Trampek czyli cisza nr 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria makijażu - moje makijaże

Notka

Galeria makijażu - moje makijaże Galeria makijażu, to miejsce, gdzie możesz zaprezentować swój makijaż oraz wymienić się doświadczeniem i opinią. Pochwal się swoim makijażem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 12:38   #1
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684

Trampek czyli cisza nr 2


i odsłona druga sesji u juntosów Po zabawach z suwakami postanowiliśmy zepsuć trampki w imię sztuki....


Do drugiej odsłony sesji pozowała ładniejsza połowa zespołu czyli Ania A focił Filip. Wizja trampka była dość pracochłonna w realizacji. Nie pomagał też fakt że Ania była przeziębiona i miała katarek :P Montowałam jej tą konstrukcję na buzi około 2 godzin. W tym czasie nie mogła mówić ani nic robić przy twarzy :P Istna tragedia.. zwłaszcza z tym mówieniem dla kobiety hehe

Tym razem poszło dużo kleju :P Chociaż wolę mówić że przebijaliśmy modelkę na wylot...

Kosmetyki:
kółko Kryolan, puder fix make up forever, kamuflaż dermacol 210, paletka urban decay naked, kredka miss sporty czarna, kredka avon biała, tusz loreal volume million lashes, szminka NYX circe, klej Duo biały
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_4772 min.jpg (28,4 KB, 224 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AniaRmin.jpg (31,8 KB, 235 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_4735 min.jpg (36,2 KB, 270 załadowań)

Edytowane przez Tyris
Czas edycji: 2012-03-14 o 12:40
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:34   #2
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Jeśli chodzi o samo sznurowanie to nie podoba mi się bo nie wygląda naturalnie- w sensie tak jakby modelka faktycznie miała zasznurowaną twarz widać że to podoklejane jest a nie sprawia wrażenia zasznurowania-oczywiście to tylko moje zdanie. Co do samego makijażu ocena z sesji beauty(ogólnie wrzucanych na MM) nie ma sensu bo więcej podziwiania pracy grafika niż realny wygląd make up'u
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:42   #3
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Mnie się podoba, bardzo fajny pomysł
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o samo sznurowanie to nie podoba mi się bo nie wygląda naturalnie- w sensie tak jakby modelka faktycznie miała zasznurowaną twarz widać że to podoklejane jest a nie sprawia wrażenia zasznurowania-oczywiście to tylko moje zdanie. Co do samego makijażu ocena z sesji beauty(ogólnie wrzucanych na MM) nie ma sensu bo więcej podziwiania pracy grafika niż realny wygląd make up'u
A moim zdaniem ma sens bo akurat w zdjęciach z sesji liczy się całościowy efekt, a idea MM nie polega tylko i wyłącznie na pokazywaniu amatorskich zdjęć.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:56   #4
dianeee86
Zadomowienie
 
Avatar dianeee86
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 707
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Ale szalony pomysł pierwszy raz coś takiego widzę napawdę uwielbiam takie zakręcone pomysły jest supersznurowadła wyglądają jak prawdziwe a całośc też jest świetna makijaż oka super czyściutko wykonany i modelowanie twarzy też super
dianeee86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 15:05   #5
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o samo sznurowanie to nie podoba mi się bo nie wygląda naturalnie- w sensie tak jakby modelka faktycznie miała zasznurowaną twarz widać że to podoklejane jest a nie sprawia wrażenia zasznurowania-oczywiście to tylko moje zdanie. Co do samego makijażu ocena z sesji beauty(ogólnie wrzucanych na MM) nie ma sensu bo więcej podziwiania pracy grafika niż realny wygląd make up'u

ooo.. bardzo przepraszam..ale pracy grafika to tutaj prawie nie ma! Wybacz..ale po cyzm wnosisz ze zdjecie bardizje przeorbione niz zrobione? Zdjecie pochodzi z profesjonalnej sesji zdjeciowe.. ze studia! Jest robione sprzetem za kilka tys.. ktory nie bez powodu tyle kosztuje. Doswietlane lampami... Bardoz mi przykro ze tak podchodzicie do tego... i ograniczacie to forum jedynie do zdjec amatorskich! Nie raz jest wiecej obrobki w pracy amatorskiej niz w tkaiej. Z reka na sercu moge powiedziec ze to zdjecie jest nieruszone.. ani moj makijaz..ani skora modelki ktora pokrylam az po pas kamuflazem wlasnorecznie! Nie wrzucala bym zdjecia na ktorym nie widac mojej pracy tylko w calosci obrobke grafika, a jakie sa moje mozliwosci to moge pokazac swoim portfolio i wtedy ocenicie czy moje makijaze wymagaja obrobki czy nie.

