Ostatnio obejrzane filmy cz. IV - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-26, 18:13   #1
GOśka T.
Zakorzenienie
 
Avatar GOśka T.
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Biały100k:)
Wiadomości: 4 774

Ostatnio obejrzane filmy cz. IV


Linki do poprzednich części:
cz I http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118581
cz II https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=241474
cz III https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338251
GOśka T. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 18:32   #2
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Moodyblue "127 godzin - w końcu obejrzałam. Niestety nie porwał mnie ten film. Może dlatego, że wiedziałam jak się skończy i co zrobi głowny bohater, żeby się stamtąd wydostać. James Franco grał dobrze, to jest duży plus dla tego filmu. Brakowało mi jednak jeszcze większych emocji i napięcia. Film da się obejrzeć, ale jak dla mnie - bez rewelacji."

Jestem tego samego zdania co do tego filmu.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 18:52   #3
yagmur
Raczkowanie
 
Avatar yagmur
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 116
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Wszystko w porządku [The Kids Are All Right] Lisy Cholodenko - niewątpliwie ciekawy temat jest poruszany w oryginalny i odważny sposób. Mówi wprost o tym o czym ludzie myślą ale nie mówią. Bez owijania w bawełnę i tym podobnych. Dodatkowo rewelacyjna gra aktorska. Jednak fakt faktem, że Europejczyk nie jest w stanie odebrać filmu w taki sposób jak Amerykanin. 7/10

Niepokonani [The Way Back] Petera Weira - bomba! Jak zaczęłam oglądać zdziwienie nr 1. Co? Amerykanie wzięli się za historię i jeszcze mówią po polsku? Zdziwienie nr 2. Bardzo dobry film im wyszedł - czemu nie zrobili tego Polacy?. 8/10
yagmur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 18:53   #4
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Miasto Boga - mam mieszane uczucia.. historia jak dla mnie mocno przerysowana, być może taki miał być efekt, ciekawie nakręcony..

Przerwana lekcja muzyki - wysoko oceniany i nie bez powodu, Angelina Jolie zagrała do tego stopnia przekonująco, że wydawało mi się, że faktycznie może być szalona, historia osadzona w podobnych realiach jak Lot nad kukułczym gniazdem, polecam obydwa filmy

Ojciec Chrzestny - klasyka gatunku, wciągający, nie trzeba reklamować

Chłopiec w pasiastej piżamce - wywarł na mnie ogromnie pozytywne wrażenie, jeden z najlepszych filmów o tematyce wojennej jakie widziałam, wzruszający, polecam!

Jak zostać królem - bardzo mi się spodobał, świetnie zagrane główne i nie tylko role, ciekawa fabuła, miło się oglądało.

Och, Karol 2 - najsłabszy film jaki ostatnio widziałam, spodziewałam się w sumie takiej jakości, ale akurat nie było nic innego o tej godzinie w kinie
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 18:55   #5
yagmur
Raczkowanie
 
Avatar yagmur
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 116
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Miasto Boga, Ojca chrzestnego i Przerwaną lekcję muzyki widziałam wieki temu
yagmur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 19:03   #6
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez yagmur Pokaż wiadomość
Miasto Boga, Ojca chrzestnego i Przerwaną lekcję muzyki widziałam wieki temu
Jakie wrażenia?
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 20:54   #7
Dreams Come True
Raczkowanie
 
Avatar Dreams Come True
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: in the world of fairy tales
Wiadomości: 53
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Kolacja dla palantów [Dinner for Schmucks] - film polecił mi kolega i gdyby nie jego namowa pewnie bym go nie obejrzała, bo nie przepadam za głupkowatymi komediami, jednak ta pozycja pozytywnie mnie zaskoczyła Wbrew moim obawom okazał się to zabawny, ciepły i przyjemny film, który z czystym sumieniem polecam na zimowy wieczór
9/10

Pulp Fiction - wstyd się przyznać, ale dopiero niedawno obejrzałam ten film po raz pierwszy Duet Samuel L.Jackson + John Travolta rewelacyjny i do tego jeszcze Bruce Willis
Pewnie nie każdemu ten film przypadnie do gustu (choć uznawany jest za kultowy) to mnie, mimo sporej ilości krwi, rozbawił a niektóre dialogi wręcz powaliły
10/10

