Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-17, 23:49   #2431
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
byłam dziś na wizycie kontrolnej i jestem trochę zdziwiona lekko mówiąc
jestem w 4 miesiącu leczenia, biorę 30 mg dziennie, od dwóch tygodni nie mam żadnego pryszcza nowego, jakieś tam podskórne zaskórniki siedzą, ale nawet ich nie widać tylko jak naciągnę skórę
i dermatolog stwierdził, żeby już zmniejszyc dawkę do 20 mg na 2 miesiące i później do 10 mg na 2 miesiące i koniec. na to ja zrobiłam wielkie oczy i mówię mu, że przecież nie wybiorę zalecanej dawki do masy ciała, na to on się uśmiechnął i wyjaśnił, że ta określona dwka na kg masy ciała jest tylko z tego względu, że kiedyś bardzo się bano tego leku i krótko pacjenci go brali, przez to trądzik powracał, ale mimo to znów brano go krótko ponownie, przez to postanowiono określić z góry pewną normę, którą zapisano w ulotce, ażeby dać jakgdyby taki próg lekarzowi i pacjentom, jednak nie należy się tego trzymać tak sztywo
nic na to nie odpowiedziałam, wzięłam receptę i nie wiem co zrobić, brać 30 czy zmniejszyc do 20?! chyba odwiedzę innego derma
Mi moja derma powiedziała coś podobnego. Na ostatniej wizycie powiedziała mi o międzynarodowej konferencji, która odbyla się w Berlinie a poruszała temat retinoidów doustnych właśnie. I całkowita dawka uzależniona jest od wielu czynników - stanu skóry, stadium trądzika i jego rodzaju, postępów w leczniu. Jej córka brała retinody przez 3 miesiące (sic!) i trądzik nie powrócił do tej pory, a było to w 2004. Mi np chciala zakonczyć leczenie już w maju przy wybranej dawce ok 80mg bodajże, ale że jeszcze mi się jakieś mini niespodzianki pojawiały, to przedłużyła i suma summarum wybiorę te 120 mg, ale tylko dlatego, że monitorowała caly czas stan skóry i postępy w leczeniu, a nie dlatego, że tak trzeba i już Pamiętaj jednak żeby upomnieć się o jakieś zewnętrzne podtrzymanie kuracji jak skończysz, bo ponoć nie każdy dermatolog o to dba i pamięta
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 11:50   #2432
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

w takim razie u mnie wystarczyło gdybym łykała izo, 3 max 4 miesiące. Wtedy już miałam świetną cerę. A brałam 7.

właśnie jak się upomniałam o zewnętrzne retinoidy a derma mi nie przepisała bo powiedziała ze nie ma takiej potrzeby
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 15:50   #2433
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

