wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-01, 21:30   #1
megalaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 76

wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?


otóż ostatnio korzystam trochę z czatów internetowych i zdarzyło mi się poznać kilku miłych facetów ale jest taka sprawa że wszyscy z którymi piszę proszą mnie o zdjęcie i oferują swoje w zamian tłumacząc to tym że lubią widzieć z kim rozmawiają. I ja do tej pory nikomu fotki nie dałam bo tyle słyszałam o tym że takie fotki potem przechodzą przez photoshopa albo i nie i trzfiają na coś w stylu wiocha czy wyciekają w różnej formie do sieci. I tu moje pytanie co myślicie na temat wymienienia się zdjęciem z osobą z internetu? czy uważacie że to bezpieczne? boje się też że po wysłanie zdjęcia ktoś powie mi coś niemiłego na temat mojego wyglądu, wyśmieje mnie czy coś takiego. co myślicie?
megalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:36   #2
shansa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Między Ziemią a Niebem
Wiadomości: 607
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Ryzyko jest zawsze.
Nawet wtedy kiedy zakładasz konto na nk, fb, fotce czy na forum, lub wysyłając fotkę w dokumentach aplikacyjnych do pracy.
Żyjemy w dobie internetu.
shansa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:37   #3
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Bez przesady. Na portalach społecznościowych są miliony (miliardy?) zdjęć różnych osób. Jeśli komuś zależy na przerobieniu jakiejś foty i umieszczeniu jej na stronie typu wiocha.pl, to zrobi to bez żadnego problemu, bez konieczności pisania do obcych ludzi na czacie.

Cytat:
boje się też że po wysłanie zdjęcia ktoś powie mi coś niemiłego na temat mojego wyglądu, wyśmieje mnie czy coś takiego
Na ulicy też ktoś może wyśmiać Twój wygląd, a mimo to nadal wychodzisz z domu.
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:41   #4
megalaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 76
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

czyli mówicie żeby sie nie bać tylko wysłać to zdjęcie??
megalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:53   #5
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Ja bym trochę jednak zaczekała z tym wysyłaniem, na pewno nie przy pierwszej rozmowie Ale jak już odrobinę poznasz tę osobę i będziesz czuła, że chcesz tego faceta poznać bliżej
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:08   #6
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Ja bym nie wysłała.
Zwłaszcza nowo "poznanej" osobie.
Ale mnie w ogóle nie przekonuje takie nawiązywanie znajomości, więc pewnie dlatego też nie wysłałabym.

Są osoby, które szukają w ten sposób znajomych i wysyłają zdjęcia i nic im się nie dzieje.

Tylko żebyś nie świrowała potem "wysłałam! a może to zboczeniec?..a może..?"
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 02:25   #7
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Moja rada najlepiej wysylajcie te zdjecia ktore macia na nk albo fb bo potem zawsze mozna powiedziec ze sam je sciagnal z tamtad.
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 06:49   #8
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Cytat:
Napisane przez megalaska Pokaż wiadomość
otóż ostatnio korzystam trochę z czatów internetowych i zdarzyło mi się poznać kilku miłych facetów ale jest taka sprawa że wszyscy z którymi piszę proszą mnie o zdjęcie i oferują swoje w zamian tłumacząc to tym że lubią widzieć z kim rozmawiają. I ja do tej pory nikomu fotki nie dałam bo tyle słyszałam o tym że takie fotki potem przechodzą przez photoshopa albo i nie i trzfiają na coś w stylu wiocha czy wyciekają w różnej formie do sieci. I tu moje pytanie co myślicie na temat wymienienia się zdjęciem z osobą z internetu? czy uważacie że to bezpieczne? boje się też że po wysłanie zdjęcia ktoś powie mi coś niemiłego na temat mojego wyglądu, wyśmieje mnie czy coś takiego. co myślicie?

Nie wysłałabym, bo facet na bank chciałby się ze mną umówić z powodu wyglądu, a nie na tym mi zależy.