No szkoda.. nie widze sensu w tkaim razie pokazywania tutaj swoich prac, bo majac mozliwosc zorganizowania profesjonalnej sesji NIE ROBIE zdjec amatorskich!
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 15:31   #6
Patalus
Zakorzenienie
 
Avatar Patalus
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Szczecina
Wiadomości: 6 339
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

efekt sznurowania mi się nie podoba, widziałam już lepsze wersje takiego pomysłu
makijaż za to wygląda bardzo ciekawie, ale nawet sztuczne rzęsy jakoś gubią się przy tym mocnym oku i polecałabym jakieś bardziej wyraźne rzęsiska
a co do takich przekonać jak "nie ma tu pracy grafika", żeby nie wiem kto mi mówił takie rzeczy, fotograf nigdy nie wypuszcza zdjęcia w obieg bez chociażby minimalnej korekty, a z resztą widać po tokach, że te minimum było robione
__________________
Patalus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 15:53   #7
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Bardzo fajny pomysł, kształt makijażu jest obłędny Bardzo fajnie to wyszło, i pomysł z tym sznurowaniem, odważny ale fajny

Kocham takie ciemne makijaże i jestem ich fanką
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 16:55   #8
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Piękna praca, pięknie pomalowane oczyska, rewelacja
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 16:58   #9
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Mnie się podoba bardzo.
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:39   #10
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Rewelacyjny make up. Czysty. Precyzyjny. Pomysłowy. Modowy. Pięknie ujednolicona cera, ciekawy rysunek oka.

(wierzę w dobrą fotografię i jest tu dobre światło, dobre ujęcia, odpowiednie doświetlenie. ale w te białka oczu nie wierzę )
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:57   #11
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Jak ja "lubię" krytykę osób co nie mają pojęcia o makijażu,a najwięcej takie osoby mają do powiedzenia. Ale to temat rzeka, ok nie robię off-topu
Tyris jeszcze raz napiszę, że praca świetna i kosztowała cię pewnie wiele pracy
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 18:17   #12
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

wow!!!!!!!!! genialna praca! bardzo zmudna robota, podziwiam i gratuluje calej ekipie cierpliwosci i super efektow!
__________________
wizaż https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=596642 Profesjonalny Make-up | Nauka makijażu | Makijaż Ślubny | Analiza kolorystyczna 12 typów urody | Metamorfozy

gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:06   #13
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Cytat:
Napisane przez Patalus Pokaż wiadomość
a co do takich przekonać jak "nie ma tu pracy grafika", żeby nie wiem kto mi mówił takie rzeczy, fotograf nigdy nie wypuszcza zdjęcia w obieg bez chociażby minimalnej korekty, a z resztą widać po tokach, że te minimum było robione
ale to zupełnie co innego minimalna korekta, która jest zawsze i każdy dobry fotograf ją robi, a co innego praca grafika i obróbka graficzna... bez przesady, na prawdę ręce opadają
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:53   #14
natala79
Rozeznanie
 
Avatar natala79
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 856
GG do natala79
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

świetna praca !

Nawet jak jest jakas obrobka, to co z tego? Nawet Tyszka przyznał sie, ze bez obrobki zdjecia nie wypusci.
Jezeli obróbka ingeruje w mejkap, to juz jest nie tak, ale tego tu nie widze.

Mejkap tu jest świetny, sznurowanie daje super efekt.

Nie rozumiem znów czepiania sie o obróbke, o to ze sznurowanie nie wyglada naturalnie... A co, miala sobie trampka dokleic, to wygladalo by to naturalnie???