w piątek mam wizytę u innego dermatologa, zobaczymy co powie
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 17:35   #2434
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny a co jeżeli postanowie przerwać kurację , np po miesiącu ? Czy trądzik wróci ze zdwojoną siłą czy coś w tym stylu ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 00:48   #2435
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co jeżeli postanowie przerwać kurację , np po miesiącu ? Czy trądzik wróci ze zdwojoną siłą czy coś w tym stylu ?
A skąd my mamy to wiedzieć? Jakie jest podłoże trądziku? Jaki rodzaj? Jak przebiega leczenie? Cięzko coś takiego stwierdzić Wątpię jednak że wróciłby jeszcze gorszy, bo niby czemu?
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 08:03   #2436
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Sokinky no nie wiem, może lekarz coś Wam wspominał.
Mnie zaproponowała izotek i kazała to przemyśleć , poczytać.
Mam w przyszłym tygodniu wizytę to zapytam , jednak nie zdecyduje się na kurację.
Zawiesina z siarką i ichtiolem zapisana przez innego dermatologa daje radę w pewnym sensie.Jeszcze żeby tylko się tak nie pogarszało czasem.
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 13:01   #2437
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Sokinky no nie wiem, może lekarz coś Wam wspominał.
Mnie zaproponowała izotek i kazała to przemyśleć , poczytać.
Mam w przyszłym tygodniu wizytę to zapytam , jednak nie zdecyduje się na kurację.
Zawiesina z siarką i ichtiolem zapisana przez innego dermatologa daje radę w pewnym sensie.Jeszcze żeby tylko się tak nie pogarszało czasem.
Mi jak dermatolog zaproponowała za pierwszym razem, też odmówiłam. Stwierdziłam, ze nie ma mowy i wolę mieć pryszcze niż to łykać. Po paru miesiącach zmieniłam zdanie. Do tej pory jedyne, czego żałuję, to że nie zdecydowałam się za pierwszym razem
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 19:12   #2438
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Mi jak dermatolog zaproponowała za pierwszym razem, też odmówiłam. Stwierdziłam, ze nie ma mowy i wolę mieć pryszcze niż to łykać. Po paru miesiącach zmieniłam zdanie. Do tej pory jedyne, czego żałuję, to że nie zdecydowałam się za pierwszym razem
A ja że kilka lat wcześniej. Nawet jeśli po kuracji trądzik wróci, to i tak chociaż rok będę wyglądać jak człowiek.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 17:41   #2439
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

heh no coś w tym jest ja dziewczyny postanowiłam wybadać wszystkie przyczyny tradziku i jedną czyli stany zapalne w zębach już leczę, drugą migdałki to dzisiaj doczekałąm się mojej wizyty u ortolaryngologa i mam migdalki do wycięcia się okazało. także chyba je wytne tylko czy podczas kuracji mogę????

a hormony to coś mi tu smierdzi bo zrobilam naprawde duzo badan i niektore przekroczone a niektore pod max ale jeszcze nie przekroczone. endo mnie niby uspokaja.... bylabym spokojna gdyby nie moje owlosienie nadmierne... tzn przek kuracja izo bylo i tak juz za duze wedlug mnie.... ale podczas kuracji oroslam jak cholera szok ;/ i teraz to mnie juz w ogole zmartwilo to bo izo takie cos spowodowal ;/ to jedyny skutek uboczny co gnebi mnie niemal codziennie
;/
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-20, 19:20   #2440
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

byłam u dermatologa i będę utrzymywać jeszcze dawkę 30 mg, ale tylko dlatego, że wyskoczyły mi dwie gule znów na brodzie
ale derma powiedziała, że mój poprzedni dermatolog miał rację- dawka na masę ciała nie musi być rygorystycznie przestrzegana, ponieważ została ustalona, mniej wiecej w ten sposób o którym pisałam wcześniej ja i sokinky jej zdaniem teorie, że należy wybrać tyle ile się waży są mocno naciągane, ponieważ każdemu, komu trądzik powraca zaraz się zarzuca że nie wybrał całej dawki, ale z drugiej strony niektórzy wybrali nawet dwie pełne dawki a trądzik i tak się pojawia
wszystko zależy od indywidualnego leczenia
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 20:59   #2441
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
ja dziewczyny postanowiłam wybadać wszystkie przyczyny tradziku i jedną czyli stany zapalne w zębach już leczę, drugą migdałki to dzisiaj doczekałąm się mojej wizyty u ortolaryngologa i mam migdalki do wycięcia się okazało. także chyba je wytne tylko czy podczas kuracji mogę????
Poszłam w twoje ślady i z zębami jest już u mnie prawie okej. Napisz tylko coś więcej o migdałkach, bo czuję, że też powinnam mieć przebadane, kiedyś miałam wycinany jeden. Dostałaś skierowanie czy jak? Dlaczego lekarz uznał że trzeba je wyciąć? Jest to refundowane? Nie masz pojęcia ile się czeka? Co do tego czy można podczas kuracji izo to pojęcia nie mam, trzeba by było zapytać dermatologa.

