Zbrodnia w Rakowiskach - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-20, 19:08   #361
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Po 15/20 latach to pytanie czy społeczeństwo będzie o tym pamiętać? Wątpię. Oczywiście może być tak, że prasa/telewizja poinformuje że taki a taki skazany za to i tamto wychodzi, ale tak dzieje się baaardzo rzadko. Wystarczy przejrzeć gazety/włączyć wiadomości -przecież co jakiś czas ktoś wychodzi po dłuższej odsiadce i jakoś media na ten temat nie trąbią (nawet właściwie nie wiem czy mogą?bo przecież wyrok był, kara została wykonana czyli właściwie to chyba byłby już naruszanie..nie wiem jak to nazwać..dóbr osobistych?). To czy będzie się w stanie dostosować czy nie to już wróżenie z fusów..bo przecież niektórzy za dobre sprawowanie wychodzą szybciej. Do tego dochodzą programy resocjalizacyjne dla więźniów i "pomocowe" na rozpoczęcie nowego życia np. darmowe przejazdy tramwajem/autobusem przez jakiś czas po opuszczeniu więzienia. Inną kwestią jest to, że wkurza mnie to niesamowicie, że tyle kasy jest na więzienia wydawane, a więźniowie mają lepiej niż niejeden pracujący, ale to już temat na inny wątek.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:11   #362
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Gdzie więzniowie mają lepiej, niż pracujący?
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:14   #363
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Sachmet Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą. Pani prokurator mówiła że zbrodnia była zaplanowana i konsekwentnie wykonana. Szczerze jednak wątpię w jakiekolwiek molestowanie i znęcanie, choć nie można tego wykluczyć.
Mi się wydaje, że jedno nie wyklucza drugiego. Można zaplanować morderstwo w ramach "zemsty". Druga sprawa, że przynajmniej w moim odczuciu, jednak coś z wychowaniem było nie tak. Bo nie wyobrażam sobie, że ja się w kimś zakochuje i ten ktoś proponuje mi zabicie moich rodziców i ja się zgadzam...spokojnie planuje i wszystko wykonuje zgodnie z założeniami...i nie wyobrażam sobie tego teraz (choć nastolatka już nie jestem) i na pewno tak bym nie zrobiła jakbym miała te 15/16 itd. lat.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Gdzie więzniowie mają lepiej, niż pracujący?
Choćby posiłki. Pracowałam w sądzie przyjmowaliśmy skargi więźniów na warunki..dlaczego dwa dni pod rząd jest ta sama surówka? I dlaczego zupa jest źle doprawiona? Dlaczego w telewizorze jest program xyz a nie d? Bo on by chciał pooglądac program d , a my się nad nim znęcamy bo nie może i to się nadaje do trybunału praw człowieka itd.
A nie jeden pracujący nie jest w stanie sobie i dzieciom takiego wyżywienia zapełnić./ Choć oczywiście Hilton to nie jest..
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:18   #364
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

A ja "zwiedzałam" więzienie i areszt. I wiem, że warunki są tam zazwyczaj tragiczne i nikt normalny nie chciałby tam spędzić doby.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:23   #365
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Nie sądzę, aby ta dziewczyna zakładała, że będzie w więzieniu i zrobiła to dla sławy, przyjmując pobyt w więzieniu jako skutek uboczny. W wieku 18 lat brak wolności jest chyba bardzo dotkliwie odczuwany. Raczej zrobiła to z nienawiści, którą ją zaślepiła.

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2014-12-20 o 19:24
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:26   #366
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
A ja "zwiedzałam" więzienie i areszt. I wiem, że warunki są tam zazwyczaj tragiczne i nikt normalny nie chciałby tam spędzić doby.
Kwestia pewnie też miejscowości i miejsca. To jak ze szpitalem w jednym lepiej w innym dramat. Stąd może moje takie, a nie inne podejście. Pozatym nie porównuje warunków w więzieniu do normalnych -rodzin żyjących na przynajmniej średnim poziomie, ale do takich, które sobie nie radzą. Bo choćby nie starcza na ciepły posiłek dla dziecka.