Ludzie opanujcie sie. Makijaz jest sztuką ! Sztuka, nie ma zasad ! Jest czyms oryginalnym, nietuzinkowym, nieszablonowym. A zauwaylam, ze jak ktos wstawi cos ekstrawanckiego, to jest wielki szum i krytyka.

A najwiecej do powiedzenia jak zwykle maja osoby, które ledwo co machają pedzlem, obrabiaja amatorskie zdjecia i panosza sie po forum, jakby co najmniej malowały Edyte Górniak !

Edytowane przez natala79
Czas edycji: 2012-03-14 o 19:55
natala79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 20:06   #15
zlota1982
Raczkowanie
 
Avatar zlota1982
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Pozwolę sobie dodać skromne zdanie amatorki - fajny pomysł, bardzo dobre wykonanie i ciekawy makijaż.Widać, że dużo pracy włożyłaś w ten makijaż Bardzo mi się podoba...
Tak, jak napisałam, jestem amatorka, ale jak na mój gust, dziewczyna nie wygląda tak zupełnie na ''zasznurowaną'' właśnie dlatego, że fota nie była mocno przerobiona przez grafika...

Fajnie, że na tym forum jest właśnie różnorodność - i prace amatorskie i te bardziej profesjonalne ''z wyższej półki'' - dla mnie i jedne i drugie stają się często inspiracją i chyba o to w tym wszystkim chodzi
__________________


Edytowane przez zlota1982
Czas edycji: 2012-03-14 o 20:26
zlota1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 20:20   #16
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

świetny pomysł i wykonanie!
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 20:52   #17
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Mogę powiedzieć tylko tyle :Świetna robota
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 21:08   #18
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Dzięki i za miłe słowa i za słowa krytyki. Nie wiem czy jest sens żebym wrzucała kolejne sesje skoro wywołuje to tyle emocji pod kątem mej uczciwości w stosunku do obróbki fotografa.

Zawsze każde zdjęcie pochodzące z sesji jest obrobione każde jedno.. bo rozjaśnianie cyz kontrastowanie to też obróbka! Zadajcie sobie teraz pytanie czy Wy wrzucając amatorskie zdjęcia tego nie robicie? W przypadku tych zdjęć balans bieli i kolorów był dokładnie taki, jak je złapał aparat - więc odzwierciedla w 100% moją pracę. Jak widzicie makijaż nie jest obrabiany, widać nawet osypany biały cień na sztucznych rzęsach. Oko nie było kontrastowane co widać, bo w mocnym świetle lamp wydaje się nieco "bledsze" (a nie zle wytuszowane ) Tym trudniej jest uchwycić makijaż na sesjach bo w grę wchodzi sztuczne, mocne oświetlenie które zjada większość makijażu więc nie uważam że mam "łatwiej" bo mam śliczne zdjęcia z profesjonalnych sesji. Ja na prawdę musiałam się wiele nauczyć żeby mój makijaż bez kilku godzinnej pracy grafika komputerowego wyglądał tak jak wygląda i żeby fotografowie po sesji nie musieli obrabiać zdjęć. Ja nawet palce modelki kamuflowałam... palec po palcu.. bo miała dużo bardziej sine niż buzię
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 21:25   #19
natala79
Rozeznanie
 
Avatar natala79
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 856
GG do natala79
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Cytat:
Napisane przez Tyris Pokaż wiadomość
Dzięki i za miłe słowa i za słowa krytyki. Nie wiem czy jest sens żebym wrzucała kolejne sesje skoro wywołuje to tyle emocji pod kątem mej uczciwości w stosunku do obróbki fotografa.

