Szef to ja - SUPER!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-06, 10:30   #1
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67

Szef to ja - SUPER!!!


Witam wszystkie wizażanki!!!!

Założyłam ten wątek iż właśnie założyłam swoją firmę - Pośrednictwo finansowe!!!
Chciałabym aby dziewczyny które się nie boją i zakładają swoją firmę pisały jak im idzie, czy udaje się wam realizować swoje marzenia. Piszcie również jeśli sie nie udaje - mam nadzieje że bedzie was mniej,hihi.
Jeśli ktos ma propozycje rozszerzenia działalności to bardzo prosze bo własnie jestem tym zainteresowana.

Mam córkę męża i jestem bez wykształcenia. Rok zabierałam się za otwarcie własnego biura nadal mam pietra ale myśle że razem bedzie nam łatwiej!!
Pozdrawiam i zapraszam!!!
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 12:42   #2
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

I jak pośrednictwo finansowe przynosi zyski ?

Ja co prawda nie mam jeszcze swojej firmy ale zamierzam na wiosnę coś otworzyć o ile wszystkie sprawy finansowe wypalą tak jak powinny Mam zamiar otworzyć sklep internetowy z odzieżą ( to na początek ) a za kilka miesięcy dodatkowo normalny stacjonarny butik Nie mogę się już doczekać!
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:02   #3
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Witaj, ciesze się, że napisałaś!!
Jeśli chodzi o zyski to narazie marne ponieważ działam dopiero od miesiąca, ale z tego co wiem idzie dobrze na tym zarobić.
Super, że myślisz o otwarciu firmy, jesteś odważna butik internetowy to wyzwanie. Też podobają mi się takie rzeczy, ale niestety nie miałm aż na tyle funduszy aby coś takiego otworzyc, ale kto wie może kiedyś.

Teraz myśle aby rozszerzyc swoją działalność np. lombard ale tylko same złoto mam troszke za mało miejsca na zwykły lombard ze sprzętem. Tam gdzie mieszkam nie ma nigdzie czegoś takiego więc mam nadzieje, że pujdzie!!
Myślałam też o pośrednictwie w turystyce mimo , że nie mam odpowiedniego wykształcenia nie jest to trudne podobno wystarczy mieć gadane.

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły??
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 11:35   #4
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez Kropelka wody Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o zyski to narazie marne ponieważ działam dopiero od miesiąca, ale z tego co wiem idzie dobrze na tym zarobić.
Nie wiem z jakim bankiem się związałaś, ale to nie jest dobry okres dla pośredników finansowych... mówi się, że kryzysu nie ma a jednak dotknął on tą działkę najbardziej chyba... Skąd to wiem? Sama się tym nie zajmuję, ale moi rodzice od ponad 11 lat tak i... kiepsko jest teraz, bardzo kiepsko. Wiele biur upada... W dobrych czasach zarabiali świetnie...

Życzę jednak powodzenia.
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 14:38   #5
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Dokladnie, wiele biur upada, a moje obecne miejsce prac jest świetnym tego przykładem.
Firma rozwiązuje się w lutym.
__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013

katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 11:54   #6
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Macie racje jest kiepsko moja mam tez siedzi w tym 8 lat i były czasy że szło super na tym zarobic narazie daje rade teraz wprowadzam nowy produkt myśle, że przejdzie!!
Na tej branży jednak się nie konczy w przyszłości chce coś jeszcze dołożyć oprucz tego co mam, teraz musze tylko przeczekac ciężki okres!!

Jeśli padne trudno otworze coś innego!!!
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 18:34   #7
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Witam.
Ja również od 4 miesięcy jestem swoim szefem
I powiem Wam, że chociaż firma nie przynosi kolosalnych przychodów, to być na swoim to wspaniałe uczucie
Nikt mi nie sterczy nad głową, nie mówi że coś robię źle itd.
Z drugiej strony prowadzenie firmy to duża odpowiedzialność, ale wystarczy być trochę systematycznym i pamiętać o terminach i wszystko idzie gładko
Także pozdrawiam wszystkie szefowe i szefów
Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 18:20   #8
sweet.girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z pudełka czekoladek :)
Wiadomości: 1 809
GG do sweet.girl
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Dziewczyny wpisujcie się... Bardzo jestem ciekawa waszych doświadczeń...