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
a hormony to coś mi tu smierdzi bo zrobilam naprawde duzo badan i niektore przekroczone a niektore pod max ale jeszcze nie przekroczone. endo mnie niby uspokaja....
Pisałam ci już chyba w innym wątku, że na twoim miejscu przyjrzałabym się uważnie tej kwestii. Ja mam zdiagnozowany zestaw pco+niedoczynność, więc może przewrażliwiona jestem na tym punkcie, ale szczerze radzę zgłębić tę kwestię, może iść do innego lekarza.
Już nie pamietam dokładnie, ale czy jesteś tylko pod opieką endo czy i gina? Może warto by było? Miesiączkujesz regularnie?

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ale derma powiedziała, że mój poprzedni dermatolog miał rację- dawka na masę ciała nie musi być rygorystycznie przestrzegana, ponieważ została ustalona, mniej wiecej w ten sposób o którym pisałam wcześniej ja i sokinky jej zdaniem teorie, że należy wybrać tyle ile się waży są mocno naciągane, ponieważ każdemu, komu trądzik powraca zaraz się zarzuca że nie wybrał całej dawki, ale z drugiej strony niektórzy wybrali nawet dwie pełne dawki a trądzik i tak się pojawia
wszystko zależy od indywidualnego leczenia
Niestety. Może to i ściema z tą dawką, ale ja jednak będę dążyć do wybrania 120 mg/kg albo i więcej, bo trądzik miałam naprawdę długoletni i okresami ciężki. Jak wróci to trudno - nic nie poradzę, ale nie chcę gdybać, że co to by był jakbym wzięła jedno czy 2 opakowania więcej.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 14:37   #2442
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Olka: Co do migdałków to przebadał mnie lekarz w gebibecie i wydał taką diagnozę. oczywiście wywiad też był. No i dał mi zalecenie takie, że są do wycięcia na papierze. dał 2 opcje albo prywatnie u niego albo na nfz w innym szpitalu u nas wojewodzki. No i w sumie tyle opowiadał o tym jak to jest po zabiegu itp. wiesz różnie z nimi to bywa niektórzy maja lepiej po wycięciu a niektórzy gorzej. Na mojego tate trafiło, ze ma gorzej męczy się strasznie ale to chyba, że miał wycinane kiedy miał chore je.

Co do hormonów to ja już chodzę do 2 lekarzy endokrynologów. i 1 ginekolog. Wiesz co prześlę ci wynik ostatniego usg jajników zerknij i powiedz co o tym sądzisz... niby lekarze mówią, ze okej ale coś mi się nie wydaje. A cO DO NIEDOCZYNNOŚCI tarczycy to miałam tsh ok 6 ale ft3 i ft 4 okej do tego ush tarczycy robione u 2 specjalistów miałam jak najbardziej okej. no i anty tpo okej tez dostałam eutyrox codziennie pół tabletki rano nad czczo na zbicie tsh no i po 2 michach juz bylo okej. ale teraz ciągle biorę go. A powiedz mi czy ty masz jakieś nadmierne owłosienie na twarzy ciele????
Moje miesiaczki są okej czasami mam 2 dni za wcześnie albo za pózno raz na rok zdarzy się, że 7-10 dni się spozni. Są bolesne za to a co do obfitości to róznie ale 2 dni dosyć sporo a ok 4 dzień już jest po okresie jakieś tam resztki ;p to chyba jest wsyztsko okej z nimi tak???? nigdy nie miałąm tak aby meisiąc nie było jej czy coś.
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-22, 20:56   #2443
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzięki za info o migdałkach, pomyśle o wizycie u lekarza.

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
A powiedz mi czy ty masz jakieś nadmierne owłosienie na twarzy ciele????
Moje miesiaczki są okej (...) nigdy nie miałąm tak aby meisiąc nie było jej czy coś.
Możesz przesłać, ale żaden ze mnie specjalista. Poza tym widzę, że jesteśmy odmiennymi przypadkami, bo ja znowu z regularnym miesiączkowaniem miałam ogromny problem (teraz jadę na anty, więc wiadomo), ale nadmiernego owłosienia nie mam. Chociaż przy izo trochę się chyba zwiększyło, to nadal nie przekracza przeciętnej.