Zawsze każde zdjęcie pochodzące z sesji jest obrobione każde jedno.. bo rozjaśnianie cyz kontrastowanie to też obróbka! Zadajcie sobie teraz pytanie czy Wy wrzucając amatorskie zdjęcia tego nie robicie? W przypadku tych zdjęć balans bieli i kolorów był dokładnie taki, jak je złapał aparat - więc odzwierciedla w 100% moją pracę. Jak widzicie makijaż nie jest obrabiany, widać nawet osypany biały cień na sztucznych rzęsach. Oko nie było kontrastowane co widać, bo w mocnym świetle lamp wydaje się nieco "bledsze" (a nie zle wytuszowane ) Tym trudniej jest uchwycić makijaż na sesjach bo w grę wchodzi sztuczne, mocne oświetlenie które zjada większość makijażu więc nie uważam że mam "łatwiej" bo mam śliczne zdjęcia z profesjonalnych sesji. Ja na prawdę musiałam się wiele nauczyć żeby mój makijaż bez kilku godzinnej pracy grafika komputerowego wyglądał tak jak wygląda i żeby fotografowie po sesji nie musieli obrabiać zdjęć. Ja nawet palce modelki kamuflowałam... palec po palcu.. bo miała dużo bardziej sine niż buzię
jest sens wrzucac, ja w kazdym razie bede na to czekac i z przyjemnoscia popatrze na cuda, ktore tworzysz. Nie ma sie co przejmowac osobami, które pierdzielą o obrobkach, a nigdy nie były na chciazby jednej sesji .
Ja czekam
natala79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 22:51   #20
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Świetna robota czekam na dalsze twoje prace bo są genialne !!
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 08:11   #21
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Cytat:
Napisane przez Tyris Pokaż wiadomość
ooo.. bardzo przepraszam..ale pracy grafika to tutaj prawie nie ma! Wybacz..ale po cyzm wnosisz ze zdjecie bardizje przeorbione niz zrobione? Zdjecie pochodzi z profesjonalnej sesji zdjeciowe.. ze studia! Jest robione sprzetem za kilka tys.. ktory nie bez powodu tyle kosztuje. Doswietlane lampami... Bardoz mi przykro ze tak podchodzicie do tego... i ograniczacie to forum jedynie do zdjec amatorskich! Nie raz jest wiecej obrobki w pracy amatorskiej niz w tkaiej. Z reka na sercu moge powiedziec ze to zdjecie jest nieruszone.. ani moj makijaz..ani skora modelki ktora pokrylam az po pas kamuflazem wlasnorecznie! Nie wrzucala bym zdjecia na ktorym nie widac mojej pracy tylko w calosci obrobke grafika, a jakie sa moje mozliwosci to moge pokazac swoim portfolio i wtedy ocenicie czy moje makijaze wymagaja obrobki czy nie.

No szkoda.. nie widze sensu w tkaim razie pokazywania tutaj swoich prac, bo majac mozliwosc zorganizowania profesjonalnej sesji NIE ROBIE zdjec amatorskich!
jest sens pokazywać bo tak jak napisałam to było tylko i wyłącznie moje zdanie i to odosobnione i poza tym na MM jest masa profesjonalistek które wiadomo że dają tylko zdjęcia z profesjonalnych sesji Po prostu makijaż z profesjonalnej sesji podziwiać mogę za całokształt, pomysł, ogólny efekt i tak makijaż oczu z tej sesji jest piękny, ale wszystkie sesje beauty po prostu oceniam inaczej niż tzw amatorskie-no bo nie ma co porównywać nawet.
A różnica miedzy niektórymi zdjęciami sesyjnymi a amatorskimi jest taka że na tych pierwszych modelki często wyglądają jak manekiny i serio nie wiem jak makijaż normalnie się prezentuje, ale jak napisałam jedno i drugie rządzi się swoimi prawami dlatego inaczej je oceniam.
Dodam że w tym wątku wypowiedziałam się na temat sznurowania, które nie po prostu przypadło mi do gustu Jeśli chodzi o Twoje prace beauty to nadają się do magazynu ale ja w takich zdjęciach nie oceniam makijażu.

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-03-15 o 08:24
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 08:26   #22
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Cytat:
Napisane przez natala79 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem znów czepiania sie o obróbke, o to ze sznurowanie nie wyglada naturalnie... A co, miala sobie trampka dokleic, to wygladalo by to naturalnie???
dokładnie. A dla mnie to jest idealny skrót myślowy. Noszę conversiaki i jeszcze nigdy nie miałam idealnie zasznurowanych metafora czytelna + świetne wykonanie.