...szczególnie Nas, kobiet
__________________
Najlepsze rzeczy przychodzą wtedy gdy najmniej się ich spodziewamy Więc nie spodziewajmy się ich w ogóle

Sweet On The Diet
sweet.girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 21:28   #9
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

"Mój szef to ja" uwielbiam to hasło od września
Dostałam dotację z UP i otworzyłam agencję reklamową.
Powiem szczerze.. myślałam, że będzie gorzej a tu z miesiąca na miesiąc coraz lepiej i oprócz opłaconego ZUS-u starcza na waciki
To fakt, że czasem siedzę do 1-ej w nocy nad projektami, albo nad szukaniem czegoś dla klienta, ale za to rano mogę sobie pozwolić na śniadanko i kawę w szlafroku z laptopem na kolanach
Pozdrawiam wszystkie Szefowe, życzę sukcesów i cierpliwości w urzędach typu ZUS, US, itd.
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 08:42   #10
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!



---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Madziarka..czy wykonujesz może banery, loga, wizytówki itp?
..

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Aj..zacytowałam sama siebie
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 09:19   #11
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
"Mój szef to ja" uwielbiam to hasło od września
Dostałam dotację z UP i otworzyłam agencję reklamową.
Powiem szczerze.. myślałam, że będzie gorzej a tu z miesiąca na miesiąc coraz lepiej i oprócz opłaconego ZUS-u starcza na waciki
To fakt, że czasem siedzę do 1-ej w nocy nad projektami, albo nad szukaniem czegoś dla klienta, ale za to rano mogę sobie pozwolić na śniadanko i kawę w szlafroku z laptopem na kolanach
Pozdrawiam wszystkie Szefowe, życzę sukcesów i cierpliwości w urzędach typu ZUS, US, itd.
Witam Szefowe

ja podobnie jak Madziarka.n postaralam sie o dotacje z UP i od sierpnia prowadze wlasna agencję turystyczną. Posrednicze s sprzedazy imprez turystycznych najwiekszych biur podrozy w Poslce, a takze w sprzedazy biletow miedzynarodowych linii autokarowych i lotniczych.
Mam swoich stalych klientow, coraz wiecej osob do mnie przychodzi, lubię to co robię! wiadomo nie jest latwo (te wszystkie oplaty tj. czynsz, zus, wszystkie koszta,) ale ciesze sie ze jestem na swoim
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::

Edytowane przez ewulinek@vp.pl
Czas edycji: 2010-01-12 o 09:21
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 10:25   #12
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Ciesze się, że jest was tak dużo na wątku!!!

Też myślałam o dotacji z UP , ale zrezygnowałam doszłam do wniosku, że narazie sama dam sobie rade, lekko się przeliczyłam, teraz ciężko zarobić na podstawowe wydatki, reklama, księgowa ZUS itp, myśle, że się opłaci!!

Taka działalność to super sprawa dla kobiet które mają dzieci, ja mam córeczke 5 lat chodzi do przedszkola i czasem jak musze posiedzieć dłużej w pracy odbieram ją z przedszkola i biore do siebie do biura!! Radości dużo i kłopot z głowy, nie trzeba martwić się o opiekunki itp.
Zachęcam wszystkie wizażanki do otwarcia swojej firmy, fantastyczna sprawa!!
Wiadomo trzeba wsadzić troszke ale jak się siedzi w dobrej branży to idzie wyjść na swoje!!!
Może jakieś pomysły odnośnie rozszerzenia działalności biurowej??
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 10:43   #13
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez Kropelka wody Pokaż wiadomość
Ciesze się, że jest was tak dużo na wątku!!!