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

I tak się zastanawiam..
Jak to jest w takiej sytuacji z dziedziczeniem? Jeśli chłopak był jedynym spadkobiercą, a rodzice mieli dom/samochody itd. ? Czy to nie jest tak, że to wszystko sobie niszczeje i czeka aż on wyjdzie z więzienia?

Edytowane przez Kle_oo
Czas edycji: 2014-12-20 o 19:25
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:31   #367
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Też mnie to zastanawia, czy spadek na niego czeka.
Pewnie, że więźienie nie hotel , ale nie będziemy się cofać ,,, i warunki myślę będą się polepszać.
A wiecie jak czasem jest jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... może to też jakiś motyw;p

Edytowane przez Agrh
Czas edycji: 2014-12-20 o 19:32
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 19:38   #368
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
Jak to jest w takiej sytuacji z dziedziczeniem? Jeśli chłopak był jedynym spadkobiercą, a rodzice mieli dom/samochody itd. ? Czy to nie jest tak, że to wszystko sobie niszczeje i czeka aż on wyjdzie z więzienia?
Nie moze dziedziczyc w tej sytuacji, chyba, ze zapadnie wyrok uniewinniajacy.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:40   #369
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Naprawdę tak łatwo Wam wydawać takie sądy. Prawda jest taka, że nic o sprawie nie wiemy. Naprawdę niewiele da się dowiedzieć z informacji na portalach społecznościowych i z tych które wyciekną do mediów. A Wy już jesteście pewne, że to zwyrodnialcy zabijający bez skrupułów, psychopaci, socjopaci, na których resocjalizacja nie zadziała. Teraz będę bardzo gdybała, może rodzice znęcali się nad nim, nie wiem scenariuszy jest milion.
Ja tu nikogo nie bronię, po prostu za daleko posuwacie się w wydawaniu osądów i w diagnozach psychologicznych.
Kalini, litości. Oni zabili dwoje ludzi. Motywy są ważne, ale najważniejszy jest jednak sam czyn. Oni to zrobili- a nawet jeśli to ci rodzice byli psychopatami, to mogli przecież najpierw próbować zgłosić się gdzieś po pomoc, uciec. To nie była zbrodnia w obronie własnej. Oni starannie zaplanowali to zabójstwo. Mieli 100 szans, aby się jeszcze z tego wycofać- a tego nie zrobili. Widok krwawiącej matki, jej krzyki nie powstrzymały tego chłopaka- a właśnie wtedy większość normalnych ludzi by się wycofała, bo by im pękła psychika, zwyczajnie na taki widok by wymiękli. To mi wystarcza aby uznać, że normalni to oni nie są.

