Mamy lipcowe 2022 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-09, 12:22   #91
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
To ja właśnie od wczoraj niestety zaczęłam sobie wkręcac i dotykać się po piersiach,bo jakoś mniej mnie bolą
W poniedziałek idę na pobranie krwi do nifty. Proszę o kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O, ja jutro idę na Nifty. Którą wersję wybrałaś? Masz wskazania do wykonania czy robisz tak sama z siebie?
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 12:59   #92
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez dominikaha Pokaż wiadomość
O, ja jutro idę na Nifty. Którą wersję wybrałaś? Masz wskazania do wykonania czy robisz tak sama z siebie?
Nifty pro. A Ty?
Moja poprzednia ciaza byla z wadą genetyczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 17:23   #93
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
Nifty pro. A Ty?
Moja poprzednia ciaza byla z wadą genetyczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja również Nifty Pro.
Rozumiem, ja dla własnego spokoju postanowiłam zrobic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 17:47   #94
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez dominikaha Pokaż wiadomość
Ja również Nifty Pro.
Rozumiem, ja dla własnego spokoju postanowiłam zrobic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za Twoje wyniki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 18:32   #95
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
Kciuki za Twoje wyniki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję i wzajemnie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 19:23   #96
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja się w końcu umówiłam do ginekologa, szkoda że nie tej do której chciałam, bo ta mi powiedziała ogólnie przez tel że najbliższy termin ma.kolo.29 grudnia. Umówiłam się do takiej, do której chodziłam po tabletki, nie jest raczej polecana specjalistka, ale już trudno, ciążę raczej rozpozna.
Na 11 stycznia za to jestem umówiona w przychodni w szpitalu do tej pierwszej. Jakoś tak bez ładu i składu to wszystko.
Ta do której idę w poniedziałek powiedziała że mogę zrobić betę, ale to jeden wynik jej wystarczy? Jak zrobię jutro to powinnam kolejna zrobić po 48, a to wypada w niedzielę więc nie zrobię. Nie wiem czy robić w poniedziałek w takim razie drugi wynik....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-09, 19:50   #97
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Szkoda ze dzisiaj nie udało Ci się iść zeby zrobić dzis i w sobotę. Wydaje mi się ze wlasnie najlepiej patrzeć na przyrost po 48 godz.
A o której masz wizytę w poniedziałek? Gdyby wieczorem to wynik popołudniu bys miała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-09, 20:06   #98
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
Szkoda ze dzisiaj nie udało Ci się iść zeby zrobić dzis i w sobotę. Wydaje mi się ze wlasnie najlepiej patrzeć na przyrost po 48 godz.
A o której masz wizytę w poniedziałek? Gdyby wieczorem to wynik popołudniu bys miała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po południu, ale to wyjdzie więc niż 48 h. U mnie wszystkie punkty z tego co kojarzę otwarte są pon-pt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2021-12-09 o 20:11
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 07:14   #99
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Z piersiami to jest tak, ze bolą a później nagle nie i tak w kółko 😂 można oszaleć. Ja nie mam mdłości już prawie od tygodnia🤷🏼☠♀️ Ale zapach niektórych produktów nadal mnie odrzuca. Wczoraj odkryłam, ze są to np pomidory w puszce 😂



10 raz w szpitalu 😳 o rany.. ale jesteś dzielna. Oby takich szpitalnych wizyt było jak najmniej. Moje dziecko za to wpada w bezdech i tez często są z tym jaja przeróżne 🙄 niektorzy myślą, że umiera 😅 ja mam wizytę 20, wiec podglądamy w podobnym czasie



Kurczę nigdby nie pomyslalam żeby zrobić te badania dodatkowo. To dałyscie mi temat do rozmyślań…



Z lekarzami niestety tak jest, ze choć prywatnie to terminów i tak nie ma na wtedy kiedy chcemy ja umawiam się od razu na wizycie na kolejna. Przy drugiej ciąży zadzwoniłam zapisać się na pappa i usłyszałam ze termin na… za 3 miesiące 😅 wychodzi na to, ze zapisy są zanim kobieta dowie się o ciąży?😅
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 07:22   #100
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