Też myślałam o dotacji z UP , ale zrezygnowałam doszłam do wniosku, że narazie sama dam sobie rade, lekko się przeliczyłam, teraz ciężko zarobić na podstawowe wydatki, reklama, księgowa ZUS itp, myśle, że się opłaci!!

Taka działalność to super sprawa dla kobiet które mają dzieci, ja mam córeczke 5 lat chodzi do przedszkola i czasem jak musze posiedzieć dłużej w pracy odbieram ją z przedszkola i biore do siebie do biura!! Radości dużo i kłopot z głowy, nie trzeba martwić się o opiekunki itp.
Zachęcam wszystkie wizażanki do otwarcia swojej firmy, fantastyczna sprawa!!
Wiadomo trzeba wsadzić troszke ale jak się siedzi w dobrej branży to idzie wyjść na swoje!!!
Może jakieś pomysły odnośnie rozszerzenia działalności biurowej??
Hm..nie wiem o jakim charakterze jest twoja praca biurowa, więc ciężko strzelać, ale jeżeli to księgowość..to można dołożyć ubezpieczenia czy doradztwo prawne, ewentualnie pozyskiwać fundusze europejskie Pozdrawiam
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 12:26   #14
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Mam pytanko do dziewczyn , które otrzymaly dotację z UP . Sama się nad tym ciągle zastanawiam .. Jak to było z żyrantami ? Czy taka osoba musi zarabiac duzo?
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 12:41   #15
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
I jak pośrednictwo finansowe przynosi zyski ?

Ja co prawda nie mam jeszcze swojej firmy ale zamierzam na wiosnę coś otworzyć o ile wszystkie sprawy finansowe wypalą tak jak powinny Mam zamiar otworzyć sklep internetowy z odzieżą ( to na początek ) a za kilka miesięcy dodatkowo normalny stacjonarny butik Nie mogę się już doczekać!
Witam konkurencje i pozostale Szefowe . Juz niedługo bede swoja Szefowa yeaaaaaaaaaaah DDD.

Wykupilaś juz domene ?

Dziewczyny damy rade !!!
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 13:30   #16
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

okasia10 -

ewulinek@vp.pl
- gratuluję Kochana
Ja też mam kilku stałych klientów i staram się o nich "dbać", żeby do konkurencji nie uciekli choć przyznam szczerze, że niektórzy czasem doprowadzają mnie do białej gorączki
ale.. zaciskam zęby i z uśmiechem wszystko wyjaśniam

A propos żyranta..
to chyba podstawowa kwestia, to aby nie zalegał ze składkami do US, ZUS, bo musi przedstawić takie dokumenty w UP. Tak mi się wydaje, ale warto dopytać w UP


__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 13:40   #17
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
Witam konkurencje i pozostale Szefowe . Juz niedługo bede swoja Szefowa yeaaaaaaaaaaah DDD.

Wykupilaś juz domene ?

Dziewczyny damy rade !!!

Witaj
Domeny jeszcze nie wykupiłam , bo wszystkim zacznę zajmować się w lutym ( mam nadzieję ) . Wtedy będe już wiedziała jak stoję finansowo , no i teraz mam sesję więc nie bardzo mogę zacząć zajmować się moim przyszłym biznesem .. ale już niedługo
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 13:41   #18
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Mam pytanko do dziewczyn , które otrzymaly dotację z UP . Sama się nad tym ciągle zastanawiam .. Jak to było z żyrantami ? Czy taka osoba musi zarabiac duzo?

W moim UP potrzebnych było dwóch żyrantów, którzy razem musieli zarabiać co najmniej 4100 brutto.
Nie mogli to być rolnicy, emeryci powyżej 70 roku życia (bodajże, nie pamiętam już dokładnego wieku).
Dodatkowo żyrant musiał być zatrudniony na czas nieokreślony lub na czas określony dłuższy niż 3 lata od momentu wygaśnięcia mojej umowy z UP. ( nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłam)