Święty interes - ten film kompletnie nie przypadł mi do gustu prawdę powiedziawaszy nieciekawy i wieje nudą... Ratuje go tylko Piotr Adamczyk, którego lubię
3/10

Pan życia i śmierci [Lord of war] - film ciekawy i wciągający od pierwszej do ostatniej sceny. Zwraca uwagę na problem
handlu bronią, układów rządzących naszym światem oraz wszechobecnej walki dobra ze złem.
10/10

Burleska [Burlesque] - historia jak dla mnie banalna i przewidywalna - dziewczyna chcąca się wyrawać z szarej
rzeczywistości wyrusza na podbój wielkiego miasta... oczywiście w to wszystko wplątana historia miłosna
Mimo tej dość przewidywalnej akcji film na prawdę przyjemnie się oglada Muzyka jak dla mnie świetna
A barman - ciacho
9/10

Czarny Łabędz [Black Swan] - na premierę tego filmu czekałam z niecierpliwością i warto było czekać, bo film mnie bardzo wciągnął Podobał mi się sposób w jaki został pokazany wpływ chorej ambicji, dążenia do perfekcji oraz otoczenia (matki i środowiska baletu) na psychikę Niny.
Ciekawa jestem jak sobie poradzi ten film w walce o Oskary
10/10
Dreams Come True jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 21:03   #8
yagmur
Raczkowanie
 
Avatar yagmur
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 116
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez masaki Pokaż wiadomość
Jakie wrażenia?
Ojciec chrzestny I, II, III – ciekawa fabuła, porządna realizacja, rewelacyjna gra aktorska (Al Pacino). Bardzo lubię takie męskie kino. Najbardziej podobała mi się II. 10/10
Przerwana lekcja muzyki – momentami trochę nudnawy i mocno naciągany, nie wzbudził we mnie większych emocji – fakt dobrze zagrany (Jolie udźwignęła rolę). Nie wiem jak można go porównywać do Lotu nad kukułczym gniazdem bo był o niebo lepszy. 6/10
Miasto Boga – mistrzostwo. Nic dodać, nic ująć. Poza tym uwielbiam Amerykę Południową – należą się brawa za zdjęcia. Zrobił na mnie duże wrażenie. Tak jak pisałam – lubię mocne, męskie kino. 10/10
yagmur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 21:24   #9
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

ups

127 godzin - polecam, trochę się dłuży czasem ale zrobił na mnie duże wrażenie! na gorąco ocena 9/10
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 21:25   #10
aleksandrajoanna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 353
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dreams Come True Pokaż wiadomość
Kolacja dla palantów [Dinner for Schmucks] - film polecił mi kolega i gdyby nie jego namowa pewnie bym go nie obejrzała, bo nie przepadam za głupkowatymi komediami, jednak ta pozycja pozytywnie mnie zaskoczyła Wbrew moim obawom okazał się to zabawny, ciepły i przyjemny film, który z czystym sumieniem polecam na zimowy wieczór
9/10

Pulp Fiction - wstyd się przyznać, ale dopiero niedawno obejrzałam ten film po raz pierwszy Duet Samuel L.Jackson + John Travolta rewelacyjny i do tego jeszcze Bruce Willis
Pewnie nie każdemu ten film przypadnie do gustu (choć uznawany jest za kultowy) to mnie, mimo sporej ilości krwi, rozbawił a niektóre dialogi wręcz powaliły
10/10

Święty interes - ten film kompletnie nie przypadł mi do gustu prawdę powiedziawaszy nieciekawy i wieje nudą... Ratuje go tylko Piotr Adamczyk, którego lubię
3/10

Pan życia i śmierci [Lord of war] - film ciekawy i wciągający od pierwszej do ostatniej sceny. Zwraca uwagę na problem
handlu bronią, układów rządzących naszym światem oraz wszechobecnej walki dobra ze złem.
10/10