Ciekawa jestem, czy byś tak psychologowała, gdyby to ktoś Tobie bliski padł ofiarą takich niewinnych, skrzywdzonych dzieciątek.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:42   #370
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie moze dziedziczyc w tej sytuacji, chyba, ze zapadnie wyrok uniewinniajacy.
A jeśli stwierdzą zaburzenia/chorobę psychiczną i będzie musiał iść na leczenie?
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:46   #371
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
A jeśli stwierdzą zaburzenia/chorobę psychiczną i będzie musiał iść na leczenie?
Wtedy myślę, że z otrzymaniem spadku nie będzie miał kłopotu
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:47   #372
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
A jeśli stwierdzą zaburzenia/chorobę psychiczną i będzie musiał iść na leczenie?
Nie umiem powiedziec, wiem tylko, ze morderca nie moze dziedziczyc po kims kogo zabil.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:48   #373
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Naprawdę tak łatwo Wam wydawać takie sądy. Prawda jest taka, że nic o sprawie nie wiemy. Naprawdę niewiele da się dowiedzieć z informacji na portalach społecznościowych i z tych które wyciekną do mediów. A Wy już jesteście pewne, że to zwyrodnialcy zabijający bez skrupułów, psychopaci, socjopaci, na których resocjalizacja nie zadziała.
Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
A ja powtórzę to co pisałam parę stron wcześniej, po to żeby wydać wyrok-nawet internetowy trzeba dobrze znać motywy. Bo może to nie ona namówiła go do zbrodni, a on ją -wykorzystując to, że jest powiedzmy chwiejna emocjonalnie? Może powodem wcale nie była ich wielka miłość, a np. (strzelam) długie lata znęcania się rodziców nad chłopakiem? Mało to dzieci ma ojca pedofila plus matkę która o tym wie a udaje, że nie widzi?
Trochę taki głos rozsądku z Waszej strony. Rzeczywiście tak naprawdę nic nie wiemy o sprawie, motywach. Wiemy tylko kto kogo zabił, dla mnie to wystarczy, wiadomo że powinni iść do więzienia. Ale inny temat co tak naprawdę siedziało w ich głowach, co skłoniło ich do tak strasznego czynu. Może kiedyś się tego dowiemy a może nigdy.
__________________
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:06   #374
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez miss kitsch Pokaż wiadomość
Trochę taki głos rozsądku z Waszej strony. Rzeczywiście tak naprawdę nic nie wiemy o sprawie, motywach. Wiemy tylko kto kogo zabił, dla mnie to wystarczy, wiadomo że powinni iść do więzienia. Ale inny temat co tak naprawdę siedziało w ich głowach, co skłoniło ich do tak strasznego czynu. Może kiedyś się tego dowiemy a może nigdy.
Pisałam o tym wyżej. Motyw motywem, ale nikt mi nie powie, że osoba zdolna do zaplanowanego zabójstwa jest normalna. Każdemu, szczególnie w tym wieku, sto razy po drodze kolokwialnie mówiąc zmiękłaby pała.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:07   #375
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie moze dziedziczyc w tej sytuacji, chyba, ze zapadnie wyrok uniewinniajacy.

jest coś takiego jak takiego jak niegodność dziedziczenia.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:13   #376
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Po pierwsze uważam, że o tej sprawie jest za głośno. Media powinny dać spokój, niech wszystko toczy się po cichu. Po drugie, jeśli rzeczywiście było tak jak przedstawia to prasa i tv, to jak dla mnie powinny zapaść dwa wyroki śmierci. Szkoda, że nie jest u nas wykonywana.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:47   #377
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
Kalini, litości. Oni zabili dwoje ludzi. Motywy są ważne, ale najważniejszy jest jednak sam czyn. Oni to zrobili- a nawet jeśli to ci rodzice byli psychopatami, to mogli przecież najpierw próbować zgłosić się gdzieś po pomoc, uciec. To nie była zbrodnia w obronie własnej. Oni starannie zaplanowali to zabójstwo. Mieli 100 szans, aby się jeszcze z tego wycofać- a tego nie zrobili. Widok krwawiącej matki, jej krzyki nie powstrzymały tego chłopaka- a właśnie wtedy większość normalnych ludzi by się wycofała, bo by im pękła psychika, zwyczajnie na taki widok by wymiękli. To mi wystarcza aby uznać, że normalni to oni nie są.

Ciekawa jestem, czy byś tak psychologowała, gdyby to ktoś Tobie bliski padł ofiarą takich niewinnych, skrzywdzonych dzieciątek.
Nie piszę przecież, że mają ich uwolnić, ale czym innym jest dla mnie zabójstwo dla przyjemności, bez powodu, a czym innym zabójstwo z zemsty. I owszem z ich psychiką jest coś nie tak, tu pewne, wiec powinno szukać też powodów tego, że stali się chorzy.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:59   #378
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

a może rzeczywiście zabili bo rodzice nie chceili ich związku? tak też być mogło... mnóstwo takich zbrodni przykładowo...http://www.karasmierci.info.pl/rudaslaska19062003.htm

zabicie ot tak też możliwe http://www.karasmierci.info.pl/Morde...uskie_2009.htm

pewnie nie wiemy jak było... motywy,,, mam takie przeczucie, że był to kaprys.