Edytowane przez Zmienna kobieta
Czas edycji: 2010-01-12 o 13:42
Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 14:34   #19
Kamila1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 20
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
W moim UP potrzebnych było dwóch żyrantów, którzy razem musieli zarabiać co najmniej 4100 brutto.
Nie mogli to być rolnicy, emeryci powyżej 70 roku życia (bodajże, nie pamiętam już dokładnego wieku).
Dodatkowo żyrant musiał być zatrudniony na czas nieokreślony lub na czas określony dłuższy niż 3 lata od momentu wygaśnięcia mojej umowy z UP. ( nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłam)
Jeśli chodzi o rolników, emeryci po 70 roku życia to się zgadza. U mnie w UP poręczyciele musieli mieć min. 1500zł brutto- przy normalnym poręczeniu, a 1800zł- przy poręczeniu wekslem i żadnych innych wymogów dot. długości trwania umowy. Wiec to chyba zależy od UP.
Kamila1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 07:49   #20
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Witam
Jak ja się pytałam o dotacje to żyranci musieli mięć na ręke min. 1700zł , ale po odliczeniu już kosztów mieszkania i podstawowych wydatków, oraz musieli przedstawić wszystkie zobowiązania wobec banków itp. i po odliczniu tych kwot ma im jeszcze zostać 1700zł netto!! Wydaje mi się, że to przesada, ale jakoś muszą się zabezpieczyć!!!

Kycia1 - ciesze się, że zdecydowałaś się na otwarcie firmy, z całego serca życze powodzenia

Okasia10 - prowadze Pośrednictwo Finansowe udzielam kredytów za pośrednictwem banków!!
Mam lokal, mam wszystko super lokalizacje dlatego szkoda siedzieć tutaj (czasem nie ma co robić - ZIMA) , jak można zająć się czymś dodatkowym!!! Choćby zarobić na tym na czynsz już wystarczy!!
Doradctwo odpada ponieważ musiałabym być VAT-owcem czego nie chce
Może jakieś propozycje??
__________________
[vichy]605835[/vichy]


Najbardziej rozczarowane małżeństwem są zawsze te kobiety, które wyszły za mąż, by nie prawcować .

Marlena Dietrich
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 08:57   #21
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez Kropelka wody Pokaż wiadomość
Doradctwo odpada ponieważ musiałabym być VAT-owcem czego nie chce
Dlaczego? Fajnie być VAT-owcą
A na czym - ryczałt?
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 10:36   #22
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez Kropelka wody Pokaż wiadomość
Witam
Jak ja się pytałam o dotacje to żyranci musieli mięć na ręke min. 1700zł , ale po odliczeniu już kosztów mieszkania i podstawowych wydatków, oraz musieli przedstawić wszystkie zobowiązania wobec banków itp. i po odliczniu tych kwot ma im jeszcze zostać 1700zł netto!! Wydaje mi się, że to przesada, ale jakoś muszą się zabezpieczyć!!!

Kycia1 - ciesze się, że zdecydowałaś się na otwarcie firmy, z całego serca życze powodzenia

Okasia10 - prowadze Pośrednictwo Finansowe udzielam kredytów za pośrednictwem banków!!
Mam lokal, mam wszystko super lokalizacje dlatego szkoda siedzieć tutaj (czasem nie ma co robić - ZIMA) , jak można zająć się czymś dodatkowym!!! Choćby zarobić na tym na czynsz już wystarczy!!
Doradctwo odpada ponieważ musiałabym być VAT-owcem czego nie chce
Może jakieś propozycje??
Z moich obserwacji, to na moim terenie punkty kredytowe łączą się z biurami podróży, lub ubezpieczeniami...Ja mając kredyty zainteresowałabym się leasingiem, pozyskiwaniem funduszy europejskich lub pośrednictwem nieruchomości- tylko że w każdej z tych dziedzin trzeba się przeszkolić...albo może nawiązać współpracę z innym biurem
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 11:27   #23
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Rozliczam się na zasadach ogólnych ksiega przychodów i rozchodów!!
__________________
[vichy]605835[/vichy]


Najbardziej rozczarowane małżeństwem są zawsze te kobiety, które wyszły za mąż, by nie prawcować .