Burleska [Burlesque] - historia jak dla mnie banalna i przewidywalna - dziewczyna chcąca się wyrawać z szarej
rzeczywistości wyrusza na podbój wielkiego miasta... oczywiście w to wszystko wplątana historia miłosna
Mimo tej dość przewidywalnej akcji film na prawdę przyjemnie się oglada Muzyka jak dla mnie świetna
A barman - ciacho
9/10

Czarny Łabędz [Black Swan] - na premierę tego filmu czekałam z niecierpliwością i warto było czekać, bo film mnie bardzo wciągnął Podobał mi się sposób w jaki został pokazany wpływ chorej ambicji, dążenia do perfekcji oraz otoczenia (matki i środowiska baletu) na psychikę Niny.
Ciekawa jestem jak sobie poradzi ten film w walce o Oskary
10/10
Black Swan genialny <3.
aleksandrajoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 21:26   #11
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez yagmur Pokaż wiadomość
Ojciec chrzestny I, II, III – ciekawa fabuła, porządna realizacja, rewelacyjna gra aktorska (Al Pacino). Bardzo lubię takie męskie kino. Najbardziej podobała mi się II. 10/10
Przerwana lekcja muzyki – momentami trochę nudnawy i mocno naciągany, nie wzbudził we mnie większych emocji – fakt dobrze zagrany (Jolie udźwignęła rolę). Nie wiem jak można go porównywać do Lotu nad kukułczym gniazdem bo był o niebo lepszy. 6/10
Miasto Boga – mistrzostwo. Nic dodać, nic ująć. Poza tym uwielbiam Amerykę Południową – należą się brawa za zdjęcia. Zrobił na mnie duże wrażenie. Tak jak pisałam – lubię mocne, męskie kino. 10/10
\

chodziło mi o klimat szpitala psychiatrycznego, a nie który jest lepszy

Edytowane przez masaki
Czas edycji: 2011-02-26 o 21:27
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 22:34   #12
201605040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 442
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Skazani na Shawshank (1994)- Przyznaje się, że dopiero dzisiaj, pierwszy raz i w telewizji. I żałuję, że dopiero teraz. Jak dla mnie film jest po prostu genialny. Myślę, że większość już widziała więc nie ma sensu się wgłębiać w fabułę. Według mnie świetna historia, przedstawiona w genialny sposób, z bardzo dobrą grą aktorską (zarówno Tim Robbins jak i Morgan Freeman genialni) do tego dobra muzyka. Film ma niesamowity klimat, daje do myślenia, według mnie trzeba się nad nim zastanowić i wyłapać przekaz. Mimo, że jestem świeżo po obejrzeniu wiem, że będę do niego wracać.
Jedyny minus, malutki co prawda, film jest troszkę przydługi, ale i tak jeden z lepszych, bardziej wciągających jakie widziałam.
9,5/10
201605040950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 02:07   #13
kiikaaa
Raczkowanie
 
Avatar kiikaaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Bezcenny dar /The Ultimate Gift (2006) - chłopak, pochodzący z bogatej rodziny, po śmierci dziadka spodziewa się sporego spadku. Dostaje jednak tylko 'kurs' który nagrał przed śmiercią. Ma do wykonania kilka zadań - po każdym dostaje dar/'podarunek' (jednak chodzi o rzeczy niematerialne). Film momentami przewidywalny ale i wzruszający. Generalnie mi się podobał 8/10
+ przystojny aktor grający głównego bohatera
__________________

Pocztówkowy Świat Kiki

Filmy 2014:
38
Filmy 2013:

94


kiikaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 10:37   #14
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"127 godzin" - Bardzo dobry Chyba ciężko ciekawie pokazać taką fabułę, ale udało się, głównie dzięki świetnej reżyserii. Montaż też rewelacyjny, a James Franco dobrze zagrał. Bardzo polecam, daje do myślenia i jest przejmujący. Zaraz po "Czarnym łabędziu" podobał mi się najbardziej ze wszystkich nominowanych do Oscara filmów. Daję 9/10

"The Fighter" - Poprawny film, bardzo dobre role Christiana Bale'a i Melissy Leo, ale jakoś mnie nie porwał. Może chodzi o to, ze nie znoszę aktorstwa Wahlberga. Za to mój TŻ był tym filmem zachwycony, więc może trzeba się bardziej pasjonowac boksem, zeby film się naprawdę spodobał 7/10.