Cytat:
Napisane przez Tyris Pokaż wiadomość
Zawsze każde zdjęcie pochodzące z sesji jest obrobione każde jedno..
Znam fotografa (słownie: jednego!), który nie obrabia zdjęć na życzenie. Ale prosi, by nie podawać jego nazwiska i zaznaczyć, że fota jest dokumentacją sesyjną (ale jest troszkę leniuszkiem i pracuje z najlepszymi wizażystkami - mówi, że jak już obrabia, to ma inne kwestie na głowie, więc make up ma być idealny).
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 08:38   #23
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
dokładnie. A dla mnie to jest idealny skrót myślowy. Noszę conversiaki i jeszcze nigdy nie miałam idealnie zasznurowanych metafora czytelna + świetne wykonanie.
już nie może się coś nie spodobać bo jest się posądzonym o skrótowe myślenie widziałam jakiś czas temu właśnie taką pracę ze sznurowaniem na żywo i wyglądało to jakby te sznurki wychodziły wręcz ze skóry, z tym że były przyklejone gęściej, miedzy dziurkami jeszcze wychodziły. Nie zrozumiałam/źle odebrałam widocznie wyraz artystyczny
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 09:18   #24
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość

Znam fotografa (słownie: jednego!), który nie obrabia zdjęć na życzenie. Ale prosi, by nie podawać jego nazwiska i zaznaczyć, że fota jest dokumentacją sesyjną (ale jest troszkę leniuszkiem i pracuje z najlepszymi wizażystkami - mówi, że jak już obrabia, to ma inne kwestie na głowie, więc make up ma być idealny).
No wlasnie o to chodzi. Na palcach jednej reki mozna policzyć ludzi którzy tak idealnie ustawiją wszystko (światło, dobierają obiektyw, balanse itp) że nie muszą obrabiać zdjęc..ale jest kilka warunków. Modelka - cera idealna, profesjonalistka (a takich na prawde mało i zazwyczaj są agencyjne) i takie zdjęcia nigdy nie są beauty! Nieobrobione mogą być portrety w jakiejś np romantycznej konwencji, zdjęcia scenerii i sylwetki. Niestety... jak się robi beauty i jest tak duże zbliżenie i koncentracja na tym co się dzieje na twarzy ..wystarcz że gdzies jeden element nie gra i praca nie jest estetyczna. Pokażę Wam następnym razem sesję z tymi samymi fotografami gdzie były 2 modelki na sesji. Mam na swoim komputerze zdjęcia surowe BEZ obróbki i różnią się one od tych końcowych wyłącznie tym, że jedna z modelek ma zredukowane zmarszczki wokół ust bo przyjęła taką pozę że niestety.. skóra w tym miejscu się zmarszczyła i psuła efekt. Makijaż i całość nie ruszona. Oczywiście nie mogę tych zdjęć wrzucić dla porównania bo fotograf z pewnością nie wyraził by zgody na publikację .. ale jako ciekawostkę powiem Wam że raz się kopsnęłam i niechcący wrzuciłam to nieobrobione zdjęcie nie zauważyłam różnicy.. zaczaiłam dopiero po tym że nie było sygnowane logiem fotografa

Ale czasem tez jest tak, że obróbka mocna pasuje do konwencji zdjęcia i takie foty rozpatruje się w innej kategorii trochę. To co widzicie w magazynach typu vogue to nie są naturalne zdjęcia..tylko artystyczne tutaj obrobka służy spotęgowaniu efektu którego nie osiągnie się naturalnie bo fizjologia ludzka na to nie pozwala ^^ Jestem zdecydowaną przeciwniczkom obrabianiu makijażu, bo widziałam nie jedno.. jak fotografowie wrecz malowali cały makijaż od początku, ale nie mam nic przeciwko dobremu fashion czy beauty jezeli wiem ze malowal dobry artysta wizazu.

Każdemu fotografowi zależy na tym, aby jego praca była jak najlepsza. Ja nie mówie o takich którzy wszystko robią w fotoszopie, bo to nie fotograf a grafik komputerowy, ale dobre, studyjne zdjęcie też czasem trzeba dopieścić w granicy rozsądku bo niektórych rzeczy nie da się zamaskować bądz usunąć pędzlem i światłem a przeszkadzają.

Edytowane przez Tyris
Czas edycji: 2012-03-15 o 09:21
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 11:14   #25
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Cytat:
Napisane przez natala79 Pokaż wiadomość
świetna praca !