O Maryjo to może na te pappa powinnam już się zapisać. Na nifty chyba mnie za bardzo nie stać. Choć gdybym miała wcześniej problem wadami genetycznymi u płodu to bym zrobiła, na razie zobaczymy co wyjdzie na USG...
Mnie też piersi przestały boleć. Mdłości jak do tej pory nie mam. Jedyne co mnie dziwi to tak jakby jedzenie mnie przestało jarać... Co wcale nie cieszy. Kiedyś potrafiłam się cieszyć że pojedziemy do Warszawy, bo pójdziemy do ulubionej restauracji, a teraz... No nie rusza mnie to. Ale co dziwne jak już jem to mi smakuje normalnie. Tylko nie wiem czy to skutek ciąży, czy choroby która przeszłam 2 tygodnie temu - Covida prawdopodobnie.
Ja zakładam że objawy mogą znikać i się pojawiać i modlę się o brak mdłości przez całą ciążę

A macie ochotę na seks? Bo u mnie libido 0, co mnie smuci bo po odstawieniu tabletek było już lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2021-12-10 o 07:23
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 08:50   #101
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja mam ochotę, ale lekarz na razie powiedzial zeby się wstrzymać. Nie wiem czemu zapytam na następnej wizycie. Mam 21.12

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-10, 10:10   #102
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cześć dziewczyny
Można dołączyć? Termin mam na 1 lipca 2022 r. To moja pierwsza ciąża i dziś zaczęłam 11 tydzień. Nie jestem najmłodsza, mam 34 lata a jak będę rodzić będę mieć 35.

Staraliśmy się 4 lata i w końcu się udało. Byłam w dwóch klinikach niepłodności - od lutego zmieniłam lekarza i to okazało się strzałem w 10.
22 grudnia mam badania prenatalne, muszę też przedstawić wszystkie wyniki z krwi i moczu ( idę na nie 17 grudnia).
Czuję się dobrze, nie wiem co to są mdłości. Wymiotowałam tylko jeden raz tortillą ogólnie oby tak dalej, miałam ataki senności ale powoli mijają.

Póki co chodzę do pracy bo mam pracę biurową i dość lekką. Ale tak maksymalne do 6 miesiąca chcę pracować. Przytyłam jakieś 3 kg. Brzuszek już mi się zaokrąglił. nie wchodzę w stare jeansy i non stop chodzę w legginsach
O ciąży wiedzą rodzice jedni i drudzy, babcia, ciocia i jedni znajomi. Reszta dowie się po Świętach
Pozdrawiam Was i ściskam
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 11:33   #103
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Hmm z seksem w ciąży jest ciekawie. Ja niby nie mam ochoty, ale jak się już dzieje to tak we mnie buzuje jak nigdy🤷🏼☠♀️ Mogę uznać, ponownie, ze w ciąży jest fajniej 😅 tylko boli mnie podbrzusze po… hmm mi lekarz nie zabraniał, ciekawe dlaczego kazał się wstrzymać🤔



Ooo witam koleżankę ja mam 33 lata i dzisiaj tez wypada mi 11 tydzień z okresu, jednak usg pokazuje o kilka dni mniej

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Ja mam prenatalne 28 grudnia 20.12 taka normalna wizytę u ginekologa. Robi mi zawsze usg, wiec liczę, ze o ile będzie dobrze, zobaczy już płeć w pierwszej ciąży wiedziałam juz około 12 tygodnia



Ja mam już wielki brzuch 😂 chce powiedzieć rodzinie w święta i boje się, ze wystarczy na mnie spojrzeć 😅 zero niespodzianki
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 11:35   #104
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Kosmiczna_Astronautka Pokaż wiadomość
Z piersiami to jest tak, ze bolą a później nagle nie i tak w kółko można oszaleć. Ja nie mam mdłości już prawie od tygodnia🤷🏼♀️ Ale zapach niektórych produktów nadal mnie odrzuca. Wczoraj odkryłam, ze są to np pomidory w puszce



10 raz w szpitalu o rany.. ale jesteś dzielna. Oby takich szpitalnych wizyt było jak najmniej. Moje dziecko za to wpada w bezdech i tez często są z tym jaja przeróżne niektorzy myślą, że umiera ja mam wizytę 20, wiec podglądamy w podobnym czasie



Kurczę nigdby nie pomyslalam żeby zrobić te badania dodatkowo. To dałyscie mi temat do rozmyślań…



Z lekarzami niestety tak jest, ze choć prywatnie to terminów i tak nie ma na wtedy kiedy chcemy ja umawiam się od razu na wizycie na kolejna. Przy drugiej ciąży zadzwoniłam zapisać się na pappa i usłyszałam ze termin na… za 3 miesiące wychodzi na to, ze zapisy są zanim kobieta dowie się o ciąży?
Taki typ dziecka, że jak już choruje to zazwyczaj konczy się już szpitalem, oby szybko minęło.