"Prawdziwe męstwo" - Kocham Jeffa Bridgesa On i ta mała trzymają cały film, który jest chwilami nużący. Taki typowy film Coen'ów, więc fani będą zachwyceni, dla mnie ich filmy (oprócz "Fargo") są przyciężkie i ten również. Za to scenariusz mistrzowski, wiele zabawnych dialogów Oceniałabym na 6,5/10.
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 11:05   #15
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Jak zostać królem - nasłuchałam się naprawdę wielu pozytywnych opinii o tym filmie, wszyscy, którzy go widzieli zachwalali go, także stał się on dla mnie pozycją obowiązkową. Jako że mam zasadę chodzenia do kina tylko na szczególnie ważne dla mnie filmy, postanowiłam zrobić sobie domowy seans. Może to właśnie fakt oglądania tego filmu na laptopie, a nie wielkim ekranie sprawił, że mocno się rozczarowałam. Ładne zdjęcia, świetna gra aktorska... dla mnie nic poza tym. Nie rozumiem zachwytu nad tym filmem.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 11:16   #16
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

^^"Zgadzam się, ze "Jak zostać krolem" przeciętny. Oglądałam w kinie i wrażenia takie same
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 11:34   #17
m0niq
Zadomowienie
 
Avatar m0niq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 245
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Narzeczony mimo woli
chyba trzeci raz - tak mi się podoba ten film
__________________

Aby stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat.`




m0niq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 11:37   #18
yagmur
Raczkowanie
 
Avatar yagmur
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 116
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dreams Come True Pokaż wiadomość
Pulp Fiction - wstyd się przyznać, ale dopiero niedawno obejrzałam ten film po raz pierwszy Duet Samuel L.Jackson + John Travolta rewelacyjny i do tego jeszcze Bruce Willis
Pewnie nie każdemu ten film przypadnie do gustu (choć uznawany jest za kultowy) to mnie, mimo sporej ilości krwi, rozbawił a niektóre dialogi wręcz powaliły
10/10
Pulp Fiction to jeden z najlepszych filmów Tarantino. Oglądałaś w oryginale? Najbardziej zapadło mi w pamięć: "Now, if you'll excuse me, I'm gonna go home and have a heart attack.", "What is your name? Butch. What does it mean? I'm American, honey. Our names don't mean shit.", Whose motorcycle is this? It's a chopper, baby. Whose chopper is this? Zed's. Who's Zed? Zed's dead, baby, Zed's dead." i wiele wiele innych. Hehe aż załączyłam sobie ten film.
yagmur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 13:12   #19
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość

"Prawdziwe męstwo" - Kocham Jeffa Bridgesa On i ta mała trzymają cały film, który jest chwilami nużący. Taki typowy film Coen'ów, więc fani będą zachwyceni, dla mnie ich filmy (oprócz "Fargo") są przyciężkie i ten również. Za to scenariusz mistrzowski, wiele zabawnych dialogów Oceniałabym na 6,5/10.
właśnie jeszcze True Grit i Winter's Bone mi zostały z Oscarowych, ae chyba już nie dam rady obejrzeć przed galą Swoją drogą jakoś sceptycznie podchodziłam dotychczas do True Grit, ale skoro mówisz, że typowo Coenowski, to czuję się zachęcona - to zdecydowanie jeden z moich ulubioncych duetów rezyserskich

Co do The Fighter, to zgadzam się, że film sam w sobie, choć przyjemy, na kolana nie rzuca, za to Bale był fenomenalny! życzę mu mocno Oscara!!!