Jestem już 5. dzień na zwiększonej na 30 mg dawce. Usta bardziej mi wysychają.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 12:10   #2444
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć U mnie dziś 7-my dzień leczenia Aknenorminem (40 mg). Jestem przed okresem dlatego nie wiem, czy pryszcze na brodzie i jeden upierdliwy koło ust to już efekt oczyszczania, a fatalny nastrój i wahania nastroju to zwykły PMS, czy lek Usta póki co nie są nadmiernie wysuszone. Jednak jeśli nie smaruję ich czymś dłuższy czas, to pojawia się niemiłe uczucie spierzchnięcia. Na razie wazelina i pomadka działają. Pojawiła mi się też wkurzająca wysypka po wewnętrznej stronie ud, która czasem swędzi, ale piję wapno. Także jak do tej pory jest znośnie
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:45   #2445
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

olka dla ciebie : w zał.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P7290001.jpg (59,1 KB, 38 załadowań)
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:44   #2446
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

U mnie to chyba nie działa... Nie mogę się pozbyć zaskórników po czterech miesiącach

Połykam razem z izo wiesiołka, jest tłusty więc myślę, że zwiększam wchłanialność ale może się mylę i osłabiam jego działanie? Jak myślicie...
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 16:42   #2447
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

olka??
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 17:46   #2448
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dzięki dziewczyny za radę,żeby tabletki brać osobno(bo biorę 2 dziennie),rzeczywiście jest lepiej,usta tak nie wysychają,nie mam ran w nosie
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 22:15   #2449
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za radę,żeby tabletki brać osobno(bo biorę 2 dziennie),rzeczywiście jest lepiej,usta tak nie wysychają,nie mam ran w nosie
Proszę
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 16:33   #2450
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Palinkaaa13 moim zdaniem usg jest prawidłowe, zastanawiające są jedynie te pęcherzyki.Twoje niekoniecznie muszą oznaczać policystyczne jajniki (chociaż kontrolowałabym tę kwestię i robiła regularnie usg). U mnie na przykład jajniki były ewidentnie zawalone pęcherzykami, więc nie było wątpliwości.

Dzisiaj 10. dzień zwiększonej dawki. Smaruję częściej usta i z nimi jest lepiej, niestety dopadł mnie burak.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 12:09   #2451
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Palinkaaa13 moim zdaniem usg jest prawidłowe, zastanawiające są jedynie te pęcherzyki.Twoje niekoniecznie muszą oznaczać policystyczne jajniki (chociaż kontrolowałabym tę kwestię i robiła regularnie usg). U mnie na przykład jajniki były ewidentnie zawalone pęcherzykami, więc nie było wątpliwości.