Marlena Dietrich
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 11:52   #24
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez Kropelka wody Pokaż wiadomość
Rozliczam się na zasadach ogólnych ksiega przychodów i rozchodów!!
Ja też
I wydaje mi się, że jest to najlepsze rozwiązanie dla początkujących firm, gdy ciągle się rozwijasz i masz dużo wydatków. Dzięki temu przez wiele miesięcy nie trzeba płacić podatków
Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 13:18   #25
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez Zmienna kobieta Pokaż wiadomość
Ja też
I wydaje mi się, że jest to najlepsze rozwiązanie dla początkujących firm, gdy ciągle się rozwijasz i masz dużo wydatków. Dzięki temu przez wiele miesięcy nie trzeba płacić podatków

Tez mam zamiar prowadzic KPiR . Wydaje się najłatwiejsza do prowadzenia . W sumie to zastanawiam się czy sama dam rade to ogarnac czy konieczna będzie księgowa? Troche nie bardzo mam środki , żeby juz od początku zatrudniać księgową . Poza tym w jakimś tam stopniu interesuje mnie księgowość więc może warto samemu się tym zająć , zdobyć nowe umiejętności , które zawsze w przyszlosci mogą się przydać . A Wy zatudniacie kogoś ?


Dziękuję wam za odp w sprawie żyrantów .Co urzad to inne wymagania , więc będe musiała się przejść osobiście. Jednego żyranta mam , z drugim bedzie chyba problem .. Ale zobaczymy

Kropelka wody- moim zdaniem warto połaczyć z pośrednictwem nieruchomości . Ludzi bardzo często chcą brać kredyty własnie na zakup mieszkania , więc nie dość , że doradzisz im z kredytem to jeszcze dodatkowo pomożesz znaleźć mieszkanie . Nie wiem czy nie będzie potrzebna licencja lub zatrudnienie kogoś z taką licencją ( nie orientuję się - jeszcze - zbytnio w tej branży ale musze przyznać , że ostatnio coraz częsciej myślę o kształceniu podyplomowym w tym kierunku ) Albo pomyśl o połączeniu z czymś na czym się znasz / co cie interesuje . Bo jak się zna branże to o wiele łatwiej . Polączenie z biurem podrózy też nie jest głupie - w końcu na to kredyty też ludzie biorą
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 18:54   #26
Zmienna kobieta
Wtajemniczenie
 
Avatar Zmienna kobieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 126
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Tez mam zamiar prowadzic KPiR . Wydaje się najłatwiejsza do prowadzenia . W sumie to zastanawiam się czy sama dam rade to ogarnac czy konieczna będzie księgowa? Troche nie bardzo mam środki , żeby juz od początku zatrudniać księgową . Poza tym w jakimś tam stopniu interesuje mnie księgowość więc może warto samemu się tym zająć , zdobyć nowe umiejętności , które zawsze w przyszlosci mogą się przydać . A Wy zatudniacie kogoś ?
Ja sama prowadzę księgowość, z początku pomagała mi i wszystko wytłumaczyła zaprzyjaźniona księgowa, ale teraz już wszystko idzie z górki. Owszem czasami mam pewne wątpliwości, co do niektórych spraw.
Ale uwierzcie, że to, co na początku jest to przerażające, po pewnym czasie staje się trywialne
Zmienna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 09:37   #27
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

AmericanGirl - ja zatrudniłam księgową, dla mnie skarbówka i inne sprawy sa jak czarna magia, bałabym się żeby źle czegoś nie zrobić.
A co do nieruchomości to dostałam taką propozycje od znajomego który ma licencje ( bo niestety trzeba) nasza wspołpraca polegałaby na tym iż również bym pośredniczyła - szukanie potencjalnych klientów na kupno lub sprzedaz nieruchomości i oczywiście reklama - mam duże pole do popisu ponieważ mam super lokalizacje i dość małe miasto tutaj nie ma nic takiego jak nieruchomości czy turystyka, lombard wszyscy jezdza do innych wiekszych miast zeby cos załatwić, jestem na górce więc jestem bardzo widoczna i mam droge wylotowa na 4 duże miasta!!!
Jedna firma też zaproponowała że jak będą mieć klientów na kredyt hipoteczny to do mnie wyślą bo oni nie mają na to czasu, czekam z tą propozycją do czasu aż mi rusza te kredyty na dobre.

