imalau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 16:30   #3607
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Dziewczyny, czemu wy rozmawiacie z tymi seksistami którzy w każdym poście pokazują jak bardzo rzygają na kobiety? W sensie, jaki jest wasz cel?
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 17:15   #3608
pechowianka
Zadomowienie
 
Avatar pechowianka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 836
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czemu wy rozmawiacie z tymi seksistami którzy w każdym poście pokazują jak bardzo rzygają na kobiety? W sensie, jaki jest wasz cel?
tez sie nad tym zastanawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
pechowianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 17:25   #3609
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Ja już tylko zerkam na te ich żale. Na więcej szkoda czasu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 17:28   #3610
imalau
Raczkowanie
 
Avatar imalau
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 40
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Zawsze to jakiś trening

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka
imalau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 17:31   #3611
stefanBatory
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
I powrót Chrobrego w pełnej krasie. Drżyj wątku!
Umarł król, niech żyje król!
stefanBatory jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 17:47   #3612
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Przesadzasz. Skad miałą o tym wiedziec? Tego akurat nie sprawdziła bo na poczatku zwiazku moze nie było to konieczne? Nikt na 1 randce nie gada o geografii. To moze co test z wiedzy o świecie na poczatku znajomosci? Wychodzi na to że najlepiej na poczatku znajomosci wspolnie rozwiazywac krzyżowki/ qiuzy czy facet nie jest przypadkiem tępy. Na poczatku to mozna sprawdzić czy nie robi błędow orto, czy jest dyslektykiem czy po prostu leniem. Tepak nie ma napisane na czole " jestem debilem" żeby go brać sobie świadomie.
Ja miałam o tyle fart że to że facet nie ma podstawowej wiedzy wyszło na 2 spotkaniu poza tym czego sie spodziewac po facecie ktory nawet nie miał szkoły średniej.
Po pewnym czasie się zorientowałam jaka z niego niedojda to był związek młodzieńczy i miałam dość utopijną wizję świata. Były naprawdę dobrze się maskował. Nie robił błędów ortograficznych, w miarę dobrze się wypowiadał. Na początku znajomości spotykaliśmy się raz na tydzień, na początku rozmawiając jak nam tydzień mijał, jakie są nasze problemy, zmartwienia, później najczęściej film. Jeździliśmy do kina czy na przejażdżki rowerowe. Wydawało mi się, że każdy ma chociaż podstawową wiedzę ogólną i że każdy ma maturę ojoj jaka ja byłam głupia jak po mojej maturze czekałam z koleżanką na naszych ówczesnych facetów i temat zeszedł na temat wypracowania na maturze z polskiego. Po roku bycia razem były przyznał się, ze on w ogóle matury nie ma! Zaczęłam drążyć temat i jeszcze się okazało, że on jedną klasę oblał. Powiem tak, że nikomu nie życzę przeżyć takiego szoku. Ale to było tylko moja naiwność. Machnęłam na to ręką, przecież nie każdy musi mieć wykształcenia. Dobrze, że będąc na studiach moje myślenie się zmieniło i rzuciłam drania!

Teraz się pytam potencjalnych partnerów jakie mają wykształcenie, chociaż to doświadczenie mnie czegoś nauczyło
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 17:52   #3613
stefanBatory
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Z punktu ewolucyjnego to było dla nich bardzo praktyczne. Byli/są to głównie mieszkańcy gór i wysp, z ograniczoną powierzchnią gruntów pod uprawy - mieszkańcy Tybetu, Himalajów, Cejlończycy, a swego czasu mieszkańcy Brytanii czy Spartanie. Zbyt duża populacja mogłaby doprowadzić ich do dużych problemów z brakiem żywności.

Osobiście uważam, że to właśnie nasze kulturowe dążenie do tego by jak najwięcej się rozmnażać jest walnięte. Ludzie już żyją w miastach jak króliki w klatkach, ale dalej panikują: "niż demograficzny! o rany rany, powymieramy!". A tak naprawdę nic strasznego by się nie stało, gdyby tak co nieco przerzedzić ludzkość. Kto wie, może wyszłoby nam to nawet na dobre.