Ja ochotę na seks mam, ale narazie zakaz od lekarza.

Mdłości minęły (obym nie zapeszyla), ale męcze się szybko i często,gęsto szukam sposobności żeby się położyć.
No i dzisiaj założyłam dzinsy które zaraz zdjęłam bo już mnie cisnęly okropnie. Jestem w szoku że już zauważyłam u siebie brzuszek a to dopiero 9tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 11:42   #105
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Można dołączyć? Termin mam na 1 lipca 2022 r. To moja pierwsza ciąża i dziś zaczęłam 11 tydzień. Nie jestem najmłodsza, mam 34 lata a jak będę rodzić będę mieć 35.

Staraliśmy się 4 lata i w końcu się udało. Byłam w dwóch klinikach niepłodności - od lutego zmieniłam lekarza i to okazało się strzałem w 10.
22 grudnia mam badania prenatalne, muszę też przedstawić wszystkie wyniki z krwi i moczu ( idę na nie 17 grudnia).
Czuję się dobrze, nie wiem co to są mdłości. Wymiotowałam tylko jeden raz tortillą ogólnie oby tak dalej, miałam ataki senności ale powoli mijają.

Póki co chodzę do pracy bo mam pracę biurową i dość lekką. Ale tak maksymalne do 6 miesiąca chcę pracować. Przytyłam jakieś 3 kg. Brzuszek już mi się zaokrąglił. nie wchodzę w stare jeansy i non stop chodzę w legginsach
O ciąży wiedzą rodzice jedni i drudzy, babcia, ciocia i jedni znajomi. Reszta dowie się po Świętach
Pozdrawiam Was i ściskam
Hej hej witamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 12:01   #106
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Prawda?😅 czytałam gdzieś ze każdą kolejną ciążę szybciej widać może coś w tym jest faktycznie nienawidzę jak coś ciśnie mnie w brzuch 😅 nakupiłam legginsów i żyje w nich od rana do nocy. Na razie nie inwestuję w ubrania typowo ciążowe

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Ach i jeszcze odnoście jedzenia to mam to samo wczoraj gotowałam obiad i od razu powiedziałam ze ja tego nie zjem. Zapytałam sama siebie dlaczego? Ze przecież jest tam wszystko co lubię. Spróbowałam sosu i… smakuje mi. Ale nie mam ochoty go jesc z bliżej nieokreślonego powodu. Żyję głównie na bułkach (koniecznie białe bo na inne niestety mnie mdlilo) z serem i pomidorem z solą😅 jem to codziennie na śniadanie i kolacje. Na myśl o pastach kanapkowych czy humusie niby mnie nie mdli, ale czuje taka obojętność plus niechęć. Im prościej tym lepiej. Przez tydzień jadłam na obiad ugotowany makaron posypany parmezanem 👌🏼😅
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 12:03   #107
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

O tak tak jeśli chodzi o spodnie to też mnie wszystkie cisną , najchętniej chodziłabym tylko w dresie więc w domu dresiara, leginsiara a na wyjścia zostały mi tylko sukienki luźne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 12:55   #108
sylwiaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Niestety mam to samo jeśli chodzi o jedzenie, niby smakuje, nawet wiem że lepiej się czuje jak zjem bo jak jestem głodna to mnie mdli, ale ochoty zupełnie brak a szczególnie nie ciągnie mnie do słodkiego, co już w ogóle jest dziwne bo uwielbiam 🤷
Niestety (albo na szczęście) nie muszę się też szczypać w piersi żeby sprawdzić czy bolą bo czuję je cały czas
Libido jakieś tam jest, ale znacznie niższe niż przed ciąża.
Na szczęście jeansy jeszcze są ok, ale u mnie dopiero 7tc, więc pewnie niedługo to się zmieni 🤦
Dziewczyny pracujące przy biurku, też was tak bolą plecy podczas siedzenia? Jak sobie z tym radzicie? Ja już nie wiem jak mam siedzieć żeby nie bolało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez sylwiaa1
Czas edycji: 2021-12-10 o 12:56
sylwiaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 14:07   #109
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Sylwia mnie plecy nie bolą na szczęście. Brzuch mnie za to codziennie boli jak na okres, trwa to z 5 minut.

U mnie też nic kompletnie chyba póki co nie widać, ale mi by wypadał termin na koniec lipca. Mam nadzieję że nikt nie zauważy do świąt, póki co żadnych objawów też nie mam więc nikogo nic nie dziwi. Bo mam nadzieję poinformować najbliższą rodzinę poprzez prezent.