Ale wracając - bez przesady. Masz zdjęcia na facebooku, naszej klasie, myspace... Każdy może je ściągnąć, wstawic na fotka pl czy inne wsiowe portale.

Jeśli nie cykasz sobie dziubków w bieliźnie nie do pary przed lustrem, to nikt Cię na wiochę nie wstawi


Jeżeli facet Ci powie "jesteś brzydka", to plus dla ciebie. Dlaczego? Walić to co napisał, nie tracisz czasu na randke, od razu wiesz, ze to głupi cep.

Ja bym celowo wysyłała zdjęcie, na którym wyglądam niekorzystnie. Odsiałabym tych, którzy chcą sobie, ze tak brzydko powiem tylko poru... ładną dup...
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 18:05   #9
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

pushit - gratuluję bardzo wysokiego mniemania o sobie (bez ironii i dogryzania, żeby nie było)

ja nie mam z tym problemu, omg, moje zdjęcia w sieci są w tylu miejscach, że gdybym miała się bać, że ktoś je przephotoshopuje to bym chyba wylądowała w psychiatryku.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 18:15   #10
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Nie od razu i nie każdemu, ale nie bać się wysyłać
Poczekaj - pogadaj, jak "zasłuży" to wyślij.
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 19:50   #11
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Zdjęcie możesz opatrzyć znakami wodnymi, od góry do dołu.
Facet będzie wiedział jak wyglądasz, ale nie będzie mógł tego zdjęcia wykorzystać do nadużyć, lub będzie to trudne. Wiec powinno to zniechęcić ewentualnego gagatka do kradzieży tożsamości.
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 19:56   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 20:00   #13
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
pushit - gratuluję bardzo wysokiego mniemania o sobie (bez ironii i dogryzania, żeby nie było)

ja nie mam z tym problemu, omg, moje zdjęcia w sieci są w tylu miejscach, że gdybym miała się bać, że ktoś je przephotoshopuje to bym chyba wylądowała w psychiatryku.
To nie chodzi o wysokie mniemanie, tylko o to, jak mnie postrzega płeć przeciwna, którą notabene również z tego powodu uważam za półślepą
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 16:21   #14
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Cytat:
Napisane przez faktora Pokaż wiadomość
To prawda, że w dobie internetu o zdjęcie nie jest trudno. Ale mimo wszystko ja bym się wstrzymała z wysyłaniem zdjęć facetom z gg czy czata, którego dopiero co poznałam. Nawet nie chodzi mi tylko o możliwość wykorzystania tego zdjęcia, co bardziej o to, że skoro proszą mnie o zdjęcie, to wydaje mi się, że po to, żeby ocenić czy warto ze mną rozmawiać czy nie. A jak ktoś podejmuje decyzję o tym na podstawie wyglądu, to mi się nie podoba. Natomiast sam precedens wykorzystywania zdjęć mocno mi się nie podoba. Generalnie tam gdzie mogę, to staram się blokować dostęp do moich zdjęć obcym osobom. Na fb np. album udostępniam tylko znajomym. Na mydwoje z kolei, gdzie też dałam kilka swoich zdjęć, jest na szczescie opcja ze udostepniam je takze indywidualnie wybranycm przeze mnie osobom, do tego maja dodatkowe blokady kopiowania zdjęć i nie tak latwo można pobrać z tego portalu, dzięki czemu czuję się pod tym względem trochę bezpieczniej. Ale wiadomo, gdzieś w necie pozostawały po mnie ślady i jak ktoś się uprze, to mnie odnajdzie, ale chyba nie ma sensu popadać w jakąś paranoję i cały czas przejmować się tymi zdjęciami.