Poliandrię w wielu miejscach zniszczyli Europejczycy - kolonializm, narzucone normy moralne i prawne - po prostu stała się nielegalna, bo za bardzo oburzała, nie mieściła się w głowach światłego Europejczyka.

Ciekawostka - w wielu kulturach, gdzie była obecna poliandria, kobiety miały zupełnie inny status. Można powiedzieć: "w kwestii równouprawnienia Europa była sto lat za Murzynami" Pierwszą na świecie kobietą-premierem została Cejlonka: Sirimavo Ratwatte Dias Bandaranaike - pełniła ten urząd przez trzy kadencje w czasach, kiedy w Europie, w Szwajcarii, kobiety nie miały jeszcze nawet praw wyborczych.
Spartanie? Ty Jinx na poważnie? Wiesz, że wiele książek powstaje na zasadzie "niech prawda nie zepsuje ciekawej historii"? O Sparcie to już w ogóle dużo bajek krąży bo wystarczy napomknąć, że "Spartanie to, Spartanie tamto" i opowiadanie, mimo iż mija się z prawdą, jest automatycznie ciekawsze. To były tylko domniemania, które wydają się być nieprawdziwe. Już tłumaczę dlaczego. Spartanie większość swojego życia spędzali wojując. Ginęli więc często. W społeczeństwie więcej było zatem kobiet, które musiały rodzić dzieci aby uzupełniać szeregi przyszłych wojowników. Jaki byłby sens poliandrii? A co z resztą kobiet? Kobiet, które w Sparcie są bardzo zdrowe i płodne. Przecież to się kupy nie trzyma wcale. Taki przerzedzony wojnami oddział Spartan jest nawet korzystny, bo z reguły przeżywają najsilniejsi, i oni wtedy zapładniają kobiety ze swoich miejscowości rodzinnych, których jest w takiej sytuacji więcej, swoimi dobrymi genami.

Wysoka pozycja kobiet wynikała z tego, że rodzą dzieci. Kobieta z dzieckiem to dla Spartan taka sama wartość jak dobry wojownik. Przecież to dziecko będzie albo żołnierzem albo matką przyszłych żołnierzy. Tam się wszystko wokół wojen toczyło. Kobiety do tego były też często inteligentniejsze od facetów bo więcej czytały, podczas gdy faceci wojowali.

Tak jak wspomniałaś, w innych plemionach, którym zagraża przeludnienie, poliandria może ona mieć sens(dla mnie i tak to głupota bo nadwyżkę ludzi można zawsze jakoś wykorzystać).
stefanBatory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 17:54   #3614
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez pechowianka Pokaż wiadomość
tez sie nad tym zastanawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ja też. Jak tam Pan z T ?
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 18:20   #3615
stefanBatory
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Nie nie, są skazane na porażkę. Mamy już badania, że częsty seks zwiększa płodność. Poza tym weź pod uwagę, że przeżywalność ludzkich dzieci bez super nowoczesnej opieki medycznej nie jest wysoka i jeszcze jakieś 100 lat temu bywało, że by dwoje dzieci dożyło dorosłości ludzie mieli ich 8-13.
Poza tym bywa, że kobieta ma alergię na białka w męskim nasieniu i częste stosunki zmniejszają jej wrażliwość na te białka i dzięki temu ciąża jest możliwa. Bardziej skazana na porażkę jest Europa bo mężczyźni nie chcą mieć dzieci, a kobiety opóźniają ciążę. Poza tym Europejski styl życia jest niezdrowy i to zmniejsza płodność mężczyzn. Prędzej przeżyje to plemię niż np. naród Polski biorąc pod uwagę naszą demografię. Nie mówiąc o tym, że my chcemy zwiększyć przeżywalność najsłabszych jednostek, a tam przeżyją tylko najsilniejsze i najzdrowsze dzieci.
Aha i uważasz, że więcej dzieci urodzi się w społeczeństwie poliandrycznym? Przecież Jinx napisała, że zapobiega ona przeludnieniu.