Z tym słodkim - identycznie, normalnie w pracy musialam przynajmniej 1 batonika wsunąć, teraz mam z 5 w szufladzie i leżą od kilku dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-10, 16:11   #110
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Hej! Można do was dołączyć?

Ja mam termin na 19 lipca. Trochę panikuję bo jest to moje pierwsze dziecko, a w styczniu skończę 40 lat. W ogóle nie staraliśmy się z mężem o dziecko. Jesteśmy małżeństwem od kwietnia 2006 roku. Od dobrych ładnych lat się nie zabezpieczaliśmy. Oboje stwierdziliśmy, że co ma być to będzie. Nawet były rozmowy o adopcji. A tu taka niespodzianka. Od mojej pierwszej wizyty u ginekologa jestem na zwolnieniu. Nie chciałam ryzykować. Zresztą moja pani doktor sama mi to zaproponowała.

A tak przy okazji to od wczoraj jestem przeziębiona. Mąż mnie zaraził Kicham, smarkam, a wczoraj miałam jeszcze stan podgorączkowy. No nic do końca tygodnia muszę siedzieć w domu i odpoczywać.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 16:12   #111
MokkaLady
Raczkowanie
 
Avatar MokkaLady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 337
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Hej dziewczyny! Zgłaszam się kolejna z terminem na lipiec (26.07).
Za mną już 3 wizyty u ginekologa (poszłam zaraz po tym jak spóźniła mi się miesiączka i było jeszcze za wcześnie żeby zobaczyć coś na USG). Tętno fasolki jest, to najważniejsze

Kolejna wizyta 21.12 i już nie mogę się doczekać na kolejne USG - lekarz powiedział że będę mogła sobie telefonem zrobić zdjęcia i nagrać filmiki jeśli będę chciała. Zdjęcia wywołamy i damy rodzicom na święta jako prezent.
To nasze pierwsze dziecko więc ogromnie się cieszymy


Z objawów to u mnie ból piersi jest mniejszy niż był np. 2 tygodnie temu. Mam czasami nudności, ale nie wymiotuję. I zdecydowanie jestem wrażliwsza na zapachy.
Tak jak u niektórych powyżej nie mam zbytnio ochoty jeść (co u mnie jest nowością bo zawsze kochałam jeść), ale staram się utrzymać w miarę zbilansowaną dietę. Do czekolady którą kiedyś mogłabym jeść na kilogramy teraz aż tak mnie nie ciągnie (z tego się akurat bardzo cieszę )
Chętnie poczytam jakie badania będziecie robić ponieważ póki co cały czas próbuję się w tym wszystkim odnaleźć
MokkaLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 16:21   #112
Kosmiczna_Astronautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 77
Dot.: Mamy lipcowe 2022

O jak fajnie coraz więcej nas a macie jakieś nietypowe objawy? Mi np jest strasznie zimno a od wczoraj przy każdym wejściu na schody serce wali jak szalone ponoć to z uwagi na zwiekszona objętość krwi🤷🏼☠♀️



Z badań na razie badałam tylko hormony (jednego dnia wyniki za wysokie a 3 dni później idealne 🤷🏼☠♀️) i morfologię. Mój lekarz zleca morfologię na co drugą wizytę, o ile oczywiście wyniki są ok. Co ciekawe ani razu nie robiłam bety
Kosmiczna_Astronautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 16:28   #113
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Witam nowe przyszłe mamusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 16:31   #114
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

agatanaturalnie, super wiadomość. W ogóle cieszę się że dużo nas tu będzie starszych mam pierwszych dzieci . Bo zauważyłam że często w tych wątkach same młode (porównywalnie ze mną, 31l. obecnie ) dziewczyny siedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 16:37   #115
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Kosmiczna_Astronautka Pokaż wiadomość
Z badań na razie badałam tylko hormony (jednego dnia wyniki za wysokie a 3 dni później idealne 🤷🏼☠♀️) i morfologię. Mój lekarz zleca morfologię na co drugą wizytę, o ile oczywiście wyniki są ok. Co ciekawe ani razu nie robiłam bety
Ja robiłam raz test Beta HCG. Tylko po to żeby ostatecznie potwierdzić ciążę. Wcześniej robiłam dwa testy ciążowe, które oczywiście były pozytywne.