Wystarczy print screen i sobie mozna blokady kopiowanie schowac... miedzy bajki
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 16:28   #15
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
To nie chodzi o wysokie mniemanie, tylko o to, jak mnie postrzega płeć przeciwna, którą notabene również z tego powodu uważam za półślepą
Tu chodzi też o to, że musi być i WYGLĄD I CHARAKTER. Możecie gadać i 5 lat.. i po 5 latach wysłać sobie zdjęcia i nagle czar pryska... po co na co? Wygląd normalna rzecz, tak samo jak i chęć zobaczenia drugiej osoby. Poza tym nie widzę NIC ZŁEGO w przysłowiu "wyglądem przyciągnie a zatrzyma charakterem"... BO TAK JEST, a nie każdy się do tego przyzna....

Cytat:
Napisane przez faktora Pokaż wiadomość
To prawda, że w dobie internetu o zdjęcie nie jest trudno. Ale mimo wszystko ja bym się wstrzymała z wysyłaniem zdjęć facetom z gg czy czata, którego dopiero co poznałam. Nawet nie chodzi mi tylko o możliwość wykorzystania tego zdjęcia, co bardziej o to, że skoro proszą mnie o zdjęcie, to wydaje mi się, że po to, żeby ocenić czy warto ze mną rozmawiać czy nie. A jak ktoś podejmuje decyzję o tym na podstawie wyglądu, to mi się nie podoba. Natomiast sam precedens wykorzystywania zdjęć mocno mi się nie podoba. Generalnie tam gdzie mogę, to staram się blokować dostęp do moich zdjęć obcym osobom. Na fb np. album udostępniam tylko znajomym. Na mydwoje z kolei, gdzie też dałam kilka swoich zdjęć, jest na szczescie opcja ze udostepniam je takze indywidualnie wybranycm przeze mnie osobom, do tego maja dodatkowe blokady kopiowania zdjęć i nie tak latwo można pobrać z tego portalu, dzięki czemu czuję się pod tym względem trochę bezpieczniej. Ale wiadomo, gdzieś w necie pozostawały po mnie ślady i jak ktoś się uprze, to mnie odnajdzie, ale chyba nie ma sensu popadać w jakąś paranoję i cały czas przejmować się tymi zdjęciami.
jeju dziewczyny... przecież nie wstawiacie swoich aktów (o ile w ogóle je robicie).. zwykłe fotki...

Poza tym trafienie na "wykorzystanie" zdjęcia w zły sposób to szansa jak 1 do n-tej
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 16:30   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Nie ukrwam że jakąś tam obsesję chyba mam, ale nigdy nikomu swjego zdjecia nie wysłałam.
Bo niby po co? Chce mnie wdzieć z (wzajemnością!!!!) to zapraszam. Świat teraz nie jest aż tak wielki.
A moje zdjęcia to moja sprawa i po moim trupie będą się po sieci plątać.
I w sumie nawet nigdy nie wpadłam na pomysł że ktoś mógłby je gdzieś umieścić bez mojej zgod, na pośmewisko czy przerobić, po prost nigdy nie znalazłam nawet pół powodu do szastania swim wizerunkiem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 16:30   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:09   #18
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

ja bym chyba nie wysłała jeśli spodobałby się mu mój charakter to by się ze mną umówił i wtedy stwierdziłby czy mu się podobam czy nie
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:24   #19
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Ja raz jak byłam jeszcze młoda, głupia i naiwna to wysłałam pewnemu panu. I nigdy więcej nie popełnię tego błędu..
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 11:40   #20
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

to w sumie zależy, sama obecnie korzystam z czatu, na którym piszą ludzie z całego świata i zdarza mi się wysłać swoje zdjęcie, czy link do mojego facebooka. Fotki są 'normalne' że tak powiem, nic, dzięki czemu mogłabym wylądować na stronach typu wiocha czy sex telefon ;p jakoś nie mam stracha, że kontakt urwie nam się po wysłaniu zdjęcia- w 100% przypadków już samego rozpoczynania rozmowy masz pewność, że tego kogoś nie będziesz miała okazji spotkać osobiście, więc nikt nie mailuje tylko z powodu fajnego zdjęcia
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 11:47   #21
fankam
Rozeznanie
 