Toy Story 3 śliczne! aż zatęskniłam za moją ukochaną przytulanką z dzieciństwa - mam nadzieję, że nasze rozstanie nie zminiło jej w Tulisia na Bis! 8/10
sadie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 14:25   #20
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ja też "Winter's Bone", nie zdążyłam Co do Bale'a to zgadzam się w 100%, wyśmienita rola
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 14:47   #21
Dreams Come True
Raczkowanie
 
Avatar Dreams Come True
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: in the world of fairy tales
Wiadomości: 53
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez yagmur Pokaż wiadomość
Pulp Fiction to jeden z najlepszych filmów Tarantino. Oglądałaś w oryginale?
Oglądałam wersję z polskimi napisami
Dreams Come True jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 15:33   #22
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
"Prawdziwe męstwo" - Kocham Jeffa Bridgesa On i ta mała trzymają cały film, który jest chwilami nużący. Taki typowy film Coen'ów, więc fani będą zachwyceni, dla mnie ich filmy (oprócz "Fargo") są przyciężkie i ten również. Za to scenariusz mistrzowski, wiele zabawnych dialogów Oceniałabym na 6,5/10.
Ja bym mu dała 8/10.
Matt Damon też zagrał fajną rolę, chociaż faktycznie Jeff Bridges i
Hailee Steinfeld rządzili.
Niektóre dialogi były naprawdę rozwalające. Ja polecam
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 15:48   #23
gosza_m
Zakorzenienie
 
Avatar gosza_m
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dolina Muminków
Wiadomości: 4 937
GG do gosza_m
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Book of Eli jak dla mnie film bardzo dobry, chociaż nie przepadam za scenami, gdzie główny bohater w jednej chwili potrafi "poradzić sobie" z 10 uzbrojonymi przeciwnikami. I dla mnie zaskoczenie jeśli chodzi o samą Księgę, bardzo pozytywne (szczegółów nie chcę zdradzać, bo może ktoś nie widział). Film trwa 2h, niestety szybko ten czas mija. Oczywiście na koniec zwycięstwo dobra nad złem, dlatego tylko 8/10 pkt.
__________________

Pick me. Choose me. Love me

Kubuś 23.12.15- 19tc
Mateusz 15.03.17- 21tc
Joasia 25.03.18
gosza_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 15:57   #24
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Mechanik - mam tutaj na myśli film z tego roku z Jasonem Stathamem, a nie film z Christianem Balem, poza tym jest to remake filmu pod tym samym tytułem z 1972 roku. Opowiada o płatnym mordercy, który zostaje wrobiony w intrygę z której wynika że ma on zamordować swojego szefa.
Nastawiłam się na dobre kino akcji, czy też sensację, ale całość wypada dość mdło. Statham obsadzany jest niemal zawsze w takie same role, powiela każdą postać. Uważam że świetnie sobie radzi w takich filmach, jednak ile można... Przejadł mi się w takich rolach, a szkoda, bo jest na co popatrzeć
Wracając do filmu, to całość jest jakaś taka niespójna, muzyka w ogóle nie pasuje, momentami nużący, ale mimo wszystko sceny wali i pościgów niezłe, ale akurat w tym filmie "wygrywa" gość grający drugoplanową rolę, to on nadaje nieco specyfiki temu filmowi. Tak więc ogólnie mówiąc nie zdecydowałabym się na kolejny raz, a tym którzy nie widzieli, polecam poszukać innej sensacji, bo jest w czym wybierać. 6/10
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 16:37   #25
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dreams Come True Pokaż wiadomość
Kolacja dla palantów [Dinner for Schmucks] - film polecił mi kolega i gdyby nie jego namowa pewnie bym go nie obejrzała, bo nie przepadam za głupkowatymi komediami, jednak ta pozycja pozytywnie mnie zaskoczyła Wbrew moim obawom okazał się to zabawny, ciepły i przyjemny film, który z czystym sumieniem polecam na zimowy wieczór
9/10

Pulp Fiction - wstyd się przyznać, ale dopiero niedawno obejrzałam ten film po raz pierwszy Duet Samuel L.Jackson + John Travolta rewelacyjny i do tego jeszcze Bruce Willis
Pewnie nie każdemu ten film przypadnie do gustu (choć uznawany jest za kultowy) to mnie, mimo sporej ilości krwi, rozbawił a niektóre dialogi wręcz powaliły
10/10