Nawet jak jest jakas obrobka, to co z tego? Nawet Tyszka przyznał sie, ze bez obrobki zdjecia nie wypusci.
Jezeli obróbka ingeruje w mejkap, to juz jest nie tak, ale tego tu nie widze.

Mejkap tu jest świetny, sznurowanie daje super efekt.

Nie rozumiem znów czepiania sie o obróbke, o to ze sznurowanie nie wyglada naturalnie... A co, miala sobie trampka dokleic, to wygladalo by to naturalnie???

Ludzie opanujcie sie. Makijaz jest sztuką ! Sztuka, nie ma zasad ! Jest czyms oryginalnym, nietuzinkowym, nieszablonowym. A zauwaylam, ze jak ktos wstawi cos ekstrawanckiego, to jest wielki szum i krytyka.

A najwiecej do powiedzenia jak zwykle maja osoby, które ledwo co machają pedzlem, obrabiaja amatorskie zdjecia i panosza sie po forum, jakby co najmniej malowały Edyte Górniak !
Podpisuję się w 100%

Sesja to sesja - obróbka będzie ale jeśli nie ma ingerencji w makijaż to w czym problem?

Poza tym piękna praca Tyris
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 12:01   #26
7minutesinheaven
Raczkowanie
 
Avatar 7minutesinheaven
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 428
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Ręce opadają kiedy czytam niektóre z tych komentarzy... Nie rozumiem zupełnie całej tej 'burzy'. I zastanawiam się czy gdyby Tyris zrobiła osobne zdjęcia, swoim własnym aparatem, które wyglądałyby mniej profesjonalnie to całe zamieszanie miałoby w ogóle miejsce...
Mnie osobiście makijaż bardzo się podoba, pomysł jest bardzo ciekawy, widać w tym wprawną rękę i pasję.
Nie mogę jednak przestać myśleć o tych wszystkich uwagach... bo pojawiam się na tym forum już od kilku lat, często obserwowałam jak dziewczyny wrzucające na początku amatorskie zdjęcia po jakimś czasie dogadują się z fotografami, zaczynają tworzyć coś bardziej profesjonalnie i nigdy nie przeszłoby mi przez myśl, żeby wyrażać się o tym niepochlebnie. Na pewno wiele z nas marzy, a i wiele już ma szansę pracować bądź hobbystycznie udzielać się przy sesjach zdjęciowych. Czy gdyby któraś z nas wybiła się na tyle, że jej makijaż ukazał się na okładce jakiegoś poczytnego czasopisma spotkałaby się z taką samą opinią? Bo tam na pewno byłyby całe kilogramy photoshopa... Ja byłabym w pewnym sensie dumna.

Pierwszy raz odkąd tu jestem włączyłam się w taką dyskusję, na ogół wolę po prostu pewnie sprawy przemilczeć, ale od dłuższego czasu czytając komentarze niektórych użytkowniczek powoli tracę nerwy. Nie ma nic złego w konstruktywnej krytyce, ale zauważyłam, że niektórzy wolą ją dawać niż przyjmować...


Tak czy inaczej, dla mnie pomysł świetny, podoba mi się idea sznurowania i wykonanie, chociaż nie wiedzieć czemu widziałabym tu nieco bardziej mroczną 'sznurówkę'. Pewnie dlatego, że sznurowanie komuś ust, zmuszanie kogoś do milczenia jawi mi się 'ostrzej'.

Tyris <brawo>
__________________
Dil da mamla hai dilbar.