Avatar fankam
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 590
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
Ja raz jak byłam jeszcze młoda, głupia i naiwna to wysłałam pewnemu panu. I nigdy więcej nie popełnię tego błędu..
a co sie stalo?
fankam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 16:21   #22
nadia24l
Raczkowanie
 
Avatar nadia24l
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 212
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

[QUOTE=normalnyFacet;32802 446]Tu chodzi też o to, że musi być i WYGLĄD I CHARAKTER. Możecie gadać i 5 lat.. i po 5 latach wysłać sobie zdjęcia i nagle czar pryska... po co na co? Wygląd normalna rzecz, tak samo jak i chęć zobaczenia drugiej osoby. Poza tym nie widzę NIC ZŁEGO w przysłowiu "wyglądem przyciągnie a zatrzyma charakterem"... BO TAK JEST, a nie każdy się do tego przyzna....



Dokładnie! Poza charakterem musi być jeszcze wygląd, chyba że ktoś już jest tak zdesperowany, że nie patrzy na to czy druga osoba mu się podoba i go pociąga tylko zależy mu na tym byleby kogoś mieć

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez faktora Pokaż wiadomość
To prawda, że w dobie internetu o zdjęcie nie jest trudno. Ale mimo wszystko ja bym się wstrzymała z wysyłaniem zdjęć facetom z gg czy czata, którego dopiero co poznałam. Nawet nie chodzi mi tylko o możliwość wykorzystania tego zdjęcia, co bardziej o to, że skoro proszą mnie o zdjęcie, to wydaje mi się, że po to, żeby ocenić czy warto ze mną rozmawiać czy nie. A jak ktoś podejmuje decyzję o tym na podstawie wyglądu, to mi się nie podoba. Natomiast sam precedens wykorzystywania zdjęć mocno mi się nie podoba. Generalnie tam gdzie mogę, to staram się blokować dostęp do moich zdjęć obcym osobom. Na fb np. album udostępniam tylko znajomym. Na mydwoje z kolei, gdzie też dałam kilka swoich zdjęć, jest na szczescie opcja ze udostepniam je takze indywidualnie wybranycm przeze mnie osobom, do tego maja dodatkowe blokady kopiowania zdjęć i nie tak latwo można pobrać z tego portalu, dzięki czemu czuję się pod tym względem trochę bezpieczniej. Ale wiadomo, gdzieś w necie pozostawały po mnie ślady i jak ktoś się uprze, to mnie odnajdzie, ale chyba nie ma sensu popadać w jakąś paranoję i cały czas przejmować się tymi zdjęciami.
i co w tym złego, zdj działa trochę na wyobraźnię i tyle.... jest dodatkiem
nadia24l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 00:10   #23
Fruchtgeele
Rozeznanie
 
Avatar Fruchtgeele
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 669
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Ja bym nie wysyłała, ale ja w ogóle mam paranoję że tam sami zboczeńcy siedzą i jakoś czaty i inne portale tylu fotka.pl nie są dla mnie.
Fruchtgeele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 12:22   #24
Ottos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 172
Dot.: wysyłanie zdjęć osobom poznanym przez internet?

Bo ja wiem czy ten wygląd jest tak niesamowicie ważny, ja zdjęciem mojego TŻeta zobaczyłam po pół roku znajomości, gdy już byłam poważnie zauroczona jego wyglądem i trochę się rozczarowałam, kompletnie nie mój typ, ale charakter miał tak cudowny, że dałam mu szansę i jesteśmy ze sobą nadal. Więc nie przeceniałabym też tak wartości wyglądu, fajnie jak jest, ale jak nie ma to da się to nadrobić.
Moje zdjęcia wysyłam bez krępacji, nie widzę w tym żadnego zagrożenia.
Ottos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.