Co do pogrubionego. Tymi zdaniami właśnie potwierdziłaś, że poliandria nie ma najmniejszego sensu w Europie. Przecież, jeśli mało facetów chce mieć dzieci to właśnie oni mogą je mieć z wieloma kobietami, które też te dzieci chcą. Przypada wtedy więcej kobiet na faceta. Facet może przecież dalej zapładniać, podczas gdy kobieta jest w ciąży. Czy Twoim zdaniem zwiększamy przyrost naturalny, jeśli ograniczymy dostęp kobietom do mężczyzn? Przecież wtedy jeszcze więcej kobiet pozostaje bez możliwości rozmnażania.

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
i zero dziewczyn?
ja mam w dziale jakieś 20% kobiet, a na podyplomówce na polibudzie aż 40%
edit: choć faktycznie, u dostawców kobiet bardzo mało albo wcale


no właśnie ja sobie swoje życie prywatne uporządkowałam i ustabilizowałam i nie chcę na razie w nim nic mieszać ani zmieniać
No nie mów. Jeszcze może na "Java EE ― produkcja oprogramowania"? Miałem na to iść w tym roku z kumplem ale ostatecznie tylko on poszedł.

Jednak faktycznie zamierzałaś się uczyć programowania. Gratulacje za wytrwałość. Programowanie to naprawdę fajny kawałek chleba. Trzeba to tylko lubić.

Edytowane przez stefanBatory
Czas edycji: 2016-11-02 o 18:05
stefanBatory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 18:25   #3616
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czemu wy rozmawiacie z tymi seksistami którzy w każdym poście pokazują jak bardzo rzygają na kobiety? W sensie, jaki jest wasz cel?
Jako prawie 25-letnia singielka bardzo lubię ten wątek, ale jak pojawiają się sfrustrowani seksiści to jakoś się robi nieprzyjemnie...]

Przy okazji, witam
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 18:28   #3617
Damian666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 154
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Heh ja też trochę programuje. Znacie suchar o kobietach i informatyce?
Damian666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 18:30   #3618
pechowianka
Zadomowienie
 
Avatar pechowianka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 836
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;67068551]Ja też. Jak tam Pan z T ? [/QUOTE]
spoczko czystko kolezenska relacja wiec jestem zadowolona ze sie juz normalnie odzywa

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Jako prawie 25-letnia singielka bardzo lubię ten wątek, ale jak pojawiają się sfrustrowani seksiści to jakoś się robi nieprzyjemnie...]

Przy okazji, witam
najlepiej ignorowac wkoncu im sie znudzi

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
pechowianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 18:31   #3619
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Jako prawie 25-letnia singielka bardzo lubię ten wątek, ale jak pojawiają się sfrustrowani seksiści to jakoś się robi nieprzyjemnie...]

Przy okazji, witam
Cześć Zuz123 Ja wracam tu co jakiś czas i za każdym razem powtarzają się te same żenujące, seksistowskie wypowiedzi. Męczące to trochę.
Zapisz
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 18:32   #3620
Damian666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 154
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Jakie seksistowskie?
Damian666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 18:45   #3621
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Cześć Zuz123 Ja wracam tu co jakiś czas i za każdym razem powtarzają się te same żenujące, seksistowskie wypowiedzi. Męczące to trochę.
Zapisz
Popieram w pełni.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Dziękuję, zrobiłaś mi tym dzień <3