http://gadane-po-babsku.bloblo.pl/

-czyli co w głowie może siedzieć.
7minutesinheaven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 12:18   #27
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Cytat:
Napisane przez Tyris Pokaż wiadomość
No wlasnie o to chodzi. Na palcach jednej reki mozna policzyć ludzi którzy tak idealnie ustawiją wszystko (światło, dobierają obiektyw, balanse itp) że nie muszą obrabiać zdjęc..ale jest kilka warunków. Modelka - cera idealna, profesjonalistka (a takich na prawde mało i zazwyczaj są agencyjne) i takie zdjęcia nigdy nie są beauty! Nieobrobione mogą być portrety w jakiejś np romantycznej konwencji, zdjęcia scenerii i sylwetki. Niestety... jak się robi beauty i jest tak duże zbliżenie i koncentracja na tym co się dzieje na twarzy ..wystarcz że gdzies jeden element nie gra i praca nie jest estetyczna. Pokażę Wam następnym razem sesję z tymi samymi fotografami gdzie były 2 modelki na sesji. Mam na swoim komputerze zdjęcia surowe BEZ obróbki i różnią się one od tych końcowych wyłącznie tym, że jedna z modelek ma zredukowane zmarszczki wokół ust bo przyjęła taką pozę że niestety.. skóra w tym miejscu się zmarszczyła i psuła efekt. Makijaż i całość nie ruszona. Oczywiście nie mogę tych zdjęć wrzucić dla porównania bo fotograf z pewnością nie wyraził by zgody na publikację .. ale jako ciekawostkę powiem Wam że raz się kopsnęłam i niechcący wrzuciłam to nieobrobione zdjęcie nie zauważyłam różnicy.. zaczaiłam dopiero po tym że nie było sygnowane logiem fotografa

Ale czasem tez jest tak, że obróbka mocna pasuje do konwencji zdjęcia i takie foty rozpatruje się w innej kategorii trochę. To co widzicie w magazynach typu vogue to nie są naturalne zdjęcia..tylko artystyczne tutaj obrobka służy spotęgowaniu efektu którego nie osiągnie się naturalnie bo fizjologia ludzka na to nie pozwala ^^ Jestem zdecydowaną przeciwniczkom obrabianiu makijażu, bo widziałam nie jedno.. jak fotografowie wrecz malowali cały makijaż od początku, ale nie mam nic przeciwko dobremu fashion czy beauty jezeli wiem ze malowal dobry artysta wizazu.

Każdemu fotografowi zależy na tym, aby jego praca była jak najlepsza. Ja nie mówie o takich którzy wszystko robią w fotoszopie, bo to nie fotograf a grafik komputerowy, ale dobre, studyjne zdjęcie też czasem trzeba dopieścić w granicy rozsądku bo niektórych rzeczy nie da się zamaskować bądz usunąć pędzlem i światłem a przeszkadzają.
zgadzam się ze wszystkim Twoje prace są beauty i są absolutnie na najwyższym poziomie. Zdjęcie z suwakiem spokojnie mogłoby być w jakimś zagranicznym magazynie. I sama takie sesje wizażanek po cichu oglądam i podziwiam takie prace muszą być choćby w najmniejszym stopniu obrobione bo muszą być perfekcyjne, bez obróbki nie były by tak estetyczne bo wiadomo że nikt perfekcyjny nie jest. Wiem jak czasem różnią się zdjęcia jeśli chodzi o makijaż, nawet te profesjonalne w odpowiednim oświetleniu ale bez odpowiedniego przygotowania(mam koleżankę modelkę wprawdzie fashion ale widać różnicę w make upie). Oczywiście te profesjonalne są wizualnie ładniejsze, po prostu do podziwiania, publikowania w magazynach-takie łechczące oko ale jak chcę tylko ocenić sam make up tak czysto amatorsko jako laik, to wolę amatorskie- oczywiście mniej estetyczne ale widać że dziewczyna jest z krwi i kości widać dobrze jakie ma brwi, rzęsy, zbliżenie cieniowania, faktura cienia. Ale to są dwie różne bajki- fota amatorska z niedoskonałościami:brzyda l: i dzieło kilkoro ludzi w pełni profesjonal. Dlatego jak widzę piękne zdjęcie,modelkę, makijaż, w którym wszystko jest perfekcyjne, nawet po tyle samo rzęs ma na powiece to tylko się zachwycam dana kompozycją bo samego makijażu nie mogę ocenić bo nawet nie ma zbliżeń kadrowania na poszczególne elementy oczy/usta. Moja kumpela raz dała jedno zdjęcie wtedy jeszcze nieprofesjonalne(za opłatą oczywiście) do obróbki specjalnie grafikowi który zrobił jej cały makijaż dlatego ja oglądając takie prace nie wiem nigdy ile rzeczywiście namachała się wizażystka.
O to mi chodziło jak napisałam w pierwszym poście że dla mnie ocena samego make upu na focie beauty nie ma sensu. Nie krytykuje w żaden sposób takich prac, uwielbiam też oglądać te z zakresu charakteryzacji-oszpecania i każdą tą kategorię oceniam inaczej
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 16:33   #28
madzioha
Rozeznanie
 