Edytowane przez Agrh
Czas edycji: 2014-12-20 o 21:08
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:07   #379
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
Kalini, litości. Oni zabili dwoje ludzi. Motywy są ważne, ale najważniejszy jest jednak sam czyn. Oni to zrobili- a nawet jeśli to ci rodzice byli psychopatami, to mogli przecież najpierw próbować zgłosić się gdzieś po pomoc, uciec. To nie była zbrodnia w obronie własnej. Oni starannie zaplanowali to zabójstwo. Mieli 100 szans, aby się jeszcze z tego wycofać- a tego nie zrobili. Widok krwawiącej matki, jej krzyki nie powstrzymały tego chłopaka- a właśnie wtedy większość normalnych ludzi by się wycofała, bo by im pękła psychika, zwyczajnie na taki widok by wymiękli. To mi wystarcza aby uznać, że normalni to oni nie są.

Ciekawa jestem, czy byś tak psychologowała, gdyby to ktoś Tobie bliski padł ofiarą takich niewinnych, skrzywdzonych dzieciątek.
Zabijcie mnie, ale jeśli rzeczywiście byłoby tak, że ojciec był sadystą i pedofilem, a matka go kryła to ja osobiście bym tych dzieciaków rozgrzeszyła. No niezłym popaprańcem trzeba być, żeby kogoś zadźgać i zmasakrować jego ciało, ale ciężko jest wyjść z niespapraną psychiką z domu, w którym dochodzi do pedofilii i znęcania się nad dziećmi. Więc jeśli wyszłoby na to, że chłopak był przez rodziców katowany i molestowany, to rzecz jasna powinno się go izolować od społeczeństwa tak samo jak dziewczynę, bo człowiek normalny nie zabija z premedytacją, ale ja bym mu w tym wypadku raczej współczuła niż wyzywała od najgorszych. Znam dziewczynę, która do dziś ma wielkie blizny na plecach, pozostawione przez tatusia i wiem, jaką pracę nad sobą musiała wykonać żeby jakoś się życiowo ogarnąć.

No ale to tylko gdybanie (bardzo daleko posunięte). Tak naprawdę nic o sprawie nie wiemy.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:12   #380
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Na razie wiemy tyle z tego co podały media i sama ta prokuratorka się wypowiadala, że podczas ogladania filmów wpadli na pomysł wcielenia w życie zabójstwa tych ludzi i to już coś mówi...to, że zabili bo związek to spekulacje mediów? choć mogło być tak bo historia zna wiele takich przypadków.

chociaż"Kamil N. i Zuzanna M. – uczniowie liceów w Białej Podlaskiej - byli parą. Według składanych przez nich wyjaśnień rodzice Kamila nie akceptowali związku. - W pewnym momencie, w trakcie oglądania filmów, przepełnionych - jak sami mówili - przemocą i agresją, stwierdzili, że może by tak zabić rodziców Kamila - powiedziała Syk-Jankowska."

więc motyw , że zabili bo rodzice nie akceptowali ich związku może być jak najbardziej...

Edytowane przez Agrh
Czas edycji: 2014-12-20 o 21:15
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 22:08   #381
Sachmet
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 85
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Gdzie więzniowie mają lepiej, niż pracujący?
w Polsce

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Na razie wiemy tyle z tego co podały media i sama ta prokuratorka się wypowiadala, że podczas ogladania filmów wpadli na pomysł wcielenia w życie zabójstwa tych ludzi i to już coś mówi...to, że zabili bo związek to spekulacje mediów? choć mogło być tak bo historia zna wiele takich przypadków.

chociaż"Kamil N. i Zuzanna M. – uczniowie liceów w Białej Podlaskiej - byli parą. Według składanych przez nich wyjaśnień rodzice Kamila nie akceptowali związku. - W pewnym momencie, w trakcie oglądania filmów, przepełnionych - jak sami mówili - przemocą i agresją, stwierdzili, że może by tak zabić rodziców Kamila - powiedziała Syk-Jankowska."