Święty interes - ten film kompletnie nie przypadł mi do gustu prawdę powiedziawaszy nieciekawy i wieje nudą... Ratuje go tylko Piotr Adamczyk, którego lubię
3/10

Pan życia i śmierci [Lord of war] - film ciekawy i wciągający od pierwszej do ostatniej sceny. Zwraca uwagę na problem
handlu bronią, układów rządzących naszym światem oraz wszechobecnej walki dobra ze złem.
10/10

Burleska [Burlesque] - historia jak dla mnie banalna i przewidywalna - dziewczyna chcąca się wyrawać z szarej
rzeczywistości wyrusza na podbój wielkiego miasta... oczywiście w to wszystko wplątana historia miłosna
Mimo tej dość przewidywalnej akcji film na prawdę przyjemnie się oglada Muzyka jak dla mnie świetna
A barman - ciacho

9/10

Czarny Łabędz [Black Swan] - na premierę tego filmu czekałam z niecierpliwością i warto było czekać, bo film mnie bardzo wciągnął Podobał mi się sposób w jaki został pokazany wpływ chorej ambicji, dążenia do perfekcji oraz otoczenia (matki i środowiska baletu) na psychikę Niny.
Ciekawa jestem jak sobie poradzi ten film w walce o Oskary
10/10
Fakt, historia jakich wiele, ale to prawda, że film przyjemnie się ogląda, no i ten barman...
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 17:48   #26
aleksandrajoanna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 353
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dreams Come True Pokaż wiadomość
Oglądałam wersję z polskimi napisami
Pulp ficition genialne!
aleksandrajoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 21:30   #27
spiniaa
Rozeznanie
 
Avatar spiniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 847
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
Mechanik - mam tutaj na myśli film z tego roku z Jasonem Stathamem, a nie film z Christianem Balem, poza tym jest to remake filmu pod tym samym tytułem z 1972 roku. Opowiada o płatnym mordercy, który zostaje wrobiony w intrygę z której wynika że ma on zamordować swojego szefa.
Nastawiłam się na dobre kino akcji, czy też sensację, ale całość wypada dość mdło. Statham obsadzany jest niemal zawsze w takie same role, powiela każdą postać. Uważam że świetnie sobie radzi w takich filmach, jednak ile można... Przejadł mi się w takich rolach, a szkoda, bo jest na co popatrzeć
Wracając do filmu, to całość jest jakaś taka niespójna, muzyka w ogóle nie pasuje, momentami nużący, ale mimo wszystko sceny wali i pościgów niezłe, ale akurat w tym filmie "wygrywa" gość grający drugoplanową rolę, to on nadaje nieco specyfiki temu filmowi. Tak więc ogólnie mówiąc nie zdecydowałabym się na kolejny raz, a tym którzy nie widzieli, polecam poszukać innej sensacji, bo jest w czym wybierać. 6/10
mam takie samo zdanie zwlaszcza pogrubione
spiniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 14:49   #28
koraa19
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Śniadanie na Plutonie" Niela Jordana. Świetny film o bardzo barwnym pisarzu. Zdecydowanie lepiej wygląda w sukience niż niektóre z nas
koraa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 15:14   #29
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Jak zostać królem 8/10
Przyjemnie. Bez fajerwerków, dramatycznych zwrotów akcji. Tak sobie "płynął". Obsada naprawdę duży plus- szczególnie Helena Bohnam Carter.

Księżyc w nowiu 3/10
"Ładny" on i "ładna" ona (w bonusie z otwartą buzią) i ich miłość+ ten trzeci. Tak mdło i cukierkowo, że aż niedobrze.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 17:46   #30
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

złe wychowanie - drugi film almodovara, z jakim się kiedykolwiek spotkałam i chyba nikogo nie zdziwi fakt, że wywarł na mnie duże wrażenie. zdecydowanie wart obejrzenia, ukazuje szerszą perspektywę homoseksualizmu, molestowania seksualnego, rodzinnych koligacji, jest emocjonalny i szokujący. polecam
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.