Dzisiaj 10. dzień zwiększonej dawki. Smaruję częściej usta i z nimi jest lepiej, niestety dopadł mnie burak.
no właśnie za duża ilość tych pęcherzyków u mnie tak mi się wydaje kurde martwi mnie to jak cholera wiesz z miesiączkami mam okej.
modlę się abym nie miała PCOS dlatego w tym tgodniu znowu zapiszę się na usg tylko znowu gdzie indziej kasy wydam ehhh
no ale w jakim czasie najlepiej robić to badania bo niby nie ma znaczenia ale wiesz..... bo chyba w tym tygodniu okres dostanę planowo
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 19:33   #2452
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, ratunku! Biorę Axotret 40 mg dziennie od 4 tygodni i nie daje sobie rady z pękającymi kącikami ust Strasznie bolą i szczypią, nie mogę otwierać ust.
Przeszukałam wątek i kilka osób polecało Alantan. Tylko jaki? Jest maść, krem, oraz wersja alantan plus. Nie wiem, który kupić, a kupić muszę jutro bo już nie daję rady, nic nie pomaga.
izusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 20:56   #2453
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja mam alantan plus
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 21:29   #2454
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez izusek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ratunku! Biorę Axotret 40 mg dziennie od 4 tygodni i nie daje sobie rady z pękającymi kącikami ust Strasznie bolą i szczypią, nie mogę otwierać ust.
Przeszukałam wątek i kilka osób polecało Alantan. Tylko jaki? Jest maść, krem, oraz wersja alantan plus. Nie wiem, który kupić, a kupić muszę jutro bo już nie daję rady, nic nie pomaga.
Na przyszłość wyjeżdżaj po prostu pomadką poza usta. Od kiedy tak robię - zero problemu. Wcześniej pękające kąciki smarowałam sudocremem i wracały do normy.
Btw kupiłam sobie carmex w słoiczku i muszę powiedzieć, że to jest to! Dotychczas miałam tisane (fajny!) i carmexa w tubce, i dziwiłam się, że carmex prawie wcale nie pomaga. Pomaga, ale ten słoiczkowy. Błyszczykowy wiśniowy zazwyczaj kiepsko się nanosiło i zjadałam go od razu.

Nadal wkurza mnie ten burak na twarzy, bo już kilka osób pytało czy mi nie duszno/czemu się denerwuję, bo jestem zburaczona. Ale okej, są gorsze skutki uboczne, byle pozostało na buraku.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 11:09   #2455
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez izusek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ratunku! Biorę Axotret 40 mg dziennie od 4 tygodni i nie daje sobie rady z pękającymi kącikami ust Strasznie bolą i szczypią, nie mogę otwierać ust.
Przeszukałam wątek i kilka osób polecało Alantan. Tylko jaki? Jest maść, krem, oraz wersja alantan plus. Nie wiem, który kupić, a kupić muszę jutro bo już nie daję rady, nic nie pomaga.
ja polecam alantan plus maść mówie to wszytskim co mają takie problemy i każdemu pomaga. Ja sama ją używam praktycznie całą kuracje i estem mega zadowolona !!! polecam

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

a ja się buraczę nawet jak zakaszle 2 razy dajecie wiarę ???? masakra jakaś;p
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 11:24   #2456
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Chyba bez znaczenia, który Alantan wybierzesz
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 15:01   #2457
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzięki dziewczyny Pomadką wyjeżdżam od początku ale niezbyt to pomaga. Te alantany faktycznie nie wiele się od siebie różnią.
izusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 10:29   #2458
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi na pękające kąciki dermatolog poleciła clotrimazol, pare razy posmarowałam i juz nie mam tego problemu.
Mojej siostrze udało się znaleźć w łodzi dla mnie proszki aknenormin 20 mg 30 tabl za 60 zł! A do tej pory kupowałam za 90.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 10:33   #2459
Aneess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć Wszystkim,

W połowie maja zakończyłam swoją walkę z trądzikiem.
Od października zeszłego roku brałam aknenormin. Zaczełam od dawki 20 mg, potem wzrosła mi na 40 mg, wyniki byłe bardzo dobre więc wskoczyłam na 3 miesiące na 50 mg i ostatni miesiąc 30 mg. Dawka lekko przekroczona ale wyniki badań były świetne więc dermatolog zgodziła się na takie dawkowanie. Cerę mam super- nie mam nawet czarnych wągrów ale mam niestety blizny I tutaj pytanie do tych, które są już po leczeniu. Co polecacie na te blizny? Kwasy? Pilingi-mikrodermabrazję? a może laser?
Będę wdzięczna za odpowiedź
Co do wysuszonych ust, to najlepszy carex i zwykła wazelina
Aneess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 10:37   #2460
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Aness- na blizny najlepsze kwasy u dermatologa, a tańszym sposobem kup kwasy na allego i do dzieła, ja sama robiłam i moja siostra też, polecam migdałowy 20%, krzywdy nie zrobi.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.