więc motyw , że zabili bo rodzice nie akceptowali ich związku może być jak najbardziej...
Dokładnie, ja uważam że taki motyw był najbardziej prawdopodobny.
__________________
Większość ludzi myśli, że czas jest jak rzeka, która płynie szybko i w jednym kierunku. Mogę ci powiedzieć: mylą się! Czas to ocean podczas burzy.
Sachmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 22:24   #382
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Zabijcie mnie, ale jeśli rzeczywiście byłoby tak, że ojciec był sadystą i pedofilem, a matka go kryła to ja osobiście bym tych dzieciaków rozgrzeszyła. No niezłym popaprańcem trzeba być, żeby kogoś zadźgać i zmasakrować jego ciało, ale ciężko jest wyjść z niespapraną psychiką z domu, w którym dochodzi do pedofilii i znęcania się nad dziećmi. Więc jeśli wyszłoby na to, że chłopak był przez rodziców katowany i molestowany, to rzecz jasna powinno się go izolować od społeczeństwa tak samo jak dziewczynę, bo człowiek normalny nie zabija z premedytacją, ale ja bym mu w tym wypadku raczej współczuła niż wyzywała od najgorszych. Znam dziewczynę, która do dziś ma wielkie blizny na plecach, pozostawione przez tatusia i wiem, jaką pracę nad sobą musiała wykonać żeby jakoś się życiowo ogarnąć.

No ale to tylko gdybanie (bardzo daleko posunięte). Tak naprawdę nic o sprawie nie wiemy.
No właśnie, bardzo daleko...
Na moje młodej zachciało się mhroku i zła, on miał coś do swoich rodziców + zaburzenia osobowości u obu. Ale to tylko zgadywanie.

Paranoja trochę, żeby na siłę ich rozgrzeszać, a rodzicom sugerować pedofilię i buk wie co jeszcze.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 22:42   #383
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Kle oo no nie wiem. O rozumeckiej pamietaja non stop tak jak o tej odpowiwdzialnej za smierc maturzysty
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 23:08   #384
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Kle oo no nie wiem. O rozumeckiej pamietaja non stop tak jak o tej odpowiwdzialnej za smierc maturzysty
Ta odpowiedzialna za śmierć tego maturzysty jest moim zdaniem jeszcze gorsza niż ,, cierpiąca poetka". Moim zdaniem ludzie szybko zapomną o tej dziewusze.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 00:02   #385
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Ciekawe jaką karę łączną Sąd wymierzy obojgu. Mogą dać najniższą kodeksową tak jak dziewczynie z Warszawy,która siekierą głowę matce odrąbała. To był rok 1980 chyba - wszyscy się czapy spodziewali a m.in. ze względu na młody wiek sędzia dała jej tylko 8 lat. Oby w tej sprawie Sąd był surowszy.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 00:11   #386
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Naprawdę tak łatwo Wam wydawać takie sądy. Prawda jest taka, że nic o sprawie nie wiemy. Naprawdę niewiele da się dowiedzieć z informacji na portalach społecznościowych i z tych które wyciekną do mediów. A Wy już jesteście pewne, że to zwyrodnialcy zabijający bez skrupułów, psychopaci, socjopaci, na których resocjalizacja nie zadziała. Teraz będę bardzo gdybała, może rodzice znęcali się nad nim, nie wiem scenariuszy jest milion.
Ja tu nikogo nie bronię, po prostu za daleko posuwacie się w wydawaniu osądów i w diagnozach psychologicznych.
Nawet znęcanie/gwałt/cokolwiek nie upoważnia do zarżnięcia kogoś nożem...