A ja sobie porozmawiałam z Panem, z którym niedawno spałam. Ogółem nie znaliśmy się jakoś dobrze (kilka wspólnych imprez), ale kurcze - jak się pierwszy raz spotkaliśmy sami, to przegadaliśmy kilka godzin. Wcześniej na komunikatorze może ze dwa razy rozmawialiśmy i to samo - rozmowa się mega klei. Teraz ponownie. Można się z nim podroczyć, jest bystry, zręcznie ripostuje i bezproblemowo możemy skakać z tematu na temat. I właśnie czegoś takiego mi brakuje na portalach. Żeby ta rozmowa była taka "z ikrą", naturalna i sprawiająca mi autentyczną frajdę. Zamiast tego trafiam na fochy i narzekanie oraz "co u Ciebie i czym się zajmujesz?". Echhh...
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Mam identycznie. Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że znalezienie ciekawego rozmówcy na portalu to jak trafienie 6 w totka.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 18:52   #3622
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez Damian666 Pokaż wiadomość
Łatwe jest życie obcokrajowców w polskich klubach ahh rozmarzyłem się....
Kup nowego ajfona i na imsprezie udawaj turystę. Najlepiej ze Skandynawii albo Niemiec
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 19:11   #3623
stefanBatory
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Cześć Zuz123 Ja wracam tu co jakiś czas i za każdym razem powtarzają się te same żenujące, seksistowskie wypowiedzi. Męczące to trochę.
Zapisz
No tak... Gdzie kończą się argumenty zaczyna się seksizm.
stefanBatory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 19:19   #3624
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
W ogóle tego nie komentuj bo szkoda czasu, prądu i klawiatury
Szkoda, zwłaszcza na komentowanie tego że ktoś komuś coś wmawia
Wolałam spożytkować zaoszczędzoną energię na zumbie
Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ja już tylko zerkam na te ich żale. Na więcej szkoda czasu.
Stwierdzam to samo

Jednak ignorowanie to najlepsza metoda.

Cytat:
Napisane przez CarycaKatarzynaI Pokaż wiadomość
Po pewnym czasie się zorientowałam jaka z niego niedojda to był związek młodzieńczy i miałam dość utopijną wizję świata. Były naprawdę dobrze się maskował. Nie robił błędów ortograficznych, w miarę dobrze się wypowiadał. Na początku znajomości spotykaliśmy się raz na tydzień, na początku rozmawiając jak nam tydzień mijał, jakie są nasze problemy, zmartwienia, później najczęściej film. Jeździliśmy do kina czy na przejażdżki rowerowe. Wydawało mi się, że każdy ma chociaż podstawową wiedzę ogólną i że każdy ma maturę ojoj jaka ja byłam głupia jak po mojej maturze czekałam z koleżanką na naszych ówczesnych facetów i temat zeszedł na temat wypracowania na maturze z polskiego. Po roku bycia razem były przyznał się, ze on w ogóle matury nie ma! Zaczęłam drążyć temat i jeszcze się okazało, że on jedną klasę oblał. Powiem tak, że nikomu nie życzę przeżyć takiego szoku. Ale to było tylko moja naiwność. Machnęłam na to ręką, przecież nie każdy musi mieć wykształcenia. Dobrze, że będąc na studiach moje myślenie się zmieniło i rzuciłam drania!

Teraz się pytam potencjalnych partnerów jakie mają wykształcenie, chociaż to doświadczenie mnie czegoś nauczyło
Mój hit to do dzisiaj jest jak facet napisał mi że mnie... koha



Apropo informatyki i pokrewnych. Zbieram kase na kurs z baz danych
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 19:38   #3625
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez stefanBatory Pokaż wiadomość
Spartanie? Ty Jinx na poważnie? Wiesz, że wiele książek powstaje na zasadzie "niech prawda nie zepsuje ciekawej historii"? O Sparcie to już w ogóle dużo bajek krąży bo wystarczy napomknąć, że "Spartanie to, Spartanie tamto" i opowiadanie, mimo iż mija się z prawdą, jest automatycznie ciekawsze.
Chrobry, ja nie przytaczam tu historii z książek fantasy ;D W ten sposób to można sobie zakwestionować wszystko. Mnie teoria o poliandrii w Sparcie przekonała, zwłaszcza że natknęłam się na pewne szczegóły, które idealnie do niej pasowały w innej książce, która poruszała zupełnie inny temat. Natknęłam się na nie nawet dziś, czytając Simone de Beauvoir:
1. Sparta była miastem, w którym kobietę traktowano prawie na równi z mężczyzną.
2. Żona nie była przykuta do ogniska domowego męża.
3. Spartanie nie znali pojęcia cudzołóstwa.
4. Mężczyźni nie byli właścicielami potomstwa.