Szczeże to nic mnie specjalnie nie interesuje, lubie ekonomie i inne tego typu rzeczy, zajme się wszystki co nie wymaga specjalnego wykształcenia i oczywiście będzie to zajęcie, które będe mogła wykonywać w biurze
__________________
[vichy]605835[/vichy]


Najbardziej rozczarowane małżeństwem są zawsze te kobiety, które wyszły za mąż, by nie prawcować .

Marlena Dietrich
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 10:54   #28
Kropelka wody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Widze że mało jest szefowych wizażanek szkoda

Mimo to zapraszam do dyskusji na temat swojej działalności
__________________
[vichy]605835[/vichy]


Najbardziej rozczarowane małżeństwem są zawsze te kobiety, które wyszły za mąż, by nie prawcować .

Marlena Dietrich
Kropelka wody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 11:46   #29
natalka_rulez
Raczkowanie
 
Avatar natalka_rulez
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kaś ze śląska :) <B-B , Cz-Dz>
Wiadomości: 338
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Nie jestem pewna czy to odpowiedni wątek, ale może któraś z Was będzie w stanie mi pomóc

Otóż planuję założenie własnej działalności gospodarczej, ale dopiero po obronie mgr (lipiec 2010) i w związku z tym mam kilka pytań. Konkretnie chodzi mi o dotacje.

Myślałam żeby założyć firmę razem z mamą (bezrobotna w wieku 50+). Kiedyś czytałam gdzieś o jakichś dofinansowaniach na taki rodzinny biznes, że podobno są wtedy większe dotacje, ale teraz nie mogę tego znaleźć
Po prostu zastanawiam się co by się bardziej opłacało - czy wspólne prowadzenie działalności, czy np to żeby firma była moja, a mamę zatrudniłabym jako pracownika?
__________________
Milion żyraf... narysuj i dołącz swoją

http://www.onemilliongiraffes.com/
natalka_rulez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 12:25   #30
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Szef to ja - SUPER!!!

Cytat:
Napisane przez natalka_rulez Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna czy to odpowiedni wątek, ale może któraś z Was będzie w stanie mi pomóc

Otóż planuję założenie własnej działalności gospodarczej, ale dopiero po obronie mgr (lipiec 2010) i w związku z tym mam kilka pytań. Konkretnie chodzi mi o dotacje.

Myślałam żeby założyć firmę razem z mamą (bezrobotna w wieku 50+). Kiedyś czytałam gdzieś o jakichś dofinansowaniach na taki rodzinny biznes, że podobno są wtedy większe dotacje, ale teraz nie mogę tego znaleźć
Po prostu zastanawiam się co by się bardziej opłacało - czy wspólne prowadzenie działalności, czy np to żeby firma była moja, a mamę zatrudniłabym jako pracownika?
Założenie firmy z mamą to już chyba spółka lub jakaś inna forma działalnosci . Ja się orientuję jedynie w samozatrudnieniu , bo to mnie bezpośrednio dotyczy . Zatrudniając kogoś musisz liczyc się z opłacaniem wszelkich składek , troche się tego nazbiera.

Co do dotacji na rodzinny biznes to słyszalam jedynie o dotacji dla firm już istniejących , ale bliżej nie jestem w stanie okreslić jak to wszystko wyglądało . Poza tym jesli chcesz dostac dotację z UE na sporą kwote to musisz liczyc się z tym , że oni zwracają ci kase po tym jak uruchomisz już działalność . Więc pierw sama musisz tą kase wyłożyc , żeby oni mogli ci ją zwrócić.
Dotacja z UP dla bezrobotnych jest o wiele prostrza , bo nie musisz miec kasy na wyłożenie . No ale też jest to jedynie niecałe 20 tys.
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-19 14:34:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.