---------- Dopisano o 01:11 ---------- Poprzedni post napisano o 01:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Ja jednak widzę okoliczności łagodzące gdy np. żona zasztyletuje męża we śnie bo ten się nad nią znęcał albo chłopak zabije bezkarnego gwałciciela dziewczyny. Dlatego w sądzie wyrok może być różny, a nie - zabiłeś dostajesz dożywocie.
Taaa, jak mąż się nad żoną znęca to się pakuje walizki i sp.... a nie w nocy czai z tasakiem
Generalnie powinno być oko za oko, wtedy byłoby sprawiedliwie.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 00:28   #387
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
No właśnie, bardzo daleko...
Na moje młodej zachciało się mhroku i zła, on miał coś do swoich rodziców + zaburzenia osobowości u obu. Ale to tylko zgadywanie.

Paranoja trochę, żeby na siłę ich rozgrzeszać, a rodzicom sugerować pedofilię i buk wie co jeszcze.
Kurcze, ja nie twierdzę wcale, że chłopak był molestowany czy coś. Właściwie to podejrzewam, że było dokładnie tak jak mówisz. W poście odniosłam się do tego, co napisałaś o zbrodni - że sam czyn jest ważniejszy od motywów. Na ogół tak, ale nie zawsze. W hipotetycznej sytuacji, gdyby na jaw wyszło, że rodzice chłopaka go katowali i molestowali - rozgrzeszyłabym go. Nie mówię, że powinien zrobić to sąd i wypuścić go na wolność - ale ja osobiście rozgrzeszyłabym go. Może dlatego, że uważam że ludzie katujący własne dzieci (cudze też) zasługują na stos.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 00:31   #388
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Kurcze, ja nie twierdzę wcale, że chłopak był molestowany czy coś. Właściwie to podejrzewam, że było dokładnie tak jak mówisz. W poście odniosłam się do tego, co napisałaś o zbrodni - że sam czyn jest ważniejszy od motywów. Na ogół tak, ale nie zawsze. W hipotetycznej sytuacji, gdyby na jaw wyszło, że rodzice chłopaka go katowali i molestowali - rozgrzeszyłabym go. Nie mówię, że powinien zrobić to sąd i wypuścić go na wolność - ale ja osobiście rozgrzeszyłabym go. Może dlatego, że uważam że ludzie katujący własne dzieci (cudze też) zasługują na stos.
Niczym nie mozna rozgrzeszac morderstw. Niedlugo zaczniemy sie zazynac na ulicach, a nastepnie licytowac kto zasluguje na rozgrzeszenie, bo mial bardziej skomplikowany motyw o-o.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 00:31   #389
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Nawet znęcanie/gwałt/cokolwiek nie upoważnia do zarżnięcia kogoś nożem...

---------- Dopisano o 01:11 ---------- Poprzedni post napisano o 01:09 ----------



Taaa, jak mąż się nad żoną znęca to się pakuje walizki i sp.... a nie w nocy czai z tasakiem
Generalnie powinno być oko za oko, wtedy byłoby sprawiedliwie.
A czybja mówię, że to usprawiedliwia? Po prostu to zupełnie inne okoliczności. Owszem normalnym postępowaniem jest spakowanie walizek i ucieczka, ale w psychice pokrzywdzonej osoby dzieją się różne rzeczy. Nie da się każdej sprawy traktować tak, samo. Idąc Twoim tropem zabicie kogoś w obronie własnej tobteż morderstwo, więc najsurowszy wyrok się należy - w końcu lliczy się czyn, a nie okoliczności.

Edytowane przez Kalini
Czas edycji: 2014-12-21 o 00:32
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 00:34   #390
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Niczym nie mozna rozgrzeszac morderstw. Niedlugo zaczniemy sie zazynac na ulicach, a nastepnie licytowac kto zasluguje na rozgrzeszenie, bo mial bardziej skomplikowany motyw o-o.
Widać można. Ja niektóre morderstwa rozgrzeszam. Nie uważam, że powinny pozostać bezkarne, bo prawo jest prawem, ale jestem w stanie pojąć dlaczego ktoś to zrobił i nie potępić go w czambuł.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 06:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.