Avatar madzioha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do madzioha
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

ajajaj (!) genialnie wymodelowane oko, wszystko takie równe, symetryczne, idealnie dopracowany każdy szczegół makijażu mogę się mylić, ale mam wrażenie, że lewe oko modelki przy dolnej linii rzęs jest wytuszowane, a prawe już nie - trzeba było wyretuszować hihi
PIEKNY MAKIJAZ!
__________________
INSTAGRAM http://instagram.com/magdalena_madzioha ->
@magdalena_madzioha
FACEBOOK http://www.facebook.com/make.up.art.by.magda
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 19:56   #29
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Powiem tak - sama się sobie dziwię, że się udzielam w tej dyskusji, bo niezwykle rzadko przeglądam MM, nie mówiąc o tym, że w ogóle nie piszę postów na tym forum, ale nie mogłam się powstrzymać .
Nie wiem, może się nie znam, ale dla mnie to forum nie jest chyba po to tylko, żeby oglądać czysto amatorskie zdjęcia i zajmować się krytykowaniem/doradzaniem etc.
Czasem chciałabym tu zajrzeć tylko po to, żeby zobaczyć coś innego, szalonego, dziwnego, nie koniecznie do wykorzystania przeze mnie, nawet nie koniecznie pięknego, ale intrygującego. Po prostu ciekawi mnie makijaż artystyczny (sesyjny, czy jak to tam nazwać), obrobiony/ nie obrobiony - bez znaczenia.
Makijaż wykonany przez Tyris niewątpliwie nie należy do amatorskich i wg mnie nic mu zarzucić nie można. Może się podobać mniej albo bardziej (mnie się akurat podoba ), ale na pewno ciekawi, intryguje - i o to chyba chodzi .
Zresztą, być może mylnie, wychodzę z założenia, że tego rodzaju makijaże się po prostu pokazuje jako efekt swojej pracy, z pewnością nie amatorskiej, a nie po to, żeby osoby, które o makijażu mają (zdaje mi się ) raczej czysto amatorskie pojęcie, doradzały autorce co i jak ma robić, albo zarzucały, że sztucznie, że obrobione itp. Ja jestem amatorką totalną (choć kocham makijaż i dla własnych potrzeb radzę sobie nie najgorzej, a w każdym razie bez niczyjej pomocy ) i jak mi się czyjś prezentowany publicznie makijaż nie podoba, to się po prostu nie odzywam, zwłaszcza, jak nie mam nic konstruktywnego do przekazania. Inaczej mówiąc nie uznaję "krytyki dla krytyki". Poza tym co ja, amatorka, mogę wnieść do pracy profesjonalistki, skoro nie mam o tym pojęcia. Jestem po prostu zdania, że żeby krytykować albo doradzać, trzeba mieć wiedzę co najmniej porównywalną do autora makijażu. Oczywiście nie oznacza to, że - jako amatorce - ma mi się podobać wszystko, co wyszło spod ręki osoby bardziej ode mnie doświadczonej, ale dla mnie bez sensu jest szukanie dziury w całym i zwykłe czepialstwo.

Trochę się rozpisałam, może niepotrzebnie, ale nie chciałabym, żeby osoby umieszczające tu makijaże przez bezproduktywną krytykę były zniechęcone do zamieszczania tu swoich makijaży. Jest tu chyba miejsce dla wszystkich .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:17   #30
kaliope82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Na wstępie powiem tylko, że bardzo dziwią mnie takie napastliwe komentarze.
Moim zdaniem makijaż jest wykonany perfekcyjnie, jest czysty, wyrazisty, pomysłowy, glamur...

Zdjęcia świetne, cała aranżacja przyciąga uwagę. Ode mnie wielki plus za całość!
__________________
Konkursy internetowe
kaliope82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria makijażu - moje makijaże


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.