To są cechy, które bardzo często powtarzają się w kulturach poliandrycznych. Wręcz charakterystyczne dla nich. Póki co wszystko układa się w logiczną całość.

Cytat:
Napisane przez stefanBatory Pokaż wiadomość
Jaki byłby sens poliandrii? A co z resztą kobiet? Kobiet, które w Sparcie są bardzo zdrowe i płodne. Przecież to się kupy nie trzyma wcale.
Już tłumaczę (za autorami). Chodziło o to, że kobiety często czekały na powrót mężów w wojen. Jak mężowie długo nie wracali - brały kolejnych mężów. Jak mężowie po kilku latach jednak wrócili - nie było żadnej tragedii - miały dwóch mężów.
Spartanie podchodzili do tego nawet praktyczniej niż Ty Skoro jest zdrowa i płodna to po co ma czekać, kiedy nie wiadomo czy w ogóle się doczeka.

Cytat:
Napisane przez stefanBatory Pokaż wiadomość
Wysoka pozycja kobiet wynikała z tego, że rodzą dzieci.
Kobiety wszędzie rodziły dzieci, wojowników również. Jednak w większości miejsc nie podnosiło to ich pozycji. Nie robiłabym z tego zależności.

Cytat:
Napisane przez stefanBatory Pokaż wiadomość
(dla mnie i tak to głupota bo nadwyżkę ludzi można zawsze jakoś wykorzystać).
Na przykład robiąc z nich zieloną pożywkę?
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 19:44   #3626
lolek9000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4 077
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

EEee ? ja seksistowski ?
lolek9000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 19:45   #3627
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez stefanBatory Pokaż wiadomość
No tak... Gdzie kończą się argumenty zaczyna się seksizm.
Ty też popierasz tezę, że "faceci nie dają, bo są zawsze łatwi, a kobiety dają bo są trudne, ale te Polki są takie łatwe, że tak dają" Teksty, które się tu pojawiają są już nawet ze sobą sprzeczne, ale dalej łączy je jedno - ocenianie ludzi na podstawie ich życia seksualnego i deprecjacja kobiet.
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 19:48   #3628
December12
Rozeznanie
 
Avatar December12
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 789
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

A ja byłam na spotkaniu z facetem 'z internetu', bo nikogo nie znam w okolicy. Dawno nie spotkałam tak nieśmiałego i nieogarniętego faceta. Ale szukam znajomych, nie związku, więc fajnie było wreszcie z kimś spoza pracy pogadać
December12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 19:56   #3629
stefanBatory
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Ty też popierasz tezę, że "faceci nie dają, bo są zawsze łatwi, a kobiety dają bo są trudne, ale te Polki są takie łatwe, że tak dają" Teksty, które się tu pojawiają są już nawet ze sobą sprzeczne, ale dalej łączy je jedno - ocenianie ludzi na podstawie ich życia seksualnego i deprecjacja kobiet.
Ja ten temat olewam. Głupi jest. Myślałem, że moje posty traktujesz jako seksistowskie. Postów tego Damiana69 już nie czytam.
stefanBatory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-02, 19:59   #3630
marta8888888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 22
Dot.: Jestem singielką, jest nas więcej? 25 + - część IV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Apropo informatyki i pokrewnych. Zbieram kase na kurs z baz danych
Pracujesz w branży IT? Chciałabym zmienić branżę i myślę właśnie o IT. Tylko nie wiem od czego zacząć... Jestem księgową
marta8888888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-03 22:09:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.