Mnie na razie ginekolog dał skierowanie na morfologię, badanie moczu, glukozę i TSH. No i oczywiście na badania prenatalne na które mam zamiar się zapisać w przyszłym tygodniu.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 16:52   #116
MokkaLady
Raczkowanie
 
Avatar MokkaLady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 337
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
A tak przy okazji to od wczoraj jestem przeziębiona. Mąż mnie zaraził Kicham, smarkam, a wczoraj miałam jeszcze stan podgorączkowy. No nic do końca tygodnia muszę siedzieć w domu i odpoczywać.
zdrówka! Musimy teraz uważać na każde przeziębienie - obyś szybko wyzdrowiała


Cytat:
Napisane przez Kosmiczna_Astronautka Pokaż wiadomość
O jak fajnie coraz więcej nas a macie jakieś nietypowe objawy? Mi np jest strasznie zimno a od wczoraj przy każdym wejściu na schody serce wali jak szalone ponoć to z uwagi na zwiekszona objętość krwi🤷🏼☠♀️



Z badań na razie badałam tylko hormony (jednego dnia wyniki za wysokie a 3 dni później idealne 🤷🏼☠♀️) i morfologię. Mój lekarz zleca morfologię na co drugą wizytę, o ile oczywiście wyniki są ok. Co ciekawe ani razu nie robiłam bety

Mi też jest ostatnio często zimno, nie pomyślałam, że mogłoby to być związane z ciążą. Może to być połączone i z ciążą i pogodą. Ja jestem cały czas zmęczona i mam mało energii, chodzę spać o 21 bo dłużej nie jestem w stanie wysiedzieć


Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Ja robiłam raz test Beta HCG. Tylko po to żeby ostatecznie potwierdzić ciążę. Wcześniej robiłam dwa testy ciążowe, które oczywiście były pozytywne.

Mnie na razie ginekolog dał skierowanie na morfologię, badanie moczu, glukozę i TSH. No i oczywiście na badania prenatalne na które mam zamiar się zapisać w przyszłym tygodniu.

Ja miałam te same badania krwi co Ty (oprócz Bety - nie miałam jej w ogóle robionej). Ale dostałam teraz skierowanie na WR, sprawdzenie grupy krwi i toksoplazmozę.


Dziewczyny które pracują jak myślicie jak długo będziecie chciały pracować zanim pójdziecie na zwolnienie? Ja powiedziałam już mojemu szefowi żeby wcześniej go przygotować i żeby może zaczął szukać kogoś na moje miejsce, ale on myśli że ja będę tak do 7. lub 8. miesiąca w pracy a ja planuję pracować do końca stycznia. Mój lekarz jest zdania, że kobieta powinna zaraz po wykryciu ciąży iść na zwolnienie
MokkaLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 17:29   #117
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez MokkaLady Pokaż wiadomość
zdrówka! Musimy teraz uważać na każde przeziębienie - obyś szybko wyzdrowiała
Mam nadzieję, że ta podwyższona temperatura to było takie jednodniowe. Najgorsze, że nie możemy brać wszystkich leków takich jak przed ciążą. No nic miodek, cytryna, domowy sok z malin i odpoczynek. Marka Prenalen ma fajne "naturalne" suplementy dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Tylko niestety nie do dostania we wszystkich aptekach. Jak tylko pojawił mi się katar to mąż profilaktycznie kupił mi tej marki tabletki do ssania na gardło. Chętnie bym sięgnęła po czosnek bo sprawdza się idealnie w przeziębieniach ale niestety mam zgagę i wzdęcia więc wolę nie ryzykować.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 18:21   #118
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Witam dziewczyny, które dołączyły! Teraz robi się nam porządna, długa lista

Ja mam wizytę w poniedziałek i chcę zapytać się lekarza wprost czy od stycznia mogę dostać l4, bo zmeczenie robi swoje, a w szkole będzie łatwiej z organizacją i zmiana nauczyciela na półrocze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 20:14   #119
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Fajnie,że jest nas więcej
I fajnie, że już częściej jest co czytać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 20:56   #120
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez MokkaLady Pokaż wiadomość


Dziewczyny które pracują jak myślicie jak długo będziecie chciały pracować zanim pójdziecie na zwolnienie? Ja powiedziałam już mojemu szefowi żeby wcześniej go przygotować i żeby może zaczął szukać kogoś na moje miejsce, ale on myśli że ja będę tak do 7. lub 8. miesiąca w pracy a ja planuję pracować do końca stycznia. Mój lekarz jest zdania, że kobieta powinna zaraz po wykryciu ciąży iść na zwolnienie
Ja być chciała jak najdłużej bo chyba zanudziłabym się w domu. Mam nadzieje, ze do kwietnia dam rade pracować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-08 12:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.